• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Je li 2009-a godina otkrivenja

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Mišljenje???Imaš ja mislim opciju close,ako nemaš zamoli modove :d:d:d
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Hmm, mlad i nabrijan.
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Uz moji avatar fale nam samo doktorica Skali i agent Molder :)
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE


Ako nekom nije jasno, pojasnicu :D:rotf:
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Eh starac, starac...pazi pa da i sve otkriju mislim da se ne bi narod nesto mnogo promenio jer je vecina svesna da nesto vec postoji, iako samo slusaju izvestaje o strurim objasnjenjima cudnih fenomena.Naravno uvek ce biti i onih koji ce biti prestravljeni kada se sazna istina, ali mislim da ce oni biti retki.

BTW Odgledao sam sve sto si postovao i najbolji je ovaj sa bivsim Kanadskim ministrom odbrane.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Eh starac, starac...pazi pa da i sve otkriju mislim da se ne bi narod nesto mnogo promenio jer je vecina svesna da nesto vec postoji, iako samo slusaju izvestaje o strurim objasnjenjima cudnih fenomena.Naravno uvek ce biti i onih koji ce biti prestravljeni kada se sazna istina, ali mislim da ce oni biti retki.

BTW Odgledao sam sve sto si postovao i najbolji je ovaj sa bivsim Kanadskim ministrom odbrane.
Iz tog razloga sam i pokrenuo temu. O tome pricaju Astronauti, bivsi drzavni zaposlenici, ljudi koji su regularno radili u vojsci na tajnim projektima ili kao geolozi, fizicari, itd.

Svi Astronauti kazu da su prilikom boravka u Svemiru bili praceni. E sad jeli to nasa tehnologija, ili smo je pozajmili?
Sto se tice promjena, ljudi koji znaju za te tehnologije kazu da bi se njihovom primjenom zivot na zemlji totalno promijenio, maltene odmah. Naravno vecina ljudi je skepticna po tom pitanju, ali to nije nista cudno.

Najgore je sto vecina odbacuje bilo kakvu mogucnost postojanja neceg takvog. Dobro ajmo reci da je u nekim drzavama misljenje podijeljeno, jer se dosta ljudi ustvari interesuje za to. Ljudi hoce odgovor.
No cinjenica je da ne postoji niti jedan zakon fizike koji opovrgava mogucnost postojanja civilizacija naprednijih od nas. To je cinjenica.

A svijest nasih ljudi je na jako niskom nivou. Zato se lako i manipulira sa njima. Mada neki kazu da se i tu stvari polako krecu na bolje?

Dr. Michio Kaku je iznio zanimljivu teoriju.

http://www.youtube.com/watch?v=yHbnM_42mQE&feature=related
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
A svijest nasih ljudi je na jako niskom nivou. Zato se lako i manipulira sa njima.
Jos se lakse hype-uju "I want to believe" likovi :)

Danas je vrlo lako manipulisati ljudima jer je 95% istih vec "obradjeno" u "consume and obey/believe everything you see on tv/internet" :)

Sada je izgleda u trendu "UFO's outside usa" :D odjednom, posle 50-ak godina ostatak sveta takodje vidja ufo skoro svaki dan :)
Globalizacija? :rolleyes: "Hollywood state" izgleda polako postaje "Hollywood world" :mad:

Stvarno je smesno sto vec 50+ godina samo lete (sve "najubedljivije" fotke/snimci/svedocenja su uglavnom neka svetla/tanjirasti oblici iza kojih je nebo/svemir) a nikako da slete :rotf: dobra potrosnja tih tanjira btw :D

Doticni gospodin (Michio Kaku) ma koliko bio pametni naucnik vrlo vesto koristi svojih "5 minuta slave" ;)
Ne skida se bre covek sa tv-a :) (valjda provalio gde je lova)

