• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kompresija za prenosne playere?

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja imam ceo album michael Jacksona u flacu i imam ok cretive 5.1 sistem.Ti fajlove se veoma cisto i "lepo" cuju na mom sistemu.Za mene je mp3 64 i 320 veoma primetna razlika a da nepricam o loseless kombincijama(mnogo zivopisnije svira)Ziveo loseless i flac :)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja imam ceo album michael Jacksona


Ja imam dupli album History + Best of - original, na kuuul "zlatnim" CDovima :) To zvuči primetno dobro, ali sam ga ipak prebacio u m4a 32k za telefon ;) CDove nisam pipnuo bar 3 godine :D
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
samo u presetu za Lame izabareš "custom" i staviš kakve god hoćeš command line switches
Samo još jedno pitanjce, gde se to nalazi, da bih dobio one m, h, abr... opcije.
Takođe vidim da koristi joint, a ja bih pravi stereo.
Sad sam prvi put probao foobar pa se ne snalazim, samo vidim onaj slajder. Verzija je 1.0.1 a Lame 3.98.4.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.841
Rezultat reagovanja
3.288
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
The first right to license music was the Copyright Act of 1790. The law was revised in 1976, which is essentially the basic structure still used today. This law determines that the author of a copyrighted work has the exclusive right to reproduce, distribute, publicly display and perform the work or any versions of the work and the sole permission to grant others the right to use it during the period of time the work is protected. This means, simply put, that the owner/author of a copyrighted song can also prevent others from using the song without permission and sue those that violate these terms.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Samo još jedno pitanjce, gde se to nalazi, da bih dobio one m, h, abr... opcije.
Pogledaj priloženu sliku. Ja koristim stariju verziju foobara, ali pretpostavljam da je slično.

Takođe vidim da koristi joint, a ja bih pravi stereo.
Nikako "pravi stereo" na Lameu, besmisleno je i vodi neefikasnoj kompresiji. I "joint stereo" je na Lameu pravi stereo, ali efikasno kompresovan. Mit da je joint stereo neki osakaćen stereo nastao je u vreme starog Xinga, koji je imao nakaradnu implementaciju joint stereo enkodiranja. Lame u joint stereo modu (za koji se isključivo i optimizuje) beleži MID kanal sa informacijama zajedničkim za oba kanala i SIDE sa informacijama koje se razlikuju, tako da ako je 80% informacija identično Lame će beležiti u MID tih 80% a u SIDE 20% razlike. Pun stereo znači da se za svaki kanal beleži kompletan sadržaj, čak i kad su oba kanala potpuno identična. To ne samo da je besmisleno nego vodi loše enkodiranim snimcima, zato što se kontejner umesto za maksimiranje kvaliteta traći na bespotrebno duplirane informacije. Veliko je pitanje i koliko je uopšte dobar Lame algoritam ako se ne koristi joint stereo, algoritam kompresije u tim uslovima niko i ne razvija niti optimizuje već niz godina. Svi kažu da je isključivanje joint stereo moda u Lameu veliko NO-NO, počev od Gabriela (glavni Lame developer). Ja bih im verovao, ti kako hoćeš.

@Illidan

Neprimenljivo. Ona "muzika" je bila toliko kompresovana da samo ZoNi ima sposobnost da je dovede u vezu sa nekim autorom. Za sve ostale ono je samo skup groznih šumova. ;)
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Hvala, skinuću tu verziju, ovde izgleda uopšte nema toga.
Za način rada joint sterea sam znao, ali ne i da lame optimizuju za joint, tako da ću se svakako držati njihove preporuke. Znam da sa stereom sve ide duplo nego sam primetio na jednom fajlu malecku razliku u korist sterea na istoj pesmi pa htedoh da proverim jel treba da ispadne joint ili kod mene nije dobro podešeno... A i ono ko zna čime je i kako kompresovano. Kažem, nisam pratio duže vreme, pa su mi još u glavi teme i diskusije od pre par godina koje izgleda nemaju veze sa životom :). A najveći skok u kvalitetu i wow efekat pri prelasku na flac ili high bitrate mp3 proizilaze, rekao bih, više zato što je razna muzika koja se još povlači po netu i svačijim kompovima/cd-ovima kompresovana upravo tim, ali starim xingom ili nekim sličnim krševima, a ne samo zato što je niskog bitrejta.
Inače što se tiče teme i zašto je pokrenuta, možda nisam dovoljno kompetentan, pogotovo sa ovom opremom, ali složio bih se da je je 320 pa i možda još koji preset ispod overkill. Ja ne uspevam da čujem neku razliku ni na zvučnicima ni na nekim Sony slušalicama. A primećujem i te kako razliku u korist Live kartice u odnosu na ovaj plejer sa nekim sigma čipom, tako da za korišćenje na prenosnim uređajima prvi post ima još više smisla, barem dok kapacitet a i brzina transfera na plejere drastično ne skoče.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala, skinuću tu verziju, ovde izgleda uopšte nema toga.
Svašta. Ne mogu da verujem da nema mogućnost da se doda custom encoder. Mora da je to negde skriveno. Uvek postoji mogućnost da koristiš nešto drugo, neki front end, pogledaj šta ima na rarewares:

