• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PCAXE LinX Challenge

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja, pre nego sto sam kontaktirao malo ozbiljnije svetske overclockere, sam koristio linx kao merilo stabilnosti i pucali mi bsodovi ko nista :rotf: i under load, tipa pri intenzivnom igranju, a i na light load, samo kad je upaljen comp, a nista ne radim :rotf:
Tako da je 12h prime najrealniji i pouzdaniji po meni (a i pola sveta tako kaze :d), jer i on optereti sistem vishe nego shto sam ja ikad u nekoj realnoj situaciji uspeso, ali za jako mali %, dok ga linx shije bato za mnogo i po voltazama i po tempovima :d I od kad testiram primeom, nikad nisam imao ni 1 bsod :)
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Citao sam kad si to pisao ali eto ja kazem moje iskustvo. 12H prime je po meni kranje bespotrebno da se radi neki rendering pa i ajde ali ovako jock
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa test "sigurne" stabilnosti, u bilo kojoj situaciji :D
Jer se meni desavalo npr da mi pukne na 10h, jer mu je zafalilo 0,05V ili za jedan +/- treba pll da se drmne :)
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
sigurna stabilnost u bilo kojoj situaciji a izbegavas AVX :) to je protivrecnost samo po sebi.
Steta sto ti ti poznati svetski savetnici nisu objasnili da postoji veoma malo Software'a koji je trenutno optimizovan za AVX i da je to upravo razlog zbog kojeg za iste i njihove namene nije LinX interesantan. To naravno ne znaci da ce AVX u odgovarajucim namenama u buducnosti imati znacajnu performantnu prednost koja po prirodi kompleksiteta implementacije zahteva i veci load na CPU'u.

Drukse receno ti tvoj CPU mozes da drzis i na 5.0GHz za svaki dan da bi malkice surfovao po pcaxe forumima bez ikakve zahtevnije druge namene.
Ako tvoj subjektivni osecaj tebi kaze da je to stabilno za tvoje potrebe....

To ipak ne menja cinjenicu da ce CPU pri iole ozbiljnoj nameni da izbaci BSOD...

I jos nesto usput pri overcloku nepostoji 100% stabilnost samo moze da se koristi izraz "subjektivna stabilnost u zavisnosti licne potrebe i namene"
 
Poslednja izmena:

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
U bilo kojoj *realnoj situaciji.. I nismo komentarisali o clocku za odredjene lichne namene, nego na bilo shta shto moze realno da te snadje u radu na compu.. A pod realno se naravno podrazumeva sve sem programa za opterecivanje sistema.. :)

Tako da mogu da ti zadam jedan challenge :D
Daj ti meni jedan program/igricu ili bilo sta koji ce da mi optereti cpu na volt i temp kao AVX, ali ne programe za opterecivanje, nego realan program koji je moguce koristiti (totalno nebitno koji, imas potpunu slobodu).. I ako nadjesh neshto i to mi stvarno izlomi volt i temp vishe od prime-a, a u rangu sa onim shto mi avx izbacivao, ja se vise necu pojavljivati na OC temama na forumu, sem ako mi treba pomoc oko necega :D

Ja licno ne mislim da tako nesto postoji (niti sam ikad, ni izbliza na tako nesto naleteo) i zato kazem da je avx nerealan i da necu da ga vrtim...
Ali ponuda stoji, nateraj me da progutam svoje rechi :D
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Gde bre ovo ide kad ti Monteboy zadajes challenge nemoj da se z@***av@mo :)
sto vrtis 12 sati prajma ako ne igras igricu 12 sati u kontinuitetu i to nema logike.
AVX je set instrukcija i po LInx se moze videti od prilike koliki boost moze da se ocekuje kada se ubaci u neki probram e sad pitanje je vremena kada ce ga implementirati. Ukratrko kao sto ti ne treba avx trenutno tako ti ni 12 sati ne treba
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pa ja sam ne mogu da vrtim po 12h, ali se skupi drustvo na gajbi, pa po ceo dan picimo neke gl***sti na compovima i eto... Zato pricam o tom realnom prime testiranju... Neki rade prime po 24h, ali ja sam prilikom testiranja zakljucio da ako izdrzi 12, uvek izdrzi i 24, pa zato ne radim toliko :)
A kada sam rekao "svi programi se ukljucuju u realno" to sam rekao i zbog nekih ogromnih renderinga, koji isto mnogo opterecuju cpu, ali znam da ne mogu da ga opterete kao avx u bilo kom slucaju, ali ajde cisto dajem slobodu :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
"Realan rad" ti nikad neće opteretiti sistem na 100% i neće da pukne čak i ako nije stabilan. Zato su ljudi izmislili LinX i Prime.
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Mene neko ovde mora da zeza, jer ne verujem da ne kontate sta hocu da kazem, jer sam jedno 5x napisao do sad :rotf:
ne vidim poentu u ovom avx linx-u.. Totalno nerealno puca voltaze i tempove, tako da i nije neko merilo stabilnosti
Odnosno, prime optereti vise od "realnog rada", a ne PREvise kao avx, tako da mi je avx totalno useless,
sem da se ku**e ljudi ko ima bolje hladjenje i dobio bolji chip :D
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Tako da mogu da ti zadam jedan challenge :D
Daj ti meni jedan program/igricu ili bilo sta koji ce da mi optereti cpu na volt i temp kao AVX, ali ne programe za opterecivanje, nego realan program koji je moguce koristiti (totalno nebitno koji, imas potpunu slobodu).. I ako nadjesh neshto i to mi stvarno izlomi volt i temp vishe od prime-a, a u rangu sa onim shto mi avx izbacivao, ja se vise necu pojavljivati na OC temama na forumu, sem ako mi treba pomoc oko necega :D

Ja licno ne mislim da tako nesto postoji (niti sam ikad, ni izbliza na tako nesto naleteo) i zato kazem da je avx nerealan i da necu da ga vrtim...
Ali ponuda stoji, nateraj me da progutam svoje rechi :D
Linpack je matematicka biblioteka API koji se koristi za izracunavanje linearnih jednacina a na istoj bazira LinX. Drukse receno to je alatka koju svako ko zeli i ima potrebu moze koristiti sa efektom da i optereti sistem posteno.
Postoji zasigurno mali milion primera recimo gdje takva biblioteka ima svoju namenu ali za sigurno je neces naci u Office Paketu Microsofta.

Prime95 koji je za tebe kao navodno realan test je takodje matematicki sklop za izracunavanje primskih brojeva...

Kao sto mozes videti sve primeri koji imaju vise smisla za potrebe ljudi koji zele da rese neke matematicke probleme. Sobzirom da ti licno nemas ocigledno neku potrebu za tim i sam Prime95 po toj logici za tebe nebi bio relevantan.

E sad zasto se koristi LinX i Prime?
Odgovor je veoma jednostavan zato sto se zeli postici veca sigurnost za postavljene oc parametre jer se predpostavlja da ce sistem koji prolazi LinX i Prime u svakodnevnom radu (igrice , forumi , pcaxe) zasigurno biti stabilan.

Evo ti primer iz prakse:
Pre nekoliko godina sam za kuma sastavio konfiguraciju , overclockovao je i testirao stabilnost preko noci LinX(bez AVX'a) + paralelno je isao full virusscan diska. zasebno je testirana grafika sa furmarkom takodje vise sati.

Sistem je vremenom od prilike godinu dana kasnije postao nestabilan....

Ciscenje kulera , ciscenje memorije i podizanje napona za CPU za jedan korak je ponovo uspostavilo stabilan sistem.

Drukse receno nepostoji 100% garancija za stabilan OC pa i sa ovim gore navedenim alatkama samo se sa istim moze dobiti veca sigurnost.

E sad svako treba subjektivno da oceni sta je za njega stabilno a sta ne....

Na pitanje zasto LinX a ne Prime95 dacu ti odgovor iz iskustva:
Kod testiranja stabilnosti na raznim sistemima LinX mi je dosta ranije pucao od Prime95.
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Mene neko ovde mora da zeza, jer ne verujem da ne kontate sta hocu da kazem, jer sam jedno 5x napisao do sad :rotf:

Odnosno, prime optereti vise od "realnog rada", a ne PREvise kao avx, tako da mi je avx totalno useless,
Čekaj, ako nije merilo stabilnosti zašto su ga ubacili u Linx? Zašto si ti tražio Linx sa AVX packom? Da bi imao stabilniji sistem ili samo da bi imao više GFlopsa? :rotf:
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@monte, Znam kog su tipa ti programi, ali hvala na detaljnom obrazlozenju :D Poenta je da 99,9999% ljudi na personalnim compovima nece koristiti toliko velike i komplikovane matematicke sisteme, vec za to postoje drugi sistemi na poslu itd.. A sto se tice testiranja, obican linx ne puca brze od prime-a, a ovah avx je previse nerealan, tako da je pogotovo za air cooled sisteme skroz nepotreban..
@Steam, Hteo samo da vidim sta je fora sa linx rank listom, a avx ubacio zato sto ste me vi terali :d
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@monte, Znam kog su tipa ti programi, ali hvala na detaljnom obrazlozenju :D Poenta je da 99,9999% ljudi na personalnim compovima nece koristiti toliko velike i komplikovane matematicke sisteme, vec za to postoje drugi sistemi na poslu itd.. A sto se tice testiranja, obican linx ne puca brze od prime-a, a ovah avx je previse nerealan, tako da je pogotovo za air cooled sisteme skroz nepotreban..
@Steam, Hteo samo da vidim sta je fora sa linx rank listom, a avx ubacio zato sto ste me vi terali :d
I obican Lin'x zagreva CPU vise od Prime95 zbog toga i puca po pravili ranije od prime'a. E sad stabilnost se ipak ne testira samo sa jednom alatkom.
Pametnije je koristiti set aplikacija posebno za CPU (LinX , Prime) , IO-System (Virusscan) , Memoriju (Goldmemory) , Grafika (Furmark)

