• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Koji monitor kupiti?

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Bash me interesuje shta bi uzeo da nije naleteo taj dell ?

time bi cela ta saga o tom monitoru bila okonchana i znali bi shta da uradimo [ poshto ni sada kao ni onda tog monitora nema u prodaji ] ako jurimo 22 ili 24" monitor ?!

:wave:
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ne bi nista uzeo, imao sam t220 i njime sam bio zadovoljan, 24" svakako ne bi uzeo :S: Sacovo sam u par navrata bio one 971P 19" ali su ljudi trazili po 200e za te polovnjake stare po 3 godine (dusa im u nosu) pa se nikad nisam odlucio da zapravo jedan i kupim...

edit: Zapravo, bio sam nesto kombinovao za 32" LCD TV sto bi najverovatnije i uzeo dok nisam skontao da nemam mesta za njega...
 

rex1825

PCAXE Member
Učlanjen(a)
23.08.2009.
Poruka
114
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II 955 BE under CM TX2
Motherboard:
DFI LanParty DK 790FXB-M2RS
RAM:
2x1GB DDRII 800MHz
VGA & cooler:
ATI 4870 512MB stock dual slot
Display:
Asus MK241H + Samsung SM730BF
HDD:
2x WD320 RAID0 + WD750
Sound:
SB Live 5.1 Digital
Case:
ThermalTake Element S & NZXT Tempest
PSU:
Corsair TX750
Optical drives:
LG DVD-ROM, NEC DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech MX518 + G15
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP SP3, Win7 64bit, Ubuntu 9.04 64bit, MacOS 10.5.2
Other:
Quad Boot OS
re:

...CRT vs LCD, ne mogu da vam objasnim koliko sam progledao od kad sam uzeo svoj Samsung SyncMaster™ 730BF pre nekih 4godine (ako ne i vise), no prosle godine odlucih da povecam radnu povrsinu, pa sam uzeo Asus MK241H, i ne da sam prezadovoljan sa tim monitorom, nego me prosto odusevljava... Nema teorije sad da idem na nesto manje od 24", ...a sedim odmah uz njega, ...prostora koliko ti dusa zeli...

...sto se tice monitora za nekih 12k dinara, vidi da li mozes naci negde
Samsung SyncMaster™ 933SN

...sto se tice monitora od 24" za nekih 300€, vidi da li mozes naci negde
Samsung SyncMaster™ T240

Pozz...
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Najbolji monitor Dell 2709W ali nazalost kod nas drasticno skuplji nego u Americi.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Да ли неко има искуства са Dell 2007FP?
То је иначе најбоље оцењен Dell монитор, па оно... цена, бар оне које сам нашао код нас су од 45.000 па навише... што је премного с’обзиром да је декларисана цена на Dell Shop-у, цирка 370$.

Има 1600х1200 резолуцију. Има сам прилику да једном видим монитор са таквом резолуцијом и за нас који се бавимо програмирањем, два таква монитора су врхунска ствар.

Крајеви оба монитора нису превише удаљени и довољно су видљиви ако имате два оваква монитора(седео сам испред 2 NEC, додуше, монитора са овом резолуцијом). Број редова кода који се виде је феноменалан... Consolas 11pt изгледа одлично(то је иначе фонт који ја користим за code display).

Ако неко зна где овај монитор може да се нађе за мање пара, пиши овде, шаљи ми поруку, пошаљи по голубу писмоноши или димни сигнали... на све ћу да обратим пажњу! :d
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.890
Rezultat reagovanja
3.370
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d, ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, wd black sn770 2tb
Sound:
ifi zen dac v2, presonus eris 3.5, akg k712 pro balanced
Case:
corsair 4000d white airflow, phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini, kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ja sam sve blizi dell_u s2409
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako ти ишта значи, увозници Dell за Србију.

Касно сада да зовем, али ћу сутра преподне тел. у руке и да их зовем редом и да видим где има тај монитор најјефтиније.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@ays

jel znas ti da je Joca Carmac napisao prvi wolfenstein na 14" CRT? :d

salu na stranu, te 4:3 20" 1600x1200 panele je kod nas uvek bilo tesko naci, cak i kad su bili popularni (dok wide uopste nije bio popularan)

