• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ručni satovi

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Imaju sada kinezi svoje ETA klonove, a imaju i Selite koje sada svi koriste, Selita je ustvari isto što i ETA, samo švajcarski "original".

Ja Rolex ne bih nosio za džabe da ga dobijem da nosim po gradu, previše mi je postao seljački brend, sramota me, od Jovane Jeremić do braće Hofman, i svakog kapuljasa koji je preko noci uzeo pare od gradjevine i slično.

Jovana Jeremic imala izjave tipa :
" Rolex je na najbolji sat, brend, zna se kad se kaže sat to je Rolex, svaki otac sinu mora da kupi Rolex itd. "

Većina seljaka nije čulo za ozbiljnija imena u svetu satova od Rolexa poput Vacherona, Pateka, Piguet itd. Ili ih uopšte i ne zanimaju, jer u priglupom društvu gde se oni kreću niko ne bi ni znao šta je to, ovako vide Rolex i to je to svaka starleta zna wau skidaj gace.

Da ne navodim sada još desetine imena i brendova za koje nisu čuli, a kao su "obožavoci kolekcionari" Rolexa.

Ne daj bože da nekog od njih pitaš šta je Zenith, mislili bi rusko smeće, a njihov mehanizam stavljali u čuveni Rolex Daytona 12 godina..
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Furao bih ja AP Royal Oak da lova raste na grani :)

Rolex klonovi nisu moj stil, kupio bih Rolex kao krunu svog ličnog uspeha, a smatram da sam daleko od toga još uvek.
Sledeća "faza" je neki švajcarski automatik, na primer Maurice Lacroix Aikon Automatic (42mm):

 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Mene je prosla ta faza furanja satova... Najradije bih kupio neki najmocniji smart koji postoji trenutno, jedan dress sat za kosulju i to je to.
Posebno ne razumem kupovinu Rolexa kao obelezavanja tj krune licnog uspeha, ako nisi bogat i nemas bar 500,000e u steku, 3-4 nekretnine, siguran biznis, porodicu i sve osigurano.
Danas ljudi odvajaju 15-20.000e na Rolexa, a zive u iznajmljenom stanu ili stanu na kredit, kolima na lizing... Dobili pare preko stranke, namestenih tendersa i slicnih gluposti pa se pokondire preko noci, daj lux auto i rolex odma neki i slicno, bez ikakvog licnog uspeha, mislim za mene poltronstvo nije uspeh..
I onda vidis npr Steve Jobsa, Bil Gejtsa kako furaju neki Casio. Tyson Fury-ja kako u Passatu od 1500e ide na trening.. Koja je poenta imati sat od 20,000e.. postoje bolje stvari na koje mozes da ulozis novac da ne izgubi vrednost ili da vrednost skoci, takodje bilo koji kvarc od 50e je precizniji i pouzdaniji od bilo kog automatica od xy hiljada eura, plus servisi za takve satove su papreni, skuplji nego plivajuci zamajac na kolima.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Iskucah prilično dugačak komentar, međutim odlučih se da ga ipak obrišem.

Sve što ću reći je: Definicija ličnog uspeha je veoma subjektivna stvar, kao i poenta istog tog sata - subjektivni doživljaj. Neko proslavi uz čašu vina, neko kupi sebi Rolex, neko ne slavi uopšte. Subjektivna stvar.

Ostatak ne bih komentarisao jer bi se otišlo u krajnost absurda, jer na kraju dana, šta će ti uopšte sat na ruci kad imaš mobilni telefon kod sebe? Sat je nakit a kao i svaki nakit, nema nikakvu poentu osim da izgleda lepo i da u određenim slučajevima čuva ili uvećava vrednost inicijalne kupovine (investicije u ovom slučaju).

Da ovaj post ne bi bio totalni off, sat koji bih vrlo rado posedovao kao daily driver je TAG Heuer Aquaracer Professional 300 :)
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Smart sat nije nakit... i ne mogu nonstop da palim telefon, mnogo mi je lakse da pogledam na ruku. Pritom telefon je glomazan i nemam ga uvek pri sebi.

