• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ja rasturio brakove?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Peca

Newcomer
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PCAXE danas slavi 7 meseci ;) Hvala na chestitkama! Sumnjam u iskrenost istih, ali to sam samo ja, mozda tripujem... No imam pravo na svoje mishljenje, a takvi postovi se ovde ne brishu, kao shto vidish ni jedan tvoj nije obrisan, zashto bi bio?

Da li mozesh da pojasnish tvoju rechenicu? Napravio si duplu negaciju, pa nisam siguran shta si mislio time da kazesh?
Ne bih dosao ovde da kvalitet svog rada ne propagiras blacenjem Bencha, to sam zeleo da kazem. Da nije ovog threada bilo, ne bih dolazio - trudim se da budem jasan

Patetika je da pricamo o dobrim ili losim namerama bilo koje strane, to je na zalost deo cele ove problematike. Ti na taj nacin gradis svoj put...
 

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Nek digne dva prsta svako ko je procitao nesto konkrento osim gomile nabacivanja za "ono" i "ovo" ... ili ko je cuo predlog kako da se eventualno nesto povodom cele price razresi ...
 

Peca

Newcomer
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ok, mislim, ja nisam autoritet ovde, mene nista ne moras pitati. Svidja mi se tvoj odgovor na moj post (deo njega).

A jel mogu ja tebe da zamolim nesto? Jel mogu ja na benchu da otvorim ovakvu temu i da ovako pisem? Da pisem sta se meni desavalo na benchu, ko sta i gde? Par puta sam pokusa ranije ali su teme bile jako brzo brisane iako sam pisao u istom ovakvom tonu, provokativnom, ali ne i uvredljivom. Svaki put sam dobio po koji poen.
Jel mogu? U benchmark sobi?

edit: evo bas nesto sad pricamo, posto je dosta nas odavde banovano sa bencha, ja ovaj put nisam, ja bih izneo tamo argumente vise ljudi u jednom postu, argumenti bi bili potkrepljeni optuzbama (ne vredjanjima, velika razlika) i onda bi ti i svi ostali moderatori u pitanju imali direktnu priliku da na vasem "terenu" resavate te lazi i iznesene neistine. Koje je bolje mesto za to nego izvorno mesto? Zasto bacas loptu ovde? Nama je ovde svejedno...
Ovakvoj temi nije mesto na bilo kom sajtu: ja nisam dosao da napadam bilo koga vec da odbranim stav i cast. Ne bi mogao javno da kritikujes...ne treba sujetu hraniti ovakvim temama. Imas svoj put, koracas dalje i tacka...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.640
Rezultat reagovanja
2.263
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
hraniti? Pa tvoj forum i sajt je nahranio ovaj. Zar ne vidis to? Ne? Ok...Nisi ti nista ovde dosao da branis vec da pokupis nesto ako jos mozes da pokupis, ne pricam za sebe, ali ti fali nekih ljudi koje bi rado vratio...Sretno...tacka.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ne bih dosao ovde da kvalitet svog rada ne propagiras blacenjem Bencha, to sam zeleo da kazem. Da nije ovog threada bilo, ne bih dolazio - trudim se da budem jasan
Ko propagira svoj rad blacenjem Bencha? Peco, ti ocigledno pridajes sebi preveliki znacaj. Shvati da smo ovde otvorili sajt koji ce se baviti temama vezanim za IT na onaj nacin kako je to Bench radio u svojih prvih nekoliko godina. Ja, a i vecina ljudi ovde zaista ne mrzimo tebe i tvoj rad, a to sto je mozda nekada neko nesto rekao negativno u vezi tvog sajta, tebe i uopste cele situacije, bolje to shvati kao revolt za mnogobrojne nepravde koje su se desile u proslosti. Na zalost, ako si nesto rekao, rekao si i to je tako.

Nama nikako nije namera da urusavamo kvalitet Benchmarka, ali jednostavno, tvojim postupcima i postupcima moderatora koje si doveo na forum si oterao odande vecinu kvalitetnih ljudi. PCAxe je vec pustio korenje, a trebalo bi da znas, da vecina nas ovo radimo iz entuzijazma. I kao takvi mozemo mnogo da uradimo iako nam se to nece mozda trenutno isplatiti. Cilj nam je da edukujemo i obrazujemo IT publiku, a ne da blatimo neki tamo Benchmark na kojem smo odrasli. ;)

Samo kako vreme bude prolazilo, kvalitet PCAxe-a ce rasti. Misli o tome. :)

Patetika je da pricamo o dobrim ili losim namerama bilo koje strane, to je na zalost deo cele ove problematike. Ti na taj nacin gradis svoj put...
To je tvoj veoma pogresan zakljucak da bilo ko ovde gradi svoj put na losim namerama. Ti imas pravo da banujes rec pcaxe na svom forumu, a mi isto tako imamo pravo da ne postujemo na bench forumu. Ne vidim sta je tu losa namera ako se odredjena grupa ljudi odluci da napravi nesto svoje i drugacije nego sto je bilo do sada.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Dobro vece svima...

