• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Je li 2009-a godina otkrivenja

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Испада да ја који верујем у Бога сам повећа мањина на овом форуму и да једна проста чињеница изнета од стране неколико врло озбиљних научника да вероватноћа да ће се Земља наћи на овој удаљености од Сунца, ротирати овом брзином око своје осе/Сунца, под овим углом, са Месецом на овој удаљености и ове величине са оваквом атмосфером, саставом земљишта и воде... како би напреднији живот био могућ.... та вероватноћа је толико мала да је 1:бесконачно заправо однос који има неки смисао.

Сад ћу бити попљуван и покушаће врли знанци и загрлизе атеиста да ми објасне да сам ја наиван и глуп односно луд... Пре него што кренете у "паљбу", не мислим да је Бог, седи чича који седи на облаку, као ни да је Рај такође у облацима нити да је пакао у језгру земље...
Nikako nisi u manjini ;)
Zivis u zemlji gde je vecina nekada bila komunisticka (jer se preko "crvene knjizice" svasta moglo u ex yu ;)) a danas su svi religiozni i vernici :rolleyes: no to na stranu
Hvala bogu da verujes u nesto ;) bez toga bi bio "mashina" i nista vise ;)
Ja recimo nisam "full" ateista :)
I ja verujem u nesto/boga ali u crkvu npr. i njenu "posveceneost veri/dobroti" bas i ne :)
Crkva po meni treba da bude apoliticna i da njome "vladaju" ljudi kao sto je bio Pavle npr. ;)
Primere "velikog mesanja u politiku" (i samim tim "izazivanja" uzasnih uglavnom ratnih posledica) imas svuda po svetu i to nije ok ;)
Isus = OK Crkva *cast retkim izuzecima) = Jok

А ако могу и један мали предлог, ко је прочитао Нови Завет знаће о чему причам, боље је да се све заједно, скупа и појединачно, бавимо собом и како да постанемо боље особе и бољи људи једни према другима.
Apsolutno ;)

Problem je sto "nova vremena" ne idu bas u tom pravcu

BOT: Inače, zar nije tu foru sa reptilima izmislio neki lik nakon one emisije na radiju "rat svetova"?
Sve je "pocelo" od rata svetova/roswell-a ;)
Bas cudno zar ne? ;)
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Nikako nisi u manjini ;)
Zivis u zemlji gde je vecina nekada bila komunisticka (jer se preko "crvene knjizice" svasta moglo u ex yu ;)) a danas su svi religiozni i vernici :rolleyes: no to na stranu
Svrha hriscanstva je bas u tome da nas ucini ljudima. Neko tu ljudskost ima sam po sebi, a nekome je neophodna crkva da ga uci tome. Dakle, funcija crkve je primarno da priblizi veru obicnom narodu.

Druga stvar koja je uzela maha i zbog cega se sada ljudi masovno krste i slave slave je osecaj nacionalne pripadnosti. To je ono pravilo, ako si Srbin, onda moras biti pravoslavac ili nisi Srbin. Za to je opet kriva pravoslavna crkva kao institucija, koja smatra da svi oni koji nisu pravoslavne veroispovesti zapravo nisu Srbi. ;) To je mac sa dve ostrice, a zasto je to tako, to vec nije tema za ovaj forum.

U danasnje vreme kada su odsustvo morala i naopake vrednosti uzele zamah, svedoci smo da ni sama crkva kao institucija nije imuna na to.

Kroz istoriju smo mogli da primetimo da je ta ista crkva sluzila vladarima kao instrument vladavine.

Ono sto je najgore, crkvena ucenja su cesto gusila slobodnu misao i nauku. Pa da smo slepo verovali crkvi, danas bi za nas Zemlja i dalje bila ravna ploca.


Hvala bogu da verujes u nesto ;)
U "nesto" tesko da mogu da verujem. Mogu da verujem u ljubav, hrabrost, neku osobu...., sebe i svoje sposobnosti, tvorca, vise bice, Boga...

bez toga bi bio "mashina" i nista vise ;)
Bez emocija bi bio masina i nista vise. ;)

Ja recimo nisam "full" ateista :)
I ja verujem u nesto/boga ali u crkvu npr. i njenu "posveceneost veri/dobroti" bas i ne :)
Nije ni poenta da verujes u "crkvenu dobrotu", to cak ni oni ne traze. Mozes da verujes u dobrotu svevisnjeg. ;)

Crkva po meni treba da bude apoliticna i da njome "vladaju" ljudi kao sto je bio Pavle npr. ;)
To je jednostavno nemoguce. Sa druge strane Patrijarh Pavle i nekolicina monaha su posebni ljudi, koji su ceo zivot posveceni Bogu i obicnom narodu.

Problem je sto "nova vremena" ne idu bas u tom pravcu
Ta "nova vremena" su opsednuta materijalnoscu i vulgarnom seksualnoscu, koja se servira putem medija na razne nacine. ;) Crkva je tu zakazala u svakom pogledu, a na sta ce to da izadje, tesko je reci.

