• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PCAXE LinX Challenge

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ja mislim da bi najbolje bilo da se rankira po verziji bios-a :troll:
JA90 .... sa tobom nemogu bit pametan .....
Na jednom mestu gdje se radi o kratkom benchmarku pises sledece:
http://www.pcaxe.com/forum/showpost.php?p=238848&postcount=193

Na drugom mestu gdje je veliki test opterecenja sa vremenom od 90 minuta
u pitanju postavljas shot sa temperaturama od 94°C.
Sad se ja pitam kao "lokalni" overcloker zasto je kratak 3dmark11 sa vecim naponima a manjim temperaturama manje rizican od 90 minuta Linx'a na 94°C


Pogledaj moj skore postavljen sa faznim hladjenjem na temperaturama od -34°C Pogledaj napon i frikvenciju :).

Masite momci disciplinu totalno ....

Ali kao sto sam gore napisao sve je subjetktivno i svako treba sam da oceni koliko da penetrira svoj cpu :)

Over end out!
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
JA90 .... sa tobom nemogu bit pametan .....
Na jednom mestu gdje se radi o kratkom benchmarku pises sledece:
http://www.pcaxe.com/forum/showpost.php?p=238848&postcount=193

Na drugom mestu gdje je veliki test opterecenja sa vremenom od 90 minuta
u pitanju postavljas shot sa temperaturama od 94°C.
Sad se ja pitam kao "lokalni" overcloker zasto je kratak 3dmark11 sa vecim naponima a manjim temperaturama manje rizican od 90 minuta Linx'a na 94°C


Pogledaj moj skore postavljen sa faznim hladjenjem na temperaturama od -34°C Pogledaj napon i frikvenciju :).

Masite momci disciplinu totalno ....

Ali kao sto sam gore napisao sve je subjetktivno i svako treba sam da oceni koliko da penetrira svoj cpu :)

Over end out!
+1 Objasnio!
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
E pa vidis ovako "lokalni overclocker-u", moram da ti odrzim malo predavanje iz hemije, posto vidim da ne kontas neke stvari...

Pa da krenemo: Silikon, niti bilo koja komponenta u procesoru sigurno nece da se istope na 94C, ma koliko dugo bili na toj temp.. Nije ni da valja, ali sigurno fizicki nece nista da im se desi.. A s druge strane, sto vise dizes voltazu, to ce vise onih kao sicusnih elektrona (koji su inace nosioci elektricne struje, ali imas link za svaki slucaj ako ne znas sta su) da se setaju po procesoru i ako se desi da se preklope zbog malih rastojanja u samom cipu, docice do kratkog spoja (sto je pogotovo opasno na 22nm IB, ali o tome dalje u tekstu)..
A inace ta kolicina elektrona i njihovo kretanje, i stvaraju svu tu toplotu, tako da je nebitno koliko jako hladjenje imas, posle neke granice, neminovno je da se oni preklope i da ti crkne cip..

E sada cemo se na casak prebaciti na tvoj i moj skor.. I kao sto vidis, ti si koristio veci napon od mene, tako da nemam pojma sta ovo "Pogledaj napon i frikvenciju" treba da ti znaci?? :confused:
I da, kod nas u Srbiji se kaze frEkvencija, a na engleskom se pise frequency, da znas za ubuduce, da se engleske reci ne pisu "po Vuku".

