• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji monitor kupiti?

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
^
Kakve optužbe? Tražio sam samo razjašnjenje. Valjda najbolji dokaz da ne mislim da su u Gigatronu prevaranti je to što sam baš u Gigatronu kupio monitor. No, uslovi 0 pixel garancije su napisani nejasno, a nejasne stvari treba razjasniti. To je sve.
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
^
Kakve optužbe? Tražio sam samo razjašnjenje. Valjda najbolji dokaz da ne mislim da su u Gigatronu prevaranti je to što sam baš u Gigatronu kupio monitor. No, uslovi 0 pixel garancije su napisani nejasno, a nejasne stvari treba razjasniti. To je sve.
Kakve optuzbe? Pa, u pravu si, tehnicki nisu optuzbe. Ali su scenarija konstruisana na nacin da asociraju na njih.
Tvoj post se bazira na pitanju "Sta Gigatron radi sa zamenjenim monitorima?"
i jedino se tim odgovor tvoj post moze objasniti..

Nazalost, tu informaciju kupac ne moze dobiti..
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kakve optuzbe? Pa, u pravu si, tehnicki nisu optuzbe.
Tehnički je to "the worst case scenario". Tako se uvek pristupa kad se nešto razmatra, i u tehnici, i kad se testira kompjuter (zašto Prime?) i kad se testira neki sajt, pa tako i kad se testira neki disclaimer.

Nazalost, tu informaciju kupac ne moze dobiti.
Eto, sad ti raspiruješ sumnju, a ne ja. Trebalo bi te sankcionisati! :d :P
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
Verovatno za kupce na veliko postoji kategorija "Monitori za shalter/kancelariju", mrtvi pixeli ne smetaju za Solitaire :) :D
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja nisam dugo gledao te standarde, specifikacije itd. Ali nekad je postojala A klasa TFT monitora, koja se isporučivala bezmalo isključivo vojsci i tako nekim institucijama. U široku potrošnju je išla B klasa, gde postoji tolerancija na mrtve piksele zavisno od politike proizvođača (LG je imao čitav esej, ako su u grupi onoliko, ako su raštrkani ovako, jedno za centar, drugo za periferiju itd).

Kvaka je u tome što po našem zakonu, ako nije izričito naglašeno, podrazumeva se da je proizvod najviše klase. Ko je uporan, mogao je to da izgura, mada u praksi čisto sumnjam da bi se isplatilo zezanje.

0 pixel garancija koju daju prodavci nije neka retkost u svetu, dobro je da se i kod nas pojavljuje takva praksa.
 

Hector Ruiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
09.05.2009.
Poruka
883
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5 4670K@ Megahalem
Motherboard:
ASUS Maximus VI Hero
RAM:
Corsair Vengeance® — 16GB Quad Channel DDR3 Memory Kit
VGA & cooler:
Intel HD4600
Display:
Samsung P2470H
HDD:
Crucial MX100 256GB + WD 1001 FALS
Sound:
microlab Solo6C
Case:
Corsair 800D
PSU:
Seasonic X-850 SS-850KM
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder Left-Hand Edition & OCZ ILLUMIATI
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8.1 64bit

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Problem je to što veletrgovci još uvek nemaju dovoljnu konkurenciju. Ja sam najmanje problema sa reklamacijama hardvera imao u vreme kad se roba dovlačila u putnim torbama. A sad servis veletrgovca, pa se čeka, pa nekad odluče ovako, nekad onako...
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
ja da pitam - zashto kog djavola "ne sme da se zna" shta radite sa monitorima sa mrtvacima .. ? mislim, jel gigatron saradjuje sa BIA-om, pa ste pod velom tajnosti, i pod "top secret" label-om ?

sve si dadoo lepo napisao, ali taj info kako "ne treba da znamo" deluje .. komichno.
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
ja da pitam - zashto kog djavola "ne sme da se zna" shta radite sa monitorima sa mrtvacima .. ? mislim, jel gigatron saradjuje sa BIA-om, pa ste pod velom tajnosti, i pod "top secret" label-om ?

sve si dadoo lepo napisao, ali taj info kako "ne treba da znamo" deluje .. komichno.
Da, kapiram da izraz "ne sme da se zna" zvuci malo nacisticki ili komunisticki (kako ko voli :) )... Lepsi sinonim za isti bi bio "to je poslovna tajna"..
A jos lepsi - "to kupca ne bi trebalo da zanima"..

