• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ja rasturio brakove?

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Иако нисам модератор, мислим да ова тема треба да се закључа... па ако Пеца буде хтео да напише онај одговор који је јуче требало да буде постован, нека онда било ко из мод тима откључа тему зарад те поруке.

Тема је прерасла у "Шта све не ваља на бенчмарку?!"
Ја бих радије да пишем у теми "Колико смо бољи од њих" али и то се своди на исто, како било... увек ћемо се вратити на почетак и разлоге због којих су многи од нас отишли са тог форума. Ја сам апсолутно задовољан том одлуком а још више овим, нашим, форумом.
И баш из тог разлога, не бих се спуштао на ниво људи којима је дато мало виртуалне моћи.

Бољи смо од тога, зар не?
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
nabili su vam komplekse :) :)

salim se. No, u svakoj sali pola istine - vreme je da pustite to da ode i posvetite se samima sebi.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Ja ne bih zaključavao temu. Nismo mi benč, pa da neistomišljenike ograničavamo. Jedino ako bi tema težila da se otme kontroli. Mislim da je u ovoj temi manje više, sve rečeno.
Apsolutno se slažem da ne bi trebali da pišemo o tome šta ne valja na benču. Očigledno je da mnogo toga ne valja. Ali, isto tako ne bih pisao o tome gde smo bolji, očigledno je da smo u mnogim stvarima bolji. Jedino gde bi pominjao benč, to je u stvarima gde smo lošiji od njih i kako da budemo bolji od njih u tim stvarima, ali o tome možemo u nekoj drugoj temi.
Ljudi, shvatimo da je benč isti kao i Slobodan Milošević, davno prošlo vreme.
Pustimo ga da počiva u miru.
:sekira:
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
da sam se razisao sa benchom na nacin na koji ste se vi razisli - ja ga ne bih ni pominjao.
 

Peca

Newcomer
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Napisah...pozdrav svima!

Primetili ste da na Benchu nema od prvog dana pomena o PC Axe-u, dacu kasnije obrazlozenje zbog cega ga nema. Izbegavam bilo kakvu vrstu javnog pljuvanja, prepucavanja, jer to meni nije potrebno niti prilici mojim godinama. Sve je to moglo drugacije da izgleda ali mi je nametnuto razmisljanje – ja sam u pravu, moj stav je ispravan, ti ga Peco prihvati, jer ja sam u pravu i drugacije ne moze biti.

Kazete da je Bench vasim odlaskom postao krsh, kako je znanje preslo ovamo: necu da se slozim sa time, u pojedinim sekcijama jeste nastala rupa (i o tome cu nesto kasnije) ali generalno gledano, ja u odlasku pojedinih clanova sa Bencha vidim ogromno olaksanje. Ne, ne i ne, ne gledam stvari generalno, ima tu medju vama sjajnih momaka koji licno nisu imali niti jedan jedini problem na Benchu i to tvrdim – samo su poleteli za drugima, sto isto tako mogu da shvatim. Prihvatili su misljenje odredjenog broja drugih ljudi i dosli ovde: naslusaju se raznih prica (gde ja hocu da kazem i drugu stranu medalje) i zaista pocinju da veruju u to.

Benchmark je koncipiran od dve stvari: zvanican sajt i forum. Sto se zvanicnog dela tice, proci ce mnogo vremena dok budete bili u situaciji da vucete paralele bilo koje vrste. Odaberite medij koji vam odgovara kao protivnik, jer ne moze Rekreativo da kaze da je bolji od Barse jer je pobedio Albasete.
Sto se foruma tice, ja i dalje volim bench forum i tvrdim da ce stici novi momci, bolji od mene, vas...odgajicemo ih. Polako, za godinu dana, dve – niko se vise nece secati ovog slucaja, pasce u zaborav. Imace prilike da sazru, imace prilike da cuju sto-sta pametno na prezentacijama u Bench House-u, da se zaljube u tehnologije.

@ Monteboy (pozdrav, gle stvarno nismo imali prilike da komuniciramo) rece – misevi ti kolo vode. Ne mislim tako jer oni nisu misevi, nisi imao prilike da ih upoznas. Tu je gomila sjajnih momaka od kojih neki ponekad grese, kao ti, ja i svako drugi.

Bench forum – svi moderatori na Bench forumu su ljudi na svom mestu, neko ima duzi fitilj, neko kraci, neko ne ume da se iskontrolise a neko ne - ali to je i situacija sa svima nama, jedni smo kao nickname na nekom forumu, drugaciji u stvarnom zivotu. Vidim da ima dosta primedbi na moderatore, dosta njih sam imao prilike da upoznam, nikada nisam primetio kod bilo koga da sebe dize iznad cele price: stvarno nemam bilo kakvu ideju da je iko na Bench forumu ugnjetavan. Razmirica je bilo i bice ali dobro – svako ima pravo na svoj sud. Svi oni obavljaju tu funkciju za opste dobro, neko bolje, neko losije, ali nemoguce je ustanoviti ko je i kada pogresio. Na zalost, ocito da nisam bio svestan da im svaki potez gledate ne pod lupom, nego pod mikroskopom.

Pre nekih godinu dana hteo sam nesto da probam vezano za PM u adminu foruma: uzeo sam jednog ex usera banovanog pre recimo 5-6 godina, probe radi. Kada sam usao u sent messages, kada mi se zeludac nije prevrnuo. Zamislite marcelovu pesmu sa najogavnijim psovkama kakve samo mi imamo, sa pominjanjem dece, groba, zene, majke, sestre – pa sve to puta 10. PM je glasio na najboljeg medju nama, silverglidera. Uplasio sam se suludih ljudi i nikada vise ne bih voleo da to ponovo procitam ili da nekome gledam in/out box – jer to vodi u parnoju, sizofreniju, gde vec. Meni to silver nikada pomenuo nije: ne pitam ga zasto ne dolazi na forum iako redovno komuniciramo, mogu samo da pretpostavim. Zasto on, najbolji od svih, da tako nesto zasluzi: najsmireniji, najbolji, sa najvise takta i pedagoskih osobina, ljudskih manira. Sta se desava sa ostalima koji i nemaju toliko volje i navedenih osobina? Neko je od vas kritikovao silvera? Ja ne mogu da verujem: meni si i mogao da pronadjes da nisam odreagovao dobro, ali njemu???
Zasto ovo pricam: da shvatite koliko forum sa 30k registrovanih clanova u sebi moze da krije poremecenih osoba. Koliko ti ljudi jos uvek uspevaju da razaznaju zito od kukolja, dobro od loseg, ispravno od pogresnog? Rekli smo – sum se uklanja, fokus na teme. OK, znam da cete sada izvuci nekoga od modova koji remete to pravilo – ali ja to sve da ispratim ne mogu teoretski.

Vas za sada ima toliko koliko vas ima, 60 puta manje registrovanih a online – u svakom trenutku dana 10 puta manje. I danas imate vremena da pozdravite svakog preletaca ponovo, dobro dosao, evo vidis tu smo, druzimo se, jel se i Branko Milicevic registrovao? – posto vidim da cvetaju ruze, drugarstvo u carstvu.

Ja i Bench forum – i da sam sto posto bio u situaciji da 24h provedem na forumu, nisam siguran da bih uspeo sve pozitivno da resim. Mozes da resis kada obostrano postoji dobra volja, ali toliko ljudi busi bench na ovaj ili onaj nacin iz licnih interesa, da sam poceo da sumnjam u dobre namere. Da, desavalo se da me nema i po par dana na forumu: ali razlog tome je standardni posao rada na sajtu koji iziskuje dosta posla, dosta sastanaka i pregovora, sve ono sto covek koji vodi (mikro) firmu treba da radi da bi opstao i napredovao. Moderatorski tim je imao i ima moje puno poverenje da se sa nekim stvarima izbori: da, mozda u tom nekom momentu jeste doslo do zamora materijala kod nekih starijih modova ali stvoriste farsu o teroru na Bench forumu. Ne mogu da se slozim jer za teror je potrebno neko da se dogovori o ugnjetavanju, a posto je i vas nekoliko bilo deo moderatorskog tima, znate da o tome nikada nije bilo reci.

NIJEDNOG moderatora Bench foruma ne bih menjao za bilo koga od vas, da se razumemo odmah. Znam kakve su im namere i koliko su cestiti: ne kazem da su idealni, ne kazem da uvek dobro reaguju, svadjamo se medjusobno zbog toga ponekad, ali zli niti losi nisu. Osim ako im se neko nakaci na grbacu...a bilo je toga, da se ne lazemo. I Kurta, i Murta... Niti ovim recima zelim da omalovazim bilo koga od vas, daleko bilo, samo zelim da kazem da imamo dva pogleda na celu situaciju.