Nov sat nije investicija, to je laž... Čim ga izneses iz radnje gubi vrednost izuzev Rolexa koji pumpa cene polovnih jer su liste čekanja za nove dugačke, nekad po par godina, pa ko hoće odmah da uzme sat mora da kupi polovan po ceni novog, ali generalno nov sat nije investicija gledano van Rolexa. Neki polovan vintage možda može biti, ali i na njega se troši pozamašna suma za sređivanje ( retki delovi samim tim skupi ), servisi redovni su skupi.. kod zvaničnih sajdžija za luksuzne brendove preko 1000e mogu biti redovni servisi. Ako hoces da ti traje sat moras da mu menjas ulje, delove isto kao na autu.

Ko hoce da cuva vrednost novca kupuje zlatne poluge, ne novi sat.

Ko hoce da investira u satove trebalo bi da gleda vintage modele, isto kao i sa kolima, ko hoce da investira u kola mora da radi resturacije i nalazi klasike kojima se nada da ce rasti cena, ako kupis nov auto i odlucis da ga prodas automatski gubis na ceni + servisi i sve ostalo jer auto traži održavanje isto kao sat.

U Srbiji su u zadnje vreme dosta ispromovisali kupovinu automatskih satova, do pre 5-10 godina ih ljudi nisu ovoliko nosili.. mislim na skuplje modele u osrednjem platežnom sloju ljudi. Za sve su zazlužni jutjuberi tipa "Sat na Ruci" , ali ono što ljudi ne kapiraju je da oni od početka uzimaju pare od toga, to im nikad nije bio hobi ili ljubav gde su trošili pare, već zarađivali. Isti taj "Sat na Ruci" je kupovao polovne satove jeftino i preprodavao, hvalio Seiko kada je prodavao one stare 5ce po 150-200e, a realno vrede 50e, i potom kad je nestalo količine rekao da je Seiko shranje i da ga vise ne sakuplja.. Hvalio je onda sve one brendove u radnji u kojoj je radio, pričao o istoriji vamo tamo, a danas je stigao do mikrobrendova bez istorije, jer ga jedino oni placaju za reklame itd. Komplexna je tema, ali ljudi poput njega nisu pravi ljubitelji, naprotiv... ali drugima je uvalio žvaku i odlično ispromovisao.
 
Poslednja izmena:

Cika_Kure

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
29.05.2024.
Poruka
1.977
Rezultat reagovanja
2.456
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 7 5700x 3D, ID Cooling SE-225-XT BLACK
Motherboard:
Asus TUF Gaming B550
RAM:
KINGSTON Fury 32GB (2 x 16GB) DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
Biostar RX6700XT 12GB GDDR6
Taj trend enormnog rasta cena za stare Seiko satove obicnog 7009 i 6319 kalibra ni meni nije jasna.
Pre koju godinu mogao se naramak Seiko satova kupiti za male novce (doduše i Ebay je bio normalniji se cenama)...
Sad za 50€ ne mozeš kupiti najnajobičniji low basic model koji su štancali u milionima primeraka...
Mislim da su pojedine popularne serije ispromovisale vintage 5cu...

EDIT: morao sam ds guglam da se prisetim ko je Sat na ruci. Juneće škembe, lik je nemač pojma...
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Taj trend enormnog rasta cena za stare Seiko satove obicnog 7009 i 6319 kalibra ni meni nije jasna.
Pre koju godinu mogao se naramak Seiko satova kupiti za male novce (doduše i Ebay je bio normalniji se cenama)...
Sad za 50€ ne mozeš kupiti najnajobičniji low basic model koji su štancali u milionima primeraka...
Mislim da su pojedine popularne serije ispromovisale vintage 5cu...