Do pre par stotina godina ljudi su verovali da munje bacaju nekakvi bogovi a do pre par desetina godina da su piramide/crteze u peru-u pravili alien-i (+ "Star gate"/"Chariots of the gods" i eto brdo "believer-a" ;) koji sire bulju za kompom i traze "odgovore" dok se autori doticnih "dela" baskare u hrpi para :cool:)

"Prokletstvo" modernog coveka i lezi u cinjenici da prosto "mora znati sve" tj. naci odgovor na pitanje zivota, univerzuma i svega ostalog... do sledeceg meteora pa onda opet na vatru i tocak :d

Ako vec znamo velicinu svemira i zakone fizike zasto to iskljucivo koristimo za: "mora da postoje inteligentniji (sto i nije toliko tesko btw :d) oblici zivota od nas" :rolleyes: i "oni su tu :banana: ali "ljudi u crnom" to kriju od nas" :)
Zar niko ne pomisli: "Ako je svemir vec toliki koliki je zasto bi neko inteligentniji od nas uopste trazio/nasao zemlju/suncev sistem/mlecni put" ;)

Ja da sam alien ne bi trosio ni "warp-a" :d na ljude

p.s. S'nestrpljenjem cekam disertaciju dr Igoritze na datu temu :D
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
"Prokletstvo" modernog coveka i lezi u cinjenici da prosto "mora znati sve" tj. naci odgovor na pitanje zivota, univerzuma i svega ostalog... do sledeceg meteora pa onda opet na vatru i tocak :d
42 :rotf:
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Jos se lakse hype-uju "I want to believe" likovi :)

Danas je vrlo lako manipulisati ljudima jer je 95% istih vec "obradjeno" u "consume and obey/believe everything you see on tv/internet" :)

Sada je izgleda u trendu "UFO's outside usa" :D odjednom, posle 50-ak godina ostatak sveta takodje vidja ufo skoro svaki dan :)
Globalizacija? :rolleyes: "Hollywood state" izgleda polako postaje "Hollywood world" :mad:

Stvarno je smesno sto vec 50+ godina samo lete (sve "najubedljivije" fotke/snimci/svedocenja su uglavnom neka svetla/tanjirasti oblici iza kojih je nebo/svemir) a nikako da slete :rotf: dobra potrosnja tih tanjira btw :D

Doticni gospodin (Michio Kaku) ma koliko bio pametni naucnik vrlo vesto koristi svojih "5 minuta slave" ;)
Ne skida se bre covek sa tv-a :) (valjda provalio gde je lova)

Do pre par stotina godina ljudi su verovali da munje bacaju nekakvi bogovi a do pre par desetina godina da su piramide/crteze u peru-u pravili alien-i (+ "Star gate"/"Chariots of the gods" i eto brdo "believer-a" ;) koji sire bulju za kompom i traze "odgovore" dok se autori doticnih "dela" baskare u hrpi para :cool:)

"Prokletstvo" modernog coveka i lezi u cinjenici da prosto "mora znati sve" tj. naci odgovor na pitanje zivota, univerzuma i svega ostalog... do sledeceg meteora pa onda opet na vatru i tocak :d

Ako vec znamo velicinu svemira i zakone fizike zasto to iskljucivo koristimo za: "mora da postoje inteligentniji (sto i nije toliko tesko btw :d) oblici zivota od nas" :rolleyes: i "oni su tu :banana: ali "ljudi u crnom" to kriju od nas" :)
Zar niko ne pomisli: "Ako je svemir vec toliki koliki je zasto bi neko inteligentniji od nas uopste trazio/nasao zemlju/suncev sistem/mlecni put" ;)

Ja da sam alien ne bi trosio ni "warp-a" :d na ljude

p.s. S'nestrpljenjem cekam disertaciju dr Igoritze na datu temu
Tipican post by Ivke.

Po tvojoj logici ljudi koji hoce istinu su izmanipulisani. Ide li to jedno s drugim!

UFO je neidentificirani leteci objekt. Znaci ne zna se sta je i ko upravlja s njim. Jeli to nasa tehnologija ili ne. Ljude to zanima. Pokusaj to sve povezati.