http://www.rarewares.org/

Za način rada joint sterea sam znao, ali ne i da lame optimizuju za joint
Developeri su koncentrisani na najbolji odnos veličina/kvalitet, a pošto je joint stereo bitna stavka u tom odnosu onda je prirodno da su se koncentrisali na njega. Generalno, Lame je optimizovan za ono što daju V preseti i ako se pomoću switcheva ide izvan toga treba tačno znati šta čovek radi i zašto. Npr. moguće je odrediti sample rate pomoću switcha, ali Gabrijel upozorava da se to nikako ne radi. Zašto? Zato što Lame tačno zna za koja setovanja će primeniti koji sample rate pod najboljim uslovima, ako se to uradi nepromišljeno Lame će početi da radi izvan polja za koje je optimizovan, što obično dovodi do vrlo loših rezultata. Npr. u onom primeru s početka, "--lowpass 15" je OK, ali da je dodato i "--samplerate 44.1" to bi bilo vrlo loše jer bi Lame kompresovao sa parametrima za koje nije optimizovan.

nego sam primetio na jednom fajlu malecku razliku u korist sterea na istoj pesmi pa htedoh da proverim jel treba da ispadne joint ili kod mene nije dobro podešeno...
Kompresuju ljudi sa svačim, hrpa stvari je kompresovana starim Xingom, koji je grozan, ali je korišćen jer je bio strašno brz, što je za Pentium mašine bilo važno. Još ima onih koji kompresuju Bladeom, koji je ubedljivo najgori MP3 encoder. Autor Bladea nije imao pojma o principima MP3 kompresije i rukovodio se time da postigne talasni oblik što sličniji originalu, što je mnoge navelo da poveruju da je Blade najbolji. Neki i dan-danas u to veruju, uprkos tome što je i sam autor Bladea preporučio da se Blade ne koristi.

Kažem, nisam pratio duže vreme, pa su mi još u glavi teme i diskusije od pre par godina koje izgleda nemaju veze sa životom :).
Treba, tu i tamo, pratiti HA forum, jer su tamo bezmalo svi koji su važni, developeri svih važnih programa i codeca (ne samo MP3). Oni jesu pomalo zamorno društvo i umeju da budu čudni (recimo, nekog najstrašnije iznapušavaju kad pita neku običnu stvar, a nekome na potpuno besmisleno pitanje danima objašnjavaju), ali nema kompetentnijeg mesta na Internetu za ove stvari. Meni je uvek važnije šta će o Lameu reći Gabriel, nego Pera, Mika ili Laza na nekom drugom forumu. Teško da iko bolje poznaje Lame od njegovog glavnog developera.

A najveći skok u kvalitetu i wow efekat pri prelasku na flac ili high bitrate mp3 proizilaze, rekao bih, više zato što je razna muzika koja se još povlači po netu i svačijim kompovima/cd-ovima kompresovana upravo tim, ali starim xingom ili nekim sličnim krševima, a ne samo zato što je niskog bitrejta.
I to sa bitrejtom nije linearno kako izgleda. Jedno je kad je nešto kompresovano sa 128 kbps pre 10 godina, drugo je 128 kbps na novom Lameu. Stvar je u tome da se algoritam optimizuje, da se istražuju problematični semplovi i traži rešenje za njih, tako da danas to sve zvuči mnogo bolje nego pre 10 godina. U svakom slučaju, Lame nije optimizovan za CBR, tako da ga uvek treba koristiti u VBR ili makar ABR modu.

