• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Lepota i zdravlje :)

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Pa naravno da se ne trose sve kalorije vezbanjem. Postoje sistemi u svakom organizmu koji imaju odredjeno trebovanje za "kalorijama" razlicitog porekla da bi uopste mogli da funkcionisu valjano. Najvise energije se trosi na odrzavanje telesne temperature (ovo je izrazenije ako je napolju ili u okolini gde obitavate mnogo niza temperatura od telesne).

Inace svi ste pomalo u pravu, samo imate razlicitu perspektivu gledanja u jednu istu stvar.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Можда нисам добро разумео.
Posle toga ide jos jedna rechenica u tom postu, tako kada izvichesh iz konteksta moze da se protumachi kako hoces, mada opet pishe lepo u zagradi "ne bukvalno" a i nigde ne pise kolicina ;)
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa naravno da se ne trose sve kalorije vezbanjem. Postoje sistemi u svakom organizmu koji imaju odredjeno trebovanje za "kalorijama" razlicitog porekla da bi uopste mogli da funkcionisu valjano. Najvise energije se trosi na odrzavanje telesne temperature (ovo je izrazenije ako je napolju ili u okolini gde obitavate mnogo niza temperatura od telesne).

Inace svi ste pomalo u pravu, samo imate razlicitu perspektivu gledanja u jednu istu stvar.
Поента је да организам нема никакву потребу за калоријама из шећера (осим ако ниси управо завршио етапу на Тур де Франсу :)) и оне се 90% таложе у сало ако сам добро запамтио са дијаграма. Значи једење хране са много шећера а мало влакана је лоше за организам. Вероватно се нећеш много угојити ако си умерен и ако вежбаш редовно али опет није добро за организам.

@animaN
Ok, izvini.
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Zato ja mogu sve to da jedem :troll:

Poslato sa Meseca koristeći voodoo magiju
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Бебе не би требало да морају да вежбају зато што неко трпа фруктозни сируп у храну за бебе...
Upravo. Čisto sumnjam da su bebe vežbale pre 100 ili 500 pa smo preživeli kao vrsta. Ne znam šta je krenulo po zlu, naši geni, evolucija ili naša ishrana u poslednjih 40 godina.

To kao vežbanje rešava sve je promašaj. Zašto će ti svaki fitness instruktor krenuti od ishrane I reći da ne možeš jesti svako đubre.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Vezbanje ne reshava sve, ali ni samo dobra ishrana ne reshava sve, vec i jedno i drugo istovremeno ;)
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Pa dobro pričamo o zdravlju. Kapiram da će se većina nas složiti da je dovoljno da se ispravno hraniš da bi bio zdrav. Ne moraš raditi kardio vežbe svaki drugi dan da bi bio zdrav. To što bebe vežbaju opet nisu kardio vežbe. Istezanje ujutru ja ne računam kao vežbanje. Ti si spomenuo kijavicu kod vegana, apsurdno je mešati prehladu i generalno zdravlje. Ajde zaviri ti u krvne sudove nekog vegana (koji to pravilno primenjuje) i nekog kod jede fast food uz jumbo kolu. To što ti misliš da je tvoja filozofija nauka je jako lepo, al eno možeš opet pogledati predavanje od čoveka koji kaže da sagorevanje kalorija nije rešenje. Organiznam je hemija, nije matematika.

Dve osobe, voze bicikli 5km svaki dan do posla, kao vežbaju.
Jedan jede u meku često, pije kolu, ponekad malo voća i povrća, jede čips za užinu i pije jaku tursku sa puno šećera.
Druga osoba doručkuje "musli", jede voće i povrće, pije vodu, pije zeleni čaj (bez šećera), integralni pirinač, belo meso, domaća supa itd.

Obojica jedu "umereno" od toga što jedu. Koji će biti zdravilji?
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Samo mogu da konstatujem da si izvukao gomilu recenica iz konteksta, oblikao ih kako ti se svidja (iz samo tebi znanog razloga), i izveo zakljucke. Aj da pokusam poslednji put, ako ne uspe, necu se vise ukljucivati u temu...

Steamroller je napisao(la):
Dve osobe, voze bicikli 5km svaki dan do posla, kao vežbaju.
Jedan jede u meku često, pije kolu, ponekad malo voća i povrća, jede čips za užinu i pije jaku tursku sa puno šećera.
Druga osoba doručkuje "musli", jede voće i povrće, pije vodu, pije zeleni čaj (bez šećera), integralni pirinač, belo meso, domaća supa itd.