Michio Kaku je teoretski fizicar.

Zasto bi na primjer ne-benevolentni Alieni trazili druge civilizacije!? Zato sto im je svijest na istom nivou kao i nasa.

Prokletstvo "modernog covjeka" lezi u cinjenici da je totalno zaostao. Kakva je nasa svijest smo dobro vidjeli prije 20-ak godina na Balkanu, i kako se manipulira s ljudima. Kako manjina manipulira sa vecinom. A uopce ne mora biti tako.

Kada covjek postane svjestan toga da je dio univerzuma, sve ce biti u redu ;)
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Teoretski fizičar... jaoj...
Pun mi je TV tih analitičara, šta bi bilo kad bi bilo, šta bi bilo da je bilo, teorija, mrsi, palamudi, zbunjuj, obmanjuj...
Ako ćemo pošteno: svet se sastoji iz malog broja ljudi koji vešto i sa namerom koji koriste sve ostalo! I ostale ljude i zalihe i životnu sredinu... sve samo da njima bude lepo.
Od uvek je bilo "plemenstva", klanova, nešto kasnije vera, nacionalnosti... stalno neko deljenje. Jel kaže neko sebi od vas "verujem u sve" tipova - šta je srž svega toga, gde je sve počelo?
Počelo je još davno, udruženim snagama ljudi deluju jače, ugrožavaju druge neudružene i neorganizovane, slabe... sve da sebi naprave što bolje uslove.
Problem je što je čovek kao biće alav i pohlepan, nikad mu nije dosta i najčešće gubi svake granice.
Razne filozofije su se toliko razvile da oni tebe "zapale" sa nečim što nikad nećeš moći da saznaš, nekom izmišljotinom i ti lepo provedi svoj život kidajući mozak razmišljanjima i maštama da li postoje vanzemaljci dok nekom tamo pucaju džepovi jer je veliki maher.
Da li uspevate da primetite da i NASA ima sve manje budžete? Zašto? Pa zato što je postalo očigledno da čovek neće u narednih 1000 godina otići da živi na drugu planetu kao što danas živi na zemlji. Jel su bili na Mesecu? Jes. I šta su otkrili? da tamo nema ničega. A koliko su se mučili samo za to (Project Apollo)?

Ako je iko mogao značajno da unapredi čovečanstvo, to je bio Tesla.
Za njega su govorili da je ludak, psihopata, ponižavali su ga, sabotirali na sve moguće načine - i "civilizovane" i necivilizovane... a on je samo hteo da pomogne... čoveku kao biću. Da shvati prirodu i fiziku. Da shvati gde je njegovo mesto u prirodi i šta mu je činiti za dobrobit čovečanstva... (odosmo u PM od ove teme ali sve je usko povezano).

Danas se ulaže u ratnu tehnologiju i terorizam! Zapitajte se gde to vodi. ;) Da li vodi ljude i na druge planete ili ih samo vodi sa ove? Ja lično cenim sve što je ivke napisao jer se 99.9% slažem sa njim samo se ne slažem da je ovoga puta čoveku potreban meteor da krene sve iz početka. Dovoljan je i on (čovek) sam sebi da sve uništi.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tipican post by Ivke.

Po tvojoj logici ljudi koji hoce istinu su izmanipulisani. Ide li to jedno s drugim!

UFO je neidentificirani leteci objekt. Znaci ne zna se sta je i ko upravlja s njim. Jeli to nasa tehnologija ili ne. Ljude to zanima. Pokusaj to sve povezati.

Michio Kaku je teoretski fizicar.

Zasto bi na primjer ne-benevolentni Alieni trazili druge civilizacije!? Zato sto im je svijest na istom nivou kao i nasa.

Prokletstvo "modernog covjeka" lezi u cinjenici da je totalno zaostao. Kakva je nasa svijest smo dobro vidjeli prije 20-ak godina na Balkanu, i kako se manipulira s ljudima. Kako manjina manipulira sa vecinom. A uopce ne mora biti tako.

