• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Kakav audio setup imate?

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Drugari, ja bih imao jedno strucno pitanje... Da li je neko imao prilike da testira neko pojacalo u klasi D ? Citao sam dosta literature o dizajnu takvih pojacavaca i odusevio se ali jos nisam testirao tako nesto..... :(
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
^Citao sam i ja o tome dosta. Cak sam narucio preko prijatelja dva PCBa iz Italije sa Tripath TA2024, nesto kao T-Amp po zvuku i snazi, samo bolje odradjeno. Zbog nekih komplikacija nisam nikad dobio te PCB.

Ove godine sam krenuo slicnim putem i napravio amp sa LM1875 (popularni Gainclone). Mogu reci da to svira mnogo bolje nego sto kosta. Verujem da je tako i sa lepo uradjenim D-Class pojacalima.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
sta znam, ja sam imao u kolima mono block jbl 300.1 za sub, nisam nikad probao stereo varijante, ne znam ni da li to ima smisla za "po kuci" obzirom da je AB verovatno bolje za tu svrhu zar ne?
 

mitarus

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
1.097
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 2500K & LC-CC-95
Motherboard:
Gigabyte GA-H77M-HD3
RAM:
2x8GB Kingston HyperX FURY 1866MHz
VGA & cooler:
XFX RX480 8GB
Display:
AOC Q3279VWFD8
HDD:
Samsung 850 EVO 250GB
Sound:
Creative X-Fi XtremeGamer SB0770
Case:
Fractal Design Arc XL
PSU:
Thermaltake Smart SE 630W
Mice & keyboard:
Logitech MX518 | Logitech UltraX Premium Black
sta znam, ja sam imao u kolima mono block jbl 300.1 za sub, nisam nikad probao stereo varijante, ne znam ni da li to ima smisla za "po kuci" obzirom da je AB verovatno bolje za tu svrhu zar ne?
Nije sve tako crno-belo, makar ono sto sam ja citao ukazuje da popularno nazvana Class-T amplifikacija odlicno zvuci.

Mene je tema zainteresovala pojavom T-Amp plastikanera, verujem da si cuo za njega...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
to je sve super sa SI, samo ono, 6W + neki jeftini (nize osetljivosti) zvucnici = fail :P

edit: cisto iz radoznalosti da pitam, jel moze kod nas da se dodje do tog sonic impact-a?
 
Poslednja izmena:

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam se takodje jako zainteresovao za tripath, ali one verzije od 500W do 1kW. Nego, tripath domen vise odavno ne postoji. Da li je firma propala? Gde ima tripath-ovih cipova na stanju? International Rectifier mi je nekako lider za klasu D.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
U D klasi (ili u ovom slucaju T) ti ne treba 500W posto se drugacije ponasa pri isporuci snage u zvucnik. Nesto tipa 10W ti dodje ko 50W klasicnog AB, samo je pitanje (u recimo car audio amps) kako ce ga klasifikovati. 300W mono block koji sam imao (class D) je u sustini 50W, al posto efektivno isporucuje 300W programa tako je i klasifikovan. Kazem, jedini problem tzv u svemu tome je sto sto zvucnik mora biti 90+db/W osetljivosti jer u suprotnom snaga takvih pojacala rapidno opada, dok sa AB nije takav slucaj, tj. ne u tolikoj meri.
Koliko sam uspeo da shvatim, onaj T-class SI iako ima svega 6W, u zavisnosti od izvora napajanja isporucuje i do nekih 50W programa, sto nije uopste malo (na zvucnicima sa ~94db/W osetljivoscu)
 

ziresa

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.04.2011.
Poruka
98
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
U D klasi (ili u ovom slucaju T) ti ne treba 500W posto se drugacije ponasa pri isporuci snage u zvucnik. Nesto tipa 10W ti dodje ko 50W klasicnog AB, samo je pitanje (u recimo car audio amps) kako ce ga klasifikovati. 300W mono block koji sam imao (class D) je u sustini 50W, al posto efektivno isporucuje 300W programa tako je i klasifikovan. Kazem, jedini problem tzv u svemu tome je sto sto zvucnik mora biti 90+db/W osetljivosti jer u suprotnom snaga takvih pojacala rapidno opada, dok sa AB nije takav slucaj, tj. ne u tolikoj meri.
Koliko sam uspeo da shvatim, onaj T-class SI iako ima svega 6W, u zavisnosti od izvora napajanja isporucuje i do nekih 50W programa, sto nije uopste malo (na zvucnicima sa ~94db/W osetljivoscu)

Cek, cek, stani malo! Kako mislis da mi ne treba 500W!? Pa meni ni 10kW rms ne bi bilo dovoljno! Gladan sam snage :balavim:

Klasa T mi se svidja zbog promenljive frekvencije za PWM.