EDIT: morao sam ds guglam da se prisetim ko je Sat na ruci. Juneće škembe, lik je nemač pojma...
Možeš i sada za 50e kupiti, ima po grupama forumima.. Ali fora je što je on sam pričao da je kupio gomile džakova 5ca za dž od sajdžije, pa nabio cenu i prodavao za 150-250 ne sećam se tačno, uglavnom nov možeš kupiti za te pare, stare 5ce idu do 80e max. Kad je sve rasprodao, počeo je da pljuje Seiko i promovise druge brendove. Liku je obraz kao Vucicu bukvalno.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
14.265
Rezultat reagovanja
9.659
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS] / LG C4 OLED 55"
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Supernova optical fiber Download 1000MB/s / Upload 500MB/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV LG C4 OLED 55" 4K
Većina seljaka nije čulo za ozbiljnija imena u svetu satova od Rolexa poput Vacherona, Pateka, Piguet itd. Ili ih uopšte i ne zanimaju,
Ne zaboravi IWC i Zenith
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kad bih imao 10.000 € da bacim na sat verovatno bih kupio Zenith Defy Skyline

66820
66821


A ako bih isao na nesto do 5-6K € verovatno bi to bio OMEGA Speedmaster ili Seamaster Aqua Terra
66822
66823
 

R1zl4

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
1.152
Rezultat reagovanja
2.228
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell Vostro 7620
CPU & cooler:
12th Gen Intel(R) Core(TM) i7-12700H 2.30 GHz
RAM:
16.0 GB
VGA & cooler:
NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
NVMe KIOXIA 1024GB
PSU:
Dell 130.0W
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 11 Pro/ Chrome
Evo vam jedan za košulju.

 

Sinisavr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
22.08.2013.
Poruka
1.163
Rezultat reagovanja
1.707
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
GTA V, Fortnite Zver
CPU & cooler:
Intel I5 11400F + Noctua NH-U12S Cromax Black + 5x Noctua Industrial
Motherboard:
Asus TUF Gaming B560-PLUS Wi-Fi
RAM:
2x8GB Kingston DDR4 3600Mhz
VGA & cooler:
RX 580
Display:
Asus VX239H
HDD:
Samsung 870EVO, WD 1TB Blue x 2
Sound:
CREATIVE Sound Blaster Z
Case:
NZXT H440
PSU:
Corsair RM750X
Mice & keyboard:
Logitech MX 518 + Logitech G213 Prodigy
Internet:
Supernova 200-20
OS & Browser:
Windows 10 Pro
Other:
Motorola Edge 40 Neo, Sennheiser HD439, Bose Companion 3
Ovaj OMEGA Speedmaster ima pravu pionirsku na broju 12 :)
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.537
Rezultat reagovanja
210
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
AMD 9800X3D/Asus ROG Ryujin III 360
Motherboard:
Asus TUF B850M-Plus Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Ripjaws M5 RGB DDR5 6000MHz CL28
VGA & cooler:
Asus ROG Strix RTX3080
Display:
ASUS ROG Strix XG27ACDNG/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Razer Blackshark v2 Pro/JBL Flip 5
Case:
HAVN HS420/Phantesk D30 RGB x7
PSU:
MONTECH 1000W
Mice & keyboard:
Monsgeek M1V3/Zuoya GMK26/Razer Naga 2014/Razer Deathadder v3 Pro
Internet:
Optika 600/600
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 16 Pro Max 256GB/Logitech F710/Sony Playstation 5 Pro/BambuLab P1S+AMS
Rolex je propao kvalitetom, znam dosta sajdzija, prodavaca satova, preprodavaca...
Mislim kao i kola, kvalitet dole je sve.

Jedan poznanik je kupio nov Rolex u radnji sa necijom dlakom ispod cifera, to se pre nije smelo desavati.

Ko hoce omaz Rolexa u top kvaliteti neka kupi Steinhart.
Drugari imaju sigurno 50, kroz moje ruke su prosla jedno 10-15, 0 problema ili falinki, raspon godista je od 1989 do 2026.

