• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Je li 2009-a godina otkrivenja

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne znam sta ti znaci HC believer?

U sta ja vjerujem? Vjerujem da postoji Kreator svega ovog, a moja religija je nauka.
Nauka kaze da je kompletan univerzum doslovno ogromna mreza informacija, matrica, hologram.
Sve je ustvari cista energija koju kontrolira necija svijest/consciousness (spirit, nematerijalno, misli, zelja za stvaranjem). Mi smo simfonija elektrona/atoma/molekula i svijesti.
Ta ista nauka je mene u osnovnoj ucila da ima 3 agregatna stanja a atmosferske "fenomene" tipa "kuglaste munje" svrstavala u "Misterije Sveta" pokojnog Clark-a ;)
Neki drugi su (u skoro to isto vreme :D) pricali i da je 640kb memorije dovoljno a vidi danas ;)

Isto ovo prica i Alex, odnosno prenosi to sto mu oni pricaju.
Bas kao i mojsije npr. :)

Kako nasa svijest funkcionira, odnosno kako je ogranicena? Kako nasa svijest utjece na ponasanje elektrona? Pogledati video do kraja:

http://www.youtube.com/watch?v=vQe0oiaBssg&feature=related

Zasto je nasa svijest ogranicena? Bas zbog te manipulacije.
Vec sam spomenuo cega je vecina na ovoj planeti svjesna. Vecina traga za materijalnim, dok ne-materijalno totalno zapusta. Posto smo mi kombinacija materijalnog/ne-materijalnog, trebali bi napraviti tu balans. Trebali bi promijeniti nacin razmisljanja, svijest.
Slazem se :)

Sta Einstein kaze:



Kaze da covjecanstvo mora promijeniti nacin razmisljanja i zivljenja. Mora svijest dici na visi nivo ako hoce prezivjeti. Covjek mora nauciti zivjeti u skladu sa prirodom. To su u biti tako jednostavne stvari za shvatiti, ali mnogi ljudi uopce ne razmisljaju o tome.
Takodje ;)

Samo sto su pojedini pametni ljudi (kompletni "asortiman" filozofa "to name a few") o tome pricali mnoooogo pre nego sto je on "popricao" s'ET-em

Daj "budali" tehnologiju, i on ce se unistiti s njom.
Daj starcu internet i on ce poverovati u "osrednji" sf scenario ;)
U sustini si u pravu sto se toga tice ali ista ta tehnologija od ljudi pravi "zavisnike od iste" i tera ih da joj (uglavnom) slepo veruju (pogotovo tehnoloskim produktima kao sto su savremeni mediji) ;) pa se sve i dalje vrti u krug

Kako "Alex" kaze, ljudi nekada nisu bili takvi. No utjecaj drugih agresivnih civilizacija je to promijenio kroz genetsku manipulaciju. Ta manipulacija nas sprijecava da dalje evoluiramo. Zasto to rade i kako mozete procitati u njegovoj knjizi koja je i vise nego zanimljiva.
Dali je to sto on kaze istina, to on zna.
"tuu ruu ru ruu ruu ruuuuu" (x-files theme :d)

Ovo o "njegovoj knjizi koja je i vise nego zanimljiva" si lepo rekao btw
Sada valjda razumes sta je "Hype"

Ako nije istina, onda mu treba dati Nobelovu nagradu za laganje :)
Na njegovu (a i Igoritzinu :d) zalost jos je ne daju za tako nesto ali bio bi u uzem krugu kandidata sigurno

Drugi zanimljiv slucaj je covjek koji je tvrdio (nije vise ziv) da je bio u sukobu s Alienima, da je dvojicu ubio i da su ga ranili. Od tog (njihovog oruzja) ranjavanja je dobio rak kostiju.

http://www.youtube.com/watch?v=sVn9wo6KWps

Radio je u Area 51 kao geolog na tim tajnim projektima. Prica o njihovim podzemnim bazama, tehnologiji, njihovom cilju... Pokazivao je metale i minerale koji nisu sa nase planete.
Vise puta su ga pokusali ubiti, i nakraju su i uspjeli. Mnogi se pitaju zasto ubiti covjeka koji ima rak i vec je prakticki mrtav? Nakon toga su mu pretresli stan i sve odnijeli.
"tuu ruu ru ruu ruu ruuuuu"

Philova i Alexova prica se u mnogocemu poklapaju.
Kao i price petra, jovana i luke ;)