Kod klase D je to fiksna ucestanost pa predpostavljam da je kvalitet zvuka malo slabiji na visim ucestanostima audio signala. Iz tog razloga bih voleo da cujem misljanje nekog ko je slusao takva pojacala. Zbog male disipacije toplote/visokog koeficienta iskoriscenja velika snaga se moze isporuciti iz pojacavaca malih dimenzija. Kazu ljudi, popularni su takvi pojacavaci kada se rade ozvucavanja bina i otvorenih prostora.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Imam novi centar na probu :P MDf kutija, malo sam je predimenzionisao (od viska glava ne boli) sobzirom da sam imao sve specifikacije. Radio je za drugara, kod mene je na probi sad, alpine car audio, kevlar, 60W RMS, 150 program, 95e su drajveri, kutija MDF + malo dumpinga unutra 6ohm posle skretnica. Fotka je losa, n51 je los za te stvari ali verujte mi prelepa je kutijica, farba + finish lak, zvuk za medalju (cuo sam svasta, ovo je cak preveliko za moj sistem)
"fotka" je blagi uzas, ne vidi se, ima dva visokotonca koji idu uz kit, svaki vezan za svoj zvucnik.
Mozete da mislite sta hocete, ali ovo nit je jeftino nit lose svira. Hvala lepo M-audio sto mi upakuje drajevere losjih specifikacija u losiju kutiju za duplo vece pare. Je, slusao sam onaj za 320e, i ovaj "moj" ga sije uzduz i popreko. Sokirao sam se kad je zadramao stakla po kuci na 50hz ;)
 

Prilozi

Poslednja izmena:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Au jbt ova do sada zaboravljena tema me podseti da je proslo pola godine ako ne i vise, a da nisam realizovao nikakav plan koji sam imao sa sistemom ..

Ne znam da li sam pisao ovde ili ne, ali uglavnom u planu je napraviti neke "stalke" za Vege koje su odavno donete iz vikendice. Probati neke druge opamp-e u STX-u ili cim se prilika ukaze uzeti Burr-Brown OPA672. Pored toga naci neki solidniji CD plejer a zatim i mozda napraviti nekakav rack za separate ...
Nakon toga imam vec neko vreme u zamisli da kasnije mozda pojurim neke starije JBL studio monitore, nesto iz 44xx ili 43xx serije. Samo da je sa barem 12" bass drajverom. To bi mi bio neki onako "upgrade" za neko ozbiljnije i ne toliko glasno slusanje.

Evo od mene po neka fotka mojih dusevnih zadovoljaca. Inace iskopao sam sa telefona, slikano je nekim fensi softverom pa su slike malo zelenkaste ili tako nesto ..



A sto se tice stakala, imam jedan klip :D, najbolje se vidi kada se otvori preko celog i u HD-u, jel ..

 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
sto mislis da harman kardon pravi novo ako je starije bolje? (neki modeli jesu zaista, ali to je raritet). Da li si ikad razmisljao o tome da 50-tih i 60-tih godina nikome, pa cak ni kardonu nije padalo na pamet da ce zvucnik imati potrebu da reprodukuje nesto ispod 60Hz?

mnogo se vi kunete u te stare zvucnike, a slusate novu muziku. Ne ide to. Jedino sto ide su kutije bez kompromisa, tipa triangle koji izbacujei i 40Hz al opet treba sub za ispod toga jer ni taj mocni triangle nece svirati 20hz na slusnom nivou u odnosu na ostatak.
Imam osecaj da ljudi vijaju relikvije za dobar zvuk, okej je to, al imajte na umu da te relikvije nisu projektovane za "novi" zvuk.
Meni je iskreno i drago, dobre 30-50hz vibracije u dansnjoj muzici cine tu muziku takvom. Ni jedan jbl iz 1970 ne moze to da svira. Pomirite sa sa time. Nisu pravljeni za to. Akotreba, dacu vam dokaz, spec sheet najjaceg hi-end 15" drajvera iz tog vremena, zvucnici prate vreme i potrebe.
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Jasno mi je sta pricas i skroz se slazem s tobom. Ono sto treba da uzmes u obzir je to da ces za do nekih 1.000E uzeti zvucno fenomenalan polovan JBL studio monitor (ili sta god drugo oces) nego sto ces za te pare uzeti novo. Novo za 1.000E nije uopste ni za poredjenje sa necime sto je ranije kostalo par hiljada (pa i preko desetine) maraka. To novo mora da kosta visestruko da bi u skoro svakom slucaju zvucno bilo za poredjenje sa necim polovnim od 1.000E. Kapiras ?

