• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Je li 2009-a godina otkrivenja

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
To je novo nalaziste, i tek ce biti kopanja.
Ustvari za njega se zna vec dugo, ali su vlasti i stanovnici tih regiona kocili stvar jer smatraju da su oni tu prvi dosli, i da su to njihovi rodjaci ostavili.

A evolucija i HS su po meni samo teorija. Cvrsti dokazi ne postoje, bas zbog toga sto se nove stvari otkrivaju.
Da bi se neka nova teorija usvojila, potrebno je da postoje dokazi koji obaraju staru teoriju.

Mislim da za sada trenutno ne postoji nista smislenije od teorije evolucije. Iskreno mislim da je kreacionizam jedan tezak BS i veliki korak unazad u pravcu mracnog srednjeg veka. ;)
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Ja ne vidim razliku izmedju ljudi koji veruju u Boga i u vanzemaljce -- i jedni i drugi su spremni da poveruju u nesto sto nije vidjeno, izmereno ili dokazano.

Ja sam uvek za kriticko razmisljanje.

@Igoritza:

Zaboravio si da im kazes i ovo:

1. 58mm prosecna greska u duzini stranica
2. prosecan zazor od 0.5mm na sastavima
3. osnova horizontalna i ravna unutar 15mm tolerancije
4. poravnanje sa greskom od svega 12 sekundi u odnosu na sever
5. proporcije pi/2 sa greskom manjom od 0.05%
6. krecnjacki (limestone) blokovi su bili "laganica", crveni granit bi i danas bio problem sa prosecnom tezinom od 25 do 80 tona po bloku i razdaljinom od 935km do kamenoloma u Aswanu.
7. slaganje na sastavima je izvedeno preciznoscu opticara ali na skali merenoj u akrima (1 acre = 4,046m² odnosno priblizno 40% od jednog hektara), a imajuci u vidu upotrebu cementa/maltera deluje gotovo nemoguce koliko je precizno.
8. povrsina je bila poplocana kamenom poliranim do visokog sjaja tako da su se oblaci ogledali u njoj

Napraviti nesto ovako grandiozno i precizno danas jos uvek nije moguce (inace bi neko vec napravio cisto stosa radi), a pojedini pokusaji gradnje i pored sve moderne tehnike su zavrseni neuspesno (urusavanjem).

Ono sto je po mom misljenju pogresno je verovati da su piramide (ili bilo sta drugo) napravili Bog ili vanzemaljci -- podjednako je besmisleno jer i jedno i drugo se svodi na prihvatanje nemoci da se razume ko i kako je to zaista uradio.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ono sto je po mom misljenju pogresno je verovati da su piramide (ili bilo sta drugo) napravili Bog ili vanzemaljci -- podjednako je besmisleno jer i jedno i drugo se svodi na prihvatanje nemoci da se razume ko i kako je to zaista uradio.
Potpuno se slazem sa ovom konstatacijom. ;)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ono sto je po mom misljenju pogresno je verovati da su piramide (ili bilo sta drugo) napravili Bog ili vanzemaljci -- podjednako je besmisleno jer i jedno i drugo se svodi na prihvatanje nemoci da se razume ko i kako je to zaista uradio.
Kako smo učili u školi, gradili su robovi. :d
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisu bili robovi (danas se npr i to zna ;))
Bas kao i kako su ih gradili ;)
Ali eto :rolleyes: ne moze "moderan" covek da skapira da je bilo "Gaudi-ja" i "Eiffel-a" i pre xxxx godina ;)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
:rolleyes:
Pa zar ne vidiš krezu na kraju moje rečenice?
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Nisu bili robovi (danas se npr i to zna ;))
Bas kao i kako su ih gradili ;)
Ali eto :rolleyes: ne moze "moderan" covek da skapira da je bilo "Gaudi-ja" i "Eiffel-a" i pre xxxx godina ;)
naravno da ne moze da skapira, kad je neizvodljivo. ti ko da nisi uopshte prochitao moj i audiov post.

jesi li svestan:

1. da je u izgradnji piramide MORALO da bude korisceno napredno znanje arhitekture i fizike, ne samo za to doba, vec i 4000 godina kasnije ?

2. da je zivotni vek choveka bio 45 godina.

3. da je, kolko god jedan bio genije u to vreme - pisao jbnm hijeroglifima! ti mislish da je tad na keca moglo da se ode u knjizaru, da se kupi blokche, lenjir, fensi olovka, shestar i ajmo - Op, evo piramide ? sam sebe pokopavash, ako se vatash za "najlogichnije reshenje" da su piramide izgradili gradjevinari od pre 5500 godina, onda bi valjda morao da vidish da tu neshto ne stoji na mestu. ili pak da je ne samo jedan, vec njih 10ak pojedinachno bili veci geniji nego tri nikole tesle zajedno.