Sve je "pocelo" od rata svetova/roswell-a ;)
Bas cudno zar ne? ;)
Inspiracija za takve stvari postoji u mnogim filmovima. :rotf:
 
Poslednja izmena:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
ivke, to shto si ti, po veri, se zove - agnostichki teist. i ja sebe smatram za istog. dakle - verujem u boga, ali ne verujem u bilo kakvu vrstu saznanja i forme, koju predstavlja bilo koja dogma, tj religija.

moja teorija svega:

bez da pokushavam da ulazim u razloge i nachin, a i ravan na kojoj se bog nalazi, on je napravio to shto jeste - svemir, i u svemiru sve shto za sada poznajemo.

pritom, taj bog je ODREDIO zakonitosti, koje nazivamo - fizika, hemija, biologija.

i onda - taj bog je odradio posao. i po mom mishljenju jedino shto bi on sada mogao aktivno da radi je posmatranje.

dakle - posmatram veliki prasak kao jednu suludo kompleksnu jednachinu sa brdo nepoznatih, koja se pokrenula. on je smislio. i onda - sve shto se deshava, zapravo je derivat te jednachine, inicijalne. a on je pritom toliko pametan, da je smislio unpared da derivati te jednachine budu:

1.mikro makro odnos, odnosno chinjenica da su mikro cestice vodjene takvim zakonitostima, da formiraju 4 fundamentalne sile (jaka i slaba nuklearna, elektronska, i gravitaciona), da su te i te velichine, i tog i tog oblika, i onda, tim svojstvima savrsheno formiraju makro svet.

upravo je chinjenica kod toga shto nauka zanemaruje, kada nece da prizna bozije odnosno intelektualno postojanje svega: upravo sastav mikro cestica, i t 4 fundamentalne sile predstavljaju USLOV da sve postoji ovako kakvo jeste.

kad pogledash atom ugljenika, SAVRSHEN za stvaranje organskih materija kakve poznajemo, i onda kad pogledash protone i neutrone, i nachin na koji oni sudeluju formirajuci atome, elektrone oko njih, i mogucnost da takve cestice ostvaruju hemijske veze, i onda odesh dublje, i pogledash u te 4 fundamentalne sile jednog nukleona, pa josh dublje u strune koje ga formiraju, pa onda i na ostatak chestica *** dobijesh da je mikro svet takakv kakav jeste, i ne bi mogao da postoji nikako drugachije, a da postoji zivot koji ce da ga primeti.

*** LHC ce, nadamo se, otkriti vezu izmedju 4 fundamentalne sile, shto je JAKO bitno za napredak fizike, ko ne zna, poenta je da je sila gravitacije toliko misteriozna, i nepovezana sa ostale 3 fundamentalne, da nauka nema chak ni labavu teoriju kako to postoji)

2. na konto broja 1, dolazimo do suvishe udobnih informacija, chinjenica koji te nateraju da MORASH da poverujesh da je neshto napravilo svet, a ne da je nastao ni iz chega, ili chega vec sam od sebe, sluchajno - materija koja je nastala, od tih chestica, savrsheno logichan i uredan periodni sistem (kolko ja znam, iz haosa, i eksplozija ne nastaju uredne stvari) , formiranje raznoraznih materijala jedinjenja koja kao da su programirana da bi imala svoju funkciju, planete, zvezde, galaksije, shta sve ne, i onda - proces razvoja te materije, na jednoj tamo planeti, i dobijesh - nas.

verovatnoca, koju je zapravo priblizno izrachunao jedan nauchnik (ne mogu mu se setiti imena) da je velikim praskom nastao svemir, koji je SLUCHAJNO iznedrio cestice takve kakve jesu, i zakonitosti, a da pritom dobijesh ochigledno uredjen svemir, pa pritom i da u tom svemiru makar na jednom mestu nastane zivot, otprilike je jednaka ovome -

dune tajfun preko auto otpada u zelezniku, i duva li duva, a od delova juga i lade, i vetra, i udaraca, na tom otpadu se sluchajno sastavi jedan Lamborghini Diablo, dok iz tog istog vetra ispada Drfedja, kachi se na granu od obliznjeg drveta da ublazi pad, ulazi u kola i odvozi ih. (moja slobodna interpretacija :) )
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
dobijesh da je mikro svet takakv kakav jeste, i ne bi mogao da postoji nikako drugachije, a da postoji zivot koji ce da ga primeti.
To je zato što ne poznajemo nešto drugo.


2. na konto broja 1, dolazimo do suvishe udobnih informacija, chinjenica koji te nateraju da MORASH da poverujesh da je neshto napravilo svet, a ne da je nastao ni iz chega, ili chega vec sam od sebe, sluchajno - materija koja je nastala, od tih chestica, savrsheno logichan i uredan periodni sistem (kolko ja znam, iz haosa, i eksplozija ne nastaju uredne stvari) , formiranje raznoraznih materijala jedinjenja koja kao da su programirana da bi imala svoju funkciju, planete, zvezde, galaksije, shta sve ne, i onda - proces razvoja te materije, na jednoj tamo planeti, i dobijesh - nas.
Opet, znamo samo za taj periodni sistem pa nam je i on savršen.
Što se tiče eksplozija i nereda. Pošto se baviš i računarima pretpostavljam da imaš šrafove pored sebe. Uzmi šrafove i razbacaj ih po stolu, nije bitna količina. Posle odrđenog vremena ćeš početi da uviđaš logiku u rasporedu šrafova. Za to ti je potrebno samo nekoliko minuta.
Čoveku je urođeno da u svemu traži logiku.
 
