• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Automobili

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa da, na Alfi je veci hod pedale gasa pa zato vise trosi :troll:.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Koji ste :troll: :D

Rekao sam najgori slucaj misleci na gradsku voznju. Znate i sami da je Vule izjavio kako je sabio 7L goriva za 40km voznje gas patos. :)

Snaga se generise na osnovu velicine sprave u medjunozju a ne kuckanjem po forumu. :P
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
FantomX, nemoj da se izvacis:

Iste dizne, 1.9JTD agregat, ne znam sto bi srkao vise bez obzira na KS...
Ili si nekako uspeo da zeznes zakon o ocuvanju energije ? :troll:

 
Poslednja izmena:

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Vidi se ko vozi kola a ko zna teoriju :D
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ko ? :troll: Koliko znam imaš mačku a 'leb i maslac nije teško naći.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.849
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ja sam svoje rekao, ne razvodnjavajte temu :D
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Uglavnom ljudi su ti rekli sve prednosti JTD,ja ga vozim godinu dana po gradu,realna cifra je 9,sa klimom 9,5,ali ja dosta preticem.Zivahan je motor 120 HP.
9l dizela na 100 uh.. Mnogo mi je.
OK, volim i ja da zabodem po gasu, ali u vangradskoj voznji, i ponekad kad hocu da se majmunisem po gradu. Ali ono.. od kuce do posla i obratno, tu mi ne treba neka ludacka voznja i sve preko 7l dizela je mnogo.
Mesecno prelazim 500km samo kuca-posao. 9l bi mi izbijalo 2000 din iz dzepa vise mesecno. Nije mnogo, ali nije ni malo. Kad bi registracija bila jeftinija, onda ne bih razmisljao ni o tih 2000. Ovako je i 12000 skuplja registracija, a to mu izadje 3000 din mesecno, skuplji odlazak na posao.
A s obzirom da nemam lovu, nego krpim sa razlicitih strana da priustim prvo taj auto jer sam psihicki skrenuo ovih dana jer me zahvatio taj "alfa virus", posle toga bolje tih 3000din da ulozim u odrzavanje auta. A da kazemo da 120hp nije jako na samo 1.6L, je nerealno. Jel probao da vozi neko taj auto ko tvrdi to? A pritom da ne poredi sa BMWom i ostalim autima, nego sa Pezoima, Kliom, Punticima u tom cenovnom rangu i tog godista.


^ Sitnica, razlika samo +5 godina :p :p :d

:wave:

@CoyoteKG: Izvini ali te ne razumem, svi smo ti rekli da ides na JTD motor tj dizela , a ti opet si se uhvatio i drzis 1.6TS benzinca, ako si se vec resio za njega, ne vidim sto pitas za pomoc :) ?
Care, ovo je forum i tu treba da se vodi neka diskusija? Mozda sam ja pogresno ubedjen pa mi date realan razlog :) i ipak se odlucim za dizela. Ajd ako si iz KGa, da napravimo jedan krug, ja bacim pivo, i onda ebes lovu i mesecne proracune :).

Elem, +5 godina, nije sitnica, ali to je ono sto mi se bas svidja. Sto se nije toliko promenila. Jesu farovi bolesno lepi na novijem, ali sve ostalo bi trebalo da je isto, "samo" novije odnosno manje troseno :)
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
CoyoteKG,sve je to do stila voznje,ako vozis normalno,trosice ti 8,al Alfa je to drazi te.Moja voznja je cist grad,nikakva magistrala i autoput.Mozda bolje na prolece da uzmes auto da skupis jos malo para,ili sad da uzmes nekog Stila / Punta pa da ga zamenis za godinu dana ?
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Pa da, na Alfi je veci hod pedale gasa pa zato vise trosi :troll:.
:rotf: :d


Pa da, najgori slucaj :)

