• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Stize digitalna TV IKOM - savet za TV kartu

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Dakle kao sto sam naziv teme kaze.

Potpuni sam noob sto se tv karti tice i zelim da mi jasno i glasno kazete svoje favorite. bang for buck, da radi na win7 x64bit i pozeljno linux-u [ za ovo cu se nekako snaci nadam se], sve mane i prednosti za doticnu koju navedete.

Trenutna situacija u mashini je takva da imam graficku 275 i asus xonar ds zvucnu, s'toga bi ova morala da ide u neki pcie slot [ cuo sam da su eksterne bulja a i na poslu imamo neku pinnacle dazzle zelenu koja je ochaj zhivi a placjena tipa 50e].

Dakle molim sve koji imaju iskustva da podele to samnom jer u narednom periodu bi trebalo da dobijem uz novi net [ Ikom 5mb/s ] i digitalnu TV i to je glavni razlog uzimanja tv karte jer imam solidan monitor od 24" i zashto ga ne koristiti i za tv.

Hvala svima unapred.

PS: nisam gadljiv na cenu jer ce se ona svakako lomiti kako na dva a vrlo moguce i na tri dela ali cifra od 100e za tv kartu mi bash i ne igra posao :d


pps : da ne bude da sam bio toliko lenj evo shta sam uspeo da nadjem na net-u a vi me usmerite

 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kao što sam par puta spomenuo, ja sam kupio PowerColor Wonder 650. Kartica podržava DVB-T i sigurno je kompatibilna sa svim Windowsima jer drajvere obezbeđuje AMD/Ati. Nažalost, pojavila se mala zaliha oko NG i ubrzo je nestala a PowerColor je skinuo ovu karticu i sa svog sajta, tako da je očito EOL. Ako negde ipak nađeš, to bi mogla biti jedna od kartica koje imaju ono što tražiš. BTW, ja sam je platio nešto oko 40 evra, možda i koji evro manje. Mane i prednosti... Ati Theater 650 slovi za možda najbolji TV čipset, a ova kartica za jednu od najboljih TV kartica uopšte. Sama kartica ima hardverski MPEG i hardversko procesiranje slike, tako da je zauzeće CPU minimalno.
 
Poslednja izmena:

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Moja preporuka:
Eksterni TV Tuner KWORLD SA230 - košta oko 50e.

Moje mišljenje posle možda i dve 2 godine korišćenja Leadtek TV2000XP, probavanja MSI TV@nywhere i Gigabyte GT-P8000 je da nijedna interna kartica ne može dati tako lepu, jasnu i čistu sliku kao externi standalone tuner. Koristim standalone tuner vec godinu i po, možda i dve i ja se sigurno neću vratiti na bilo kakvu internu kartu ;)

Imam SBB digitalni risiver koji je povezan sa standalone tunerom preko SCART-to-činč kabla koji sam kupio u Tehnotroniku u NS-u.
Tuner je povezan sa monitorom preko VGA kabla.
Računar je povezan sa monitorom preko DVI kabla, tako da se prebacujem iz desktopa na TV klikom na Source dugme monitora.
Zvuk je sa TV tunera 3.5mm kablom priključen na LineIN zvučne karte.
Daljinski od TV Tunera koristim samo kad gasim TV (a to se retko dešava, uglavnom je stalno uključen pa i dok radim u windowsu), koristim daljinski koji dolazi uz SBB risiver.

Što se mana tiče:
  • Nema Teletekst ali posto koristim SBB-ov risiver za dobijanje signala, a on ima svoj TV Guide, te mi Teletekst nije ni potreban.
  • Nemam radio na Tuneru, ima nekih 4 radio kanala na SBB-ovom risiveru ali ni to ne slušam.
  • Nema snimanje TV programa, ali i dok sam imao internu karticu samo sam par puta snimio nešto sa TV i bacio u kantu, tako da mi ni to ne fali.
Tako da mogu da živim sa tim lagano :) a moj glas će uvek ići nekom standalone tuneru prvenstveno zbog kvaliteta slike i zvuka ali i komfora tokom korišćenja jer nema dosadnog instaliranja drajvera i sporadičnih problema u radu :D
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
[*]Nema snimanje TV programa, ali i dok sam imao internu karticu samo sam par puta snimio nešto sa TV i bacio u kantu, tako da mi ni to ne fali.
Nema snimanje TV programa, "sitnica". Nema, dakako, ni time shifting. Nema ni mogućnost da se digitalizuju npr. VHS kasete. Ne vidim onda zašto u tom slučaju čovek ne bi kupio običan tv. :D
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Svako ima svoje potrebe. Time shifting nisam nikad ni koristio.
Meni je sitnica, tebi nije a Okiju zavisi šta treba. Meni je kvalitet slike prioritet, posle toga komfornost korišćenja. Nikako neke stvari bez kojih uspešno činim ono što sam i nameravao a to je gledanje TV programa.
Što se tiče digitalizacije VHS kaseta, hm.. Nisam dosad ni jednu odradio... Znači, svako gleda šta mu treba a moje mišljenje iz mog predjašnjeg posta je zasnovano isključivo samo na osnovu sopstvenog iskustva od jedno 4 godine integracije TV-a sa kompom..

