• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Software Firewalls?

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako stoji stvar sa firewall programima, šta koristite?

Ja već godinama koristim neku prastaru verziju ZA i sad gledam šta da stavim na novi komp, upravo malo testirao Online Armor. Prvi utisci su mi pozitivni (mada je ovo free verzija, postoje mnogo moćnije paid i premijum verzije). Lako se konfiguriše, daje obilje informacija, omogućava da mu kad vam instalacija nije nakrcana kažete da su svi programi legitimni i ne davi vas svaki čas, sviđa mi se što upozorenja nisu tipa "taj i taj program hoće na internet" nego "taj i taj program, koji nemamo u bazi proverenih programa, pokušava da aktivira legitiman proces taj i taj i da preko njega izađe na internet".

http://www.online-armor.com/
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Comodo Firewall Business Edition
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako stoji stvar sa firewall programima, šta koristite?
Koristim ugrađeni Windows-ov firewall na svim kompovima i kući i na poslu (WinXP i Win7). Stvarno ne mislim da ima potrebe za jačim FW-om.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@bizzardo

Zašto?

@ZoNi

Win firewall u XP je a piece of crap. Wista, 7 etc. imaju mnogo bolji firewall, pod XP je besmisleno koristiti Win firewall, koji blokira konekcije samo u jednom smeru.
 
Poslednja izmena:

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Posle dugogodišnjeg iskustva, i ako se na prvi pogleda činio najboljim ali i najkomlikovanijim, ja danas ne mogu da zamislim surfovanje bez Outpost Firewall-a.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
@bizzardo

Zašto?
Po preporuci , stiti mi komp vec 5 meseci , nemam ni jedan jedini virus (combo sa NOD32 i TuneUp)
Jeste da malo mrachi sa selektovanjem svih fajlova koji prolaze kroz sistem , ali je zashtita na zavidnom nivou.
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Outpost se više ne pravi, ako ne grešim? Mislim da imam negde nekoliko verzija, ali nikad nisam stigao da ga isprobam. Svojevremeno sam isprobao neki, Jamico ili tako nekako, tvrdilo se da je najbolji od najboljih, ispostavilo se da čovek treba da se ubije od pisanja pravila da bi proverio mail, a pritom pušta svašta bez upozorenja. Pisao sam na Benchu opširno o tome, i ne sećam se više detalja.

@bizzardo

Comodo mi je više zanimljiv zbog AV dela, Avast mi se totalno smučio, bezmalo sve što je kompresovano nekim packerom on proglašava za virus, stvari koje sma ja za sebe pravio on proglašava za virus, na vrh glave mi je.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?
Po preporuci , stiti mi komp vec 5 meseci , nemam ni jedan jedini virus (combo sa NOD32 i TuneUp)
Jeste da malo mrachi sa selektovanjem svih fajlova koji prolaze kroz sistem , ali je zashtita na zavidnom nivou.
^
znači da je odličan. Ja i nemam AV, imam neki NOD32 portable ali mi realno i ne treba.
OF + TaskInfo i nema šta gde da se sakrije ili da ne znaš šta koji fajl radi u svakom trenutku. :D
Saradnja bezbednosnih sistema dovodi do zavidnih rezultata. :d

Outpost se više ne pravi, ako ne grešim? Mislim da imam negde nekoliko verzija, ali nikad nisam stigao da ga isprobam. Svojevremeno sam isprobao neki, Jamico ili tako nekako, tvrdilo se da je najbolji od najboljih, ispostavilo se da čovek treba da se ubije od pisanja pravila da bi proverio mail, a pritom pušta svašta bez upozorenja. Pisao sam na Benchu opširno o tome, i ne sećam se više detalja.
Ma pravi se, ja sam skoro skinuo neku noviju verziju (EDIT: 6.7.3) do tada sam korsitio 3.xx. U principu sve je i dalje isto samo je 7-ica mnogo više "user friendly" i ima spyware zaštitu pa mi više nikad ne treba ni "Spybot Search & Destroy"...​
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
@ZoNi
Win firewall u XP je a piece of crap
To je tvoje mišljenje, koje je u potpunoj koliziji sa mojim mišljenjem ;)

XP FW je sasvim ok protiv upada spolja (tu je u rangu sa većinom drugih FWova). Što se tiče zaštite "iznutra", ja smatram da je to posao AV programa, tako da nije mnogo važno da li FW blokira izlazni saobraćaj.

U svakom slučaju, ugrađeni FWovi ostaju moja preporuka ;)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nije to "moje mišljenje" nego je to činjenica. Kakvih upada spolja, ko će, bre, da mi upadne spolja? To je čista paranoja, ne preti meni opasnost od upada spolja nego od trojanaca koji će da idu negde "od iznutra". I ti "upadi spolja" u 99% slučajeva se kače na neke trojance, na šta drugo da mi se nakače, na web browser? Dopuštam da sa default setovanjima neko vešt može da uradi štošta sa kompom, ali moj Win nikad nije na default setovanjima i čisto sumnjam da bi se neko ovajdio "upadom spolja" ako nije potpomognut neki trojancem. Osim toga, komp je de facto iza NAT-a, kad hoću da uključim torrent moram da uradim port forwarding, ne vidim da XP firewall daje bitno više od toga što već daje ruter samom svojom konstrukcijom (+ što ima i HW firewall, koji je isključen jer me mrzi da ga podešavam).

Kakva je razlika između firewalla u XP i Win7? Mogu se kladiti da ne znaš. I kako onda možeš da imaš neku "preporuku" o stvarima koje ne znaš?
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kakvih, bre, trojanaca? :) Šta ima FW sa njima? Njih treba da potamani AV, tako da i ne dođu do FWa :D

Zaštita od spolja je bitna, svakako. Mnogi se sećaju blokade velikog dela Interneta zbog Blastera i Sasera - bilo koji FW je bio dovoljan protiv tako nečega.

Inače, poznato je da je možda i glavna upotreba FWova bila zbog sprečavanja krekovanih programa da se "odkrekuju" i jave "kući" ;)
 
Poslednja izmena:

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Paz' da ne sprečiš te krekovane sa XP firewallom! :d

A što blaster i saser nije ukokao AV? Ako AV treba da tamani takve stvari, a ne firewall, onda po tvojoj logici ni zaštita od spoljašnjih upada nije potrebna. Opasnost od upada spolja su razne slabosti OS-a i programa, buffer overflows i takve stvari, ali u praksi nas običnih surfera to je čista ezoterija.

Problem su trojanci, a dok AV firme ubace neki trojanac u bazu (ako ga uopšte ubace) može da bude kasno, kao što često i jeste kasno. Ako ti instaliraš neki Notepad replacement i on počne da radi kao server ili drži stalno otvorene portove, nije li to razlog za, u najmanju ruku, opreznost? Meni treba firewall koji će na takve stvari da me upozorava, a ne neki koji će da me štiti od tobožnjih hakera koji će šta da mi urade? Da mi pinguju komp?

Danas su stvari sofostoiciranije nego ranije, kakav će Win firewall da me zaštiti od DNS spoofinga? A to su danas realne opasnosti, ne bubuljičavi klinci koji šalju ping.
 

SuperStarr

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
1.342
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD DA-C2 @ 3,66Ghz (1.4V) under Alpenföhn Broken
Motherboard:
DFI LANParty JR 790GX-M2RS @ 1,8Ghz
RAM:
4x 2Gb "Crne Dragane" @ 866Mhz CL5 1.95V
VGA & cooler:
PCS 6770 1Gb feat. Scythe Musashi + PAPST 12cm @ 5V
Display:
ASUS VW222U
HDD:
1x Maxtor, 3x WD, 1x Hitachi
Sound:
SB0460 feat. Creative Fatal1ty Gaming Headset
Case:
kinez čisto da zašrafim ploču da se ne krivi...
PSU:
ZM850-HP
Optical drives:
LiteOn always & forever :P
Mice & keyboard:
GA GM-M6800 & Microsoft Multimedia 1.0A
Internet:
Telekom ADSL 1Mbps
OS & Browser:
xDark W7 x64 SP1 /// Google Chrome
Other:
2x Doggy Dog ?

meaculpa

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
30.05.2009.
Poruka
463
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja koristim PC Tools Firewall Plus, po preporuci Matousec-a. Koristio sam Comodo do skora, ali malo gnjavi ako rucno nakarikas sve funkcije. Voleo bih da probam i TallEmin online armor, ali free vaerzija je samo za win7 32-itni, nema za 64. Ovaj koristim duze vreme i zadovoljan sam i free je i ne smara mnogo. Spadam u paranoic usere i koristim SuSe i watch dog kada idem na sajtove koji su :rolleyes: sumnjivi, hm,hm.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Spadam u paranoic usere i koristim SuSe i watch dog kada idem na sajtove koji su :rolleyes: sumnjivi, hm,hm.
Au, kakvi su to sajtovi? Ne kontam toliku paranoju, ali ok ;) Daj link na neki takav sajt (PM, naravno).

Ja idem na raznorazne sajtove i nisam primetio nikakve probleme (praktično nikada - a Netu sam od prošlog milenijuma :D ).

@ SuperStarr: znam, čitao sam o tim tvojim problemima tamo ;)
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Sad koristim W7 firewall a dok sam na XP-u ranije koristio sam ESET Smart Security (AV+FW)
 

meaculpa

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
30.05.2009.
Poruka
463
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa ako, kao hoces da gledas online, pa te tera da install kodek ili sl. E zbog takvih xxxx sajtova, sam u paranoji a voleo bi da vidim :balavim:. Kada naletim na neki prosledicu ti link sada trenutno pripremam sesiju i nemam bas vremena da jurcam po net-u ;)
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Mene za kucnu upotrebu dobro podesen firewall "smara" jer te pita za zilion stvari,konekcija itd i to me jako smara.Windows firewall+dobar antivirus+spyware killer(no memory resident)+par alatica=dobra kombinacija za mene:)
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mene za kucnu upotrebu dobro podesen firewall "smara" jer te pita za zilion stvari,konekcija itd i to me jako smara.
Kao što rekoh, lepa osobina ovog Online Armora je to što jednim klikom možeš da verifikuješ sve što je na kompu trenutno tako da pita samo za nove stvari. Pošto testiram na starom kompu, gde je milijardu stvari, bilo je besmisleno da sve verifikujem pa baš smara. Voleo bih da probam onu premium verziju, deluje moćno na papiru (free verzija je OK, ali ipak nema mnoge stvari iz paid verzije). Čak ni free verzija nije samo firewall nego motri i koji programi se pokreću, svidelo mi se što se to odnosi i na razne servise, drajvere itd, trebalo mi je neko vreme da na netu otkrijem šta znače raznorazni bdrmndf.sys koje pokreće sistem. Sajtovi sa opisima su neupotrebljivi jer ništa ne kažu, na sreću neki imaju korisničke komentare koji su često vrlo informativni pa sam zahvaljujući tim komentarima saznao skoro sve što mi je trebalo.

Znači da rezimiram, PC Tools Firewall Plus, Outpost, Komodo... Ti jarca, ja neću završiti sa novim kompom do NG dok sve testiram (hoću da mi instalacija bude što manje glavoboljna), napravio sam do sad XY unattended Win instalacija i svaki put se setim da sam nešto zaboravio pa jovo nanovo. :d
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Dobro Ashampoo nije bas cenjena firma, ali FW im je bio sasvim ok.Niti je mnogo smarao, niti je zauzimao previse mesta i gnjavio sa gomilom komponenti.Radio je bas ono sto je trebalo da radi, ali nazalost neki AV-ovi nisu hteli da se updatuju dok je isti bio instaliran(AVG 8, KAV isl) tako da je morao da ode.Da naprave neku novu verziju koja bi ispravila te probleme i koja bi bila kompatibilna sa Vistom/7-com rado bi se sa comodo-a vratio na njega.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pošto mi je log bio prazan sad sam išao na grc.com da vidim je l' ovo čudo uopšte radi. Kao što sam i mislio, samo forwardovani portovi uopšte stižu do mašine, tako da prolazi samo 80 i 21, a to blokira firewall. Port na kome je uTorrent je stealth ako uTorrent ne radi (firewall javlja u logu "rule not found, packet dropped"), a open ako radi (što i treba tako da bude). Prilično sam zadovoljan ovim programom, jedino što imam neka čudna "zamrzavanja", stvari se nakako ukoče ponekad, ne znam da li je FW uzrok.
 

Wiz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2009.
Poruka
564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Je l' to FW iz XP-a ili iz Win7?

Pa to ti sve vreme pričam, koristiš isti ruter kao i ja, komp je faktički iza NAT-a i praktično ti i ne treba FW koji blokira eksterne konekcije (a XP FW samo to radi), potreban je program koji nadzire konekcije sa tvog kompa, kao i ponašanje programa na njemu, a XP FW baš to ne radi. To sve vreme i pričam. 10x što si dokazao da sam u pravu. :D

Na koji god ti port GRC "udara" on i ne stiže do kompa jer nije urađen forwarding. Zato sam i rekao "na šta da mi se nakači haker, na web browser?" XP FW ima nekog smisla za dialup i USB modeme, kad se koristi ruter on je potpuno besmislen.

Evo ti predlog, isključi FW i ponovi test. Dobićeš isti rezultat, jer je komp iza NAT-a. Meni su zbog Web i FTP servera forwardovani portovi 80 i 21, da nisu ne bi se ni oni pojavili u onom logu.
 
Poslednja izmena:

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Upravu je wiz potpuno,meni je iskljucen firewall skroz u xp-u i svi portovi su mi stealth jer ih wireless router ubija;)
 
Vrh