Zavisi sta je cilj kupovine sata, citajuci tvoj post rekao bih da nam nije isti :D
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Verujem da su sve stručnjaci koji se razumeju u satove i razlike između 1989 i 2026 modela, posebno ako je neki tip licnosti Velja Nevolja koji je imao pozamasnu kolekciju od 20 Rolexa kad su mu zaplenili :troll:

90% korisnika Rolexa ne zna da vidi razliku između dobre kopije i originala, ne zna delove mehanizma niti čemu služe, ne zna da nabroji bar 5 brendova sa inovacijama i ulogom u svetu satova daleko većom nego Rolex.

Ja pričam iz ugla sajdžija, ne laika.
Kad pričam o satovima ja pričam sa sajdžijama, ne pitam likove koji nose Rolexe, i ako sam pokušao da vodim neku konverzaciju domet im je uglavnom bio koji je njima lepši.

Statistički gledano, kad vidim na ruci nekom npr Baume, IWC, Zenith i slično, procentualna mogucnost da se razume u horologiju je 2000% veća nego kod onih koji nose Rolex.

Zamisli ideš u goste kod porodice buduće žene i izađeš iz BMW-a sa Rolexom na sebi, ako je neka normalna porodica automatski hint uzbune, ali zato ako izađeš iz Volva/Lexusa/Benza sa IWC na sebi to već izgleda otmeno, možeš biti i lekar inženjer arhitekta šta god. Hocu reći ne kažem da je kriv brend i da je loš, već je tolika količina seljaka vezana za npr ta 2 brenda da ih nikad ne bih kupio.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Zamisli ideš u goste kod porodice buduće žene i izađeš iz BMW-a sa Rolexom na sebi, ako je neka normalna porodica automatski hint uzbune, ali zato ako izađeš iz Volva/Lexusa/Benza sa IWC na sebi to već izgleda otmeno, možeš biti i lekar inženjer arhitekta šta god.
Pošto ljakse ne može biti ljakse u Leksusu sa IWC-om na ruci...
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
14.265
Rezultat reagovanja
9.659
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS] / LG C4 OLED 55"
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Supernova optical fiber Download 1000MB/s / Upload 500MB/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV LG C4 OLED 55" 4K
Moze ali je procentualno daleko manja verovatnoca.
Ako bi krenuo redom da kopas i istrazujes ljude poput onog slepca za parfeme Viktora ili onog degenerika baku praseta i slicne njima tesko da ces videti da nose ovakvu lepotu...
66831

... vec nose Rolex.
Ne kazem da samo seljaci nose Rolex vec da je mnogo njih koji se hvataju bas za taj brand.
Rolex proizvodi 1 milion satova godisnje, pa covek treba da se zapita zasto onda toliko kostaju kad je to brend koji ima masovnu proizvodnju. AP recimo ima cifru od 50.000 satova godisnje. Pa sad uporedimo te dve cifre. Kod Rolexa placas marketing jer samo sto njihov brand ne krenu i na klozetskim soljama da reklamiraju
U svetu patika je to recimo Nike. Svaki dengde svaka seljacina nosi Nike dok neki gospodin nosi cipele ili recimo ako su patike nosi Skechers, brand koji ima izuzetne patike kvalitetom nekad i daleko iznad Nike ali recimo seljak je cuo samo za Nike.
Rolex je do nedavno kostao daleko manje i bio je cenovno u rangu omege i tudora.
Da dodam da Omega ima daleko bole mehanizme od Rolexa. Otvori neki Rolex videces da mehanizmi imaju i neke plasticne zupcanike. Sat koji kosta kao Mercedes S klase
Skoro sam bas istrazivao, jedna Jubilee narukvica za Rolex da je kupis u ovlascenoj prodavnici kosta oko 5000€. Narukvica kosta kao jedan omegin ili tudorov sat.
A ako neko zeli da istrazi jos veci level seljacizma treba da baci oko na brand Jakob & Co.
 
