• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Software Firewalls?

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. Je l' to FW iz XP-a ili iz Win7?
2. Pa to ti sve vreme pričam, koristiš isti ruter kao i ja, komp je faktički iza NAT-a i praktično ti i ne treba FW koji blokira eksterne konekcije
3. potreban je program koji nadzire konekcije sa tvog kompa, kao i ponašanje programa na njemu, a XP FW baš to ne radi.
1. XP.
2. Hehe, zaboravih na ruter :D
3. Ponašanje programa na kompu radi AV, a nadziranje konekcija mi ne deluje bitno ;)

U svakom slučaju, koga sve to brine (mene ni najmanje ;) ), onda ima dovoljan izbor firewalla, pa čak i onih free.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
3. Ponašanje programa na kompu radi AV
Savremeni AV programi imaju, bezmalo, samo dve svrhe:

1) Da usporavaju komp i time povećavaju prodaju novog hardvera.
2) Da svaki crack prijavljuju kao virus, i time povećavaju prodaju originalnog softvera.

Drugo je bilo ono vreme kad su isti ljudi pravili i viruse i antiviruse (hm, ko je spomenuo KGB? :rolleyes:), pa je lek bio pravovremen. :d
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Savremeni AV programi imaju, bezmalo, samo dve svrhe:

1) Da usporavaju komp i time povećavaju prodaju novog hardvera.
2) Da svaki crack prijavljuju kao virus, i time povećavaju prodaju originalnog softvera.
:weirdo:

Hehe, zanimljivo :) Naravno, ne slažem se :bounce:
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa kad bi se svi sa svačim slagali bilo bi baš dosadno. :D

Nešto me je zazao ovaj Armor sa zamrzavanjima pa sam ga sad malo pažljivije (re)instalirao. Baš mi se sviđa. Ima i tzv. learning mode. Uđete u taj mod i radite na kompu kao i obično, a on sve dozvoljava i ništa vas ne pita nego kreira pravila, tako da pravila mogu da se formiraju bez ikakvog smaranja. Posle možete pogledati novokreirana pravila i napraviti neke izmene ako hoćete.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pošto ni sam nisam dugo video Win FW u akciji :D danas me iznenadio ;) Instalirao sam neku torrent extenziju za FF, pa se tada javio. Evo kako izgleda taj prozor (ovde stavljam ovu sličicu čisto 'nako :) )

 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.054
Moja konfiguracija
Već nekoliko dana Comodo firewall mi se malo čudno ponaša (možda i nije čudno, procenićete i vi koji ga imate da li je to normalno). Naime, jednom dnevno sevne crvena ikonica u systray (Updater), ali ne pokazuje da bilo šta skida, to potraje ~5-10s i nakon toga se povuče. Ranije toga nije bilo, firewall je redovno apdejtovan, ali to su bili "krupniji" apdejti prilikom kojih se jasno vidi da nešto skida sa neta, a sada ne, već samo tako "na sitno", a uopšte ne pokaže da je bilo šta skinuo (ako uopšte jeste).
Imam Avast AV, Malwarebytes i Superantispyware, nisam skoro skenirao sistem, ali nikakvih problema u radu nema...
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
^
Divljao je update prethodnih dana. Ali sve radi normalno.
 
Vrh