Mozda bi ti ulogu igrao neki monitor 1920x1200 sa pivot opcijom?
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
У томе је и ствар, Visual Studio захтева да имаш wide монитор, због палета са опцијама које су са страна(иако могу да се ставе на hide).
Ово је одличан монитор, читао сам неколико тестова и деф. сви до једног закључују да је монитор вредан сваког $.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pazi, nije tesko naci monitor koji vredi svaki $, bitno je sta tebi treba i koliko tih $ imas :)

evo ja cu ti odma navesti 10X bolji monitor od tog sto oces da uzmes: Samsung 244T
http://www.trustedreviews.com/monitors/review/2006/03/29/Samsung-SyncMaster-244T/p1

dalje, ovaj je 20X bolji:
http://reviews.cnet.com/lcd-monitors/apple-led-cinema-display/4505-3174_7-33418352.html

ovaj je 100X bolji:
http://store.apple.com/nz/product/M9179X/A

i naspram ovih ekrana taj dell sto oces da uzmes je najobicnija igracka :)

Zato je bitno STA TEBI TREBA, a ne sta vredi svaki dolar, posto u toj filozofiji najvise igra ulogu koliko dolara imas ;)
Da imam para za 30" Apple cinema HD display nikad ne bi uzeo ovo "djubre" od Dell-a :d
 
Poslednja izmena:

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Имаш много бољих монитора од тих које Apple продаје као своје... а они их наравно не праве, него само брендирају.

Него.. шта мислиш о овом монитору нпр?
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Ako ti nije bitna uniformnost boja sasvim OK, jer je to 24" TN+Film panel.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Једино ми је битно да ми црна боја фонта на белој подлози нема ”црвенило” као ни обрнута варијанта. (Мада то сам имао само на Висти и седмици)
Да ми не замара очи док буљим у тупави код и да има 1200 вертикалу.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Имаш много бољих монитора од тих које Apple продаје као своје... а они их наравно не праве, него само брендирају.

Него.. шта мислиш о овом монитору нпр?
Ne znam sta zelis da kazes. Naravno da Apple ne pravi monitore, ne prave ni iPhone, to nema veze. U Apple cinema display ide samo naj-naj. Nema bolje od toga, a i ako ima ja za to nisam cuo i rado me ispravi ako gresim, ali to nije poenta, poenta je da je za sve ove koje sam onako bzvz nabrojao to sto zelis da uzmes prosto igracka. To sto kazu da vredi svaki dolar - to sam objasnio nadam se. Vredi i ovaj cinema display od 30" svaki dolar i bio bi ti bolji za kodiranje od tog 24 TN-a, al poentu sam objasnio - pitanje je kolko dolara imas!

e sad, ja ne kazem da ti ne treba da uzmes igracku, nego se prosto jezim te teze "vredi svaki dolar". Meni, od kada sam uzeo IPS panel, TN panel ne vredi ni dinar, a ne svaki dolar, a vi kako hocete. Za pola godine ce biti eIPS-a kolko ocete i tada ce opet vaziti "vredi svaki dolar" za 24" TN koji ce tada kostati 100e. I svi koji su to imali i uzeli PVA ili IPS ce ti reci da ne vredi qrca a ne dolar al ajd, videces kad uzmes. Ja ti kazem, ako i ilidanu, da na 24" TN pocinje ozbiljno da pati od loseg backlight-a i uglova gledanja sobzirom da mu sedis na 40-50cm svi uglovi ce ti biti kao zatamnjeni, no, videces i sam.
 

Igoritza

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
290
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom 9850 BE + modded Intel stock cooler
Motherboard:
DFI LP UT 790FX-M2R
RAM:
2x2GB Kingston @1033Mhz
VGA & cooler:
Gainward 4850
Display:
LG L222WS
HDD:
Samsung 250Gb
Sound:
Bernstein audio module (uz plochu)
Case:
Blueberry Igoritza edition
PSU:
LC Power 550W
Optical drives:
Mrtvi Optiarc
Mice & keyboard:
Logitech UltraX Premium + Logitech RX1000
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
home made astal, mnogo gotivan
aj ja malo, sobzirom da su mi monitori specijalnost -

1. Dell NE MOZE da se nadje u srbiji, po realnim cenama.

2. Viewsonic ima najbolje TN panele, kada ne prichamo o budget varijantama (toliko je velika amplituda, da su im low cost monitori mozda i najgri)

3. pored viewsonic-a, ovde kod nas, zaista treba razmishljati o Samsung-u i LG-u, uz par napomena: T220/T240 modele izbegavati. oni su deo Samsung politike da kvalitet ponekad moze biti zamenjen sjanim i svetlucavim stvarima, a ti monitori svoje konkurente u kvalitetu slike imaju u mnogo jeftinijim LG ili Acer/asus/benq/viewsonic i shta sve ne.

4. ukoliko neko oce 24 incha, a da dobije najkvalitetniji monitor - NEC LCD2490WUXi. pored chinjenice da je NEC jedan od najpuzdanijih i najvecih proizvodjacha IPS panela, ovaj model prevazilazi samog sebe - 8 milisekundi za g2g response. retko koji IPS monitor ima te specifikacije. a i sobzirom da sam ga vide ouzivo, sva preporuka. jedino shto malo cena brije, ali je IPS panel - 450 evra.