Inače što se tiče teme i zašto je pokrenuta, možda nisam dovoljno kompetentan, pogotovo sa ovom opremom, ali složio bih se da je je 320 pa i možda još koji preset ispod overkill.
Već se i gubi svaka poenta kompresovanja u 320 kbps i slične visoke bitrejte. To i nije toliko manje od npr. FLAC fajla i čemu ići na to ako se može kompresovati u FLAC? Iz losless fajla sa cue ti praktično uvek možeš da obnoviš i originalni CD, možeš da rekompresuješ u šta hoćeš, jedno za komp, drugo za fon itd. Sa 320 kbps fajlom ti malo šta možeš, CD snimljen od toga će se dosta razlikovati od originala, lossy fajlovi u koje rekompresuješ biće znatno gori nego da je rekompresovan losless. Nekad je to imalo smisla koristiti zbog ograničenog prostora na hardu, danas je besmisleno.
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Svašta. Ne mogu da verujem da nema mogućnost da se doda custom encoder.
Nemoj mene uzimati zdravo za gotovo, ja to danas prvi put instalirao. Možda sam i slep pored očiju ali zaista ne vidim nigde te opcije iako nema logike da to nedostaje.

Jedno je kad je nešto kompresovano sa 128 kbps pre 10 godina, drugo je 128 kbps na novom Lameu.
Da, to sam shvato i pre detaljnijeg udubljivanja. Jednostavno gomila muzike koja mi se povlači godinama koje kuda, loše zvuči bez obzira na bitrate. Sa uživanjem je skidam ponovo u lossless formatu, a za prenosne plejere onda jednostavno doziraš bitrate po svom sluhu i mogućnosti plejera.
Važno da je source maksimalnog kvaliteta na hdd-u i backupovan ;).
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ama ima svašta... Imaš morone koji nađu nešto kompresovano na ko zna čemu u CBR 128 kbps i onda to rekompresuju sa Lameom na CBR 320 kbps jer misle da će tada bolje da zvuči. Onda nađeš takav fajl i padneš u nesvest kad vidiš koliko grozno zvuči. Ja imam neke stvari kompresovane sa Lame u 320 koje toliko grozno zvuče da je jednostavno nemoguće da su kompresovane sa originala.

Uopšte ne bih isključio da ima i *****a koji će uraditi rekompresiju MP3 128 -> FLAC. Mogao bih se kladiti da ima i takvih fajlova na netu.
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ama ima svašta... Imaš morone koji nađu nešto kompresovano na ko zna čemu u CBR 128 kbps i onda to rekompresuju sa Lameom na CBR 320 kbps jer misle da će tada bolje da zvuči. Onda nađeš takav fajl i padneš u nesvest kad vidiš koliko grozno zvuči. Ja imam neke stvari kompresovane sa Lame u 320 koje toliko grozno zvuče da je jednostavno nemoguće da su kompresovane sa originala.
Tamo 99-2000 "eksperti" za dilovanje MP3 muzike su tvrdili da kad MP3 narezes nazad u CDDA dobijsh originalan zvuk :d
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A znaš šta je meni čudno... Postoji program koji analizira zvučni spektar CD-a i na osnovu toga ti kaže da li je original ili narezan od MP3. Sve "bugare" koje sam mu dao da analizira on je označio kao originalne CD-ove, što je meni više nego čudno.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
A znaš šta je meni čudno... Postoji program koji analizira zvučni spektar CD-a i na osnovu toga ti kaže da li je original ili narezan od MP3. Sve "bugare" koje sam mu dao da analizira on je označio kao originalne CD-ove, što je meni više nego čudno.
Shto? Bugari ono stari i jesu bili kopije originala. Jedino kvalitet narezivanja nije bio na zavidnom nivou pa moj bivshi CD Player Technics SL-PS70 pola njih nije hteo da prochita, neke je pushtao samo od prve presme, ako kojim sluchajem preskochish pesmu samo bi zabagovao. Dok npr. moj sadashnji CD Player Sony CDP-XE510 guta sve shto stavish u njega :d

Josh bolji od bugara su bili ukrajinci, jer su diskovi bili bolje snimljeni, sa ukrajincima Technics nije imao nikakvih problema :wave:
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Meni većinu bugara više ništa i neće da čita.