Reci cu malu analogiju, koja ce sigurno naici na osudu koju NECU dalje da razglabam, ali stvari zaista funkcionisu tako. Zamisli da odes kod automehanicara (ti se lozis na kola.. metalna, drvena, svakakva jelte :) ) i dobijes najbolju uslugu u gradu za pristojan novac. Ali ne, to tebi nije dovoljno! Ti od majstora zahtevas da ti objasni nacin svog poslovanja, svoje dobavljace, pokaze papire o placenom porezu, stanja svog magacina... Te stvari su potpuno nebitne za musteriju (sve dok je on zadovoljan uslugom ili proizvodom).

Malo jasnije? :D

:wave:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Не желим да отварам нову тему за мојих пар питања, па ако буде неко био расположен да ми одговори и помогне, бићу захвалан а ако не... опет добро :)

1. Да ли постоји, и ако постоји шта је, разлика између 1080p HD resolution и стандардне 1920х1080? Говорим наравно о display resolution lcd monitor-a?

2. а) С'обзиром да је дошло до померања цена и сада могу да узмем t260 за мало више само пара него што је t240, такође и HD верзије ових монитора долазе у обзир(сада, претпостављам, разумете поенту првог питања ;)).
б) Да ли је боље узети т240, водећи се логиком да због 5цм мање дијагонале пиксели ће бити "гушће" распоређени него на т260, самим тим и оштрине слике или ту нема разлике?

3. У случају да HD резолуција заиста доноси неке предности, да ли је онда боље узети 1920х1080 монитор уместо ових који имају 1200 вертикалу?

п.с Знам и сам да ми је најбољи избор међу 24'' монитора Dell U2410 или НР LP2475w... само први нема код нас у продаји а други кошта 600е и скоро сви који су га купили су се жалили на исти... шкљ роба за шкљ тржиште - страшно!

Такође, замало да заборавим, мени је далеко најбитније приказ текста, односно квалитет и оштрина приказа истог на одређеном монитору. Ја не играм игрице, гледам филмове и буљим превише сати дневно у текст(код).

Хвала унапред. :)

измена/додатак: моја закаснела реакција је довела до тога да заборавим још једну битну ставку за избор монитора, замор очију. Значи, монитори који ми неће замарати, превише, очи и испред којих ћу моћи да проведем 10-12 сати дневно без да се сутрадан пробудим са главобољом и новом диоптријом :d
јбг, ко нема у глави има у прстима :d
 
Poslednja izmena:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
1080p = 1920x1080px = FullHD
1920x1200 je bolja i veća rezolucija, jedino ćeš u filmovima imati malo deblju crnu štraftu gore i dole.

24" 1920x1200px je po mom mišljenju odlična dimenzija. 26" već deluje previše veliko.

Mouj predlog je da gledaš isključivo 16:10 odnosno 1920x1200px, jer ti je za tvoj posao bitna visina monitora.
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.763
Rezultat reagovanja
2.218
Moja konfiguracija
Slazem se sa ^.

24" u 1920x1200 je optimum, 26" je suvise veliko.
 

nano.tube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
214
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. Да ли постоји, и ако постоји шта је, разлика између 1080p HD resolution и стандардне 1920х1080? Говорим наравно о display resolution lcd monitor-a?
Jesi mislio izmedju 1080p i 1920x1200? Posto ovo sto si ti napisao je ista stvar. :)

2. а) С'обзиром да је дошло до померања цена и сада могу да узмем t260 за мало више само пара него што је t240, такође и HD верзије ових монитора долазе у обзир(сада, претпостављам, разумете поенту првог питања ;)).
Kakve "HD verzije"? :)

б) Да ли је боље узети т240, водећи се логиком да због 5цм мање дијагонале пиксели ће бити "гушће" распоређени него на т260, самим тим и оштрине слике или ту нема разлике?
Da, pixeli ce biti sitniji - http://members.ping.de/~sven/dpi.html

Ista rezolucija na fizicki manjem ekranu -> veci PPI -> veca spacijalna rezolucija -> ostrija slika

http://en.wikipedia.org/wiki/Image_resolution#Spatial_resolution
http://en.wikipedia.org/wiki/Angular_resolution


Takodje, na odredjenoj udaljenosti od ekrana slika ce izgledati jednako ostro tj. ako se dovoljno udaljis. ;)

3. У случају да HD резолуција заиста доноси неке предности, да ли је онда боље узети 1920х1080 монитор уместо ових који имају 1200 вертикалу?
Jedina prednost je sto u slucaju monitor sa 1920x1080 rezolucijom neces imati strafte u slucaju filmova sa 16:9 aspektom i nesto manje u slucaju cinemascope 2.35:1 aspekta, jer je sam odnos stranica siri.