5. ne bih se slozio da 24ke pate od tih problema koje si naveo graphXtreme, izvoli pogledaj uzivo ovaj model - LG W2452TX-PF, koji je pritom prethodna generacija LG Phillips TN panela, a nema nikakvih zatamnjenja i uglova. i pritom znam o chemu pricash (svako danas pravi monitor od 24 incha) a ovaj model to jednostavno nema.
 

ays

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
17.07.2009.
Poruka
1.376
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@graph, разумем ја тебе и апсолутно се слажем са оним што си написао. Али овај 1600х1200 20’’ Dell је такође IPS. Maло сам проверио и Dell је одговоран за Apple мониторе. Када сам написао да вреди сваки $, мислио сам на цену која је за Амере и западне државе Европе - 370$, а то је 250е. Погледаш шта код нас може да се узме за 250е и дођеш до закључка да преплаћујемо скоро све компоненте.

Баците поглед на newegg(одабрани само монитори са 1920х1200 резолуцијом и сортирани по rating-u), само прва два имају 5 звездица оцену и оба су NEC. Newegg додуше не продаје Dell мониторе, па њих нема за неки референтни однос квалитет-цена-мишљење купаца.

Него, овај монитор који си ми ти препоручио, који, ти и имаш, ако није тајна, колико је сада тај монитор?
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
aj ja malo, sobzirom da su mi monitori specijalnost -

1. Dell NE MOZE da se nadje u srbiji, po realnim cenama.

2. Viewsonic ima najbolje TN panele, kada ne prichamo o budget varijantama (toliko je velika amplituda, da su im low cost monitori mozda i najgri)

3. pored viewsonic-a, ovde kod nas, zaista treba razmishljati o Samsung-u i LG-u, uz par napomena: T220/T240 modele izbegavati. oni su deo Samsung politike da kvalitet ponekad moze biti zamenjen sjanim i svetlucavim stvarima, a ti monitori svoje konkurente u kvalitetu slike imaju u mnogo jeftinijim LG ili Acer/asus/benq/viewsonic i shta sve ne.

4. ukoliko neko oce 24 incha, a da dobije najkvalitetniji monitor - NEC LCD2490WUXi. pored chinjenice da je NEC jedan od najpuzdanijih i najvecih proizvodjacha IPS panela, ovaj model prevazilazi samog sebe - 8 milisekundi za g2g response. retko koji IPS monitor ima te specifikacije. a i sobzirom da sam ga vide ouzivo, sva preporuka. jedino shto malo cena brije, ali je IPS panel - 450 evra.

5. ne bih se slozio da 24ke pate od tih problema koje si naveo graphXtreme, izvoli pogledaj uzivo ovaj model - LG W2452TX-PF, koji je pritom prethodna generacija LG Phillips TN panela, a nema nikakvih zatamnjenja i uglova. i pritom znam o chemu pricash (svako danas pravi monitor od 24 incha) a ovaj model to jednostavno nema.
1. Ne moze. Ili je ne realno skup ili jeftin, kako ti se zalomi :D

2. Nisu losi, ne znam da li su najbolji

3. T220 sam imao nakon LG-a i bio sam veoma zadovoljan, nije imao preterano mnogo bandinga, nije vukao ni na jednu boju, mogao se solidno kalibrisati

4. Taj NEC je odlican i 450e uopste nije puno za njega. Svaka preporuka. NEC paneli idu u dosta modela cinema display-a. Sa druge, moj ekran ima 6ms gtg, do duse losiji je panel od NEC-ovog, no dobro, cena mu je ispod 300e.

5. LED backlit TN 24" ne pate od toga. Sve zavisi koji je model. To na stranu, nisam mislio da pate od zatamnjenja samo zbog veceg panela vec zbog polozaja glave u odnosu na panel. Sobzirom da retko ko sedi na 1m udaljenosti od ekrana, losi uglovi gledanja, pogotovo vertikalni, ce i te kako doci do izrazaja na 24" i vecim panelima. Meni to jako smeta. Kome ne smeta - super. ;)
Ako i dalje ne kapirate o cemu pricam dacu konkretan primer: stavis 50% sivu za pozadinu i gledas u nju sa ~40cm i videces fini gradijent koji ide od 30% sive dole do 80% sive gore pri vrhu ekrana. Stavis plavu (B:255) i ici ce od plave dole do prelepe ljubicaste boje gore u vrhu ekrana. Sto veci panel i sto mu blize sedite - to izrazeniji efekat. Najvise se vidi na cistim bojama ali se vidi i na svemu ostalom.
Mozete sve to proveriti i na www.lagom.nl

sve gore navedeno na PVA i IPS panelima ne izgleda tako vec je siva svuda isto siva kao i sve ostale boje :P

@graph, разумем ја тебе и апсолутно се слажем са оним што си написао. Али овај 1600х1200 20’’ Dell је такође IPS. Maло сам проверио и Dell је одговоран за Apple мониторе. Када сам написао да вреди сваки $, мислио сам на цену која је за Амере и западне државе Европе - 370$, а то је 250е. Погледаш шта код нас може да се узме за 250е и дођеш до закључка да преплаћујемо скоро све компоненте.

