• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Stize digitalna TV IKOM - savet za TV kartu

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Bez ljutnje ali kako ja onda da uzmem u obzir tu tv kartu ako ne radi pod win7 x64bit ?
Ma radi bre, si procitao sta sam napisao... nije bilo zvanicnih drajvera kada smo mi pazarili karte, tek su bili najavljeni; za prvi kvartal 2010-e, kako rekoh. Sad ima oficijelnog drajvera za Win 7 OS:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/tvtuner_win7.aspx?type=2.5.1&product=2.5.1.3.6&lang=English

Mislim da je ovo prvi drajver... ne vidim da ima prethodnih verzija, bas za Win 7.
Probacu sutra, javljam.


2 Wiz:
Pa moz' i tako da bude, proslo i meni kroz glavu... ja njemu prodam ovo, a ja pazarim neki standalone, recimo onaj Leadtek 1920-nesto, zaboravih tacnu oznaku. Meni ne treba nit' timeshifting, nit' snimanje sa tuner-a :)
Samo sto bolja slika :)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uuuu, time shifting mi treba ko lebac... Dobro, ajd, možda mi i ne treba, al' mi je to frustracija. Naime, originalni softver za Asus karticu to ima (i sasvim lepo radi), ali svaki dan gubi po neki kanal. Danas imam 27 kanala, sutra 20, prekosutra 6, a traženje kanala traje pola sata. Zato sam morao da promenim softver (BTW, bruka je & sramota da renomirana firma kao što je Asus daje softver koji je pisao neki priučeni "programer") + što je sa generičkim Philips drajverom slika 200x bolja nego sa Asusovim (još jedna bruka & sramota za Asus). Ali, avaj, Fly 2000 TV nema time shifting.

A snimanje mi stvarno treba...
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Cekaj, o kom ti sad to ASUS-u pa pricas... koju ti kartu uopste imas?!? :D

I kako bre to gubi kanale, aman... ? :eek:
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Asus TV-FM 7135. Pa lepo, gubi kanale, nestaju, svaki dan imaš sve manje kanala ako koristiš default softver.
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Ma radi bre, si procitao sta sam napisao... nije bilo zvanicnih drajvera kada smo mi pazarili karte, tek su bili najavljeni; za prvi kvartal 2010-e, kako rekoh. Sad ima oficijelnog drajvera za Win 7 OS:
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/tvtuner_win7.aspx?type=2.5.1&product=2.5.1.3.6&lang=English

Mislim da je ovo prvi drajver... ne vidim da ima prethodnih verzija, bas za Win 7.
Probacu sutra, javljam.
Radi drajver normalno u Win 7, samo da obnarodujem.

Inace, pojavio se i 10.4, juce.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Malo da dignem temu iz mrtvih. Ne znam kako funkcionise ta digitalna TV preko kablovske ali bacio sam pogled na recimo SBB:

http://www.sbb.rs/Digitalna+televizija/305/Digitalni+prijemnik.shtml

Koliko vidim, potrebaj je digitalni prijemnik. E sad kako povezati isti na TV kartu, to je pitanje. Gledao sam par kartica koje imaju i digitalni ulaz:

Leadtel PxDVR3200 H
Compro E900F

Medjuti, u pitanju je DVB-T koji ne moze da se koristi sa digitalnom kablovskom. DVB-T znaci da mozete gledati digitalni program koji se emituje u etar. Koliko znam, danas je moguce gledati samo RTS-1, RTS-1 i TV Avalu. Za gledanje digitalne TV preko kablovske, potrebne su kartice koje imaju DVB-C ulaz, kao npr TerraTec Cinergy C PCI HD ali samo ako signal nije kriptovan, ako sam dobro razumeo. Evo i malo veceg spiska ali koliko vidim to je sve egzotika:

http://www.videohelp.com/capturecards?CaptureCard=&Submit=Search&dvbc=1&searchconnection=Any&price=&orderby=Name&Search=Search

