• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kompresija za prenosne playere?

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Više puta je bilo priče o tome da je velika stvar ako neki prenosni player podržava FLAC i sl. Međutim, na HA forumu (gde je pravilima zabranjeno reći da nešto "bolje zvuči" bez ABX testova koji to potkrepljuju) veliki broj ljudi tvrdi da MP3 kompresovan sa Lame 3.98.2 u većini slučajeva ne mogu da razlikuju u odnosu na losless izvor čak i za -V5 i -V6 setovanja. Zato mnogi tvrde da je za praktičnu upotrebu u prenosnim playerima bezmalo idealno:

-V 4 --lowpass 15 (što daje VBR fajlove od, u proseku, oko 135 kb/s)

Oni koji poznaju Lame setovanja primetiće da je bitrate ovde bezmalo isti kao kod -V5. Ideja je da se odsecanjem visokih frekvencija ne samo smanji veličina fajla, nego i da se uklone artefakti koji su naročito izraženi na visokim frekvencijama zbog veće kompresije (pritom ne treba zaboraviti da većina ljudi koji su 35+ teško i da čuje išta iznad 16 kHz), a da se sačuva algoritam kompresije za -V4. Sa ovakvim setovanjima Lame postavlja sample rate na 32 KHz umesto 44.1.

Kad se uzme da je MP3 fajl kompresovan sa ovakvim setovanjima skoro 6x manji od FLAC fajla, onda izađe da npr. ono što bi stalo u Sansa Clip od 8 GB može da stane na oko 1.5 GB bez u praksi vidljivog gubitka kvaliteta u ogromnoj većini slučajeva.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Hm interesatna tema :)

Ja imam u planu sa komplet muziku iz fona shto je oko 1.5GB trenutno prekonvertujem u 128kbps WMA. Poshto u fonu imam pesme razlichitih bitratea do 128kbps do 320kbps. Realno ne vidim poentu 320kbps na fonu jer sigurno ne chujem razliku, a svakako se razlika oseti kad je u pitanju velichina fajla. Jeste da i ova VBR mp3 varijanta deluje interesatno :wave:
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Mene isto ova tematika dosta zanima, jer polako sređujem kolekciju i sve što mogu da nađem skidam FLAC ripove a za ostalo najkvalitetniji MP3 koji nađem. Takođe planiram sledeći plejer da bude verovatno neka Sansa i obavezo sa FLAC podrškom, samo ne žuri mi se jer i ovaj Yakumo dobro radi, i 2 GB mi zadovoljava potrebe.
Nego sad je problematika kad oću da nešto prebacim, moram u MP3, radije bih na brzinu prekonvertovao nego čuvao sve duplo, pošto to vrlo brzo ide. Ali kako vidim, moja znanja su out of date :). Zadnji put sam čitao onu diskusiju CBR 320 vs VBR 256 i držao se preporuke lame developera. Oko ovog V4/5 nemam pojma.
Dakle Wiz, aj mi preporuči neki zgodan softver za rekompresiju FlAC-a kojim bih upregnuo lame i setovanja, tako da ispadne najkvalitetniji mogući MP3.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja imam u planu sa komplet muziku iz fona shto je oko 1.5GB trenutno prekonvertujem u 128kbps WMA.
Majstori sa HA foruma tvrde da je na svim ABX testovima WMA prošao lošije nego Lame na istom bitrejtu, tako da ne vidim šta je poenta korišćenja WMA (osim MS-ove propagande da WMA 64 kbps zvuči kao MP3 128 kbps, da je 128 kbps WMA CD kvalitet itd).

Generalno mišljenje je da svaka lossy -> lossy rekompresija veoma značajno degradira zvuk. Idealno je ako se poseduje losless izvor pa da se onda rekompresuje u šta god hoćeš.

Zadnji put sam čitao onu diskusiju CBR 320 vs VBR 256 i držao se preporuke lame developera. Oko ovog V4/5 nemam pojma.
Stari savet je bio -V2 (to je ono što bi u staroj "notifikaciji" bilo --alt.preset.standard --vbr-new) i, mada mnogi sad misle da je to overkill (tako gde je Lame dobar, dobar je i na niskom BR, tamo gde je sample problematičan, nekad je problematičan i na 320 kbps), ja i dalje to koristim na kompu. Ono što mene zanima (jer na kompu teško da je sad prostor na hardu problem) to je rekonvertovanje za prenosne playere: sansu, mob...

Dakle Wiz, aj mi preporuči neki zgodan softver za rekompresiju FlAC-a kojim bih upregnuo lame i setovanja, tako da ispadne najkvalitetniji mogući MP3.
Šta ćeš zgodnije nego foobar2000? On koristi command line enkodere, samo u presetu za Lame izabareš "custom" i staviš kakve god hoćeš command line switches. Ja sve konvertujem pomoću foobara.
 
