• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Reklamacija graficke u EMMI-ju

Marko76

Banned
Učlanjen(a)
21.07.2018.
Poruka
86
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Moj jedan drug je imao problem jednom kada je jednom odneo jednu graficku karticu koja je bila stara jedno godinu dana, u pitanju je bila amd graficka, i odneo je citavo racunalo no medjutim kada mu se vratilo primjetio je losije perfonmanse i na kraju je video da su oni jos vise s***ali mu graficku nego sto su je popravili a problem je bio sto mu se gasio kompjuter i slika mu se zamrzavala ponekad i cuo se nek icudan zvuk kao da nesto je zastopalo, takodzer sam cuo da vecina ljudi se zali na taj servis no zato bolje ako te zanima i da mi kazes kvar koji imas ja imam jednog majstora oko kompjutera koji se razume u to moze da popravi bilo sta, bavi se belom tehnikom i racunarstvom i ako te zanima mozes mi se javit u poruke da ti ostavim broj telefona jer on rjesava problem veoma brzo i odma zna do cega je kvar.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
@Marko76 jel nisi procitao da je u pitanju graficka koja je pod garancijom?

- Jel nisi procitao da je covek vec zavrsio sve oko garancije?

- Zar stvarno mislis da bi covek trebao izgubiti pravo na garanciju zato sto bi ti poverio graficku da je popravljaju tvoji majstori koji verovatno nisu videli dalje od aj da lupnem, gtx 750ti :rolleyes:

- Zar stvarno mislis (cak i kad bi ova tema i dalje bila aktuelna) da bi taj tvoj "majstor strucnjak" popravio graficku karticu? Graficke obicno ne mogu bas nesto posebno da se popravljaju. Zato u 99 ili u 100% slucaja se dobija nova ili povracaj novca jer popravka uglavnom ne postoji.

Ma najbolje da proda 1050ti i uzme gtx750ti najbolja kartica ikad. Jel da?
 
Poslednja izmena:

Luka929

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.08.2018.
Poruka
24
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 2400g
Motherboard:
MSI B350 PC MATE
RAM:
2X4GB Hyperx Fury 2400MHz
VGA & cooler:
Vega 11
HDD:
SSD 240GB KINGSTON A400
Case:
Rhino RX458
PSU:
LC POWER 600W
Opis kvara odgovara jednom koji je moj drug imao skoro, zeleni pikseli, nema slike..ispekao je graficku na 200 stepeni, 9 minuta i posle toga je proradila..ne znam koji je tacan model grafike ali nije bas neka najnovija (ispekao je jer nema garanciju).Ako ne uspeju oni da je poprave ili ti ne vrate novac ili ne posalju drugu graficku (prijave ti fizicki kvar) ti je ispeci, nista te ne kosta u takvoj sitoaciji.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Moj jedan drug je imao problem jednom kada je jednom odneo jednu graficku karticu koja je bila stara jedno godinu dana, u pitanju je bila amd graficka, i odneo je citavo racunalo no medjutim kada mu se vratilo primjetio je losije perfonmanse i na kraju je video da su oni jos vise s***ali mu graficku nego sto su je popravili a problem je bio sto mu se gasio kompjuter i slika mu se zamrzavala ponekad i cuo se nek icudan zvuk kao da nesto je zastopalo, takodzer sam cuo da vecina ljudi se zali na taj servis no zato bolje ako te zanima i da mi kazes kvar koji imas ja imam jednog majstora oko kompjutera koji se razume u to moze da popravi bilo sta, bavi se belom tehnikom i racunarstvom i ako te zanima mozes mi se javit u poruke da ti ostavim broj telefona jer on rjesava problem veoma brzo i odma zna do cega je kvar.
Aj sto si nepismen ali da ne znas jedan tekst da napises da ima smisla pa to je strasno. A drugo nisi se ni potrudio da procitas sve ispocetka nego si se nalupetao gluposti da je sramota vise i citati ovakve budalastine, i kao da se danas nisi izlupetao dosta nego nastavljas nesto sto je vec sredjeno, srecom bez tebe i tvojih glupih saveta.