Uzimanje TV za sobom povlači izvlačenje veće sume keša iz novčanika pod broj jedan. Pod broj dva, novi TV zauzima jos mesta, prostora, kablova, isl... :D
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Svako ima svoje potrebe. (...) Meni je sitnica, tebi nije a Okiju zavisi šta treba.
Upravo tako. Sad Oki ima pro & contra stanovišta pa može jasno da se odredi šta je ono što je njemu važno. :)
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
E ovako : )

Hvala vam na odgovorima. Pre svega ja bih zheleo da sa vremena na vreme iskoristim 24" monitor za gledanje odredjenih kanala preko kablovske, i zao mi je voodoo - po potrebi neshto i dokumentujem tj snimim.

Ovo bih uradio samo i pre svega shto cu imati prilike da dobijem digitalni signal [ ili kako god se to kaze] a posto mi je monitor 1920x1080 red bi bio da tu pogledam neshto "kako valja", jer u dnevnoj sobi nemam televizor poslednje generacije i skeptik sam kako ce to izgledati na njemu [ nema cak ni scart tj ima samo gomilu cinceva]

Ono sto sam sa druge strane chuo tj kolega serpent mi je rekao da ima jako losa iskustva bash sa eksternim tv kartama i da nikako nece dati bolju sliku nego one koje se bodu direktno u plochu. Sa jedne strane ga podrzhavam jer kao sto sam i rekao u prvom postu, na poslu imamo pinaccle dazzle zelenu eksternu tv kartu i takodje Ikom kablovsku - slika je katastrofa. Monitor na poslu je isto 24" i nema sanse da moze fullscreen da se gleda jer toliko suma i snega ima da je to haos.

Voodoo, ta konkretno tv karta koju si izdvojio kao favorit nije oko 50e [ nigde nema polovna da se kupi] dok je nova od 70 pa do cak 90e. Ja mislim da bi za te pare morala da "snima" ali okej to je naravno moje (ne)skromno mishljenje...

Wiz, poznato mi je odavno za ATI ALL IN WONDER ali to prosto ne postoji kod nas. Jel ono bese ima Ljubisha iz Pancheva neshto tako i prodaje za 100e ili su to bile AGP karte :d

Da podvuchem : daljinski, oshtra - perfektna slika na 24", po mogucjnosti opciju snimanja, rad u win7 x64bit bez "smaranja i budzenja" su zahtevi koje dotichna karta mora da ispuni.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ako pod externom TV kartom mislis na standalone TV tuner, onda gresis. Slika na standalone tv tuneru je za klasu bolja od internih, ako ne i za dve :P
Postoje i externe USB TV karte koje daju istu sliku ako ne i goru od dobrih internih TV tunera.
Sto se cene tice, dilerska cena je 40-45e bez rabata u VP, ne znam koliko je u MP.

Sto se snimanja tice, jos nisam video nijedan standalone tv tuner koji ima tu opciju.
Mozda standalone tv tuner u kombinaciji sa nekom capture card da snimanje tv programa.