Poslednja izmena:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
To je zato što ne poznajemo nešto drugo.
ne izvlachi iz konteksta, jer ne znash o chemu pricash. nisam prichao o zivotu, vec o svemiru, gde je fizika ista u celom prostoru, ovde i na coshku svemira. nema shta da poznajemo drugo, jer drugo ne postoji - atom ugljenika je isti ovde, kao shto je i 8 milijardi svetlosnih godina odavde (nemoj sluchajno da si rek'o - a otkud znash da jeste)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
ne izvlachi iz konteksta, jer ne znash o chemu pricash. nisam prichao o zivotu, vec o svemiru, gde je fizika ista u celom prostoru, ovde i na coshku svemira. nema shta da poznajemo drugo, jer drugo ne postoji - atom ugljenika je isti ovde, kao shto je i 8 milijardi svetlosnih godina odavde (nemoj sluchajno da si rek'o - a otkud znash da jeste)
Odgovorio si sam sebi.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Odgovorio si sam sebi.
oh, ti onda pojma nemash ni o chemu, ako mislish da sam "odgovorio" sam sebi ...

poshto verovatno mislish na "a otkud znash da jeste" kontra pitanje, da ti objasnim:

prostor u kome se nalazimo, MORA da bude jednakih svojstva svugde u svemiru, i taj prostor je svugde isti, da bi prostor bio postojan.

eventualno je negde zakrivljen, usled ogromne gravitacije nechega u svemiru - ali je isti, i gotovo.

kapirash li, da je mishljenje da je atom, prostor, ili bilo shta drugo, u nekom delu svemira razlichito, analogno sa tvrdnjom da kilo zlata u srbiji ima tachno jedno kilo, a kad izmerish u norveshkoj, ima 2 ipo kile ?

ma, shta ti objashnjavam, ako nisi dovolnjo obrazovan u pogledu fizike, svaka dalja rasprava je glupa, moja poenta je bila da je osnova sistema postojanja sa elementima koji sachinjavaju svemir suvishe savrshena i "predodredjena" da bi bila sluchajna, ne pada mi napamet da objashnjavam ono shto je sigurno, iskljuchivo i jasno kao dan.
 

ivke76

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
190
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svrha hriscanstva je bas u tome da nas ucini ljudima. Neko tu ljudskost ima sam po sebi, a nekome je neophodna crkva da ga uci tome. Dakle, funcija crkve je primarno da priblizi veru obicnom narodu.

Druga stvar koja je uzela maha i zbog cega se sada ljudi masovno krste i slave slave je osecaj nacionalne pripadnosti. To je ono pravilo, ako si Srbin, onda moras biti pravoslavac ili nisi Srbin. Za to je opet kriva pravoslavna crkva kao institucija, koja smatra da svi oni koji nisu pravoslavne veroispovesti zapravo nisu Srbi. ;) To je mac sa dve ostrice, a zasto je to tako, to vec nije tema za ovaj forum.

U danasnje vreme kada su odsustvo morala i naopake vrednosti uzele zamah, svedoci smo da ni sama crkva kao institucija nije imuna na to.

Kroz istoriju smo mogli da primetimo da je ta ista crkva sluzila vladarima kao instrument vladavine.

Ono sto je najgore, crkvena ucenja su cesto gusila slobodnu misao i nauku. Pa da smo slepo verovali crkvi, danas bi za nas Zemlja i dalje bila ravna ploca.
+1


U "nesto" tesko da mogu da verujem. Mogu da verujem u ljubav, hrabrost, neku osobu...., sebe i svoje sposobnosti, tvorca, vise bice, Boga...
Stavih i "boga" iza / ;)
"Nesto" je tu da se ne uvrede ovi sto cekaju alien-e :d

Bez emocija bi bio masina i nista vise. ;)
A emocije postoje ako se "ne veruje" ni u sta? ;)

Nije ni poenta da verujes u "crkvenu dobrotu", to cak ni oni ne traze. Mozes da verujes u dobrotu svevisnjeg. ;)
To oni stalno "propagiraju" a nikako to ne rade ;) (opet cast retkim izuzecima)
Zato to i napisah ;)

To je jednostavno nemoguce. Sa druge strane Patrijarh Pavle i nekolicina monaha su posebni ljudi, koji su ceo zivot posveceni Bogu i obicnom narodu.
U "pocetku" hriscanstva npr. samo takvih ljudi je i bilo ;)
Drzave kojima je kasnije trebala religija ne bi li drzali ljude okupljene oko necega uzvisenog i nezainteresovane za sve ostalo ;) su u principu krive za "propadanje" crkve i njenih predstavnika jer su bili prinudjeni da "koketiraju" sa vladarima (kasnije politicarima)
Mada si i sam napisao "instrument vladavine" sa cime se u potpunosti slazem :)

Ta "nova vremena" su opsednuta materijalnoscu i vulgarnom seksualnoscu, koja se servira putem medija na razne nacine. ;) Crkva je tu zakazala u svakom pogledu, a na sta ce to da izadje, tesko je reci.
Na zalost :(

