• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Stize digitalna TV IKOM - savet za TV kartu

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
Ta od 130e je sa CI modulom, koliko sam razumeo on nudi ovu bez toga za koju je navedena cena na sajtu terrateca 99.99e. Taj CI modul ti treba ako uzimas neki paket koji je kodiran pa u njega stavis smart karticu, ali pod uslovom da ta smart kartica nije vezana za risiver koji ti daje operater (iskreno ne znam da li to IKOM radi, znam da SBB to praktikuje). Meni bi to koristilo samo za ovaj osnovni mega paket koji IKOM ne kodira, cak mi je i to mnogo :). Pustio sam poruku coveku sa ponudom od 80e kada sam video da odustajes, ali nije nikakav problem da odustanem ako si ti i dalje zainteresovan jer iskreno sam jako neodlucan da li da dajem pare za to ili ne jer vec duze vreme izuzetno slabo pratim TV. Skoro sam nabavio dobar monitor pa sam u fazonu da ga iskoristim maksimalno i to je glavni razlog interesovanja, ali kapiram da ce u sledecih par meseci DVB-C karte da se pojave i kod nasih dilera po slicnoj ceni i naravno sa garancijom. Ufff, bilo bi mi mnogo lakse da nisam video ovaj topik danas :D
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Ma jok samo pichi ! Ja sam imao danas nekih finansijskih akcija tako da ne bih imao da mu dam 80e u narednih sigurno 2 nedelje.. Ako uzmesh obavezno javi utiske, to bih te zamolio :wave:
 

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
Cisto da prijavim da nisam uzeo kartu, na sms koji sam poslao coveku nisam dobio nikakav odgovor iako je sam u oglasu zahtevao takav nacin kontaktiranja. Moguce da mu se nije dopalo sto sam trazio radnu garanciju na kartu. U svakom slucaju moja euforicnost je u medjuvremenu atrofirala tako da ga sigurno vise necu uznemiravati.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Ajde sad ja da lupim nesto pa da ostanem ziv :)

Sad oko 1.8. treba da uvedem IKOM kablovsku i NET njihov, naravno i ovaj digitalni paket kanala....

Ono sto me interesuje, ja imam Leadtek TV XP 2000 Expert (tako ide valjda :D), i ako sa risivera ubodem taj kabl koji je isto koaksijalni, kakvu sliku digitalnih kanala dobijam ja na TV-u, da li ce biti bolja ili ista kao do sada?

Ono sto sam hteo pitati, tj. dosao sam do zakljucka, ako dobijes taj risiver koji dekodira kanale, onda ne bi trebalo da posedujes DBTV i ostale karte koje imaju podrsku za digitaliju, ne??
Do karte bi trebalo da stize samo signal koji ovaj dekodira, isto kao kad bih prikljucio na TV, a TV je mator. :)

Pozz
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koliko sam ja shvatio, opet u karticu ulazi samo analogni signal. Posedovao sam taj Leadtek (identican model), on ima samo analogni ulaz. Mozes da dovuces signal iz risivera na kompozitni ulaz kartice, recimo, a programe moras menjati na risiveru. Hibridne kartice koje imaju DVB-T se ne mogu iskoristiti, ako se ne varam. Taj ulaz je namenjen samo za prijem digitalne zemaljske televizije (RTS1,2 i jos neki kanali). Jedino resenje je tv kartica sa DVB-C ulazom ali pitanje je gde se mogu naci i kako rade sa tvojim kablovskim provajderom.
 

FantomX

GPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.850
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
iMac 24"
Other:
¿ʞɔnɟ əɥʇ ʇɐɥʍ
Tako nesto sam i mislio, znaci risiver konvertuje u analogni i onda je moguce gledanje na obicnim tv kartama. Samo neka je slika dobra i da nema smetnji (sad mi je na SBB recimo fox crime crno beo a ima i par kanala koji imaju snega u 21. veku), tako da cu biti zadovoljan ako bude slika jasna bez smetnji.

Treba da me zove njihov agent pa cu da raspalim sa pitanjima po njemu, da vidimo sta kaze marketing majstor. :)
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Tako nesto sam i mislio, znaci risiver konvertuje u analogni i onda je moguce gledanje na obicnim tv kartama. Samo neka je slika dobra i da nema smetnji (sad mi je na SBB recimo fox crime crno beo a ima i par kanala koji imaju snega u 21. veku), tako da cu biti zadovoljan ako bude slika jasna bez smetnji.