I dogod nam takvi strucnjaci kao ti budu detektovali kvarove a tvoj majstor za belu tehniku odklanjao znacu da smo debelo otisli u pm.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Nikako to raditi ako se u to ne razume, to @gagixl1 ako je tebi jednom poslo za rukom ne znaci da ce i njemu da podje za rukom. Ako su vec iskrivljeni bolje da odnese u servis da to urade po mikroskopom nego da on to radi ovako napamet, jer pinovi jako lako pucaju pa moze samo da napravi vise stete nego koristi.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pozdrav svima, novi sam na forumu pa ne znam kako da postavim novo pitanje vec odgovaram na ovo. Kupio sam preko Emmi-ja, odnosno njihovog web shopa konfiguraciju koju sam sam sklapao. Stigle su mi sve komponente za bukvalno 24h. PROBLEM br. 1:
Na kutijama nije bilo nikakvih ostecenja, ali kada sam sve pakovao u kuciste primetio sam da graficka kartica nije dosla u elektrostatickoj foliji kao ni sa plasticnom zastitom na delu koji ide u maticku plocu, u pitanju je AMD Radeon RX590 8GB Saphire edition, to mi je odmah bilo sumljivo pa sam detaljno pogledao celu graficku i uocio fizicko ostecenje sa zadnje strane na hladnjaku, odnosno postoji udarac koji je malo pokrivio hladnjak.
PROBLEM br.2:
Monitor marke AOC modela G2590VXQ dosao isto tako u ne ostecenoj kutiji kako spolja tako i iznutra, kod njega nista sumljivo nisam uvideo, dok ga nisam prikljucio kada sam sklopio ceo racunar. U pocetku je sve radilo bez problema ali za nekih 2 sata rada dok sam instalirao windows i sve ostale programe i drivere se pojavio svetliji pravougaonik na samom displeju u levom gornjem cosku u odnosu na ceo displej, povezao sam ga na laptop preko hdmi kabala da bih proverio da nije do graficke, ali problem je i dalje bio tu.

Da ne duzim dalje zvao sam call centar i objasnio problem, cak sta vise zeleo sam da im licno odnesem obe komponente ali su oni bili iskljucivo za kurirsku sluzbu preko koje su i poslali iste, u redu pristao sam i dosao je kurir. Sacinili smo zapisnik u kom sam naveo problem i o kakvom ostecenju se radi, PODVLACIM da sam 100% siguran da ja nisam nacinio fizicko ostecenje na hladnjaku graficke kartice, uzeo kopiju zapisnika i to je to. Ujutru me zvala gospodjica iz call centra ali iz WinWin-a da pita sta je sa komponentama i nije joj bilo jasno da li zelim povracaj novca ili sta vec, rekao sam joj da postoji fizicko ostecenje na grafici kao i na displeju monitora, na sta mi je ona rekla da ce to poslati u servis kod momaka i dalje da cekam da mi jave. Nikakav broj reklamacije nisam dobio, imam samo taj papir od kurira da sam ja poslao te komponente na reklamaciju. Sta mi je dalje ciniti? Inace sve komponente su mi na 36 meseci garancije osim RAM-a koji je 120 meseci, ali sam ja samo dobio fiskalni racun bez garantnog lista, a koliko znam fiskalni racun je samo za proizvode cija garancija ne prelazi 24 meseca.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Prosto nazoves i kazes, imam zapisnik o tome i tome i delovi su predati vama, nisam dobio broj za reklamaciju pa zovem da cujem sta se desava?

A prvu gresku koju si napravo je sto nisi odmah po otvaranju kartice uzeo da uslikas da ne postoji antistaticka kesa, isto tako si trebao da uradis i sa monitorom.

Jednostavno zoves svaki 3-4 dan i pitas dokle se stigo sa mojom garancijom na taj i taj proizvod.

A ono najbitnije nemoj da ti podvale da ti popravljaju stvari nego zahtevaj nove iste ili povracaj novca. Jer po zakonu za svu robu koja nije starija od 6 meseci kupovine nejde popravka nego zamena za istu ili vracanje para ako nemaju istu da ti ponude, popravku mogu da urade samo ako ti das odobrenje.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Prosto nazoves i kazes, imam zapisnik o tome i tome i delovi su predati vama, nisam dobio broj za reklamaciju pa zovem da cujem sta se desava?

A prvu gresku koju si napravo je sto nisi odmah po otvaranju kartice uzeo da uslikas da ne postoji antistaticka kesa, isto tako si trebao da uradis i sa monitorom.

Jednostavno zoves svaki 3-4 dan i pitas dokle se stigo sa mojom garancijom na taj i taj proizvod.

A ono najbitnije nemoj da ti podvale da ti popravljaju stvari nego zahtevaj nove iste ili povracaj novca. Jer po zakonu za svu robu koja nije starija od 6 meseci kupovine nejde popravka nego zamena za istu ili vracanje para ako nemaju istu da ti ponude, popravku mogu da urade samo ako ti das odobrenje.
Hvala na odgovoru. Zaboravih da kazem da imam sve potrebne slike kako monitora tako i graficke kartice.
Zvacu ujutru da ih pitam za taj broj pa da vidimo sta ce dalje biti. Ono sto me najvise brine je to da mi ne kazu da sam ja napravio ostecenje na grafickoj, onda moram da se cimam vamo tamo da dokazuje a to moze da potraje...
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
To je vec sada tvoja rec protiv njihove, niti oni mogu da dokazu da su graficku isporucili u ispravnom stanju a jos manje mogu da dokazu da si je ti ostetio. Jer samo ih pitas sta ja imam od toga da ostetim robu koju sam vec odabrao da zelim da kupim i platio. Gde je tu zdrava logika?

Jos vise mi je cudno da dodje tako kartica a to im je tako reci sada stiglo u prodaju i nisu mogli sa njome da majnuju jer nema svrhe.

Ako imas slike da kartica nije dosla u antistatickoj vreci i da nije imala zastiti plasticni deo preko pinova ti se ne sekiraj. Samo ih pusti da oni sada zasedaju ali ne mogu duze od mesec dana.

Za potrošače :: Portal Zaštita potrošača

Ali za 8 dana moraju da ti jave na cemu si. Sacekaj da prodje tih osam dana ako ti nista ne odgovore a nije proslo 14 dana od kupovine robe ti samo nazovi ih i kazi ja se predomislio ne zelim vise te delove da kupim ocu pare.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.973
Rezultat reagovanja
7.667
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Tako je. Sva roba kupljena preko interneta moze da se vrati prodavcu bez ikakvog objasnjenja a oni su duzni da ti vrate novac.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne bih da budem nepristojan i da trolujem temu bespotrebno ali ipak moram da kazem. Javite nam se sada u ovoj temi vi patriote sto nas savetujete da kupujemo u domacim radnjama.
Meni su u emmi prodali graficku Strix RX480 8GB sa falicnim srednjim ventilatorom koji nije hteo da se vrti a kad sam trazio zamenu prvo su pokusali da mi uvale 7.000 jeftiniju Gigabyte koju naravno niko nije hteo da kupi. A kad sam iskljucivo trazio Strix da mi se zameni dobio sam je u kutiji na kojoj je bila isecena nalepnica.


Sto se tice monitora ne bih da ti dodatno stajem na muku ali AOC je po meni jako los brend. Trebao si uzeti nesto drugo.

Neka ti vrate novac i kupi komponente preko madjara ili u Monitor System
 
Poslednja izmena:

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
To je vec sada tvoja rec protiv njihove, niti oni mogu da dokazu da su graficku isporucili u ispravnom stanju a jos manje mogu da dokazu da si je ti ostetio. Jer samo ih pitas sta ja imam od toga da ostetim robu koju sam vec odabrao da zelim da kupim i platio. Gde je tu zdrava logika?

Jos vise mi je cudno da dodje tako kartica a to im je tako reci sada stiglo u prodaju i nisu mogli sa njome da majnuju jer nema svrhe.

Ako imas slike da kartica nije dosla u antistatickoj vreci i da nije imala zastiti plasticni deo preko pinova ti se ne sekiraj. Samo ih pusti da oni sada zasedaju ali ne mogu duze od mesec dana.

Za potrošače :: Portal Zaštita potrošača

Ali za 8 dana moraju da ti jave na cemu si. Sacekaj da prodje tih osam dana ako ti nista ne odgovore a nije proslo 14 dana od kupovine robe ti samo nazovi ih i kazi ja se predomislio ne zelim vise te delove da kupim ocu pare.
Upravo sam obavio zargovor na dva fronta i sa Emmi-jem i sa WinWin-om. Iz Emmi-ja sam dobio reklamacioni broj tako da sada cekam da mi jave, odnosno ih pozovem i vidim dokle je stigla reklamacija. Imaju fore do 18.01. jer su paket dobili 11.01. na reklamaciju.
WinWin sam zvao za garantne listove koje mi nisu poslali za komponente a dobio sam samo fiskalni isecak, ni tu nema problema javice mi u toku dana, ako ne u toku dana jer je subota onda u ponedeljak. Tako da i tu cekam isto. Nadam se da ce sve biti u redu i po planu. :)
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Tako je. Sva roba kupljena preko interneta moze da se vrati prodavcu bez ikakvog objasnjenja a oni su duzni da ti vrate novac.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ne bih da budem nepristojan i da trolujem temu bespotrebno ali ipak moram da kazem. Javite nam se sada u ovoj temi vi patriote sto nas savetujete da kupujemo u domacim radnjama.
Meni su u emmi prodali graficku Strix RX480 8GB sa falicnim srednjim ventilatorom koji nije hteo da se vrti a kad sam trazio zamenu prvo su pokusali da mi uvale 7.000 jeftiniju Gigabyte koju naravno niko nije hteo da kupi. A kad sam iskljucivo trazio Strix da mi se zameni dobio sam je u kutiji na kojoj je bila isecena nalepnica.


Sto se tice monitora ne bih da ti dodatno stajem na muku ali AOC je po meni jako los brend. Trebao si uzeti nesto drugo.

Neka ti vrate novac i kupi komponente preko madjara ili u Monitor System
Na kraju krajeva pokusacu da uzmem novac nazad i da onda kupim negde drugde. AOC sam uzeo zato sto je bio 19.990din, a dobio sam 25", FHD rezoluciju, 75hz, 1ms i 36 meseci garancije, bio sam skeptican zbog TN panela, ali sam pogledao nekoliko jutjub video recenzija i ipak se odlucio za njega, jer za te pare nisam mogao naci neki pristojan IPS u tom trenutku. Monitor mi je ovako dobar, za to vreme dok je bio kod mene sam ga malo testirao i svideo mi se, e sad ako imas neku preporuku za monitor do 20.000din slobodno reci, jer ako uspem da povratim novac mozda se opredelim da uzmem drugi. Zapravo u pocetku sam hteo da kupim iskljucivo monitor kod madjara, ali nisam znao gde, tako da je ispalo kako je ispalo.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Zvali su me iz Emmi-ja i rekli da je sa monitorom sve u redu i da je bio ukljucen neki gejmerski mod i zbog toga se pojavio ovaj svetliji odnosno tamniji deo gore u levom uglu? Koliko znam nikakve gejmerske modove nisam ukljucivao i zna li neko nesto o ovome? A za graficku karticu iz servisa su rekli da je prihvacena zamena i da ce mi poslati novu sledece nedelje kao i da ta graficka ne doalzi sa elektrostatickom folijom kao ni zastitom na pinovima, a kada sam pozvao sluzbu za reklamacije receno je da je zamena odbijena i da ce kontaktirati servis da vide o cemu se radi... Prilazem sliku:
 

Prilozi

Poslednja izmena:

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.785
Rezultat reagovanja
9.154
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
@Pablo10 : ti si grafičku, ako sam dobro razumeo, reklamirao zbog oštećenja na hladnjaku, a da je nedostatak antistatik vrećice i zaštite konektora dodatno zapažanje. Očigledno je da su pokušali da uvale korišćenu robu, ali su pri tom to uradili na šloserski način.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Pazi u pravu su u emmi, taj model rx 590 sapphire ne dolazi u kesi i nema zasitutu na slotu. Ja bas uzeo da pogledam na youtube unboxing te graficke i lepo se vidi covek raspakuje graficku i nema kese i nema plasticnog dela na slotu.

Ovo pricam jer smo se nas dvoje vec culi preko privatnih gde su mu oni rekli da kartica ne dolazi u kesi i sve to kada je on njima prvo uputio sugestiju da kartica nema svoju pakovanje i zastitu za pinove.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Pablo10 : ti si grafičku, ako sam dobro razumeo, reklamirao zbog oštećenja na hladnjaku, a da je nedostatak antistatik vrećice i zaštite konektora dodatno zapažanje. Očigledno je da su pokušali da uvale korišćenu robu, ali su pri tom to uradili na šloserski način.
Tako je meni je odmah izgledalo sumljivo stanje graficke kartice pa sam je detaljno pogledao i uocio iskrivljen hladnjak sa zadnje strane. Opet eto na jutjubu zaista postoji video u kome graficka kartica ne dolazi sa antistatik folijom kao ni zastitom za pinove, ali to opet ne znaci da nije koriscenja jer je vidno ostecena, sto u fabrici ne bi trebalo da prodje dalje u prodaju.
 