Iste dizne, 1.9JTD agregat, ne znam sto bi srkao vise bez obzira na KS...
Dizne nemaju previse veze sa potrosnjom... nisu direktno odgovorne. U principu te iste dizne imaju neki protok... npr 440cc, ali to je maksimalni protok. To koliko agregat trosi u proseku zavisi od stepena iskoriscenja, od nacina voznje od kojeg zavise kolicina goriva i vazduha koje se ubacuju u motor. Remapom si samo omogucio vecu kolicinu vazduha (veci boost) i vecu kolicinu goriva. Prema tome, ako ne stiskas pedalu i normalno vozis, trosi isto, jer motor ima isti stepen iskoriscenja kao i sa stock mapom, dok je pri maksimalnom opterecenju, potrosnja logicno znatno veca, jer iz necega moras da oslobodis vecu snagu. Odatle ona dimcina kad ga stisnes. :P

Pored toga optimalna mapa moze da donekle poveca stepen iskoriscenja, ali za maksimalne performanse se donekle i zrtvuje stepen iskoriscenja, sto znas i sam. Za vece performanse i boost se daje bogatija smesa, odnosno jaci AFR ratio, da ti zbog vece kolicine kiseonika ne bi klipovi bili spaljeni. :) Odatle i ona crna dimčina iz auspuha. :P
To ume čak i na tjuniranim turbo benzincima da se dogodi, kod kojih je ovo veoma bitno, ne sme da bude viška vazduha zbog detonativnog sagorevanja koje je vrlo štetno.
 
Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
To ume čak i na tjuniranim turbo benzincima da se dogodi, kod kojih je ovo veoma bitno, ne sme da bude viška vazduha zbog detonativnog sagorevanja koje je vrlo štetno.
Kad rece turbo-benzinac i crni dim, odmah se setim ovog videa:

 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
9l dizela na 100 uh.. Mnogo mi je.
OK, volim i ja da zabodem po gasu, ali u vangradskoj voznji, i ponekad kad hocu da se majmunisem po gradu. Ali ono.. od kuce do posla i obratno, tu mi ne treba neka ludacka voznja i sve preko 7l dizela je mnogo.
Zavisi od rezima voznje. Ako vozis kratke relacije i stani-kreni, sa prosecnom brzinom od 20 KM/h, taj dizel ce ti trositi 10 litara, a benzinac 15.
Ako pak auto uspe da ti se zagreje na tim relacijama, dizel moze da trosi oko 7 l sa normalnom voznjom, a benzinac 1.6 oko 10l. Svakako dizel manje trosi, a voznja na dizel je uporediva sa voznjom tog benzinca na LPG.

Mesecno prelazim 500km samo kuca-posao. 9l bi mi izbijalo 2000 din iz dzepa vise mesecno. Nije mnogo, ali nije ni malo. Kad bi registracija bila jeftinija, onda ne bih razmisljao ni o tih 2000. Ovako je i 12000 skuplja registracija, a to mu izadje 3000 din mesecno, skuplji odlazak na posao.
Ja sve više kapiram da je dnevna vožnja po gradu daleko lošije rešenje od GSP-a. Narocito kratke relacije ubijaju automobil. :d Zavisi sve naravno gde živiš i radiš. ;)

A s obzirom da nemam lovu, nego krpim sa razlicitih strana da priustim prvo taj auto jer sam psihicki skrenuo ovih dana jer me zahvatio taj "alfa virus", posle toga bolje tih 3000din da ulozim u odrzavanje auta. A da kazemo da 120hp nije jako na samo 1.6L, je nerealno. Jel probao da vozi neko taj auto ko tvrdi to? A pritom da ne poredi sa BMWom i ostalim autima, nego sa Pezoima, Kliom, Punticima u tom cenovnom rangu i tog godista.
Ajmo ovako, taj 1.6 ide dobro i živahan je za 1.6 i za auto te mase i veličine, ali nećeš se baš preterano oduševiti elastičnošću tog agregata. Kao što smo ti svi ovde rekli, mogući problemi su varijatori faze, bobine itd... kao i kod mase benzinaca tih godišta. Dakle, od 307 1.6 pandurskog ide dosta bolje, jer je auto lakši i ima nešto jači motor. Ide za nijansu bolje i od Golfa IV i Golfa V 1.6 FSI od 115HP.
Klio, 206 i Punto su manji automobili od 147. Problem sa tim 1.6 nije 120HP, nego obrtni moment. Uzmi dva auta od 120 HP, npr. JTD mJET i 1.6. Od 0-100 imaće otprilike isto ubrzanje, ali prilikom preticanja JTD je mnogo bolji t.j. relaksiraije se vozi. Npr. treba da obiđeš šleper u trećoj pri 70 KMh. Od 70-110 trebaće ti sa JTD-om u trecoj isto koliko i u cetvrtoj, a to je oko 7,5 sec, a u petoj oko 10 sec. Sa benzincem ce ti u trecoj trebati otprilike isto, nekih 7,5-8 sec, dok ti u cetvrtoj treba oko 10-11 sec, a u petoj oko 14 sec. Takvo preticanje na benzincu kosta uglanom vise goriva.
Generalno gledano, JTD vuce isto kao benzinac u nizoj brzini.