Poslednja izmena:

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Ranije me je pogađalo što seljoberi umeju da upropaste određeni brend, sad kako sam malo nakupio godina, prestalo je da me tangira. Meni je odvajkada zgađen brend Armani kao i Mercedes zbog tih takvih, u poslednje vreme me ne dotiče ni najmanje. Ima alternativa Rolexu itekako (čak i lepših satova i to za dosta manje para), ali bih vrlo rado nosio Bruce Wayne kao daily driver da imam novca (ili Batman čak)
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Pogađaj, nećeš omašiti, počinje na R. Cela ta tiktok, jutjub, sns, estradna poremećena scena ih fura:vuna:

Elem @Dom1nat0R taj IWC je što se mene tiče bombonjera za bilo koji Rolex od ovih što naši nose, i sam mehanizam je komplexniji i vredniji. Za 99% estrade ako kažeš IWC, prvo će pomilsiti verovatno na klima uređaj ili frižider.. to govori o poznavanju horologije Rolex kolekcionara, jednostavno potpuno drugačije grupe ljudi u proseku govoreći.

Naravno da je šansa da seljak bude u Rolexu i BMW 10000% veća, niko ne kaže da nema seljaka u Lexusu i IWC-u, ali daleeeeko je manja šansa, jer to se ne kupuje iz seljačizma.
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Veselin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.07.2018.
Poruka
2.051
Rezultat reagovanja
3.091
Moja konfiguracija
Previše se u temi o satovima ide u krajnost. Kao oni reperi koji kažu ne pijem koka kolu jer je američka a posle pet minuta izađu na scenu i u ruci američki mikrofon.

Ideš u kupovinu auta, odradiš nekoliko test vožnji i na kraju sedneš u Bmw i izmami ti osmeh na lice i preudoban i pregledan i sve najbolje, kao da su pravili samo za tebe i kažeš ma znaš šta, idem da kupim neki deseti koji nije ni lep, ni udoban, tačnije nikakav jer Bmw vozi neki mentol iz kraja ili sa tv-a.

Nemačka trojka bi odavno propala kada bi ljudi gledali pri kupovini kakvi sve mentoli voze njihove modele.

Neće te niko nazvati pogrdnim imenom ako nosiš Roleks ili voziš Bmw ako si normalan i kulturan tj. sve suprotno od nekog mentola iz kraja ili sa tv-a.

Ne treba generalizovati. Svako je ličnost za sebe.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
14.265
Rezultat reagovanja
9.659
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS] / LG C4 OLED 55"
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Supernova optical fiber Download 1000MB/s / Upload 500MB/s
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV LG C4 OLED 55" 4K
Problem je asocijacija.
Kad vidis istetoviranog lika koji ima full rukave prvo sto te asocira je na nekog degenerika krimosa iz '90 godina poput onog degena K.Golubovica ili onog Atilu sto je sve cesce u javnosti a lik krimos bivsi robijas iako taj koji se istetovirao je mozda savim normalan covek. Ali te asocira njegova tetovaza na nesto lose.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Pogađaj, nećeš omašiti, počinje na R. Cela ta tiktok, jutjub, sns, estradna poremećena scena ih fura:vuna:
Ne kažem, neosporivo je da je to tako, samo sam ja prestao da pridajem važnosti. Ista priča i za tetovaže, imam istetoviranu podlakticu pa se ne identifikujem sa ovim džiberima. Asocijacija sa ljudima koji nisu na nivou koji smatram reprezentabilnim je, meni barem, totalno nebitna.

S tim u vezi, razmatrao sam kupovinu Tissot PRX Powermatic-a pa je otišla lova u nekom drugom pravcu, ali to je definitivno jedna od kupovina kojom bih bio prezadovoljan, pogotovu što bih mogao napraviti brejk od diver satova, prikladniji je za neke otmenije prilike.
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
3.713
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Samo X3D
Motherboard:
Samo X9999
RAM:
128gb x 2 15 000mhz cl10
VGA & cooler:
RTX 9090 50GB
Display:
8k
HDD:
99tb + m2 nvme generation 10
Case:
Samo RGB
PSU:
10000w gold 99% +
Internet:
lelekom
Previše se u temi o satovima ide u krajnost. Kao oni reperi koji kažu ne pijem koka kolu jer je američka a posle pet minuta izađu na scenu i u ruci američki mikrofon.

Ideš u kupovinu auta, odradiš nekoliko test vožnji i na kraju sedneš u Bmw i izmami ti osmeh na lice i preudoban i pregledan i sve najbolje, kao da su pravili samo za tebe i kažeš ma znaš šta, idem da kupim neki deseti koji nije ni lep, ni udoban, tačnije nikakav jer Bmw vozi neki mentol iz kraja ili sa tv-a.

Nemačka trojka bi odavno propala kada bi ljudi gledali pri kupovini kakvi sve mentoli voze njihove modele.

Neće te niko nazvati pogrdnim imenom ako nosiš Roleks ili voziš Bmw ako si normalan i kulturan tj. sve suprotno od nekog mentola iz kraja ili sa tv-a.

Ne treba generalizovati. Svako je ličnost za sebe.
BMW je sve sem toga, imaju jedan pouzdan motor na njih 10, a nikad nije bio ni najudobniji ni najpregledniji, ni najsigurniji u klasi. Slična priča je za Rolex, lep, ali preduvana priča.

Tissot powermatic je za izbegavanje sa tim mehanizmom zbog plastike u istom, ali je lep sat, osim ako u 2026 nisu izmenili nešto, bio je pun plastike.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.044
Rezultat reagovanja
2.449
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515 & Mackie CR5-XBT
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Pro V3 @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 500/250 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera G
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB White Titanium, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
To za plastiku u mehanizmu sam upravo jutros video negde na netu, ali nisam toliko duboko u priči da bih procenio da li mi to igra ulogu ili ne.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.537
Rezultat reagovanja
210
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
AMD 9800X3D/Asus ROG Ryujin III 360
Motherboard:
Asus TUF B850M-Plus Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Ripjaws M5 RGB DDR5 6000MHz CL28
VGA & cooler:
Asus ROG Strix RTX3080
Display:
ASUS ROG Strix XG27ACDNG/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Razer Blackshark v2 Pro/JBL Flip 5
Case:
HAVN HS420/Phantesk D30 RGB x7
PSU:
MONTECH 1000W
Mice & keyboard:
Monsgeek M1V3/Zuoya GMK26/Razer Naga 2014/Razer Deathadder v3 Pro
Internet:
Optika 600/600
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 16 Pro Max 256GB/Logitech F710/Sony Playstation 5 Pro/BambuLab P1S+AMS
Verujem da su sve stručnjaci koji se razumeju u satove i razlike između 1989 i 2026 modela, posebno ako je neki tip licnosti Velja Nevolja koji je imao pozamasnu kolekciju od 20 Rolexa kad su mu zaplenili :troll:

90% korisnika Rolexa ne zna da vidi razliku između dobre kopije i originala, ne zna delove mehanizma niti čemu služe, ne zna da nabroji bar 5 brendova sa inovacijama i ulogom u svetu satova daleko većom nego Rolex.

Ja pričam iz ugla sajdžija, ne laika.
Kad pričam o satovima ja pričam sa sajdžijama, ne pitam likove koji nose Rolexe, i ako sam pokušao da vodim neku konverzaciju domet im je uglavnom bio koji je njima lepši.

Statistički gledano, kad vidim na ruci nekom npr Baume, IWC, Zenith i slično, procentualna mogucnost da se razume u horologiju je 2000% veća nego kod onih koji nose Rolex.

Zamisli ideš u goste kod porodice buduće žene i izađeš iz BMW-a sa Rolexom na sebi, ako je neka normalna porodica automatski hint uzbune, ali zato ako izađeš iz Volva/Lexusa/Benza sa IWC na sebi to već izgleda otmeno, možeš biti i lekar inženjer arhitekta šta god. Hocu reći ne kažem da je kriv brend i da je loš, već je tolika količina seljaka vezana za npr ta 2 brenda da ih nikad ne bih kupio.
Da ne duzim, ja pricam iz ugla investicije i cuvanje viska novca.

Btw fan sam Bmwa, vozim Toyotu.
 
Vrh