Druze stvarno mnogo gledas filmove :)

S'jedne strane (pogotovo ovo o "modernom" nacinu zivljenja/stanju svesti danasnjeg coveka/manipulaciji) si 1000% u pravu, dok s'druge strane prilicno verujes u nesto sto nema nikakve (niti jedan :confused:) opipljive dokaze za bilo sta (loopam, nekakvu "amebu" s'druge planete npr. :)) a kamo li za ovo sto doticna gospoda pricaju :confused:

Mi nismo ni "naceli" sve "pojave u svemiru" pa otuda i tolika "buka" cim se pojavi neko svetlo na nebu/u orbiti koje se (naravno iz naseg "prizemnog" ugla gledanja) "cudno krece" ;)
O "cudnim oblicima" za koje smo "ubedjeni" da ih je morala praviti "inteligentna ruka" suvisno je trositi reci stvarno. U prirodi oko nas ima itekako puno "potpuno prirodnih arhitektonskih dostignuca"
To ne dokazuje ama bas nista :cool:
p.s. HC = "Hard Core" btw :d
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Igore, ne mozes me ubediti da su ti pravougaoni artefakti vanzemaljskog porekla. Prvo, tu je muljava slika, na kojoj je odradjen dithering, koja ima relativno malo boja u samom originalu. Ako si primetio, broj linijica u pravougaoniku je manji tamo gde je povrsina svetlija....

Pravougaonici definitivno nisu prirodna pojava, vestacka su, ali napravljena racunarskim algoritmom za obradu slike. :d

Onaj koji veruje u takve stvari, verovace u bilo kakav prikaz koji budi i najmanju sumnju da to moze da bude dokaz "extraterrestial" porekla....
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Igore, ne mozes me ubediti da su ti pravougaoni artefakti vanzemaljskog porekla. Prvo, tu je muljava slika, na kojoj je odradjen dithering, koja ima relativno malo boja u samom originalu.

Pravougaonici definitivno nisu prirodna pojava, vestacka su, ali napravljena ljudskom rukom, na samoj slici.

Onaj koji veruje u takve stvari, verovace u bilo kakav prikaz koji budi i najmanju sumnju da to moze da bude dokaz "extraterrestial" porekla....
A dodao bih i (on zna):




Vec sam jednom ovo postovao u ovom thredu, ali mislim da je potrebno opet :rotf:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Bahahahahaahah.... propaganda sto vecina kazu, o ovome....nije istina..... :d :rotf:
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
ok, sve to, al' da vas ja pitam sledece -

jel vam padalo napamet, u nekoj fikciji, koliko je to zanimljivo, da tamo postoji neka planeta sa zivim bicima koja imaju razum, i kakvu takvu vrstu civilizacije ? :)

ja sam se najezio gledajuci zadnju epizodu BSG-a, totalni je shok bio za mene ... :)

aj, nek bude po nekoj suludoj pretpostavci da u mlechnom putu ima josh jedna civilizacija (ni tad ne bi bilo realno da ih pronadjemo, jer je prechnik mlechnog puta 13 miliona svetlosnih godina, a to je samo jedna, od 2 MILIJARDE galaksija u VIDLJIVOM delu svemira)

hehe, mene zgranjava pomisao da je, pre recimo 2 milijarde godina bila tamo neka civilizacija, koja je imala drushtvo, sistem, zgrade, kuce, eventualno letece brodove ... :) a mora da jeste, to vishe nije ni pitanje verovatnoce ... :)

shteta shto je tolko veliki svemir :)
 
S

stalja

Guest
staljo, batali me prozivki, evo, imash rok od mesec dana, igraj se sa jpg-ovima, i napravi mi ovakav artifakt, sa ovim shahovnicama, linijama simetrichnim, i poljima, i ja skochim sa brankovog mosta, i okachim na sebe tablu - stalja je car careva. -

Najviše što mogu je da ti napravim ovu sliku

http://i30.tinypic.com/24djzuo.jpg

A što se tiče brankovog mosta, nema apsolutno potrebe za tim.