4. da je po "najlogichnijem reshenju" dnevno na piramidi radilo 200.000 ljudi. dobro organizovanih. 20 godina, svaki dan bez prekida. aha, kako da ne.


meni vishe logike i smisla ima da su doshli vanzemaljci koji su telekinezom pomerali kamene blokove, bre, vishe smisla ima da su helikopter-svinje nosile kamenje - nego ovo nauchno objashnjenje.


da napomenem josh jednom da ja verujem da je napredna ljudska civilizacija izgradila, a ne alijeni niti egipcani.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
naravno da ne moze da skapira, kad je neizvodljivo. ti ko da nisi uopshte prochitao moj i audiov post.

jesi li svestan:

1. da je u izgradnji piramide MORALO da bude korisceno napredno znanje arhitekture i fizike, ne samo za to doba, vec i 4000 godina kasnije ?

2. da je zivotni vek choveka bio 45 godina.

3. da je, kolko god jedan bio genije u to vreme - pisao jbnm hijeroglifima! ti mislish da je tad na keca moglo da se ode u knjizaru, da se kupi blokche, lenjir, fensi olovka, shestar i ajmo - Op, evo piramide ? sam sebe pokopavash, ako se vatash za "najlogichnije reshenje" da su piramide izgradili gradjevinari od pre 5500 godina, onda bi valjda morao da vidish da tu neshto ne stoji na mestu. ili pak da je ne samo jedan, vec njih 10ak pojedinachno bili veci geniji nego tri nikole tesle zajedno.

4. da je po "najlogichnijem reshenju" dnevno na piramidi radilo 200.000 ljudi. dobro organizovanih. 20 godina, svaki dan bez prekida. aha, kako da ne.

meni vishe logike i smisla ima da su doshli vanzemaljci koji su telekinezom pomerali kamene blokove, bre, vishe smisla ima da su helikopter-svinje nosile kamenje - nego ovo nauchno objashnjenje.

da napomenem josh jednom da ja verujem da je napredna ljudska civilizacija izgradila, a ne alijeni niti egipcani.
Svaki priuceni egiptolog (+ arheolog "sa gize" npr.) bi se slatko smejao i tebi i audiu ali ne vredi :rolleyes:

Vi vidite samo onu stranu koja vam se svidja (bas kao i starac npr. u slucaju alien-a)

1. Koje napredno znanje? Jedva cekam "prosvetljenje" :)
To sto ti mislis da nisu mogli da ih prave pre xxxx godina ne dokazuje ama bas nista ;) za razliku od tona dokaza/iskopina i armije ljudi koji su svoj zivot posvecivali "starom egiptu" ;)

Ali sta svi oni znaju glooperde :rolleyes: ti, audio i "whoactuallybuildpyramids.net" imate informacije "iz prve ruke" :rolleyes:

0.5mm izmedju blokova i ostale preuvelicane audiove price (80 tona blokovi!?) meni dovoljno govore o njegovom "pristupu" i u startu ga diskredituju kao "nalozenog na hype i preuvelicavanje" sto ni tebi naravno nije bas "strano" ;) preuvelicavanje pogotovo :) a tvojih licnih primera/dokaza ima i ovde i na bench-u ;)

2. Pa?

3. :rotf: Zaboravio si da dodas i da nisu imali tocak ali eto napravise najvecu i najmisticniju gradjevinu ikada :eek:

4. Opet si lupio (klasika) i ostao ziv btw ;) 20-ak (po nekima 30-ak max) hiljada ljudi je radilo i da, bili su izuzetno organizovani za to vreme ;) imali su bukvalno "gradjevinsku industriju" na licu mesta ;) ali to je bas nekako "glupo" i "old school" zar ne? Bolje je u izgradnju "ubaciti" alien-e, zlatne preseke, "napredne civilizacije" (koje su u medjuvremenu "izumrele" iako su bile "napredne"!?), itd... mora neka "mistika/zavera/sta god" da se ubaci ili je sve tako bzvz :rolleyes:

100.000 "robova" je herodot-ova "prica/nagadjanje" btw a dobro znamo sta se sve tada pricalo i kako je svaki novi "pripovedac" dodavao po "malo" (eto ti si npr. dodao jos 100.000 lol)
I najzanimljivije od svega, kako to on (i pored svog preuvelicavanja) nije pominjao nikakve "napredne civilizacije" i sto rece fedja "tractor beams" :d
Malo "cudno" za nekoga ko je nosio togu zar ne ;)?

Evo vam ga vas "problem" ;) (citat sa nekog sajta inace):

"Never underestimate the ingenuity of man. We are today so used to using machinery to carry out virtually all our major construction work that we sometimes forget that machinery, in terms of historical events, is a very new development, its only been around a couple of hundred years or so. Mankind managed very well without it for many thousands of years. We have long forgotten the techniques that were used in the building of the pyramids, but this doesn't mean that we are unable to work out how it was done."