Audiofreak – da, upoznali smo se na 10 hiljada milja od Beograda i shvatili da smo obojica (relativno : ) normalni, a od njegovog slucaja je nekako sve krenulo. Video sam da mu smeta i obrisao sam njegovo ime iz liste ljudi koje sam u editorijalu pomenuo da su na ovaj nacin gradili Bench: zao mi je sto to nije video drugim ocima, onako kako sam ja video ali to je za mene jos jedan dokaz opste histerije koju ste pokrenuli na relaciji Bench – PC Axe i na tome gradite svoju buducnost. Da, audiofreak je jako puno dao Bench forumu i ja sam hteo da pokazem njegovim pominjanjem u tekstu da to nisam zaboravio i pored neslavnog prekida druzenja: ne da ga svojatam jer to ne cinim, niti smo prilikom naseg vidjanja u SF uopste pricali o tome, pomenuli nismo ni Bench, ni ban sa Bencha, ni PC Axe. Hteo sam da ga pomenem pijeteteta radi, da pokazem da moze neko veliki u tome da bude, ali ocigledno da neke stvari vi ne mozete da razumete... Neko bi se nasao povodom mog clanka da nisam pomenuo Igorovo ime, neko ko bi rekao - mogao je makar da ga pomene, toliko je vremena ostavio tamo i toliko toga napisao, kakav smrad od coveka. I opet bi bili na istom – sve se gleda pod lupom, sve se izvrce i okrece

Igorov je fitilj medjutim bio izuzetno kratak u toj cuvenoj situaciji, odreagovao je izuzetno lose i neartikulisano sto ne prilici coveku njegovog znanja i ja sam mu to rekao u nekoj nasoj prepisci na skajpu. Nije uvredio filipa, rekao mu je krajnje ruznu rec i da se nosi u svoju gejming sobu. Svako od vas bi stao na stranu svog saradnika, prijatelja, komsije, klinca iz kraja....Filip je zaposlen u Benchmark doo koji mu isplacuje platu, placa doprinose, markicu i zdravstvenu knjizicu. Usao je u tu diskusiju IZUZETNO KULTURNO. Dosta je toga ucinio za benchmark. Znam da u svakome ko zna vise od drugih ima velika doze sujete i ljubomore po pitanju sopstvenog znanja, ali majstorstvo je to preneti na druge i da pri tome ostanes ljudina. Nesto kao sto je radio silverglider svojevremeno. Da li mi je bilo zao? Jeste, jako...nisam imao prilike da promenim to – audio je vec bio banovan a kao poslednju poruku neposredno pre nego sto je neko (max) okinuo ban dugme, meni je poslao PM da odlazi sa foruma i da ne pokusavam da ista uradim da ga vratim (istina Igore?)

Istu sam situaciju imao sa wiz-om koji se dohvatio sa jednim od moderatora...dobio sam PM u kome me obavestava da odlazi. Pitao sam, stani, polako, mogu li ja da pomognem da se problem resi, ne mora to tako da bude. Rekao je decidirano NE MOZES...i otisao. A cujem da je i on ovde izrekao drugu tvrdnju

Prelazim dalje...slucaj Yoti. AMD predlaze da nekome sa foruma damo najnoviju kartu da uradi user review: sjajno postovanje bench usera od strane amd-a, otvaram glasanje, najvise ljudi glasa za Yoti-ja. OK, neka kartica ide njemu, coveka ne poznajem, ali ako svi kazu – ajde, naravno. Prodje par dana, ja na sastanku sa Intelom, zvoni telefon iz Pin Computersa: Peco, dosao je covek sa tvog foruma i trazi da mu izdamo hw da testira. Kakav bre hardver, o cemu se radi? Niko mi nista nije rekao, niko nista pitao da li se slazem. Znaci u pitanju je hw koji nema veze sa testom na sajtu – vec komponente koje su yotiju trebale da napravi test setup. Ja ne verujem sta se desava...niti poznajem coveka, niti mi je jasno zasto je dosao po hw, niti stvari tako lako funkcionisu danas. Aman ljudi, zasto Pin daje pratece komponente da bi neko testirao i prikazao hw koji veze nema sa njima (u ovom slucaju amd karticu). Nije sve to tako lako da ja odem sad bilo gde i uzimam sta mi se prohte: prosla su ta vremena, svaki hw danas trazi izlaznicu iz magacina, povratnicu...nema li toga svega, sledi faktura koju Benchmark mora da plati.
Posle dva dana dolazim na forum, a tamo hajka na Pecu, ovakav, onakav, nije dao yotiju da uzme hardver da testira, derpe, sram ga bilo, za***ani je bio najagresivniji dok mu nisam lepo objasnio da je pogresno informisan...e ta rekla-kazala je ubila Bench forum i vama davala povod da po njemu danas pljujete. Kada sam sve ovo lepo objasnio javno na forumu, da sve to ne ide u realnom zivotu bas tako jednostavno – Yoti se popismani i insistira da ga obrisem. Posle par meseci, eto ga nazad opet: malo smo se nas dvojica PM-ovali i ustanovili da je u pitanju bio nesporazum, ali mrlja je meni nabacena bez ikakvog razloga. Danas drzi signature uvredljive sadrzine na benchu, u vezi audia – to me je i potaklo da se sa igorom licno upoznam i razjasnim njegov odlazak/ban sa bencha. Audio je sam sebe banovao sa bench foruma jer takav nacin izrazavanja nije bio dostojan njegovog znanja i velicine. Svi su moderatori u tome bili jednoglasni, osim Duleta ako se ne varam...gle ironije danas u svemu tome. Tim se ne pravi time sto si kupio/dobio Ronalda, treba ti Karvaljo, Kanavaro, Kasiljas, neki vezni...

Yoti...imam jedno pitanje? Ko je ovde bio moj veliki prijatelj pa sam ga izdao? Koga sam prevario? Tebe, nikada nisam video a po dobrom te (virtuelno) upoznao nisam. Coola – nikada ga nisam video. Dule? Dule nije moj drug kamoli prijatelj, samo sam ga sreo desetak puta u zivotu i video da se moje razmisljanje dijametralno razlikuje od njegovog. Vi ste razmisljali samo na drugi nacin od mene, ja jednostavno ne vidim da je prava stvar da razmisljam kao neko drugi ako u to ne verujem. Vi ste okupili svoje istomisljenike, napravili svoj sajt i to je sve u redu: samo mi ne guraj pod nos nesto sa cime ja nemam veze. Kazes ja sam izdao nekoga, koga? Pokazi mi prijatelja u mom zivotu koga sam izdao, ostavio, nisam pomogao, prevario? Odakle tebi ideja da mene komentarises nakon farse koju si mi napravio? To sto si trazio da te izbrisem sa foruma desilo se kada sam zapeo da istinu isteram na videlo, pa si resio da odes (i kasnije da se vratis).

Zoniju nije jasno zbog cega je banovan...ja sam ga banovao i on je meni drugi koga sam u zivotu odstranio sa foruma. Godinama je pravio budalu i od sebe i od drugih: njegovo legendarno preganjanje sa Delimirom koji je ludeo od njega, svima je dosadilo. Molio je i kukao da ga vratimo, JA sam jedini rekao MOZE iako su me svi zbog toga kritikovali a banovao sam ga zato sto je namerno provocirao u tom threadu oko twkr procesora – u koji ste uleteli kao aligatori. Zasto se bavite sajtom koji je losiji od vaseg, zasto hranite svoju sujetu na taj nacin?
Pomenucu zonija i to sto je pre nekih 6 godina dobio najbolju ikad dodeljenu nagradu na Bench forumu: i tada je bio problematican, ban je visio u vazduhu sa svih strana – ali je bio izvucen i dobio je nagradu. Nisam rekao, a on ne moze, on je los: dobio je prvi Athlon 64 procesor koji je dosao u Srbiju i uz nju maticnu plocu... I ovog puta, izvucemo moderatora: istog momenta sam znao da me ceka gomila problema zbog toga. I kada sam rekao duletu, zelim vam pare sto pre da shvatite: kako nastaju problemi izmedju ljudi. Zamislite nagradnu igru na ovom sajtu: dolazite do prve nagrade, i biva izvucen moderator koji za svoj rad nije placen, nije na platnom spisku, toliko je toga dao forumu, trudi se zajedno sa svima, gine za forum – i vi kazete, e slusaj, ne mozes da je dobijes. Moderatori rade svoj posao iz ljubavi i nema smisla odstraniti ih iz ucestvovanja. Ja nemam niti sam video spisak urednika nagradne igre do izvlacenja, svi su bili u folderima pod rednim brojem – ako vam ovo ista znaci. Podeljene su nagrade u vrednosti od 3 hiljade evra a to ne komentarisete?

Ceo problem na Benchmarku nastao je oko overclockinga i svega sto je nastalo nakon te price: moj stav koji i danas vazi sto se tice testiranja maticnih ploca, procesora i komponenti jeste: Benchmark treba da se obrati sirokoj zajednici, ne samo i iskljucivo entuzijastima. Nece me niko u tu pricu uvuci, definitivno! Ja sam IT novinar, ne entuzijasta kao vi. Postujem vas ali nismo na istim stranama. Ne moze maticna ploca da bude ocrnjena pored svih svojih kvaliteta koje pokazuje na delu, samo zato sto se klokuje za 2-3-5 mhz manje od suparnicke niti je zbog toga shit koji ne treba kupiti. Moze najbolja da se nagradi, istakne, sto ne znaci da neke druge mogucnosti njenog konkurenta nisu mozda cak i vise vredne hvale. Od 100 ploca ili procesora u ovoj zemlji, 90 rade na defaultu, 9 sa laganim oc-om i plafon jedna sa nekim ozbiljnjim. Kaze diabolique u svom postu da od oc-a i moddinga nista vise nema na forumu: dragi druze, ne treba ni da ga bude sto se mene tice. Vrlo sam srecan zbog toga: da ne isterujem vise djavola ko je fejkovao rezultat, ciji je veci, lepsi, duzi ili siri, ciji bolje ulazi. Ta je prica Benchu zadala mnogo problema i ja je prepustam drugima: te sobe su sto se mene tice, tu samo radi rekreacije i tako ce i ostati

E u OC krugovima ovakvo razmisljanje dolazi na noz jer samo se OC ceni i postuje: ko nije sa nama, taj je protiv nas. Vi ste zajednica koja se bavi ovim sportom, osnovali ste SX tim i sve ovo bi se isto danas desavalo – samo sto Marka nema u celoj prici. Pravili ste sesije, upoznavali se, druzili, pozeleli da radite nesto samostalno, i tada ste “cimali” ljude sa Bench foruma gomilom lazi i neistina, “puckali ih”, potpuno isti scenario sada se desava i sa PC Axe-om, samo sto je tada sve bilo uvijeno u neku drugu pricu, optereceno “vlasnickim listom” tog sajta i prepiranjem ko je i koliko ulozio – dok nije puklo izmedju vas samih. I u to vreme je isti taj los Peca tebe Dule i Marka poslao u Amsterdam na OC event ako se secas: da, Benchmark je dobio poziv jer za SX niko cuo nije u to vreme, ali opet sam hteo da pokazem dobru volju a ne da saljem recimo nekoga drugog sa foruma, samo da bi kontrirao vama jer ste u SX-u. To zaboravljas...isto kao sto sam vas gurnuo na B92 da pricate o tom istom OC-u na MSI eventu. Kako ljudi slabo pamte...