Bolje napravi onaj drveni auto :D
 
Poslednja izmena od urednika:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
pa, kao i na emuglx, gde su se ljudi sprdali, i ovde niko nije u stanju da OBJASNI kako su ovo artifact-i. ok, alieni nisu, ali jel znash ti staljo shta su artifakti ?

evo ti primer, artifakta kompresije, pa mi uporedi ove share:



aj sad mi reci, shta je ono gore na slici sa marsa, artifact ? ako kazesh da je artifact, ti si 1000 puta veca neznalica o bilo chemu, i mozesh da okacish hiljadu smeshnih slika, a opet necesh biti u pravu, i bicesh sarkastichan samom sebi, i isto toliko ponosan, i u krajnjoj crti jadan u pokushaju da druge naterash da se tako osete.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
A sta kazes na dithering, na prelazima iz tamnije u svetliju oblast ?



Jbt, ima vanzemaljaca, ali nisu sve vanzemaljci napravili.... :d

Statistika kaze da verovatno ima 2 miliona civilizacija u poznatom svemiru, ali pitanje koji broj ima warp tehnologiju sa kojom moze da putuje medjuzvezdanim prostorom, a jos manje koji broj bas nas svakodnevno posmatra i posecuje....uostalom, zasto bi ih mi videli.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Statistika kaze da verovatno ima 2 miliona civilizacija u poznatom svemiru, ali pitanje koji broj ima warp tehnologiju sa kojom moze da putuje medjuzvezdanim prostorom, a jos manje koji broj bas nas svakodnevno posmatra i posecuje....uostalom, zasto bi ih mi videli.
Realno, josh nismo ni sigurni da je svemir beskonachan... A jedino u beskonachnosti nema unkata, pa je postojanje neke civilazacije, organizma ili shta vec, moguce... Ono shto je 100% sigurno je to da postoje dve solucije: Ili vanzemaljci postoje, ili ne postoje. Sve ostalo je chisto nagadjanje i palamudjenje...
Ne znam za te warp-ove i munje :D ali znam da sam ja vanzemaljac i da mogu da putujem brzinama daleko vecim od svetlosne da bi me super bolelo uvo da zamaram sa zemljanima kojima se dize patka na automobil koji moze da ide 300 km/h... Jel ako je neko razvio mogucnost tolikog brzog putovanja, verovatno je razvio i svest u toj meri da ga "paramecijum" ne zanima. Ili da mu je interesovanje o nama na nivou nasheg interesovanja, za sastav kravljeg izmeta. G*vno ko g*ovno! Metan! Znamo shta je ;) Smrdi! Ne zanima nas! Niko ne prilazi da ga pipne, pogleda, ili josh pak pouchava...
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
fedja, u pravu si, i vidim tvoju poentu, ali onaj "grid" koji sam ja naznachio ne lichi ni na jednu vrstu sluchajnog artifakta kompresije koji sam do sad video. josh jednom, ne kazem da su to elijenske njive, ali 'vala nisu ni artifakti. neshto jeste.

animaN - pa, zato ljudi i vole da fantaziraju, i postavljaju teorije - "nisu imali kud, i jedva su stigli do nas, da bi preziveli, pa sad eksperimentishu, da bi preuzeli planetu" .. :)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
fedja, u pravu si, i vidim tvoju poentu, ali onaj "grid" koji sam ja naznachio ne lichi ni na jednu vrstu sluchajnog artifakta kompresije koji sam do sad video. josh jednom, ne kazem da su to elijenske njive, ali 'vala nisu ni artifakti. neshto jeste.
Onaj grid koji si ti video, lici na dithering.... ako nisi znao kamere sa svemirskih brodova koje su snimale povrsinu Marsa, nemaju bas mnogo boja, a boja se zrtvuje uglavnom zarad bolje rezolucije. Vec sam ti pokazao kakvi su efekti diteringa.

Ako pak jeste vanzemaljskog porekla, na sta tebi onda to lici ? :cool:

Mislim da za to ima 1000 objasnjenja pre nego da su to nekakvi "extraterrestrial" objekti. Logicka greska je misliti da je odmah nesto vanzemaljskog porekla, jer je mnogo veca verovatnoca da je nesto drugo, a ne to sto ti mislis. Razmisli o tome.


animaN - pa, zato ljudi i vole da fantaziraju, i postavljaju teorije - "nisu imali kud, i jedva su stigli do nas, da bi preziveli, pa sad eksperimentishu, da bi preuzeli planetu" .. :)
Ja shvatam da si ti mastovit momak.... :rolleyes: ali budimo realni....zasto bas na Marsu ?