Sad sto se mene licno tice, ne mogu bas precizno da ti objasnim sta slusam. Ali recimo da igram na obe strane, uglavnom i slusam pop/rock/rap muziku iz 70-80tih. Ima tu i 60tih i 90tih naravno. A ponekad volim i da slusam ono sto mi jednostavno dobro zvuci, od novijeg uglavnom hardstyle. I za tu neku noviju muziku, bass i glasno slusanje koristim sistem koji trenutno i koristim. A za ono drugo bi voleo da uzmem drugi i stariji sistem - stariji 90% zbog budzeta i proverenosti da zaista valja.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
mmm...nismo se razumeli, danasnji novi jbl sistem za 1000e ce ti pruziti vise nego nekdasnji od 2000e koji je sad 1000e. O tome pricam. Znas zasto? Zato sto ce svirati ono sto onaj ne moze. Svirace losije sve ostalo ali nece mu faliti stvari poput 50hz bass ( i nize). Imao sam gomilu jbl kutija stare proizvodnje koje sam koristio za razglas, kad je doslo do tehna sa 30-40hz morao sam da ih prepakujem u horne (bandpass horne) da bi izvukao sta mi treba. Pricam o 15" i 500+ W RMS. Te stare JBL kutije bih uvek rado uzeo ali nikad solirao bez woofera jer prosto ono sto ja slusam ima nekad i 20Hz u zapisu, kapiras me? ;) Nije sve u pink flojdu, ja ih cak ni ne volim....

edit: moj cale vuce neke L series JBL, ne znam tacno kje, necu da lupam, ali je bas L, 3 sistem varijanta i to prosto ignorise sve ispod 50hz. Njemu to ne smeta jer on slusa muziku tipa deep purple....

edit1: voleo bih da mogu da ti dam link na youtube da cujes sta necujes ali to je nemoguceu YT kompresiji, Morali bi da pustimo sisteme uporedno pa da cujes, drugacije ne vredi. 101% sam siguran da ti kutije zvucno ne sviraju nista ispod 45hz, nista znacajno ispod 55hz. Kick drum je inacena 70~90Hz. Ne manjka ti za live stage nista, ve je super, al ja ne slusam to.

edit2: sad cu da napravim svetogrdje: cale je na njegovom TRIO pojacalu ( ko zna - zna) slusao stinga i onda jednom davno kod mene na altec lansing atp3. Ispljuvao je srednje al je brze bolje krenuo da pravi sub w. kutiju. Sto se mene tice, to kod njega mnogo bolje zvucim al postavlja se pitanje - sta covek zeli da cuje?!

inace je covek dugo bio protiv sub-a, samo stereo....ono razbija sva cula i svira 20khz. Ni jedan vantage sistem ne moze da prismrdi tome.

triangle koji sam cuo kod drugara ima zvuk kao moje seinhaiser sluske, mozda jos 1/3 oktave nize na basu. Usro sam se kad cuo. Nakon pola sata sam skontao tacno koja je razlika. Ja nemam te pare da peglam te finese. A usput, covek ima i sub....ovaj http://www.svsound.com/subwoofers/ported-box/pb12-nsd?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=14&category_id=7

triangle + harman kardon reference series koji ih gura + yamaha koja gura zadnje i centar + SVS sa LFE koji svira cak i nizeo od moje 56L kutije = da se useres. A te vintage varijante lepo zvuce, imam tanberge, caletove L-ove sve je to lepo za ploce, *****e za tehno. Zato i postoj enove kutije. Ako slusas samo rock i to, onda si na nebu bro, za sve ostalo, fali ti 20% zvuka.
 
Poslednja izmena od urednika:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
gx, ne bih te lagao, i veruj mi da sebe apsolutno svrstavam u "basshead-e". Jako je tesko ako ne i nemoguce imati jedan sistem koji ce u potpunosti zadovoljiti sve zarnove muzike i apetit slusaoca. Slusao sam neki 44xx JBL studio monitor iz kasnih 70tih ili ranih 80tih. Uglavnom horna i 15" bass drajver. Mene bi tako nesto vecinski zadovoljilo za mirnije slusanje muzike i uzivanje u istoj. Da ta 15ica nije po snazi i tome koliko nisko moze da ode u poredjenju sa ovima u Vegama - nije, nije ni blizu. Nije uopste iskljuceno i to da bih mozda u takvom "vintage" ili slicnom sistemu kroz nesto vremena pozeleo da dodam sub. Stvar je u tome sto kao sto rekoh imam u planu neke druge kutije za drugu vrstu muzike i slucanje. Ovo sto trenutno koristim i imam je najbolje za glasno slusanje i bass. A novi JBL sistem od 1.000E ce mi jako tesko pruziti ono sto mi moze pruziti polovan sistem iste cene tj. onaj koji se takodje moze uzeti za te pare. Polovan, tipa star 5 god. od 1.000E nije istog kvaliteta kao i polovan star 25-30god. od 1.000E (ovaj naravno smatram da je bolji).

101% sam siguran da ti kutije zvucno ne sviraju nista ispod 45hz, nista znacajno ispod 55hz.
Ako ovde mislis na moje Vege, opasno si se prevario :)

Te Vege nisu vintage kutije, jos uvek su aktuelan model u prodaji;

http://www.cerwinvega.com/home-audio/floorstanding-speakers/ve-15f.html

Zanemari specifikacije sa sajta, ono sto sam cujem je da itekako odrzavaju tj. ne idu u prakticno nikakav minus sve do negde oko ako ne i ispod 35Hz. A kada im das malo vise snage odsvirace i "low 20's" dovoljno glasno da osetis jak pritisak u usima.

A sto se tice tog link-a, slobodno daj YT da vidim na sta to mislis pa cu ako treba ja naci u drugom formatu.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
uzmi freq generator, ukucaj 25hz, pusti, ukucaj 50hz pa pusti i sve ce ti biti jasno :) Ne mere to bez woofera ako oces ravan linijski odziv. ovi: http://media.photobucket.com/image/triangle speakers/HWL/DSCN0458.jpg (slicni) ne sviraju to o ocemu pricam dok se ne doda onaj SVS sub (realno, sviraju, ali jako slabo u odnosu na ostatak koji je linearan na +-2db od 40hz pa do 20khz
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Pa sta da ti kazem, 25Hz je za neki sitan dB tisi od 50Hz (apsolutno nije duplo tise, znaci svakako ispod 10dB), ali je itekako prisutna frekvencija. Nemam cime bi mogao tacno da izmerim, ali ovako na "uvo" stanje je jako dobro. Slusao sam sub-ove koji uopste ne sviraju toliko linearno do 20Hz kao i one koji mi uopste ne idu toliko nisko koliko ove kutije, vec su im portovi tjunovani na neke vece frekvencije (50-60Hz recimo) pa samo odaju utisak kakav odaju ..
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
15" vege...ako je tako kako kazes (nemam razloga da sumnjam) onda je to ekstra, i to bas bas ekstra. Sto se sabova tice, za 20-25hz mora i precnik i zapremina. Onaj SVS sto sam ti linkovao je prilicno velik, kao tvoja jedna kutija pa jos malo veci. Covek ga sece na 40Hz...

voleo bih da cujem te tvoje vege...ko zna, mozda jednog dana i naletim na njih negde :P

edit: kako neki sub zvuci jako zavisi od prostorije. Mozes ti imati linearan sub ali prostorija ce (ukoliko nije tretirana ili uko ne koristis neki vid ponistavanja) uvek izdici neki talas, progutatiti malo nekog drugog bla bla. Meni se 20hz najvise cuje u WC-u lol :D
 
Poslednja izmena:

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Pa ako naletis ponekad do BG-a i Dorcol-a, ti se slobodno najavi :P

Vege su oduvek bile pravljenje za bass (i to taj nizi, "rap i slow" fazon, ne toliko "punchy") kao i da budu sposobne da sviraju glasno i cisto. Vec sam ti napisao gore da cenim da su do nekih 35Hz pa i nesto ispod potpuno linearne, barem moje uvo tako ceni. Ispod toga se javlja cujni pad, ali se dosta dobro drze, naglo padnu tek tu oko srednjih 20Hz tj. eto tu negde ispod 25Hz, sto je svakako fenomenalno za floorstand kutiju. Probao sam ja i neki Mission sub od 10" sa njima, jako mi je malu razliku pravio tj. 80% je samo naglasavao odredjene frekvencije koje su iovako vec prisutne, tek je nesto bas minimalno popravljao taj low-end tako da se nisam ni odlucio kasnije za neki sub, kapiram da bi za te niske 20ke trebala veca membrana ako bi zeleo da budu sto linearnije sa ostatkom.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF


poslao sam ti pm. Ovde na oko dva minuta pored redovnog baseline idu i dva niska tona, jedan pa drugi i tako u krug, jedan je ~35hz, drugi je ~25hz ( "odokativno" :P )

sto se sub-a tice, moras da obratis paznju na pozicioniranje u prostoriji i da imas na umu da ti vege i sub mogu ponistavati jedni druge na nekim frekvencijama, a mogu i pojacavati, zavisi od razdaljine, sobe i jos xyz faktora stoga i vecina aktivnih (skupljih) wofer-a ima podesavanje za rotaciju frekvencije, cesto i AVR-ovi iz vise klase imaju isto to kao opciju za sub izlaz. U sustini, najjednostavnije resenje je da, ako imas mogucnost, main L/R odseces na recimo 30Hz i ostavis sub da svira do 30Hz i onda nemas mesanje. Risiveri (i neka pretpojacala sigurno) signal odseku (razdvoje) digitalno pa salju tacno gde treba to sto podesis. Ne znam cime ti guras vege, no nije to sad ni bitno, otisao sam vec predaleko sa ovime... :P
 
Poslednja izmena:

Alister

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.04.2009.
Poruka
50
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 [email protected] Megahalems Rev.B ||| i7 [email protected] LC-CC-120
Motherboard:
Asus Z170-A ||| Gigabyte GA-EX58-UD4P
RAM:
G.SKILL Trident Z F4-3200C16D-16GTZ ||| Mushkin Enhanced Silverline 12GB
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 Gaming X 6G ||| Gigabyte GV-N660OC-2GD
Display:
BenQ G2420HD ||| BenQ GW2270
HDD:
240GB/500GB/1.5TB/2TB ||| 128GB/1TB
Sound:
FX-AUDIO X6 ||| M-AUDIO Audiophile 2496
Case:
Fractal Design Arc XL ||| CM 690 II Advanced
PSU:
Cooler Master G650M ||| Gigabyte P650B
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 8.1 x64 Enterprise N ||| Windows 7 x64 Enterprise ||| Opera
Other:
Harman Kardon/ Sony/ Infinity

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ma imam ja kod sebe svakakve sweep frequency tonove kao i pojedinacne frekvencije od 1Hz pa do 70-80Hz. Nema potrebe da trazim ista po netu :)
20Hz mi je odprilike duplo tise od 30Hz. Od 30Hz pa nadalje je manje-vise linearan odziv, konkretnih 25Hz jesu nesto cujno tisi od npr. 30-35Hz ali kao sto rekoh svakako je prisutna ta frekvencija i cujna je. Ako se slusa glasnije bice veoma cujna.

@gx

Overio sam ovo, ali ne mogu sada da pustam, kasno je. Sutra cu da probam :), a kutije su prikacene na Denon PMA-1500R, 70WPC @ 8ohm sto im je itekako dovoljno da odu jako glasno u 16^m2 posto im je osetljivost 95dB. Inace snagu odlicno podnose, u vikendici sam ih terao i sa snagasem od 300W gde su skoro pa toliko i primale bez ikakvih problema. Inace su deklarisane na 280W RMS @ 8ohm, 400W peak.
 

pedja89

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.12.2010.
Poruka
966
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL i5-2500K Noctua NH-D14, TT Frio 12cm
Motherboard:
ASUS P8P67 B3
RAM:
Patriot Signature CL9 2x4GB 1600MHz
VGA & cooler:
Gainward GTX570
Display:
Samsung Syncmaster BX2431
HDD:
WD Caviar Black 640GB AAEX 64MB + SAMSUNG EcoGreen F2 1.5TB HD154UI 32MB
Sound:
Logitech Z-5500 + Z-2300
Case:
Cooler Master HAF 912 plus
PSU:
Chieftec CFT-750-14CS
Optical drives:
Neki LG
Internet:
Kablovska
OS & Browser:
Windows 8 x64
Other:
Samsung Galaxy S3

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ima i na onom prethodnom linku test ton generator i pojedinacne frekvencije, samo treba izabrati levo u meniju. Inace, da li ce prozori popucati ili ne to zavisi koliko je pojacano :D. pored toga mislim da YT kompresija audija i nije bas dobra, barem kolko cujem iz ovog klipa. Ponavljanja su nepravilna na 30hz u tom klipu :S na 20Hz su ok...cudno...mozda se i tripujem. Ah pa i signal je bustovan, ide u klip i krci. Smejurija. Bolje nemoj ganjati ovo da ne ostetis zvucnike ovim pink noise-om koji se javlja usled klipinga signala...
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.641
Rezultat reagovanja
2.264
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Harman/Kardon 655VXI
Harman/Kardon TU915
Telefunken TLX 22/4 Proffesional




Kad budem dosao do novog aparata, uslikacu kako to izgleda u mojoj sobi :)
 
Vrh