• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Project Ultima [Build log]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
^Napravi nesto, nemoj da bacas ;)
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
ivericu ni u dvoriste ne bih stavio, kod mene u kucu samo puno drvo ;) Nisam dovoljno bogat da kupujem jeftino(lose). Jos jednu vitrinu i orman da izbacim i zavrsio sam sa ivericom!
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Blago tebi.. :like:
Mi studenti mora da se krpimo, neke ovakve gluposti sitne da pravimo, jbg :(
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
nije blago meni druze, nego cu pre da skupim lovu i kupim nesto kvalitetno, nego da kupujem ivericu 5 puta, koja ce se na kraju opet raspasti sama od sebe. Zato sam i rekao staru Englesku poslovicu nisam dovojno bogat da kupujem jeftino(aludira se da je jeftino obicno i ne kvalitetno;)) :wave:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Voda i iverica ne idu zajedno. :D Al videćemo. :)
 

StojkovicS

Banned
Učlanjen(a)
05.02.2013.
Poruka
2.314
Rezultat reagovanja
76
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 2400 3.1ghz Box
Motherboard:
Gigabyte H61M-DS2 rev 3.0
RAM:
Kingston HyperX 8 gb DDR3
VGA & cooler:
Asus R9 270X DirectCU II TOP
Display:
Asus Led Gaming Monitor VP228TE
HDD:
Kingston A400 + Fujitsu 230gb
Sound:
Steelseries 7h Usb Pro 7.1 Surround
Case:
Spire
PSU:
LC Power LC600H-12 v 2.31
Mice & keyboard:
Steelseries Kana & Steelseries Apex 350 RGB
Internet:
12/2 ADSL ORION Telekom
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit & Google Chrome
nije blago meni druze, nego cu pre da skupim lovu i kupim nesto kvalitetno, nego da kupujem ivericu 5 puta, koja ce se na kraju opet raspasti sama od sebe. Zato sam i rekao staru Englesku poslovicu nisam dovojno bogat da kupujem jeftino(aludira se da je jeftino obicno i ne kvalitetno;)) :wave:
Kakav je ovo rezon??

Pa normalno da ce neko kupiti ivericu ako nema na cemu da spava,jede,stavi stvari...msm...Aj sad...
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Steamroller, Cisto da se razumemo... Ja necu preko ovih stepena da pravim vodopade, procitaj malo bolje plan :d

@StojkovicS, Kao sto sam napisao, cak nisam ni kupio, nego koristim materijal koji imam i koji mi je visak.. :)
Ali vec sam navikao da ce u Srbistanu uvek da se nadje neko da kaze nesto lose o bilo cemu sto bilo ko radi, tako da samo lupam lajkove :D

Mali rant:
Iskreno, razmisljam da li da nastavim da postujem progress build-a na nasim forumima, jer je jako mali br ljudi koji uopste znaju da pohvale neku ideju, a kamoli ovako neki projekat koji niko ni blizu nije probao da uradi na nasim prostorima i koji je sponzorisan od najvecih svetskih firmi u vrednosti robe od vise hiljada evra...

Tako da cu se verovatno konsultovati sa sponzorima i ako njima ne smeta (a ne verujem da toliko brinu o Balkanskim forumima), postovacu samo krajnje slike i klipove, jer stravno ne zelim da se raspravljam s ljudima ovde... Mod radim za sebe, ljudi iz celog sveta (a pogotovo iz sveta moddinga) prepoznaju ideju kao jako dobru i inovativnu, 90% firmi koje sam kontaktirao su ponudile sponzorstva u vecoj ili manjoj meri (inace tih 10% je nasa filijala jedne ogromne firme koja me je bezumno slagala, pa razmisljam i to da li da objavim, ali i na stranim forumima, pa da i oni vide kako se rade stvari u Srbiji), tako da stvarno vise ne zelim da trosim svoje vreme i zivce na gluposti :)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
...Tako da cu se verovatno konsultovati sa sponzorima i ako njima ne smeta (a ne verujem da toliko brinu o Balkanskim forumima), postovacu samo krajnje slike i klipove, jer stravno ne zelim da se raspravljam s ljudima ovde...
Sa takvim stavom ne moraš ni to, bar što se mene tiče... Ja sam uvijek za komunikaciju pa makar bila i negativna, bar se kvalitetno posvađamo, izbacimo sve iz sebe i onda nastavimo sa radom i (ponekad :)) izvučemo pouku. Uostalom, ne znam šta je ovde napisano da je tebe uvrijedilo? Čitava tvoja priča me definitivno podsjeti na situaciju kada smo k'o klinci igrali basket i onda je uvijek bio neki bogati klinac koji je dolazio u full opremi (original lopta, original patike, steznici i sl) jer mu tata radi u inostranstvu ali kada ga poderemo on se naljuti, uzme loptu i ode kući i pri tome kaže kamo smo mi seljačine... Sutradan je opet sa nama jer nema sa kime drugim da igra... U svakom slučaju srećno :wave:
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Steam uvredi coveka :)
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
@ IM Customs

