• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Ryzen 5 1600 - veliko opterećenje u idle režimu rada

SkiLLa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.05.2020.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozz.

Imam veliko opterećenje procesora (ryzen 5 1600) u idle režimu rada.
Task menager prikazuje 70% cpu zauzeća na proces WMI Provider Host.
Također povremeno System i Microsoft Software Protection Platform Service uzimaju 40% cpu-a.
Prilikom idle režima, sve jezgre bustuju na 3.45/3.5 i temperatura cpu-a iznosi 70 stepeni.

Šta bi mogao biti uzrok problema ?
 

Darko Jankovic

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.05.2020.
Poruka
678
Rezultat reagovanja
567
Moja konfiguracija
Imas tamo u podesavanje cpu-a jedan parametar koji stoji na 100%, promeni u 95.
Ili u power plan, nisam trenutno kuci, a zaboravio sam tacno gde se nalazi, procackaj malo.l ili ako se neko javi reci ce ti tacno gde se nalazi.
A mozda ti je nesto i u pozadini aktivno?
 

SkiLLa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.05.2020.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da li moze biti u pitanju problem sa ssd-om.
Jer imam neki katastrofalan Solid 2.5 ssd koji je jeftiniji od kingstonovog a400.
Da li je moguće da loši kontroleri bez internog keširanja mogu izazvati problem ?
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.704
Rezultat reagovanja
9.050
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Ovakav problem će pre izazvati virus. Koristi malwarebytes za skeniranje.

Послато са Redmi Note 9 помоћу Тапатока
 

biksna

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
25.08.2021.
Poruka
42
Rezultat reagovanja
27
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PC
CPU & cooler:
Intel i5-4460
Motherboard:
Asus h81-m-r
RAM:
2x8gb kingston HyperX Fury blue 1600
VGA & cooler:
R9 280x royal queen 3gb ddr5 384bit
Display:
Sony 19" TFT 60hz
HDD:
1TB Toshiba + 480gb SSD Crucial
Case:
Ms Industrial V710 armor / Titan 2 pro
Mice & keyboard:
COOLER MASTER MASTERKEYS LITE L COMBO RGB
Internet:
SBB
OS & Browser:
windows 10
Pozz.

Imam veliko opterećenje procesora (ryzen 5 1600) u idle režimu rada.
Task menager prikazuje 70% cpu zauzeća na proces WMI Provider Host.
Također povremeno System i Microsoft Software Protection Platform Service uzimaju 40% cpu-a.
Prilikom idle režima, sve jezgre bustuju na 3.45/3.5 i temperatura cpu-a iznosi 70 stepeni.

Šta bi mogao biti uzrok problema ?
Koristi mawarebytes sigurno je virus.Imao sam slican problem pre 4 meseca ali mi je ortak resio.
Bio je u pitanju neki CPU miner .Tamo u task manageru gde su Task manager/Perfomance/imas dole opciju Open Resource Monitor i tu ga je nasao pa ga se endovao,ali je sve morao opet sa malwerbyte sa ponovi .I od tada nema frke.
Svasta danas ima po netu.
 

SkiLLa

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.05.2020.
Poruka
28
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Koristi mawarebytes sigurno je virus.Imao sam slican problem pre 4 meseca ali mi je ortak resio.
Bio je u pitanju neki CPU miner .Tamo u task manageru gde su Task manager/Perfomance/imas dole opciju Open Resource Monitor i tu ga je nasao pa ga se endovao,ali je sve morao opet sa malwerbyte sa ponovi .I od tada nema frke.
Svasta danas ima po netu.
Hvala puno....
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Pozdrav SkiLLa. Imam isti procesor kao ti, i u idle za sada miruje :D Verovatno je neki virus u pitanju kao sto ti je vladarko rekao. Verovatno si vec nesto cackao do sada, ali nema veze, dacu ti nekoliko saveta u vezi sa tim problemom...

1. Ugasi internet, pa proveri u task menadzer na koliko procenata je opterecen cpu u idle, da li je isto sa i bez interneta? Ako nije isto, verovatno ti neko koristi hardver za svoje poslove u realnom vremenu preko virusa koji ti je ubacen u sistem...

2. Instaliraj Malwarebytes program (ako vec nemas) i skeniraj ceo sistem. Bez obzira da li je nesto nasao ili ne, skini i neki Anti-Virus program i instaliraj (ako vec nemas), jer Malwarebytes nije Anti-Virus program. Skeniraj opet sistem sada sa Anti-Virusom. Mogu zajedno da ti rade i Malwarebytes i Anti-Virus program. Preporuka je samo da iskljucis u Malwarebytes programu opciju za skeniranje u realnom vremenu kako ne bi doslo do problema sa kompatibilnoscu...

3. Idi u BIOS i resetuj na default, snimi i izadji iz BIOS.

4. Ako ti je racunar, odnosno sistem jos uvek kompromitovan i ne pomazu prethodni koraci (i dalje ne radi kako treba), bekapuj podatke koji su ti vazni i uradi novu instalaciju operativnog sistema (fresh install). Ali ovog puta koristi Anti-Virus. Ali ukoliko si ga vec imao, promeni, instaliraj drugi koji ce te koliko toliko zastititi u zavisnosti koji Anti-Virus koristis...

Napomena: Ako je u pitanju Virus, a verovatno jeste, pazi koje stranice na internetu posecujes i koje programe instaliras, jer u suprotnom ni najbolji Anti-Virus te nece zastititi...
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Imas tamo u podesavanje cpu-a jedan parametar koji stoji na 100%, promeni u 95.
Ili u power plan, nisam trenutno kuci, a zaboravio sam tacno gde se nalazi, procackaj malo.l ili ako se neko javi reci ce ti tacno gde se nalazi.
A mozda ti je nesto i u pozadini aktivno?
Darko sunce jarko :D Nemoj to da ga ucis da radi, da ne pretvori ovaj Ryzen 5 1600 u neki Phenom procesor :D Ako smanjis u power options sa 100% za samo 1% procesor gubi znacajno na performansama. Ta opcija moze biti korisna jedino ako se cpu pregreva, pa dok se problem ne resi (pasta, hladnjak) da se tako smanji temperatura...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.704
Rezultat reagovanja
9.050
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Moje iskustvo sa intel procesorom: žali mi se mušterija da je rad na udaljenom računaru nemoguć. Prijavim se na taj računar i vidim da je kaspersky ažuran, update "up to date". Ali neki Start proces zauzima procesorsko vreme i do 84 %. U pitanju je neki start menu experience host koji ne može ni debloater da ukloni. Izgleda da je regularan microsoft program, neko njihovo istraživanja i merenje. Još uvek tražim način da mu doakam. :)
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Moje iskustvo sa intel procesorom: žali mi se mušterija da je rad na udaljenom računaru nemoguć. Prijavim se na taj računar i vidim da je kaspersky ažuran, update "up to date". Ali neki Start proces zauzima procesorsko vreme i do 84 %. U pitanju je neki start menu experience host koji ne može ni debloater da ukloni. Izgleda da je regularan microsoft program, neko njihovo istraživanja i merenje. Još uvek tražim način da mu doakam. :)
Ako je moguce pristupiti direktno racunaru pa iz safe moda, mnogi procesi ne dozvoljavaju da se ukone direktno iz racunara posto su vezani za jos neke procese (tipa win, procesor, ram i slicno). Samo kada si u safe modu moguce je neke delikatne radnje uraditi.

Isto vazi i za viruse kada se racunar skenira i pregledava, nikada u samom win-u nego iz safe moda.
 

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome
Не би било лоше и да погасиш неважне сервисе који такође могу утицати на рад процесора.
 
Vrh