Treba da me zove njihov agent pa cu da raspalim sa pitanjima po njemu, da vidimo sta kaze marketing majstor. :)
I obavezno javljaj sta i kako...Posto i ja planiram da kad se vratim sa mora predjem na kabl net najaci paket pa i mene zanimaju te zezalice oko TV karte i Digitalne tv ;)

:wave:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
na digitalnoj kablovskoj nema snega i slika na svakom kanalu je ostra i odlicna.. e sad, ako imas slab signal do risivera, javljace se seckanje slike, zvuka, pikselizacija, ali na njima sto je uvode je da naprave sto bolji signal do risivera... risiveri su dosta osetljivi po pitanju signala...
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
na digitalnoj kablovskoj nema snega i slika na svakom kanalu je ostra i odlicna.. e sad, ako imas slab signal do risivera, javljace se seckanje slike, zvuka, pikselizacija, ali na njima sto je uvode je da naprave sto bolji signal do risivera... risiveri su dosta osetljivi po pitanju signala...
Pa ne bi im trebalo da se tolko izakam i da im dajem 4k mesecno a da mi slika i zvuk budu gori nego sto je sad,veruj mi to im stvarno ne bi trebalo u zivotu :D

Ja ne ocekujem ne znam ni ja sta sad od njih(jer mislim ipak je to Ikom i ovo je Srbija) al ocekujem kolko tolko korektnu sliku(nek bude ko sto je sad ako ne moze bolje) i net( koji svi nahvalise) ocekujem da radi bar upola ko sto pricaju... Usuprotnom, fala Bogu keva je advokat, ako ne ispune bilo sta iz ugovora,odmah tuzba,pa nek se slikaju(to je zvanicno), a nezvanicno cu morati da popricam sa komsijom koji je neka budza u Ikomu (razgovor u tri oka ,od cega dva su moja :d)
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
na digitalnoj kablovskoj nema snega i slika na svakom kanalu je ostra i odlicna.. e sad, ako imas slab signal do risivera, javljace se seckanje slike, zvuka, pikselizacija, ali na njima sto je uvode je da naprave sto bolji signal do risivera... risiveri su dosta osetljivi po pitanju signala...
samo problem je u tome sto SBB vecinu kanala vugli sa satelita pa ti salje to smece kao digitalnu televiziju, a cim zagrmi pola kanala nestane. Pikselizacija i seckanje nastaje vec kod njih u "studiju" pa ti je tako isporucuju. Ne moze se sa prosecnom sat opremom distribuirati ozbiljan digitalni sistem, ja zapravo sumnjam da je na D3 slika ista bolja (ja nisam video da jeste) nego na klasicnoj kablovskoj na lokaciji gde su instalacije krstene i na TV-u koji ima krsten tuner i nije marke "Neo" ili "Fuego". Ja npr imam panasonic dual-tuner 100hz TV i slika je savrsena.

Po meni, treba sacekati neku digitalnu TV koja nudi HD kanale pa onda tek kupovati. Sve ovo preko skart, vhs i svhs kablova je 240 do 480p max, u prevodu dzaba u kom formatu slika ulazi kad je posle opet saljete redukovanu na klasican format...
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Slazem se ali kod mene konkretno, slika je bolja na digitalnoj nego na analognoj televiziji. I meni ne nestaju kanali kad zagrmi :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa ne nestaju svi, nestaju samo neki, verovatno ne gledas bas te (za razliku od moje keve. Mislim da je FOX u pitanju). Ne mogu tebi da ne nestaju ako kanal nestane na izvoru, odnosno u SBB-u. Ovo tvrdim posto umesto FOX-a pise "no signal" na plavom ekranu ;)

btw. Slika ti je bolja posto ti je risiver iz D3 paketa tjuner, a ne tjuner za PC. Jos je taj tvoj eksterni dobar naspram eksternog usb smeca ili internih kanti. Da bi poredjenje bilo izvodljivo, trebalo bi da prikacimo klasicnu analognu kablovsku na neki LCDTV, pa zatim nakon toga prebaciti na digitalni signal pa uporediti. Kolko sam cuo, a i ono sto sam video, SBB je samo uzeo ono sto vec ima, digitalizovao i pustio kao D3. Dakle izvori su isti, oprema ista itd.
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Gledam ponekad i FOX ali stvarno se ne secam kad sam zadnji put video "No Signal"..
Pre mesec dana mi je nestalo struje jedno prepodne a posto mi je sve na UPS-u, nastavio je da radi i D3 i analogni tuner i takodje, nije bilo ni kablovskog signala...
Struja je dosla za pola sata (a posto sam iskljucio komp, UPS je izdrzao monitor, tunere, modem i ruter svo vreme) a kablovska je stigla za nekih 10-ak min posle dolaska struje.. Matorci imaju neki Beko djubre TV pa ne mogu porediti kvalitet sa njim (a on je na analognom signalu) a kad bi poredio, nebo i zemlja...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
pa ne znam, ono, kad su bas neke zesce oluje prosto, svaki slabiji sat signal ispusi i onda nemas program, D3 ili standardna TV, isti djavo. Realno, ja TV ne gledam vec godinama, vesti citam na netu, a serije i emisije koje mi se svidjaju skinem sa neta pa gledam kad ocu, i to uglavnom skidam 720p, a to se tek ne moze porediti sa bilo kakvim kablovskim TV ovde :P

elem, kad uvedu neku HD rezoluciju, pa makar interpolisani 720p, onda cu mozda i uzeti nesto.

:wave:
 

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pročitao sam celu ovu temu, ali niko neki konkretan predlog oko odabira kvalitetnog standup tunera ili neke dobre PCI TV kartice za priključenje digitalne kablovske televizije nije dao... No, studiozno sam tražio i na brdo različitih sajtova odgovor na pitanje "Šta kupiti pre nego što dođu zli tehničari iz kablovske i uvedu DIGITALNU kablovsku televiziju u moj dom". :)

Dakle, pitao bih sve ove profesionalce i iskune tipove, da li može negde da se nabavi sledeći TV tuner?

http://www.leadtek.com/eng/tv_tuner/overview.asp?lineid=6&pronameid=563

dakle, "WinFast DTV Pro HD" i koliko košta?

Hvala unapred
Vlada
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Kako ne ?

Terratec Cinergy PCI HD DVB-C tv i radio tuner

http://forum.sekira/showthread.php?t=231925

ovo je ono shto ti treba.. samo em je stara pricha i em je u pitanju bilo 100e...

ps : taj leadtek koliko sam u toku nema kod nas na trzhishtu... ako ima - greshim.
 
Poslednja izmena:

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Nema problema : ) Ja sam ovo postavio takodje u thread-u samo nismo imali para toliko da izdvojimo i da kupimo.. ipak nekako sam shvatio da i ne gledam toliko TV...
 

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
ah, još jedno pitanje, Oki ili bilo ko ko zna... da li mi za tu karticu što je gore navedena, Terratec Cinergy PCI HD DVB-C ili bilo koju te vrste treba neki adapter u smislu priključka kao što je činč, jer mi je zli tehničar iz kablovske rekao kada je uvodio običnu analognu, da kada bude uvodio digitalnu kablovsku televiziju, obavezan je činč priključak!?

Hvala još jednom...
Vlada
 

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
Vlado, stvar je vrlo jednostavna. Digitalni TV signal se emituje u 3 forme: preko satelita, preko repetitora (tzv. zemaljski signal jos poznat kao i terrestrial od terra = zemlja) i preko kablovskog operatera. U zavisnosti koji od ta 3 signala primas treba ti odgovarajuci tjuner. Za digitalni signal koji primas preko satelita ti treba DVB-S tjuner (Digital Video Broadcasting - Satellite) zajedno sa onim satelitskim tanjirom kojim gadjas gore neki hotbird ili astru i sl. Za digitalni signal koji primas preko repetitora (npr. Avala, beogradjanka i sl.) ti treba DVB-T tjuner (Digital Video Broadcasting - Terrestrial) zajedno sa nekom LOGA antenom. Za digitalni signal koji primas preko kablovskog operatera (SBB, IKOM i sl.) ti treba DVB-C tjuner (Digital Video Broadcasting - Cable) zajedno sa koaksijalnim kablom od operatera koji dolazi do tvoje kuca/stana. Ukrstanje ovih tjunera ne funkcionise, ne mozes npr. da sa DVB-T tjunerom gledas digitalni kablovski signal jer je on DVB-C. Ti imas kablovsku, ali taj LEADTEK koji si pomenuo je samo DVB-T i sa njim mozes samo da hvatas zemaljske kanale (prica sa Avalom i LOGA antenom). Koliko vidim LEADTEK na svom sajtu jos uvek nema, verovao ili ne, ni jedan DVB-C tjuner sto je i meni prosto neverovatno. Koliko vidim ni na PC Berzi nema nista od DVB-C u ponudi (imas gomilu DVB-S i DVB-T, ali su oni beskorisni za kablovsku). Taj TerraTec iz oglasa je jedino sto sam video ovde od DVB-C tjunera, ali taj oglas je star 4 meseca, pa je pitanje koliko je aktuelan. Ocigledno su DVB-C tjuneri i na globalnom trzistu i dalje egzotika.
Za ovaj TerreTec ne treba nikakav chinch, osim ako tehnicar pod cincom nije podrazumevao standardni koaksijalni muski RF prikljucak (http://en.wikipedia.org/wiki/RF_connector). On treba, ali njega ce oni doneti i iskrimpovati ga sa posebnim klestima na kabl.
U celoj prici ima jos jedna stvar, nisi rekao kog operatera koristis. Npr. SBB kodira svoj digitalni signal pa ti DVB-C tjuner nista ne znaci jer ti treba njihova kartica. Na drugoj strani IKOM ne kodira osnovni paket tj. nije kodirao pre par meseci, ne znam da li se nesto promenilo tako da kod njega ti je dovoljan samo DVB-C tjuner.
 
Poslednja izmena:

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
Dopuna u vezi chincheva, prevideo sam nesto. Da bice chincheva jer ce ti kablovski operater dati svoj eksterni DVB-C tjuner tzv. dekoder tzv. set-top box (http://en.wikipedia.org/wiki/Set-top_box). Kabl od kablovske ulazi u njega, on prihvata digitalni TV signal jer ima DVB-C tjuner u sebi, a iz njega prema TV-u ili tvom monitoru idu kablovi koji prenose audio i video signal, a to ce ici preko chincheva i to najverovatnije 3 komada, crveni, beli i zuti (dva audio kanala i video). Slicna slika je postavljena vec u topiku, ali evo je opet:

Ovaj gore je konkretno 3 puta RCA tj. chinch sa jedne strane i SCART sa druge. Ima tu raznih kombinacija. Ako npr. dekoder koji ti daju ima HDMI izlaz, a tvoj TV ili monitor imaju HDMI ulaz onda sve moze da se resi sa HDMI kablom koji prenosi i sliku i zvuk.

 

vlada019

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
09.09.2010.
Poruka
9
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mak, hvala ti puno na detaljnom objašnjenju, najzad konkretna info! Danas sam naučio neke nove stvari.. :) Sada bar znam šta da jurim... da, nisam rekao da sam pod pokroviteljstvom IKOMa, tako da kontam da bi mi ta TerreTec kartica odradila posao... no sada bar imam neki "trag" pa ću tražiti svim silama da iskopam nešto!
a je l' zna neko koji su dobri forumi ili sajtovi za male oglase, pošto nisam gadljiv ni na polovnu robu... :)

pozdrav
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Nisi ti dobro iscitao temu :P prva preporuka se nalazi u postu #3 i to iz mog licnog iskustva.. Posle toga ima jos par tunera nabrojanih..
Sve sto je Mak sad rekao je vec i on sam rekao u samoj temi negde na pocetku, cak i slike kablova su vec bile ;)
 

Mak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.08.2009.
Poruka
150
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
C2D E8400 & Titan Vanessa L
Motherboard:
DFI P45
RAM:
2x2GB DDR2
VGA & cooler:
GTX460 1GB
Display:
DELL U2410 (1920 x 1200)
HDD:
1TB
Internet:
IKOM kabl
OS & Browser:
Windows 7 64-bit
Cisto da ne bude zabune, svi do sada preporuceni tjuneri osim ovog TerraTec-a nisu DVB-C. Bilo je tu raznih preporuka, sto analognih sto digitlanih, eksternih i internih, ali ni jedan ne odgovara za digitalni kablovski signal. Cela stvar je jako jednostavna, trivijalna, ali covek isto tako lako previdi sitnicu i kupi nesto sto ne moze da iskoristi (znam, vidjao sam to cesto, uvek ista prica).
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
njemu ni ne treba DVB-C tuner, dobija ga od kablovskog operatera, treba mu TV karta na koju isti moze da se prikljuci, ne? ili ja nisam dobro razumeo sta njemu treba?
ja sam preporucio eksterni TV tuner Kworld SA220 koji koristim svo ovo vreme povezan na SBB D3 digitalni kablovski prijemnik kablom sa slike
 
Vrh