Poslat mi je link za ovu diskusiju i resih da vam se obratim posto smatram da je potrebno da svima vama dam svoje vidjenje stvari. Posto ovde ima zaista puno bivsih clanova Bencha sa kojima smo se druzili dugi niz godina a oni su pronasli bolje i lepse mesto za druzenje, hteo bih da iznesem par cinjenica. Da li ce biti prihvacene ili ne, stvarno ne mogu da pretpostavim niti da potezem ovo pitanje po ko zna koji put...ovo radim zbog sebe jer znam da nikome u zivotu zlo nisam naneo i znam da svaka cinjenica ima dva pogleda, dve istine... Ne ocekujem da ce ovaj moj post i ovo obrazlozenje vama previse znaciti, niti vas zovem nazad da se vratite jer se to nece desiti a podgrejana ljubav nije prava, samo mislim da je moje ime isuvise upleteno u stvari sa kojima veze nemam, ili je pak moj stav bio u suprotnosti sa nekim drugim – pa sam zbog toga los. Ovaj je post neka vrsta pozdrava svima vama: voleo bih da na ovom forumu ostvarite sve ono sto niste uspeli na Benchu.

Ovo mi je drugi put da sam posetio ovaj forum: prvi put kad sam citao nisam mogao da verujem na kakvoj mrznji bazirate svoju buducnost. Kada sam tada video pljuvanje od strane ljudi koje u zivotu nisam sreo niti upoznao, razmenio PM ili mail lose sadrzine, kamoli da sam im se zamerio – stvarno sam se zapitao sta je razlog tome. Probao sam da analiziram koliko mogu postupke moderatora, ne kazem da su idealni ali povoda za ovakvu kolicinu mrznje dali nisu, sve da su i troduplo gori bili. Sada sam od jednog od moderatora dobio link, pa nalazim za shodno da vam se obratim - ne znam da li cete uvaziti, mozda neko i obrise ovo, nemam pojma. I da uvazite, ja nemam nista od toga, mozda samo eto to sto sam izneo svoj stav i istinu. Ne ocekujem da cu ista promeniti ali cu vrlo pazljivo sacuvati ovo blacenje za to kada jednog dana stupi na snagu taj zakon o informisanju koga vidim da zeljno iscekujete. Posto su mi i Dulei Coola pretili tuzbom i radili screen shotove svega i svaceg, da imam i ja sutra cime da se branim...jer ovolika kolicina lazi je neprihvatljiva za bilo koga na ovom svetu, a da ne reaguje na to

Zelim da upitam: da li cete mi dozvoliti da na ovom forumu postavim detaljno objasnjenje celokupne konstrukcije iz mog ugla?

Pozdrav!
poshto bi me na tvom forumu tvoji ljudi verovatno sasekli, evo ja da ti kazem, shta i kako je, uz opasku da uzmesh moje rechi ozbiljno, iako me tvoj moderator predstavlja kao pajaca, a zapravo je to on (kutija)

1. Ljudi ne vole tebe lichno, jer si gazda budalama. slobodno cu da kazem da su budale, jer si i ti na svom forumu dozvolio da mi tvoj chovek javno kaze da sam moron.

kutija REDOVNO upucuje subliminalne uvrede chlanovima foruma. shlag na tortu je kada neku neznalicu stavi u sig, umesto da se ljudski potrudi da mu objasni gde je pogreshio. i to radi 3 godine, kolko sam ja na benchu.

udara warn-ove sa favorizovano! to je bre sramota, koju ti izgleda ne zelish da vidish, jel si svestan da on tamo ima znachku sherifa, i da ti pretvara forum u divlji zapad ??

dokaz svemu ovome je oko STO poruka koje sam do sad primio, kao podrshku, svaki put kad sam se posvadjao sa njim, gde ljudi iznose meni privatno, sve ono shto ja izgleda jedini smem da kazem tamo javno.

ti iz drugarskih odnosa, izgleda nisi u stanju da vidish, kamoli da reagujesh i da izbacish te ljude iz mod ekipe. Nedjo je izuzetak, izgleda. a pritom, osim Baner-a, vecina starijih moderatora radi isto (moj chuveni ban za temu gde sam pitao koji laptop, u podforumu "shta da kupim od laptopova" - dao ga je milanbb

2. pristrasan si. kako mozesh da kazesh da su ovo ovde lazi, kad ja ovde vidim iskljuchivo, takodje pristrasne STAVOVE, koji nisu na tvojoj strani ?

mislim, jesi ti slep, pa ovde, ochigledno gomila ljudi sa visokim IQ, nakon godina iskustva, smatra da benchmark radi losh posao, a ti to ne vidish ? ja bi se bre zapitao - ***ote, ovo su sve ljudi u struci, intelektualci, ZASHTO mrze moj forum ?

pa zatoshto ti je u kuci haos, a ti ili ne zelish da ga sredish, ili ne vidish da ga ima.