-ima valjda svaka tv karta ali ako dobijas digitalnu tv, dobices i digitalni risiver koji ima daljinski kojim radis sve
oshtra - perfektna slika na 24"
-ovo cu morati da ponovim, nijedan interni tv tuner ne moze dati sliku kao neki standalone tv tuner jer uglavnom svi imaju interpolaciju na 1080p ili na manju rezoluciju za manje monitore
po mogucjnosti opciju snimanja
- ovo iskljucivo neki interni ili externi USB tv tuner
rad u win7 x64bit bez "smaranja i budzenja"
- standalone je nezavisan od racunara, OS-a, nema drajvera, nema podesavanja sem u OSD meniju kao sto bi podesavao i obican TV

Ako treba, uslikacu ja kako kod mene izgleda slika samo moram unapred da se ogradim jer je moj kworld model SA220 koji ima interpolaciju samo do 1440x900 i sama slika na 19" monitoru, koji sam imao pre ovog, je dosta bolja nego sto je imam sad na 22" sa 1680x1050
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
-ima valjda svaka tv karta ali ako dobijas digitalnu tv, dobices i digitalni risiver koji ima daljinski kojim radis sve
To će, možda, sad kablovski operateri i da daju (mada ništa nije besplatno), ali imamo nedavna iskustva iz Hrvatske, koja je potpuno prešla na digitalni signal (kažu da u Srbiji to treba da bude do 2012). Tamo su ljudi imali izbor ili da kupe nove TV prijemnike ili da kupe digitalne pretvarače za stare TV aparate. Niko ništa nije delio besplatno. Stare TV kartice (a to je u praksi valjda 99% do sada korišćenih) mogu da bace na đubre, pošto teško da ima smisla kupovati pretvarač za kartice koje koštaju manje nego taj pretvarač.
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Što se toga tiže, ja sam miran :D imam SBB-ov digitalni risiver :P
 

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Kao što sam par puta spomenuo, ja sam kupio PowerColor Wonder 650. Kartica podržava DVB-T i sigurno je kompatibilna sa svim Windowsima jer drajvere obezbeđuje AMD/Ati.
Prilicno sam siguran da u vreme kada si je ti pazario, *nije* bilo nikakvog drajvera za Win 7... vec su tek bili najavljeni, i to za Q1 tekuce godine :P
A drajver se inace pojavio 24. marta :D:D:D


P.S. Si ti najzad instalirao to? :)
Kakvi su ti utisci?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam još, zaglavio sam se sa ovim sređivanjem stana načisto. :( Juče sam otkrio da nema teorije da na ovaj sto smestim zvučnike i novi monitor i komp, moram da prepravljam sto (sa desne strane imam neke fijoke koje ću morati da sklonim ili nekako premestim) i najverovatnije ću kućište morati da stavim na pod. Ma mani me, poludeo sam...

Što mene pitaš kakvi su utisci, zar ti još uvek nisi uspeo da pokreneš svoju? :D
 
Poslednja izmena:

CAR

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
16.04.2009.
Poruka
1.694
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-920 @ 4.4GHz (21x210) HT-off / Noctua NH-D14
Motherboard:
Gigabyte EX58-UD5
RAM:
3x2GB Mushkin Blackline PC3-12800 CL7 1600MHz @ 1680MHz 7-9-7-24 1T
VGA & cooler:
PowerColor Radeon HD 5850 @ 950/1275MHz
Display:
Samsung SyncMaster T220
HDD:
Crucial RealSSD C300 128GB / Samsung Spinpoint F4EG 2TB
Sound:
Creative Labs Sound Blaster X-Fi Titanium Fatal1ty Pro Series / Logitech Z-5500 Digital
Case:
Cooler Master Cosmos S
PSU:
Cooler Master Real Power M1000
Optical drives:
Samsung SH-S203B
Mice & keyboard:
Logitech MX 1100 / Logitech Wave Keyboard
Internet:
aDSL 1024/128
OS & Browser:
Windows XP Professional Edition Service Pack 2 / Windows 7 Ultimate 64-bit
Other:
PowerColor TV Wonder 650 / Corsair Flash Voyager GTR 32GB / Apacer HT203 200X 1GB
Nisam još, zaglavio sam se sa ovim sređivanjem stana načisto. :( Juče sam otkrio da nema teorije da na ovaj sto smestim zvučnike i novi monitor i komp, moram da prepravljam sto (sa desne strane imam neke fijoke koje ću morati da sklonim ili nekako premestim) i najverovatnije ću kućište morati da stavim na pod. Ma mani me, poludeo sam...
:D:D:D
Što mene pitaš kakvi su utisci, zar ti još uvek nisi uspeo da pokreneš svoju? :D
Upravo tako :rotf:
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Bez ljutnje ali kako ja onda da uzmem u obzir tu tv kartu ako ne radi pod win7 x64bit ?
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Onda je prodaj Okiju. :rotf:

Mene sad neko da vidi rekao bi: "Ovo mora da je computer science profesor na MIT": zidarski kačket, narandžaste zaštitne rukavice za grube radove, špakla... Delujem kao neko ko se bavi vrlo intelektualnim poslom. :P
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
kako kuckas u tim rukavicama :P
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Nemoguce da od preko 800 registrovanih samo 5 ljudi furaju TV karte na win7 ?

Nemojte da se stidite, svako iskustvo mozhe koristiti i onom preko puta monitora :wave:
 

Dekara

OC Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
575
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mogu da ti pozajmim DTV2000H na nekoliko dana, isprobaj pa napisi utiske ovde ;).
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Bio bih ti jako zahvalan na tome. Samo prvo cu morati da sacekam da mi se uvede ta digitalna tv sto je srecom za circa mesec dana..

Hvala jos jednom.
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Bivšem direktoru sam ugradio Compro E900F i vema je zadovoljan sa njom. Pre ove je imao Theatrix 550Pro ili 650Pro i kaže da je kvalitet slike sličan na obe karte.
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Bravo Diabolique. Nikako da se setim proizvodjaca, sad si me podsetio. Ja trenutno imam Leadtek, malo stariji proizvod, vreme mu je da ide u penziju pa razmisljam o slicnoj soluciji kao Oki. Bitno je da ima dobar PVR software i da (pazi sad) brzo menja kanale :). Slika se podrazumeva.
 

Saruman

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.09.2009.
Poruka
484
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II 965+Big Scorpion
Motherboard:
Gigabyte MA790FXT-UD5P
RAM:
GeiL GV34GB1600C8DC 2x2GB
VGA & cooler:
Asus DCUII 7870
Display:
Benq G 2420 HD
HDD:
WD640+2x1TB EADS+1,5TB 153WI
Case:
CM 690
PSU:
Chieftec 750w 14CS
Optical drives:
Samsung SH-S223B
Mice & keyboard:
A4tech X7BF-Logitech 200
Internet:
Kablovski
OS & Browser:
Win 7 & Opera
Other:
LG LH3000
Ja imam DTV2000H Plus i radi na Win 7-ci, ali ja jos uvek nemam digitalni signal tako da...
Inace nisam bas nesto odusevljen sa slikom, mada je slika i na TV-u losa,verovatno posledica slabijeg signala.
Jedini problem koji imam sa karticom je da nikako ne mogu da podesim teletext.
Ustvari mis je neupotrebljiv u teletextu (nemogu da menjam stranice ..) pa moram da koristim samo tastaturu.
Sa starom (Leadtek TV 2000) karticom je sve funkcionisalo..
To je to.. kartica ko kartica, nista posebno, ali radi ono za sta je napravljena..
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Ja sam pre imao stariji sony tv 52cm na kome je slika u mojoj sobi bila losha.Od ortaka sam dobio neku tv kartu od oko 50eur i na kompu mi je slika bila jos losija nego na tv-u.Tipa... kad skidas nesto sa neta,izlaze strafte po monitoru dok gledas tv i td:)Posto sam dosao do zakljucka da je signal kod mene u sobi veoma los,mislio sam da mi nema mnogo spasa i da moram da se drndam sa kojekakvim pojacivacima itd.Kupih pre jedno pola godine 37' lg lcd, vezah ga na kablovsku, kad ono pazi majku mu-slika skoro pa perfektna a nije digitalni signal.Bio sam ubedjen da cu i pored novog tv-a morati da se drndam sa signalom i novim razvlacenjem kabla.
Dakle ta tv karta koju sam dobio (neka leadtek) i receiver u starom tv-u su neopevani krsevi a signal mi je ipak odlican;)

Btw. sta mislite o ovoj karti?http://www.directron.com/tvw600pci.html?gsear=1 Imao sam prilike da je vidim na delu i slika je bila skroz ok
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ne znam, neko priča ovo, neko ono... Meni je na sadašnjoj Asus kartici slika fenomenalna. Jednom drugu sam ugradio Leadtek Expert, i njemu je slika fenomenalna. Neki pak kažu da im je grozna.

Ja nisam baš često na TV ekranima video bolju sliku od ovih u attachmentu (ako ikad). Capture je sa Asus TV kartice, Philips generički drajver, Fly 2000 TV.

kako kuckas u tim rukavicama :P
Nisu to one koje viđaš kod ovih što asfaltiraju ulice, nego platnene impregnirane nekom hard narandžastom gumom, te su dovoljno dobre da se ne isečeš na neku žicu, ali dovoljno precizne da možeš da kucaš. :P
 

Prilozi

Poslednja izmena:
Vrh