Kada covjek postane svjestan toga da je dio univerzuma, sve ce biti u redu ;)
Pretece me SuperStarr :)

Michio Kaku je celebrity bre :) (bivsi teoriski fizicar) jer se u zadnjih 5+ godina ne skida sa tv-a i to ga ima duz celog viasat-a :d

A ti se zapitaj da li bi ikoga na svetu zanimali "mali zeleni" da "Hollywood state" nije umesala prste u propagiranje istih ;) (pogotovo kada su videli kako jedna radio drama utice na "average joe-a" ;)) pa onda jos malo starog dobrog "znamo/tu su/sve vreme dolaze kod nas sad'ce malo i kod vas/imamo i par komada :D al'necemo da vam (po)kazemo" conspiracy-ja potpomognutog "odbeglim" astronautima i ko zna vec koga sve "believer-i" citiraju :rolleyes:

I kao sto napisah, ako se ide cinjenicom da je svemir u pm veliki i da skoro pa mora postojati ako ne jedna onda bar nekoliko naprednijih civilizacija "out there" :d kolika je verovatnoca da nabasaju na mlecni put/suncev sistem/ zemlju i posmatraju nas vec 50-ak (ili par hiljada :)) godina leteci tamo-amo po nebu!?

Consume and obey stari ;)

:wave:

p.s. I batali malo gaming prs'o si :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Lepo receno Ivke ;)
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
evo par mojih mishljenja, da odushevim ivketa, pritom:

1. civilizacija je nastala kao ishod neke prethodne

2. alieni NISU ovde, iako sam veliki fan dela upokojenog Vilijama kupera

3. MORA da ih ima, negde tamo

4. nepoznati leteci objekti su projekti buducih letelica, raznih mocnih vlada, jer moraju negde da lete, ne mogu po podrumima.


e sad, jednu po jednu stavku:


1. teorija evolucije, bilo da se odvila na zemlji planeti, bilo da se odvila negde u svemiru - je retardirana. a zashto ja tako mislim -

po teoriji evolucije, svaka genetska karakteristika je zapravo genetska greshka u poredjenju sa prethodnom vrstom. banalan primer je cvet ruze. ruze su, navodno, po teoriji evolucije bile bez trnja. i onda su godinama svakavi biljojedi jeli ruze, i sve ruze su bile pojedene, osim one "bangave" ruze, kojoj je genetskom greshkom izras'o trn. naturalnom selekcijom, sve te trnjave su prezivele, i tako danashnja ruza ima trn.

e sad, malo da ukomplikujemo - evolucija tvrdi da se sve to deshava u nevidjeno dugim razdobljima. aj'd da predjemo na chovekovog pretka - prsti su razlichite duzine, sa razlogom - kada uhvatish neshto sa svih 5 prstiju, naprimer - kamencic, oblutak - tek tada izvalish da ti je shaka idealna za hvatanje.

ribe shakoperke se smatraju za pretke svih kichmenjaka. kod njih su se prvo razvili peraji u obliku "shake" sa komplet prstima.

e sad - samo lud moze da misli da su milionima godina, jedinke evoluirale, i sve one koje NISU tezile ka toj genetskoj "gresci" da se prsti postave u bash tu duzinu kakvu ima chovek - pomrle. jer, boze moj, nisu mogle da u'vate jabuku s'drveta ...

ukoliko se neko potrudi da shvati moj opis gore, mozda ce da razume zashto verujem i u predodredjenost ljudi - pochev od najsitnijih cestica, fizichkih sila u njima, periodnog sistema elemenata, formiranju molekula, formiranju RNK/DNK, pa sve do danashnjeg oblika zivota - meni to NE MOZE da deluje kao "uredjeni haos" kako nauchnici nazivaju danashnjicu. kao - sve je sluchajno, pa se, eto, kod nas sve lepo potrefilo. da, kak da ne.

elem, zashto mislim da je civilizacija nastala od neke prethodne - to je moje lichno mishljenje, i zasniva se na gomili stvari, kao shto su Dogon pleme ( posedovali neverovatno astroloshko znanje, nepristupachno onima bez teleskopa i vrhuske matematike), Out of place artifacts (kristalna lobanja), neke priche koje sam chitao, i slichno.


2. Da su alieni ovde - svi bi to znali. nekako mi suludo deluje ideja da su doshli, i da su napravili dil sa americhkom i ruskom vladom, da "mi ostali" ne saznamo, kao da smo mi objekat cele te njihove gungule dolaska vamo.

vilijam kuper, gorepomenut, imao je teoriju da su oni zapravo tu, ali da se adaptiraju uz pomoc DNK eksperimenata, sa ljudima, kako bi mogli da zive na planeti zemlji, koja ima specifichne uslove, tipa - "smeta im ono malo azota u vazduhu" i slichno, lupam .. Vilijam kuper je zapravo inspiracija celog X files serijala - alienima treba ljudsko alienski hibrid, da bi mogli da zive ovde.

3. zashto mora da ih ima negde tamo - ja ne verujem u reiligiju. po religiji, ovo ovde je neki fiktivni centar, i bog je ceo ovaj nevidjeno veliki prazan prostor smislio, samo za nas malene ljude. e, ja sebe smatram da sam Agnostichki Teist - verujem u boga, ne verujem u mogucnost saznanja bilo kakvog, o njemu.

te na osnovu toga mislim da je on lik - koji je stvorio sve, ali sa ZAKONIMA, i zakonitoscu, i ni on sam sad nemoze tu da menja stvari, kako mu dodje. moje mishljenje je da je nauka zapravo nachin da se pridje bogu, a ne moljenje istom, i smatranje sebe za "greshnog" i za, u startu "falichnog", pa sad treba da molim orpohtaj, shto me je on sam tako stvorio.

e sad - sobzirom da verujem u zakonitost univerzuma, bez neke metafizike, i "bacanja munja" jevrejskog zombija, verujem da je istom tom zakonitoscu, i predodredjenom jednachinom, kojom je nastao zivot na zemlji - nastao i josh negde u svemiru.

samo da se razumemo - rekoh da ne verujem u evoluciju, i rekoh da verujem u zakone svemira - shto ne iskljuchuje delo bozije, u okviru tih zakona.

heh, ako bog postoji, ja ga zamishljam veoma slichno kao i Manhatn-a iz Watchmen-a - lik koji se povinuje zakonima svemira, i u okviru tih zakona moze da uradi shta mu se cefne.

4. da si Ajzenhaueru, ili nekom liku iz tog vremena rekao - ce da lete avioni, koji su nevidljivi za radar, i koji nemaju propelere, i to za SAMO 30 godina - chovek bi se zgranuo.

1971 je prvi put poleteo F117.

toliko o letecim tanjirima.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Evo još jedne teme "ti si magarac ako veruješ...ti si magarac ako ne veruješ".
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
pa nije, ukoliko bi ovde diskutovali opushteno, sa iznoshenjem svojeg, i poshtovanjem tudjeg mishljenja, bila bi zaista konstruktivna tema, i moga obi da chujesh svashta od svakog ... samo je problem shto "neko" voli da subliminalno proziva i da se ponasha po stavu "ja znam, a ti si debil jer mislish da znash drugachije od mene, i sacu da ti stavim hiljadu smajlija, i da ostali misle kako sam te sajber pobedio", i zbog toga ovakve rasprave nemaju bash neku buducnost ..
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hteo bih samo da se nadovežem na Igorov post...

3. MORA da ih ima, negde tamo
Naravno da ih ima... u suprotnom to bi bilo enormno, gigantsko waste of space. Takodje, zašto aliens moraju da budu mali zeleni ili kako god da ih zamišljamo? Fizički oblik koji bi strani život imao je apsolutno nebitan.

4. nepoznati leteci objekti su projekti buducih letelica, raznih mocnih vlada, jer moraju negde da lete, ne mogu po podrumima.
I ovo je takodje vrlo moguće... uostalom, svi znamo šta može da se uradi sa Photoshop-om danas.(metafora)

3. zashto mora da ih ima negde tamo - ja ne verujem u reiligiju. po religiji, ovo ovde je neki fiktivni centar, i bog je ceo ovaj nevidjeno veliki prazan prostor smislio, samo za nas malene ljude. e, ja sebe smatram da sam Agnostichki Teist - verujem u boga, ne verujem u mogucnost saznanja bilo kakvog, o njemu.

te na osnovu toga mislim da je on lik - koji je stvorio sve, ali sa ZAKONIMA, i zakonitoscu, i ni on sam sad nemoze tu da menja stvari, kako mu dodje. moje mishljenje je da je nauka zapravo nachin da se pridje bogu, a ne moljenje istom, i smatranje sebe za "greshnog" i za, u startu "falichnog", pa sad treba da molim orpohtaj, shto me je on sam tako stvorio.

e sad - sobzirom da verujem u zakonitost univerzuma, bez neke metafizike, i "bacanja munja" jevrejskog zombija, verujem da je istom tom zakonitoscu, i predodredjenom jednachinom, kojom je nastao zivot na zemlji - nastao i josh negde u svemiru.

samo da se razumemo - rekoh da ne verujem u evoluciju, i rekoh da verujem u zakone svemira - shto ne iskljuchuje delo bozije, u okviru tih zakona.
Igor i ja smo X puta imali sukob mišljenja, raspravu, razgovor... itd na ovu temu - postojanje Boga, verodostojnost religije, vere. Ono oko čega se bez pogovora slažemo je da Bog postoji. Eh sad... da li u obliku u koji ja verujem zajedno sa Isusom Hristom ili Igorovo ili budistički... nebitno.
Moj glavni razlog za verovanje je činjenica da previše "slučajnosti" previše nemogućih šansi, da se mi, ljudska bića, pojavimo na baš ovoj planeti, koja je ove veličine, ovakve strukture, ovakve gravitacije, zajedno sa mesecom, na ovoj udaljenosti od sunca, rotira se ovom brzinom, pod ovim uglom... A mnogi naučnici su dokazali da je zemlja samo malko drugačija nego što jeste, život ne bi bio moguć.

heh, ako bog postoji, ja ga zamishljam veoma slichno kao i Manhatn-a iz Watchmen-a - lik koji se povinuje zakonima svemira, i u okviru tih zakona moze da uradi shta mu se cefne.

1971 je prvi put poleteo F117.

toliko o letecim tanjirima.
Kao i sr-71 blackbird, mislim, ako je verovati Transformersima to je u stvari robot star par hiljada godina... :d
 

Yoti

Redakcija
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
56
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Verujem samo u Svemoguceg :) ne u nesto, vec u Nekog, konkretnu licnost koja je iznad ove realnosti, te je mi nikako Umom ne mozemo shvatiti!
Vecina od nas veruje u vislji svet, ali se razlikuje Koga i sta verujemo!

Tesla je mogao samo neke stvari promeniti, ali nije mogao iskoreniti ljudsku prokletinju! To je u domenu vlasti svakog coveka ponaosob ;)

Da ce nas pratiti, hoce. Na M$ sajtu sam nasao zanimljivih projekata, gde se spominje nadzor spavacih soba, pa i WC-a do neke 2041! Projekti uopste nisu naivni! Mislim da projekat zovu: "Genuine Angel"; ko ima vremena i zelje neka potrazi. Odoh raditi...