3. manjak tolerancije prema pojedinim BITNIM likovima. -

od kako je pocheo rad PCAXE-a, eto, ja cu da ti priznam da je mene Audio izludjivao!ako nije po njegovom, brate, da se oteli chovek da bi mu promenio mishljenje. e a u sluchaju njegovog bana kod tebe, tolerancije nije bilo.

a zashto nije bilo ? pa evo ti ovako - ja kad sam se registrovao na bench, meni su postovi audia, crnog, borisa , i josh par ljudi, bili svetinja. pritom - taj isti audio je chovek koji je uspeo neshto, na svoju ruku, u oblasti koju mi pokrivamo na ovim forumima, i shto se mene tiche - ON IMA KREDITA da, ako hoce, da mi se popne na ramena, i da ga nosim do mirjeva i nazad!!!! i onda, njemu Filipenko, chovek koji ODISHE neopravdanim samopouzdanjem, odradi ono shto jeste ? da kosmos ima osecaj za pravdu, filipenka je tog trenutka trebala da udari saksija u glavu.

josh samo za tog filipenka da kazem - jesi li prochitao nekad njegove postove u gejming i konzola sobama ? evo ti uprosceno njegov post -

"ahah, jesi ti iz dzungle ? ta grafika, i to, nece da radi u zivotu, ne lupetaj, a pritom, ovaj je izjavio ono, a ovaj ovo, i ja sam to prochitao i znam ,a ti si n00b kakav ovaj svet nije video"

ocesh da ti izvuchem iz svog inbox-a potvrde raznih old skul chlanova koji su mi rekli: pusti filipenka, on je nabedjeni mentol" ?


evo ti moje psiholoshko, socijalno, i generalno objektivno mishljenje, o ovome shto se dogadja:

ti si peco dobar lik. veoma chesto umesh da odreagujesh prijateljski, i drugarski, shto NE VALJA kad si gazda, bilo chega. i taj stav ce da ti donese mnogo haosa u zivotu, jer ne umesh, izgleda, da kazesh najboljem ili dobrom ortaku: podredjen si, ja se pitam, ne seri, jer ja ne mislim tako, a JA SAM SHEF"

ovde ima previshe emocija, i previshe loshih dogadjaja, da bi IKO od nas izvukao ravnu crtu, i da kaze - ovo je ovako, ovo je onako. doshlo se u sitaciju da svaki chlan pojedinachno i unikatnno tumachi ceo ovaj feud izmedju dva sajta. jedan deo krivice nosi neko drugi, jedan veliki deo krivice nosish ti. i ovo ti kazem dobronamerno. i ta krivica NIJE zbog dela, nego zbog izbora da u odredjenim situacijama NE delujesh.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Ne bih dosao ovde da kvalitet svog rada ne propagiras blacenjem Bencha, to sam zeleo da kazem. Da nije ovog threada bilo, ne bih dolazio - trudim se da budem jasan

Patetika je da pricamo o dobrim ili losim namerama bilo koje strane, to je na zalost deo cele ove problematike. Ti na taj nacin gradis svoj put...
Ok, to je tvoje mishljenje, moje je totalno drugachije od tvog! Poseti www.pcaxe.com i vidi kako lepe vesti imamo, kako su nam kvalitetni testovi, kakva nam je edukacija i sl. To gradi PCAXE put i iskrenost ka IT materiji , kao i velika ljubav ka svemu tome ;) Ovaj thred je nuzno zlo svima... No, bio je spontan...
Uostalom nisam ja zapocheo taj thred, a uvek sam bio iskren, ako je to moj greh, onda sam kriv po svim osnovama! Ja necu da cutim, niti umem, kada me neko pravi ludim...

Peca je napisao(la):
Ovakvoj temi nije mesto na bilo kom sajtu: ja nisam dosao da napadam bilo koga vec da odbranim stav i cast. Ne bi mogao javno da kritikujes...ne treba sujetu hraniti ovakvim temama. Imas svoj put, koracas dalje i tacka...
Na sajtu nije, ovo je forum sa velikom slobodom govora. Zashto bi bilo ko od nas saslushao i josh prihvatio ovaj tvoj savet? Meni se savet ne svidja, neka hvala ;) Imam pravo na izbor, a kao shto vidish imash i ti, a post ti nije niti editovan niti obrisan.
Stavi benchmark logo za avatar, nece ti biti obrisan ovde. Stavi u potpis shta god zelish (osim ako nije uvredljivo neshto) i nece ti biti obrisano, a uvek cesh dobiti PM sa objashnjenjem ako dodje do bilo kakvog editovanja, chak imash pravo i na zalbu. Moderatorski tim ce biti banovan ako se ispostavi da je pogreshio, vec jednom jeste...
Niko nije iznad doborobita komune!

:sekira:
 

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Ono sto je cinjenicno stanje je da zbog nekolicine Moderatora/Admina na Benchu i njihovog snishodljivog, ponekad i uvredljivog, bahatog i nadmenog ponasanja ogradjenih svojom moci da obrisu komentare ostatka zajednice i time ucutkaju (i prikriju) misljenja, cenzurisu po sopstvenom nahodjenju i kaznjavaju namerno (pa ako se provali, naprave zalosne face i kazu 'pogresi covek') ljude koji su daleko Informaticki obrazovaniji od njih samih iz ciste zavisti jer bi se to prikriveno i opravdano misljeneje daleko vise uvazilo od strane zajednice. Upravo time sami BACAJU u senku ostatak ljudi/admina/moderatora koji ODLICNO rade sve sto rade i nazalost potpadnu pod sveopste miljenje koje o Bench timu vlada... Otud sve sumnje i sve vise zamora na Bench stranama, sto se nazalost ne moze tako lako vratiti u vreme kada je sve bilo super. Bench forum je jedna velika IT enciklopedija koju su svi NErado napustili, ali po mojoj proceni su imali da biraju izmedju obraza ili toga. Ja cu uvek biti clan Bench foruma jer me stvari koje neki mizerni ljudi rade stvarno ne doticu previse da bih imao bilo kakva osecanja o tome, ali nikada sa istim entuzijazmom kao pre recimo godinu dana. PCaxe je mala zajednica kojoj su trenutno ljudi koji posecuju forum daleko bitniji od nekoga ko je svojom dokonoscu napucao trilion nekvalitetnih postova i nazalost zbog toga gledan sa visine od ljudi koji pojma nemaju o materiji vec cisto rasudjuju na osnovu tudjih sugestija, i istima se klanjaju i uzimaju za kranji rasud pravicnosti.
 