Obojica jedu "umereno" od toga što jedu. Koji će biti zdravilji?
Umereno, raznoliko i vezbanje. Nisi shvatio na sta se misli kada se kaze umereno. Niti jednog momenta nisam pravio postavku kao sto si je sada napravio, koja je u najmanju ruku simpatichna, a meni iskreno vredja inteligenciju. Samo umnobolna osoba bi se tako hranila kako si naveo u prvom primeru sa ochekivanjem da ce zbog umerenosti (koju su ti ochigledno bukvalno shvatio :D) sve biti ok. Kada se kaze umereno, misli se na to da ne jedesh po ceo dan samo jabuke, recimo (pokushaj da zamislish bilo koji drugi zdrav proizvod, da ne bude posle da samo mislim na jabuke). Jedna jabuka je zdrava, ali kada pojedesh 50 i samo to jedesh nije zdravo. Na tu umerenost se misli, a ne na taj nakaradni primer koji si spomenuo. Raznolikost ishrane je isto bitna, nisam znao da to moram da naglasavam, kapirao sam da je to svima nama jasno? Meni je to isto kao kada bi morao da objashvanjam sada da je izuzetno bitno disati, jer ako ne dises, umres, tako da se preporucuje disati ;) Kada bi nekom normalnom to sada ispricao (ovu recenicu za disanje), ili bi taj neko nasmejao i rekao "cool fora" ili bi te pogledao kao da si nenormalan - postoje stvari koje se podrazumevaju, raznolikost ishrane je jedna od tih stvari.
Jedi super zdravo, ne kreci se, pa se javi da vidimo da li si zdrav ;) Dakle bitna je i aktivnost. Koliko se secam, ti mi rece pre par dana da te vec neko vreme ne boli glava od kada si poceo da radis i kreces se vise, a ranije dok si blejao za kompom non stop si imao glavobolje? Ili je glavobolja sasvim normalna stvar koja je zdrava, pa to ne spada pod pricom zdravlja?
Jedi umereno, vezbaj umereno i nemash problema skoro nikad. Samo jedno ili samo drugo, nije sasvim dovoljno da budes totalno zdrav. Ne moze niko na svetu da me ubedi da samo jedno ili samo drugo, i to je to, zdrav si.

Ajde zaviri ti u krve sudove od nekog vegana (koji to pravilno primenjuje) i nekog kod jede fast food. To što ti misliš da je tvoja filozofija nauka je jako lepo, al eno možeš opet pogledati predavanje od čoveka koji kaže da sagorevanje kalorija nije rešenje. Organiznam je hemija, nije matematika.
Da te dopunim, organizam je i matematika, tachnije mehanika, dinamika, kinematika i fizika ;) Sve to cini zdravlje, a tebi ako fizicka aktivnost nije nauka, i ne kaprias sta u zargonu znaci "moja filozofija" vec sve kapiras bukvalno (nisam ja mislio na filozofiju kao filozofiju, vec na nacin zivota kao filozofiju), ja ne mogu da ti pomognem, ali mogu da te sprecim da tvrdis nesto da sam rekao sto nisam u to mozes da se kladis - kvota 1.0, dakle sigurno dobijash :D.
Naravno da ce vegan da ima bolje krvne sudove, ali ako, ne vezba, ne krece se, bice s***an kao ova moja dva vegana, od kojih se jedan hrani by the book. Kad vec vadis iz konteksta stvari, kako se ne setis pomenes i vegane koji vezbaju,a koje sam ja isto pomenuo?
Prichamo o zdravlju? Najbolje rezultate tela i organizma mozes da imas jedino ako i vezbas i hranis se zdravo.

Pa dobro pričamo o zdravlju. Kapiram da će se većina nas složiti da je dovoljno da se ispravno hraniš da bi bio zdrav. Ne moraš raditi kardio vežbe svaki drugi dan da bi bio zdrav. To što bebe vežbaju opet nisu kardio vežbe. Istezanje ujutru ja ne računam kao vežbanje.
Istezanje je itekako vezba, to sto ti ne racunas je nesto drugo. Ja nigde nisam spominjao kardio vezbe kod beba, kod beba nije potrebno da imas kardio vezbe da bi im organizam radio brze, one se i brze umaraju i brze trose kalorije od odrasle osobe. Citaj malo o tim vezbama, pre nego sto ulazis u raspravu, ja samo znam da moje dete nije gojazno, i ne samo to, nego da na pregledima prolazi sa savrsenim ocenama za sve. To dosta govori o tome sta ja znam o ishrani, vezbama i svemu onome sto je potrebno da bi dete bilo zdravo u svakom pogledu. Jedno sigurno, to dete samo ne moze da donese odluku sta ce da jede, sta ce da radi, jer ima 9 meseci. Tako da sam ja prosao na tom testu, ispravi me ako gresim, ali ti jos nisi ;) Osim ako se tudja iskustva sa interneta racunaju kao svoja? Iz te perspektive ja sam astronaut...