Evo pogledajte (probajte i da procitate u celosti ;)) i ovo npr. :cool:

Opet citat:

"One of the things that most impressed me, though, was the fact that in 21 days, 12 men in bare feet, living out in the eastern desert, opened a new quarry in about the time we needed stone for our NOVA Pyramid, and in 21 days they quarried 186 stones. Now they did it with an iron winch, you know, an iron cable and a winch that pulled the stone away from the quarry wall, and all their tools were iron. But other than that they did it by hand. So I said, taking just a raw figure, if 12 men in bare feet—they lived in a lean-to shelter, day and night out there—if they can quarry 186 stones in 21 days, let's do the simple math and see, just in a very raw simplistic calculation, how many men were required to deliver 340 stones a day, which is what you would have to deliver to the Khufu Pyramid to build it in 20 years. And it comes out somewhere between—I've got this all written down—but it comes out in the hundreds of men. Now I was bothered by the iron tools, like 400 men, 4 to 500 men. I was bothered by the iron tools, especially the iron winch that pulled the stone away from the quarry walls, so I said, let's put in a team of men, of about say 20 men, so that 12 men become 32. And now let's run the equation. Well, it turns out that even if you give great leeway for the iron tools, all 340 stones could have been quarried in a day by something like 1,200 men. And that's quarried locally at Giza. You see most of the stone is local stone"
 
Poslednja izmena:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Aj da analiziramo argumente ta dva smesna lika:

We have long forgotten the techniques that were used in the building of the pyramids, but this doesn't mean that we are unable to work out how it was done.
Niko ne trazi da provale kako je tacno uradjeno nego da naprave istu takvu piramidu, neka koriste svu najmoderniju tehniku i nek imaju 20 godina na raspolaganju samo neka je naprave ako su takve face. I neka i njihova ostane 5,000 godina u pustinji, a da se ne srusi.

Everytime I go back to Giza my respect increases for those people and that society, that they could do it.
Jak argument nema sta.

...and in 21 days they quarried 186 stones.
1. Koliko su veliki i teski kamenovi koje su vadili? Bez toga nema smisla pricati uopste.

2. Koliko znam, quarried znaci izvadjeni, ne i transportovani na odrediste, a jos manje slozeni tako precizno i cementirani da ne mozes da uvuces secivo noza izmedju.

3. Prica samo o jednoj vrsti kamenja -- krecnjaku, koliko bi im trebalo vremena za vadjenje, obradu, transport i slaganje/cementiranje granitnih blokova?

Well, it's different between the core stones which were set with great slop factor, and the casing stones which were custom cut and set, one to another, with so much accuracy that you can't get a knife blade in between the joints, so there's a difference there. But let's gloss over that for a moment.
Da, hajde da zanemarimo ono sto ne razumemo kako je uradjeno i sto ne bismo mogli da ponovimo, ajde samo aljkavo da slozimo centralne kamenove i to samo one od krecnjaka, a ne i granitne i da kazemo "eto vidite kako je sve to jednostavno".

Now the stone setting gets a bit complicated because of the casing, and you have one team working from each corner, and another team working in the middle of each face for the casing and then the core. And I'm going to gloss over that.
Jos zanemarivanja.

So our stones were delivered by a flatbed truck as opposed to barges.
Znaci kamion, (mozda i dizalica), celicni alat (naspram drvenih klinova i vode za razdvajanje kamena od zida kamenoloma) i celicne sajle (naspram kanapa) i opet nisu postigli nista posebno.

We don't know if it was entirely coercive
Znaci nemaju pojma, mozda su i bili robovi.

We're talking about a society where they didn't have cameras, you didn't see yourself age
Osim u ogledalu ili naslikano.

Tip je nebuloza totalna, poceo je sa 400 ljudi da bi zavrsio na 5,000. Prica o plemenima i takmicenju kao da su u stanju da tacno prevedu sve te zapise, i kao da to sve nisu pretpostavke.

this way the building of the pyramid was something that everyone felt to participate, and really it was love.
Ja znam da je ljubav mocna, ali da moze da gradi piramide to je novost za mene :d

I za kraj ekonomsko-propagandni-program iliti malo samo-reklamiranja:

Egyptologists in the world that will really have an open mind, it's me and Mark Lehner
Bas se nesto ubih da im verujem.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Lepo si "izvukao" ono sto ti odgovara ;)

Bas se nesto ubih da im verujem.
Rekoh vec, lakse je verovati "necem drugom" ;) i "pametovati" na osnovu "sta bi bilo kad' bi bilo/kako su mogli tada..." :rolleyes:

