• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PotPlayer

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Sto se tice procesa, Realtek brisem iz mesta, NV ima 3 (kod mene), za Intel rapid kod instalacije kazi -notray i podesi u servisima da se startuje manuelno. Ja trenutno imam 41 sa FF i Thunderbirdom i Avastom i Winfast PVR2 (TV tuner aplikacija ima scheduler i handler za daljinski). Hint, koristi Autoruns i Logon tab pa dechekira sta ti smeta, posle mozes da vratis ako zeza. Mozes da eliminises i plugin-container (about:config -> dom.ipc.plugins.enabled).
realtek ne brisem jer ga koristim :rolleyes: , intel nema tray ikonu, al svejedno ima dva procesa, od kojih jedan i jeste IaStorIcon.exe, sa njime cu se pozabaviti ali on ne radi nista pa mi ni ne smeta.
Startup menadzere koristim vec 15 godina bre :) Naravno da sam iskljucio sve sto mi ne treba, tamo trenutno ima 4 stavke aktivne, realtek drajver, aplikacija za ucitavanje profila za monitor i zakljucavanje LUT tabele u grafickoj nakon toga, logitech drajver (da bi mi radili MM keys i F-keys na tastaturi) i neki nvdijin djavo, to je sve. Koristim nekad CCleaner za to, nekad obican msconfig. Za servise naravno moram u services.msc

edit: mislim, nakon sto sam sredio gigabyteove za*ebancije nemam ja puno procesa ako uzmete u obzir sta mi je sve popaljeno :) (punkbuster 2 procesa bih mogao da ugasim, malo pre sam ih bacio na manual startup). Sistem je star jedno 2 godine... :P
http://i.imgur.com/mMueA.jpg

sto se 0-255 tice, ima da se namesti i na atiju i na nvidiji u drajverima, medjutim, neki filmovi su prosto snimljeni tako da je crna takoreci kao na 16-255 pa im ne mozes nista osim da kroz plejer forsiras jos jednu konverziju na 0-255 ali to onda upropasti stvar i ubije jako mnogo detalja u donjem opsegu.
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zasto ti se onda vrti u glavi od 65 procesa?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa sad ih nema, ali bilo je nakon sto sam stavio novu plocu i proc i instalirao sve sto mi navodno treba sa CD-a, autogreen, intel control center, neko njesra za igp, autolock, pa neki tune utility, pa neki oc utility,, slogirao sam se bio kad sam video sta mi je sve napakovao...poskidao sam sve to normalno.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Stavio sam madVR, 720p filmovi rade lepo, ali se vidi da za 1080p malo fali snage ovoj integrisanoj grafi. Poigraću se malo podešavanjima ... Mada ionako u 95% slučajeva gledam 720p.:cool:
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni Madshi video renderer daje jako krzavu sliku. Ne znam gde gresim. Evo kako izgleda u poredjenju sa EVR.

 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Au, katastrofa.:( Ne znam zašto, kod mene je odlična. Malo seckanje koje sam imao na 1080p filmovima sam rešio promenom svih resizera na bicubic.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ti koristis standalone madVR? Ja sam probao ugradjen u PotPlayer-u. Standalone ne mogu da probam jer koristi 64-bitni PotPlayer a madVR je 32-bitni.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Da, potrebno je instalirati madVR filter:

http://madshi.net/madVR.zip

a zatim izabrati Madshi Video Renderer. Ko zna na koji renderer je tebi prebacio pošto nemaš instaliran madVR.ax filter. Ja sam zbog madVR-a prešao na 32-bitni Pot, nisam primetio nikakvu razliku u radu, a razliku u kvalitetu slike u odnosu na EVR C/P jesam. Prosto slika deluje lepše, boje su prirodnije ...

http://www.homecinema-hd.com/madvr_en.html

Samo sam isključio Exclusive mode jer me nervira kašnjenje od par sekundi koje postoji kada je ta opcija aktivirana (videćeš ako probaš).
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PotPlayer to drzi sve strpano u jednom DLL-u (PotPlayer64.dll) ali ocigledno ne radi kako treba. 10x za hint.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Koliko sam shvatio ta lista renderera je samo spisak onih koji su podržani, a ne i instalirani. Npr. i Haali mora da se instalira naknadno ako će se koristiti.
MadVR.zip ekstraktuj u folder koji se zove recimo "madVR", zatim taj folder prebaci u Program Files (x86 ako imaš x64 Win) i odatle pokreni instalaciju, važno je da se nakon instalacije taj folder ne pomera, to će te upozoriti sam instaler.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Samo sam isključio Exclusive mode jer me nervira kašnjenje od par sekundi koje postoji kada je ta opcija aktivirana (videćeš ako probaš).
Hvala na pomoći oko ovoga.