I vas su pare zavadile, zato ti i kazem Dule da ti ih zelim sto je moguce pre: i raspad SX tima po tvojim recima je izazvao problem vlasnistva, ja opet cujem da ste se rastali jer si ti zeleo da sto pre pocnes da zaradjujes od tog sajta. Ej, nije to nista lose, pametan covek nece traciti vreme su svom zivotu a da nema pas za sta da ga ujede, da zbog toga ne moze da osnuje familiju jer mora da provodi 24h na forumu sa svojim drugovima. I nemoj da me prozivas zbog onoga cemu isto tezis: da radis i privredjujes. Ne secam se da si ikada napisao ili pozeleo da napises neki tekst za Benchmark iz ljubavi prema zajednici, vec si isto pisao za novac. Kao i svi drugi uostalom, ako me optuzujes da radim za pare, reci cu ti, da, radim za pare – jer nekoliko ljudi hrani svoju kucu time sto radi za Benchmark. Sta je tu neprirodno? Zar i ti ne zelis to isto, da napravis sajt koji ce biti dobar i omoguciti ti egzistenciju? Benchmark je na ime poreza i doprinosa u proteklih deset godina ovoj drzavi dao poprilicno, skinuo sa spiska nezaposlenih nekoliko ljudi, omogucio im je posao i normalan zivot...meni da krvavo ali i posteno otplacujem svoje kredite i podizem/skolujem decu.

Onda ste se raskantali, ko je u pravu – nema tu prave istine. Svi gledamo iz svog ugla i ja u to necu da ulazim: uvek je svakome od nas sopstvena muka najveca. Problem je medjutim nastao time sto ste vas sukob preneli tamo gde mu nije mesto – na moj forum. Stvarali ste sebi tabore, lobirali za svoju ideju, preko moje grbace, pripremali teren za Day D. Secas li se mucnih razgovora od po sat vremena, nemojte ljudi. Onda je Marku nakon nekog threada neko pretio da ce noge da mu polomi kada izadje na ulicu, da vodi racuna. Marko mi je davao ostavku na mesto moda, pokusao sam da ga smirim, da kazem da ne moderise neko vreme, da se ne upusta u diskusije, da prodje vreme, da se pomirite, da legnu stvari na svoje mesto. Da li stvarno ja treba da se bavim problemima u koji ste me uvukli na mom sajtu, zbog vasih problema nastalih na drugom mestu? Nemam ja 20 godina i svo vreme ovog sveta na raspolaganju, imam troje dece, mnostvo obaveza u zivotu, poslovnih i privatnih, da bih se bavio takvim stvarima na koje ste me terali. Da li stvarno mislis Dusane da je to normalno? Seti se mog threada u mod sobi gde sam vam glasno rekao da prestanete ili ce jedan morati da bude odstranjen? Izvini ali marko se povukao i poslusao me, ti si i dalje nastavio da svoju ideju guras...elem, stvarno nema potrebe nakon svega toga terati mak na konac ko je u pravu a ako ne, meni je stvarno u prirodi da lose stvari zaboravljam. Divim ti se kako uspevas da iznova pronadjes argumente da me blatis...

Ja stvarno nisam imao prilike ni vremena da se upoznajem redom sa svim ljudima na forumu: ne vidim svoju gresku u tome jer bi onda trebalo da sve u svom zivotu zanemarim, pa i porodicu. Marko (14 godina), Katarina (10 godina) i Pavle (15 meseci) zasluzuju da na njih trosim svoje vreme i da za njih radim, da ih oblacim, hranim i skolujem – to je moja ljudska i moralna obaveza. Oprostite ali na zalost, nemam vise vremena za igranje countera cele noci, ne mogu da dodjem da gledam oc sesiju u 3 ujutru, nema sanse da postignem da se sa (novim) stotinama korisnika Bench foruma upoznam. Nemam 20 godina niti sledecih 5 ili 10 koje mogu narednih godina da krckam lagano. Ali ne mogu Dule da gledam kako me javno blatis i konstruises svoju verziju price da bi na tome gradio svoju buducnost. Izgradi je na kvalitetu tekstova na koji se toliko pozivas a ja cu ti sada dati primer sta masovna histerija i urlanje na glas znace:

- test ISTOG CM napajanja svojevremeno: Marko pise za SX tim, Dusan Srbljak za Benchmark
Na sx forumu ludilo, Mare, odvalio si ga, svaka cast care, razbio si test, ne ko onaj bljutavi test na “onom tamo sajtu”, mi smo tvoji drugari, sta ima da pises za one tamo
Taj drugi “bljutavi test” koji su na tom odvratnom forumu redom svi ispljuvali je uradio Dusan Srbljak, urednik danasnjeg sajta PC Axe – verovatno u svojoj mrznji nisu stigli da procitaju tvoje ime, ali po Benchu treba gaziti napalm bombom. Srusiti ga i spaliti...

Danas je Marko Vezmar krelac koliko mogu da vidim, a Dule i ekipa su baje...rezultat, Benchmark je krsh. I dobar deo ljudi koje u ovom threadu mogu da vidim, bio je upravo auditorijum koji je tom prilikom na taj nacin glasao...
 

Peca

Newcomer
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
0
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vidim Dusane da si pomno ispratio moj osvrt na prethodnih deset godina: nece PC Axe svoj autoritet izgraditi na kritikovanju drugih niti time sto si okupio bivse clanove Bench foruma. Da, ja sam dao nesto ovoj zajednici, imam pravo da iznesem svoje stavove. Kada kazes da sam primetio tvoj enormni napredak, tvoje znanje i velicinu, ja sam se prepao...ne zameri mi, ali stvarno mislim da mnogo bolje igras kosarku nego sto je tvoje znanje, to jest nacin na koji ga prenosis citaocu (ako ti je za utehu, da ne pomislis da je vredjanje, i ja sam mnogo bolje igrao fudbal nego sto sam pisao, i bio sam mnogo dobar u tome). Probao sam da ponovo procitam tvojih par testova koje si napisao za Benchmark: trudio sam se da sagledam kako to cinis, potpuno objektivno – nisam video kvalitet kojim se toliko busas u prsa. Ne kazem da je lose ali ne mogu ni da konstatujem kvalitet koji toliko pominjes i potenciras. Za mene je tvoj najbolji text pesmica za Logitech kojom si osvojio prvu nagradu na Bench forumu – nagrada od xxx evra, opet zahvaljujuci Benchu. Markov tekst o poliranju procesora koji je stajao kao sticky si skinuo, preradio i postavio kao tvog uma delo. Ne bi to niko ni provalio, nego je brisanjem tvojih umotovorina sa Bench foruma nestalo i to delo, velikim delom vlasnistvo druge individue.

Ne znam koliko ti zaista vredis kao strucnjak, mozda sam nesto i prevideo. Ali niko u istoriji Bencha nije toliko trubio o svojim kvalitetima kao ti, niko nije dao toliko na sopstveni marekting i promociju. Secam se AMD prezentacije u hayatu kada je bio Pierre Brunswick i kada je tu bio Nedjo, kada si posle mesec dana rada u Digitalu izjavio da si apsolutno siguran da ces se ti jednog dana naci na takvoj poziciji. Isto tako ta farsa o tome sto si postovao na Benchu, kao da si tamo ostavio tajnu formulu za lek protiv raka. Jedini razlog zbog cega nece vise nikome biti uslisena zelja za brisanjem postova jeste rusenje diskusija koje gube svaki smisao, gde u unakrsnom odmeravanju snaga jedan ostaje da prica ili se svadja, sam sa samim sobom. Vreme ce vase korisne postove prebaciti na 5, 10, 15-tu ili 50-tu stranu foruma gde ih niko citati nece a vreme leci sve...

Ja sam se OGRESIO o tebe i izvinio par puta sto ti nisam javio da sam izabrao Maksu za novog urednika kada je Delimir otisao u Intel. Nisam postupio profesionalno u tom slucaju, zamerio si mi, ja se izvinio...da se ubijem ne mogu, pogresio sam – priznajem i drugima. Nisam te pozeleo iz tri razloga: prvi, vec si pricao sa Digitalom i nisam hteo da se mesam nekome u pola posla. Meni je zeljko prilikom ranijeg izbora mkt devojke izasao dzentlmenski u susret i bilo bi ruzno da sam se poneo drugacije, da otimam coveka sa kojim je vec razgovarao. Drugi je to sto je tvoja energija za moje poimanje stvari prevelika: cenim sto zelis puno, sto hoces puno, sto imas u sebi puno energije, ali nisi mi kao covek “legao” i to sam ti rekao. Svaki tvoj post sa milionima raznih smajlija i novog isterivanja pravde je za mene agonija – sve moze u tri recenice da se kaze. Trece, ne zaboravi da si napomenuo da ti bas i ne odgovara da dolazis svaki dan na posao od 9 do 5. Previse puta “brate ovo-ono” za moj ukus, nema sta da lazem. Ako ti meni u jednoj recenici 4 puta kazes brate, moje je misljenje da bi to bio problem za Benchmark u nekoj komunikaciji sa drugima. Evo, i jos jednom ti se izvinjavam...ali samo zbog toga.