Poslednja izmena:

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Kao sto znate, ja na Benchu imam bas dug staz... Duzi nego vecina vas korisnika koji su se oglasili u ovoj temi... U jednom momentu sam tamo imao 6 sticky tema, bio sam i moderator. Tamo sam upoznao dosta prijatelja (sto RL, sto preko zice), i naucio sigurno 50% onoga sto sada znam o IT-u...

Vecina vas i nije bila na forumu dok je kokos jos bio ziv, dok je baltazar branio cast, dok je spacemaster® zario i palio sa dva naloga... Ja jesam... Tada sam samo citao, ali sam citao aktivno i svakodnevno. Nisam diskutovao jer sam mislio da nemam dovoljno znanja...

Od 2005. aktivno ucestvujem, i pamtim vreme kada su se jos brojali postovi u sta da kupim sobama, pamtim odlicne diskusije yooyo-a, audiofreaka i nedje... Vreme je polako prolazilo, i moderatori su postajali sve bahatiji i bahatiji... Dolazili su novi korisnici, sa malo znanja, mnogo nabedjenosti pa je sve krenulo nekako nizbrdo... Moderatori su polako krenuli da gube volju da objasnjavaju, krenulo je formiranje klanova, 10 nabedjenih flejmera uspevaju da uguse kvalitetne postove, i sve ide sve vise i vise nizbrdo...

Dolazimo do 2008. godine, kada se mod team osvezava novim clanovima... U igru ulazimo animaN, Colt, Wiz, ja i jos mnogi drugi... To je trebalo da popravi stvari... Krenuli smo sa mnogo entuzijazma, ali malo znanja o moderisanju... To znanje smo polako sticali, ali smo primetili da neke stvari ne mogu da se menjaju...

Protekcije na jednoj strani, silovanja na drugoj... Dok se nekim korisnicima tolerisalo bahato ponasanje, drugi su trpeli warnwhip i banhammer. Dolazi do nesuglasica izmedju moderatora. Zbog konflikta izmedju milanbb-a i wiza, gde je milanbb dobio samo packu (a realno, zasluzio je sut kartu iz mod tima) wiz napusta tim... Ne samo tim, vec ceo forum... Tada je pocela stagnacija bencha... Nedugo zatim zbog internog konflikta Chinaskog i colta, colt napusta mod tim... Uprkos tome, SirNemanjaPro koji je odmah po dobijanju mod statusa napravio picvajz u nVidia/ATi temi gde je lupio glupost ostaje. Da rezimiram za sada: 2 coveka koja znaju mnogo, koja imaju volje za rad odlaze iz mod tima. Od te dvojice jedan napusta forum za stalno...

U medjuvremenu i Yoti napusta forum, ali to nije moje da pricam... Ako Yoti smatra da treba nesto da kaze i da doda, njegova je volja...

Sada moram da se okrenem na jednu drugu stvar koja je bila prisutna, sto u Bench mod sobi, sto na forumu... To je spor/svadja/razlaz Spacemastera® i animaN-a...

E, o ovome cu malo opsirnije...

Razlaz je manje bitan. Bitno je to da Spacemaster® zeza animaNa na sitno svo vreme otkad su postali moderatori. Bitno je to, da space kao moderator nije radio fakticki nista, osim to sto je brisao postove koji mu ne odgovaraju (za to imam skrinove), bitno je to da je spejsi malo vise isao u offtopic nego ostali modovi, a kada mu je receno da prestane onda je krenuo u vredjanje i svadju (i za to imam skrin). Bitno je to da je taj Spacemaster® sada i dalje moderator na Benchu iako po mom, a i po misljenju mnogih drugih, ljudi ne treba da bude na tom mestu.
Zasto?
Zato jer uopste ne poseduje toliko znanja koliko se misli. Jer je sujetan, jer je polu pismen... Jedina stvar u kojoj je dobar je laganje i muvanje. Svako ko ga malo bolje zna nista dobro ne govori o njemu...

E peco, to ti je najveca greska. To sto si izbacio animaNa iz mod tima, a ostavio jednog glupog lazova i muvatora. Dule je mozda vise od svih nas ulozio u BenchForum... On to mozda nece da kaze, ali ga je taj postupak stvarno razocarao... Slagao bih kad bi rekao da i mene nije razocarao...

Otvara se PCAXE forum, neki od nas ga stave u sig i BLAM... pcaxe postaje *****... I molim te nemoj da kazes da si to rekao jer smo se "previse" reklamirali i da smo krenuli da ti odvlacimo ljude... Jer to nije istina...

Od ove tacke se uglavnom zna sta je i kako je bilo, pa cu da podvucem crtu i da ti ukazem na probleme.....