E sad.. Ja nemam pojma kako si ti "lokalni overclocker", odnosno u PCAXE OC team-u.. Kontam da je to jer si odavno na forumu i imas puno postova i naravno da si OC par cpu-a, ali ja ti tu titulu nikad ne bih dao, iz prostog razloga jer ti ne delis dobre i pametne savete u vezi overclock-a ostalim forumasima..
Najbolji primer je ovaj tvoj decko, odnosno prijatelj maestroBG, a evo i zbog cega.. Lik vec duze vreme fura svoj procesor na nenormalnoj voltazi kroz brdo testova, a ti ni da se oglasis.. Kazem "nenormalnoj voltazi", jer je za IB procesore (koji su radjeni na 22nm razdaljine arhitekturi) velika voltaza prilicno opasna, zbog svih onih stvari koje sam napisao prethodno u tekstu (pa se vrati ako si zaboravio do sada).. Cak sta vise, podrzavas ga u tim nejgovim pokusajima i napadas ostale forumase (mene npr) kad mu kazu da to nije u redu..
U pravom OC team-u, ovde na forumu ja licno vidim d0minat0r-a, animaN-a, Fallen-a, Steamroller-a, Medolinos-a, voodoons-a i mozda jos neke, koje sam (izvinjavam se :D) izostavio, jer su momci uvek tu i voljni da pomognu sta god i kome god da treba kakva god pomoc.. Sto ti naravno ne radis, nego samo blatis sve sto ostali rade.. Tako da ti, ni sa jednim komentarom (na temu maestra i njegovog overvolt-ovanja, a dugo se raspravljalo o tome u tvojoj temi), nikako po meni ne mozes biti u PCAXE OC team-u.

Nadam se da je ovo dovoljno "pametno" za tebe (a i ne previse), jer sam se bas trudio da ti sto prostije i detaljnije iskucam, da bi me sto bolje razumeo..
I takodje se nadam da post nece biti izbrisan, jer bi dosta stvari iz ovog post-a trebao da zna svako ko se upusta u bilo kakav overclocking i pogotovo trazi pomoc za pomenuto na ovom forumu, da zna kome da se obrati..

I previse sam svog vremena utrosio na vas dvojicu, tako da je ovo poslednji moj post upucen vama.. Nadam se da cete nesto nauciti iz njega ;)
:wave:
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Nemoj pogresno da me razumes,ali @monty titulu zasluzuje vise od svih nas zajedno ovde ;) Samo se vas dvojica nikako ne razumete..i niste na istoj frekvenciji i naponu;)

Ne poznajes ga dovoljno,cak ni ja...ali je pokazao vise puta da je veliki covek,zato ne sudi na prvu loptu.

Inace nigde nije nikog podrzao..bar ja sto sam citao.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
E pa vidis ovako "lokalni overclocker-u", moram da ti odrzim malo predavanje iz hemije, posto vidim da ne kontas neke stvari...

Pa da krenemo: Silikon, niti bilo koja komponenta u procesoru sigurno nece da se istope na 94C, ma koliko dugo bili na toj temp.. Nije ni da valja, ali sigurno fizicki nece nista da im se desi.. A s druge strane, sto vise dizes voltazu, to ce vise onih kao sicusnih elektrona (koji su inace nosioci elektricne struje, ali imas link za svaki slucaj ako ne znas sta su) da se setaju po procesoru i ako se desi da se preklope zbog malih rastojanja u samom cipu, docice do kratkog spoja (sto je pogotovo opasno na 22nm IB, ali o tome dalje u tekstu)..
A inace ta kolicina elektrona i njihovo kretanje, i stvaraju svu tu toplotu, tako da je nebitno koliko jako hladjenje imas, posle neke granice, neminovno je da se oni preklope i da ti crkne cip..
FYI, ovo je čas fizike. :troll:
Mene zanima ovaj deo najviše, tako da ću se baciti malo na istraživanje.... ali za početak, nije mi najjasnije šta znači "preklapanje" elektrona? U startu mogu reći da ti je potrebno mnogo mnogo mnogo vremena da se materija izgubi/premesti prenošenjem elektrona (elektron je 0.06% deo mase celog atoma).
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@JA90

Ima jedan lep artikal na Anandtech njega cesto koristim pocetnicima da objasnim osnovne stvari uvezi overclocka nastao je za vreme izlaska Intelove 45nm arhtekture.