Zanimljiv je nacin na koji si iskonstruisao da sam vas o’ladio za saradnju: e tu je problem cele price, ako ne mislis kao Dusan Srbljak, ne mislis dobro i los si. Nakon raspada sx tima bilo je: Peco, jel mozemo da pricamo? Moze Dule, naravno...zvao si me na kafu a ja sam je platio kao i prethodnih deset puta kada smo sedeli (cudo kako se neko u ovom svetu ne za***e da mi plati pice, cak i kada me zovu sami na sastanak). Znas Peco, cuo si da smo se raskantali sa markom, znas brate, imam dobru ekipu oko sebe, sve su to moji ljudi, marko je ovakav i onakav. Imam sve same znalce oko sebe i hteo sam da ti predlozim da otvorimo “Bench science” ili tako nesto, ne secam sepredlozenog imena, da ne gresim dusu. Cime se se baviti taj sajt Dule? Pa testovima, kako cime, ali extra testovima... Dobro Dule, sta da radim onda sa Benchmarkom ako pravim jos jedan skoro isti sajt, ne otvaraju se sajtovi tek tako, ne cine se uspesnim tako lako i preko noci. Ko ce da isplati ljude za tolike testove, vidis da je kriza udarila sve redom – znam brate, ali mi smo mnogo jaka ekipa, mi bi razbili. Ja, fedja, big dzo, audio... OK Dule, ali ubijam moj sajt da bi tebi napravio prostor, ne ide to tako lako, nismo mi masina za pravljenje sajtova, vendori nemaju para, kamoli lokalne firme. Ono sto ja predlazem, jeste da pokusamo da napravimo nesto na engleskom zajedno: ja cu da snosim troskove sajta, izrade, prevodjenja, vi pisite, dodacemo ovo testova sa Bencha – MOZDA bi u tom smeru mogli nesto pametno da uradimo. Ipak je na engleskom druga prica, veca sansa da se zabode neki dinar. Opet, imamo mnostvo kontakata sa firmama, mozda se nesto i desi pozitivno, da napravimo nesto dobro, to je sve u sta ja u ovom momentu mogu da se upustim – a nista da obecam ne mogu. Velika je kriza, ne valja situacija, i to je rizik ali eto, da ne bude da nisam rekao nista...nisi se vise javio. A bio sam iskren, nisam bre ja rokfeler pa mogu da zapocnem sta mi se cefne

Tebi to Dule nije bilo dovoljno, vec si i to kako vidim iskoristio da iskonstruises parapsiholosku pricu da sam vas odmorio...aman bre, daj reci jednom nesto istinito. Napravio si sajt, napravio si veliki uspeh, stizes do zvezda, budi baja pa me ne uzimaj u usta kao u ovom threadu – a i u onom pre, pa je audio pripretio svojim povlacenjem sa foruma ako neko jos jednom pomene razne vrste pretnji. Reci cu ti nesto u vezi nase poslednje diskusije kada si trazio da te obrisem sa foruma: svega je bilo u toj poruci, i da nema zezanja sa tobom, i da si opasan, da je neko ne znam ko mislio lako ce sa tobom pa se posle primirio. Taj PM ne cuvam, niti bilo koji drugi, meni je tvoje insistiranje na TVOJOJ istini neprihvatljivo, a ceo tekst sam preleteo u deset sekundi, smatrao da sve napisano spada u domen naucne fantastike i obrisao te bez razmisljanja, kako si trazio. Istog momenta, bez trunke grize savesti, shvatio sam da ne zelim vise da te poznajem jer je polovina toga bila psiho prica. Analizirao sam sve to, kako sam dozvolio da mi se umesas u zivot, i ni dalje mi nije jasno.

Primera radi, Maksa je kao urednik jednom prilikom pozvao nekoga iz vase ekipe dok je sve jos bilo mirno, da porazgovara oko eventualnog angazmana za Bench. Ne znam ko je bio, ali receno mi je da je njegova tarifa oko 200 eura po testu – ja bih stvarno voleo da isti taj Maksa kome zamerate sve i svasta a jedan je od najboljih autora testova grafickih karti na netu, moze da zaradi i pola te sume. Kako vi gradite konstrukcije, meni je to fascinantno...

Tvoj je zakljucak bio, evo ja ti Peco kazem, otvoricu svoj sajt, u fazonu – videces. Ne treba meni da se svetis time sto otvaras sajt vec da to bude tvoj profesionalni (entuzijasticki) izazov: otvorio si ga medjutim gomilom spletki, povukavsi sa sobom deo ljudi sa Bench foruma kojima atmosfera tamo nije odgovarala. Dobar glas se daleko cuje a ja stvarno nisam cuo da je neko propagirao PC Axe jer se pojavio taj novi sajt koji je “razbio”: ja sam o vasem kvalitetu cuo samo od vas samih, odnosno od vaseg auditorijuma sa kojim se licno druzite i koji je poprimio na zalost, fizionomiju masovne histerije. I ponavljam, jesam li ja ikome cmizdrio da se vrati? Nisam...migracije su normalna stvar kroz istoriju, tako i migracija dela korisnika Bench foruma na neki novi. Moj pogled se kao sto vidite razlikuje od vaseg sto ne znaci da je vas pogled los niti da je moj dobar. Budite zadovoljni sada kada ste se pronasli i tu dolazimo do kljucne teme celog ovog pisanja:

ZASTO NISAM DOZVOLIO PCAXE NA FORUMU?

- U dve reci: niste zasluzili! To se drugacije radi, Peco, idemo sami, stasali smo, pravimo neku nasu pricu, imali smo losa zajednicka iskustva dok je bio SX team. Mozemo li da racunamo na tvoju pomoc ili ne, da li ti smeta da ostavimo linkove, porucimo ljudima da tako nesto postoji, OC zajednica posebne vrste. Ne bre, istog jutra je bench osvanuo u mnostvu signature-a sa svih strana, koji su predstavljali iskljucivo provokaciju i pokusaj otimanja usera Bench foruma. E pa ne moze, evo, jasno, glasno i iskreno! Ne dam bre!

Placu svi na PM, kukaju, ne das nam da radimo, kakav si to covek, sto drugi mogu a mi ne mozemo? Ne mozete drugari, jer ste drugi put zaredom povracali po meni, jednom sam progutao sa SX-om ali drugi put ne. Zamislite da u Comtrade Shop udju devojke i kupcima dele Pakom flajere, ima li to igde na ovom svetu?

DA JE BILO TOGA, ja bih vase OC domete na sajt kacio kao rezultate srpskih overclcokera – setite se da smo SX-u dali tako nesto. Medjutim, uopste OC nije poenta ove price kako je predstavljate, to je samo maska - hteli ste sajt koji cete da gradite preko moje grbace. Sve ovo je jedna velika farsa jer PC Axe nije skup otcepljenih usera Bench foruma nego ideja da se napravi sajt koji ce njegovim autorima pomoci da se ostvare. Samo napred, ali Pecu i Bench u to nemojte da mesate

TWKR je samo jos jedan dokaz o tome: kako ne shvatate da ga mi nismo dobili da bi njime jurili neke rekorde, aman, ne palim se ja na to. Ja od hardvera imam notebook bre... Sasa Marinkovic, visoki predstavnik AMD-a, poslao ga je nama povodom otvaranja Bench House-a, da ljudi vide to cudo, da uvelicamo dogadjaj – mali Benchmark ga je dobio a zlotvori nisu poslali velikoj sekiri. OC rezultat tom prilikom je bio sve, samo ne pokusaj obaranja ikakvog rekorda. Setup je marko napravio za dva sata, vise je to bila demonstracija za ljude koji to nisu imali prilike negde da vide...nikakva ocekivanja jer nije bilo vremena za to, daj samo da se napravi nesto pristojno, da ljudi vide, da ne promasimo temu

Kuku majko, uletese redom animan, Big Joe, ko sve jos, na bench forum: imamo ga i mi! Pa bas lepo, uzeli ste ga sa stola u Digitalu: pitam Kicu iz AMD-a, jesi li ti Kico dao PC Axe-u procesor. Kaze covek – Peco, sta je to PC Axe? Da sam rekao, trazi ga nazad, uzeo bi ga, nisam – to je to Dule sto kazes da sam rekao da mogu da blokiram. A nisam...
Objavimo reportazu i rezultat koji je napravljen zaista iz zezanja: evo ih opet, we are the champions, we are the champions. Drugari, s kime se vi to takmicite? Pa zar niste rekli da odlazite sa Bench foruma? Pa zar toliko muka za par MHz vise u odnosu na rezultat demonstracije za posetioce Bench House-a...e da, lep je sport taj OC, meni je bilo zanimljivo da gledam. Mada je fudbal ipak realno bolji, ne trebaju ti pare da pokazes da si majstor. A i vise para mozes da zaradis, makar igrao za klub iz Azerbejdzana

Problem sa PC Beastom je isto tako histerija i ludilo: coveka nisam nikada video, ali ako neko kaze Peco, izvoli u moju kucu da se sam uveris da je ono sto pricam istina – ne mogu da dozvolim da ga neko banuje zato sto se zbog toga on nije plasirao na Gigabyte OC challenge. Ja sam sa spejsom oko toga pricao, da li je istina ili je fejk, kaze covek – priznat mu je rezultat na hwbotu, ne mogu da se zakunem da je 100 posto ispravan ali tako stoje stvari. Dule, ti si u tom momentu stvarno po meni isterivao djavola, razumem u neku ruku ogorcenost i razocarenje zbog uzaludnog truda, ali koliko sam ja shvatio, niko 100 posto ne moze da tvrdi na osnovu screen shota da li je pravi ili ne – ono nadmetanje sa njime u onom threadu, jel to ponasanje Bench moderatora? Ili tebi treba da se oprosti? Ja stvarno nisam mogao da zapucam put Loznice gde sam pozvan da vidim rezultat, ali ako neko pozove da se uverim, ili blefira jako dobro ili se kune u istinu.