Mana je naravno, sto ima manje vertikalnog prostora za rad i subjektivno, nekome smeta manja visina a veca sirina monitora u odnosu na 24" 16/10. :)


Такође, замало да заборавим, мени је далеко најбитније приказ текста, односно квалитет и оштрина приказа истог на одређеном монитору. Ја не играм игрице, гледам филмове и буљим превише сати дневно у текст(код).
Moraces da odlucis :) - krupniji pixel/manje ostra slika ili sitniji pixel/vise ostra slika, ovo naravno na istoj udaljenosti. Sa nizim PPI, tj. krupnijim pixelima ces manje zamarati oci, tj bice ti lakse citati tekst sa sitnijim fontovima i sl. Ostaje na tebi. :)

Slazem se sa ^.

24" u 1920x1200 je optimum, 26" je suvise veliko.
Takodje :). Gledao sam stariji Apple Cinema 23" i za nijansu su presitna slova. Za 24", 16/10 i 19x12 je sweet spot. Dok za npr. 1680, 20" mi je presitno, 21" idealno, a 22" isto za nijansu al' prekrupno :). Jbg, proizvodjaci ne guraju vise 21". Sta da se radi, "prezivecemo" i sa neidealnim. :P :)
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sve si dadoo lepo napisao, ali taj info kako "ne treba da znamo" deluje .. komichno.
Meni je dadoo razjasnio na PP i stvarno nije stvar koju bi on mogao da kaže javno. Samo ću reći da nije po sredi ništa što kompromituje Gigatron na bilo koji način.

Sa nizim PPI, tj. krupnijim pixelima ces manje zamarati oci, tj bice ti lakse citati tekst sa sitnijim fontovima i sl. Ostaje na tebi. :)
Za mene je ovo izuzetno važna stavka. Tako da više volim štrafte kod gledanja filmova (a štrafte ćete često imati i onako, jer su bioskopski formati veoma često širi od 16:9) nego da moram lupom da čitam slova na ekranu.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.277
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
"PS. Posto mnogo teoretises i zamisljas, razmisli i zasto Gigatron nudi samo jednu zamenu za makar 1 mrtav piksel. Takvu zameni ni jedan dobavljac i proizvodjac nece uvaziti."

Ovo nije tacno. Dell za svoju UltraSharp seriju daje "zero bad pixel policy" i menjeju ti monitor za drugi, dakle popravke ne dolaze u obzir. Ova garancija vazi godinu dana ili se moze uzeti extended warranty na 3 god. I u praksi isto tako radi, cak i kod nas. :)

:wave:
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Да не цитирам све појединачно, укратко: Хвала велико на одговорима. :)

@colt, мислио сам на t240HD i t260HD, не капирам разлику између ових и обичних.

Дефинитивно сам и за 1200, што сам више пута и наводио, такође бих био најсрећнији када бих могао да нађем за пристојне паре 1600х1200 21'' монитор, тада бих лепо узео 2 комада... или бар један у комбинацији са 1920х1200, 24'' монитором.

Само да видим да ли сам схватио, на 26'' монитору би ми текст био пријатнији за очи/читање, због мање густине пиксела по цм2?
Најчешће користим 11 и 10px величине фонтова, так' да... могу се реално сматрати ситнијим.

Са друге стране, морам да видим са Дадом, пошто сам у Гигатрону махом и гледао мониторе, у вези овог НР 2475 монитора, јер ми се никако не дају такве паре за монитор који има толико проблема, бар ови које шаљу нама у Србију.
 

nano.tube

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
214
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Oni sa HD oznakom na kraju bi valjda trebali da imaju tuner u sebi. Nisam 100% siguran za ovo btw.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
У бити, значи... непотребни, бар мени.

Оно што је colt написао, сада сам схватио...
22" 1680x1050 = 0.282mm pixel size
24" 1920x1200 = 0.269mm pixel size
25.5" 1920x1200 = 0.2865mm pixel size
27" 1920x1200 = 0.303mm pixel size
30" 2560x1600 = 0.251mm pixel size

Према овој табели, т260, који је у бити 25.5'' или било који 26'', пошто т260 не може да се монтира на носач са vesa стандардом... би за мене био најбољи јер би и сам текст био већи при истим величинама фонта. Кул...
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Slazem se sa ^.

24" u 1920x1200 je optimum, 26" je suvise veliko.
Zavisi kako gledas. Ja imam 26" i smatram da je OK a da je 24" sitno (ne preterano kao na 22" u 1920). Imao sam pre monitor od 19" koji ima istu velicinu piksela pa sam navikao. U svakom slucaju krupnocu/sitnocu regulises odstojanjem monitora od ociju. Ja moj drzim tacno toliko da kada sedim normalno i ispruzim ruku , malo fali da ga dodirnem.
 