Inspiracija za takve stvari postoji u mnogim filmovima. :rotf:
:d
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
ma, shta ti objashnjavam, ako nisi dovolnjo obrazovan u pogledu fizike, svaka dalja rasprava je glupa, moja poenta je bila da je osnova sistema postojanja sa elementima koji sachinjavaju svemir suvishe savrshena i "predodredjena" da bi bila sluchajna, ne pada mi napamet da objashnjavam ono shto je sigurno, iskljuchivo i jasno kao dan.
:banana:
Blago nama što imamo nekog ko zna fiziku na forumu.
:povraćam:
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Daj mi neki video zapis i validnu dokumentaciju. Nemoj samo da su opet neki muljavi UFO snimci sumnjivog porekla. Opet se vracamo na istu pricu. Neko je nekada rekao kako je video humanoidnog reptila.

Gledao sam i sam neku emisiju o tim stvarima, pa je bas bio intervju sa nekom poluludom zenom koja zivi u nekoj sumi u Americi. Inace veliki je ljubitelj Ickeovih knjiga.



Jel ti mozda znas nekog licno ko je video Drakonca - reptila ? Ili si mozda ti video ?




Zanimljiva teorija, ali bez ijednog jedinog naucnog dokaza. Kako je nastao Homo Sapiens je veliko pitanje.


Dakle, mi smo zapravo vanzemaljci svi ovde, nastali genetskim inzenjeringom neke tamo razvijene reptilske civilizacije. :d

Mislim, sve je to super, ali to je nesto u sta ne mogu da budem nikada siguran.
Primati, pa i Homo Sapiens mogli su da nastanu i genetskom mutacijom, ali vidis, ni to se tacno ne zna. ;) Zna se samo da niz faktora izaziva mutacije gena, a jedan od tih faktora je i kosmicko zracenje.
Na 9 strani sam okacio video o formacijama. To je najbolji video do sada.

A ovo o Reptilima sam okacio cisto da dam do znanja da sam Icke ne govori o njima. Ta prica je jako dugo stara.

http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/reptiles/reptiles40.htm

Davno, prije 4-5 godina, sam citao izjave ljudi koji kazu da su ih vidjeli.

Ne, mi smo navodno primati koji su genetskim inzenjeringom pretvoreni u danasnjeg homo sapiensa. Reptili su stvorili tu rasu primata, a kasnije su ostale napredne rase te primate opet modificirali.
Rasa primata je modificirana 22 puta, i tako je nastao Homo Sapiens na fizickom nivou.

To je naucno ne dokazana teorija. Ali ima smisla, jer postoji velika praznina izmedju nekadasnjeg Neandertalca i Homo Sapiensa.
A kada pogledam koliko zivotinjskih vrsta postoji na nasoj planeti, prvo sto mi pada na pamet jeste da se neko igrao s genima :)

Kosmicko zracenje utjece na razvoj zivota, no na zivot na Zemlji najvise utjece zracenje Sunca. Svakih 11 godina Sunce mijenja polozaj polova, prilikom cega emitira goleme X-ray emisije. To bi se trebalo desiti 2012 godine.
Vec je primjeceno povecanje suncevih pjega, i to povecanje nikad do sada vidjeno. Sunce je vec pocelo slati goleme elektromagnetne emisije, a to je navodno ono sto Maye zovu "6th Sun."

A sto se tice religija, to je najveca prevara u istoriji. Svrha religija je ta da ljude kontrolira i odrzi ih primitivnima.
Covjek mora sam nauciti kako se ponasati i zivjeti. Ovako ljudi prave ogromne greske i cekaju da Bog to rijesi. To ne ide tako.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
:banana:
Blago nama što imamo nekog ko zna fiziku na forumu.
:povraćam:
sramota kakve izjave ti imash ... jesi svestan da niko do sad nije zaronio na 10.000 metara, naprimer, i ti sad, bukvalno isto kao da tvrdish da je sastav vode na toj dubini drugachiji od H2O, nego shto je na povrshini ... i, teorija ti se zasniva na izjavi: "pa kako mozemo da znamo, kad dole nismo bili ?"
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ja i dalje ne kapiram kako možeš da tvrdiš da jeste.

Kad smo već na 10000 metara ispod vode. Do skora je važilo da je za život potrebno sunce, direktno ili indirektno. Tek sa prvim zaronima na tu dubinu ustanovili su da ima "crva" koji za opstanak koriste toplu vodu koja izvire sa dna.

Nažalost nisam naučen da pametujem po forumima i nisam ni približno pametan kao neki. Valjda zbog tog saznanja mogu da dozvolim sebi i da nešto ne znam.
Trudiću se da naučim sve.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Na 9 strani sam okacio video o formacijama. To je najbolji video do sada.
Video je obrisan. Mozda su reptili ovo citali ? ;)

A ovo o Reptilima sam okacio cisto da dam do znanja da sam Icke ne govori o njima. Ta prica je jako dugo stara.

http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/reptiles/reptiles40.htm
Da nisu te price ipak malo iskonstruisane ?