@ audiofreak – Igore, puno srece u radu. Izvinjavam se sto sam te pomenuo u editorijalu, nadao sam se da cu izazvati drugi efekat a ne udariti na neciju sujetu. Mislio sam posle naseg upoznavanja da ces shvatiti zasto to radim, da neko ne misli da Peca ne ceni neciji doprinos ili ida pljuje po njemu. Jos jednom oprosti, uklonio sam tvoje ime odande

@ CooLa – tebi momak nemam sta da zamerim, niti da se izvinjavam. Ti si kolateralna steta ovog sukoba, Duletov odani vojnik. Takve ljude treba imati uz sebe, iako smo se malo sporeckali. Malo brzas, volis sebi da dajes na znacaju ali dobro. Pozdrav za tebe!

@ dekara – pa ko kaze da ti nisi na Benchu, redovno postujes u malim oglasima. Pa mi zato i sluzimo, zar ne?

@ dr.fedja – u avgustu 2001. godine ostavio sam ti svoje radno mesto u amanet: preporucio te na poziciju koja je bila divota jedna, stao iza tebe i tvog znanja – znas kako si priliku iskoristio. Nisam zasluzio od tebe tu konstataciju da sam umislio da sam neko i da sebi pridajem previse vaznosti jer Peca kome je mogao da pomogne, to je i uradio. Nikakve tripove nemam o svojoj velicini ali znam sta sam uradio. Svoju ljudsku velicinu i uspeh u zivotu zelim da demostriram u svom domu od 5 popodne ujutru do 9. Od 9 do 17 radim onako kako mi savest nalaze.
Vas u ovakvom obliku ne bi bilo da nije mene – to sto mi se sada satro zahvaljujete na PC Axe-u jeste gistro za veverice. Ne, nisam vam ja dao ideju, to je samo povod za ostale da konacno probate ono sto ste zeleli. VI mi sami pridajete previse vaznosti i nikada ne bih dosao na ovaj forum iz principa da se mojim imenom niste previse bavili: nikada me nijedna devojka u zivotu ostavila nije a da jeste, za njom ne bih jurio, budi uveren u to. Jako mi je vazno sta ljudi misle o meni: zato se i trudim da nikome ne uradim nista nazao u svom zivotu. Ali da branim svoje – branicu ga zestoko koliko ne mozes da zamislis
Sto se kvaliteta tice – ja u svoj tim duboko verujem da ima snage da se nosi sa svima. Ali, drago mi je sto si pomenuo rivalitet: ucinicete i vi nas boljim. Ja sam se vec trgao...

Eto, i te prezentacije kojih ce TEK biti u Bench House-u: vidim da pratite sta se desava i da se sto posto nervirate sto ne mozete nesto da odslusate – jer znam da medju vama ima onih koji bi na to dosli ali se plase sta ce kolege reci. Ko sto rece audio, morate da odlucite ko vam je devojka a ko svalerka. A kada neko prvi put u istoriji ove zemlje dovede HIGH strucnjake na noge svom community-ju, ima razloga da bude zadovoljan.

@ misko78 – postovani arhitekto, gospodine, glavo kuce i oce. Pokusao sam da shvatim zasto ste rekli da se Peca namerno pise sa malim “P” ali ni iz vaseg obrazlozenja neuspele saradnje sa Brankom Maksimovicem (sa kojim cu definitivno da popricam o tom slucaju jer je to neprofesionalno – ako je zaista tako) ne mogu da shvatim zasto malo “P”. Vidim da ste detaljno obrazlozili situaciju, ali ne vidim da vas je Peca sa velikim “P” igde uvredio, povredio, prevario, upoznao, sreo...gospodine misko78, bivsi saborche sa Bench foruma, niste u pravu.

Sto se nepominjanja delimira u editorijalu tice: mislim da je tako najbolje za obe strane. Dugo sam razmisljao sta tu treba uraditi, ali posto je nas brak ostao ruzna epizoda za obe strane, najbolje je zaboraviti ga

Rece neko, da ne imenujem ko: voleo bih da se pomirite. Ja nisam ni sa kim u svadji: nisam dao na sebe i na svoje, nista vise od toga. Ako je nekome normalno da otima a da druga strana cuti, onda neka mu je alal. Sve do ovog momenta sam cutao. Pre neki dan sam cuo super vic, daj makar da vas nasmejem za kraj:

Srbin ozenio Jevrejku...pita ga desetogodisnji sin:

- Tata, jesam li ja Srbin ili Jevrejin?
- Sto ti je to vazno sine?
- Ma neki mali hoce da mi proda bajs pa ne znam da li da se cenkam ili da mu ga otmem!

Da, na kraju zaista mislim da je dobar deo ljudi pronasao svoje idealno mesto: iskreno, drago mi je da neke od vas ne vidjam na Bench forumu jer ako gx-x kaze da je postovao 12500 puta, mogu da zamislim kolika je kolicina kvaliteta u tom broju postova. Ne, nemoj molim te da se vratis tamo: niti ikoga zovem da se vrati. Pristup i komunikacija na ovom forumu se razlikuju od mog misljenja kako Bench forum treba da izgleda, evidentno. Zbog toga ste pronasli svoje pravo mesto, nije vas Dule terao da dodjete ovde, pronasao je i pogodio vase afinitete. Sa dobrim delom vas me razlikuju neke dobre godine, ne mozemo razmisljati isto i jednostavno, PC Axe je forum koji vam vise lezi. Ja cu vas jos jednom pozdraviti, pozeleti vam mnogo svetskih rekorda i zdravog druzenja koje treba negovati. Ne zanima me niti malo sta ce iko postovati nakon ovoga niti cu doci da to pogledam...

Ostajte ovde, sunce drugog neba nece vas grejati kao vase...
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zoniju nije jasno zbog cega je banovan...ja sam ga banovao i on je meni drugi koga sam u zivotu odstranio sa foruma. Godinama je pravio budalu i od sebe i od drugih: njegovo legendarno preganjanje sa Delimirom koji je ludeo od njega, svima je dosadilo. Molio je i kukao da ga vratimo, JA sam jedini rekao MOZE iako su me svi zbog toga kritikovali a banovao sam ga zato sto je namerno provocirao u tom threadu oko twkr procesora – u koji ste uleteli kao aligatori. Zasto se bavite sajtom koji je losiji od vaseg, zasto hranite svoju sujetu na taj nacin?
Pomenucu zonija i to sto je pre nekih 6 godina dobio najbolju ikad dodeljenu nagradu na Bench forumu: i tada je bio problematican, ban je visio u vazduhu sa svih strana – ali je bio izvucen i dobio je nagradu. Nisam rekao, a on ne moze, on je los: dobio je prvi Athlon 64 procesor koji je dosao u Srbiju i uz nju maticnu plocu
Nisam hteo da pišem više ništa u ovoj temi, ali pošto sam direktno pomenut, onda moram da prozborim koju :)

a. Ne mislim da sam pravio budalu ni od sebe ni od drugih, već možda previše fanatično držim do nekih svojih stavova, čak i kada drugima smetaju.
b. Delimir je mene non-stop kvalitetno pod*ebavao (stalno menjanje avatara, ubacivanje podrugljivih potpisa i slično). Slično je bilo i od drugih modova; ja sam se bunio zbog toga, a reakcija na to je bilo dodatno pod*ebavanje od strane grupe modova.
c. Nisam molio i kukao da me vratite, već sam o tome samo par puta uzgredno popričao sa jednim od modova. Hvala za tadašnje vraćanje, jer mislim da je bilo opravdano.
d. NE ZNAM NIŠTA O BILO KAKVOM PROVOCIRANJU oko twkr procesora! Koliko se sećam, samo sam pitao šta znači TWKR i postovao fotke onog kul pakovanja tog procesora. Mislim da nisam više ni učestvovao u toj temi.
e. Nisam dobio CPU, već 80GB hdd. Zbog tog HDDa sam i stavio "RIP" avatar, kada se desilo šta se desilo sa Kokosom, a zbog toga sam najgore moguće bio izvređan od strane Kutije i Marti Misterije na "nezvaničnom" Bench IRCu (čini mi se i preko PPa na Benchu).



Bottom line: ja i dalje želim sve najbolje Benchu, kao i PC Axe-u. Žao mi je što je sve moralo da se ovako završi, što je toliko loše volje među ljudima.

Ja se nikada ni nkoga ne ljutim i uvek sam spreman da pređem preko prošlosti, ali mi ne smeta ako druga strana nije spremna na to. Smatram da sam puno svog znanja (koje je onako osrednje) uložio na Benchu, da sam vrlo retko tražio nešto zauzvrat i malo mi je teško što mi se to vraća kao da sam ja neki "internet terorista" ili slično. Drago mi je da znam da sam puno puta tamo video rečenicu "Hvala, ZoNi!" i meni je to dosta - nisam nikada tražio ništa više, niti sam ikada uradio nešto što bi bilo na štetu Bencha. Ako je nešto shvaćeno tako, onda je u pitanju samo nesporazum i ništa drugo.
 
Poslednja izmena od urednika:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
@Peca

Jel imash josh neshto da dodash? Poshto ne zelimo da ostanesh nedorechen...