A i ne moras njima da verujes ;) search-uj "Egyptologists" pa procitaj sta kazu oni "vidjeniji" npr. ;) pa vidi posle da li i dalje ima "mistike" ;)

p.s. Imas "repliku" piramide u Vegas-u btw :d (nije doduse od 2 miliona komada kamena ;) onako je vise "fancy" :))
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
4. Opet si lupio (klasika) i ostao ziv btw ;) 20-ak (po nekima 30-ak max) hiljada ljudi je radilo i da, bili su izuzetno organizovani za to vreme ;) imali su bukvalno "gradjevinsku industriju" na licu mesta ;) ali to je bas nekako "glupo" i "old school" zar ne? Bolje je u izgradnju "ubaciti" alien-e, zlatne preseke, "napredne civilizacije" (koje su u medjuvremenu "izumrele" iako su bile "napredne"!?), itd... mora neka "mistika/zavera/sta god" da se ubaci ili je sve tako bzvz :rolleyes:
imali su bukvalno gradjevinsku industriju na licu mesta ? :) i posle ja lupam ? :)

ok, ivke - jel znash ti da u egiptu ne raste drvece, bar ne u to vreme. SVI ti egiptolozi pretpostavljaju da su drvo za izradu piramide egipcani donosili iz libana ili palestine, i tek tu ima nebuloznih teorija.

isto to drvo nije bilo korisceno samo u dodavanju na konstrukciju, vec i pretpostavljeno u izgradnju - rampi, dizalica, pomocnih platformi i shta sve ne.

e sad, evo ti jedna misao - organizovani EGIPATSKI gradjevinski sindikat - koji pritom ima iskustva sa pravljenjem OGROMNIH gradjevina uz pomoc koriscenja drveta - kojeg u egiptu inache NEMA ? jeste.

cisto da znash da SVE teorije koje pretpostavljaju 50.000 radnika dnevno (a ne maks 30 kolko si ti rekao) ujedno i pretpostavljaju da su oni imali "neki" nachin izgradnje koji se isto "pretpostavlja".

We have long forgotten the techniques that were used in the building of the pyramids, but this doesn't mean that we are unable to work out how it was done
shta ovo znachi ? ova tvoja izjava, i ovaj citat posebno, govore sledece: mi smo svi "moderan chovek" - jedan entitet, a moderan chovek ne moze da zamisli kako je drevni chovek napravio piramide. imali su ti egipcani neki tajni "sistem", a mi (7 milijardi ljudi) smo se navikli na mashine i alate, pa nam je neizvodljivo da zamislimo kako su oni to uspeli.

ajde sad, ivke - neka je i 30.000 ljudi, dnevno, u rasponu od 20-30 godina (sve teorije koje pretpostavljaju takav broj zapravo produzuju duzinu projekta) - zivota ti, objasni mi - u onoj pustari tamo 30.000 ljudi gradi, pritom jede, dobija plate, BAR josh 3 puta tolko ljudi mora da radi ZA njih.

3500 godina pre trenutka kada je najcivilizovaniji grad na svetu imao zapravo 50.000 stanovnika ? :) jeste.

NOVA piramida je zapravo dokaz da ovi "mainstream" nauchnici uglavnom lupaju nevidjene gluposti, i ako vec hoce da daju neko logichno reshenje koje ne pretpostavlja BAR napredno znanje i nauku - nek smisle bolje. ovako su smeshni.
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Ivke ne zna šta hoće da kaže, samo je bitno da pokuša da opovrgne ono što drugi napišu.

Što ne bi bila u to vrijeme neka napredna civilizacija, koja je izumrla (zbog neke bolesti recimo), ali jbg, moraju u školi da kažu djeci "bilo je tako i tako", nema "ne znamo". :) U tome je stvar. Ta teorija koja postoji je zasad najlogičnija i dok ne pronađu nešto drugo (objašnjivo) vjerovatno će ostati ovako. ;)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ivke ne zna šta hoće da kaže, samo je bitno da pokuša da opovrgne ono što drugi napišu.

Što ne bi bila u to vrijeme neka napredna civilizacija, koja je izumrla (zbog neke bolesti recimo), ali jbg, moraju u školi da kažu djeci "bilo je tako i tako", nema "ne znamo". :) U tome je stvar. Ta teorija koja postoji je zasad najlogičnija i dok ne pronađu nešto drugo (objašnjivo) vjerovatno će ostati ovako. ;)
Ivke dobro zna šta hoće da kaže i to upravo priča.
Ovo je sasvim lepo objašnjenom, a kome nije jasno neka potraži dokumentarce na netu, ima dosta toga.
:wave:
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
imali su bukvalno gradjevinsku industriju na licu mesta ? :) i posle ja lupam ? :)
Sta ti je tu cudno bas me zanima?
Mislis da pre "prepametnih ubi sve/mazni tozla" belaca nije bilo inteligentnih i organizovanih ljudi/drustava/civilizacija?
Meni je najsmesnije sto cete sve "zivo" da "umesate" ;) i "nestale super napredne civilizacije" i "UFO-e" i "Reptile-ljude :d" a samo jadne egipcane u startu otpisujete kao "duduke iz pustinje", prosto nesposobne da "naslazu" kamen na kamen!!!???