JTD je generalno ubedljiviji kad povuče na nižim obrtajima, dok se atmosferski benzinac raspomami tek na višim obrtajima.
 
Poslednja izmena:

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Care, ovo je forum i tu treba da se vodi neka diskusija? Mozda sam ja pogresno ubedjen pa mi date realan razlog :) i ipak se odlucim za dizela. Ajd ako si iz KGa, da napravimo jedan krug, ja bacim pivo, i onda ebes lovu i mesecne proracune :).

Elem, +5 godina, nije sitnica, ali to je ono sto mi se bas svidja. Sto se nije toliko promenila. Jesu farovi bolesno lepi na novijem, ali sve ostalo bi trebalo da je isto, "samo" novije odnosno manje troseno :)
Nisam iz KG-a iz Bg-a sam ;) Kad si vec citirao moj post, nadam se da si ga bar celog procitao ;) Jer u tom postu ciji si ti deo citirao, smatram da sam ti detaljno objasnio zasto bi trebao da preskocis taj model i da ides na dizel ;) Taj motor 1.6ts nisam vozio, ali sam imao prilike da se vozim u njemu i da ga vidim, i ja nisam odusevljen i nemam reci hvale za njega kao sto je Fedja rekao, naprotiv mislim da nije nista posebno, dok alfa 147 1.9jtd je vec neka druga prica ;) Sto se tice konkurencije, vozio sam i Lagunu, i Pezo-a, Punta, Stilla( i benzince i dizele), i svaki auto ima svoje prednosti i mane, sve zavisi sta zelis od auta i koliki ti je budzet... Kao sto sam ti rekao, ako racunas na neku stednju na gorivu, to slobodno zanemari jer ta Alfa ja tvrdim da u gradu kako god da je vozis mora da tuce 11l plina minimum, a svakako i vise ako budes malo gazio po gasu, dok JTD ako ga budes normalno vozio 3.5-4k obrtaja trosice ti 8-9 grad i dodje mu na isto, stim sto je sama agilnost o kojoj ti pricamo i ja i Fedja, neuporedivo na strani JTD agregata, a kao sto sam ti i rekao, i ponovicu ti, sama izdrzljivost i kvalitet JTD agregata i tog benzinca je neuporediva. Milos ti je lepo rekao, posto ocigledno je da ti je kes problem (kome nije danas :d), nemoj da juris da obavezno bude Alfa ako vec nemas kinte da pazaris pravi agregat, i da je odrzavas kako treba ;) Istina je da Alfa pruza vozacima neki specijalan osecaj i smek, ali isto tako je istina da Alfa mora da se odrzava redovno i sa kvalitetnim delovima, inace ce te par stotina evra ustedjenih na fusarenju oko servisa i delova, kasnije kostaati mnogo vise. Slazem se sa Milosem da ti je bolje da ili skupis jos para i uzmes neku malo mladju Aflu sa JTD agregatom, ili ako ti je frka za kola, da ides na nekog Fiata, pa kad se malo oporavis sa kesom, da menjas za Alfu ili sta vec budes zeleo
 