Баците поглед на newegg(одабрани само монитори са 1920х1200 резолуцијом и сортирани по rating-u), само прва два имају 5 звездица оцену и оба су NEC. Newegg додуше не продаје Dell мониторе, па њих нема за неки референтни однос квалитет-цена-мишљење купаца.

Него, овај монитор који си ми ти препоручио, који, ти и имаш, ако није тајна, колико је сада тај монитор?

Znam da je ta 20" IPS i to je odlican monitor, ja sam pre 3 godine vijao takav (samo tad je PVA bio aktuelan) ali ga em nije bilo, a da se naruci bio je oko 1000e sto mi je bilo "malo" mnogo :)

Preporucio sam ti monitor koji ja imam, rekoh ti, mora da se poruci, cena zavisi od raspolozenja komercijaliste ali je ispod 300e, mislim da bi te izasao oko 260~280e, zaista ne znam. Neko je odavde narucivao to preko gigatrona cini mi se pa vidi sa njim/a.

A da nam je precenjeno sve od tehnike - pa to je uvek i bilo tako. Pogledaj cene LCD TV-a kod nas i kod amera, pogotovo plazme. Ono sto kod nas kosta 1000e kod njih kosta 700$...
 
Poslednja izmena od urednika:

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
Znam da je ta 20" IPS i to je odlican monitor, ja sam pre 3 godine vijao takav (samo tad je PVA bio aktuelan) ali ga em nije bilo, a da se naruci bio je oko 1000e sto mi je bilo "malo" mnogo :)

Preporucio sam ti monitor koji ja imam, rekoh ti, mora da se poruci, cena zavisi od raspolozenja komercijaliste ali je ispod 300e, mislim da bi te izasao oko 260~280e, zaista ne znam. Neko je odavde narucivao to preko gigatrona cini mi se pa vidi sa njim/a.

A da nam je precenjeno sve od tehnike - pa to je uvek i bilo tako. Pogledaj cene LCD TV-a kod nas i kod amera, pogotovo plazme. Ono sto kod nas kosta 1000e kod njih kosta 700$...
jel mislis na ovaj monitor: S2209W DVI ili neki drugi?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pa dobro, mozete valjda da porucite? Ako ne mozete vi, moze Pin computers, tako sam ja i svoj nabavio, tako je i ostalih 9-10 komada koji su prodati dosli...Niko to ne lageruje kolko znam, a svi koji su prodati su bili poruceni. :)
 

dadoo

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.07.2009.
Poruka
736
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 + Noctua NH-U12S
Motherboard:
Gigabyte Aorus GA-AX370-Gaming K5
RAM:
16GB G.Skill Ripjaws V DDR4 3000MHz
VGA & cooler:
Gigabyte GTX 750Ti
Display:
LG IPS224
HDD:
Samsung EVO 850 240GB (system) & 2x Seagate Skyhawk 10TB (storage)
Sound:
Sennheiser HD598
Case:
Fractal Design Define C + 3x Noctua NF-S12A ULN + 2x Noctua NF-A14 ULN
PSU:
Corsair HX450 + Mixer PC extenders "Noctua Edition"
Pa dobro, mozete valjda da porucite? Ako ne mozete vi, moze Pin computers, tako sam ja i svoj nabavio, tako je i ostalih 9-10 komada koji su prodati dosli...Niko to ne lageruje kolko znam, a svi koji su prodati su bili poruceni. :)
lageruju PIN i EWE i ne postoji opcija da dobavljac poruchi samo 1 komad...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.554
Rezultat reagovanja
2.194
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Pin ima 2209W sto nije isto sto i 2209WA iako u njihovom cenovniku pise da je WA u pitanju - nije. (provericu jos ovo, ranije je bilo tako kako sam napisao)
Sto se narudzbina tice - zavisi koga poznajes. Moj drugar je bio narucio 2 komada, sebi i meni + smo uzeli dell extended warranty.
da li je mogao samo jedan - ne znam. Ja sam hteo jedan i cini mi se da nije bio problem ali se i on odlucio da uzme sebi tako da nikada necu saznati da li bi bio problem :)

no sad odosmo u offtopik totalno

:wave:
 
Vrh