ok, ivke - jel znash ti da u egiptu ne raste drvece, bar ne u to vreme. SVI ti egiptolozi pretpostavljaju da su drvo za izradu piramide egipcani donosili iz libana ili palestine, i tek tu ima nebuloznih teorija.

isto to drvo nije bilo korisceno samo u dodavanju na konstrukciju, vec i pretpostavljeno u izgradnju - rampi, dizalica, pomocnih platformi i shta sve ne.
Kojih nebuloznih teorija covece? Ako ti se NOVA ne dopada "trazi" dalje...
Nijedan krsteni egiptolog/arheolog ti nece umesati nikakve alien-e/nestale napredne civilizacije i sta ti tu nije jasno?
Drvece? Predmete od drveta kopaju u egiptu evo vec 100+ godina i...? Sta nije jasno/nemoguce?
Kako ne kapiras da nebulozne teorije iznosis upravo ti ;)
Niti si egiptolog niti arheolog (a sumnjam i da si bio tamo) a evo "prosipas pamet" ovde kao da si licno otkrio kefrenovu grobnicu :rolleyes: ("cista klasika" by igoritza inace)

e sad, evo ti jedna misao - organizovani EGIPATSKI gradjevinski sindikat - koji pritom ima iskustva sa pravljenjem OGROMNIH gradjevina uz pomoc koriscenja drveta - kojeg u egiptu inache NEMA ? jeste.

cisto da znash da SVE teorije koje pretpostavljaju 50.000 radnika dnevno (a ne maks 30 kolko si ti rekao) ujedno i pretpostavljaju da su oni imali "neki" nachin izgradnje koji se isto "pretpostavlja".
Audio se bar potrudio da iskopa ono sto mu "drzi vodu"
A ti po starom...
Tvoja misao :rolleyes:
Probaj covece da pises neku epsku fantastiku npr.
Ovajdices se pre od toga nego li od drvenih kola ;)
Koje crne teorije? Ti ljudi pricaju na osnovu visegodisnjeg rada na licu mesta i vrlo opipljivim dokazima koje intenzivno kopaju evo vec preko 100 godina
Nikako da nadju neki "laser/tractor beam/sta god..." Bas "cudno" zar ne?
Za razliku od tebe koji (kao po obicaju) "pametujes" o svemu i svacemu sto se pomene i uvek "nekim cudom" uglavnom iznosis samo svoje misli i teorije :rolleyes:
Nije sve teorija skapiraj majku mu

shta ovo znachi ? ova tvoja izjava, i ovaj citat posebno, govore sledece: mi smo svi "moderan chovek" - jedan entitet, a moderan chovek ne moze da zamisli kako je drevni chovek napravio piramide. imali su ti egipcani neki tajni "sistem", a mi (7 milijardi ljudi) smo se navikli na mashine i alate, pa nam je neizvodljivo da zamislimo kako su oni to uspeli.
Nije moja izjava niti moj citat a ti bi trebao vrlo dobro da ga skapiras jer itekako spadas u pomenutu "grupu" ;)
I da, citat vrlo lepo objasnjava danasnji "stav" coveka koji je navikao na lasere, kompjutere i tesku masineriju pa mu je sve nekako "misticno" sto nije uradjeno uz pomoc pomenutih "masina"
Meni je to btw prosto tuzno

ajde sad, ivke - neka je i 30.000 ljudi, dnevno, u rasponu od 20-30 godina (sve teorije koje pretpostavljaju takav broj zapravo produzuju duzinu projekta) - zivota ti, objasni mi - u onoj pustari tamo 30.000 ljudi gradi, pritom jede, dobija plate, BAR josh 3 puta tolko ljudi mora da radi ZA njih.
I?
Sta je tu "misticno" i "nemoguce"?
Ti "pustinjaci" su maltene par hiljada godina bili najnaprednija civilizacija na planeti...sta ti tu nije jasno?
Samo potvrdjujes svoj "tvrdoglavi stav" i nista vise


3500 godina pre trenutka kada je najcivilizovaniji grad na svetu imao zapravo 50.000 stanovnika ? :) jeste.
!!!???