Druze,ne uzimaj nista za zlo sto ti se ovde kaze,jbg,svako ima svoje misljenje,nemoze tvoja ideja svakom ni da se svidi,ali to nije razlog da ne nastavis sa radom i postovanjem ovde.

Guraj svoju pricu,odradi onako kako si zamislio,i na kraju ces ipak ti biti najsrecniji zbog svega,jer ipak to sto radis,radis za svoju dusu,sto i jeste poenta cele price.....
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
@Steamroller, Cisto da se razumemo... Ja necu preko ovih stepena da pravim vodopade, procitaj malo bolje plan :d
Pazi ja sam rekao, videćemo. Malo curne ovde, malo crune tamo... ode pod ivericu. Dovoljno je da imaš jednu lošu scenu sa vodom da iverica nastrada. Da bi to sprečio, dovoljno je da namažeš spojeve sa silikonom sa unutrašnje strane... na kritičnim mestima naravno.

Što se rantovanja tiče... iskreno, možda si taj koji odjednom ima previsoko mišljenje o sebi.. fazoni "ajde hitno menjate mi user name, sponzori čekaju"... Jeste super, ti si uradio onaj tvoj prvi "prskalica drečavi mod" i ovo je tvoja ideja.. to je tvoj rad... super, pohvale, ali zaboravljaš odakle si ti došao, gde si napravio prve korake. Sad udarila malo slava pa su lokalci glupi i troše ti vreme. Tja.....

Radi šta hoćeš, meni je uopšte bezveze što si tako nešto uopšte napisao javno. Eno maksimus uredno postovao slike, nije trabunjao... sve je ispalo ok.
 

bleyach

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.10.2012.
Poruka
2.023
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
Sad je sebi napravio jos goru situaciju :) ako oce covek da se povuce pustite ga njegova stvar,mozda i bude shvatio vasu poentu price,sve su to kritike da bi ga naveli na pravi put.I stvarno druze napisao si i meni na drugom forumu samo vodeno hladjenje ti je 2000e a nisi mogao da odvojis 300-400e za pravo drvo ako je toliko...
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Srbijo majkoooo :rotf:

Sent from my G2
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Sto napadate coveka, mozda ga je neko na nekom drugom domacem forumu "prozivao".

Svakako posto se na ovom forumu nalazi dosta dobrih modera, svakako moze od njih dobiti i dosta korisnih predloga(iako ce mozda nekada delovati kao kritika), pa moze da ih razmotri.Modding nije statican, vec se uvek usred izrade moda moze desiti neka ideja koja ce ga promeniti na bolje.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Sto napadate coveka, mozda ga je neko na nekom drugom domacem forumu "prozivao".
Možda je zapravo problem što na nekom drugom domaćem forumu ima mnogo manji odziv na temu nego ovde... :)
Ako ćemo realno, on je napao nas... niko mu ništa loše napisao nije, niko ga nije oterao.
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Steam, Ne znam da li sam pisao, ali iz slika se vidi da nece mod biti braonkasto-plavkasto-narandzasto-beo (kao sto su mi boje iverice), njih cu presvuci vodonepropusnim folijama za kola, a i sve je lepo iskantovano tako da voda nece biti problem :)
I odlucio sam se za foliju umesto farbe, jer je laksa i jeftinija za nanosenje i caskom moze da se zameni, budem li odlucio da usarenim mod u buducnosti :D

Rant #2
Los odziv me apsolutno ne brine, niti uzbudjuje, npr na Cooler Masterovom forumu, koji su mi jedni od sponzora, a nemam ni jedan post na temi, sta da se radi... I znam ja dobro odakle sam dosao i gde se uvek vracam i kad god me neko nesto pita, upucujem na sekiru za savet ili ja pitam umesto njih, ma koliko me "slava" udarila u glavu, ja cu uvek biti tu negde... I nisam ispratio maximusov sta je radio, jedva imam vremena i za sve svoje obaveze pa sam slabije na forumu, ali pretpostavljam da je on radio onaj ROG reaktor za Asus sto sam video na face-u i dobro je ispao..