Jedno od resenja koje sam video je da se iskoristi neki konvertor tipa SCART -> composite. Zna li neko vise detalja ?
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Standalone TV Tuner и SBB D3 prijemnik sam povezao činč-to-scart kablom i to je to..
Sad, za internu TV kartu verovatno treba onaj video-to-činč (sto sluzi za povezivanje TV Tunera sa recimo DVD plajerom) povezati sa kablom kao sto je moj činč-to-scart..
U principu, D3 ima scart i činč (ili se mozda drugačije zove :) uglavnom, žuta, bela i crvena rupa na D3 prijemniku)

valjda si me skontao sta sam hteo reci
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
@Lukija
Mozda nije losa varijanta da preko HDMI kabla vezes LCD i SBB dekoder, a preko 3.5mm audio-out-a na monitoru izvuces zvuk koji se preko HDMI-a zajedno sa video signalom salje na monitor (vidim da tvoj monitor ima sve ove ulaze/izlaze) . Na taj nacin ces zaobici TV kartu tj. nece ti uopste biti potrebna. Ako se odlucis za to onda moras da uzmes SBB dekoder sa HDMI izlazom, a to je jedan od dva navedena CISCO-a. Koliko vidim ovaj Z8398 je napredniji model i ne samo sto moze da snima tj. radi kao PVR vec ima dva tjunera pa mozes u isto vreme da gledas razlicite digitalne kanale i na LCD-u i na TV-u ako za tim imas potrebu. Deluje mi na prvu loptu mnogo bolja opcija od petljanja sa TV kartom :).
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Lukija
Mozda nije losa varijanta da preko HDMI kabla vezes LCD i SBB dekoder, a preko 3.5mm audio-out-a na monitoru izvuces zvuk koji se preko HDMI-a zajedno sa video signalom salje na monitor (vidim da tvoj monitor ima sve ove ulaze/izlaze) . Na taj nacin ces zaobici TV kartu tj. nece ti uopste biti potrebna. Ako se odlucis za to onda moras da uzmes SBB dekoder sa HDMI izlazom, a to je jedan od dva navedena CISCO-a. Koliko vidim ovaj Z8398 je napredniji model i ne samo sto moze da snima tj. radi kao PVR vec ima dva tjunera pa mozes u isto vreme da gledas razlicite digitalne kanale i na LCD-u i na TV-u ako za tim imas potrebu. Deluje mi na prvu loptu mnogo bolja opcija od petljanja sa TV kartom :).
Vidis, to nisam znao. Jedan od razloga povezivanja na TV karticu je samo snimanje programa. Posto to sam uredjaj moze da radi, onda postojanje kartice nema neki smisao. Inace, monitor nema zvucnike i audio izlaz a i nece biti jos dugo kod mene ali bez obzira, zvuk valjda moze da se izvuce na drugi nacin.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
@Lukija
Mozda nije losa varijanta da preko HDMI kabla vezes LCD i SBB dekoder, a preko 3.5mm audio-out-a na monitoru izvuces zvuk koji se preko HDMI-a zajedno sa video signalom salje na monitor (vidim da tvoj monitor ima sve ove ulaze/izlaze) . Na taj nacin ces zaobici TV kartu tj. nece ti uopste biti potrebna. Ako se odlucis za to onda moras da uzmes SBB dekoder sa HDMI izlazom, a to je jedan od dva navedena CISCO-a. Koliko vidim ovaj Z8398 je napredniji model i ne samo sto moze da snima tj. radi kao PVR vec ima dva tjunera pa mozes u isto vreme da gledas razlicite digitalne kanale i na LCD-u i na TV-u ako za tim imas potrebu. Deluje mi na prvu loptu mnogo bolja opcija od petljanja sa TV kartom :).
Jel moze i na SBB-u da se uzme taj sa HDMI-jem? Onda bi i ja izbacio moj TV Tuner iz upotrebe...
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ja koliko sam shvatio SBB je upravo taj koji nudi te dekodere. Posto sam na IKOM-u, to da bi se desilo potrebno je ne znam shta..
 