------------------------------------------------------------------------

1. Licemerje

Isterao si animaNa a ostavio si Spacemastera®, iako si ga nekad pljuvao kako si stigao. Spacemaster® je i dalje mod, iako ima svoj sajt...
PCBeast i pored neopozivih dokaza da je fejkovao je i dalje na forumu... A zasluzio je ban mnogo ranije.
O audiofreaku necu ni da pricam...
Mene si demodovao jer sam i ovde moderator. Nisi mi dao VIP status. Kada sam te pitao za posao u BH-u nisi me udostojio ni odgovora na PM...
Jednostavno, kada ti odgovara iskuliras, kada ti ne odgovara napadas/branis se, vesto ubacujes falacije i menjas teze. Retko kada si konkretan i solidan.

2. Dvojaki standardi

Protekcija odredjenih clanova. Zastita odredjenih firmi. Neselektivno brisanje postova. Davanje warnova odredjenim clanovima. U to ne zelim detaljnije da ulazim, jer ce ovaj post onda imati dvostruku duzinu, ali znas na sta mislim! (Ne zaboravi, bio sam mod ;))

3. Kvantitet pre kvaliteta

Iliti dosli divlji oterali pitome. Sada je bitno da ima sto vise ljudi na forumu. Bitan je taj Alexa rating. Samo su bitne pare... To sto 30 neznalica uspe da proturi glupost kao validnu informaciju nema veze...

4. Nesolidni moderatori

Nisu svi nesolidni, ali realno mod timu je opet potreban overhaul. Necu tu da detaljisem, jer sam do pre nekoliko meseci radio sa tim ljudima...


--------------------------------------------------------------------

E, zbog svega toga ti forum propada... I zbog svega toga sve vise i vise ljudi dolazi ovde. Nikog mi ne vabimo, nikog mi ne lazemo. Ne blatimo tebe, niti dizemo sebe... Jednostavno svojim radom i svojim ponasanjem cinimo ovo mesto boljim... Nemamo mozda toliko diskusija, toliko soba, nemamo mozda 30 hiljada clanova... Ali imamo kvalitet diskusija, imamo bolju atmosferu ovde... I to ne mozes da osporis...

A posto se, opet malo bolje znamo nego drugi... Komotno mogu da ti kazem da ovde nisi dosao da se branis i da resavas stvari vec si dosao da se pravdas i da ubedis druge da nije sve tako sivo na Benchu. Na zalost, na Benchu je trenutno sivilo... Forum ti polako postaje PCBerza... I sve vise ljudi ga tako dozivljava... Jedina stvar zbog koje se to ne primecuje toliko je sama kolicina postova na dnevnom nivou...

Ali mi koji smo dugo bili tamo, znamo pravo stanje stvari... Nikad necemo da zaboravimo Bench jer smo tamo odrasli, ali nikada se necemo ni vratiti... Jer si nam svima, na ovaj ili onaj nacin, okrenuo ledja!

Toliko od mene... Za sada...

:sekira:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovakvoj temi nije mesto na bilo kom sajtu: ja nisam dosao da napadam bilo koga vec da odbranim stav i cast. Ne bi mogao javno da kritikujes...ne treba sujetu hraniti ovakvim temama. Imas svoj put, koracas dalje i tacka...
Не знамо се лично, иако смо имали несугласице пре више године... због истих сам био банован, ал’ то никако није разлог због чега сам одлучио да напишем нешто у овој теми, мало више лично а много више из угла неког ко је био Администратор на 4 онлајн игре и имао community са пар десетина хиљада регистрованих корисника/играча/муштерија.

Став да бановани корисници немају право да сазнају тачан разлог због чега су банован са директним линковањем до поруке која је узроковала упозорење/бан је лош, бесмислен и погрешан. Разлози за бан, базирани на личним преференцама су највеће губљење времена и апсолутно доказивање неке виртуалне моћи дате шаци појединица над већином... то се зове диктатура.

Ја сам, док сам радио тадашњи посао, имао систем где се јасно знало и сваки појединац, односно корисник, је био обавештен путем емејла да је добио упозорење/бан и у том емејлу је такође стајао линк до нечега што смо ми звали Pillory где су стајала имена корисника, њихови надимци, датим и време и наравно разлог бана са линком до поруке/поста који је био узрок истог.

Начин модерације или у твом случају администрације где ће свим регистрованим корисницима бити омогућено да виде за сваког појединачног корисника детаље о бан, дужини трајања истог... итд је много, много бољи и спречава појављивање тема где се пита питање ”Зашто сам банован?”. То редовно узрокује отварање дуплих налога, што је веома лоше за форум и ствара лажну слику о стварно броју корисника.

Форуми који имају пар хиљада до пар стотина хиљда корисника имају тачно одређен систем жалби на Мод Тим.
Тачно се зна, коме обичан корисник може да уложи жалбу на изречену казну/бан и да може да тражи мишљење тог неког Супер Модератора или Администратора који је ДУЖАН, да буде објективан.

Админ, треба да штити свој тим и своје модераторе али НИКАДА по сваку цену и НИКАДА на рачун већине, коју увек чини обични корисници који било који и свакоји чине оним што јесте... због којих форуми попут твог, овог и свих осталих и постоје - обичних корисника.

Провео сам више од 3 године као Админ на једној игри, 2 године на другој и трећој... знам како изгледа када се посвађаш са оним изнад себе и када си отеран без икаквог образложења, разлога и упозорења.
Због њиховог таквог поступка, огроман број људи је престао да игра те игре и да одлази на тај форум... a самим тим... губе их и као потенцијалне и тренутне потрошаче. Извор новца.