Realno, josh nismo ni sigurni da je svemir beskonachan... A jedino u beskonachnosti nema unkata, pa je postojanje neke civilazacije, organizma ili shta vec, moguce... Ono shto je 100% sigurno je to da postoje dve solucije: Ili vanzemaljci postoje, ili ne postoje. Sve ostalo je chisto nagadjanje i palamudjenje...
Da se razumemo...postoje i to u nasoj galaksiji... :d U to budi siguran. Uostalom na Zemlju je zivot dosao bas iz Svemira. Zasto onda ne bi dosao i na neku drugu planetu. U poslednjih 15 godina, naucnici su otkrili dosta egzo planeta, koje kruze oko drugih zvezda. Situacije su slicne kao i u nasem Solarnom sistemu. Jos uvek nemamo tehnologiju da otkrijemo planetu malu kao Zemlja, ali vec je otkrivena planeta, slicna nasoj, doduse nesto veca i verovatno zaledjena.
To je cvrst dokaz da oko mnogih zvezda kruze planetarni pratioci, a medju njima su neki slicni nasoj Zemlji. Ovo vazi pod uslovom da trazimo zivot onakav kakav je nama poznat, baziran na ugljeniku.

Ne znam za te warp-ove i munje :D ali znam da sam ja vanzemaljac i da mogu da putujem brzinama daleko vecim od svetlosne da bi me super bolelo uvo da zamaram sa zemljanima kojima se dize patka na automobil koji moze da ide 300 km/h... Jel ako je neko razvio mogucnost tolikog brzog putovanja, verovatno je razvio i svest u toj meri da ga "paramecijum" ne zanima. Ili da mu je interesovanje o nama na nivou nasheg interesovanja, za sastav kravljeg izmeta. G*vno ko g*ovno! Metan! Znamo shta je ;) Smrdi! Ne zanima nas! Niko ne prilazi da ga pipne, pogleda, ili josh pak pouchava...
Kao sto znas, putovanje brze od svetlosti u materijalnom obliku nije moguce, tako je rekao cika Ajnstajn. Ali s' druge strane, mozda je moguce uticati na kontinium prostor-vreme i na taj nacin premostiti tu barijeru. Kao sto rekoh, ima tu jos mnogo stvari koje mi treba da naucimo, a tehnologija putovanja brze od svetlosti iliti "warp" nije bas preterano daleko.

A kad smo kod brzine svetlosti, ona je ogranicavajuci faktor i kod pravljenja brzih racunara od ovih koje danas poznajemo. Na frekvenciji od 1 GHz, amplituda se promeni u vremenskom periodu od 1 ns. Za to vreme svetlost predje samo 10 cm. Pretpostavite kako se to kasnjenje odrazava na rad procesora koji rade na dosta vecem taktu.
 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Najviše što mogu je da ti napravim ovu sliku

A što se tiče brankovog mosta, nema apsolutno potrebe za tim.

Bolje napravi onaj drveni auto :D
Staljo imam za tebe jedan LINK

da ne bi pravio sa igoritzom daske za automobil, pogledaj sta ima na linku. :D
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Kao i price petra, jovana i luke ;)

Druze stvarno mnogo gledas filmove :)

S'jedne strane (pogotovo ovo o "modernom" nacinu zivljenja/stanju svesti danasnjeg coveka/manipulaciji) si 1000% u pravu, dok s'druge strane prilicno verujes u nesto sto nema nikakve (niti jedan :confused:) opipljive dokaze za bilo sta (loopam, nekakvu "amebu" s'druge planete npr. :)) a kamo li za ovo sto doticna gospoda pricaju :confused:

Mi nismo ni "naceli" sve "pojave u svemiru" pa otuda i tolika "buka" cim se pojavi neko svetlo na nebu/u orbiti koje se (naravno iz naseg "prizemnog" ugla gledanja) "cudno krece" ;)
O "cudnim oblicima" za koje smo "ubedjeni" da ih je morala praviti "inteligentna ruka" suvisno je trositi reci stvarno. U prirodi oko nas ima itekako puno "potpuno prirodnih arhitektonskih dostignuca"
To ne dokazuje ama bas nista :cool:
p.s. HC = "Hard Core" btw :d
Cuj, nije ovo tema o dokazima. Mi da imamo dokaze, ova teme mozda nebi niti bilo, ili bi se zvala drugacije.

I moram ti reci da su ti stvarno neki komentari nelogicni i neozbiljni :)

Ja sam ti rekao u sta vjerujem. Nisam rekao da vjerujem u ET-e, vec jednostavno ne odbacujem mogucnost da oni postoje. Takav stav ima i nauka, i to je po meni logican stav.