:wave:
 
Poslednja izmena:

dr wox

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.09.2009.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8200
Motherboard:
ASUS P5Q-PRO
RAM:
2X1GB Kingston
VGA & cooler:
ATI 3650
Display:
HP LP1965
HDD:
2XWD320GB + HIT.160GB
Sound:
AL VS2421
Case:
LIAN-LI + CORSAIR 450W
PSU:
450W CORSAIR
Optical drives:
PIONEER DVR-215D
Internet:
ADSL 1024/128
...Prelazim dalje...slucaj Yoti. AMD predlaze da nekome sa foruma damo najnoviju kartu da uradi user review: sjajno postovanje bench usera od strane amd-a, otvaram glasanje, najvise ljudi glasa za Yoti-ja. OK, neka kartica ide njemu, coveka ne poznajem, ali ako svi kazu – ajde, naravno. Prodje par dana, ja na sastanku sa Intelom, zvoni telefon iz Pin Computersa: Peco, dosao je covek sa tvog foruma i trazi da mu izdamo hw da testira. Kakav bre hardver, o cemu se radi? Niko mi nista nije rekao, niko nista pitao da li se slazem. Znaci u pitanju je hw koji nema veze sa testom na sajtu – vec komponente koje su yotiju trebale da napravi test setup. Ja ne verujem sta se desava...niti poznajem coveka, niti mi je jasno zasto je dosao po hw, niti stvari tako lako funkcionisu danas. Aman ljudi, zasto Pin daje pratece komponente da bi neko testirao i prikazao hw koji veze nema sa njima (u ovom slucaju amd karticu). Nije sve to tako lako da ja odem sad bilo gde i uzimam sta mi se prohte: prosla su ta vremena, svaki hw danas trazi izlaznicu iz magacina, povratnicu...nema li toga svega, sledi faktura koju Benchmark mora da plati....
h/w je izdat reversom na moju firmu! Ja sam potisao revers i nakon testiranja h/w je vracen PIN-u. No big deal!
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Eto, lepo nam je rekao sta mu je na dusi, a sad moze i jedan :lock: posto je rekao da ga vise ne zanima nista sta ce ko da mu kaze.... neka njegova bude opet zadnja :rotf:
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
sve je ovo nekako pogresno i tuzno.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ja ne znam sta je istina u ovoj prici. A iskreno da ti kazem ni ne interesuje me posto ne mogu da uhvatim razlog sto ste se pocepali kao ekipa - to vi znate valjda.
 

markoni.slo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
01.11.2009.
Poruka
21
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Other:
lenovo z570, asus k53
Ja bih se oglasio samo povodom jedne stvari za koju znam da bih na benchu dobio lock/warn...

Juče sam se registrovao na PCAxe,a odavno sam član bench zajednice mada više čitam nego li što pišem. Odnos između administracije PCAxe i bench foruma me ne interesuje, jer ne poznajem nikoga od vas, ali...

Peco,
NEDOPUSTIVO je da TI, kao gazda u svojoj kući, dozvoliš da tvoji urednici/moderatori javno nazivaju članove foruma pogrdnim rečima (recimo moron). Ukoliko se neki član neadekvatno ponaša na forumu, postoje civilizovani načini da se isti opomene (PM, warn), a ako to ne urodi plodom uvek može isti da se udalji sa foruma, bilo to privremeno bilo to za stalno. Čak i ako se nakon opomene član ne ponaša u skladu sa pravilima, VI ste ti koji treba da se uzdignete iznad cele situacije i da se i dalje ponašate civilizovano jer predstavljate jednu, jel, uglednu kuću.
Ako TI dozvoljavaš i prećutno daješ saglasnost da ti se moderatori na ovaj način ponašaju,vređaju članove koji čine srž samog foruma, zbog čega se čudiš što ljudi odlaze sa foruma ili što su mnogi revoltirani? Ako je danas neko nazvan moronom, sutra će isti ti moderatori javno da vređaju i druge članove jer im se može. Jednog moderatora je lako zameniti, hiljade ljudi ne baš tako...
Ne znam kakav je kutija privatno, možda je zaista ok lik, ljudina, čovek kakav se retko nalazi, a možda nije... ne poznajem ga i ne želim da grešim dušu, znam samo da je na forumu jedan od najomraženijih ljudi.

Pozdrav
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Ja ne znam sta je istina u ovoj prici. A iskreno da ti kazem ni ne interesuje me posto ne mogu da uhvatim razlog sto ste se pocepali kao ekipa - to vi znate valjda.
Ko kaze da smo mi ikada bili ista ekipa ? :d
Prvo, ja nikada nisam bio deo SX-teama i mene licno ta prica ne dotice mnogo, niti sam bio u fazonu da se druzim sa Markom Vezmarom, ako si mislio na to. Sto se tice Benchmarka, tu je prica kudikamo komplikovanija. Verovatno ni mnogima od nas nije jasno sta je tu istina a sta nije, osim onoga sto se nama licno desilo.
@ dr.fedja – u avgustu 2001. godine ostavio sam ti svoje radno mesto u amanet: preporucio te na poziciju koja je bila divota jedna, stao iza tebe i tvog znanja – znas kako si priliku iskoristio.
Kad je bila divota, sto nisi zadrzao svoje radno mesto?
Da, da, ovo je "template" koji se ponavlja svaki put kada dodje do krizne situacije. :rotf: Jos jednom, hvala ti mnogo Peco za posao koji uopste nije bio za moj profil znanja. A to kako sam je ja iskoristio bolje nemoj ti da sudis, kao i o mojem znanju koje je potpuno drugacije kategorije od tvog...uostalom zasto ja da pisem ovo, nekome kome nema razloga i potrebe pisati bilo sta. Na zalost, Petar Gredelj ima sluha samo za sebe i za svoju stranu, ali ne i za drugu.

Nisam zasluzio od tebe tu konstataciju da sam umislio da sam neko i da sebi pridajem previse vaznosti jer Peca kome je mogao da pomogne, to je i uradio.
Tipicno za profil autoritarnog paranoika, koji je sve ucinio za druge, a drugi ga satro blate i kamenuju. Tipican Calimero fazon. Pridavanje velike vaznosti sebi i svojim delima ide obavezno uz recenicu tipa: "da nije mene bilo, nista ti ne bi u zivotu napravio!"

Vas u ovakvom obliku ne bi bilo da nije mene – to sto mi se sada satro zahvaljujete na PC Axe-u jeste gistro za veverice. Ne, nisam vam ja dao ideju, to je samo povod za ostale da konacno probate ono sto ste zeleli. VI mi sami pridajete previse vaznosti i nikada ne bih dosao na ovaj forum iz principa da se mojim imenom niste previse bavili:
Ovo se u psihologiji zove projekcija. :d Mi ovde radimo ono sto zelimo, a jedan Petar Gredelj nam nece davati instrukcije kako bi to trebali da radimo.

nikada me nijedna devojka u zivotu ostavila nije a da jeste, za njom ne bih jurio, budi uveren u to. Jako mi je vazno sta ljudi misle o meni: zato se i trudim da nikome ne uradim nista nazao u svom zivotu. Ali da branim svoje – branicu ga zestoko koliko ne mozes da zamislis
Mislim da sam ovo vec cuo....takodje jos jedan "template".

Sto se kvaliteta tice – ja u svoj tim duboko verujem da ima snage da se nosi sa svima. Ali, drago mi je sto si pomenuo rivalitet: ucinicete i vi nas boljim. Ja sam se vec trgao...
To je vec pozitivno, ali ne bih da sudim o njihovim mogucnostima....niti da nase izdizem iznad njihovih.

Eto, i te prezentacije kojih ce TEK biti u Bench House-u: vidim da pratite sta se desava i da se sto posto nervirate sto ne mozete nesto da odslusate – jer znam da medju vama ima onih koji bi na to dosli ali se plase sta ce kolege reci. Ko sto rece audio, morate da odlucite ko vam je devojka a ko svalerka. A kada neko prvi put u istoriji ove zemlje dovede HIGH strucnjake na noge svom community-ju, ima razloga da bude zadovoljan.
Ako je ovo na moju adresu...mogu samo da kazem da mene nikada ni jedna devojka, a ni svalerka nece zaustaviti u bilo cemu.... :rotf: ...sto ne znaci da ja ne znam sta hocu.

Ovo sto sam ovde citirao treba da posluzi svim objektivnim clanovima da shvate o kakvoj prirodi situacije se radi.
 
Poslednja izmena:

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
zaboga. on i dalje ne vidi bigger picture, nego je ceo problem sveo na opisivanje pojedinachnih sluchajeva, kao da sabira koincidencije ... Bravo Peco!

Bench forum – svi moderatori na Bench forumu su ljudi na svom mestu, neko ima duzi fitilj, neko kraci, neko ume da se iskontrolise a neko ne - ali to je i situacija sa svima nama, jedni smo kao nickname na nekom forumu, drugaciji u stvarnom zivotu. Vidim da ima dosta primedbi na moderatore, dosta njih sam imao prilike da upoznam, nikada nisam primetio kod bilo koga da sebe dize iznad cele price: stvarno nemam bilo kakvu ideju da je iko na Bench forumu ugnjetavan. Razmirica je bilo i bice ali dobro – svako ima pravo na svoj sud. Svi oni obavljaju tu funkciju za opste dobro, neko bolje, neko losije, ali nemoguce je ustanoviti ko je i kada pogresio. Na zalost, ocito da nisam bio svestan da im svaki potez gledate ne pod lupom, nego pod mikroskopom.
mislim da, ako ostavim quote, sa bold-ovima, da stvari same od sebe postaju jasne, no, ajd da zarad kvalitetne diskusije dodam koju rech:

1. nisu oni ljudi na svom mestu, oni su ljudi na mestu na koje si ti odredio.

2. jako chesta pojava je da tvoji moderatori ne mogu da se iskontrolishu, a lichno si video primer na temi gde sam optuzio benchmark za nameshtanje nagradne igre - kutija je ladno napisao jednom od chlanova u raspravi da je moron, ne, nije peco to izolovan sluchaj, to je svakodnevnica.

3. sad je postalo jasno - nikad nisi primetio da su ti moderatori male osobe i sitni ljudi - jer necesh da primetish.

4. svako ima pravo na svoj sud ? :) ja da sam vlasnik sajta, kao ti, pre bih sebi osekao jezik, il kabl od tastature, nego da izjavim da svako ima pravo na svoj sud, i da budem flegma oko toga.

5. nemoguce je ustanoviti ko je kada pogreshio - peco, nisi ti Burek forum. a i tamo izgleda ima kvalitetna hijerarhija, gde oni ne dolaze u situaciju da im moderatori prave haos, kao shto su menjanje sigova korisnika, iznoshenje direktnih uvreda, subliminalno i direktno vredjanje chlannova ..

(:
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Nadam se da nikome ne smeta što ću sada ja kao objektivan član oba foruma ovde baciti svoje mišljenje "sa strane":

Peca je napisao(la):
Sve je to moglo drugacije da izgleda ali mi je nametnuto razmisljanje – ja sam u pravu, moj stav je ispravan, ti ga Peco prihvati, jer ja sam u pravu i drugacije ne moze biti.
To ništa ne znači dok bar malo ne obrazložiš.


Peca je napisao(la):
Kazete da je Bench vasim odlaskom postao krsh, kako je znanje preslo ovamo: necu da se slozim sa time
Nije krš, ali je daleeeeeko od onoga što je nekad, ne tako davno, bio. :)


Peca je napisao(la):
ja u odlasku pojedinih clanova sa Bencha vidim ogromno olaksanje
Tužno je što ovako razmišljaš. Ne treba ti da vidiš olakšanje u odlasku nekog čana, ti samo trebaš da mu daš određen broj warn poena ako je prekršio pravilo nekim postom, i to je to. Ako to pređe neku granicu onda je on banovan. A ako ne krši pravila, a olakšanje ti je što je otišao, onda tu nešto nije u redu.


Peca je napisao(la):
naslusaju se raznih prica (gde ja hocu da kazem i drugu stranu medalje)
Ja sam pročitao sve što si napisao, trebalo mi je dosta vremena, ali nisi ništa konkretno rekao.


Peca je napisao(la):
@ Monteboy (pozdrav, gle stvarno nismo imali prilike da komuniciramo) rece – misevi ti kolo vode. Ne mislim tako jer oni nisu misevi, nisi imao prilike da ih upoznas. Tu je gomila sjajnih momaka od kojih neki ponekad grese, kao ti, ja i svako drugi.

Bench forum – svi moderatori na Bench forumu su ljudi na svom mestu, neko ima duzi fitilj, neko kraci, neko ne ume da se iskontrolise a neko ne
E vidiš, nije baš tako. Ponekad je jedno, stalno je drugo. Ako meni bencmark bot da nekoliko warnova bez razloga, i ako piše da se možemo žaliti tako što odgovorimo na PM, a na PM ne možemo odgovoriti... to je onda totalno bez veze, da se ne izrazim drugačije. Tad sam dobio i jedan warn u kojem nije ni pisala poruka za koju sam warnovan, ni razlog, nego samo onako, prazan warn (isto od bota), što je rezultiralo trajnim banom. I šta onda? Ništa. Pošaljem tebi kao administratoru mail, napišem šta je bilo. Jesi li mi odgovorio? Nisi. Ne zanima te jedan običan član, ne zanima te da li tvoji moderatori rade šta hoće... opušteno sve. Znači nije sve baš tako kako ti pišeš. Nisam ja jedini primjer. To i ti dobro znaš.


Peca je napisao(la):
uzeo sam jednog ex usera banovanog pre recimo 5-6 godina, probe radi. Kada sam usao u sent messages, kada mi se zeludac nije prevrnuo.
Znači ne vjerujem da si čitao čovjeku PM. :eek: Pa to nema nigdje. Znači sutra ćeš tako da čitaš moj, njegov, ili bilo čiji PM inbox ili outbox. Užas. To krši sva prava privatnosti, pa i kulture.


Peca je napisao(la):
Igorov je fitilj medjutim bio izuzetno kratak u toj cuvenoj situaciji, odreagovao je izuzetno lose i neartikulisano sto ne prilici coveku njegovog znanja i ja sam mu to rekao u nekoj nasoj prepisci na skajpu. Nije uvredio filipa, rekao mu je krajnje ruznu rec i da se nosi u svoju gejming sobu.
Reče prethodno da svako može da pogriješi? Vidiš da ipak ne može svako. Znači "tvoj moderator" može nekome da kaže da je moron (što je teška uvreda) a neko drugi da kaže "tvom moderatoru" da se nosi u svoju gejming sobu (što meni zvuči samo duhovito, nikako uvredljivo) po tebi se ne može nikako tolerisati, razmisli o tome ako hoćeš.


Peca je napisao(la):
Vidim Dusane da si pomno ispratio moj osvrt na prethodnih deset godina: nece PC Axe svoj autoritet izgraditi na kritikovanju drugih
Ne kritikuje ga. Sve vrijeme pišeš neargumentovano. Daj neki primjer, link... Ne priliči to tvojim godinama.


Peca je napisao(la):
zvao si me na kafu a ja sam je platio kao i prethodnih deset puta kada smo sedeli
That was low.


Peca je napisao(la):
TWKR je samo jos jedan dokaz o tome: kako ne shvatate da ga mi nismo dobili da bi njime jurili neke rekorde
Vidilo se po Spacemasterovim postovima. :D Doslovno je svršavao na pomen TWKR-a

Peca je napisao(la):
@ misko78 – postovani arhitekto, gospodine, glavo kuce i oce. Pokusao sam da shvatim zasto ste rekli da se Peca namerno pise sa malim “P” ali ni iz vaseg obrazlozenja neuspele saradnje sa Brankom Maksimovicem (sa kojim cu definitivno da popricam o tom slucaju jer je to neprofesionalno – ako je zaista tako) ne mogu da shvatim zasto malo “P”. Vidim da ste detaljno obrazlozili situaciju, ali ne vidim da vas je Peca sa velikim “P” igde uvredio, povredio, prevario, upoznao, sreo...gospodine misko78, bivsi saborche sa Bench foruma, niste u pravu.
Šta nije u pravu? Čovjek napiše da je dva puta dolazio na razgovor sa ozbiljnim ljudima, da je jednom iskuliran, a drugi put da je vodio razgovor s nekim od vas kao da vršite kupoprodaju stvari vrijedne 5€ a ne razgovarate o poslu. I šta si mu ti odgovorio. Ništa. Kao i u ostatku ovog romana, ništa, preispanje iz šupljeg u prazno. Zašto ste me dva puta iskulirali? Odgovor: Zašto si pisao peca malim slovom. Super


Peca je napisao(la):
@ CooLa – tebi momak nemam sta da zamerim, niti da se izvinjavam. Ti si kolateralna steta ovog sukoba
I to je sve tako ok. Jbg, 'ajmo dalje. Što je čovjek banovan onda?

I mnoge bitne stvari si jednostavno zaobišao. Zaobilaženje istine je isto što i laganje.


Inače, šta ja s*rem? Pa jednostavno, slučajno znam neke stvari, i uopšte nije sve kako Peca hoće da predstavi. Jeste Peca dosta stariji od mene, ja to poštujem, ali samo to. Nepravedno si od*ebao ljude zbog nekih viših interesa i sad, šta je poenta tvojih postova? Rekao bih da je poenta "uzeše mi članove, članovi vratite mi se".


Šta je najbitinije, bitnije od svega što si napisao? Bitno je da sam ja ovde običan član, nisam neki OC manijak, nemam 20 neonki u kućištu niti vodeno hlađenje, nemam 1000W ozvučenje, pa me opet niko ovde ne banuje. Ja sam običan član foruma, koji voli da počita šta se dešava na IT sceni, da pita ako nešto za*ebe, a ne zna sam da riješi i slično.

Na benchmarku ako nisi "stariji član" ako nisi "poštovan član" (čitaj iz neke bitne firme i slično), onda se čuvaj šta pišeš, jer su desetere oči uprte u tvoj svaki najobičniji post (nije bukvalno ovako, ali je blizu, shvatili ste poentu). Ovde to nije tako. Ovde je opuštena atmosfera, niko od moderatora nije nadrkan, ako nešto pitaš, dobićeš odgovor bez ismijavanja "haha kako to ne znaš" i slično. Znači sve što jedan ovakav forum treba da ima, ovde ima.

:cool:
 

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3
Ja sam banovan jer sam to trazio... Nije me peca tek tako banovao... Ali me je tek tako demodovao...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
@Daddy Yankee: samo mogu da kazem :appl: na sve sto si napisao

Sto se tice kvaliteta PCAXE-a to cemo videti sta ce biti i sta nece... Sa obzirom da isti postoji izuzetno kratko(vremenski gledano). a vec ima izuzetno postovanje moje misljenje je da ce tesko (citaj: nikako) da prodje neslavno.

Lagano,vreme ce pokazati ko vredi i koji forum je kakav.

Ja do sad mogu samo da pomenem da ovde svako ima pravo na svoje misljenje i da se ljudi ne banuju i warnuju bez razloga...Takodje jos jedna bitna stvar je kad jedan moderator napravi gresku, ceo tim je snosio gresku, jer i modovi su samo ljudi, dok na drugom forumu Modovi mogu sve.