Davno, prije 4-5 godina, sam citao izjave ljudi koji kazu da su ih vidjeli.
Izjava ima raznih. Od toga da su vidjali UFO, preko toga da su vidjali reptilske humanoide, do toga da su se "parili" sa njima. :d
Veca sansa je da su se parili sa konjem nego sa "njima", konj bar zivi na ovoj planeti. :rotf:

Ne, mi smo navodno primati koji su genetskim inzenjeringom pretvoreni u danasnjeg homo sapiensa. Reptili su stvorili tu rasu primata, a kasnije su ostale napredne rase te primate opet modificirali.
Dokaz ? Gde je dokaz ?
Ako smatras da je validan dokaz umetnicka vizija bogova starih naroda i iskonstruisana prica nekog fanatika koji zeli da veruje, onda zaista nemamo sta da pricamo o tome.

Rasa primata je modificirana 22 puta, i tako je nastao Homo Sapiens na fizickom nivou.
Jos jednom te pitam, gde je dokaz da je tako nesto uradjeno genetskim inzenjeringom?

To je naucno ne dokazana teorija. Ali ima smisla, jer postoji velika praznina izmedju nekadasnjeg Neandertalca i Homo Sapiensa.
Smatra se da su Neandertalci i Homo Sapienski dve potpuno razlicite vrste. ;)

A kada pogledam koliko zivotinjskih vrsta postoji na nasoj planeti, prvo sto mi pada na pamet jeste da se neko igrao s genima :)
Pre verujem u pricu da je Bog stvorio Adama i Evu, nego da su dosli "mali zeleni" pa prchkali sa majmunskim genima. :d

Kosmicko zracenje utjece na razvoj zivota, no na zivot na Zemlji najvise utjece zracenje Sunca. Svakih 11 godina Sunce mijenja polozaj polova, prilikom cega emitira goleme X-ray emisije.
Utice itekako kosmicko zracenje i gamma zraci, povremene pojave supernovih itd...
Prilikom pojavljivanja suncevih pega javlja se vise magnetnih polova. Svakih 11 godina je ciklus maksimuma solarne aktivnosti i da, povecava se elektromagnetno zracenje, a samim tim i ostala zracenja.
Najveci problem nije X-zracenje, nego povecano elektromagnetno zracenje koje moze vrlo negativno da utice na elektricnu mrezu na Zemlji. Ako Zemljino magnetno polje bude slabije, a Solarna oluja bude jaca, onda imamo veliki problem sa svom nasom tehnologijom od koje smo postali tako zavisni.






To bi se trebalo desiti 2012 godine.
Vec je primjeceno povecanje suncevih pjega, i to povecanje nikad do sada vidjeno. Sunce je vec pocelo slati goleme elektromagnetne emisije, a to je navodno ono sto Maye zovu "6th Sun."
Istina, solarni maksimum 2011. ce biti intenzivniji nego onaj 2000. ali ako su proracuni tacni, mnogo manje intenzivan nego onaj 1958.

A sto se tice religija, to je najveca prevara u istoriji. Svrha religija je ta da ljude kontrolira i odrzi ih primitivnima.
Ne, crkva je orudje koju koriste vladari za kontrolu mase. Religija sama po sebi nije losa.

Jedini problem je sto se religija vodi slepim verovanjem, bez ikakve provere, bas kao i verovanje u reptilske humanoide i njihova prckanja po majmunskim genima.

Covjek mora sam nauciti kako se ponasati i zivjeti. Ovako ljudi prave ogromne greske i cekaju da Bog to rijesi. To ne ide tako.
To je opet rezultat crkvene manipulacije. Idi u crkvu kod popa da se ispovedis, plati i bice ti sve oprosteno. Tako i najgori covek uspeva da skine breme sa svoje savesti ako je uopste ima.
 
Poslednja izmena:

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Video je obrisan. Mozda su reptili ovo citali ? ;)

Da nisu te price ipak malo iskonstruisane ?

Izjava ima raznih. Od toga da su vidjali UFO, preko toga da su vidjali reptilske humanoide, do toga da su se "parili" sa njima. :d
Veca sansa je da su se parili sa konjem nego sa "njima", konj bar zivi na ovoj planeti. :rotf:

Dokaz ? Gde je dokaz ?
Ako smatras da je validan dokaz umetnicka vizija bogova starih naroda i iskonstruisana prica nekog fanatika koji zeli da veruje, onda zaista nemamo sta da pricamo o tome.

Jos jednom te pitam, gde je dokaz da je tako nesto uradjeno genetskim inzenjeringom?

Smatra se da su Neandertalci i Homo Sapienski dve potpuno razlicite vrste. ;)

Pre verujem u pricu da je Bog stvorio Adama i Evu, nego da su dosli "mali zeleni" pa prchkali sa majmunskim genima. :d


Utice itekako kosmicko zracenje i gamma zraci, povremene pojave supernovih itd...
Prilikom pojavljivanja suncevih pega javlja se vise magnetnih polova. Svakih 11 godina je ciklus maksimuma solarne aktivnosti i da, povecava se elektromagnetno zracenje, a samim tim i ostala zracenja.
Najveci problem nije X-zracenje, nego povecano elektromagnetno zracenje koje moze vrlo negativno da utice na elektricnu mrezu na Zemlji. Ako Zemljino magnetno polje bude slabije, a Solarna oluja bude jaca, onda imamo veliki problem sa svom nasom tehnologijom od koje smo postali tako zavisni.