Posto vidimo da znas engleski preporucio bi ti da procitas.
http://www.anandtech.com/show/2468/6

U postavljenom grafikonu ces takodje videti i crveni graph koji pokazuje degradaciju CPU'a prilikom visokih temperatura koji najvise uticu na degradaciju samog cpu'a ....
Plavi Graph ti pokazuje produzetak veka trajanja odnosno smanjenje degradacije kroz koriscenje adekvatnog hladjenja.

P.S Maestro nije moj drug niti poznajem decka licno.... Zivim u Nemackoj!
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Medolinos, Verovatno nisi citao za graficke, ali nbt.. Ja samo sudim prema onome sto sam do sada video..

@Steam, U startu ti mogu reci da ne kontam sta hoces da me pitas.. Ne znam koliko si ti ucio HEMIJU (jer se osobine elemenata uce u sklopu nje, kao i kretanje elektrona), ali ja cu jos malo da diplomiram sa jedno 10ak polozenih hemija i raznih drugih strucnih predmeta vezanih za sve vrste hemija, tako da mi veruj kad tako prosto pricam.. Ne mogu da ti objasnjavam razne verovatnoce na forumu :D

@monteboy, Ja ne verujem sta ti pises, ti si care ocigledno (necu da kazem sta, jer nemam nameru da dobijem infraction zbog tebe) ili apsolutno nemas veze sa engleskim, ili jednostavno imas neki problem ko zna kakav, jer je nemoguce da me zezas tako sto spustas sebe :confused:

Veruj mi, ja imam dve desetke i devetku iz Engleskog I, II i III na fakultetu (slikacu ti indeks ako mi ne verujes) i brojna takmicenja iza sebe u srednjoj skoli i koliko sam ja bacio pogled na ovaj post, prva recenica je:
"Degradation - the process by which a CPU loses the ability to maintain an equivalent overclock, often sustainable through the use of increased core voltage levels."
I prevescu ti:
"Degradacija - proces kojim procesor gubi mogucnost da odrzi stalan overclock, cesto odrziv putem povecanog nivoa core voltaze."

A poenta post-a je da veca voltaza u svakom slucaju degradira procesor, a da manja temperatura samo pomaze da se ta degradacija malo ublazi.. Naravoucenije, mnogo je bitnije da voltaza ne odleti previsoko, jer nebitno koliko smanjio temp, cpu ce i tako i tako da degradira; kao sto sam i napisao u prethodnom post-u..

Ja s ljudima u problemu stvarno nemam nameru da kucam... Mislim, smesno je sto se uopste raspravljam, ali hajde, dobra volja.. Valjda ce neko izvuci neku pouku..:trust:
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja s ljudima u problemu stvarno nemam nameru da kucam... Mislim, smesno je sto se uopste raspravljam, ali hajde, dobra volja.. Valjda ce neko izvuci neku pouku..:trust:[/QUOTE]

Jel pouka da uopste netreba overklokovati :troll:
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@JA90
Procitaj artikal do kraja potrudi se malo pogledaj grafikon lepo....
Degradacija CPU postoji uvek ona je tu i kad se CPU uopste ne overvoltuje/overclockuje.
E sad hladjenje postaje proportionalno vaznije koliko je napon na CPU'u veci.

Artikal sam ti postavio da opovrgnem ovu tvoju netacnu izjavu:
inace ta kolicina elektrona i njihovo kretanje, i stvaraju svu tu toplotu, tako da je nebitno koliko jako hladjenje imas, posle neke granice, neminovno je da se oni preklope i da ti crkne cip..
Ako se vratis na moj post gore i malo bolje procitas videces da sam se zapitao zasto je 90 minuta LinX na 94°C manje stetno od 3 minuta 3dmark'a na znatno nizim temperaturama a malkice vecim naponima.