Za one koji, kao i ja, nisu sigurni kako da isključe to, da te citiram ovde:
* u toku filma desni klik, pa na filters, pa madshi
*rendering - general settings - decekiraj enable automatic fulscreen exclusive mode
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Meni Madshi video renderer daje jako krzavu sliku. Ne znam gde gresim. Evo kako izgleda u poredjenju sa EVR.

I meni madashi isto to radi. I slika je sva nekako u pikselizirana, ostra je ali se vide, kako bih rekao, kockice...

@Misko81:

Pa zar ne mozes da koristis onaj intel quick sync?! Na kraju krajeva, prevaci workload na CPU i resena stvar :)

PS. Jel mozes da napravis neko poredjenje izmedju madashi i EVR, nesto tipa screenshotovi. Malo me buni to sto si rekao za boje, odnosno, kako mogu da budu bolje kad bi trebalo da su iste bilo koji da je renderer ako su podesavanja vezana za boje na default, odnosno iskljucena...
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Jesi li instalirao madvr filter naknadno ili si samo izabrao madvr u Potu?
Stavio sam stable x32, čekam da izađe nova stabilna pa da onda probam quiksync, mada ja imam H61 ploču, a ranije je važilo da je za quicksync potrebna bar H67, ne znam da li i ovde postoji taj uslov.
Hm, izgleda da razliku u boji pravi odabir colorspace-a, tj. kada ga postavim na 0-255 preko shadera i uz EVR CP onda kao da ode još "niže", odnosno tamni delovi budu tamniji nego u slučaju da se koristi madVR i softversko podešavanje na 0-255 ...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
instalirao sam madVR, pokrenuo se CMD, instalirao se filter, registrovo se. Izaberem madashi u potplayeru ali nemam ovo



pa samim tim ni ovo


slika je krzava i gadna naspram EVR custom preset koji lepo uradi deblocking i sve ostalo.

ne znam gde gresim. :/
citam ovaj guide http://imouto.my/configuring-potplayer-for-gpu-accelerated-video-playback-with-dxva-or-cuda-and-also-high-performance-software-decoding/

i vidim da on stavla ffdshow i jos brdo kodeka, splitera i filtera. Meni se to ne radi. Jel to moram da uradim da bih imao madVR? Sta je napr dovoljno da bih imao madVR ili samo intel QuickSync (upalio sam Virtu i radi mi sad sistem tako, gasi nVidiu, tj obori je na 50mhz kad preuzme integrisani GPU posao. Sigurno manje struje trosi taj PG (IGP) nego ova nvidia pa sam kontao da mozda stavim QuickSync da radi renderer). Stvarno mi se ne stavlja gomila onih filtera, a pogotovo ffdshow. On me jako iritira sa svojim tray ikonicama, preuzimanjem svega i svacega na sebe... :/
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Btw, izašao 32-bitni PotPlayer 1.5.31934 beta...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Ne, ne treba ti sve to, a nejasno mi je šta se kod tebe ne odradi kako bi trebalo.:wtf:
Deblocking radi dekoder, ne renderer, on obavlja resize.
Da nisi možda nakon instalacije madVR pomerio madVR folder?

Ja sam ubacio LAV Filters da bih mogao da koristim madVR uz DXVA u MPC-HC, jer madVR ne može da radi uz "native" DXVA podršku u MPC-HC, a u Potu se to omogućava tako što se izabere DXVA without rendering mode. Ovo je mala digresija i nije sigurno uzrok tvog problema, nego čisto sam onako naveo ...
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne znam sta radi, a sta ne. Nisam nista mrdnuo. Madashi renderer postoji u samom potplayeru i bez instalacije ali sam svejedno instalirao onaj madashi sto je naveden u tutorijalu koji sam malopre linkovao.

EVR CP:


Madashi:


dakle promenim renderer i restartujem plejer. Slike su uzete sa "printScrn" posto kad uradim frejm capture, slike su dobre sa oba renderera (identicne) ali sa madashijem zapravo uzivo ovako izgleda.
U samom potpleyeru ja nista nisam dirao. Isao sam na filtere i kliknuio bio na registreted filters da probam da ubacim ovaj novi madashi sto sam instalirao ali nema ga tamo.

LAVfilters jos nisam ubacio. Sad sam krenuo to da radim. Dakle ovo je default madashi built-in iz potplejera.

edit: pokusavam da pratim onaj guide i sad sam zapeo ovde:

Then double-click either 'mpls windows x86.reg' file (if you use Windows XP or Windows Vista/7 32-bit) OR 'mpls windows x64.reg' file (if you use Windows Vista/7 64-bit). Approve any UAC message that may appear, and also approve any Registry Editor warnings, and the message box below should appear.