NOVA piramida je zapravo dokaz da ovi "mainstream" nauchnici uglavnom lupaju nevidjene gluposti, i ako vec hoce da daju neko logichno reshenje koje ne pretpostavlja BAR napredno znanje i nauku - nek smisle bolje. ovako su smeshni.
Smesni su tebi :cool: dokazanom "pre-mastovitom/pre-uvelicavacu" svega i svacega ;)
I zanimljivo kako ti to nekim "cudom" neki "mainstream" naucnici odgovaraju ;) (kada pricaju o "stringovima" i "svemu ostalom" npr.) a ovi nemaju pojma!!!???
Meni je u startu logicnije njihovo od tvojih "objasnjenja" ;) i bar za to imaju ihaj dokaza ;)
Ti nemas nista sem "nema sanse da su to uradili" tvrdoglavog stava :)

Po audiu npr. ne moze ni danas da se napravi :)

Vas dvojica ste mladi (vidi se iz aviona btw) pa i da vas covek razume
I ja sam se lozio na sve i svasta u tim (manje/vise) godinama
Kasnije se "malo" odraste pa se i vidi "malo" dalje od "nista nije istina" ;)
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Egipatsko društvo je bilo itekako razvijeno i napredno društvo. Država je bila podeljena administrativne jedinice (nome). Imala je jako činovništvo koje je prikupljalo porez od prinosa u naturi i plus su postojali porezi na veličinu kuće, pa čak i prozore na kućama :). Stanovništvo je bilo popisano, deca su morala ostajati u zanimanju svoga oca.
Zemlloposednici (seljaci) su bili u obavezi da obrađuju zemlju, porez se prikupljao na osnovu veličine poseda (i visine Nila u sezoni plavljenja, pošto je na osnovu visine reke u sezoni plavljena pravljena gruba procena roda), tako da se unapred znalo koliko sleduje državi. Ako to nisu mogli da ostvare oduzimana im je zemlja.

Zašto je takva civilizacija nastalala Egiptu. Pa pre nekoh 12-7000 godina došlo je do značajnih klimatskih promena i praktično Sahara je uzela sve pod svoje do Nila, da bi se negde pre 5500 klima stabilizovala na nivou kakav je današnji. I opstanak stanovništva je zavisio isključivo od iskorišćavanja potencijala Nila, a njegova dolina postaje jako gusto naseljena.

Između naselja su vladali stalni sukobi oko zemlje, pravlejni savezi do trenutka dok jedni nisu pod svoju kontrol stavili dolinu Nila. Mora se napomenuto da su u to vreme držali mnogo veću teritoriju pod obradivom površinama nego što je slučaj danas u modernom Egiptu. Jednostavno sistem navodnjavanja i kanala je bio savršen, tako uspešan irigacioni sistem je mnogo veće čudo nego piramide.

Ono što im je pružalo sigurnost je to što je godišnja poplava Nila dolazila nailazila u isto vreme svake godine i trajala od jula do oktobra. I to je bilo upravo vreme kada su ljudi praltično bili besposleni, i kada su mogli slobodno da na "javnim radovima" za čega su bili plaćeni, upravo onom naturom koju je država skupila od poreza. Ostali su očuvani npr. zapisi dnevnih sledovanja koje su dobijali radnici na građevinama.

Inače neko je spomenuo hijeroglife i kuckanje u kamen i pločice i kako je to bilo nepraktično, a zaboravljaju da su se uporedo koristio papirus na kojem se pisalo hijeratskim pismom (koje je bilo kursivno, a ne slikovno pismo), a najstariji očuvani papirusi sa takvim pismom su još od ore 4600 godina. Naravno jednostavno zbog svojih svojstava nisu sačuvani kao npr. natpisi u grobnicama i hramovima i praktično svaki pronađeni papirus koji je odoleo zubu vremena je čudo.

A na primer postoji papirus star 4000-3700 godina u kojem je sačuvano da su pi računali kao


Zasita ne znam zašto ljudi tako podcenjuju egipatsku civilizaciju...
 
Poslednja izmena:

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Egipatsko društvo je bilo itekako razvijeno i napredno društvo. Država je bila podeljena administrativne jedinice (nome). Imala je jako činovništvo koje je prikupljalo porez od prinosa u naturi i plus su postojali porezi na veličinu kuće, pa čak i prozore na kućama :). Stanovništvo je bilo popisano, deca su morala ostajati u zanimanju svoga oca.
Zemlloposednici (seljaci) su bili u obavezi da obrađuju zemlju, porez se prikupljao na osnovu veličine poseda (i visine Nila u sezoni plavljenja, pošto je na osnovu visine reke u sezoni plavljena pravljena gruba procena roda), tako da se unapred znalo koliko sleduje državi. Ako to nisu mogli da ostvare oduzimana im je zemlja.

Zašto je takva civilizacija nastalala Egiptu. Pa pre nekoh 12-7000 godina došlo je do značajnih klimatskih promena i praktično Sahara je uzela sve pod svoje do Nila, da bi se negde pre 5500 klima stabilizovala na nivou kakav je današnji. I opstanak stanovništva je zavisio isključivo od iskorišćavanja potencijala Nila, a njegova dolina postaje jako gusto naseljena.

