• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Emmi - Iskustvo

Kesic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.06.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Pozdrav, želeo bih da podelim svoje krajnje loše iskustvo sa Emmijem (WinWin, Tehnomanija - sve je to isto).
Pre skoro godinu dana sam kupio računar u Emmiju, i posle dva meseca je prvi put crko i odneo sam ga u servis. To se dešavalo na svaka dva meseca, naredna 4 puta.
Četvrti put je došlo do kvara 14.04. (zanimljivo je to da je tačno dva meseca 14.02. pre toga crko), i zahtevao sam zamenu računara. Prošao je zakonski rok od 30 dana i zvao sam Emmi. Emmi mi je dao broj WinWin reklamacija.

Rekli su da su sami odlučili da će da vrate novac.
Prekršili su zakon o zaštiti potrošača, (član 52. valjda) - koji su i sami odštampali na računu.
Taj zakon ukratko kaže da prodavac ne sme da odkaže ugovor dok to ne potvrdi potrošač, da mora da odredi rok u kome će da vrati novac i da taj isti rok može da produži maksimalno jednom.

Rekli su mi da će u roku od 10 dana da vrate novac, i sačekao sam toliko. Nakon 10 dana su rekli da je Tehnomanija rekla da će da vrati novac za 15 dana. Bio sam zbunjen, ali sam opet sačekao. Posle 15 dana su opet rekli da će da vrate za 15, i danas, posle 15 dana su isto rekli. Rekao sam im da ću da prijavim slučaj u službi za zaštitu potrošača, i žena je rekla da imam potpuno pravo da to uradim, i da sam u pravu.

Kupio sam u Emmiju, zvao WinWin i čekam da Tehnomanija vrati novac... A i ne vraća im se nešto.

Pripremio sam svu dokumentaciju i krećem u Službu za zaštitu potrošača, mada čisto sumnjam da će to da mi pomogne. Čekam od 14. aprila, a sada je 19. jun...

Podelite svoja iskustva ako ih imate, video sam da je neko čekao preko 40 dana (ja čekam 65, od odnošenja računara u servis). Nemam ni novac ni računar..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.566
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
To ti je manje vise sa svim vecim prodavnicama. Gigatron je donekle ok. Mada i oni su me zavlacili dodji sutra dodji prekosutra nemamo sad pare u kasi. Nije nego. Nemaju 25k u kasi u 18h uvece u glavnom trznom centru u gradu. Dok nisam otiso u radnju i rekao doso sam po pare. Iskresirali su odmah.
Neke prodavnice koje su ok Minotr system, baito, exceed, atom computer. Najbolja (bez konkurencije) je kupujemprodajem.
Mozda PCburazer zna da te uputi sta da radis. (ironija) da ne shvatis da ozbiljno mislim.
Moj savet ti je da bukvalno SVAKI put kad zelis da kupis bilo sta od tehnike kupis na KP ako se ima kes. Ako si vec pretio tuzbom i nisu se upecali pravac tamo gde treba i tuzi go.vna.
 

Kesic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.06.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
To ti je manje vise sa svim vecim prodavnicama. Gigatron je donekle ok. Mada i oni su me zavlacili dodji sutra dodji prekosutra nemamo sad pare u kasi. Nije nego. Nemaju 25k u kasi u 18h uvece u glavnom trznom centru u gradu. Dok nisam otiso u radnju i rekao doso sam po pare. Iskresirali su odmah.
Neke prodavnice koje su ok Minotr system, baito, exceed, atom computer. Najbolja (bez konkurencije) je kupujemprodajem.
Mozda PCburazer zna da te uputi sta da radis. (ironija) da ne shvatis da ozbiljno mislim.
Moj savet ti je da bukvalno SVAKI put kad zelis da kupis bilo sta od tehnike kupis na KP ako se ima kes. Ako si vec pretio tuzbom i nisu se upecali pravac tamo gde treba i tuzi go.vna.
Upravo sam se vratio iz udruženja, dotični Emmi više ne postoji, dali su mi broj udruženja potrošača u Čačku da im se javim jer se WinWin i Emmi raspadaju. U centru su logo Emmija prelepili WinWinom, a čak su i radnicima dužni... Ako mi iz Čačka ne pomognu kao što lokalno udruženje nije, pišem tužbu i to je to... Hvala ti na odgovoru

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Kesic

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
08.06.2019.
Poruka
5
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Upravo sam se vratio iz udruženja, dotični Emmi više ne postoji, dali su mi broj udruženja potrošača u Čačku da im se javim jer se WinWin i Emmi raspadaju. U centru su logo Emmija prelepili WinWinom, a čak su i radnicima dužni... Iz Čačka traže da im pošaljem pismo na adresu jer zaboga nemaju nikakav mejl, a preko telefona ne odgovaraju, spustili su mi poziv posle 5 sekunde..

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.221
Rezultat reagovanja
5.287
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Nije emmi(win win) kriv vec retardirana država...Moze im se,u fazonu ti tuži mi smo zašticeni ko beli medvedi...Niti se oni raspadaju,niti su pukli,samo muljaza,fantomi,i ostale igrice...
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Moras da im sednes na glavu,da pritiskas... Ove u prodavnici,pa oni da pritiskaju dalje.. Ako mora,onda i svaki dan.. Znam da je zamorno i stresno ali sta ces...
 

Paja4

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.07.2019.
Poruka
1.166
Rezultat reagovanja
421
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 5 2600 6-Core 3.4 GHz
Motherboard:
Gigabyte B450 AORUS ELITE
RAM:
2X KINGSTON HyperX Fury Black 8GB DDR4 3200MHz CL16 - HX432C16FB3/8 8GB, DDR4, 3200Mhz, CL16
HDD:
TOSHIBA 1TB 3.5", SATA III, 64MB, 7200rpm, P300 serija - HDWD110UZSVA Interni, 3.5", SATA III, 1TB H
Case:
NZXT H500 BLACK-RED
PSU:
THERMALTAKE TOUGHPOWER 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Redragon Gerberus i Redragon Karura
OS & Browser:
Windows 10
To ti je manje vise sa svim vecim prodavnicama. Gigatron je donekle ok. Mada i oni su me zavlacili dodji sutra dodji prekosutra nemamo sad pare u kasi. Nije nego. Nemaju 25k u kasi u 18h uvece u glavnom trznom centru u gradu. Dok nisam otiso u radnju i rekao doso sam po pare. Iskresirali su odmah.
Neke prodavnice koje su ok Minotr system, baito, exceed, atom computer. Najbolja (bez konkurencije) je kupujemprodajem.
Mozda PCburazer zna da te uputi sta da radis. (ironija) da ne shvatis da ozbiljno mislim.
Moj savet ti je da bukvalno SVAKI put kad zelis da kupis bilo sta od tehnike kupis na KP ako se ima kes. Ako si vec pretio tuzbom i nisu se upecali pravac tamo gde treba i tuzi go.vna.
Vecina tih ozbiljnijih prodavnica radi na target, u prevodu oni imaju fiksnu platu, a ako taj mesec budu imali neki odrednjeni pazar, u zavisnosti od visine moze biti 20,30,40% na platu, i zato nekad kazu da nemaju, da me neko ne shvati pogresno ne podrzavam ovo, ali i oni jure svoj dinar
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.727
Rezultat reagovanja
1.534
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Nije emmi(win win) kriv vec retardirana država...Moze im se,u fazonu ti tuži mi smo zašticeni ko beli medvedi...Niti se oni raspadaju,niti su pukli,samo muljaza,fantomi,i ostale igrice...
Pa zna se koji čika stoji iza njih, tako da kod njih mogu da kupim samo fleš neki i to naravno neki jeftin.

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 

Luka Aleksić

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.08.2017.
Poruka
157
Rezultat reagovanja
40
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Luka
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600 + box cooler
Motherboard:
Asus B550m-a
RAM:
Kingston Fury 16gb 3200mhz
VGA & cooler:
Amd Radeon RX 560 2gb redragon
HDD:
Patriot Burst 120gb & Seagate Barracuda 500gb
Ja sam imao sreće da uvek kada sam kupovao preko njih nisam imao nikakve probleme, ali činjenica je da se više ne može imati puno poverenje u prodavnice tehnike.
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Naprotiv, ja sam bas lepo iskutvo imao sa Emmijem, covek mi je na licu mesta dao nov mis, uzeo sa stalaze i dao mi u ruke i pri tom bio vrlo ljubazan.
Ja naravno nista vece od toga ne kupujem u domacim radnjama jer vise imam poverenja u svercere nego nase radnje.

Kao sto je neko napisao, oni samo koriste beneficije koje im drzava pruza, bas njih briga. Mada mi nisu ni ljudi jasni koji uzimaju tako, gotove racunare kod njih.
Okej kontam ja da neko ne moze da kesira odmah pa koristi te neke platne opcije koje daju ovi nasi, ali opet mozda vredi sacekati pa kesirati delove.

Osoblje koje radi po tim radnjama nema znanja za takav posao. Po zapadu si u obavezi da, ako zelis da radis u tehnickim robnim kucama, odlicno poznajes materiju koju prodajes.

Ja sam gledao, sa caletom sam isao u MediaMarkt (DE) da kupi navigaciju za kamion. Gledam decka koji je pricao sa njim, njemu je u interesu da proda navigaciju koja je ocu zapala za oko, ali je on mog oca odvratio do kupovine te navigacije jer jedonstavno ne odgovara kamionu, nema te kamionske mape (trajekti, mostovi, obilaznice i sta ti ja znam).

To uzemem pa poredim sa mrtvim gigatronom, gledam bas neki covek bio usao da kupi detetu tablet za onlajn nastavu, naravno lik se uhvatio za proslogodisnji huwei model, po veoma pristupacnoj ceni od 30k dinara. Nove modele drze u magacinu a sranja od posle godine prodaju po "snizenim" cenama. Onaj ****** je toliko nahvalio taj tablet da je ovaj otisao na bankomat da podigne jos 15 hiljada ne znajuci da kupuje tablet star godinu i nesto dana kom ne odgovara ta cena. Smucilo mi se sve bilo.

Kod nas se prvo ne poznaje materija i time je teze ostvariti prava. To je cela poenta price
 

lagani

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.01.2017.
Poruka
293
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
lagani
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 7800X3D 4.40GHz AM5 / ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280 A-RGB
Motherboard:
MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 Neo DDR5 6000MHz CL30 KIT
VGA & cooler:
SAPPHIRE Radeon RX 6700 XT 12GB GDDR6 PULSE
Display:
LG 27GP850P-B Nano IPS 2560x1440 180Hz IPS 1ms
HDD:
KINGSTON 1TB KC3000 M.2 PCIe M.2 2280
Sound:
EDIFIER 1700BT
Case:
LIAN LI Lancool 216 ARGB black
PSU:
BE QUIET! Straight Power 12 1000W Platinum
Mice & keyboard:
LOGITECH Wave Desktop
OS & Browser:
Windows 11 Pro x64 / Google Chrome
Other:
LOGITECH C525 / MS Industrial SHARK PRO / PS5 / LG 49UJ635V
Ja imam 5-6 stavke koje sam kupio u emmi-ju,za sada nisam imao problema srecom.
E,sada sve stavke su mi dolazile bez garancije.
I onda sam morao svaki put da se cimam da idem 35km,da bi mi odradili garanciju.I to sam im stavio u napomenu da posalju garanciju jer prethodnih par puta nisu...
 

Miguel211

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
19.02.2021.
Poruka
61
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5700x, Freezer 34
Motherboard:
Gigabyte B550M S2H
RAM:
HyperX Fury 2X8GB
VGA & cooler:
POWERCOLOR AMD Radeon RX 6700 XT
PSU:
MWE White 600W
Posto je Tehniomanija i Emmi isto, imam pitanje.
Narucio sam tehniku kod njih, platio sam unapred (budala) i posle 2 nedelje roba mi nije poslata ni dostavljena. Zalio sam se na email i ponudili su m i refundaciju novca. Dao sam im racun i javili su mi da sam u proceduri za vracanje. Nikakve dodatne informacije nisam dobio iako sam trazio.
Koliki je rok za refundaciju?
Jel imao neko slicno iskustvo?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.700
Rezultat reagovanja
9.041
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Dok im se ne smučiš. Mislim da nema roka, ali oni sad imaju za svakog najtežu obavezu - da vrate pare!
 
Vrh