Neznam u kojoj mojoj izjavi si ocenio da nema degradacije kod overvoltinga ??? ili da visoki naponi nisu stetni a visoke temperature jesu.
Lepo se vidi iz prilozenog a ko zeli i voljan je da razumije i procita shvatice....
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
@Steam, U startu ti mogu reci da ne kontam sta hoces da me pitas.. Ne znam koliko si ti ucio HEMIJU (jer se osobine elemenata uce u sklopu nje, kao i kretanje elektrona), ali ja cu jos malo da diplomiram sa jedno 10ak polozenih hemija i raznih drugih strucnih predmeta vezanih za sve vrste hemija, tako da mi veruj kad tako prosto pricam.. Ne mogu da ti objasnjavam razne verovatnoce na forumu :D
Pa i ja ti u startu mogu reći (tj već sam rekao) da nisam razumeo šta si hteo reći, šta znači to da se "elektroni preklapaju"....? To si ti napisao....
To neki stručni izraz iz hemije?
Koliko sam učio hemiju? :D Koliko si ti učio nuklearnu fiziku koja se bavi sa subatomskim česticama? :D
Ako hemija izučava osobine elementa i njihovo kretanje (ko li je napravio akcelerator hmm? hemičari?), šta onda radi fizika? :D (uzgredbudirečeno, sumnjam da hemija izučava kretanje čestica, kretanja u smislu trajekcija)
Ti ćeš još malo da diplomiraš a ja pišem diplomski (iz spektorskopije), fizika PMF naravno. Naravno mogu i ja nabrajati predmete, fizika jonizovanih gazova, fizika materijala, nuklearna fizika i elementarne čestice, transportni procesi (da materijala)....

Šteta što ne možeš objasniti jer bih ja bio veoma zainteresovan u te "teorije".... mene samo zanimalo šta znači "preklapaje elektrona"...
Mislim bi neko sa toliko znanja iz hemije (10tak predmeta položenih), mogao da mi objasni taj fenomen.

I mali offtopik:




Edit:
PS: Mislim da je ta degradacija toliko mizerna da može da šteti procesoru samo ako je neki ultra treš primerak (koji se naravno pokriva sa garancijom)... ili se može primetiti ako neko godinu dana bez prestanka fura LinX.
A svaki procesor se posle manje više 4-7 godina menja ili baca u đubre. Tako da, ako se ja pitam, neke realne i prave bojaznosti od degradacije silicijuma nema.
 
Poslednja izmena:

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
@JA90 Procitao sam par puta sve...i hteo jos u u toj temi da ti skrenem paznju,jednostavno gledas stvari povrsno,a monty izgleda nema bas puno zivaca sve da ti objasni polako...Krenu si da se takmicis sa maestrobg-om..i osetio si se prozvanim bespotrebno,ulazis u raspravu, opet bespotrebno,dosta je samo da okacis testove i da se drugi sami pronadju gde su..veruj mi cutanje vise boli,ovak ispadas kao neki Teski Ati fanboy sa pcberze i slicnih sajtova i drzis predavanja svima,ipak ako nista iz postovanja prema starijima i njihovom predjasnjem radu nije u redu da im se obracas na takav nacin(pre svega mislim na monty-ja).
Postujem tvoj entuzijazam,ali moras malo i da postujes i prihvatis sugestuje drugih.

Nemoj pogresno da shvatis jednako sam i na tvojoj strani koliko i na drgoj ;)

I imas rezove za pohvalu..
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
@JA90
Kakvo objasnjavanje oko elektrona jel si ti svestan koliko ni ti ni mi nemamo pojma o tome to mozda fedja zna nesti i monte a ti tu oko elektrona mislim smesno je da se prica. Monteboy je u OC odavno i zna najvise o tome ovde to je sigurno ti si relativno skoro dosao na forume koliko ja znam da sam ti ja reko da ovde moze nesto da se nauci zato ti nisi neko ko treba monteboy da objasnjava sta i kako. Covek je napisao SPi tweaker koji koriste i najbolji overckocleri na svetu, i pored svega toga jedan od najkompletniji overkolkera zato ti nisi neko ko ce njemu da pripoveda posto si od juce na sceni .
Kazes overklokovao par CPU ova? pa on je overklokovao vise procesora nego sto si ti video u zivotu do duse video si ih 3 komada tako da i nije neki broj :d a on preko s462, 939 , 775 1366 i am2 i am3 itd