Između naselja su vladali stalni sukobi oko zemlje, pravlejni savezi do trenutka dok jedni nisu pod svoju kontrol stavili dolinu Nila. Mora se napomenuto da su u to vreme držali mnogo veću teritoriju pod obradivom površinama nego što je slučaj danas u modernom Egiptu. Jednostavno sistem navodnjavanja i kanala je bio savršen, tako uspešan irigacioni sistem je mnogo veće čudo nego piramide.

Ono što im je pružalo sigurnost je to što je godišnja poplava Nila dolazila nailazila u isto vreme svake godine i trajala od jula do oktobra. I to je bilo upravo vreme kada su ljudi praltično bili besposleni, i kada su mogli slobodno da na "javnim radovima" za čega su bili plaćeni, upravo onom naturom koju je država skupila od poreza. Ostali su očuvani npr. zapisi dnevnih sledovanja koje su dobijali radnici na građevinama.

Inače neko je spomenuo hijeroglife i kuckanje u kamen i pločice i kako je to bilo nepraktično, a zaboravljaju da su se uporedo koristio papirus na kojem se pisalo hijeratskim pismom (koje je bilo kursivno, a ne slikovno pismo), a najstariji očuvani papirusi sa takvim pismom su još od ore 4600 godina. Naravno jednostavno zbog svojih svojstava nisu sačuvani kao npr. natpisi u grobnicama i hramovima i praktično svaki pronađeni papirus koji je odoleo zubu vremena je čudo.

A na primer postoji papirus star 4000-3700 godina u kojem je sačuvano da su pi računali kao
+1

Svaka cast :wave:

Ipak, pazi se :) sad' ce "cuveni egiptolozi" cas posla da te demantuju sa "odakle im drva" pricom :rotf:

Zasita ne znam zašto ljudi tako podcenjuju egipatsku civilizaciju...
Zato sto im je daleko zanimljivija "neko "drugi" mora da im je pomagao" "teorija" i "pametovanja/spekulacije" na "tu temu" koje mogu trajati do kraja sveta i veka ;)
 

nano.tube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
214
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
А ако могу и један мали предлог, ко је прочитао Нови Завет знаће о чему причам
Nevezano samo za NZ, procesljajte sajt - http://skepticsannotatedbible.com/index.htm

Npr:
http://skepticsannotatedbible.com/ex/21.html
http://skepticsannotatedbible.com/gen/22.html


Svacega tu ima. ;)


Sto se mene tice, religija je jedan veliki "hoax", no sa "hardcore" vernicima (ne kazem da si to ti), obicno nema rasprave i ides na "lomacu" zbog toga. ;)

A sto se mog vjerovanja tice, ja vjerujem u to da je covjek taj Bog, tj. nasa svijest. Svijest svih bica koja postoje u univerzumu je Kreator svega.

Svaki covjek mora pronaci tog Boga u sebi.
Koeljov Alhemicar. ;)
 
Poslednja izmena:

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Samo kratko :)

The pyramid was said the be built in 20 years. If people worked 7 days a week, 365 days a year for 20 years, each stone would be laid once every 2 minutes. Because the Egyptians only worked 3 months per year due to climate conditions, this means it would require one stone every 2 seconds.

Inside the pyramids, all of the walls tells everything about their lifestyle, yet NO walls mentions building a pyramid. Archaeologists say the pyramids were built as tombs yet there is no evidence of this. Not one pyramid was found to host a mummy, not just in Egypt but all around the world. Most of the king’s mummies were found in the King’s valley far from the pyramids.

To enter the pyramid, dynamite was used because no one could find the entrance. The sarcophagus in the center of the pyramid contained a 40 ton slab of rock. When it was unsealed there was no mummy so the conclusion by many was it must have been grave robbers!

Pyramids were not tombs and were not built by Egyptians. No Egyptian texts say the pyramids were built by Egyptians. They were built by Sun Gods, who were also associated with the Mayans and other cultures at that time.

Sun Gods
The Sun Gods taught how to build, write, etc.

Most people think the Sphinx was built. It wasn’t. It was carved out of an enclosure of the Giza plateau. What was once a lion’s head was recarved into a Pharaoh’s head.



The dating of this site can be traced to the time when there was a lot of rain which would be needed to carve stone like this: 10,000 years ago, which matches Osiris’ Temple. 200 ton blocks were moved at the Sphinx. We can’t do that with today’s technology in the way they did it.

In Egypt there was another statue that was knocked over somehow. The statue weighed over 1,000 tons and was made of granite. This is 5x more than we can lift today.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
S.T.A.R.A.C. je napisao(la):
Inside the pyramids, all of the walls tells everything about their lifestyle, yet NO walls mentions building a pyramid. Archaeologists say the pyramids were built as tombs yet there is no evidence of this. Not one pyramid was found to host a mummy, not just in Egypt but all around the world. Most of the king’s mummies were found in the King’s valley far from the pyramids.
A ko je dao amanet na ovu informaciju? Ok, ajde recimo da je tachna ;) Ja sam na PCAXE pisao o svemu i svachemu, ali recimo nikada nisam pisao o tome kako sam pomagao dedi i tati da postave krov na kuci...Prevrni sve moje podatke i sve zivo, nigde nema podatka da sam ja slagao crep...
Mozda egipatska civilzacija nije zelela da bilo ko zna, bilo shta, o piramidama i nachinu gradjnje, mozda su chuvali patent tako...
I gde je zapisano da su piramide pod obavezno i grobnice?!