Sve se vrti u krug zato sto se ljudi duhovno ne razvijaju i ne shvataju sta je univerzum. Ne zive u skladu s njim. Na nasoj planeti vlada nered, dok Univerzum bez reda nebi postojao. Nebi mi postojali.

Tehnologija je destruktivna samo u rukama ljudi koji ne shvacaju da su oni i univerzum jedan te isti proces.
Sto se tice Alexa i Phila, ne znam da li je to sto govore istina. No ne mogu reci niti da lazu, nemam dokaz niti za jedno niti za drugo. Ali definitivno znam da nisu hype-ri. I meni neke njihove izjave uopce ne djeluju kao naucna fantastika, vec kao nasa buducnost.

Kljuc svega je svijest. Svijest je sve stvorila. Na nasoj planeti je svijest takva kakva jeste i zato smo u ****ima.

Ne znam za te warp-ove i munje ali znam da sam ja vanzemaljac i da mogu da putujem brzinama daleko vecim od svetlosne da bi me super bolelo uvo da zamaram sa zemljanima kojima se dize patka na automobil koji moze da ide 300 km/h... Jel ako je neko razvio mogucnost tolikog brzog putovanja, verovatno je razvio i svest u toj meri da ga "paramecijum" ne zanima. Ili da mu je interesovanje o nama na nivou nasheg interesovanja, za sastav kravljeg izmeta. G*vno ko g*ovno! Metan! Znamo shta je Smrdi! Ne zanima nas! Niko ne prilazi da ga pipne, pogleda, ili josh pak pouchava...
A sta ako im mozda trebamo? Mozda su nas ovdje i ostavili? Mozda im nije svejedno? Moza nam hoce pomoci, mozda ne? Mozda oni uopce ne razmisljaju kao ti :) Itd.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
S.T.A.R.A.C. je napisao(la):
A sta ako im mozda trebamo? Mozda su nas ovdje i ostavili? Mozda im nije svejedno? Moza nam hoce pomoci, mozda ne? Mozda oni uopce ne razmisljaju kao ti :) Itd
Ali ja sam razmishljao kao oni, ne kao ja :D

S.T.A.R.A.C. je napisao(la):
Kljuc svega je svijest. Svijest je sve stvorila. Na nasoj planeti je svijest takva kakva jeste i zato smo u ****ima.
Chekaj, ocesh da kazesh da su svest imale i amebe? Nije mi jasno shta si hteo da kazesh?

drfedja je napisao(la):
ali budimo realni....zasto bas na Marsu ?
Realno, zbog filma "Mars napada" :D

Hebem ti ja alien-a ako nije sa Marsa :D tj ako nije marsovac :D

@FantomX

Veoma zanimljiv link, priznacu ;)

:wave:
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Mi o mjesecu jos ne znamo nista, a o Marsu da ne govorim. Hubble teleskop je popravljen, odnosno instalirana je moderna oprema. Ljudi se vec godinama pitaju sta je ovo:

http://www.hallofthegods.org/2009/06/moon-anomalies-shard.html



http://www.hallofthegods.org/2009/08/moon-anomalies-giant-lunar-towers.html

A Hubble ne snima Mjesec, vec nam salju slike udaljenih galaksija?

Ali ja sam razmishljao kao oni, ne kao ja :D



Chekaj, ocesh da kazesh da su svest imale i amebe? Nije mi jasno shta si hteo da kazesh?



Realno, zbog filma "Mars napada" :D

Hebem ti ja alien-a ako nije sa Marsa :D tj ako nije marsovac :D

@FantomX

Veoma zanimljiv link, priznacu ;)

:wave:
Gdje ces sad na Amebe :) One koliko ja znam ne posjeduju svijest? Zivotinje ne posjeduju svijest. Reci mi kako ti definiras svijest?

http://www.youtube.com/watch?v=Ud1id81apiQ&feature=related
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stari sto se tice Alexa i Phila (posto sam se nakanio pogledati sve od pocetka do kraja da me ne bi prozivao da pricam na pamet ;)) cista paranoidna sizofrenija brate moj mili :d ono je btw identicno kao i "nije istina" sto je postovao dule :)

Svaka tebi cast i tvom "uverenju" i "verovanju" ali ono sto oni pricaju stvarno nikako nije instina ;)
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
S.T.A.R.A.C. je napisao(la):
Kljuc svega je svijest. Svijest je sve stvorila. Na nasoj planeti je svijest takva kakva jeste i zato smo u ****ima.
Ja mislim da nije svest sve stvorila, svest je samo deo evolucije koji se josh uvek razvija...;)
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Stari sto se tice Alexa i Phila (posto sam se nakanio pogledati sve od pocetka do kraja da me ne bi prozivao da pricam na pamet ;)) cista paranoidna sizofrenija brate moj mili :d ono je btw identicno kao i "nije istina" sto je postovao dule :)

Svaka tebi cast i tvom "uverenju" i "verovanju" ali ono sto oni pricaju stvarno nikako nije instina ;)
Vrijeme ce pokazati je li istina.