Istina, solarni maksimum 2011. ce biti intenzivniji nego onaj 2000. ali ako su proracuni tacni, mnogo manje intenzivan nego onaj 1958.

Ne, crkva je orudje koju koriste vladari za kontrolu mase. Religija sama po sebi nije losa.

Jedini problem je sto se religija vodi slepim verovanjem, bez ikakve provere, bas kao i verovanje u reptilske humanoide i njihova prckanja po majmunskim genima.


To je opet rezultat crkvene manipulacije. Idi u crkvu kod popa da se ispovedis, plati i bice ti sve oprosteno. Tako i najgori covek uspeva da skine breme sa svoje savesti ako je uopste ima.
Da obrisan je. Kasnis.

I kakav dokaz? Lijepo sam rekao da to nije dokazano.
Gdje je dokaz o tome da su Neandertalci i HS dvije tazlicite vrste? Koliko toga su ljudi uopce dokazali!
Da postoje dokazi, nebi bilo vjerovanja.

I Crkva i Religija su ljudi. To su ljudi izmislili, i mijenjali su ta nekakva pravila kako njima odgovara.
Religiozan covjek nece prihvatiti odgovornost za svoja djela, vec ce reci kako je prokleten od Boga i kako je stvoren da grijesi. Jednostavno, tom covjeku je puno lakse razmisljati na taj nacin.

A sto se mog vjerovanja tice, ja vjerujem u to da je covjek taj Bog, tj. nasa svijest. Svijest svih bica koja postoje u univerzumu je Kreator svega.

Svaki covjek mora pronaci tog Boga u sebi.
 

The Chief

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.05.2009.
Poruka
20
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Religiozan covjek nece prihvatiti odgovornost za svoja djela, vec ce reci kako je prokleten od Boga i kako je stvoren da grijesi. Jednostavno, tom covjeku je puno lakse razmisljati na taj nacin.
Gresis. Religiozan covek ce UVEK prihvatiti odgovornost za svoja dela i nikada nece kriviti Boga za bilo sta.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Da obrisan je. Kasnis.

I kakav dokaz? Lijepo sam rekao da to nije dokazano.
Gdje je dokaz o tome da su Neandertalci i HS dvije tazlicite vrste? Koliko toga su ljudi uopce dokazali!
Dokaz je u DNK analizi. ;)

Da postoje dokazi, nebi bilo vjerovanja.

I Crkva i Religija su ljudi. To su ljudi izmislili, i mijenjali su ta nekakva pravila kako njima odgovara.
Ako se dobro dobrim vraca, jel su to pravila koja su ljudi izmislili ?
A sto se tice crkvene politike, to je posebna prica.

Religiozan covjek nece prihvatiti odgovornost za svoja djela, vec ce reci kako je prokleten od Boga i kako je stvoren da grijesi. Jednostavno, tom covjeku je puno lakse razmisljati na taj nacin.
To nema veze nikakve sa religijom. Ako neko nema odgovornost za svoja (ne)dela, onda je nema, bez obzira da li je religiozan ili nije. Religija moze samo da mu sluzi kao hladan oblog na savest, ako je uopste ima. :d

A sto se mog vjerovanja tice, ja vjerujem u to da je covjek taj Bog, tj. nasa svijest. Svijest svih bica koja postoje u univerzumu je Kreator svega.

Svaki covjek mora pronaci tog Boga u sebi.
Biblija kaze - Bog je u nama. Slucajnost nastanka bilo kakvog zivota je bas taj "kreator svega".
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Gdje je dokaz o tome da su Neandertalci i HS dvije tazlicite vrste? Koliko toga su ljudi uopce dokazali!
Evo ovako, nasao sam magistarski rad od jedne moje prijateljice koja je antropolog. Homo Sapiens je nastao u Africi, a Homo Neandertalnesis u Evropi. Po teoriji A, obe vrste su se razvile od Homo hajdelbergenesis.
Šematski prikaz B predstavlja alternativni pogled po kome je evolutivni predak H. s. mogla biti vrsta koja je klasifikovana kao H. rodensis.
Ovo je teorija koju zastupa svetski priznat antropolog Chris Stringer.

Dakle, Homo sapiens nije je razlicita vrsta i savremenik je Homo neandertalnesis-a.
 

Prilozi

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Dokaz je u DNK analizi. ;)

Ako se dobro dobrim vraca, jel su to pravila koja su ljudi izmislili ?
A sto se tice crkvene politike, to je posebna prica.

To nema veze nikakve sa religijom. Ako neko nema odgovornost za svoja (ne)dela, onda je nema, bez obzira da li je religiozan ili nije. Religija moze samo da mu sluzi kao hladan oblog na savest, ako je uopste ima. :d


Biblija kaze - Bog je u nama. Slucajnost nastanka bilo kakvog zivota je bas taj "kreator svega".
Da, citao sam nesto o DNK analizi. I to samo potvrdjuje ono sto sam rekao, ako je 100% istina.

Crkva, Religija, to je isto. Biblija kaze - Bog je to i to, stvorio te je tako i tako, i ako ne budes dobar, bit ces kaznjen, a ujedno kaze i kako je Bog milostiv. Bit ces kaznjen, ali bit ce ti i oprosteno. I sta ljudi rade, nista.