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
@Lukija
Snimanje moze da radi samo ovaj najbolji CISCO, medjutim malo sam se ja zaleteo jer nisam video da njega SBB naplacuje 4000-8000din za prikljucnu taksu + 600-800din mesecno samo za rentiranje, sto mislim da je jaka cifra (ovo od-do zavisi od cini mi se vremenskog vezivanja ili paketa koji se uzima). Mozda je onda ipak bolja varijanta uzeti od njih ovaj startni dekoder i njega vezati na TV kartu. Medjutim mislim da tu sada nije vazno da li je TV karta sa DVB-C tjunerom, jer taj signal vec obradjuje dekoder, a zatim ga salje kao analogni signal prema TV karti preko kompozitne ili SVHS konekcije. Sve to moze da se odradi i uz pomoc video karte koja ima npr. SVHS video-in, dok bi se zvuk slao na line-in zvucne. Nekom osnovnom logikom dolazim to ovog zakljucka, moguce da sam promasio neki korak pa neka me neko ispravi ako gresim. U ovoj situaciji jednostavno iskoristis neki software za video capture kao sto je npr. Windows Movie Maker i to je sve sto se tice snimanja.
Sto se tice monitora koga si naveo u profilu znam da nema zvucnike, ali mislim da ima audio-out, bar ova slicica ispod to pokazuje (mada to nije ni toliko vazno ako ne planiras njega da koristis kao TV). Zvuk naravno uvek moze da se izvuce drugacije jer i ovaj startni SBB dekoder ima posebne RCA i SPDIF izlaze.


@voodoons
Ako si SBB korisnik onda verovatno mozes da im trazis taj dekoder. Opet kazem ja sam se malo izleteo, on jeste super praktican bar ovako gledano na papiru, ali mislim da deru na instalacionoj taksi i rentiranju pogotovo sto mi nije jasno da li se renta placa dozivotno ili posle nekog vremena postajes vlasnik tog dekodera.

@Oki
Oki i ja sam na IKOM-u koji ne kodira osnovni digitalni paket. Tebi bi u principu bilo dovoljno da kupis sam npr. jednog ovakvog CISCO-a ili nesto slicno njemu. Korisnici na SBB-u to ne mogu da urade samoinicijativno jer SBB kodira sve kanale pa im je potrebna SBB-ova smart kartica cak i za osnovni paket. Tebi bi to trebalo samo ako zelis vise od stanradnog digitalnog paketa.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Ja koliko sam shvatio SBB je upravo taj koji nudi te dekodere. Posto sam na IKOM-u, to da bi se desilo potrebno je ne znam shta..
Pa to ce da zavisi od poslovne politike firme. Npr. SBB D3 ne moze da se prati bez njihovog risivera i njihove kartice, pa cak i neko da ima TV sa ugradjenim DVB-C tjunerom mora da koristi SBB-ov uredjaj. E sad ako IKOM ne bude forsirao upotrebu zasebnog DVB-C recivera, onda ce tebi biti potrebna DVB-C kompatibilna TV karta da bi gledao program na rachunaru ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
^
Na zalost TV karti sa DVB-C tjunerom trenutno na domacem trzistu nema, a kao sto rece Lukija cak su i na globalnom trzistu egzotika.

edit:
Slicica u prethodnom postu se ne prikazuje iz nekog razloga pa cu je dodati u ovom kao attachment. Audio out je naravno onaj plavi 3.5mm izlaz skroz levo.
 