S.T.A.R.A.C. je napisao(la):
Pyramids were not tombs and were not built by Egyptians. No Egyptian texts say the pyramids were built by Egyptians. They were built by Sun Gods, who were also associated with the Mayans and other cultures at that time.
Evo sad cu ja da napravim jedan istinitnu izjavu (dakle nisam slagao nishta...)

PCAXE nisu podigli forumashi PCAXE foruma, ne postoji na PCAXE nigde 100% validan podatak da je to tako bilo... PCAXE je stvoren od strane "mocne zajednichke sile" koja je takodje svojstvena za vecinu IT foruma u Srbiji...
Ko nama moze da garantuje da egipcani nisu toliko napredno razmishljali da su u jednom momentu reshili da naprave shalu sa ostalim civilizacijama? Mi sad prichamo o njima zar ne? Mozda su tako zeleli da vechno budu upamceni i da se pominju kao "bozanski narod", a da njihova mistichnost bude i njihova zaostavshitna...
Na kraju krajeva. To shto neshto pishe u knjizi, na zidu ili gde vec ne znachi da je 100% tachno...
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Starcu mozemo da "oprostimo" ;)
Skroz ocekivano od coveka koji linkuje (i sto je gore veruje u) "Alien agendu" ;)

The pyramid was said the be built in 20 years. If people worked 7 days a week, 365 days a year for 20 years, each stone would be laid once every 2 minutes. Because the Egyptians only worked 3 months per year due to climate conditions, this means it would require one stone every 2 seconds.
:rotf: Opasno tom liku ide matematika ;)

Inside the pyramids, all of the walls tells everything about their lifestyle, yet NO walls mentions building a pyramid. Archaeologists say the pyramids were built as tombs yet there is no evidence of this. Not one pyramid was found to host a mummy, not just in Egypt but all around the world. Most of the king’s mummies were found in the King’s valley far from the pyramids.
:rolleyes:

To enter the pyramid, dynamite was used because no one could find the entrance. The sarcophagus in the center of the pyramid contained a 40 ton slab of rock. When it was unsealed there was no mummy so the conclusion by many was it must have been grave robbers!
:rotf:

Pyramids were not tombs and were not built by Egyptians. No Egyptian texts say the pyramids were built by Egyptians. They were built by Sun Gods, who were also associated with the Mayans and other cultures at that time.

Sun Gods
The Sun Gods taught how to build, write, etc.
Ovaj ti je neki jos loodji od Phill-a jbt


Most people think the Sphinx was built. It wasn’t. It was carved out of an enclosure of the Giza plateau. What was once a lion’s head was recarved into a Pharaoh’s head.
:d

The dating of this site can be traced to the time when there was a lot of rain which would be needed to carve stone like this: 10,000 years ago, which matches Osiris’ Temple. 200 ton blocks were moved at the Sphinx. We can’t do that with today’s technology in the way they did it.
:rotf:

In Egypt there was another statue that was knocked over somehow. The statue weighed over 1,000 tons and was made of granite. This is 5x more than we can lift today.
:d

Ovo je klasican primer na sta "moderan covek" moze spasti ;)

Starcu :first:
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Zašto? Zato što natpisi na hramovima, grobnicama imali drugu svrhu, oni su prestavljali neku vrstu svetih tekstova. Naptise na tim spomenicima su pisali sveštenici i samo oni su ih smeli tumačiti. I bili su predviđeni za komunikaciju sa drugim svetom, jer su hijeroglifi bili sveto (božansko) pismo.

Sve što se tiče državne administracije, birokratije, odnosno običnog života pisano je po papirusima hijeratskim pismom kojim su se služili svi pisari, ne samo sveštenstvo.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
ma videcete kad tad, necu vishe u opshte da se raspravljam, za koju godinu, da piramide NISU napravili egipcani, e a ko jeste, videcemo.

ivke, ako ispadne da sam u pravu, da obecash da cesh da idesh naokolo i da govorish kako su te oteli alieni.
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
^
Igoritza u izdanju "Kako je propao R'n'R :d
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ma videcete kad tad, necu vishe u opshte da se raspravljam, za koju godinu, da piramide NISU napravili egipcani, e a ko jeste, videcemo.

ivke, ako ispadne da sam u pravu, da obecash da cesh da idesh naokolo i da govorish kako su te oteli alieni.
Obecavam ;)

Evo ovde javno :)
 
Vrh