P.S. Ustvari, kada malo bolje razmislim posle svega, izgubio sam ovde 25 min. Da je neka IT tema pa ajde, da ne zalim. Moje vreme je ipak dragoceno i imam ja gde pametno da ga trosim ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Izgubio si 25 min jer si razvodnjio temu, pričaš o jabukama i da ono što sam ja naveo nije umeren primer, a ti si prvi koji pohađa Mek. Nije IT tema, ali pričamo svi o nauci i predlozima veoma obrazovanog čoveka sa kojim ti upoređuješ svoju "filozofiju". Ono što sam ja naveo je average tinejdžer.

Koliko se secam, ti mi rece pre par dana da te vec neko vreme ne boli glava od kada si poceo da radis i kreces se vise, a ranije dok si blejao za kompom non stop si imao glavobolje? Ili je glavobolja sasvim normalna stvar koja je zdrava, pa to ne spada pod pricom zdravlja?
Jedi umereno, vezbaj umereno i nemash problema skoro nikad. Samo jedno ili samo drugo, nije sasvim dovoljno da budes totalno zdrav. Ne moze niko na svetu da me ubedi da samo jedno ili samo drugo, i to je to, zdrav si.
Tako je, i jedva sam čekao da potegneš tu kartu. Ja i dalje jedem shit, pijem kolu i ne vežbam. Ja stvarno ne znam što ti misliš pod vežbanjem, tvoja definicija se menja iz posta u post.
Jutranje istezanje nema nikakve veze sa zdravljem krvnih sudova, sagorevanjem kalorija i radom srca, to je da ne budeš ukočen, to se uči u osnovnoj školi. Ti ako ćeš da vežbaš, to će biti kardio, teretana ili neki fizički aktivan sport. Dakle, ja nisam vežbao već godinama, to što sam počeo raditi, više sam na nogama, imam obrok u isto vreme svaki dan veze nema sa ovom temom, mešaš babe i žabe. Ja i dalje jedem loše i ne vežbam, tačka.


Da te dopunim, organizam je i matematika, tachnije mehanika, dinamika, kinematika i fizika ;)
E pa naučniče moj, matematika je alat fizike, dinamika proučava kinematiku, a dinamika je klasična mehanika, pa sledeći put napiši samo "fizika" i nemoj me dopunjavati.
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Tako je, i jedva sam čekao da potegneš tu kartu. Ja i dalje jedem shit, pijem kolu i ne vežbam. Ja stvarno ne znam što ti misliš pod vežbanjem, tvoja definicija se menja iz posta u post.
Jutranje istezanje nema nikakve veze sa zdravljem krvnih sudova, sagorevanjem kalorija i radom srca, to je da ne budeš ukočen, to se uči u osnovnoj školi. Ti ako ćeš da vežbaš, to će biti kardio, teretana ili neki fizički aktivan sport. Dakle, ja nisam vežbao već godinama, to što sam počeo raditi, više sam na nogama, imam obrok u isto vreme svaki dan veze nema sa ovom temom, mešaš babe i žabe. Ja i dalje jedem loše i ne vežbam, tačka.
Ali si fizicki aktivniji, a i to "trosi" kalorije i utice na organizam. Za ogranizam nije isto sedeti pred kompom, i biti fizicki aktivan na poslu.

Nemojte sve bukvalno shvatati, nisu samo klasicne vezbe dobre za ogranizam, vec ima i drugih stvari. Ja eto recimo jedem junk food, ali koliko ga jedem nisam toliko debeo koliko bi trebalo da budem, a prilicno sam fizicki neaktivan kuci i na poslu, ali zato svaki dan peske predjem barem 5km(kuca-posao, posao-kuca) sto nije klasicna vezba, ali jeste fizicka aktivnost koja utice na organizam.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Hodanje, onako malo brži hod je kardio.