Нико нигде теби не оспорава да треба да зарадиш од свог бизниса и ја ти желим да још више успеш и оствариш оно што си замислио, невезано за моје мишљење о нашем сукобу у прошлости и мом тадашњем мишљењу о теби као особи.
Само... обрати пажњу на чињеницу да је купац скоро увек у праву и да твој форум не може да функционише и постоји без обичних људи који ће на исти да долазе и да од истог праве нешто боље, веће и битније.

За крај... бизнис је бизнис... али твој бизнис је уско повезан са односом према људима од којих, реално, твој бизнис највише и зависи.
 

serpent

PCAXE Member
Učlanjen(a)
05.04.2009.
Poruka
334
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 920
Motherboard:
Gigabyte GA-EX58-UD3R
RAM:
2x2GB Patriot Viper DDR3 1600MHz CL7
VGA & cooler:
Club 3D Ati 4850 512MB + Accelerro S1 R2
Display:
Samsung T220
HDD:
1TB Seagate baracuda
Sound:
OnBoard
Case:
Chieftec BIIIG
PSU:
TT 850W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
Logi MX518 + Logi krsh KB
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7
Elem, posto ne mogoh da dodam u svoj post cinjenicu da mozda koliko god nas neko smatrao malim, i stavljao kojekakva misljenja ispred nasih ipak ima mesta gde nas cene i znaju sta znamo i to na internacionalnom nivou sa mozda i vise clanova. S' time smatram da pored mene postoje i druge osobe ciji kredibilitet treba da bude mnogo veci na Benchu od ljudi koji eto tako, su tu dugo, ili rade u maminoj firmi i sl...
Sto znaci da ne treba uzimati kao reper neproverena misljenja i ne potcenjivati misljenja nas Obicnih user-a, jer to sto bench tim misli da je neko manje vredan od drugoga ne mora da bude nuzno tacno kao ni relevantno...


 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.640
Rezultat reagovanja
2.263
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Не знамо се лично, иако смо имали несугласице пре више године... због истих сам био банован, ал’ то никако није разлог због чега сам одлучио да напишем нешто у овој теми, мало више лично а много више из угла неког ко је био Администратор на 4 онлајн игре и имао community са пар десетина хиљада регистрованих корисника/играча/муштерија.

Став да бановани корисници немају право да сазнају тачан разлог због чега су банован са директним линковањем до поруке која је узроковала упозорење/бан је лош, бесмислен и погрешан. Разлози за бан, базирани на личним преференцама су највеће губљење времена и апсолутно доказивање неке виртуалне моћи дате шаци појединица над већином... то се зове диктатура.

Ја сам, док сам радио тадашњи посао, имао систем где се јасно знало и сваки појединац, односно корисник, је био обавештен путем емејла да је добио упозорење/бан и у том емејлу је такође стајао линк до нечега што смо ми звали Pillory где су стајала имена корисника, њихови надимци, датим и време и наравно разлог бана са линком до поруке/поста који је био узрок истог.

Начин модерације или у твом случају администрације где ће свим регистрованим корисницима бити омогућено да виде за сваког појединачног корисника детаље о бан, дужини трајања истог... итд је много, много бољи и спречава појављивање тема где се пита питање ”Зашто сам банован?”. То редовно узрокује отварање дуплих налога, што је веома лоше за форум и ствара лажну слику о стварно броју корисника.

Форуми који имају пар хиљада до пар стотина хиљда корисника имају тачно одређен систем жалби на Мод Тим.
Тачно се зна, коме обичан корисник може да уложи жалбу на изречену казну/бан и да може да тражи мишљење тог неког Супер Модератора или Администратора који је ДУЖАН, да буде објективан.

Админ, треба да штити свој тим и своје модераторе али НИКАДА по сваку цену и НИКАДА на рачун већине, коју увек чини обични корисници који било који и свакоји чине оним што јесте... због којих форуми попут твог, овог и свих осталих и постоје - обичних корисника.

Провео сам више од 3 године као Админ на једној игри, 2 године на другој и трећој... знам како изгледа када се посвађаш са оним изнад себе и када си отеран без икаквог образложења, разлога и упозорења.
Због њиховог таквог поступка, огроман број људи је престао да игра те игре и да одлази на тај форум... a самим тим... губе их и као потенцијалне и тренутне потрошаче. Извор новца.

Нико нигде теби не оспорава да треба да зарадиш од свог бизниса и ја ти желим да још више успеш и оствариш оно што си замислио, невезано за моје мишљење о нашем сукобу у прошлости и мом тадашњем мишљењу о теби као особи.
Само... обрати пажњу на чињеницу да је купац скоро увек у праву и да твој форум не може да функционише и постоји без обичних људи који ће на исти да долазе и да од истог праве нешто боље, веће и битније.