http://www.holyfire.org/eng/doc_GreatMiracle.htm
:wave:
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa nije, ukoliko bi ovde diskutovali opushteno, sa iznoshenjem svojeg, i poshtovanjem tudjeg mishljenja, bila bi zaista konstruktivna tema, i moga obi da chujesh svashta od svakog ... samo je problem shto "neko" voli da subliminalno proziva i da se ponasha po stavu "ja znam, a ti si debil jer mislish da znash drugachije od mene, i sacu da ti stavim hiljadu smajlija, i da ostali misle kako sam te sajber pobedio", i zbog toga ovakve rasprave nemaju bash neku buducnost ..
Hehe :d samo volim da "oprlim" upravo likove kao sto si ti, stari, itd... koji misle da uz pomoc interneta pokupe svo enciklopedijsko (i sire) znanje sveta i onda se prave smarty po forumima ;) reciklirajuci hollywood/science crap koji vec imas na kablovskoj po ceo dan (uz naravno pomenutog Michio-a :D)
Pa kad jos pogledate zeitgeist/secret nasa transmissions/ancient aliens :rolleyes: zabavi (i useless tredova) po forumima nikad kraja ;)

E tu priznajem volim da kontriram jer su mi takvi likovi smesni :rotf:


That's my point young one :)

p.s. sta bi to na kraju "konstruktivno" mogao da cujes "svasta od svakog" (ovo si lepo rekao btw posto bi to upravo i bilo svasta od svakog ;))a sto vec ne postoji na tv-u/google-u/youtube-u? Ovakvi tredovi se po nepisanom pravilu uvek pretvaraju u copy/paste raznoraznih "exclusive/first time seen/discovering the truth" baljezgarija :rolleyes:
pa se na kraju svede na to ko je bio duze budan sinoc/pogledao vise linkova/filmova ;)

p.s. 2 Nadji neki moj post gde "ja sve znam" ;)

Uvek je kontra upravo vama koje si u toj (pod navodnicima) recenici bas onako lepo opisao ;)

hint: pogledaj svoje postove ;) pa posle reci nekome da se pravi da sve zna :)

ti si btw dokazani patoloski baron i meni licno ponekad cak sarmantno/simpaticno/zabavan :cool: kapiram da okupis par drugara/drugarica po kraju i da im delujes mnogo pametno posle par cuki googlanja/wiki-ja zar ne ;)
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Pretece me SuperStarr :)

Michio Kaku je celebrity bre :) (bivsi teoriski fizicar) jer se u zadnjih 5+ godina ne skida sa tv-a i to ga ima duz celog viasat-a :d

A ti se zapitaj da li bi ikoga na svetu zanimali "mali zeleni" da "Hollywood state" nije umesala prste u propagiranje istih ;) (pogotovo kada su videli kako jedna radio drama utice na "average joe-a" ;)) pa onda jos malo starog dobrog "znamo/tu su/sve vreme dolaze kod nas sad'ce malo i kod vas/imamo i par komada :D al'necemo da vam (po)kazemo" conspiracy-ja potpomognutog "odbeglim" astronautima i ko zna vec koga sve "believer-i" citiraju :rolleyes:

I kao sto napisah, ako se ide cinjenicom da je svemir u pm veliki i da skoro pa mora postojati ako ne jedna onda bar nekoliko naprednijih civilizacija "out there" :d kolika je verovatnoca da nabasaju na mlecni put/suncev sistem/ zemlju i posmatraju nas vec 50-ak (ili par hiljada :)) godina leteci tamo-amo po nebu!?

Consume and obey stari ;)

:wave:

p.s. I batali malo gaming prs'o si :)
Naprotiv, jako malo se igram.

Average je onaj ko pristane biti takav. Doduse neki su (siromasni dijelovi) na zalost prinudjeni biti takvi, jer ih je drustvo takvim napravilo.
Danasnji prosjecan covjek je svjestan toga da mora raditi, ratovati, i moliti se Bogu, jer ce u suprotnom biti bacen u vatru.

Nekada davno su se prosjecni ljudi smijali na teoriju da je Zemlja okrugla, da se okrece oko Sunca, itd. Nemojte biti prosjecni.

Teorije koje Michio razvija nisu samo njegove teorije. I te teorije nisu nastale na osnovu "rekla-kazala."