Poslednja izmena:

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako da ne, mada ja imam neku staru verziju pa ga i ne koristim mnogo. Ali daje mi hrpu korisnih opcija, npr. tooltip u Exploreru (TotalCommanderu itd) sa hrpom informacija o fajlu, playlisti itd. Zatim dodaje stavku u context meniju (u Properties) sa hrpom informacija + editovanje ID tagova. Koristim ga retko za konvertovanje pa nešto i ne znam koje sve opcije ima (pogotovu ta nova verzija, sad sam pogledao, u mojoj ne mogu da se zadaju command line switchevi, ili ja ne znam kako, možda u novoj može). Kažu da je i za ripovanje, uz EAC, najbolji program. Nisam ga nikad koristio za ripovanje tako da i tu nemam lično iskustvo.
 
Poslednja izmena:

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Ja ga koristim dugo samo zbog tog tooltip-a... :)
Nekad davno mi je trebao neki moćan konverter da izvučem muziku iz neke igre (neki "nestandardni" format) i tako sam ga otkrio... :)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja ne znam dal da napišem kakvu muziku držim u svom fonu? :) Verovatno bolje ne, jer će uslediti nakontrolisani napadi "audiofila" :D Inače, naravno, koristim foobar2000 za konverzije ;)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ja ne znam dal da napišem kakvu muziku držim u svom fonu? :) Verovatno bolje ne, jer će uslediti nakontrolisani napadi "audiofila" :D Inače, naravno, koristim foobar2000 za konverzije ;)
Ajde da te pitam prvo, jel je slushash preko slushki ili su u fonu samo za ringtone? :)

Poshto za ringtone sam ja kortistio 22050KHz mono @ VBR 48-64kbps MP3 :d
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma preko sluški, kakav ringtone, ja uopšte ne koristim custom ringtone, neki default. Hteo sam da stavim naslovnu muziku iz filma Speed kao ringtone, al' ne mogu da nađem. :)

@ZoNi

Pošto na kompu držiš MP3 128 kbps, tipujem da na fonu imaš nešto nalik onome što activated koristi za zvono. :P
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ma preko sluški, kakav ringtone, ja uopšte ne koristim custom ringtone, neki default. Hteo sam da stavim naslovnu muziku iz filma Speed kao ringtone, al' ne mogu da nađem. :)

@ZoNi

Pošto na kompu držiš MP3 128 kbps, tipujem da na fonu imaš nešto nalik onome što activated koristi za zvono. :P
Wiz nisam na tebe mislio, za tebe znam da slushash preko slushki ;) ali ako ZoNi koristi muziku iz fona samo za ringtone onda stvarno neki veliki kvalitet nije potreban. Ja dok sam imao K700 sam furao 22050KHz mono @ VBR 48-64kbps MP3 samo da bi uspeo shto vishe da nabijem u fon jer se svjedno skoro pa ne chuje razlika preko telefonovog zvuchnika :wave:

Ja inache postavljam custom ringtone ali 80% je moj telefon na silent tako da budem iskren trenutno ni ne znam kako mi zvoni telefon :d
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ma sluša ZoNi preko sluški, garant. Tipujem da je na karticu od 256 MB natrpao 40 sati muzike. :P
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ajde da te pitam prvo, jel je slushash preko slushki ili su u fonu samo za ringtone? :)

Poshto za ringtone sam ja kortistio 22050KHz mono @ VBR 48-64kbps MP3 :d
Za ringtone koristim svašta - skinuto sa Neta, konvertovano by me, pa čak i video ;) Ima tu svakavih kvaliteta i tipova (aac, mp3, mp4 audio, mp4 video, wma...)

Muziku slušam ponekad preko sluški, nekad preko zvučnika telefona ;) (inače, 28-32kbps m4a ili mp4)

@ wiz: imam karticu od 2GB sa puuuno sati muzike (1 pesma u proseku 600-900kB :D ), i puno Tom i Jerry crtaća (to vrlo retko gledam, al da se nađe)... A ima i nešto spotova...
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bre, ZoNi, ti kad se uključiš u diskusiju o muzičkim playerima i formatima, to je isto kao da Saša Matić diskutuje o tome je li bolji DivX ili BluRay video. ;)

Ja imam samo 3 video spota: Manha-Manha (iz ulice Sezam), Save The Last Dance For Me (Bruce Willis) i Piensa en mi. Prvi mi je zabavan, druga dva su vezani za neke bivše ljubavi. ;)
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Bre, ZoNi, ti kad se uključiš u diskusiju o muzičkim playerima i formatima, to je isto kao da Saša Matić diskutuje o tome je li bolji DivX ili BluRay video. ;)
Good One :rotf: :appl:

Brate ZoNi meni nije jasno kako ti ne chujes da je to loshe, shto se mene tiche sve ispod 112kbps kod MP3-a se osetno primeti ne kvalitet zvuka (daleko bilo da je 112kbps kvalitetno), da si rekao 64 ili 96 pa da kazem josh ok, ali 28-32 to je bash brutalno ja nisam hteo toliko nisko da idem za ringtone, a ne za muziku koju slusham preko slushalica :d