За крај... бизнис је бизнис... али твој бизнис је уско повезан са односом према људима од којих, реално, твој бизнис највише и зависи.
koliko dobrih predloga i resenja - toliko i bacenog vremna i na tvoje i moje postove. Nije on ovde da nama da drugu stranu medalje, on je ovde da pokusa da vrati neke ljude na svoju stranu medalje...Dzaba se cimas. Sa druge strane, animan moze naci dobre principe u tvom postu, to je kvalitetno.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.640
Rezultat reagovanja
2.263
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
uostalom sta vise reci, kvalitetna ekipa je presla ovde, bench je ostao sa drajverom i filipom, peci jedino ostaje da pise neki redmption ovde da mu se vrate onikoji su mu isprva i cinili user base. Zna on to, ja vam kazem, ljigavo je to sve, od reci do reci se koprcao i smislio tacno sta da napise. Govor je verovatno strateski dobro osmisljen da neupucene usmeri na bench znajuci da nas ostale ne moze.. Jedina njegova nada je da vrati makar nekog na bench posto se overklokerska ekipa tamo sada sastoji od ljudi koji su c2d sveknuli na 4ghz, to je njemu krivo, to on oce, zato je dosao.

ja kazem, nek napravi u svom bench klubu takmicenje, nek se lepo izblamira pred sponzorima posto nema tamo ko da klokuje, PCB mu jedina nada hahahaahah
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Peco, dobrodosao na PCAXE forum. Nadam se da ono sto ces napisati nece biti iskrivljeno i obojeno time sto su te neki pojedinci ovde docekali "na noz".

Zelim da jos jednom naglasim da temu nisam zapoceo kao clan PCAXE tima (kao sto vidis vise nisam moderator), niti sam je zapoceo sa ciljem da blatim bilo koga, a ovo sto cu sada reci je iskljucivo moje licno misljenje.

Ono sto se ja bojim da ce se dogoditi posle tvog posta je da ce sve ostati po starom na oba foruma -- na tvom ce i dalje ljudi poput filipenka i Spacemastera biti moderatori umesto Nedje i drfedje pa cak i Igoritze koji je zaista sjajan momak i kvalitetan moderator, a na ovom ce i dalje biti (sve vise?) clanova koji su kivni na vasu uredjivacku politiku. Nista se pricom nece resiti, nista popraviti -- facta, non verba.

Moj licni stav je da, ukoliko zelite razresenje konflikta, mora da se desi promena, ali za razliku od vecine ostalih ucesnika u ovoj diskusiji, ja smatram da ta promena mora da se desi na oba foruma -- kod tebe u moderatorskom timu, a ovde u pojedinim glavama koje se izgleda rukovode mentalitetom Balkanskog Spijuna.

Dakle, ostaje glavno pitanje -- ko je od vas spreman na promene, a ko ne?

Na kraju, zao mi je sto zbog ovakvih stvari vise ne osecam pripadnost "ni tamo, ni 'vamo" nego sve vecu potrebu da se distanciram i ogradjujem od stavova i postupaka ljudi za koje mi se cinilo da su mi istomisljenici -- izgleda da je definitivno vreme da idem u penziju, barem kada su forumi u pitanju.
 

Yoti

Redakcija
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
56
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Sadasnja situacija se videla jos prosle godine! Ani se seca, a i Peca sigurno :) Kada sam vas mirio i obrnuto, Ani se bas mnogo borio i jos uvek bori za mene :)
Zao mi je (subjektivno) sto se sve ovo izdesavalo! Ali na kraju su dobili korisnici :) Rodio se kvalitetan sajt: www.pcaxe.com :sekira: Jedino mi je zao sto sam u nemogucnosti da budem aktivniji :( Zbog toga i nisam mod vise! Zao mi je zbog toga :( ali resicemo to!
PC-AXE ima svoj cilj, time i put, ali bira sredstva!
Ovde je Peco strogo bilo i zabranjeno je blacenje bench-a!
Kod nekih ljudi si mnogo zaglibio!
Zao mi je sto si dopustio da mesto sa onakvim startom, bude osudjeno na propast usled antikvaliteta :(
Svako ti dobro zelim :) sam si iskrene prijatelje, kako bencha, tako i IT-a odgurnuo od sebe :(
Sto sreca Ti zelim :)
:wave:

@Audio
Iskreni i casni covece ne idi ti nama nigde :)
:wave:
 
Poslednja izmena:

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Peco, da li ste se ikada zapitali zasto stariji useri, sa vise od 2-3-4 god staza na forumu i vise od 1k postova sve manje postuju i ucestvuju u diskusijama? Na stranu sve objektivne okolnosti tipa manjak slobodnog vremena zbog posla, zene, dece... toga je bilo i bice.
 

StevaMan

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.09.2009.
Poruka
196
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ako pricamo uopsteno o benchmark forumu, meni se licno najvise ogadio za vreme dok je marti misterija bio moderator...
zaista nemam nameru da blatim tudj rad, ali ono je bila odvratna atmosfera bez ikakvog izgleda da se popravi...dok jednog momenta sam covek nije odustao i udaljio se :)
zaista mi je bilo drago kad se to desilo...:cool:

inace, misljenja sam da nema loseg vojnika...moze postojati samo los general ;)
 

Moso

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
03.05.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mislim da je ovde vec sve receno a ja mogu samo da navedem licni primer :

Razlog zbog kog sam napustio benchmark je detaljno objasnjen u temi "Da li je moguce da nekom ovde toliko smetam" koja se nalazi ovde :

http://www.sekira/forum/showthread.php?t=90803

Posecivao sam sajt i forum od samog osnivanja a registrovao se 2002 godine kako bih mogao da na njemu objavljujem overclock rezultate sto sam i redovno cinio. Kada sam obarao svetske rekorde, najpre sam postovao na benchu a potom na xtremesystems gde bih obavezno postavio link prema benchmarku zeleci da na taj nacin reklamiram benchmark i na medjunarodnoj overclock sceni. Vraceno mi je tako sto mi je skinut avatar sa foruma, koji je inace moj zastitni znak, na koji nacin sam expresno oteran sa foruma.

