• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kupovina telefona

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Pozdrav forumasi, u procesu sam kupovine novog telefona, pa razmatram vise opcija.
Zanima me kada bih se odlucio za kupovinu ovako u nekoj radnji, koju bih po vama trebao prvo posetiti?
Mislim zanima me koja radnja ima najpristojniju ponudu, jer cene i sami znamo variraju bas ozbiljno.
Hvala unapred
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Slobodno tamo gde je najjeftinije, imas na mobilni svet sajtu sve radnje gde mozes kupiti telefon i po kojoj ceni. Po meni preporuka za Logic shop u Balkanskoj (Beograd).
Korektne cene, korektna usluga, dobar asortiman i mogu ti nabaviti vrv svaki telefon i ako ga trenuto nemaju u radnji.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Slobodno tamo gde je najjeftinije, imas na mobilni svet sajtu sve radnje gde mozes kupiti telefon i po kojoj ceni. Po meni preporuka za Logic shop u Balkanskoj (Beograd).
Korektne cene, korektna usluga, dobar asortiman i mogu ti nabaviti vrv svaki telefon i ako ga trenuto nemaju u radnji.
Nikako LOGIC SHOP, GIGAFON i sl. pogledaj na forumu mobilnog sveta, koliko ima nezadovoljnih ljudi, koliko su ljudi prevarili. Naravno svakako da ima izuzetaka, ali gomili ljudi niti su uvazili garanciju niti su dali fiskalni racun, vade opremu iz kutije za neke modele, a nekada i otvaraju kutije itd.
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ja sam uzimao 3 telefon kod njih, devojka 2, kolega i poznanik isto. Sve novo u fabrickoj foliji, otvarali smo ga mi u radnji da vidimo da li telefon radi. Nikada problema nismo imali sa garancijom, tj nikada nije bilo potrebe potezati pitanje garancije, pa nmg o tome da pricam.
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
I ja sam uzimao u Logicu, kao i u Gigafonu, ali posle citanja iskustava ne bih se vratio nikada, ni ja nikada nisam imao problema sa njima. Opet od 2015 nisam ni ja cuo da je neko imao problema, ali u periodu 2013-2014 toga je bilo...
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
Mozes da pogledas i Mobilni Shop i TelekoPlus, ali generalno i te firme su bile poznate za neke prevare, ali bas u ranom periodu, tako da su velike sanse da vise to ne rade. Imas na Benchmark forumu temu u kojoj je bas nahvaljen Logic, pa ako je bas dobra ponuda, sve ok samo obavezno pitaj da li dobijas racun jer ima par iskustava sa time, citiram sa drugog foruma
E ovako. Telefon sam u Logic shopu kupila pre manje od 3 meseca. Kada sam dala novac i preuzela garanciju primetila sam da nema fiskalnog racuna i da garancija vazi na godinu dana. Kad sam pitala za fiskalni racun, prodavacica kaze, nema fiskalnog, ako zelis, obracunacu ti cenu sa fiskalnim i ona c ebiti oko 50000 (cena uredjaja koju sam platila je bila 32000). Ja u zurbi kazem dobro nema veze,dajte sad kad sam vec tu.
Nakon 20-ak dana, telefon krece da baguje, mikrofon ne radi, zvuk secka, ali povremeno tako da sam u pocetku mislila da je do dometa. Medjutim posto se u narednihi mesec dana problem sve cesce pojavljivao, ja odnesem telefon kod njih u radnju na popravku. Medjutim, oni nece da preuzmu telefon (iako je kupljen kod njih), kazu moras da dodjes u radno vreme servisa (do 6h)i da das direkt serviseru. Sutradan ponovo dolazim, ostavljam telefon na servisu, serviser vice na mene. Ne razume kako to da mikrofon ne radi, Ja ga smirim, objasnim mu lepo sta se desava, on gundja na mene sve vreme, ali ce uzeti telefon na popravku. Medjutim, rezervnog uredjaja koji bi koristila dok je ovaj na opravci nema, dodji za koi dan, zvacemo te kad nam vrate rezervni telefon (ukupno imaju jedan). Posle 2-3 dana ponovo dolazim donosim telefon, uzimaju ga na popravku. 3 dana kasnije me zovu i kazu kako MOJ TELEFON KORISTE 3 DANA KAO SLUZBENI i kako telefon savrseno radi, ne znaju u cemu je problem. Ja dolazim ponovo u radnju, testiramo , telefon radi, ja ispadoh luda. Kazem devojci s pulta, OK, vratite mi igaranciju, ona mi vrati garanciju na kojoj pise da je na telefonu zamenjen konektor za punjenje. Znaci NESTO JE RADJENO, iako su mi rekli da nisu nista na njemu radili. Dolazim kuci, primecujem da je telefon izgreban i na jednom mestu ima bukvalno rupu , kao da je neko zaboo neki ostar predmet u njega. Skapiram da je cela prica kako mob radi i sve je u redu bila da ja ne bih mogla da se zalim na to da su telefon ostetili dok su ga nestrucno popravljali, ili im je ispao prilikom trodnevnog koriscenja. Na sve to ide prica prodavaca kako im se ni jedan telefon ove marke (Xiaomi) nikada ije pokvario. Moj predlog na kraju celokupnog iskustva : ZAOBILAZITE OVU RADNJU U SIROKOM LUKU!!!!
Jedan veeeeeliki minus za Logic Shop. Prvi i poslednji put u životu sam ušao u tu prodavnicu.
Hteo sam da kupim Xiaomi Mi 2S 16GB. Okrenem ih telefonom pre nego što sam krenuo, pitam da li imaju ta model na stanju, sa 2Gb RAM i 16Gb interne memorije, sa Quad-core Krait 300 na 1700MHz. Kažu naravno, imamo ga. Reko super, eto mene. Cica koja radi tamo izvadi telefon iz kutije, traži mi SIM karticu da je ubaci, i uz to je iseče onom zumbom, jer taj mobilini prima mikro sim. Upali ona telefon, i ja ga uzmem da pročačkam, kada to nije taj model. Ono je bio neki sa 1Gb RAM i 8Gb interne memorije i procesorom na 1400MHz. Prvo sam se 5 minuta ubeđivao sa njom i serviserom, jer su me ubeđivali da je telefon koji hoće da mi prodaju baš taj -Xiaomi Mi 2S 16GB, da bi car na kraju rekao da su to pogrešili na mobilnom svetu, a da oni samo kopiraju informacije odande. Reko ljudi, pogledao sam na Xioami sajtu, i na GSM areni, taj model telefona postoji. Kao pa to je je Mi 2S redmi white https://forum.sekira/images/smilies/vb_zgran.gif Evo screenshota sa njihovog sajta, napravio sam ga malo pre, i dalje stoji da imaju taj telefon u prodaji, a ja sam bio kod njih 12.02.2015.
Od mene jedan najveci moguci PLUS za Logic Shop!

Ja sam tech guy kao i vecina ovde i nakupovao sam se tehnickih uredjaja da nema kraja i isto tako nagledao reklamacija ali ovako nesto NIKAD nisam doziveo.
Evo mog iskustva sa Logicshopom.
Kupio sam klincu Xiaomi Redmi Note 4g pre skoro godinu dana. Ja sam iz unutrasnjosti pa sam poslao zeninu drugaricu da ga preuzme i sve je proslo ok. Posle skoro godinu dana fon prestane da radi. Da skratim pricu, cujem se sa gospodjicom/gospodjom koja radi tamo koja je bila izuzetno ljubazna sa mnom i kazem sta je, ona kaze da saljem na ovlasceni servis i tako i bude. Posle 7 dana stize mi "potvrda o zameni telefona" jer je priznata garancija. Trazili su mi u Logicshopu da im posaljem SVE papire sto sam dobio uz fon, original fiskalni, tu potvrdu itd i kazu dobicu isti fon jer ga imaju na stanju. Ipak za tih nekoliko dana isti takav fon im se prodao (na sta je moj klinac bio odusevljen jer je hteo drugi fon) i ljudi moji, oni mi posalju novac nazad. SVE, do zadnjeg dinara. Priznajem, malo sam bio sumnjicav tokom celog procesa ali na kraju su razbili sve moje sumnje. Ponavljam, od starta ogromna kolicina ljubaznosti i profesionalizma na koju nisam navikao i ljudi mi vracaju sve pare posle 11 meseci. Posle sam ih ponovo zvao, trazio sam da kupim Samsung J7 ali, na zalost ga nisu imali pa sam ga kupio u mestu u kom zivim. Eto ljudi, za Logic shop sve najbolje, moja topla preporuka!!!
Dakle sve je relativno ;)
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Tako je. Obavezno da ima vakum foliju telefon ako uzimas nov. Znaci ako ti izvade i kazu mi smo otvorili da se uverimo dal radi pre vaseg dolaska, nikako.
Samo vakum i fiskalni racun naravno
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
Pozdrav forumasi, u procesu sam kupovine novog telefona, pa razmatram vise opcija.
Zanima me kada bih se odlucio za kupovinu ovako u nekoj radnji, koju bih po vama trebao prvo posetiti?
Mislim zanima me koja radnja ima najpristojniju ponudu, jer cene i sami znamo variraju bas ozbiljno.
Hvala unapred
Do koliko bi ti para telefon i da li se dvoumis izmedju nekih modela, sta ti je bitno kod telefona, koja velicina ?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Do koliko bi ti para telefon i da li se dvoumis izmedju nekih modela, sta ti je bitno kod telefona, koja velicina ?

Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
Iskreno ne znam koliki je budzet, ali u opciji su:
Mi A2 Lite 64GB
Redmi S2 64GB
Redmi Note 6 Pro 4GB/64GB ili 32 GB
Redmi Note 7 32 GB
Mi 8 Lite 4GB/64GB
Mi A2 64GB/32GB

Huawei P Smart 2019

Sada kada sam nabrojao modele, vidim da su u opciji skoro svi xiaomi modeli...
Budzet ne znam jer mi mama kupuje telefon, a ja jos uvek ne zaradjujem.
Koji bi tebi telefon (jasno mi je da su cene i po 100 evra razlike) bio najbolji od ovih kada se gleda dobijeno za ulozene pare?
 

Uni

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2018.
Poruka
2.469
Rezultat reagovanja
984
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo ThinkPad X250 - i5 5300U/8GB/256GB EVO 860/6 Cell
Mice & keyboard:
Bloody V7M & Stock Thinkpad X250 Keyboard
OS & Browser:
Windows 10 + Microsoft Edge | ArcoLinux + i3 + Mozilla Firefox Quantum
S2 ili A2 u zavisnosti od budzeta, a ako se pojavi Note 7, mozemo reci N7 zbog svega :)
Svakako da su S2 i A2 dve razlicite klase po performansama, ali ako preferiras AndroidONE onda A2, ako hoces MIUI onda S2, duze traje baterija na S2, takodje A2 ima dva slota za sim a nema SD (2 SIM 0 SD) a s2 ima 3 slota (2 SIM, 1 SD), S2 ima slot za SD a A2 nema, S2 ima 3.5mm dzek, a A2 nema, A2 ima USB C, a S2 ima Micro USB. Dakle iako je S2 losiji po performansama, ima nekoliko prednosti u odnosu na A2, naravno ako ti trebaju ;)
 

zemun

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.02.2012.
Poruka
373
Rezultat reagovanja
246
Moja konfiguracija
N 7 bi trebao do kraja meseca da se pojavi i kod nas, sto je eto za desetak dana, pa ne bi bilo lose njega sacekati.



Ee momci, da li znate mozda neku radnju koja je dobro u Novom Sadu mozda?
Sacekaj da izadje cena za N7 kod nas, Xiaomi je sada zvanicno i kod nas, imaju svoju radnju i u Uscu pa ako ne bude neke razlike bolje i tamo uzeti nego po tim "buvarama" radnjama sa "tolet papir" garancijom, naravno narucis ako nisi u mogucnosti da odes.
Mozda bude i kod operatera pa kupis od nekog kome ne treba telefon sa 2 god domace garancije.
A te "buvare" radnje dovlace telefone iz celog sveta pogotovo te Xiaomi, uglavnom su china verzija sa kuvanim romom, retko ko od njih ima global verziju u ponudi.
Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Redmi Note 7 ili Mi 8 Lite.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

VladimirVujasinovic00

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
03.10.2018.
Poruka
71
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
Izvinite ali bih hteo da donesem odluku pa da pitam jos jednom, posto cu ga sigurno imate bar jos 2 ipo godine. Telefon ako bi se uzimao u vipu (jer tako kao vise odgovara), cene su mogu reci enormno vece.. ajde recite bilo koji telefon za recimo 34000 kod njih, ili to je recimo 200 evra u radnjama.
Tamo su mi predlagali i honor 10 lite, pa ne znam recimo da je i to opcija.
Uglavnom kada bi vi uzimali nesto u ovom cenovnom rangu za sta bi se odlucili. Jos ako nekog ne mrzi da trosi svoje vreme na mene, gledam telefone u vipu sa tarifom klasik plus, i vecina koju sam gledao je sa 5000 ucesca i 1700(znaci paket+500 24meseca).
Hvala puno sto ste imali vremena do sada, a ovo ako neko ne bude znao sta ce neka pomogne.
Pozdrav
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Redmi Note 7 za oko 200e

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Ima na KP vec za te pare.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Šta ti znači ako je neko tu?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
To nije odgovor na moje pitanje.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Vrh