Onome ko vjeruje da smo mi matematicka slucajnost, ili ko prihvata to sto mu religije kazu, je ovo o cemu ja pricam poprilicno nejasno.

Ja mislim da nije svest sve stvorila, svest je samo deo evolucije koji se josh uvek razvija...
Ja mislim da jeste.
Svijest je Kreator svega. Mi smo dio te svijesti. Za sve ovo sto nam se desava je odgovorna nasa svijest. Nikakav spasitelj (kao sto religije kazu) nece pasti s neba i rijesiti probleme koje smo sami napravili. To je bajka. Religije su nevjerovatno primitivne i ogranicene!

Ljudi se mole bogu za oprost, a ovamo istovremeno prave sranja, i cekaju cudo da se desi? Gdje je tu logika?

Da nasa svijest mora evoluirati je tacno. Ali koliko ljudi o tome uopce razmislja. Kod nas je stvoren takav ustroj da ljudi jednostavno o tome ne razmisljaju. Nemaju vremena za to, ne zele o tome razmisljati, receno im je da o tome ne razmisljaju. Prihvataju jednostavnost i neodgovornost. Lakse im je tako.

Ima ljudi koji kazu da su ratovi nesto sasvim normalno, jer nas je navodno previse na planeti, pa nas treba malo prorijediti!? Mislim sta reci na to?
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ja mislim da jeste.
Svijest je Kreator svega. Mi smo dio te svijesti. Za sve ovo sto nam se desava je odgovorna nasa svijest. Nikakav spasitelj (kao sto religije kazu) nece pasti s neba i rijesiti probleme koje smo sami napravili. To je bajka. Religije su nevjerovatno primitivne i ogranicene!
Chija svest? Ne kapiram? Kako svest moze biti kreator svega, kada je ameba koju sam spomenuo nije imala? Ameba je nastala pre nas, zar ne? Svest je samo jedna od stvari koja se pojavila u toku evolucije...
Ako prichamo o ljudskoj svesti, onda se ulazi u klasichnu zamku "shta je starije? Kokoshka ili jaje?" ;) To niko ne zna... Ono u shta sam ja poprilichno siguran je to da svako zna shta je dobro ili loshe ;) Naravno, uvek imash ljudi koji ce preko svega gaziti ne bi li doshli do svog nekog cilja... Da li su oni nesvesni postupaka? Rekao bih da nisu ;) Tachno znaju shta rade i ne biraju sredstva. Jedini problem lezi u tome, shto masa dozvoljava da im to glatko prolazi i ne zeli da se mesha. Kada bi na svaku nepravdu, pochev od najbanalnijih, masa branila jedinku od jedinke, nikada ne bi doshli u situaciju da ta jedinka koja je zelela da na briznu prosparira dodje u situaciju da vlada masom. Medjutim, u praksi to izgleda ovako:

Ja tebi lupim shamar iz chista mira, ostali gledaju i misle u sebi: Kakav indijanac, lupio je dechku shamar iz chista mira... Niko ne reaguje... Moje pitanje je zashto? Ko ti garantuje da ja sutra necu svakom od vas lupiti shamar? Da necu doci u situaciju da me se ljudi plashe i da se kriju? Da se boje borbe i da me slushaju iz straha?

Banalizovao sam primer maksimalno. Ali je potreban jedan takav ;) Moja poenta je da kada svest bude bila na tom nivou da se apsolutno svaka greshka loshe jedinke kazni u korenu, necemo imati problem sa sveshcu...


Imam pitanje za tebe ;)
Shta cesh da uradish sledeci put kada budesh primetio u gradskom prevozu da neko ne zeli da ustane trudnici ili starijoj osobi? Pazi, u startu nisi deo konflikta niti bi trebalo da te se tiche... Ili mozda ipak treba?

