• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Rudarenje/Mining/Bitcoin

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Nesto Atila nije razumeo Nenada.. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ne znam dal je njegov post bio upitan pa je zaboravio upitnik, ili je izjava bila.
 

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kako da pravilno podesim masinu da kopa Monero sa intel procesorom ?
 

Apple

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.01.2010.
Poruka
1.074
Rezultat reagovanja
36
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
INTEL i7-4790K 4.0GHz 8MB EK-KIT H3O - Supreme HF 360 Overclocked to 4.9GHz
Motherboard:
MSI Z87 MPOWER MAX AC
RAM:
CORSAIR 8GB (2x4GB) 1600MHz DDR3 Vengeance CML8GX3M2A1600C9 XMP
VGA & cooler:
Vega 64 EK Full Water Cooled
Display:
ASUS VG248QE 144Hz TN panel
HDD:
Samsung 860 EVO 500GB HITACHI Deskstar 1TB 32MB 7k SATA600 HDS721010DLE630
Sound:
Integrala
Case:
Cooler Master HAF X
PSU:
SEASONIC SS-1000XP
Optical drives:
LG DWD RW
Mice & keyboard:
Razer Deathadder 3500DPI
Internet:
SBB 150/10
OS & Browser:
WIN 10 x64 Pro Legal

Sam633

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
1.286
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
Ako imaš linux i ne želiš da plaćaš claymore-u 5% (mada ima i rešenje za to), možeš probati i Wolf0 miner.
 

jolle

Newcomer
Učlanjen(a)
07.07.2014.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ima li netko da se ozbiljno uhvatio rudarenja i kupio nekakvu opremu, nešto od Butterfly, ne mislim na ove Radeon rudare.

Odnosno koliko bi trebao uložiti u opremu (ne u graficke kartice) da bi imao recimo tjedno 150Eur?
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Ima li netko da se ozbiljno uhvatio rudarenja i kupio nekakvu opremu, nešto od Butterfly, ne mislim na ove Radeon rudare.

Odnosno koliko bi trebao uložiti u opremu (ne u graficke kartice) da bi imao recimo tjedno 150Eur?
Problem je sto ti to niko ne moze proceniti. Zbog eksponentnog rasta difficultija, da bi u proseku imao toliko nedeljno, morao bi da kupis opremu koja ce u prvih mesec dana da ti donosi bar 1000e nedeljno, pa ce ta ista oprema da ti nakon 3 meseca donosi 500, a nakon 6 -mozda 100. Posle toga mozes biti srecan i sa 50.

To je u proseku 150 - na godinu dana. Da li se isplati? Proceni sam. :wave:
 

meaculpa

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
30.05.2009.
Poruka
463
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Odgovorite coveku konkretno! Da bi imao nedeljno oko 1000$ moras imati 8 masina koje su po 1TH/S. Svaka masina kao na primer Asic miner A1 28nm trosi nesto malo ispod 1000W, a pravi dnevno po sadasnjem kursu i difficultyju oko 20$. Miner kosta u HK oko 1500$ + prevoz DHL 250$ + carina +PDV, pa sada izracunaj koliko ti treba za jedno solidno rudarenje.

https://alloscomp.com/bitcoin/calculator racunaj sam.
 

jolle

Newcomer
Učlanjen(a)
07.07.2014.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na odgovoru, tako sam nekako i mislio. Znaći - može se. Ali da bi samo sebe amortiziralo, odnosno plaćalo struju, svaka 3-4 mjeseca kupiti novu mašinu, servis i još imati profit od kojeg se može živjeti morao bi opasno uložiti a opet dolazim do onoga kao i na Forexu, možda će valuta ovo možda ono.... Prevelik je rizik ipak.
 

meaculpa

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
30.05.2009.
Poruka
463
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa, u svakom poslu imas rizik. Po danasnjim ekonmskim merilima rizik prevazilazi 50% ulaganja. Pogotovu za nesto virtuelno kao sto je BTC, Lite, Dodge, Vert itd.
Uglavnom se sve preracunava u BTC. Pre oko 4 meseca ovi Asic mineri su imali mnogo vecu isplativost, dok je danas pala na 20$ dnevno po mineru iako je ekvivalent BTC-u preko 600 dolara za 1BTC. Da i ne pricamo da u Q3 izlaze masine od 6TH/S za BTC mining i preko 500MH/S za Litecoin.
 
Poslednja izmena:

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na odgovoru, tako sam nekako i mislio. Znaći - može se. Ali da bi samo sebe amortiziralo, odnosno plaćalo struju, svaka 3-4 mjeseca kupiti novu mašinu, servis i još imati profit od kojeg se može živjeti morao bi opasno uložiti a opet dolazim do onoga kao i na Forexu, možda će valuta ovo možda ono.... Prevelik je rizik ipak.

Prevelik je rizik jer se njihove masine cesto cekaju mesecima a racunica vredi samo ako ti ih na vreme isporuce, sto sa tom firmom nije uvek slucaj. :mad:

Ima li netko da se ozbiljno uhvatio rudarenja i kupio nekakvu opremu, nešto od Butterfly, ne mislim na ove Radeon rudare.
Ja imam iskustvo sa tim prevarantima i kupovinom njihovih BTC ASIC-a. Toliko su profesionalni da sam prosle godine odustao od kupovine BTC minera koji sam unapred platio jer mi ga ni posle vise od 7 meseci nisu isporucili za koje vreme je diff otisao gore vise od 10 puta.
 
Poslednja izmena:

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uostalom, evo ti racunica za jedini njihov sistem za koji moze da se napravi precizna racunica jer je jedini odmah raspoloziv. Sistem kosta 249 $ a mesecno po ovom diff moze da napravi 5.49 $ sto znaci da bi cak i ako ne racunamo struju mogao da zaradi 249 $ za oko 45 meseci i to pod uslovom da diff i cena bitcoina ostanu isti.

Sto se tice njihovih jacih sistema poput onog od 2939 $ snage 1 TH na sajtu jasno pise da je u pitanju preorder sto znaci da se za isporuku ceka najmanje tri meseca za koja diff moze da poraste najmanje 3 puta. Naravno u praksi sistem ce te kostati vise jer treba platiti prevoz, carinu, pdv.



1 TH Bitcoin Miner
Imperial Monarch
$2,939.00

This is a pre-order. 28nm ASIC bitcoin mining products are shipped according to placement in the order queue, and delivery may take 3 months or more after order.
A sto je nagore uopste nije naveden krajnji rok do kada moraju da ga isporuce vec je samo napisano da ces ga dobiti za tri ili vise meseci sto znaci da mogu ako pozele da ti ga isporuciti i za 8 meseci. U prevodu kopace sa tvojim uređajem mesecima sve dok bude bio ispativ a onda ce ti ga isporuciti. ;)
 
Poslednja izmena:

meaculpa

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
30.05.2009.
Poruka
463
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OK je to sto si napisao za ButterflyLabs, ali ko kaze da su oni firma za respect.
I sam kazes da je pre order, a na trzistu je vec poodavno(4 meseca), Asic A1 miner uradjen u 28nm tehnologiji. Ima 4 boarda sa po 8 A1 chipova, kontroler i Raspberry Pi Lan controller, dva venta od po 14cm i napajanje od 1200W. Tako nesto moze se dobiti za daleko manju cenu nego izvikani Butterfly, a da i ne pricamo o KnC-u i ostalim proizvodjacima. Dakle za nedelju dana ga imas u Srbiji ako hoces. Normalno uz cenu ide carina + PDV. Jedina prepreka je za nasu carinu CE sertifikat koji vazi u Kini, ali ne vazi kod nas. Pozz.
 

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pisao sam o njihovim masinama ne zato sto su firma za respekt vec zato sto se covek interesovao za njihovu opremu. :wave:

Ima li netko da se ozbiljno uhvatio rudarenja i kupio nekakvu opremu, nešto od Butterfly, ne mislim na ove Radeon rudare.
 

Riddick

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.02.2014.
Poruka
331
Rezultat reagovanja
90
Moja konfiguracija
Ajd da ne tražim pa da pitam ovde. Šta radi taj majner da toliko opterećuje grafičku? Zašta će mu uopšte grafika?
 

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Trazi se broj koji kad se ubaci u funkciju daje zadatu vrednost. Kod obicnih funkcija poput y=2*x veoma je lako naci inverznu funkciju i na osnovu nje i vrednosti y sracunati x i dobiti da je za y=4, x=2 medjutim kod funkcija koje se koriste za digitalne valute to nije slucaj zbog cega se one resevaju ubacivanje svih vrednosti u x sve dok se neotkrije x koje daje određenu hes vrednost. Drugim recima grafika je opterecena jer moras za sve brojeve određene velicine da sracunas hes vrednost dok neotkrijes koji od njih daje zadatu hes vrednost.
 
Poslednja izmena:

Maj

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.08.2013.
Poruka
154
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Po Kuriru u pitanju je valuta koja služi sa placanje droge i narucivanje ubistva

Nije ni cudo da su ga zabranili posle ovog clanka. :D


Ovim se naručuju droga, oružje i ubistva!

Jedno prošlogodišnje istraživanje o korišćenju droge u Australiji pokazalo je da su danas mladi koji "žive u onlajn svetu" drogu navikli da kupuju preko interneta – na sličan način na koji kupuju i npr. odeću ili mobilne telefone, samo što te transakcije obavljaju anonimno i sa Bitkoinima. Na pitanje o tome da li se boje da će ih policija uhvatiti ako u paketu otkriju drogu, većina njih smatra da je i to sigurnije nego da kupuju drogu od "nekog tipa u kraju ili klubu", odnosno u navedenom istraživanju deo njih je rekao kako ionako "živiš samo jednom".

Ovo internet podzemlje neki su novinari nazvali "mračnim svetom kojeg je nemoguće zaustaviti" jer je prepuno dilera, kriminalaca i pedofila – iz Evropola ove godine su upozorili i na novi izopačeni trend među pedofilima koji uživo prenose silovanja i mučenja dece i gledanje ovih prenosa naplaćuju u Bitkoinima jer su na taj način sigurni da policija neće moći da prati trag novca.

Nakon što je otkriveno kako je Ros Ulbriht naručio i Bitkonima platio ubistvo (koje nije potvrđeno) svog ucenjivača, novinari Dejli dota na Dip Vebu su istraživali da li mogu i oni da naruče ubistvo pa su pronašli nekoliko stranica na kojima profesionalne ubice i grupe ubica "nude svoje usluge", a plaćanje je u Bitkoinima.



Ovim se narucuju ubistva
 

darko31

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.10.2013.
Poruka
466
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon II [email protected] Raijintek Themis Evo
Motherboard:
ASRock FM2A75M-DGS
RAM:
Mushkin Blackline DDR3 4GB 1600MHz CL8
VGA & cooler:
Powercolor 6850 1GB GDDR5
HDD:
OCZ Vertex 2 60GB; Hitachi 500GB
Case:
Thermaltake Commander MS-II
PSU:
Raidmax RX-500AF
Mice & keyboard:
Elecom GM-10 & Genius KB-G235
Uuuuuuu, vauuuu, nisam znao da je bitkoin tako loš i zao, idem sad odmah ono malo crkavice što imam u BTC-u da prebacim u prave pare, jer će drogirani pedofil-ucenjivač-pro ubica pa će da mi mazne bitkoin za usluge.

Klasičan Kurir. garant troše tone tolet papira mesečno koliko kenj*ju.

Lepo kaže komentar ispod, a za evre i dolare se ne naručuju droga, ubistva i drugo.
 

Darko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.05.2009.
Poruka
1.567
Rezultat reagovanja
2
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 4770k @ 4.3Ghz + Noctua NH-D14 / Bitfenix Recon
Motherboard:
Gigabyte G1.Sniper 5
RAM:
32GB G.SKILL TridentX DDR3-2400 CL10
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
3x Dell u2414h
HDD:
SSD Samsung 840 EVO 120GB + Samsung 840 EVO 1TB
Sound:
GB SB Recon 3Di @ Logitech Z906
Case:
Fractal Design Define XL R2
PSU:
Fractal Design Newton R3 1000W
Optical drives:
Samsung BluRay Ext
Mice & keyboard:
Corsair Katar + Corsair K70 RGB
Internet:
Netgear Nighthawk R7000 / Gbit
OS & Browser:
Win 7
Pa prst na celo, to i jeste glavni adut bitkoina: anonimnost. E sad, da li neki romantik planira da plati tajno svojoj zeni odmor na nekom karipskom ostrvu kao iznenadjenje ili ipak plati nekog batinara da iznabada njenog ljubavnika - to je sve stvar individue i nema nikakve veze sa BTCom.
 
Vrh