BTW, formalno-pravno vi možete na osnovu posedovanja "bugara" da skinete losless fajl sa Interneta i da ga zadržite, jer vam zakon daje pravo na backup. Za nas, ti diskovi (bugari) su legalni originali, kupovali smo ih u legalnim prodavnicama, koje su plaćale porez i zakup poslovnog prostora, imale odobrenje vlasti... Nije moj posao kao kupca da ispitujem je li nešto original ili nije, to je posao države. Ako sam nešto kupio kao original to je original, a ako neko misli da nije onda će morati od države da traži obeštećenje.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Meni većinu bugara više ništa i neće da čita.

BTW, formalno-pravno vi možete na osnovu posedovanja "bugara" da skinete losless fajl sa Interneta i da ga zadržite, jer vam zakon daje pravo na backup. Za nas, ti diskovi (bugari) su legalni originali, kupovali smo ih u legalnim prodavnicama, koje su plaćale porez i zakup poslovnog prostora, imale odobrenje vlasti... Nije moj posao kao kupca da ispitujem je li nešto original ili nije, to je posao države. Ako sam nešto kupio kao original to je original, a ako neko misli da nije onda će morati od države da traži obeštećenje.
Bilo je toga i u SO, ali ovaj kod kojeg sam ja pazario je imao nekoliko veza za nabavku i uvek je dovlachio HQ bugare i kasnije urkajince. Znachi po kvalitetu papira na kojem je shtampan omot se videlo da su se trudili da izgledaju shto blize originalu ;)

Zadnji disk shto sam pazrio je bio Splinter od Offspringa, disk ima CD-Text, a ako se ubaci u rachunar ima i par kratkih video klipova sa snimanja albuma plus wallpaper shto je i originalno izdanje imalo na sebi :) inache ovo je bio ukrajinac :wave:
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
LOL, nisam znao za ovu priču o prodavnicama diskova :D, ja sam tek '83 godište i dosta kasno sam počeo da se bavim tehnikom i kompovima.
A ono što ima likova koji misle da se rekompresijom može nešto dobiti aj i da razumem, ali još gori su oni "nek komšiji crkne krava" što namerno ubacuju šumove i frekvencije u flac da bi zavarali tau analyzer i slične programe, jer se oni uglavnom zasnivaju na detekciji lowpass filtera, ako sam dobro skontao. Nešto malo sam čitao o tome. Misiiim, šta treba zbog nekih debila da budem Šerlok Holms da bih slušao normalnu muziku... ali to je već druga tema.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
LOL, nisam znao za ovu priču o prodavnicama diskova :D
Ma luda zemlja. Pa do skoro nam je predsednik antipiratske asocijacije bio čovek koji je bio najveći filmski pirat i jedan od većih pirata u Evropi. To je isto kao kad bi sutra neko onog Šarića imenovao za predsednika asocijacije za borbu protiv narkomanije.
 
Poslednja izmena:

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Odlicna tema wiz. :wave:
Kao i obicno, puno korisnih informacija od tebe. Ja sam do sada koristio V0, mada cu verovatno preci na V3 ili V4 za slusanje na MP3 plejeru. :)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Odlicna tema wiz. :wave:
Kao i obicno, puno korisnih informacija od tebe. Ja sam do sada koristio V0, mada cu verovatno preci na V3 ili V4 za slusanje na MP3 plejeru. :)
I ja cu da probam ovo, samo prvo da sklopim novu mashinu jer mi se ne rekompresuje muzika na Athlonu, poshto mi ostatak rachunara postaje skoro pa neupotrebljiv dok proces traje :d

Jeste da ja volim da budem crna ovca, pa cu da se poigram i sa WMA:)