Tu nema nikakvog otkrivanja Boga.

A to sto si naveo je primjer ne-svjesnog covjeka. Religija s tim moze imati veze, a i ne mora.

Gresis. Religiozan covek ce UVEK prihvatiti odgovornost za svoja dela i nikada nece kriviti Boga za bilo sta.
Vidim.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
meni u toj evoluciji ima toliko rupa i nelogichnosti, da sam zgranut, prosto, iako verujem da je istorijski vremenski tok bash onakav kakvog ga nauka pretpostavlja.

osnovni postulat evolucije je da je genetska devijacija zasluzna za napredak vrste. prosto pretstavljeno - predak ruze, nije imao trn. i onda su doshli odvratni lemuri, i iz'eli sve ruze, OSIM one jedne koja je bila genetski netachna, pa na sebi iznedrila trn. dakle - trn je u stvari genetska mutacija, koja je u pogledu svog originala bila "retardirana", ali je ujedno i ostala ziva.

e sad, ja da pitam vas - put od, recimo, ribe shakoperke, koja je nash praotac, je, realno gledano - kompleksan jako. ujedno su i vrste koje su joj bile naslednici daleko kompleksniji organizmi. jel evolucija zaista ishla tim tokom, da je jedinka koja je bila mutant svoje originalne vrste zapravo pochetnik sledece bolje vrste ? meni deluje suludo ta pricha. pa aj da obrazlozim:

postoji gomila stvari koja NIJE nuzno bila uslov za prezivljavanje vrste, a koristi, evo par primera:

1. prsti na rukama homo sapijensa - ako ste se ikad zapitali zashto su prsti razlichite duzine, to je zapravo da bi shaka mogla da uhvati stvar, sa zemlje vrhovima prstiju - obratite paznju kako su zavrshetci prstiju svi na istoj duzini, kada uhvatite, recimo - kliker, sa svih 5 prstiju, ili ih jednostavno skupite.

posledica - mega korisno. uzrok ??? zaista ne vidim kako je evoluciono nash pra predak preziveo, jer je za razliku od ostalih predaka sa oblikom shake imao razlichite prste. shta, prvi su izumrli od gladi, jer su originalno bili suvishe tjopavi da dignu plod nechega sa zemlje, a preziveo je nash pra predak koji je imao "retardirane" prste, koji su mu omogucili da lepo uhvati pra oraj sa zemlje ?

2. razvoj ochnog aparata - NEMA NIKAKVOG razloga da ljudi imaju toliko shirok spektar prihvatljivih svetlosnih frekvencija, u pogledu prezivljavanja. niti mi gorepomenuta teorija o mutaciji gena tek ovde pije vodu.


mutna mi ta evolucija mnogo ...
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
meni u toj evoluciji ima toliko rupa i nelogichnosti, da sam zgranut, prosto, iako verujem da je istorijski vremenski tok bash onakav kakvog ga nauka pretpostavlja.
Nauka se vodi dokazima koje je prikupila i zaključci zasnovani na tim dokazima su rezultat istraživanja. Bilo kakvo drugo nagađanje koje je zasnovano samo na bujnoj mašti nema šta da traži pored ovog prvog.

meni deluje suludo ta pricha. pa aj da obrazlozim:

postoji gomila stvari koja NIJE nuzno bila uslov za prezivljavanje vrste, a koristi, evo par primera:

1. prsti na rukama homo sapijensa - ako ste se ikad zapitali zashto su prsti razlichite duzine, to je zapravo da bi shaka mogla da uhvati stvar, sa zemlje vrhovima prstiju - obratite paznju kako su zavrshetci prstiju svi na istoj duzini, kada uhvatite, recimo - kliker, sa svih 5 prstiju, ili ih jednostavno skupite.
posledica - mega korisno. uzrok ??? zaista ne vidim kako je evoluciono nash pra predak preziveo, jer je za razliku od ostalih predaka sa oblikom shake imao razlichite prste. shta, prvi su izumrli od gladi, jer su originalno bili suvishe tjopavi da dignu plod nechega sa zemlje, a preziveo je nash pra predak koji je imao "retardirane" prste, koji su mu omogucili da lepo uhvati pra oraj sa zemlje ?
Preziveo je zahvaljujuci koriscenju mozga, koji je bio napredniji od ostalih zivotinjskih vrsta. Sake, odnosno prsti su pomogli u tome.

Prste na rukama, a i nogama ima i svaki primat, odnosno majmun, pa i mnogi glodari i pomocu njih podizu predmete sa zemlje. Glup ti je primer.

2. razvoj ochnog aparata - NEMA NIKAKVOG razloga da ljudi imaju toliko shirok spektar prihvatljivih svetlosnih frekvencija, u pogledu prezivljavanja. niti mi gorepomenuta teorija o mutaciji gena tek ovde pije vodu.


mutna mi ta evolucija mnogo ...
Ne mozes da kazes da ljudi poseduju supervid, mada imaju bolji vid od nekih zivotinja. Uzgred, covek se najvise oslanja na culo vida.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Preziveo je zahvaljujuci koriscenju mozga, koji je bio napredniji od ostalih zivotinjskih vrsta. Sake, odnosno prsti su pomogli u tome.