Prilozi

Poslednja izmena:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@Lukija
Snimanje moze da radi samo ovaj najbolji CISCO, medjutim malo sam se ja zaleteo jer nisam video da njega SBB naplacuje 4000-8000din za prikljucnu taksu + 600-800din mesecno samo za rentiranje, sto mislim da je jaka cifra (ovo od-do zavisi od cini mi se vremenskog vezivanja ili paketa koji se uzima). Mozda je onda ipak bolja varijanta uzeti od njih ovaj startni dekoder i njega vezati na TV kartu. Medjutim mislim da tu sada nije vazno da li je TV karta sa DVB-C tjunerom, jer taj signal vec obradjuje dekoder, a zatim ga salje kao analogni signal prema TV karti preko kompozitne ili SVHS konekcije. Sve to moze da se odradi i uz pomoc video karte koja ima npr. SVHS video-in, dok bi se zvuk slao na line-in zvucne. Nekom osnovnom logikom dolazim to ovog zakljucka, moguce da sam promasio neki korak pa neka me neko ispravi ako gresim. U ovoj situaciji jednostavno iskoristis neki software za video capture kao sto je npr. Windows Movie Maker i to je sve sto se tice snimanja.
Sto se tice monitora koga si naveo u profilu znam da nema zvucnike, ali mislim da ima audio-out, bar ova slicica ispod to pokazuje (mada to nije ni toliko vazno ako ne planiras njega da koristis kao TV). Zvuk naravno uvek moze da se izvuce drugacije jer i ovaj startni SBB dekoder ima posebne RCA i SPDIF izlaze.
Da ne bacam karticu ipak :) Trenutno imam Leadtek TV2000 XP Expert i radi OK na analognoj kablovskoj. Winfast PVR2 je prilicno solidan SW, ima svoje mane ali znajuci kakav je SW za TV kartice, ovaj je odlican. Posto imam u planu da uzmem digitalnu kablovsku pogledao sam ponudu kartica na trzistu i zakljucio sam da je kupovina kartice sa DVB-T podrskom bacanje novca u tom slucaju. Ova koju imam poseduje neki MiniDIN 9-pin AV ulaz, ne znam da li moze da se iskoristi za celu pricu. Video sam uputstvo, taj ulaz je namenje za VCR i slicne uredjaje iz 20-og veka. Razmisljao sam eventualno da predjem na Leadtek PxPVR2200 ili Compro E600F jer imaju kompozitni ulaz. Ne znam koliko je to pametno resenje?

P.S.
Ladno nisam primetio taj audio izlaz na monitoru. :vuna:
 

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
Nema razloga da menjas kartu jer ove dve koje si naveo imaju iste konekcije kao ta tvoja. Upravo je taj MiniDIN 9-pin ono sto ti treba. Trebalo bi da si dobio sa TV kartom i kabl koji je na jednoj strani MiniDIN 9-pin, a na drugoj 3xRCA ili 3xRCA + SVHS, nesto nalik ovome:


(orignalni link: http://www.amazon.com/Pin-S-Video-Male-Female-Cable/dp/B002W7BMTW)

Ili nesto kao na ovom linku:
http://www.alibaba.com/product-gs/225808661/Video_cable.html

To sve povezes kao sto je prikazano ovde (noviji Leadtek model):


ili ovde (konkretno za tvoj model karte, ali je analogija potpuna):


Nema veze da li je na drugoj strani VCR, DVD player ili kablovski risiver/dekoder jer svi oni guraju signal koji racunar (TV karta) prihvata.

Ono sto mene tu malo zbunjuje je veza "koaksijalni kabl -> DVB-C dekoder -> a/v kabl -> TV karta". Dekoder prima digitalni kablovski signal, a onda ga u analognom obliku salje ka TV karti jer su ovi kablovi na relaciji "dekoder -> TV karta" za analogni prenos. Da li sad tu dolazi do nekih gubitaka i anomalija u odnosu na originalni digitalni snimak ili ne ne znam jer nisam nikada probao tu varijantu. Ovako na prvu loptu pretpostavljam da nema gubitaka, ali zbog analognog signala verovatno ce pri snimanju fajlovi biti veci u odnosu na cist digitalni prijem istog trajanja.

Zakljucak da je kupovina DVB-T kartice bacanje para je potpuno tacan, sa njom se hvata samo zemaljski digitalni signal tj. ono sto mozes da uhvatis kucnom antenom tipa LOGA i sl. Iskreno ne znam nikoga ko tako hvata TV signal danas.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
za interne TV karte:

+

gde 9-pin ide u TV tuner a SCART u D3

Nego, jel ima na SBB-u D3 prijemnik sa HDMI prikljuckom a da se ne placa nadoknada? Bio mi oslabio signal pa sam zvao tehnicku podrsku i lik koji je dosao, nesto je spomenuo i rekao da ce me mozda zvati za zamenu D3 prijemnika nekim novim.. Ja ga pitam jel to ovaj HD, on rece "Ne, isto SD samo noviji model.."
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nema razloga da menjas kartu jer ove dve koje si naveo imaju iste konekcije kao ta tvoja.

....

Zakljucak da je kupovina DVB-T kartice bacanje para je potpuno tacan, sa njom se hvata samo zemaljski digitalni signal tj. ono sto mozes da uhvatis kucnom antenom tipa LOGA i sl. Iskreno ne znam nikoga ko tako hvata TV signal danas.
Mak, hvala na detaljnim informacijama. Malo mi je cudna cela ta prica sa TV karticama, prakticno imas stalno digitalni signal (koji je valja neki MPEG-2) da bi na kraju radio D/A konverziju i onda opet A/D konverziju. OK, verujem da tu ima malo gubitaka ali mi je bez veze. Cudi me da ne postoji neki konvertor sa DVB-C na DVB-T, i jedan i drugi su digitalni. Mozda i postoji a verujem da je ezgotika ili kosta vise nego sama kartica.

Sto ce tice moje Leadtek TV kartice, postoji jedan razlog za zamenu, makar dok se gleda analogna TV. Ovaj kartica, tj. chipset imaju problema sa sistemima gde postoji vise od 4GB RAM-a. Kod mene se to manifestuje povecanim CPU zauzecem. U mom slucaju to je 12-13% sto je tacno 100% zauzece jednog threada. Problem je u deniterlacing filteru kao sto je ovde opisano:

http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?pid=57366

Rezultat cele price je da slika kasni za zvukom. Recimo da se problem ne manifestuje ako imam 4GB RAM i da recimo ako sam malo uporniji sa startovanjem i zatvaranjem PVR2 aplikacije, problem nestane. Nezvanicno objasnjenje je vezano za nacin DMA adresiranja i problematicno je kod PCI verzija a navodno je reseno kod PCI-e verzija:

http://www.tv-cards.com/messageboard/viewtopic.php?pid=57547#p57547
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
http://forum.sekira/showthread.php?t=231925

isplivala jedna terratec karta... poslao sam mu pm koliko je ceni pa cemo da vidimo...

ovo radim samo zato sto je u skladu sa topikom i zato sto je zaista egzotika...pa ako meni bude mnogo para mozda nekome kome zavrsava posao - ne bude

:wave:
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ne mogu da editujem poruku.. naime cena za onu gore terratec je 80e. toliko je meni recheno... iskreno to mi je ipak puno...iako ispunjava sve uslove nazalost sada ja te pare nemam...garancija je u austriji lol
 

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
^
Hm, pa i nije mnogo jaka cena za ipak egzotiku, ocekivao sam da ce traziti min 100e jer je to preporucena/navedena cena na sajtu terratec-a. Koliko vidim na prvu loptu mana je sto nije PCIe i sto nema mogucnost za video-in, sve ostalo je ok. Ufff, sada sam ja u dilemi da li da cimam coveka ili ne jer duze vreme trazim nesto slicno :)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
http://www.terratec.net/en/products/technical-data/produkte_technische_daten_en_3756.html

130e ali posto je iz decembra 2009 lik je spustio na 80e...

Ostaje mi samo josh da se raspitam kod IKOM-a upravo ono sto je activated napisao gore a to je

"Npr. SBB D3 ne moze da se prati bez njihovog risivera i njihove kartice, pa cak i neko da ima TV sa ugradjenim DVB-C tjunerom mora da koristi SBB-ov uredjaj. E sad ako IKOM ne bude forsirao upotrebu zasebnog DVB-C recivera, onda ce tebi biti potrebna DVB-C kompatibilna TV karta da bi gledao program na rachunaru"
 
Vrh