Probao sam juche ogg da ubacim u fon, ali ne prepoznaje ogg nazalost :(
 

Gadjan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.11.2009.
Poruka
172
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel E7200 + Thermaltake Silent Tower
Motherboard:
Asus P5QL-E
RAM:
2x1 GB 800 MHz GeIL + 1 GB Kingston
VGA & cooler:
Nvidia GeForce 8500 GT
Display:
Dell U2311H
HDD:
Samsung Spinpoint F3 1 TB (HD103SJ); Maxtor DiamondMax Plus 9 80 GB
Sound:
Creative Live! 5.1 (SB0100); Altec Lansing 621; AKG K77
Case:
Neo
PSU:
Neki Intex Kinez "500" W
Optical drives:
NEC 3540A; LiteOn SHD-16P1S
Internet:
Wireless 4096/512
OS & Browser:
Windows XP Pro SP3
Other:
Sky Star 2 2.6D
Koji telefon? Ako je symbian, ima kodek da se instalira i onda proradi...
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Ti bas volis WMA? :D Sta znam, ipak preferiram MP3, a brzina kompresije vbr -new metodom je vrlo dobra. :)
I nemoj da radis rekompresiju, samo kompresiju. ;)
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Koji telefon? Ako je symbian, ima kodek da se instalira i onda proradi...
Sony Ericsson P1i, verujem da ima i raznih 3rd party playera za Symbian shto isto planiram da isprobam :)

Ti bas volis WMA? :D Sta znam, ipak preferiram MP3, a brzina kompresije vbr -new metodom je vrlo dobra. :)
I nemoj da radis rekompresiju, samo kompresiju. ;)
A shta ja znam, valjda mi zao shto je odbachen :d inache ne volim bash M$, ali ima par stvari koje su mi ok, tu su prvenstveno microsoft periferije koje su jedne od najbolkjih koje imaju da se kupe, dok kod software-a moze da se vidi da preferiram njihov codec :d

Iskreno nije mi problem za stvari koje imam na CD-u, dodushe sad jeste poshto nemam ikakvu optiku u rachunaru :D, ali shta da radim sa stvarima koje imam samo u mp3? misli stvarno mi je glupo da u fon stavljam 320kbps fajlove, jer samo zauzimaju vishe, telefonu treba duze vremena da ih uchita, a ja na slushalicama ne chujem razliku izmedju 192 ili 320 :wave:
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
I ja cu da probam ovo, samo prvo da sklopim novu mashinu jer mi se ne rekompresuje muzika na Athlonu, poshto mi ostatak rachunara postaje skoro pa neupotrebljiv dok proces traje :d
Meni je sadašnji računar već mesecima skoro neupotrebljiv za bilo šta. Možda bi mogli da zaradimo i neku paru, da otvorimo kladionicu ko će pre sklopiti komp, ti ili ja? :d

ali shta da radim sa stvarima koje imam samo u mp3? misli stvarno mi je glupo da u fon stavljam 320kbps fajlove, jer samo zauzimaju vishe, telefonu treba duze vremena da ih uchita, a ja na slushalicama ne chujem razliku izmedju 192 ili 320 :wave:
Ja sam takve stvari rekompresovao. Nadam se da ću dobar deo, ovako ili onako, obezbediti u losless formatu, pa rekompresovati iznova. Za neke stvari znam da ih neću naći lossles i šta je tu je. Ne vidim poentu da ih držim ne-rekompresovane jer ni originali nisu u nekom da padneš u nesvest kvalitetu.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Meni je sadašnji računar već mesecima skoro neupotrebljiv za bilo šta. Možda bi mogli da zaradimo i neku paru, da otvorimo kladionicu ko će pre sklopiti komp, ti ili ja? :d



Ja sam takve stvari rekompresovao. Nadam se da ću dobar deo, ovako ili onako, obezbediti u losless formatu, pa rekompresovati iznova. Za neke stvari znam da ih neću naći lossles i šta je tu je. Ne vidim poentu da ih držim ne-rekompresovane jer ni originali nisu u nekom da padneš u nesvest kvalitetu.
Hehe, pa ti si u debeloj prednosti imas 85% komponenti kuci, ja nemam nish :d

Pa o tome pricham, za fon ce biti dobro i tako rekompresovano. A na rachunaru cu ostaviti tako kako je dok ne nadjem bolje :)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.669
Rezultat reagovanja
2.060
Moja konfiguracija
Malo sam testirao i dosao do zakljucka da je za mene V3 optimum, ostajem na tome. :)
 
Vrh