Mene nervira samo taj neki los vibe koji prati bilo sta na bilo kom nasem forumu, ne samo ovde.. Bukvalno na svakoj temi mora bar dvoje da se prave najpametniji na svetu i da se posvadjaju oko nekih gluposti, a i 90% postova su samo neke kritike i predlozi kako bi neko nesto drugacije uradio itd itd, niko ne komentarise kada vidi nesto dobro :rolleyes:

Npr, kopija dela jednog mail-a razgovora sa Corsair-ovcem
Hey Igor.
I am impressed man, that layout came out really good. Looks like it will **** up some noise because of that epic layout. So I have sent PR another email regarding this request of yours. I have also sent those links you sent me where you started the build log. They really like the planning behind this project, hardware placement is well thought out and tubes are perfectly routed, in short, it’s the perfect project for a scratch build.
I svuda je tako, svi hvale neke delove dizajna, svi se raspituju kako ovo, kako ono (kao sto su ovde animan i steam npr) pre nego sto pocnu nesto da komentarisu i niko ne napada za gluposti, osim kroz sarkasticno zezanje...

Ko me zna, zna da sam apsolutni pozitivac uvek za zezanje i ove stvari me ubijaju u pojam i jednostavno ne zelim time da se opterecujem.. Svoju negativnu energiju izbacujem u teretani, na trcanju itd, a ne na drugim ljudima i to bih preporucio i ostalima..

Tako da nisam ja nesto uvredjen, samo jednostavno ne volim napinjanje za sve zivo i ovo kucanje eseja za dzabe... Losi smo bre ljudi generalno, tako da cu da razmislim sta da radim s postovanjem kod nas...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
IMCustoms je napisao(la):
Iskreno, razmisljam da li da nastavim da postujem progress build-a na nasim forumima, jer je jako mali br ljudi koji uopste znaju da pohvale neku ideju, a kamoli ovako neki projekat koji niko ni blizu nije probao da uradi na nasim prostorima i koji je sponzorisan od najvecih svetskih firmi u vrednosti robe od vise hiljada evra...
I svuda je tako, svi hvale neke delove dizajna, svi se raspituju kako ovo, kako ono (kao sto su ovde animan i steam npr) pre nego sto pocnu nesto da komentarisu i niko ne napada za gluposti, osim kroz sarkasticno zezanje...
Poenta svega je ovo: Sta te briga sta mi mislimo ako ti mislis da je sve sto radis ok?

btw nisi prvi sa projektom ovog tipa, Diabolique je imao slican pre 8 godina, nikada niti jednu fotku nije napravimo na forumu, uradio za svoju dusu, platio sve iz svog dzepa. Ovo ti pricam da bi shvatio koliko projekat nije poseban, pogotovo ne u 2014. god, ali to ne znaci da nece biti zanimljiv, meni se ideja svidja, iako mi se neki delovi moda ne svidjaju uopste, tj neprakticni su mi.


IMCustoms je napisao(la):
Tako da nisam ja nesto uvredjen, samo jednostavno ne volim napinjanje za sve zivo i ovo kucanje eseja za dzabe... Losi smo bre ljudi generalno, tako da cu da razmislim sta da radim s postovanjem kod nas...
Govori u svoje ime, ja sam super covek :) Toliko super da mi nije bilo tesko da jednog malog Igora (koga u zivotu nisam video) slusam danima na chat-u i da mu dajem savete na temu stvari koje su meni savrseno jasne, ili da slusam nesto sto ne moram (znas dobro na sta ciljam), a ako neko nema slobodnog vremena mnogo, to sam onda ja. Sam pravis los vibe sa recenicama tipa "citajte pazljivo i gledajte", pa onda procitamo i pogledamo, i shvatimo da si samo ti znao da fan kontoler nece ni ici pozadi, a kad pitamo, to je onda los vibe i napad? Napad na sta?
Pitamo jer nas zanima, a ti bi trebao da budes srecan jer imas dobar feedback, ***0 forum gde se samo cestita i klice, bez prave kritike.
Spusti se na zemlju ;) Nauci da iz kritike izvlacis najbolje, a ne ono najgore. Nije to napad, napad je nesto drugo.

Uzmi za primer ovu temu:

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=19467

I sta sad, Fedja i mi treba da se ljutimo sto nam je momak skrenuo paznju, a rec je apsolutno nebitnoj sitnici u testu? Jel nas momak napao ili kritikovao?