EDIT:
a evo imamo i steamrollera covek fizicar pa ne pokusava da prica o kretanju elektrona u cpu nije to bre kucna instalacija tako bez bezpotrebnih diskusija na tu temu.
sto se ono kaze covek sto vise zna vidi u stvari koliko ne zna ;)
 
Poslednja izmena:

maXimus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.01.2012.
Poruka
403
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
core i7 3770k@kako kad+H2O
Motherboard:
MSI Z77 M power
RAM:
Kingston HyperX predator 2400mhz
VGA & cooler:
Sapphire 6870+H2O
Display:
Samsung
HDD:
Mushkin Callisto Deluxe-Samsung 1Tb
Sound:
Onboard
Case:
Chieftec Bravo full tower
PSU:
Corsair HX 620w
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
DSL
...............754 socket..................

a imaš i mehaničara-vozača teretnih vozila(tj.mene)
 

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
postujem ljudi koji ovde znaju o tome mnogo vise od mene jer je ovo moj hobi a profesija nesto sasvim deseto...

da si duze vreme ovde video bi da je monte poslednji koga bi trebalo da nazivas svakakvim imenima.... jer si mladji ako nista drugo a i od skoro si ovde...

to sto ja za test koji traje 2 min sprzim na proc neku voltazu radi vece frekvencije je moja stvar.... inace ga drzim na 1.46 v 4.8ghz HT ON i to je u preporucenim granicama...

poceo si da objasnjavas neke banalne stvari koje mi svi ovde znamo... i znali smo ih kad si ti imao 15 godina... ili i manje...


uvek se setim onog lika iz jedne beogradske prodavnice koji meni prilikom kupovine gtx680 lightning kaze: ej pazi kad dodjes kuci pusti je pola sata da se prilagodi temperaturi sobe:)


pa da l mislis da ne znam sta kupujem ako vec dajem 500 e za grafu....:)
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Pa da vi iz SUbotice kumu za svadbu poklanjate da radi trecu smenu kao carinik :D
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
evo malo igranja iz dosade:)

procesor nije neki previse sjajan primerak, vise bi se reklo prosecan...


na 1.42v sam uspesno izvrteo linx sa frekvencijom cpu 4.8ghz


vec za ovih 4.9ghz mi je trazio 1.52v....

a za 5 ghz ne smem ni da pokusavam niti da razmisljam:)


ono sto je po meni jako jako dobro, to su temperature u toku jednocasovnog linx-a, pri ovom naponu od 1.52v....

max temp jezgra je bila 88 c !!!!

mislim da je to jako dobro obzirom na ovako visok napon 1.52v...

ovo je sve bilo moguce izvesti zahvaljujuci skalpiranju proc-a, zatim stavljanju coolaboratory liquid ultra izmedju proc-a i IHS-a i coolaboratory liquid pro izmedju IHS-a i H 100....:)

test je radjen na sobnoj temperaturi 24 C...

u toku celog testa temperatura maticne ploce je bila 29 c !!!


i da, to je tih skoro pa 141 gflops... :)
 

Prilozi

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Čestitke na uspešnom skalpiranju i rezultatima!

:wave:
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
jel moze jedad linx bez skalpiranja i na jedno 5ghz do 5.2Ghz :D
 

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
ih bre, pa skroman si bas a :)

ma skalpiran je on odavno nego oprobah ovu demios-ovu liquid pro... jedva sam je namazao na IHS , bezi levo desno ko luda :)
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
ocekuj uskoro ako pozivi cpu
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Sto nisi otvorio prozor i ostavio ga da benchuje? :D

Nema jos mnogo ladnih dana :D
 
Vrh