Mile

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.10.2009.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Samo da se pohvalim da Dell 2209WA još uvek nije stigao, rekoše mi(šesti ili osmi put, nisam brojao pa nisam siguran) da pozovem za dve-tri nedelje.

Razumem da se List Solutions bavi veleprodajom, ali nisam ni sanjao da je OVOLIKA komplikacija da jedan monitor stigne redovnim putem i po redovnoj ceni.

Ako sam dobro shvatio priče koje su se provlačile između redova, Dell je promenio neka pravila i sada svi živi čekaju sve sa njihovom nalepnicom.

Pitao sam bar 5 puta da li je problem samo do mog monitora, da li se desilo nešto što nije trebalo(da se polomio, oštetio, izgubio), svaki put bih dobijao odrične odgovore i izvinjenja, ali ništa konkretno.

Ovih dana je neka g-đa/g-đica koja se bavi tim kontrolama nabavke ili nabavkom na odmoru... Zaposleni prognoziraju da će monitori stići oko 10.2., ali da ipak pozovem za oko dve nedelje da mi ona preciznije kaže.

Da spomenem da su do sada prognozirali da će stići sredinom decembra, pa DO kraja prethodne godine, pa u prvoj turi posle praznika...


Pa, pošto ja više ne znam šta da mislim, zanimaju me vaša iskustva sa njima, meni je ovo prvi put da preko njih naručujem, a definitivno će biti i poslednji(ako se u međuvremenu ne predomislim),

iako mi od tog monitora ama baš ništa ne zavisi, već samo da ga okačim na zid sobe, a da izbacim stari CRT, jer mi postaje zent da ga ostavljam uključenog u praznoj kući(kada radi npr. JDownloader) dok idem do prodavnice, na trening i sl. a ne volim da praktikujem uključivanje/isključivanje 10 puta dnevno na po 20-30 minuta.


A mogli bi da padnu i neki predlozi za neke druge E-IPS modele, ne patim od marki, rekao bih da je to sve jedno te isto dj*bre, samo upakovano u drugačije kutije.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Mile, iskren savet. Strpi se sada i kada ga budesh dobio/kupio - nemoj vise igrati na tu kartu " sticice za 2-3 nedelje". To je odlican monitor i vredi ga cekati. Ja nisam imao strpljenja pa sam uzeo 24" viewsonic. Da li se kajem ? pa i da i ne, ali kako i ti ne bi bio u mojoj situaciji predlazem ti da se strpis jer definitivno nije do njih [ do List-a ] vec to sve rade spolja. Znam da je u gigatron kasnio pa sigurno mesec dana od kada je porucen od strane Direct Link-a ali opet kada sam pricao sa gospodjicom iz DL-a koja je glavna za uvoz Dell-a, nije bila mnogo recita sem da je znala kada dolazi na carinu ali ne i koliko ce se tamo zadrzati. Sta li rade sa tom carinom nije mi jasno..Kao da cekaju "koji dan vise" pa da bi vise para uzeli..ne znam sta da mislim. Sacekaj svoj monitor bice ti kasnije zao.

:wave:
 

Mile

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
29.10.2009.
Poruka
10
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Stigao je, konačno. Sasvim je pristojna sprava.

Kao ne nešto naročito zahtevan kućni korisnik kome monitor pretežno služi za čitanje, razgledanje fotografija, MS office, TV, muziku i filmove, zadovoljan sam, jer za 265 eura ozbiljno sumnjam da se danas išta bolje može kupiti 100% legalno.

Odziv se, naravno, ne može porediti sa CRT-om. Nisam ni očekivao da će moći. Uključio sam malo CS Source i kako bih pomerio miša, tako bi se celom površinom ekrana isticao neki efekat zamućenja svega. Isti se primećuje i dok se kursor pomera po pozadini i prozorima.

Pre ovoga sam koristio NEC 991SB Diamondtron i zaista nisam ni približno razočaran bojama koliko sam mislio da ću biti.

Ne bavim se grafikom, pa ne uzimajte zdravo za gotovo moje komentare kada su u pitanju boje.
Samo kao nešto težim ka tome da mi slika sa monitora što više liči na sliku izvan monitora i to je sve.

Stavio sam boje na WARM, malo pročačkao kontrast i oštrinu i polako počinje liči na nešto.

Po otvaranju očekujte da je žuta=zelena, a crvena=pink.
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Da li sam razumeo da pricas o Dell-u ? Mozda bi mogao gx-x da se javi pa da podelite iskustva tj ako je potrebna kalibracija da se odradi i nadam se da ce ti nedostaci da se uklone.

Svaka chast na "ponovi" i da te dugo sluzi.

:wave:
 
Vrh