:sekira:
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
I svuda je tako, svi hvale neke delove dizajna, svi se raspituju kako ovo, kako ono (kao sto su ovde animan i steam npr) pre nego sto pocnu nesto da komentarisu i niko ne napada za gluposti, osim kroz sarkasticno zezanje...
Pazim sta pisem i o kome... I Diabolique-ov mod bih voleo da vidim pre nego sto krenemo da uporedjujemo, jer su mi se i za prosli mod javljali neki ljudi tipa "E i ja sam tako slicno sredio kuciste" - a samo ga ofarbao :rolleyes:

I naravno da cenim sto ste mi ti, Fallen, Maximus, Iv4n i jos neki ljudi sa ovog foruma dosta pomogli, ali nekako su mi se stvari dosta promenile od pre par god kad sam ovde dosao.. Tad su svi kucali lepo i izlazili u susret, dok sad svi samo kritikuju i svadjaju se.. Ne pricam samo o ovoj temi, kao sto sam napisao, jako sam tanak sa vremenom i ne stizem da pratim forum kao pre, pa sam posle nekog duzeg vremena postavio neko banalno pitanje i ljudi se izraspravljase tamo toliko da sam sa svoje teme pobegao... A ne bih to radio i na ovoj, pa sam zato i napisao to sto sam imao... Prosto sam malo razocaran community-em...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Istripovao si se ;) Inače, koliko sam te ja upoznao, ti svoje vreme mnogo ceniš (uvek je hitno i mora sad i odmah), tuđe i ne baš, mogu do sutra da ti navodim primere. Umesto da citiraš mene, ti citiraš sebe, jer ja i ostali verovatno "nismo" pročitali nešto dobro ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

ikac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.07.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Phenom-eon
CPU & cooler:
CPU AM3 AMD X6 Phenom II 1055T , Alpenföhn Brocken
Motherboard:
MB AM3 A870 Asus M4A87TD/USB3
RAM:
EXCELERAM 8GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 Red Culvert + (2x2GB) 1600MHz DDR3 Black Sark
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 560 XFX Core Edition OC 2GB GDDR5 128-bit
Display:
FujitsuSiemens A22W-3 22" 5ms
HDD:
HDD SATA2 7200 500GB WD Caviar Black + GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD 240GB (SSD)
Sound:
On Board VIA VT1818 8-Channel High Definition Audio
Case:
Kucište Xigmatek Asgard
PSU:
CHIEFTEC CTB-650S 650W
Optical drives:
DVD+/-RW Samsung SH-S223C SATA/black,DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
Mice & keyboard:
MIŠ-A4TECH XL-740K X7 Series - Snake Tastatura-Genius A4Tech X7 G800 Gaming
Internet:
Telekom Srbija NET10 do 20/2 Mb/s
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro
@ IMCustoms Stara moderska izreka glasi:''Svaki dobar mod pocinje sa dobrim kritikama.'' ;)

Salu na stranu,niko od nas ne zeli da ti fail-ujes vec da to sto radis ispadne najbolje sto moze.Ni ti a ni mi nismo najpametniji i desavaju se propusti a dobro je kada neko ima da ti ukaze na to.Zelim ti sve najbolje u daljem radu i voleo bih da nastavis detaljno da postujes sve sto radis.Ja ne tupim mnogo sto se vidi po broju mojih postova iako sam stariji clan od polovine ljudi ovde ali sve pomno pratim i trudim se da kazem nesto samo onda kada za to stvarno ima potrebe.

I ja imam jednu kritiku.Posto sam po default-u elektricar a po slikama vidim da sve komponente koje zahtevaju napajanje su na visini preko 1.50m otprilike,ti rece da ce ti build biti na crnom zidu.Ja bih tu uticnicu podigao na neku razumnu visinu a tu rupu dole zatvorio da se ne vidi jer ce biti ruzno da se dole vide kablovi.Druga stvar ta vrata su ti verovatno 90 ili 80 cm sto znaci da do zida imas nekih maximum 120cm ali deluje mi i manje.Ako ti je build sirine bar 1m prekrivace ti prekidac za svetlo u sobi tako da bih ja i taj prekidac premestio u build na neku bocnu stranicu.Toliko od mene.Pozdrav.
 

MegaSkot

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
2.606
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
Samo ti odradi mod onako kako si zamislio. Koliko sam pročitao, ne može ispasti loše.