Poslednja izmena:

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
OK :)

Pocinjem da razmisljam u JTD smeru :). Priznajem, ove sluzbene Fabie i Pezoe koje vozim, jeste lepo kada zabodem po gasu da preticem, a ne moram da prebacujem u nizi stepen, i kad proradi turbina, zalepi me za sediste, a samo 1400 kubika. Onda mogu samo da zamislim sta radi taj 1.9

Ajd jos jedno pitanje. Skoro sve ove alfe po tim oglasima imaju 17" felne. jesu prelepe, ali pre par minuta nacuh da jedu gume. Najmanja rupa i s*ebu se. Ovaj prijatelj daje brdo love godisnje na gume.
On vozi Alfu 166 dizela 2.4. I prezadovoljan je. Kaze zadnjih 6 godina je presao 200000km, a sve ukupno mu Alfa presla preko 300000 km, i dva puta je dao po 100E da mu se dotegne trap (kaze da mu je zaeban skroz trap, previse delova za razliku od drugih Alfi). Ovo ostalo, na svakih 20000 menja ulje, par puta menjao kocnice, jednom 2 amortizera i to je to za 6 godina. Ali kaze da ga gume ubijaju zbog 17". Jednom godisnje ih kupuje i daje po 16000 za gumu. valjda neka 45ica koja je previse tanka i na najmanju rupu se razebe. A da, i registracija mu je preko 50000 :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Sto se tice pitanja oko guma i felni , tj toga da mu 17jedu gume to mi malo nelogicno, jedini razlog koji mogu tu da vidim jeste da su mu felne krive, usuprotnom to ne bi smelo da mu se desava, cak i da ima 18 ili ko Afroamerikanci 19ice :troll:. Ono sto je cinjenica, jeste da sto su vece felne voznja je malo neudobnija-tvrdja, i moraju vise da se izbegavaju rupe jer su i trapovi podlozniji ostecenju, pogotvu kod Afli, nebitno koji model sa Alfom ces morati da pazis na voznju, jer Alfa i rupe(kojih su nasi putevi puni :D) se ne mirisu bas najbolje :d, takodje dosta ljudi se kune da im se sa vecim felnama potrosnja povecala, ne mnogo, ali da je povecana, ovo ne mogu ni da demantujem ni da potvrdim, samo prenosim misljenje drugih.

p.s. Nema sta da razmisljas o JTD-u, ili JTD ili(ko sto Fedja rece) DZI-ES-PI :p :p :p
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Ja sam alergican na aftermarket rucice menjaca :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Maaa i ti trazis dlaku u jajetu :p Odes na otpad, za 10 evra kupis sa neke druge Alfe orginal, odvrtis-zavrtis, i prodje alergija :d

:wave:
 

CoyoteKG

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.01.2011.
Poruka
207
Rezultat reagovanja
7
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 2600K + CM Hyper 212 EVO
Motherboard:
MSI MPower Z77
RAM:
Kingston 16GB (2x8GB) HyperX Fury Red DDR3 1866MHz
VGA & cooler:
NVIDIA Quadro FX 1800
Display:
Dell U2412m + Samsung 971p
HDD:
Samsung SSD 840 EVO
Sound:
KEF Cresta 3 + Pioneer A-66X
Case:
CM Silencio 650
PSU:
CM GX-450W
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HP
Internet:
10/1
OS & Browser:
Win7 & Chrome
Problem je sto sam ogranicen sa "limitom". Nemam kesh. :). Hocu da se j*** a da mi ne ***.
Jedina varijanta da mi kum dotera iz CH. On zivi tamo. Doterao bi mi besplatno, on bi platio, a posle bih mu ja slao 100E mesecno dok ne otplatim. Ja ovde treba da se snadjem sam kako da ga ocarinim, registrujem, ali za to ce da zalegne moj Jugo. U principu, sad u dzepu imam 400E + minus na tekucem racunu hehehe, a za te pare cu tesko bilo sta da kupim.
Zbog svega toga, razmisljam da prodjem sto jeftinije, u slucaju da pocne neko riknjavanje da mogu da se pokrpim.

