• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Stize digitalna TV IKOM - savet za TV kartu

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
konkluzija je dakle sledeća:
lepo uzmem malo bolji analogni standalone tuner koji može i da snima etc... na koji može, po rečima voodoons-a, da se poveže digitalni risiver koji mi dodeli operater i ja uživam u kablovskoj pretplati fulltime! :)
je li tako momci!?
ako nisam dobro razumeo, vi me ispravite?
 

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ako jesam dobro razumeo, ima li neko preporuku izmedju ovih modela:

kao što je voodoons predložio Kworld SA220 http://us.kworld-global.com/main/prod_in.aspx?mnuid=1306&modid=10&prodid=26&flag=1

Leadtek winfast TVPRO 1920 http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=474

Compro v300 http://www.comprousa.com/en/product/v300/v300-1.html

ili je možda najbolje rešenje zbog snimanja etc... WinFast PalmTop TV Plus http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=481

možda sam malo naporan sa svim ovim pitanjima, ali nemam nikakvog iskustva sa TV tunerima za PC pa ne bih pre kupovine hteo da prikupim što veći broj iskustava da bih napravio pravi izbor za svoje potrebe... jeste mi važno snimanje, ali ako je tako velika razlika u slici kod ovog palmtop TV plus i njemu sličnim i ovih koji nemaju snimanje onda bih radije uzeo tuner sa mnogo boljim kvalitetom slike...

Hvala svima na razumevanju ukazanom strpljenju :)
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Kod nas ćeš teško naći DVB-C tuner, što te dovodi samo na analogne tunere.
Najbolju sliku ćeš imati ako uzmeš dekoder od kablovskog operatera i povežeš direktno na monitor, naravno ako monitor ima odgovarajuće ulaze.
Kada bih kupovao tv tuner uzeo bih možda onaj Leadtek za koji si ostavio link. Sa njim možeš da npr. povežeš Wii na monitor, projektor...
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Tuner nije ni potreban ukoliko od kablovskog operatera dobijes digitalni tuner sa hdmi izlazom ii ako imas hdmi na monitoru... Ako pak nemas tu opciju, bilo koji standalone ce ti obavljati posao. Snimanje na njima nemas (ako postoji neki model, ispravite me) pa je tu jedina opcija interni ili eksterni USB TV tuner ali ne znam kakvu sliku ces imati sa njima. Npr. slika na ovom Kworld je mnogo bolja nego na internoj Leadtek TV2000 Expert i to na analognom signalu.. Nikad nisam probao D3 na Leadteku jer mi je crkla pa ne znam kakvu bi sliku dao na D3 signalu; )
 

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hvala svakako za savete...
 

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
sveo sam izbor na

Leadtek winfast pro 1920 i
Compro v300

Ne kapiram zašto je v300 skuplji za gotovo 20 eura? Ima li neko iskustva sa ovim standalone tunerima da mi kaže razliku? Mene nekako više vuče da uzmem ovaj leadtek, ne zbog cene već mi se čini da je po karakteristikama bolji. Takođe v300 je čini mi se još od januara 2007 god a pro 1920 je novijeg datuma (mislim da je prošle godine izašla, ako se ne varam)...

Sve u svemu to je moja poslednja dilema za čije rešenje tražim pomoć.
Hvala još jednom svakome ko ima neki predlog! :)
pozdrav
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
http://ovidel46.saltwaterc.net/reviews/tv-tuner-standalone-compro-v300-review-beta.html
vs
http://www.hitechreview.com/tv/leadtek-winfast-tv-pro-1920-tv-tuner/7870/

Na oba linka imas kvalitet slike, menija i sl.. Mislim da su svi tuneri manje vise ujednaceni po svemu...

Meni se kod Leadteka ne svidja sto mi je komponentni ili kako se vec zove, izlaz sa prednje strane i onda kacenje njega sa digitalnim tunerom izgleda ruzno.. jer tu ide Cinc-to-SCART kabl... Compro to ima lepse reseno, sa strane su mu izlazi.. Kod mene je nazad pa je i to mnogo bolje resenje, bar zbog kablova..
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Leadtek winfast pro 1920

Za ovo nisam cuo bas nijedno pozitivno misljenje, bar ne kod nas, baci pogled na komentare na IT svetu, karta ima dosta mana i nekih banalnih stvari, kao sto su tih zvuk kadfda je neaktivna a zvucnici povezani preko nje...