Dodushe ti koristish MP4, ali teshko da je doshlo do nekog revolucionarnog napretka u algoritmu kompresije u odnosu na MP3 :rolleyes:

:wave:
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne znam šta da ti kažem, activated :) Svi koji su to slušali, rekli su da je skroz OK. Možda smo ja, moja porodica i prijatelji svi pomalo nagluvi :D Anyway, meni te m4a 32kbps pesme zvuče skroz dobro. Valjda imam izuzetno niske prohteve ;)

Evo, RADI TESTA, jedan m4a (aac) na 32kbps, skoro 7 minuta pesma sabijena na 1.5MB.
...
(metallica - nothing else matters)
 
Poslednja izmena od urednika:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam definisao jedno Lame setovanje koje kompresuje još više, tako da ti ga preporučujem :D:

-m m -h --abr 21 --resample 22.05 --lowpass 8

Preslušao. U tom fajlu je toliko sužen zvučni spektar (naročito viši tonovi) da to zvuči mnogo gore nego AM radio. U osnovi, urađeno je isto ono što sam ja gore (samo radikalnije) uradio sa onim svičevima za Lame (ideja je da se postigne ekstremna kompresija glasa a da pritom on bude savršeno razumljiv, otuda i lowpass na 8 kHz).

Pazi, ne vredi da ti samo slušaš te tvoje hiperkompresovane fajlove i da ponavljaš da je to tebi dobro. Uzmi isti fajl kompresovan u FLAC, zatim u MP3 -V2 i to tvoje, pa onda ako kažeš da nema ogromne razlike, ja ne znam šta da kažem.
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ne znam šta da ti kažem, activated :) Svi koji su to slušali, rekli su da je skroz OK. Možda smo ja, moja porodica i prijatelji svi pomalo nagluvi :D Anyway, meni te m4a 32kbps pesme zvuče skroz dobro. Valjda imam izuzetno niske prohteve ;)

Evo, RADI TESTA, jedan m4a (aac) na 32kbps, skoro 7 minuta pesma sabijena na 1.5MB.
...
(metallica - nothing else matters)
ZoNi pa ovo nije ni videlo visoke, a i ono malo shto ih ima su skroz metalizirani zbog niskog biteratea :d
 
Poslednja izmena od urednika:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam definisao jedno Lame setovanje koje kompresuje još više, tako da ti ga preporučujem :D:

-m m -h --abr 21 --resample 22.05 --lowpass 8
Nemam nikakvu ideju šta ti znače ove oznake :)

A meni onako kompresovana pesma zvuči podjednako dobro kao FM radio ili praktično isto kao original (256k vbr mp3).

No, ja nisam bitan, jer očigledno nisam audiofil (ja sam zadovoljan zvukom sa mono radio-sata od 900din, koji mi stoji na noćnom stočiću pored kreveta :D ). Neću više da se mešam u ovu temu ;)
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Bogami od toga i FM radio zvuchi bolje :d, a ni AM nije daleko ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Heh, kul... Zanimljivo, ali ne bih rekao da mi to treba :) A i ne vidim gde bih to stavljao u foobar-u.
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako ti ne treba, pa s tim ćeš moći da staviš još više muzike u tvoj fon. :D A u foobaru ima gde se to stavlja, mi majstori ne meremo da živimo bez switcheva, bVe... :P

Evo ti skoro 6 min muzike na 800 i nešto kB snimljeno "mojom" kompresijom. Na prvi pogled se u foobaru vidi da ima širi spektar od onog tvog čuda:

...
 
Poslednja izmena od urednika:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ja npr. ispod ovog ne bih ishao, jeste da je i ovo daleko od dobrog.

...

Ista pesma ko kod ZoNi-a.
 
Poslednja izmena od urednika:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ti ne razumeš ZoNi-ja, on je, u stvari, neka vrsta overklokera, hoće da obori svetski rekord u broju pesama uguranih u mobilni. :P

ZoNi je u jednoj stvari u pravu. Cela ta stvar nije ništa apsolutno, nego funkcija kvaliteta opreme, uslova slušanja i ličnog zadovoljstva. Jedno je kad se nešto sluša na vrhunskoj opremi bez spoljnje buke, drugo je kad se sluša na osrednjim slušalicama u prevozu. Zato je mudro imati losless fajlove pa onda kompresiju prilagoditi konkretnom uređaju i potrebama konkretne situacije. Evo, ja sam u blesavoj situaciji da sam neke diskove ripovao u MP3, sad su oštećeni i ja ne mogu ponovo da ih izripujem. Nekad je bio problem prostor na disku, danas je suludo ne ripovati u losless.
 
Poslednja izmena:
Vrh