Jedino sto mi je ponudio da izaberem sa auto.ricardo.ch i www.autoscout24.ch, da izaberem i da mu javim.
Kako sam gledao ove TS imam za 2000CHF (1600E) da biram. Nisam obratio paznju na JTDe.
Koliko moze biti carina i sve sta treba? Ima li tu nekih forica, kako da mi carinjenje bude sto jeftinije? blablabla... previse velika tema.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Problem je sto sam ogranicen sa "limitom". Nemam kesh. :). Hocu da se j*** a da mi ne ***.
Jedina varijanta da mi kum dotera iz CH. On zivi tamo. Doterao bi mi besplatno, on bi platio, a posle bih mu ja slao 100E mesecno dok ne otplatim. Ja ovde treba da se snadjem sam kako da ga ocarinim, registrujem, ali za to ce da zalegne moj Jugo. U principu, sad u dzepu imam 400E + minus na tekucem racunu hehehe, a za te pare cu tesko bilo sta da kupim.
Zbog svega toga, razmisljam da prodjem sto jeftinije, u slucaju da pocne neko riknjavanje da mogu da se pokrpim.

Jedino sto mi je ponudio da izaberem sa auto.ricardo.ch i www.autoscout24.ch, da izaberem i da mu javim.
Kako sam gledao ove TS imam za 2000CHF (1600E) da biram. Nisam obratio paznju na JTDe.
Koliko moze biti carina i sve sta treba? Ima li tu nekih forica, kako da mi carinjenje bude sto jeftinije? blablabla... previse velika tema.
Posto sam ja to sve bukvalno sazvakao, i da ne zvacem opet aj pogledaj ovaj thread, ako tamo ne mozes da nadjes odgovor, i ne zasluzujes nov auto :p

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=5356&highlight=Kupovina+automobila

p.s. Sto se tice limita, i posto si sam priznao da os da se "j" a da ti ne udje, bojim se da ces prvo to morati malo da ispeglas, tj da budes malo realniji ;) Jer znas kako, i ja bih da vozim E klasu ili S, al umesto toga vozim Fiata ;)


@Dominator: Ne sekiraj se ti za beginera, ume beginer i sam da kupi, bolje ti begineru posalji neki i5 2500k ili i7 2600k i neku dobru plojku(necu da se bunim ni za memoriju DDR3) :p :p
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
On vozi Alfu 166 dizela 2.4. I prezadovoljan je. Kaze zadnjih 6 godina je presao 200000km, a sve ukupno mu Alfa presla preko 300000 km, i dva puta je dao po 100E da mu se dotegne trap (kaze da mu je zaeban skroz trap, previse delova za razliku od drugih Alfi). Ovo ostalo, na svakih 20000 menja ulje, par puta menjao kocnice, jednom 2 amortizera i to je to za 6 godina. Ali kaze da ga gume ubijaju zbog 17". Jednom godisnje ih kupuje i daje po 16000 za gumu. valjda neka 45ica koja je previse tanka i na najmanju rupu se razebe. A da, i registracija mu je preko 50000 :)
Moj buraz od tetke vozi Alfu 156 2,4 Mjet sa 20 ventila restyling 2005. godiste. Vozio sam je i auto ide strašno. Sve je stock, mogu da zamislim kako bi isla kad bi se odvrnuo boost.
Sto se tice odrzavanja, ono nije jeftino. To 100 evra za trap mozes da zaboravis. Mozda sa kopijama delova. Znam da je na viljuske pukao oko 800 evra, na veliki servis isto toliko. Felne su mu 17 cola, nizak profil. Cim je kupio auto, zabo je rupcagu na gazeli i odvalio felnu. Potrosnja je oko 8-10 litara evrodizela po gradu i oko 6 na otvorenom ako ne divljas.
Registracija je oko 55 iljada.
Generalno gledano to sve kosta dosta para, zato se 1.9 daleko vise isplati.
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Vrh