Btw one vežbe za bebe su za zglobove i za jačanje mišića, ne za sagorevanje kalorija.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Почео сам да пијем кафу без шећера. :d
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Steam

I mislio sam da cesh tako da odgovoris.

:wave:
 

dusko_m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
124
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
uspedoste da upropastite jednu prilicno perspektivnu temu patkometrijom
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Problem je sto smo vec navikli na "secere" tj. fruktozu, a dugogodisnje navike se tesko menjaju :(

Tako da mnogi nece izdrzati u svojoj nameri da neutralisu koriscenje fruktoze, ali zato ce verovatno uspeti da barem smanje. Ali ni tu ne bi trebalo ici u krajnost, jer ono sto nema fruktozni sirup obicno ima druge zasladjivace i Exxx komponente koje mogu biti jos stetnije.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni nije problem pošto sam pivopija - volim gorko. :)
Btw bezalkoholno pivo nema šanse da pijem :D
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
@Никола

Kad si izbacio secer, vec..pogledaj onaj snimak o kafi u temi da li pijete kafu, mislim da ces odmah i kafu izbaciti iz upotrebe, ja sam ako nista drasticno smanjio unosenje iste..okacicu sad taj snimak i ovde ipak dobro dosao je i ovde..

Evo:

 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Vidim da se pominje žuti šećer kao zdraviji (ili manje nezdrav), kao nije rafinisan, sadrži neke minerale/vitamine ... Teška zabluda, nezdrav je isto kao i beli, to što možda sadrži nešto korisno u tragovima je potpuno zanemarljivo u odnosu na štetna dejstva koja ima. Stavio sam link o šećeru na nekoj od prethodnih strana, ali ko će da čita onoliki zid.:)
U zadnje vreme se digla buka oko aspartama, te jeste otrovan, te nije ... Pa ga u nekim proizvodima menjaju drugim zaslađivačima, često ne jednim, a te zamene su jednako štetne kao i on, pa će kasnije kada se to bude aktuelizovalo opet odraditi zamenu nekim trećim i tako, a masa će biti srećna što se više ne truje.:rolleyes:
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Medolinos pogledao sam video, veoma zanimljivo. Meni nije problem ni kafu da izbacim, nisam je ni pio do pre 5 godina. Nisam znao da ima štetne posledice po zdravlje.
 

quryak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.06.2010.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
I do sada sam relevantne informacije uglavnom tražio u stranim izvorima, a od sada naše stručnjake potpuno ignorišem. Toliko gluposti na jednom mestu, kao u ovom klipu o kafi se retko sreće. Drugar je radio godinama u Grand kafi i ono o magacinima veze sa životom nema. Dalje nisam hteo ni da gledam, jer je matori očigledno lažovčina. Pročitajte malo o kafi i antioksidansima, mene mrzi da tražim linkove, ali lako ćete naći sve o tome.
 

Medolinos

Moderator
Učlanjen(a)
06.11.2010.
Poruka
5.394
Rezultat reagovanja
12
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
no name
CPU & cooler:
AMD FX 8350 / Noctua NH-U14s / NF-A15 Puss-Pull
Motherboard:
Gigabayte 990FXA-UD5 rev. 3.0
RAM:
Kingston 16gb ddr3 1866mhz HyperX Fury
VGA & cooler:
R9280X-DC2 TOP
Display:
Samsung UE32EH5000
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250gb, HDD Segate Baracuda 2 TB, HDD Samsung F3 1TB
Sound:
integrisan zvuk i Creative Inspire T3030 speakers
Case:
COOLER MASTER HAF XB EVO RC-902XB-KKN2
PSU:
EVGA Supernova G2 750w
Optical drives:
Lite-on
Mice & keyboard:
A4tech X-7 G800, misonja neki zalosni genius
Internet:
ADSL Telekom paket do 20 mbita
OS & Browser:
Win 10
^ Koji deo nije tacan? Odakle Grand nabavlja kafu, ako je taj tvoj drug toliko informisan jel kaze da umesto kafe trpa jecam? Da ne duzim dalje radio sam sa kafom(proizvodio sam) pre granda i doncafea..ne zelis da znas sta se sve trpalo u kesicu od 100gr kafe!! Tako da sto se tice lagerovanje kafe je verovatno upravu..
 
Poslednja izmena:

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Nisam znao da ima štetne posledice po zdravlje.
Ne brkajte sastav kafe sa manipulacijom trgovaca, mesanjem kojecega i lagerovanjem ?
 
Vrh