Opet kazem sve je subjektivno nekome je zadovoljavajuce da mu u jednom danu prodje dva sata Crysis'a bez problema pa se onda cudi nakon par meseci jer je leto i sobna temperatura visocija sto mu ta ista igrica nakon 30 minuta pukne.... :rotf:

a ovah avx je previse nerealan, tako da je pogotovo za air cooled sisteme skroz nepotreban..
Kazes nerealan , a zasto onda nove verzije x264-Encodera kosriste AVX instrukcije?
A zasto recimo Rendering Alatka C-Ray pod Linuxom radi sa AVX i FMA instrukcijama ?

Realnost je sledeca:
Sam AVX je podrzan pod Windows'om tek sa Win 7 SP1 zato ima veoma malo Software'a danas koji koriste isti instruction set.
Realnost je nazalost takodje i da Softwerske kuce sa optimizacijom Code'a kasne veoma veoma mnogo za Hardwerskom industrijom.
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Čekaj, ako nije merilo stabilnosti zašto su ga ubacili u Linx? Zašto si ti tražio Linx sa AVX packom? Da bi imao stabilniji sistem ili samo da bi imao više GFlopsa? :rotf:
Prevideo je da se Lista na prvoj strani azurira po frikvenciji a ne po GFlop's :) :D
Sobzirom da ga interesuje samo frikvencija pametnije mu je da je ostao kod starog LinX'a :)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
@Steam, Da, dominator i ti ! Da mi niste rekli, ja ne bi pokusavao :rotf:
E sad, necu vishe da raspravljam o linx/prime/avx i realnoj/nerealnoj/blablabla stabilnosti, evo vam HATE RUN (zbog freq) :d pa update listu.. :D
Slikano je par min pre kraja (ali na vise od 90min) jer mi je offset volt i ukljucen c1e, pa pada i napon i clock, pa da ne bude da sam namestao nesto :d
A inache, bila mi je cura tu pa mi se soba malo zagrejala iza zatvorenih vrata na nekih 35C :troll: Ali ss sam odradio na max temp pri nekih 30C, tako da je 89C inace max temp, pa sam njega i stavio u podacima :)

JA90|i5-2500K|4707|1.43|47|100.1|89|Noctua NH-D14(custom fans)|/|/|7|Asus P8Z68-V PRO/GEN3|3402|Win7 x64 Ultimate|screen

 

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
jel ovo za svaki dan ova furuna?:)
 

maestroBG

PCAXE member
Učlanjen(a)
12.10.2009.
Poruka
992
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel 6700 K, Delidded, Coolaboratory Liquid Pro and Corsair H110i GT
Motherboard:
Asus Maximus VIII Formula
RAM:
G SKill 2x8 Gb DDR 4 3600 Mhz
VGA & cooler:
MSI GTX 970 Gaming
Display:
LG 55 Inch smart TV 3D
HDD:
Samsung 850 Pro SSD
Case:
BeQuiet Silent Base 800
PSU:
CORSAIR CS 750 W
Optical drives:
PIONEER
Mice & keyboard:
Logitech
Internet:
Cable Net
OS & Browser:
WINDOWS 10 X64
140 gflops... ako nesto nije jasno semafor je tu...
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Naravno, samo meni 7,5% poboljsanja ne vredi 300e ;) Niti bilo kom ovde, verujem :D
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
To je 0.01% poboljšanja realnih perfomansi .... ali GFlopsi su GFlopsi. :D
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Da, na Gflopse sam i mislio... Hvala :D
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
Samo sto u ovoj temi gflopsi ne vrede nista...napravite posebnu pa tamo balite po istim..:balavim::troll:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ako se ja pitam, svaki stavka u tabeli vredi nešto. :) Pa sad neka gleda ko šta želi. :)
 

IMCustoms

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
14.10.2011.
Poruka
1.044
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Ja mislim da bi najbolje bilo da se rankira po verziji bios-a :troll:
 
Vrh