Sto se tice ET-a, mozda su oni tu oduvijek? Mozda su jako blizu nas? Mozda postoji razlog zbog kojeg se kriju? Mozda hoce da mi sami podignemo nasu svijest na visi nivo, znaci bez njihove pomoci?

Covjek koji kaze da kontaktira s njima. Objasnjava njihovu povezanost sa US vladom, te utjecaj ne-benevolentnih ET-a:

http://www.youtube.com/watch?v=UiOYMsUTNfY

Ja sam prije nekih dvadesetak godina imao priliku vidjeti UFO, odnosno bilo nas je vise tu. Fascinantno i neobjasnjivo.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Naprotiv, jako malo se igram.

Average je onaj ko pristane biti takav. Doduse neki su (siromasni dijelovi) na zalost prinudjeni biti takvi, jer ih je drustvo takvim napravilo.
Danasnji prosjecan covjek je svjestan toga da mora raditi, ratovati, i moliti se Bogu, jer ce u suprotnom biti bacen u vatru.

Nekada davno su se prosjecni ljudi smijali na teoriju da je Zemlja okrugla, da se okrece oko Sunca, itd. Nemojte biti prosjecni.

Teorije koje Michio razvija nisu samo njegove teorije. I te teorije nisu nastale na osnovu "rekla-kazala."

Sto se tice ET-a, mozda su oni tu oduvijek? Mozda su jako blizu nas? Mozda postoji razlog zbog kojeg se kriju? Mozda hoce da mi sami podignemo nasu svijest na visi nivo, znaci bez njihove pomoci?

Covjek koji kaze da kontaktira s njima. Objasnjava njihovu povezanost sa US vladom, te utjecaj ne-benevolentnih ET-a:

http://www.youtube.com/watch?v=UiOYMsUTNfY


Ja sam prije nekih dvadesetak godina imao priliku vidjeti UFO, odnosno bilo nas je vise tu. Fascinantno i neobjasnjivo.
Bold = Slazem se ;)
Italic = Meni mirise da je iz iste "kuhinje" koja je zasluzna i za ono boldovano ;)
Michio = Previse se eksponira za nekoga ko se bavi naukom (makar ona bila i teoretska)
Big Size = Da niste malo "pirkali" smesnih cigara pre toga :) i ja sam svasta vidjao btw ali sam uvek znao zasto :d
YT Link = "I hate it when people try to make serious and professional vids in Movie Maker!" ovo je bio prvi komentar i u potpunosti se slazem s'njim ;) jos kad videh lika sa "casicom" u ruci u sred "amateur porn" setup-a!? jbg nije mi bas uverljivo :)

Posebno obrati paznju na komentare (ne na ovaj sto sam citirao :)) i valjda ces razumeti ono sto hocu da kazem o "istoj kuhinji" ;)
Hype/buzz je bitan :cool: a nove tehnologije (internet na prvom mestu) su kao stvorene za to ;)

Zato ovo o ravnoj zemlji moze npr. da se "primeni" i danas za "verovanje u alien-e/paralelne dimenzije/itd...".
Ko zna sta ce nasi unuci/praunuci misliti o nama i nasim "uverenjima" ;) jer ti "taj scenario" ne mirise bar malo na bogove koji bacaju munje/ravnoj ploci od pre par stotina godina?

Zato sto nam je "dato" da mislimo mi odmah mislimo da sve znamo i hocemo odgovore na sva moguca i nemoguca pitanja.
A mozda smo samo "dust in the wind" iliti mikron u svemiru na koji niko "drugi" nikada nece obratiti paznju i mozda cemo isceznuti a da ne saznamo "glavne odgovore na glavna pitanja" ;) sto (opet da se ponovim :P) ako se uzme u obzir velicina svemira moze biti veoma izvesna "buducnost" ljudske rase ma koliko tehnoloski/moralno naprednije bile civilizacije "out there"

:wave:
 
Vrh