Prste na rukama, a i nogama ima i svaki primat, odnosno majmun, pa i mnogi glodari i pomocu njih podizu predmete sa zemlje. Glup ti je primer.
pa ne bih se slozio da mi je glup primer. primer je da bih predstavio problematiku korisnog, a ne nuznog - zashto su prsti, kao i gomila stvari takvi kakvi jesu, kada nisu bili nuzni za prezivljavanje, a opet su korisni ?

znam ja da svi primati i sisari uglavnom imaju prste, ali mi je nelogichno da su prsti takvi kakvi jesu, samo da bi choveku bilo udobnije, a ne sigurnije, to je bila moja poenta.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
pa ne bih se slozio da mi je glup primer. primer je da bih predstavio problematiku korisnog, a ne nuznog - zashto su prsti, kao i gomila stvari takvi kakvi jesu, kada nisu bili nuzni za prezivljavanje, a opet su korisni ?
Prvo pitanje je zasto majmuni i pacovi imaju prste, pa ce ti onda biti jasno zasto ih ima i covek.

Drugo, uhvatio si se za totalno nebitnu stvar da bi isterao neku svoju teoriju o tome kako je evolucija BS. :d
znam ja da svi primati i sisari uglavnom imaju prste, ali mi je nelogichno da su prsti takvi kakvi jesu, samo da bi choveku bilo udobnije, a ne sigurnije, to je bila moja poenta.
Nemaju svi sisari prste kao primati. :rotf: Sisar je i pas, pa ima kandze i sape.
 

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Nauka se vodi dokazima koje je prikupila i zaključci zasnovani na tim dokazima su rezultat istraživanja. Bilo kakvo drugo nagađanje koje je zasnovano samo na bujnoj mašti nema šta da traži pored ovog prvog.

Preziveo je zahvaljujuci koriscenju mozga, koji je bio napredniji od ostalih zivotinjskih vrsta. Sake, odnosno prsti su pomogli u tome.

Prste na rukama, a i nogama ima i svaki primat, odnosno majmun, pa i mnogi glodari i pomocu njih podizu predmete sa zemlje. Glup ti je primer.


Ne mozes da kazes da ljudi poseduju supervid, mada imaju bolji vid od nekih zivotinja. Uzgred, covek se najvise oslanja na culo vida.
Nauka velis :) Ok, ja vjerujem u nauku, ali koliko toga su naucnici dokazali. Ko garantira da su to valjani dokazi.

Smatra se da je HS nastao prije nekih 200,000 godina. A nedavno je u juznoj Africi otkriven Metropolis navodno star nekih 200,000 godina, velicine vise od 10,000 kvadratnih milja.

http://www.disclose.tv/forum/amazing-metropolis-found-in-africa-t11081-10.html
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Nauka velis :) Ok, ja vjerujem u nauku, ali koliko toga su naucnici dokazali. Ko garantira da su to valjani dokazi.
Pa metode naucnog istrazivanja i njihova verifikacija. :d

Smatra se da je HS nastao prije nekih 200,000 godina. A nedavno je u juznoj Africi otkriven Metropolis navodno star nekih 200,000 godina, velicine vise od 10,000 kvadratnih milja.

http://www.disclose.tv/forum/amazing-metropolis-found-in-africa-t11081-10.html
Zanimljivo, ali na snimku se vidi samo nekoliko kamenova poredjanih u formaciju orionovog pojasa. Kako su izmerili starost? Radioaktvinim izotopom ?

Tacno je da je HS nastao oko 200.000 godina pne u Africi. Afrika je bila u to doba prilicno plodno tlo. Ako je taj drevni grad zaista toliko star, to onda dokazuje da je HS stariji nego sto smo mislili. ;)
 
Poslednja izmena:

S.T.A.R.A.C.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.07.2009.
Poruka
289
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core 2 Duo E8400 4.2GHz / Zalman CNPS7000B-AlCu
Motherboard:
Asus P5Q Pro P45
RAM:
Geil DDR2 / 2x1GB / CL4
VGA & cooler:
MSI GTX 280 Super OC @ 700/1400/2500
Display:
Asus 22" VW220T
HDD:
Seagate Barracuda 320GB SATA II
Case:
Sharkoon Rebel 9
PSU:
Corsair HX620W
Optical drives:
Pionner 215DBK / LG Electronics GSA H55N
Pa metode naucnog istrazivanja i njihova verifikacija. :d


Zanimljivo, ali na snimku se vidi samo nekoliko kamenova poredjanih u formaciju orionovog pojasa. Kako su izmerili starost? Radioaktvinim izotopom ?

Tacno je da je HS nastao oko 200.000 godina pne u Africi. Afrika je bila u to doba prilicno plodno tlo. Ako je taj drevni grad zaista toliko star, to onda dokazuje da je HS stariji nego sto smo mislili. ;)
To je novo nalaziste, i tek ce biti kopanja.
Ustvari za njega se zna vec dugo, ali su vlasti i stanovnici tih regiona kocili stvar jer smatraju da su oni tu prvi dosli, i da su to njihovi rodjaci ostavili.

A evolucija i HS su po meni samo teorija. Cvrsti dokazi ne postoje, bas zbog toga sto se nove stvari otkrivaju.
 
Vrh