...kaze da ne moze da ubaci u registry sve iz razloga sto "nesto" koristi neki deo (na svu moju srecu pa windows ne napise ni ko koristi to, ni koji tacno deo nije ubacio pa ne znam jel nesto bitno ili nebitno ispusteno iz tog reg fajla). Pogasio sam sve programe i ista greska. (to je instalacija halii media splittera btw). Sto je najgore ja pojma nemam sta je ovde vazno, a sta ne. U tom tutorijalu (koji sam linkovo u prethodnom postu) su samo koraci i podesavanja, nije mi jasno sta sluzi cemu. Nije mi jasno ni cemu sluzi FFDshow u celoj toj prici, nit mi trebaju njegovi subtitle fontovi, nit mi treba njegov audio...
Sve sto pokuavam da uradim je da ubacim taj full madashi filter koji sam skinuo i da to radi u DXVA varijanti, da ne koristi CPU (ako je moguce). Hocu i Intel Quick Sync da probam pa da uporedim. Ako nije neka razlika voleo bih da mi IGP radi render, a ne graficka da mi trosi 100W da bih gledao film :D
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Madshi NE postoji u instalaciji Pota, to je samo OPCIJA dodata u meniju koja znači da Pot podržava madVR, ali ga je neophodno instalirati zasebno.
Ukoliko se u Potu izabere Madshi, a on nije instaliran Pot automatski prebacuje na neki drugi renderer, u tvom slučaju možda na VMR9 ili 7 ili ... nebitno, kontaš?

99% je problem u načinu instaliranja, mislim, što bi svima radio, a tebi ne? Da li si install.bat pokrenuo sa admin pravima? Tako piše u readme.txt.

Fazon je što kod tebe trenutno madVR uopšte ne radi, ta slika koju dobijaš je nešto sasvim drugo.

EDIT:

Koristiš 32 ili 64-bitni Pot? MadVR radi samo na 32-bitnim plejerima.

Lako će madVR da radi uz DXVA kada se bude instalirao propisno, pusti taj tutorial za sada, tebi uz Pot treba samo madVR, sve drugo nije neophodno.
Inače, razlika između EVR C/P i madVR je suptilna, barem na ovim klasičnim monitorima, možda je veća na LCDTV i plazmi. Ako se trudiš da je vidiš videćeš je, ako ne ... jasno ti je.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
koristim 64bit.

dosao sam do koraka gde treba da ubacim LAV splitter i nema ga u registered filters, ocigledno zato sto onaj .reg nije prosao merge kako treba. i to je to, corak.

madVR sam instalirao sa install.bat i nisam pomerao folder, nisam bas tolko blesav :) citam ja pazljivo sve.

kolko sam razumeo, treba mi LAV ovaj da bih probao quicksync ako nista drugo. madVR mi i nije toliko bitan. I tako gledam 720p filmove na full HD monitoru i taj kvalitet mi je sasvim okej. Samo da je dyn. range 0-255 a ne 16-255 i sve je ok. 16-255 mi je nesto najruznije u kinematografiji i kad snime film u 0-255 da izgleda kao 16-255 odmah mi se doticni mnogo manje gleda. Dovoljno mi je sto crna na LCD-u nije crna vec siva pa mi samo jos fali da bude ~20% sivlja...No to je sad nebitno.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Pa onda je sve jasno, treba ti 32-bitni Pot. OK je colorspaces na madVR, 0-255. Haali media spliter nisam instalirao, pa samim tim ni radio taj "merge", a i nije mi jasno šta će Haali splitter uz LAV splitter ....
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
to je od LAVFilters koji su potrebni da bih ukljucio madVR, QuickSync ili sta vec potplayer, nije haali MS, haali je normalno prosao.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
amm, krenuh da ti odgovorim ali si obrisao post. Da imam instaliran virtu, a performanse u igrama pate samo ako ti je monitor naboden na IGP, odnosno na plocu jer tada grficka salje sve podatke na IGP pa ima overhead i bla bla. Ako u bodes u graficku, nema pada performansi. Ali bilo kako bilo, namestio sam sve (osim madVR, ne radi u x64 potpleyer), i nisam uradio nista. QuickSync podrska radi ali mora da se iskljuci LucidVirtu, sto dovodi do toga da je cela stvar beskorisna obzirom da ako imas graficku kartu imas i DXVA, koji sam ukljucio i namestio EVR CP i sad sam tamo odakle i sam i krenuo stim sto sam izgubio 5 sati ni na sta. :(
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.670
Rezultat reagovanja
2.062
Moja konfiguracija
Sorry, obrisao sam post jer sam video da si na prethodnoj strani napisao da imaš Lucid.

Ne znam šta da ti kažem, 64-bitni plejeri nemaju nikakve prednosti u odnosu na 32-bitne, jedino ako ti je baš bitno da nemaš ništa u Program Files (x86) ...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.549
Rezultat reagovanja
2.188
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa ja sam mislio da ce brze seekovati i sl. mada generalno, u pravi si, samo mene mrzi ponovo da sve podesavam pa se drzim ovog sto sam stavio. Ko zna, mozda sam nesto i dobio svim ovim podesavanjima. Probacu madVR u mpc-hc pa cu bas da vidim jel ima neke razlike.
 
Vrh