Fiki

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.02.2018.
Poruka
904
Rezultat reagovanja
661
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 AF
Motherboard:
ASROCK AB350 Pro4
RAM:
2 x 8GB DDR4 2773Mhz
VGA & cooler:
Fighter AMD Radeon™ RX 6600 8GB GDDR6
Display:
Phillips 24"
HDD:
256GB A2000 NVME + SSD Patriot 120GB + WD Blue 320GB + 1TB Segate
Case:
Blueberry
PSU:
Thermaltake Litepower 550W RGB
Optical drives:
Asus
Internet:
Cable 600/60 SBB
OS & Browser:
Windows 11 64Bit
Other:
Mi 11 lite 5G NE
Zvali su me iz Emmi-ja i rekli da je sa monitorom sve u redu i da je bio ukljucen neki gejmerski mod i zbog toga se pojavio ovaj svetliji odnosno tamniji deo gore u levom uglu? Koliko znam nikakve gejmerske modove nisam ukljucivao i zna li neko nesto o ovome? A za graficku karticu iz servisa su rekli da je prihvacena zamena i da ce mi poslati novu sledece nedelje kao i da ta graficka ne doalzi sa elektrostatickom folijom kao ni zastitom na pinovima, a kada sam pozvao sluzbu za reklamacije receno je da je zamena odbijena i da ce kontaktirati servis da vide o cemu se radi... Prilazem sliku:
Ovo na monitoru te nisu lagali, a sada kako ti se to upalilo u meni-u monitora, ne znam. Imao sam i ja to ne nekom monitoru. Nesto se namesti u meni-u i onda cosak bude tamniji ili svetliji. Nikad nisam skapirao cemu to sluzi i zasto samo cosak ali sam mogao da upalim ili ugasim.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ovo na monitoru te nisu lagali, a sada kako ti se to upalilo u meni-u monitora, ne znam. Imao sam i ja to ne nekom monitoru. Nesto se namesti u meni-u i onda cosak bude tamniji ili svetliji. Nikad nisam skapirao cemu to sluzi i zasto samo cosak ali sam mogao da upalim ili ugasim.
Da skapirao sam posle, jer sa proguglao sve moguce o tim nekim modovima i nasao bas isto to sto se meni ukljucilo.
 

Pablo10

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
12.01.2019.
Poruka
16
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Novo
Ljudi ovi iz Emmi-ja su toliki prevaranti da ne znam sta bih im radio tamo u servisu... Posaljem graficku sa fizickim ostecenjem, prilozicu sliku, i napisem u izvestaju da je fizicko ostecenje sa zadnje strane graficke kartice na hladnjaku, da bi mi oni odbili reklamaciju uz razlog da ne postoji nikakvo fizicko ostecenje na kartici????? I da ce mi poslati nazad istu tu graficku karticu, pa ako opet ja budem uocio ostecenje onda opet da saljem na reklamaciju i onda ce OPET oni da pregledaju istu, Ko mene ovde zeza? Da li ovde neko vidi fizicko ostecenje?
 

Prilozi

Poslednja izmena:

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Nisi trebao da preuzmes graficku i to jasno da im naglasis i da ces ih prijaviti svim drzavnim organima i okaciti slike na svim drustvenim mrezama.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja ne vidim, za pocetak bi morao sa se potrudis oko kvalitetnijih fotki, em van fokusa em iso probija pa se jedva razlikuje ista od distorzije;)

Sent from my D6603 using Tapatalk
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.697
Rezultat reagovanja
1.817
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Ja ne bih ni obratio paznju na to. Ispravio bih srafcigerom i krenuo da igram.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Ostecenje realno ne postoji, to sto je malo iskrivljeno par rebara to ne remeti rad karte i verujem da tako moze iz fabrike da izadje, opusti se druze i ne gubi vreme vec ubaci kartu i pocni da igras..
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Ja ne vidim na ovim slikama nista, slikaj opet sa boljim kvalitetom i zaokruzi crveno ako se ne uocava lako iz prve.
Ta karta dolazi u tom pakovanju regularno kako si je i ti dobio.
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Dokle god tako razmisljate oni ce takve stvari slati, kad vama budu tako poslali prvi ce te ovde kukati kao ranjenici. Kad pojedincima bude doslo iz dupeta u glavu i ovakve stvari masovno prijavljuju manje ce biti ovakvih situacija.
Ajde pogledajte levi deo hladnjaka pa onda desni i razmislite da li ima razlike.

Послато са SM-G965F уз помоћ Тапатока
 
Vrh