No, glupo je porediti bilo sta, svako fura svoju pricu, a sto se tice Monopola to niko ne voli :D, tako da vreme i useri ce presuditi sta je kvalitet a sta sund
 
Poslednja izmena:

vlawyer

Newcomer
Učlanjen(a)
03.10.2009.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E7400 + Xigmatek HDT-S1283
Motherboard:
Asus P5Q-E
RAM:
Geil Black Dragon 800Mhz 2 x 2GB
VGA & cooler:
Asus 3850 OC Gear
Display:
HP f2105
HDD:
WD6400aaks
Case:
Vito Blade(LCD)
PSU:
Corsair VX 450W
Ovaj forum je imao jedan jako dobar princip - nema priče o benchmarku.

Svako ko ima pola čuke u mozgu je skapirao da je ovaj forum rezultat revolta na ovo i ono što je viđeno tamo - nema potrebe da se taj revolt ovde istresa.

Gospodin "onaj-koji-nikome-zlo-nije-učinio" je previše kompetetnih i interesantnih ljudi oterao sa svog privatnog foruma i lepo neka se sam češe dal´ je trebao da skrene levo kod Albukerkija.

Ako je kvalitet i opuštenost to što treba da krasi ovaj forum onda ni gospodim vlasnik privatnog foruma neće moći da dođe ovde i da peva :
...Nek' su mi gazili njivom, mojom se sladili šljivom, ...uvek je lopova bilo, .....Nikada zlotvora dosta, suša mi uništi bostan .....al' led je led a red je red....Ne lomite mi bagrenje.....
Polako komšije! Ne može samo da se uđe, da se ruši tuđe, lepo sam im rekao.
Ne lomite mi bagrenje,
O, zar moram da vam ponovim?
Okanite se njih jer sve ću da vas polomim!
 
Poslednja izmena:

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.836
Rezultat reagovanja
3.280
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
Mislio sam da necu nista da pisem ovde, ali da napisem i zakljucavam tred

Nije Peca ovde dosao da ga sad napadate za svoje probleme na benchu, to radite na benchu. Dosao je da odgovori na neka pitanja, da li je odgovorio na njih ili ne, ne znam. To znaju oni koji su mu pitanja postavili (pa ako oni budu zeleli dodatna objasnjenja neka optkljucaju tred).

Jedino sto meni smeta Peco jeste to sto si u glavi stvorio sliku da je pcaxe nastao da blati, napada benchmark. pcaxe je nastao da ponudi izbor na it nebu Srbije, nekome se vise svidja atmosfera na benchu, nekome na pcaxe, nekome na sk, a neko se nigde nece uklopiti iz ko zna cega (100 ljudi 100 cudi).

Evo ja prvi nikada necu uzeti dinar za ovo vreme koje trosim na pcaxe ili bench ili nesto trece, takva sam osoba, a ima nas raznih. Vecinu ovih ljudi sam upoznao na benchu, bench je bio moj prvi prozor u it svet, ali nazalost bench nije vise ono sto je nekad bio (mislim da i ti to znas, ali takodje i znas koji su ti prioriteti i znas da se takav stari bench nikada nece vratiti). Dovoljno je da se pogleda sekira i koliko reklama ima, mislim da je sve jasno (ali to je zivot).

Mi smo se davno u mod sobi dogovorili da se necemo opterecivati benchom, da ga necemo spominjati, i to bas zbog ovakvih stvari. Ali ne mozemo zabraniti korisnicima da otvaraju tredove i pisu nesto dokle god to nije protiv pravila. Verujem da je tako i na benchu. Da sutra neko ovde otvori temu i pocne da "blati" pcaxe, ako misli da ima istine u onome sto pise ja mu to necu spreciti.
 
Poslednja izmena:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Pisem ovu repliku posto sam direktno zapitan da potvrdim nesto, i ukoliko Dusan ne bude imao vise nista da doda, ovim postom, nadam se jednom zauvek, zavrsavamo ovu diskusiju.

Audiofreak – da, upoznali smo se na 10 hiljada milja od Beograda i shvatili da smo obojica (relativno : ) normalni, a od njegovog slucaja je nekako sve krenulo. Video sam da mu smeta i obrisao sam njegovo ime iz liste ljudi koje sam u editorijalu pomenuo da su na ovaj nacin gradili Bench: zao mi je sto to nije video drugim ocima, onako kako sam ja video...
Smeta mi, ali ne iz razloga iz kog ti mislis da mi smeta -- smeta mi sto ti ne vidis da ce se clanovi tvog foruma kada to procitaju zapitati "ko je taj audiofreak, zasto vise nije aktivan, zasto nema VIP ako je tako zasluzan nego je jos i banovan?".

Dakle, samo sam hteo tebe da postedim blamaze pred sadasnjim i buducim clanovima tvog foruma. Ja nisam sujetan i ne smatram da pominjanjem moje malenkosti bilo ko moze da profitira.

Da, audiofreak je jako puno dao Bench forumu i ja sam hteo da pokazem njegovim pominjanjem u tekstu da to nisam zaboravio i pored neslavnog prekida druzenja: ne da ga svojatam jer to ne cinim, niti smo prilikom naseg vidjanja u SF uopste pricali o tome, pomenuli nismo ni Bench, ni ban sa Bencha, ni PC Axe. Hteo sam da ga pomenem pijeteta radi, da pokazem da moze neko veliki u tome da bude, ali ocigledno da neke stvari vi ne mozete da razumete...
Peco, pijetet je postovanje prema mrtvim osobama, ja sam jos ziv, pa ces za takvu vrstu postovanja morati ipak malo da sacekas.

Neko bi se nasao povodom mog clanka da nisam pomenuo Igorovo ime, neko ko bi rekao - mogao je makar da ga pomene, toliko je vremena ostavio tamo i toliko toga napisao, kakav smrad od coveka.
Nisi pomenuo ni Lukiju, ni drfedju, ni Notax-a, a barem podjednako su doprineli forumu kao i ja ako ne i vise -- nema onda potrebe ni mene da pominjes, posebno imajuci u vidu to da mi je na tvoj forum zabranjen pristup, dok si ti ovde kao sto vidis dobrodosao.

...rekao mu je krajnje ruznu rec i da se nosi u svoju gejming sobu.
Ne, zamolio sam ga da se vrati u gaming sobu, a da jede ****a sam mu rekao tek posle brisanja mog posta i njegove drske replike. Imam negde i screenshot ako je potrebno da dokazujemo sta je ko rekao.

Usao je u tu diskusiju IZUZETNO KULTURNO.
Kao neko ko vise zna o GPU tematici od Filipa (ipak sam ja softver inzenjer, a on novinar) smatram da je nastupio previse autoritativno i arogantno, bas kao sto je to cinio i u gaming sobi. To je i razlog zasto sam ga zamolio da napusti diskusiju jer sam zeleo da ona ostane tehnicke prirode, a ne da se svede na prepucavanje tipa "PC .vs. konzole".

Da li mi je bilo zao? Jeste, jako...nisam imao prilike da promenim to – audio je vec bio banovan a kao poslednju poruku neposredno pre nego sto je neko (max) okinuo ban dugme, meni je poslao PM da odlazi sa foruma i da ne pokusavam da ista uradim da ga vratim (istina Igore?)
Istina je samo da sam ti poslao PM i to rekao, ali nije istina da nisi mogao nista da promenis, mada, iz ove perspektive, izgleda da vise nista ni ne mozes da promenis jer kormilo bench foruma odavno nije u tvojim rukama.

Audio je sam sebe banovao sa bench foruma jer takav nacin izrazavanja nije bio dostojan njegovog znanja i velicine. Svi su moderatori u tome bili jednoglasni, osim Duleta ako se ne varam...gle ironije danas u svemu tome.
Mnogo veca ironija je u tome sto je Dusan jedini video razlog zasto sam ja posle toliko vremena provedenog (iz danasnje perspektive mogu slobodno reci izgubljenog) na tvom forumu konacno pogubio zivce, a ti ni dan danas taj razlog ne vidis.

Zoniju nije jasno zbog cega je banovan...ja sam ga banovao i on je meni drugi koga sam u zivotu odstranio sa foruma. Godinama je pravio budalu i od sebe i od drugih: njegovo legendarno preganjanje sa Delimirom koji je ludeo od njega, svima je dosadilo.
Pricamo li o istom Delimiru za koga ti je Tamara rekla "Peco Delimir tebe mrzi" i na koga si mi se pozalio u San Francisku?

Onda bi ZoNi morao da bude tvoj heroj.

Moj heroj definitivno jeste ako se "preganjao" sa Delimirom, jer ja o Delimiru nista lepo ne mislim jos od kada mi je rekao da je moj Celeron 2.0 govance..

Evo ti i jedan od hiljadu direktnih primera kako se ponasaju pojedini moderatori prema nekom ko dodje na tvoj forum i trazi pomoc i znanje -- link.

Pa se ti i dalje cudi sto ih ljudi ne vole, sto se neko "preganja" sa njima i sto ti, kao neko ko je po cinu iznad njih, navlacis gnev korisnika na sebe time sto ne delujes kada tvoji moderatori "pogrese".

Napokon, smatram da je bolje do kraja cvrsto drzati kormilo iako znas da ces udariti u ledeni breg, nego pustiti da te voda nosi i kukati nad svojom zlom sudbinom.

U ime celog PCAXE foruma zelim sve najbolje tebi, tvom poslu i tvojoj porodici, a kada tvoj forum jednoga dana vise ne bude tvoja kuca, dodji slobodno ponovo u nasu -- uvek ces biti dobrodosao.

T H E :sekira: E N D​
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh