• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.675
Rezultat reagovanja
109
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Taj ko trazi i procenjuje da ovo kuciste bude 50-60e stvarno nije normalan,kad tako moram da se izrazim...cena je ok po meni,kuciste je izuzetno kvalitetno,i tu nema priche,samo ja bih ceo taj koncept modularnosti malo drugachije odradio. E sad,kao sto cika Saban kaze,jedna lasta ne cini prolece ;) ali je dobar pomak u tom pravcu modularnosti ,a po prodaji i iskoritenju tog istog koncepta koji je zamisljen,najbolje ce se videti dali je ova prica krenula u dobrom pravcu.
 

Exodusbgd

PCAXE Member
Učlanjen(a)
31.05.2015.
Poruka
431
Rezultat reagovanja
220
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus ROG Scar III & Lenovo Yoga C940
CPU & cooler:
Intel Core i7-8700k & Kraken X62
Motherboard:
Asus ROG Maximus XI Hero
RAM:
4x 8GB DDR4 2933MHz HYPERX Predator RGB
VGA & cooler:
ZOTAC RTX 2080 SUPER Twin Fan
Display:
ASUS ROG Swift PG348Q
HDD:
SSD NVMe 512GB WD + 4 TB Seagate
Sound:
Senn HD600, Yamaha RX-V457 + Yamaha NS-F51
Case:
CM Cosmos C700P
PSU:
CM V850
Mice & keyboard:
Logitech G903, HyperX Alloy Elite RGB
Internet:
Cable & Telenor Home
OS & Browser:
Win 10
Uzmite one musave Raidmax-e od 50-60€ (koji se na ovom forumu stalno preporučuju, ne znam zašto), i stavite pored ovog CM-A, i onda recite da isti vredi 60€.


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
 

mihailo.b

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.07.2011.
Poruka
152
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Misa_PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 5600 + DEEPCOOL AK400
Motherboard:
Gigabyte B550 Gaming X V2
RAM:
Kingston Fury 32 GB kit DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Saphire RX 580 8 GB
Display:
ViewSonic VX2450
HDD:
SAMSUNG SSD 1TB 980 NVMe M.2 + Kingston SA400S37240G + 2TB TOSHIBA P300
Sound:
INT+Logitech X-240
Case:
DEEPCOOL CC560
PSU:
ThermalTake SMART 80PLUS 630W
Mice & keyboard:
Genius Slimstar i222+ LOGITECH G102 LIGHTSYNC
Internet:
Optički
OS & Browser:
Win 11 X64 & Brave
Uzmite one musave Raidmax-e od 50-60€ (koji se na ovom forumu stalno preporučuju, ne znam zašto), i stavite pored ovog CM-A, i onda recite da isti vredi 60€.


Послато са SM-G920F уз помоћ Тапатока
Ne diraj mi RajdMaksu, to si ti ljubomoran jer nisi nabavio ružičastog Metisa :p
 

Erik Crveni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.03.2013.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zmago
CPU & cooler:
R9 3900X + EK Magnitude blok D5 pumpa + 2x360mm radijatori
Motherboard:
Aorus X570-I Pro WiFi
RAM:
2x16GB Corsair LPX 4000MHz CL19
VGA & cooler:
Aorus 1080 Ti + EK Full cover blok
Display:
Aoc 32" 2k 75hz
HDD:
970 EVO 500GB + 840 EVO 240GB + 2x4TB WD Red
Case:
Phanteks Enthoo Shift
PSU:
Corsair SFX 600W Platinum
Mice & keyboard:
Logitech G903 +CM QuickFire XT
Internet:
SBB 300/12
OS & Browser:
Win 10 | Waterfox/Chrome
Sjajan kvalitet izrade, sto uvek pozdravljam. Nisam odusevljen sto ima plastike u ovom cenovnom rangu ali sta ces. Glavni razlog je krckanje pri promeni temperature sto iritira do bola.

Takodje ogromna zamerka na krov koji bih ja redizajnirao u potpunosti da bude vise opcija za vodu. Kapiram da je moralo da bude centrirano zbog simetrije kucista, ali onda se pomeri maticna za par cm na dole, poveca visina kucista i resi se problem sa radijatorima u krovu. I 240mm max za kuciste ovog gabarita je malo... 360mm minimum.

Osnovna verzija je totalno neisplativa i manjkaju opcije za tu cenu, koliko god kvalitetno bilo. Ja cekam neki mastercase 7, da vidimo u vecem formatu da li ce popraviti nedostatke. KOntam da ce vremenom kako se isti, standardizovani delovi koriste u novim modelima cena padati.
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ako niste ispratili computex 2015 onda vam mogu objašnjavati do sutra. Jednostavno, na MC5 ne treba gledati kao na jedan proizvod, barem ja tako mislim.
Ja sam ili odrastao ili evoluirao ili... jednostavno promenio ukus i fokus. Dizajn novih CM stvari mi se jako sviđa, ali jako. Jednostavno geometrijski oblici i minimalizam.
Meni je bitnije da ono što imam na stolu izgleda moćno... i ma koliko je jedan Phanteks funkcionalan, on u mojim očima nikako ne izgleda moćno (izuzev EVOLV Enthoo Micro).
Jbg ovakav izgled gledamo već godinama.
Ranije sam i ja brojao koliko ventilatora može da stane u kućište i prema tome sam sudio koliko je dobro. Sada na to gledam drugačije. To je samo kućište i posao mu je da izgleda i da izvršava osnovne funkcije.
Da li će primiti 4 ventialtora ili 6, sve jedno je. Da li će primiti radijator od 30 ili 50mm, isto mi je. MC5 je daleko od kućišta koji je nesposoban za vodeno hlađenje... a ako Vam treba mesta za više radijatora, jednostavno treba da odaberete drugo kućište ili nešto što je full tower.
Meni sve ovo liči na foru, da stojite pored hečbeka i pljujete ga što nije karavan. Kome je hečbek dovojan, kupiće ga, kome nije, gledaće dalje.

Elem, ovo ja čekam.





Evo malo napajanja:


Evo još par fotki:
http://www.bit-tech.net/hardware/2015/06/02/computex-2015-day-1/4

I ovde isto.
http://www.kitguru.net/channel/leo-waldock/kitguru-visit-cooler-master-in-eindhoven/

Što se kvaliteta tiče, ne mogu nači snimak sa Computexa gde je čovek stao na kućište...
 

Erik Crveni

PCAXE Member
Učlanjen(a)
18.03.2013.
Poruka
494
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zmago
CPU & cooler:
R9 3900X + EK Magnitude blok D5 pumpa + 2x360mm radijatori
Motherboard:
Aorus X570-I Pro WiFi
RAM:
2x16GB Corsair LPX 4000MHz CL19
VGA & cooler:
Aorus 1080 Ti + EK Full cover blok
Display:
Aoc 32" 2k 75hz
HDD:
970 EVO 500GB + 840 EVO 240GB + 2x4TB WD Red
Case:
Phanteks Enthoo Shift
PSU:
Corsair SFX 600W Platinum
Mice & keyboard:
Logitech G903 +CM QuickFire XT
Internet:
SBB 300/12
OS & Browser:
Win 10 | Waterfox/Chrome
Ne pljujem vec iskazujem mane po mom misljenju :)

Evo ti clip(@00:35), pratio sam computex, a Mastercase ponajvise. Verovatno se zbog tog iscekivanja i osecam malo razocarano.


A tempered glass prozor je prokleto sexy.
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.985
Rezultat reagovanja
2.367
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
ne znam cemu ovolika rasprava, ovo nije HighEnd kuciste i ne pretenduje na takvu poziciju, ja zamerke koje ste naveli uopste ne vidim kao manu, ima podrsku za vodu (to sto bi neko hteo da strpa monsta radijatore u ovo je nesto sasvim drugo), modularno je (ne mora se seci da bi se ubacile neke osnovne stvari tipa ALLin one vodena hladjenja itd) dovoljno mesta za sve komponente i hladjenja...

S'druge strane kuciste je dizajnerski moderno a nije kicherica i dopada mi se sto ima skrivene rucke!

Ono sto grese ljudi kod nas je sto iskljucivo ocenjuju neki proizvod sa instance svog dzepa koji je uglavnom prazan.

Neko je napisao (stvarno nisam obratio paznju tko) da je kao auto bez haube itd... to nije istina, ja na ove dodatne delove gledam kao na delove nemenjene tuningu tako da je na primer to hauba od lakih legura kojom ce te zameniti svoju staru chelicnu.

Bez imalo pristrasnosti mislim da je kuciste i vise nego OK i ne bih ga uporedjivao sa nekim tamo FD (imao sam ih mnogo), izgledom i barem na oko kvalitetom (ne mogu da potrvdim jer ga nisam probao) je ovo nesto drugacije!

Jos jedna chinjenica je da je ovo sam pocetak u nechem novom i voleo bih da uskoro vidim starijeg brata iz CM radionice u vidu novog Cosmosa koji ce pratiti ovu liniju i trend ;)

Toliko od moje malenkosti, a sad udrite :)
 

Mi-Los

Banned
Učlanjen(a)
23.02.2016.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Koliko je COOLERMASTER zadnje 2 godine unapredio pakovanja hardwara. Sada vise paze na mnoge detalje pa uz kucista dolaze fine crne kutije za sitne delove sa Logo proizvodjaca, pa molex konektori su crni potpuno, pa Interni kablovi su crni, musterije vole da vide to. A i ovo napajanje koje je sada prikazano Master Power ima jedno od najlepsih kucista na trzistu.
C19 Power Cord... Dobro izgleda. To je 80 Plus Titanium napajanje.
 
Vrh