Rzmisli dobro pre kupovine.

:wave:
 
Poslednja izmena:

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
alea iacta est! Compro V300!! :)
hvala još jednom svima na pomoći
pozdrav
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
uzdravlje da te sluzi :mir:
:sekira:
 

bc201

Newcomer
Učlanjen(a)
12.09.2012.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
izvinjavam se sto vadim temu iz "mrtvih" ali se ubih da nadjem pravo resenje za sebe i da shvatim bas sve sto je bitno...al bas i ne ide :)

hocu da kupim eksternu tv karticu, standalone ili usb. kako sam ja shvatio standalone radi samostalno bez racunara, ali prednost usb jeste snimanje..
obe opcije su mi primamljive, ali bih mozda pre dao prednost po tome usb kartici, tj. snimanju.
ali voodoons rece da je prednost standalone i kvalitet slike i to sto nema problema koji se javljaju sa usb oko softvera, drajvera...ako je tako prednost bih dao standalone tv kartici, mada mozda bi kod mene i neka usb lepo radila, ali to ne mogu unapred znati..i cisto me interesuje zasto je standalone bolja tv kartica, tj zasto daje bolju sliku npr ova prva i druga koju sam naveo?

kad sumiram dvoumim se izmedju dva da kazem aktuelna modela:
1) http://www.itsvet.com/proizvod/intex-sky-pro-it-193fm/comp_comp_tuner/124/328
2) http://www.itsvet.com/proizvod/intex-it-tb240fm/comp_comp_tuner/124/306
3)http://www.itsvet.com/proizvod/leadtek-winfast-dtv-dongle-h-plus/comp_comp_tuner/87/321 ono sto mi je dodatni problem jeste ova prva se povezuje preko vga sa racunarom i sa monitorom, a na monitoru imam dvi..pa bi verovatno morao da svaki put kad hocu da gledam tv prebacujem na vga... takodje imam ikom kablovsku i oko digitalne televizije mi bas nista vise nije jasno..trenutno nemam digitalnu, ali svakako planiram da je uvedem pa me interesuje ako vec bilo koji tv moze sa njihovim risiverima da ima digitalnu sliku da li to vazi i za ove dve kartice, ili za koju vazi? i kako uopste ide to sa risiverima za digitalnu, da li oni to daju, ili se kupuje, da li bi mi dali dva ili jedan, moze li se razvoditi na dva uredjaja... mozda sam preopsiran i konfuzan, ali pre 10 min mi je mozak eksplodirao citajuci na 100strana o svemu ovome :)
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Posto ti je monitor vezan na DVI, ne vidim razlog da uzmes 193.
Ili bolje pojuri neki digitalni tuner.
 

bc201

Newcomer
Učlanjen(a)
12.09.2012.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hvala, bas zato i poludeh sto gledam 1000 stvari koje treba da ispunjava taj tv tuner, a bas se i ne razumem u sve to..

oko 193 sam se dvoumio jer sa video da ima ok komentara, ako je kvalitetnija slika jer je standalone, a i nesto sam pomislio da ce pre on da podrzava digitalnu kablovku nego ovaj usb..

a digitalni ne znam ni jedan, ako mislis na to da ima dvi, pa ako mozes preporuci neki?
a ako mislis na to da moze da prima digitalni signal za tv program,to kao sto rekoh nikako da skontam koji bi mi odgovarao i da li to uopste ima veze ako je kablovska u pitanju :)
 

PapaStalin

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.01.2013.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
u slicnoj sam situaciji - trazim dobar tv tuner (po mogucnosti standalone), ali sada citam da se kod njih javlja problem sa slikom koja dolazi iz racunara (posto se u uredjaju pretvara ovo ono) ona kao gubi i na kvalitetu, i pojavljuju se neki "duhovi" itd.

ako neko ima iskustva sa leadtek pro 1920 i slicnim standalone uredjajima da li imaju ovakve probleme, ili da li je moguce uociti bilo kakav pad kvaliteta slike sa racunara?

hvala
 
Vrh