Ostale šaljem na jednomesečnu keto dijetu, UH im udaraju u glavu.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
@Steam, Ne znam da li sam pisao, ali iz slika se vidi da nece mod biti braonkasto-plavkasto-narandzasto-beo (kao sto su mi boje iverice), njih cu presvuci vodonepropusnim folijama za kola, a i sve je lepo iskantovano tako da voda nece biti problem :)
I odlucio sam se za foliju umesto farbe, jer je laksa i jeftinija za nanosenje i caskom moze da se zameni, budem li odlucio da usarenim mod u buducnosti :D
Ovo je prvi put da spominješ foliju. Ja sam samo napisao da iverica i voda ne idu zajedno. Da li si to shvatio kao uvredu ili kao nešto na šta treba da obratiš pažnje. To je tvoja stvar.

Mene nervira samo taj neki los vibe koji prati bilo sta na bilo kom nasem forumu, ne samo ovde.. Bukvalno na svakoj temi mora bar dvoje da se prave najpametniji na svetu i da se posvadjaju oko nekih gluposti, a i 90% postova su samo neke kritike i predlozi kako bi neko nesto drugacije uradio itd itd, niko ne komentarise kada vidi nesto dobro :rolleyes:
Ne znam šta očekuješ, konstruktivne kritike ili pohvale sa praznim rečenicama tipa "Bravo matori!", "Tako je!", "Najjači si!".?
To se ovde neće desiti. Zajednica je previše šarena da bih jednostavno svakog mogućeg člana oduševio sa nacrtom i svega par fotku.

Ko me zna, zna da sam apsolutni pozitivac uvek za zezanje i ove stvari me ubijaju u pojam i jednostavno ne zelim time da se opterecujem.. Svoju negativnu energiju izbacujem u teretani, na trcanju itd, a ne na drugim ljudima i to bih preporucio i ostalima..
Ti si pozitivac, a kad te neko mrači (što ja u ovoj temi nisam primetio) onda se povlačiš, odlaziš. Ako si pravi pozitivac, onda ćeš ovakve situacije drugačije rešavati.

Prosto sam malo razocaran community-em...
Možda je to posledica tvog ranijeg odnosa prema ovoj zajednici?
Misliš da moje ranije ponašanje prolazi bez ikakvih posledica? E pa nije tako...
Smanji dramu i peglaj fotke o napretku projetka... :wave:
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@MegaSkot :like:

@ikac, Sirina zida je nesto preko metar, a sirana build-a ce biti tacno 94cm.. Prekidac za svetlo u sobi ce ostati na tom mestu, samo ce biti izvucen na build-u, zbog lake dostupnosti, a razmisljam da li tu da stavim i prekidace za osvetljenje build-a ili dole desno pored usb hub-a i prekidaca za paljenje i restart, to jos nije odluceno :)

Inace, slike projekta koje sam okacio nisu bile kada je crtez bio skroz zavrsen, pa par stvarcica fali koje sam posle docrtao, kao npr skidajuci cover za kablove... A jos jedna slucajnost je da su mi se par slika iz ovog woodwork-a zagubile (medju kojima je bio i on), pa ih evo sad da vidis kako ce taj cover, vertikalne ploce i ploca za skrivanje kablova iza monitora da izgledaju:







 

ikac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.07.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Phenom-eon
CPU & cooler:
CPU AM3 AMD X6 Phenom II 1055T , Alpenföhn Brocken
Motherboard:
MB AM3 A870 Asus M4A87TD/USB3
RAM:
EXCELERAM 8GB (2x2GB) 1600MHz DDR3 Red Culvert + (2x2GB) 1600MHz DDR3 Black Sark
VGA & cooler:
AMD Radeon RX 560 XFX Core Edition OC 2GB GDDR5 128-bit
Display:
FujitsuSiemens A22W-3 22" 5ms
HDD:
HDD SATA2 7200 500GB WD Caviar Black + GIGABYTE GP-GSTFS31240GNTD 240GB (SSD)
Sound:
On Board VIA VT1818 8-Channel High Definition Audio
Case:
Kucište Xigmatek Asgard
PSU:
CHIEFTEC CTB-650S 650W
Optical drives:
DVD+/-RW Samsung SH-S223C SATA/black,DVD Multi Writer 22XDVD/12xDVD-RAM/2MB
Mice & keyboard:
MIŠ-A4TECH XL-740K X7 Series - Snake Tastatura-Genius A4Tech X7 G800 Gaming
Internet:
Telekom Srbija NET10 do 20/2 Mb/s
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro
+ za skrivac kablova
- za kantovanje peglom,ocekivao sam bar ABS traku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh