• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

ATi/AMD vs nVIDIA (hardware i software)

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
iskreno mrzi me. Ti podaci su mi apsolutno irelevantni. Verujem tebi na rec. Rec koja je do pre 6xxx serije glasila nesto u fazonu "ati crossfire > SLi, ati CF rulez, ati the best, scaling perfect, sli sucks, nvidia sucks" i sve slicno sto si govorio. Sad sa novom serijom ocekujem isto to samo za 6xxx. Odusevljenju nikad kraja. I to oko komada hardware-a. Molim te nastavi hvalospeve i izrazavanje odusevljenja prema ovim mizernim pomacima u gaming video industriji, za 20 godina mozda budemo imali 100% brzu kartu od 8800gtx. /sarkazam

sve je ovo smesno. Mrdaju tehnologiju na kasicicu i to im polazi za rukom jer svakih 10% ubrzanja 90% fanatika doceka sa odusevljenjem. Da je taj trend postojao od kada je covek pronasao tocak, danas bi na prikljucnim prikolicama imali vec tri.

btw. ja na mojoj masini dobijam bolji fps na testovima u krizi nego oni sa duplo jacim cpu. Medjutim, do pre pola godine nije bilo tako. Izgleda da performanse novih karti proporcionalno rastu sa kolicinom hajpa.

edit: i dalje ostaje pitanje/a onih silnih topika vezanih za probleme sa CF i atijem uopste. Ima ih i nVidia ali nisam video da se neko zalio da mu black ops ne radi u sli kako treba (uzmimo u obzir da 4 AAA naslova kostaju kao hi end graficka i da ljudi potrose vise para na igre na nego na graficke. I onda kad tako "brizni vendori" poput AMD-a naprave drajvere kakve prave dolazimo do druge teme, a to je PC gaming "umire". Sta ostaje? HWbot?)
Ne samo da si 100% promasio odgovor na moj post nego izkaces iz sina i to bez uvelicavanja. Ja rekoh , lepo zamolih , baci pogled na review pre nego sto napamet pricas .... Ti se ne osvrces na test nego pocinjes pricu o hajtingu i fanboyizmu... ? Ispade na kraju svaki pomak kod 68XX kad je CF u pitanju irelevantan a postade relevantno koliko neko sta hvali ili ne ????

Objasni koja ti "Rec" u mojoj izjavi da 6870 u mnogim situacijama u CF postize blizu 100% nije jasna ? Neznam , mozda pricamo razlicite jezike il se ti namerno pravis "mutav" pa iz te izjave izvlacis neku vrstu fanbojizma i hajtinga ?

Ostavi na stranu sta je cika monteboy rekao i napisao -> read the fuck review i reci da techpowerup laze i hajtuje. Najbolje da se obratis direktno techpowerup'u i da im ukazes na propuste...

Ja cekam na tri primera sa 0% .... ;)

:wave:
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Ostavi na stranu sta je cika monteboy rekao i napisao -> read the fuck review i reci da techpowerup laze i hajtuje. Najbolje da se obratis direktno techpowerup'u i da im ukazes na propuste...

Ja cekam na tri primera sa 0% .... ;)

:wave:
teachpowerup hejtuje i laže :d



Ne, ali stvarno :rotf:




Ista test mašina (Intel Core i7 920 @ 3.8 GHz), dva različita testa, prvi je taj test 6870 CF, drugi je test GTX 580. Brojevi objašnjavaju sami :rolleyes:
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
teachpowerup hejtuje i laže :d



Ne, ali stvarno :rotf:




Ista test mašina (Intel Core i7 920 @ 3.8 GHz), dva različita testa, prvi je taj test 6870 CF, drugi je test GTX 580. Brojevi objašnjavaju sami :rolleyes:

Dva razlicita testa gdje SVE Karte imaju odredjenu razliku izmedju prvog i drugog testa ?
So what ? Ako oduzmes konstantnu vrednost ili dodas konstantnu vrednost na SVE testirane kandidate ! Da li si onda nesto promenio u odnosu performansi izmedju istih ?

Neznam sta je hteo autor da nam sa ovim kaze ?
Jel mozes da nam sad objasnis koja karta NV je ovdje ostecena konkretno ? Mislim drugi povod za tvoj post ne vidim !
 
Poslednja izmena:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Techpowerup treba prihvatiti kao jedan totalni irelevantan sajt.

Ja to djubre vishe necu u zivotu da citam. rAMA hvala za kratak presek njihovih testiranja. Bukvalno uvek je tako samo treba malo covek da se iscima i da "nadje dva para".. Ovaj metro sa oba screen-a je jasna slika kako taj sajt funkcionishe i kako hype-uje...

bezveze...
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Razlicito vreme testa , razliciti drajveri oba vendora razliciti broj frameova ! Ko zna da cita razumece !
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?t=133121

Sve sami hajt sa techpowerup .... mora da je neka zavera protiv NV i njegovih fanova u pitanju :) :D

Ja jos jedanput postavljam pitanje koja karta je u odredjenom testu ostecena da postavimo to isto pitanje na techpowerup forumu i Wizzardu da vidimo ko ovdje koga lazno napada ili ko laze !
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
skaliranje 6870CF Warhead (sajt Guru3D)



Faktor kod CF'a je 95% , jos pitanja ?
 
Poslednja izmena:

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Zašto se trudim :d
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Zašto se trudim :d
Eksluzivno pravo ovdje nema niko da optuzuje bez povoda da prica i pise bez veze. Lepo postavi thread na techpowerup ja cu Wizzard'a da kontaktiram da raspravimo tu stvar kao ljudi da ne bude rekla kazala ... Ili jednostavno shut up !

Gle cuda i user sa naseg foruma u CF postize slican rezultat kao techpowerup kod 6870CF kad je Crysis u pitanju !

http://www.pcaxe.com/forum/showthread.php?t=5908



Ko ovdje koga laze je pravo pitanje i ko koga ovdje lazno optuzuje ?
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Koliko sam ja razumeo, rAMA je samo ukazao na nepravilnost, nije niko tvrdio da je nV ili AMD ostecen u istim testovima, vec se samo ukazuje na nepravilnost..
Razlike su cini mi se i po 50 i vise % sto mi je malo sumnjivo da je samo do drajvera (ovo je samo moje misljenje i nema veze sa prvom recenicom mog posta ;))
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Koliko sam ja razumeo, rAMA je samo ukazao na nepravilnost, nije niko tvrdio da je nV ili AMD ostecen u istim testovima, vec se samo ukazuje na nepravilnost..
Razlike su cini mi se i po 50 i vise % sto mi je malo sumnjivo da je samo do drajvera (ovo je samo moje misljenje i nema veze sa prvom recenicom mog posta ;))
citiram korisnika !

teachpowerup hejtuje i laže :d
Postoji razlika izmedju dva testa ali ona postoji kao sto sam vec naveo za SVE karte ni manje ni vise. So where is the problem ?
Konkretno nesto u celom sistemu je dovelo do te razlika ali nije uticala na pojedincani odnos medju kandidatima.
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
U principu, moj post se odnosio na ono "laze".. sad, hejtuje ili ne, ja ne znam :P
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Ovo hejtuje i laže se odnosilo na tvoj prethodni post :)
Taj moj post je upucen bio GX'u koji je govorio o mojim "licnim" izlaganjima i navodnim "hvalospevima" i smatrao test sa techpowerup irelevantnim to sto se ti ukljucujes kao "advokat" jer osecas zeleni tabor napadnut je tvoj licni problem.

Rekao sam ti lepo ako imas problem i dovodis nesto u pitanje uhvati se tastature i postavi thread na techpowerup sve ostalo je mlacenje prazne slame !

Techpowerup'ov test pokazuje istu sliku kao X ostalih testova na netu. Postoje dve mogucnosti :

1. Da se to prihvati kao realnost.
2. Da se stave zelene naocare i da se trazi dlaka u jajetu !
 
Poslednja izmena:

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Ja mislim da poenta ove teme uopšte nije kako ko testira (iako je ovaj test sa TPU-a sumnjiv, generalno je razlika oko 33% što znači da su ili nešto štelovali ili oštetili test mašinu).
Takođe je i nivo diskusije srozan na minimum. Kada je tema otpočela mislio sam da ćemo moći civilizovano da iznesemo za i protiv za obe strane.
Ne naravno mi imamo kako ti montoja kažeš ove koji gledaju kroz zelene naočare, ali isto tako imamo i one koji gledaju kroz crvene naočare ili bar tako izgleda kad se čita.

Mene iskreno ne zanimaju mnogo benč programi, jer mi ne govore mnogo o proizvodu. Volim da probam i vidim šta u samom radu određeni proizvod nudi, zato i ne komentarišem novu seriju Radeona. Ne zanimame da li ću sa određenom kartom nasvirati poene na hwbotu i sl. Zanimame šta ta kartica suštinski nudi.

Stoga bih zamolio da se u raspravu ulazi sa manje žara, više činjenica i više razumevanja za različite potrebe raznih korisnika.

:wave:
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Civilizovano se nemoze komunicirati ako se krene sa nekim neosnovanim licnim optuzbama a na drugu stranu negira review ciji su rezultati slicni sa X razlicitih sajtova a koje i neki useri ovdje na forumu potvrdjuju. Pazi potezu se stvari kao "Rec" , cast i obraz a na drugu stranu se kaze neinteresujeme to je sve irelevantno. Smesno !

Moja je izjava bila da 6870CF u mnogim slucajevima postize blizu 100% performansi kod mnogih danas aktuelnih naslova... Vidi se u mnogim review'ima ako gospoda ima volje i ne "mrzi" je da procita i pogleda. To sa Hwbot'om nema nikakve veze !
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Imao sam 4870X2 veoma dugo i nisam imao CF problema, ali ja u 95% slučajeva igre igram sa debelim zaostatkom, pa su drajveri do tada verovatno ispeglani. Znam da je bilo i ljudi koji su imali problema, jer su verovatno drajveri bili neoptimizovani. U svakom slučaju ATI je posle uz drajvere isporučivao i CFX profile kako bi ovakvi problemi mogli brže da se upeglaju.

Mislim da je poenta da je AMD upeglao drajvere sada dosta i napredovao na polju CFX-a, ali će sa nekim novim naslovom eventualno postojati problem da se čeka drajver ako profili ne mogu to da reše. A to benčmarkovi trenutno ne mogu da pokažu, jer i jedni i drugi optimizuju drajvere za popularne igre koje ih očekuju na testovima.

Zato se i dešava da igre rade lošije od tih tajmdemoa...
 

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
@BigJoe

Pa to nije nista novo , gaming industrija je na tom polju jos odlicna, Jer ti znas da sam bio 2000 godine zaposljen kod Bosch'a u Stuttgardu na jednom projektu gdje smo software pisan 1975 godine prebacivali na novu platformu. Bosch Firma koja je poznata po mnogo cemu u svetu po kvalitetu i renomirano ime proizvodila je na softweru starom 25 godina ....

Neminovnost je ljudi da Software-Development kaska za Hardware'um u drugim sferama IT'a je to jos daleko drasticnije nego u Gaming segmentu.

Nemoze jaje biti starije od kokoske ili kako ste zamislili da Game-kuce unapred optimizuju igrice za proizvode koji jos nisu ni izasli ?

To ovdje nije poenta price , poenta je da sebe neko uzima za pravo da osudu gaming na smrt zbog hwbot'a , CF na smrt zbog izskustva u jednom ili dva slucaja od 100
A onda se obrusi na nekoga koji je rekao nesto pozitovno po pitanju CF'a vredjjuci ga kao hejtera i fanboy'a

Dosta je vise !!!
 
M

Misko78

Guest
Ja ne znam šta da vam kažem gospodo, da izvinete tupite ga kao da su vam AMD/NV/Intel iz oka ispali. Ogromna količina hardvera mi je prošla kroz ruke, a da sam ih aktivno koristio,testirao, overklokovao sve mašine koje imam su isključivo multiGPU potpisane od sve tri kompanije. Niti jedan problem nisam imao, a da ga nisam na neki način rešio. Igram se jako aktivno već 24 godine i prvo gledam kvalitet same igre, pa gledam da mi ne secka pa tek onda eyecandy koliko god može a da ne secka. Iako sam jedan od urednika PCAXE sajta ne javljam se baš da ne bih bio uvučen u ovakve diskusije. Takva ratobornost u odbrani stavova dovodi do svađa, prepirki i na koncu odlasku članova sa PCAXE foruma. Spustite loptu, ako niste u stanju da je spustite imate ignore pa će se tako spustiti sama.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ne samo da si 100% promasio odgovor na moj post nego izkaces iz sina i to bez uvelicavanja. Ja rekoh , lepo zamolih , baci pogled na review pre nego sto napamet pricas .... Ti se ne osvrces na test nego pocinjes pricu o hajtingu i fanboyizmu... ? Ispade na kraju svaki pomak kod 68XX kad je CF u pitanju irelevantan a postade relevantno koliko neko sta hvali ili ne ????

Objasni koja ti "Rec" u mojoj izjavi da 6870 u mnogim situacijama u CF postize blizu 100% nije jasna ? Neznam , mozda pricamo razlicite jezike il se ti namerno pravis "mutav" pa iz te izjave izvlacis neku vrstu fanbojizma i hajtinga ?

Ostavi na stranu sta je cika monteboy rekao i napisao -> read the fuck review i reci da techpowerup laze i hajtuje. Najbolje da se obratis direktno techpowerup'u i da im ukazes na propuste...

Ja cekam na tri primera sa 0% .... ;)

:wave:
Ne znam u cemu je problem. Reako sam ti da me mrzi da gledam/citam te testove, dovoljno sam ih video. Nisi ti kriv za to, samo sam ti iskreno rekao da me mrzi.

"Objasni koja ti "Rec" u mojoj izjavi da 6870 u mnogim situacijama u CF postize blizu 100% nije jasna ?"

objasnio sam primerom kojim sam dao, a to je da i 5xxx serija postize blizu 100%. Ti izgleda insistiras na tome da je 6xxx serija bliza 100% nego 5xxx serija. Tako i napisi onda pa neces dobijati saljive odgovore :P

Primere za 0% sam ti dao. Ako ocekujes da sad vijam po netu testove koji to i pokazuju - neces docekati, mrzi me. Mozes ih naci i sam. Na stranu to sto je za neke igre CF malo ukljucen u jednim drajverima, pa iskljucen u drugim drajverima, pa opet ukljucen...Znas kolko bi bilo posla navijati sve to? Uzmi primere koje sam naveo pa proguglaj i nacices sam sve sto te interesuje. I tako volis to radis (da vijas review-e i zbrajas procente).
Ja vise volim da gledam sta se desava u praksi, a u praksi tih "blizu 100%" tesko da ces videti u novim naslovima zbog kojih se i kupuje nova/jaca graficka karta. Koga jos bole uvo za bajati Crysis ili krsh od igre zvani metro, ciji engine nece nigde biti upotrebljen. Portovi sa konzola su na zalost PC realnost, engine je najcesce UE3 u ostalim slucajevima je neki "custom" budz.

A sto se tech Power up-a tice, taj sajt je oduvek bio AMD naklonjen i rezultati su, kao sto je i pokazano, u najmanju ruku nekonzistetni. Ne vezano za njih, rekao sam ti da je veoma bitno da se navede koji se drajveri koriste.

Kacenje rezultata, na primer 6870, sa 10.10d drajverima i poredjenje te karte sa nekom starijom koja je testirana jos "onomad" sa 10.8 drajverima, je neozbiljno. Znam da je velik posao re-testirati sve karte ida je lakse samo natumbati stare rezultate, ali opet kazem, ako se makar ne navede sa kojim je drajverima sta testirano i kada - macku o rep. 9.10 katalisti su ubrzali Crysis recimo za vise od 5% naspram 9.9 katalista. Sad zamisli test dve karte, jedna sa ovim, jedna sa onim drajverima...

PS. nisam rekao da si fanboi, vec samo da uvek istu pricu vrtis vec duze vreme kad je neka nova AMD serija u pitanju i da je tvoja kolicina entuziazma vezana za mizerne napretke u tehnologiji zaista fascinatna, bez uvrede. ;)
poenta je da bi trebali da kudimo i jedne i druge kako sede na dupetima i muzu stare krave, ne resavaju stare probleme, a ne da ih hvalimo i uzdizemo kada nakon godinu dana izbace novu seriju karti koja je iste brzine kao i stara serija. :rolleyes:

PPS. Rekao sam da sam JA hejter CF/SLi, a ne TI. ;)
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
skaliranje 6870CF Warhead (sajt Guru3D)



Faktor kod CF'a je 95% , jos pitanja ?
ako koza laze, rog ne laze.
6850 single = 37fps
6850CF = 68fps
ubrzanje 86%

pitanja? :d

edit: 5850 CF - ubrzanje 80%. Ogromna razlika, nema sta.
gtx470 Sli - ubrzanje 80.95%
 
Poslednja izmena:

monteboy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.019
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II X4 965
Motherboard:
Asus M4A79T Deluxe
RAM:
2048 G.Skill 12800HZ
VGA & cooler:
NV 7900 GTO
Case:
no case
PSU:
Silverstone Olympia 1000W
Internet:
DSL-16000
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate
Pogledaj 470 SLI u odnosu na 470 singel :) -> 61%
Jos pitanja ? :rotf:

Napredak kod 6850CF je 6% nije ogroman ali ipak napredak ...

Nego sinoc sam kao sto neki vec znaju isporucio kompresorsko hladjenje nasem drugu manji sa foruma.
Na tom istom hladjenju sam testirao i moj 5870 par dana ranije odredjeni shot gdje se vide temperature je postavljen u odgovarajucoj sobi u moding sekciji.
Interesantno je bilo zapazanje sinoc u Regensburgu kad smo to kompresorsko hladjenje zakacili na "Pola" Fermija (460 GTX)

Cisto uporedjenja radi :

idle temperatura na 5870 je bila -45°C dok smo na 460 gtx u Afterburneri videli +1°C
Ko mojoj malenkosti neveruje (jer sam ja prozvani AMD fanboy na forumu) nek pita drugara manju on ce vam potvrditi.

Postoji teoretksa sansa da je iscitavanje putem softwer'a pogresno ali ipak interesantan podatak.
voleo bi da vidim 480gtx na tom istom hladjenju :)

Kad sam ja ovdje trubio mesecima da je Fermi furuna pa i pola Fermija se pokazalo kao Furuna vecina NV-fanova se daleko osetili uvredjena e pa drugari
napravite uporedjenja uraditi nesto po pitanju entuziazma pokazite malo samoinicijative.
Istina je ta da je Fermijev cooler brutalno bolji od bilo kojeg referentnog izdanja AMD'a a kad se zakaci isto hladjenje na oba proizvoda dolazimo da interesantnih podataka.

Ja cekam nove podatke od manje povodom toga sto mogu da potvrdim je da je 5870 hladjen istom kompresijom u load'u (Vantage) testu imao -25°C videcemo kako ce se pokazati pola Fermija
Ali naslucujem da ce otici debelo u +

Zasto ovo ovdje navodim ?

Pa navodim iz tog razloga da bi dokazao da je ADM'ov daleko efikasniji chip 5870 star dve godine po termickim sposobnostima efikasniji od pola Fermija koji ne postize ni 70% performansi.
 
Poslednja izmena:

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
cekaj covece, kako 61%?! :) 68fps u SLi-u, 42fps single. Nije li to kako sam i napisao - 80.95%? (100% bi bilo 42x2=84fps. 100/84*68=80.952)

sto se nvidie i efikasnosti tice (potrosnje isl.) slazem se 100% sa tobom. Oni su jos vece muzare od AMD-a :d
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.950
Rezultat reagovanja
147
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
(68-42)/42=0,619047619×100%=61,9047619%
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
61.9% je, losa ti racunica :P
68*100, pa /42 = 161.90% ili ti 61.9% ubrzanja.

Evo ga Vudiska sa par sekundi pre :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.650
Rezultat reagovanja
2.279
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Gigabyte RX 5700 XT 8GB OC
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
ahaaa :) Ja sam racunao koliko bi to bilo od duplog broja fps. :) Onda zanemarite i ono za 5850/6850 posto je racunato isto to.

onda mu dodje 83% ubrzanja za 6850 CF i 63% za 5850CF. Kad se gleda u % ipak je razlika. Kad se gleda u frejmovima...meh :)

btw. I dalje ne vidim gde je monty nasao onih 95% ubrzanja u onom pretproslom postu, 6870 CF daje ~79%, manje nego 6850 CF :/
 
Poslednja izmena:
Vrh