E kad se takve stvari promene, ljudska rasa ce prosparirati, a ne pojedinac. Mada se bojim, da se to nikada nece desiti....:( Mi volimo da se skrivamo od problema i zaista verujemo da smo najslabiji i da je ponekad boriti se nije vredno truda jer je bitka unaprad izgubljena. Kakva god razmera te iste bitke bila...



Ljudi se mole bogu za oprost, a ovamo istovremeno prave sranja, i cekaju cudo da se desi? Gdje je tu logika?
Pa nema je...ali mi nije jasno zashto si to sad spomenuo?

Da nasa svijest mora evoluirati je tacno. Ali koliko ljudi o tome uopce razmislja. Kod nas je stvoren takav ustroj da ljudi jednostavno o tome ne razmisljaju. Nemaju vremena za to, ne zele o tome razmisljati, receno im je da o tome ne razmisljaju. Prihvataju jednostavnost i neodgovornost. Lakse im je tako.
Ima istine u tome shto prichash ;) Sa druge strane ima i onih koji previshe razmishljaju, pa je iz toga proisteklo mnogo toga dobrog, ali na zalost daleko vishe losheg...

Ima ljudi koji kazu da su ratovi nesto sasvim normalno, jer nas je navodno previse na planeti, pa nas treba malo prorijediti!? Mislim sta reci na to?
Ko tako misli je zao, losh, a ponajvishe nepotreban ovoj planeti.... No, takvima se divimo, bojimo,shlihtamo, respektujemo, a ponajvishe zaboravljamo da su oni nishta drugo do osobe kao i mi sami... Jedinka, da vlada masom? A masa zna da ta jedinka nije dobra ;) To je prvi i osnovni problem svakog drushta, shto se svi mi krijemo u mishjoj rupi, umesto da na svaku i najmanu nepravdu dizemo bunu... Kada se taj strah bude prevazishao i kada se bude skapiralo da se mora boriti do samog kraja i da ce nas samo borba [ne ona sa oruzijem] dovesti vremenom do toga da svest bude pravilnik dobra, a ne slobodna volja koja moze da tezi loshem, tada ce ljudi i masa skapirati koliko su samo glupi bili...

:wave:
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Chija svest? Ne kapiram? Kako svest moze biti kreator svega, kada je ameba koju sam spomenuo nije imala? Ameba je nastala pre nas, zar ne? Svest je samo jedna od stvari koja se pojavila u toku evolucije...
Ako prichamo o ljudskoj svesti, onda se ulazi u klasichnu zamku "shta je starije? Kokoshka ili jaje?" ;) To niko ne zna... Ono u shta sam ja poprilichno siguran je to da svako zna shta je dobro ili loshe ;) Naravno, uvek imash ljudi koji ce preko svega gaziti ne bi li doshli do svog nekog cilja... Da li su oni nesvesni postupaka? Rekao bih da nisu ;) Tachno znaju shta rade i ne biraju sredstva. Jedini problem lezi u tome, shto masa dozvoljava da im to glatko prolazi i ne zeli da se mesha. Kada bi na svaku nepravdu, pochev od najbanalnijih, masa branila jedinku od jedinke, nikada ne bi doshli u situaciju da ta jedinka koja je zelela da na briznu prosparira dodje u situaciju da vlada masom. Medjutim, u praksi to izgleda ovako:

Ja tebi lupim shamar iz chista mira, ostali gledaju i misle u sebi: Kakav indijanac, lupio je dechku shamar iz chista mira... Niko ne reaguje... Moje pitanje je zashto? Ko ti garantuje da ja sutra necu svakom od vas lupiti shamar? Da necu doci u situaciju da me se ljudi plashe i da se kriju? Da se boje borbe i da me slushaju iz straha?

Banalizovao sam primer maksimalno. Ali je potreban jedan takav ;) Moja poenta je da kada svest bude bila na tom nivou da se apsolutno svaka greshka loshe jedinke kazni u korenu, necemo imati problem sa sveshcu...


Imam pitanje za tebe ;)
Shta cesh da uradish sledeci put kada budesh primetio u gradskom prevozu da neko ne zeli da ustane trudnici ili starijoj osobi? Pazi, u startu nisi deo konflikta niti bi trebalo da te se tiche... Ili mozda ipak treba?

E kad se takve stvari promene, ljudska rasa ce prosparirati, a ne pojedinac. Mada se bojim, da se to nikada nece desiti....:( Mi volimo da se skrivamo od problema i zaista verujemo da smo najslabiji i da je ponekad boriti se nije vredno truda jer je bitka unaprad izgubljena. Kakva god razmera te iste bitke bila...





Pa nema je...ali mi nije jasno zashto si to sad spomenuo?



Ima istine u tome shto prichash ;) Sa druge strane ima i onih koji previshe razmishljaju, pa je iz toga proisteklo mnogo toga dobrog, ali na zalost daleko vishe losheg...



Ko tako misli je zao, losh, a ponajvishe nepotreban ovoj planeti.... No, takvima se divimo, bojimo,shlihtamo, respektujemo, a ponajvishe zaboravljamo da su oni nishta drugo do osobe kao i mi sami... Jedinka, da vlada masom? A masa zna da ta jedinka nije dobra ;) To je prvi i osnovni problem svakog drushta, shto se svi mi krijemo u mishjoj rupi, umesto da na svaku i najmanu nepravdu dizemo bunu... Kada se taj strah bude prevazishao i kada se bude skapiralo da se mora boriti do samog kraja i da ce nas samo borba [ne ona sa oruzijem] dovesti vremenom do toga da svest bude pravilnik dobra, a ne slobodna volja koja moze da tezi loshem, tada ce ljudi i masa skapirati koliko su samo glupi bili...

:wave:
Zasto sam to spomenuo? Pa pricamo o svijesti.
Ako neko negativno razmislja i hoce da nametne svoje ideje, ti koji ne razmisljaju postaju zrtve tih ideja.

Ja kada kazem svijest, mislim na ono ne-materijalno ili duhovno. To su nase misli, to je ono sto nas pokrece. Kakva je nasa svijest, takav nam je i zivot. Mi jako malo proucavamo nasu svijest, taj ne-materijalni svijet.
Religije kazu da se to ne smije, da je to bogohuljenje?? Doslovno ti kazu da ne smijes razmisljati, da moras prihvatiti to sto one nametnu.

Pogledaj ovaj video, i videjt ces na sta mislim:

http://www.youtube.com/watch?v=vQe0oiaBssg&feature=related

Necija svijest, misao, zelja za stvaranjem je Kreator svega. Neko kaze Bog. Mi smo dio te svijesti, tj. imamo mogucnost da stvaramo. Mi smo Bogovi na ovoj planeti, i kako mi odlucimo tako ce nam i biti. Sve ovo sto nam se desava mozemo promijeniti, samo da hocemo. To je cinjenica. To ljudi moraju shvatiti.

Ali treba svako da preispita svoju svijest, da radi na tome. Jednostavno, ne-materijalno je vaznije od materijalnog. Materijalno mozes unistiti, ali svijest ne mozes.

Ja znam sta cu uraditi kada vidim stariju zenu da stoji u Busu recimo. Ali sto ti to mene pitas? Znam dobro kako to u praksi izgleda, i ne mogu to shvatiti?
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
S.T.A.R.A.C. je napisao(la):
Ja znam sta cu uraditi kada vidim stariju zenu da stoji u Busu recimo. Ali sto ti to mene pitas? Znam dobro kako to u praksi izgleda, i ne mogu to shvatiti?
Nismo se razumeli ;) Nisam ni sumnjao da cesh ti da ustupish mesto, ako sedish. Ti stojish u mom primeru ;) Pitanje je da li cesh napasti nekog drugog koji sedi i ne zeli da ustupi mesto i kulira tu stariju zenu ili trudnicu? Ili cesh gledati svoja posla i necesh se meshati?

:wave:
 
Poslednja izmena:

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
I Crkva je pocela progovarati o ET-ima.


“The Lord certainly did not limit His glory to this small Earth. On other planets other beings exist who did not sin and fall as we did."
http://www.ufoevidence.org/documents/doc814.htm

animaN je napisao(la):
Nismo se razumeli Nisam ni sumnjao da cesh ti da ustupish mesto, ako sedish. Ti stojish u mom primeru Pitanje je da li cesh napasti nekog drugog koji sedi i ne zeli da ustupi mesto i kulira tu stariju zenu ili trudnicu? Ili cesh gledati svoja posla i necesh se meshati?
Napasti? Zasto bih ga napao? S tim neces postici bas nista. Ja se mogu umijesati i mozda rijesiti problem bez nasilja. A vjerovatno ce neko drugi ustati i ustupiti mjesto.

Nasiljem ja ne mogu promijeniti neciju svijest.
 
Poslednja izmena od urednika:
Vrh