Glavni krivci za moj odlazak sa foruma su Marti Misterija, Silverglider i Bane R a njihov odnos prema coveku koji je se toliko trudio oko njihovog foruma se najbolje ogleda u sledecem postu moderatora Bane R :

"Evo ja ću odmah da ti kažem da Peca neće da se meša iz razloga koji sam već napisao:

"jer se Silver očito dokazao da nije od onih tipova kome treba "mama" da pazi na njegovo ponašanje na forumu, već suprotno"

Tebi bi bilo bolje da probaš sa Silverom da se dogovoriš, jer je to moguće, a ne da se duriš po principu "neću da se igram" ko plačipička neka...
Eto kakvim pogrdnim nazivima njihovi moderatori oslovljavaju istaknute clanove svog foruma.

@Peca

Potrebno ti je veliko ciscenje u dvoristu jer se za sve ove godine nakupilo previse "djubreta" ali za sve si sam kriv jer nisi cistio na vreme.
 
M

Misko78

Guest
Peco,

Smatram da sam bio kvalitetan clan bench zajednice, napravio poneki stiki, uputstva, opise i sl. Nikada nisam bio banovan, i imao sam jedan warn zato sto sam coveku uvijeno rekao da je glup sto je onaj koji mi je lupio warn rekao u stilu glup je al' ne moras bas javno da mu kazes.

Javio sam se na vas oglas da pocem da pisem za bench iz cistog entuzijazma posto se racunarima bavim jos od valjda '85 godine, pisao sam k'o klinac za SK kad vecina ljudi ovde nije ni imala komp. Dogovorim se sa tvojim uvazenim Brankom Maksimovicem da dodjem do redakcije na dogovor, potegnem pesaka za Zvezdare, dodjem na vreme i nikog nema u redakciji. Drugi put se dogovorim ponovo da dodjem do redakcije opet stignem na vreme a on meni slusaj ja moram da palim ajde da se dogovorimo dok setamo do mojih kola. Mislim se aj' zdravo. Ja sam ozbiljan covek, arhitekta, imam svoj biro, porodicu, a IT_jem se bavim iz cistog entuzijazma. Znaci nikada mi nije pruzena sansa. Ovde jeste i to na prvu loptu.

Atmosfera na tvom forumu mi je bila poslednjih godinu-dve, a uclanio sam se 2004, bila bezveze. Presudni momenat je kada si veoma nisko zabranio rec PCAXE, tada sam se pokupio i zauvek otisao iz kako ti kazes tvoje kuce. Ovde sam stekao dobar broj novih drugova, atmosfera je divna, sve resavamo dogovorom u kojem verovao ili ne ucestvuju i obicni clanovi i noobovi i neki ljudi za koje ja mislim da su teski bolidi, da i ti bolidi imaju pravo glasa na sekiri i o njihovom misljenju se diskutuje. Rastemo veoma brzo samo zato sto nam je struktura zdrava. Pazi kada je blacenje sto ti kazes potuno zabranjeno cak i u mod sobi. E to je ta zdrava struktura koju ti kod sebe nemas. Tebi i tvom sajtu/forumu/radnji sve najbolje od mene, dobrodosao si uvek da dodjes ovde da caskas, napises koju rec, pitas da ti se pomogne oko nekog problema... :sekira:
 
Poslednja izmena od urednika:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
nikad nisam bio preterano kvalitetan clan bilo kakvog foruma. Nekad sam se mnogo trosio na usenet grupama, i na pocetku bench karijere. A posle, previse sujete, praznih ubedjivanja, a onda je doslo i siledzijstvo, sve je to ucinilo je da pisem isprazne sarkasticne odgovore na benchu. Mnogo mi se dopada pcaxe iz prostog razloga sto nema nekoliko ljudi koje niste pomenuli. Ja ih necu pomenuti takodje, ali ona opaska o siledzijama je dovoljna asocijacija.
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
na benchu sam lurkovao jako dugo mozhda i 2-3 godine i onda sam dok sam proshle godine lezhao sa slomljenom nogom upoznao forum, ljude i diskusije na njemu. sve se promenilo kad sam pocheo da chitam sobu o konzolama iz jednog jedinog razloga, volim da pomognem iskustvom (kojeg mi kod konzola nikako ne fali, nekih 15 godina od mojih 20 koristim iste) i volim da chujem neshto novo i dobro. poshto svi znate kakva atmosfera vlada tamo uz tandem driver/baner dochekao sam da budem banovan jer "mrachim" tj. radim duzhnost svakog chlana komune i prijavljujem flame. e sada iz ovakvih pricha proizilazi da kvalitetni chlanovi na benchu ne pishu vishe nishta osim po koji post kad nemaju shta da rade ili odlaze u potpunosti.

evo jednog primera, u pitanju je chlan Ryo

pogledajte njegov rad/znanje/entuzijazam ovde pa onda pogledajte shta pishe ako uopshte vishe pishe na benchu

http://www.emuglx.org/emuforums/forumdisplay.php?fid=74

sve tje vam biti jasno
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
Ryo je najveci poznavalac konzola na srpskom internetu, to potpisujem, a pritom dechko ima neaktivan nalog na benchmark forumu. toliko tamoshnjim moderatorima.
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh