• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

QA тестер

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome
Здраво Секираши,

Ух, дође време да се мењају ствари. Елем, живим у држави где екологија и заштита животне средине се цене колико и баба сере у јавним тоалетима.
Имам 31 годину и две дипломе факултета, предајем биологију у школи, имам жену и ћерку, али... од науке овде 'леба нема.

Нешто сам размишљао и читао да је могуће радити у IT фирмама као QA tester без дипломе, тј. са завршеним курсом.

Док ове године имам могућност да учим и радим, ја бих са задовољством завршио неки од курсева.

Зна ли неко шта се данас највише тражи од програмских језика и који курсеви су се показали као најбољи у смислу квалитета наставе и запослења?

Самл сам чуо сам да је QA одличан почетак...

Поздрав
 

Gulftown

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
23.01.2011.
Poruka
6.723
Rezultat reagovanja
1.535
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
ASUS ROG G73Jh
CPU & cooler:
R5 5900X EK Water Cooling - i7 990X - R5 3600
Motherboard:
X570 Crosshair VIII Hero WiFI - Asus Rampage III Black Edition - AsRock Fatal1ty B450 Gaming-ITX/ac
RAM:
G.Skill TridentZ 4000 2x8Gb - Corsair Dominator 6x2Gb - 2x8Gb ADATA
VGA & cooler:
6900XT Waterforce - MSI Lightning 7970 CrossFire - GT 1030
Display:
ROG STRIX XG43VQ
HDD:
Samsung 970 Evo Plus 1TB x2 - Samsung EVO 250GB -Samsung EVO 250GB - 8TB WD Purple, 2TB WD Green
Case:
Lian Li 011 Dynamic - Bench Table - Fractal Node 304
PSU:
Cooler Master V1000 - Cooler Master V1200 - CM 500W
Mice & keyboard:
MX Master 3, HyperX Alloy Elite RGB Cherry MX Blue
OS & Browser:
Windows 10
Selenium u Javi za automatsko.
Što se manuelnog tiče, šta znam, neki su onaj bootcamp završavali. Nisam upućen u te kurseve za manuelno. To se najbolje nauči kada kreneš da radiš.

Sent from my Oneplus 8 using Tapatalk
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Нешто сам размишљао и читао да је могуће радити у IT фирмама као QA tester без дипломе, тј. са завршеним курсом.
Moguce je raditi u IT firmama na bilo kojoj poziciji bez bilo kakve diplome ili kursa, ali samo ako imas neophodno znanje.

Sto se QA pozicije tice, nije ti neophodan programski jezik za pocetak, to dodje tek kasnije kada prelazis na automatsko testiranje. Za pocetak je kljucno da dobro naucis rucno (manuelno) testiranje, to ti je osnova za sve dalje, ukljucujuci i automatsko testiranje.

Kurseva ima mnogo, kod nas je dosta popularan IT bootcamp za testere, valjda je besplatan za one koji zele da se prekvalifikuju ali moras da se raspitas gde ima, koji su termini, i sto je nabitnije koji su uslovi za prijavu jer verovatno imaju ogranicen broj mesta.
Odmah da uradim jedan disclaimer - nemoj da mislis da ces nakon jednog kursa steci dovoljno znanja i da je to neki magicni izvor znanja. Oni ti daju vrlo sazeto znanje u par nedelja sto je ok da zapocnes ucenje, ali moras i sam dosta da se iscimas oko dodatnog materijala i ucenja da bi to imalo nekog efekta (QA je jako siroka oblast). Upravo iz ovog razloga ne znam da li bih ti preporucio placene kurseve, jer smatram da ne dobijas dovoljno znanja za te pare. Ali dobra stvar je da ima dosta besplatnog materijala na internetu, pa ako stvarno hoces da ucis potrebno je samo da odvojis vreme i posvetis se tome.

Za pocetak preporucio bih ti dve knjige:
  • Testiranje softvera u praksi (Jovan Popovic) - ovo je jedina knjiga na srpskom, moze da se nadje pdf sken na internetu ako ti se ne trose pare, ili je uzmi u nekoj knjizari (kosta oko 900 din)
  • Software Testing Primer v2 (Nick Jenkins) - imas pdf na netu, mislim da je besplatna
Ako se ja pitam, onaj ko dobro savlada materijal iz bar jedne od ovih, vec ima neophodnu osnovu za QA intern ili junior poziciju.

Na guru99.com sajtu takodje ima puno besplatnog materijala za QA.
 

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome
Moguce je raditi u IT firmama na bilo kojoj poziciji bez bilo kakve diplome ili kursa, ali samo ako imas neophodno znanje.

Sto se QA pozicije tice, nije ti neophodan programski jezik za pocetak, to dodje tek kasnije kada prelazis na automatsko testiranje. Za pocetak je kljucno da dobro naucis rucno (manuelno) testiranje, to ti je osnova za sve dalje, ukljucujuci i automatsko testiranje.

Kurseva ima mnogo, kod nas je dosta popularan IT bootcamp za testere, valjda je besplatan za one koji zele da se prekvalifikuju ali moras da se raspitas gde ima, koji su termini, i sto je nabitnije koji su uslovi za prijavu jer verovatno imaju ogranicen broj mesta.
Odmah da uradim jedan disclaimer - nemoj da mislis da ces nakon jednog kursa steci dovoljno znanja i da je to neki magicni izvor znanja. Oni ti daju vrlo sazeto znanje u par nedelja sto je ok da zapocnes ucenje, ali moras i sam dosta da se iscimas oko dodatnog materijala i ucenja da bi to imalo nekog efekta (QA je jako siroka oblast). Upravo iz ovog razloga ne znam da li bih ti preporucio placene kurseve, jer smatram da ne dobijas dovoljno znanja za te pare. Ali dobra stvar je da ima dosta besplatnog materijala na internetu, pa ako stvarno hoces da ucis potrebno je samo da odvojis vreme i posvetis se tome.

Za pocetak preporucio bih ti dve knjige:
  • Testiranje softvera u praksi (Jovan Popovic) - ovo je jedina knjiga na srpskom, moze da se nadje pdf sken na internetu ako ti se ne trose pare, ili je uzmi u nekoj knjizari (kosta oko 900 din)
  • Software Testing Primer v2 (Nick Jenkins) - imas pdf na netu, mislim da je besplatna
Ako se ja pitam, onaj ko dobro savlada materijal iz bar jedne od ovih, vec ima neophodnu osnovu za QA intern ili junior poziciju.

Na guru99.com sajtu takodje ima puno besplatnog materijala za QA.
Хвала пуно на информацијама. Са задовољством ћу почети са учењем, најпре од литературе, а затим наи itbootcamp.
Ништа се не губи.

Још једном, велико хвала.

Ако још неко има шта да дода, само изволите.
 

VirusX

PCAXE Member
Učlanjen(a)
16.04.2019.
Poruka
977
Rezultat reagovanja
634
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600X & CM ML120 Lite
Motherboard:
Asus ROG Strix B350-F
RAM:
2x8GB Corsair Vengeance 2666MHz
VGA & cooler:
Radeon RX 570 4GB XFX
Display:
Samsung 24"
HDD:
Samsung EVO 860 500GB
Case:
AW + 3x AF P12 PWM
PSU:
Corsair 650 80+ Bronze
Mice & keyboard:
Redragon
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 10 & Brave
Imam da dodam toliko da pokušaš uraditi malu analizu, pogledaj po internetu koje se knjige preporučuju za QA Testera, koje su najbolje, koje su odlične za početnike.

Odeš na z-lib.org, preuzmeš knjigu i kreneš. Ima toliko odličnih materijala, recimo ja bih ti preporučio Head First Java ili Head First Progamming (sa Pajtonom). To ne moraš odmah, kasnije kada budeš trebao sebe da uvedeš u programiranje ovo su veoma dobre knjige.

Takođe, počni da posećuješ udemy.com
Veoma često imaju velike rasprodaje gde su im svi kursevi po $9.99 sa tipa $150 ili tako nešto, a ima jako kvalitetnih kurseva.
Takođe za besplatne resurse odličan freecodecamp konkretno ovaj deo

Mnogo sreće i uspeha!
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
@владо

Poz covek,

Ja sam qa/tester vec 12 godina i u tome sam jos uvek/trenutno. Dodaj me na linkedin-u za pocetak i ako nemas tamo profil obavezno ga napravi.

Odmah da ti kazem da je sansa za zaposlenje jako mala, postoji ali je jako mala, bez obzira koliko god kurseva zavrsis i sta god budes naucio dodatno zbog sledecih stvari:

Problem su tvoje godine i to sto imas 0 iskustva.
Sad vec ima toliko klinaca koji zavrsavaju fax i krecu u ove vode, takodje i armija onih koji vec imaju godinu dve tri iskustva.
Kasno si se prikljucio u ove vode realno.
Da bi povecao svoje sanse moras da naucis automatsko testiranje znaci java i selenium/maven.

Ja sam pre oj ha godina ucio javu godinu dana kog licnog profesora
placao 20 eura sat ipo vremena
2x nedeljno
i trebalo mi je godinu dana da bih mogao lepo da radim automatsko testiranje kroz kodiranje selenium / java.

Nije nemoguce da nadjes posao ali sanse su jako jako male zbog ogromne konkurencije i jako kasnog starta.

Ako si bas napredan korisnik i snalazi se extra sa softverom, ako uspes da instaliras maven javu eclipse/inteliJ selenium webdriver podesis putanje i podesis pom.xml fajl
pa uspes da pokrenes projekat, javi mi se na PM da ti malo pomognem/usmerim u pravom smeru.

Sve ovo sto sam ti iznad rekao imas gomilu tutorijala na sve strane a videcu ja da ti bacim nesto na PM od lika kojeg sam ja obucavao za posao pre par godina.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Nikad nije kasno ako hoce da uci, bitno je da nauci osnove i pokaze to na tehnickom intervjuu.

Krajem prosle godine su u firmi gde radim doveli na praksu za frontend lika koji ima 34 god. Nema nikakav fakultet, radio random non-IT poslove svih prethodnih godina, kada je krenula pandemija izgubio posao i resio da se prekvalifikuje. Nikakvi specijalni kursevi, sedeo kuci i ucio, malo se raspitivao sta i kako kod drugih koji vec rade frontend i tako gradio znanje.
Za sada mu super ide, ima iskusnog frontend mentora i 99% sam siguran da nakon prakse dobija ugovor za stalno kao junior.

Slazem se oko dela da je sansa za posao jako mala, ali ne zbog godina, vec zbog toga sto je jako mala potraznja za QA kadrom kod nas.
Po nekom nepisanom pravilu firme koje se bace razvojem softvera treba da imaju jednog QA testera na svakih 3~4 programera, u Srbiji taj odnos vise ide ka 1 tester na 20 programera, cisto da se kaze da imaju neki QA.
Oglasi za QA koji se vrte su uglavnom za iskusne kadrove jer firme ne zele da ulazu pare u razvoj juniora, ili traze testere samo za automatizaciju.

Automatizacija je prica za sebe, potrebno je investirati mnogo vremena u to jer zahteva da pored dobrog poznavanja osnova testiranja naucis i neki programski jezik sa kojim ces da pises automatske testove.
Problem sa ovim je sto je QA mnogo slabije placen od programerskih pozicija, pa ako vec ucis programski jezik onda ima vise smisla da se bacis samo na programiranje a QA preskocis i ustedis vreme. Bice malo teze dok krenes i nabodes prvi posao, ali zato ima mnogo vise potencijala za kasnije.

Pisem sve ovo cisto da znas sta te ocekuje, ne da te demotivisem. Ako stvarno hoces da menjas karijeru, odaberi nesto i zagrej stolicu, bice i rezultata bez obzira na to za sta se odlucis. :)

Nemoj da mislis da svi oni koji vec rade kao testeri imaju neke specijalne kvalifikacije. Radio sam tehnicke intervjue za nove testere i desavalo se da neko ko vec radi godinu-dve u drugoj firmi kao QA pokaze losije znanje od potpunog novajlije koji je investirao vreme i ozbiljno ucio par meseci. Neki jednostavno imaju srece i nabodu junior QA poziciju u firmi koja nema velike zahteve za tu poziciju jer imaju testere cisto reda radi (da pokazu klijentima da oni kao tu nesto testiraju). Takve firme nisu dobro mesto za gradjenje karijere jer ne mozes da napredujes, ali neki ljudi se zadovoljavaju sa tim da dobijaju pocetnu platu sa mozgom na autopilotu.
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
@DR4C0Ni4N
Slazem se sve sto si rekao, ali problem je sto ni nece stici do tehnickog intervjua
jer ima pre njega 100cv-ja sa iskustvom.
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
CV je vec prica za sebe, ali ima i tu prostora za rad. :)

Prvo, od 100 CV-ja koje dobiju, bar 90 izgledaju potpuno isto (copy-paste sabloni sa interneta). Ako se malo potrudi pa napravi nesto originalno moze lako da upadne u ovih 10 koji se izvajaju i time bar kupi sebi sansu da neko detaljnije pogleda njegov CV.

Drugo, ako mu nedostaje iskustva, ima i tu par forica koje mogu da pomognu:
  • Crowd testing i bug bounty sajtovi gde moze da radi freelance testing poslice, nisu mnogo placeni ali njemu je bitno neko iskustvo koje posle moze da pokaze
  • Ako firma gde konkurise ima neke poznate aplikacije ili sajt, moze da proba tamo da nadje neki bug pa da ima posalje i time skrene paznju na sebe
  • Ako uci i automatizaciju odmah, moze da proba da automatizuje neku poznatu aplikaciju ili sajt, pa da to prilozi kao portfolio
 

cargo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
13.01.2014.
Poruka
69
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
U prethodnoj firmi sam imao priliku da saradjujem sa dve osobe blizu 40 godina koji su primljeni sa jednom godinom iskustva. Rad sa takvim osoba je bio mnogo prijatniji i daleko ozbiljnije su pristupali poslu od onih sa 25.

Da imam svoju firmu takve osobe bi imale prednost pri zaposljavanju, ukoliko su motivisane i u stanju da organizuju privatni zivot da mogu dodatno uciti i napredovati u izabranoj oblasti. Danas je svakako nerealno ocekivati da se osoba zadrzati 10+ godina u nekoj firmi.

Podrska @владо u promeni zanimanja, ukoliko si motivisan i istrajes u svojoj nameri ne vidim razlog da ne ostvaris svoj cilj.
 

Dusan gas

Newcomer
Učlanjen(a)
10.12.2023.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Владо

како ти иде са учењем?
 

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome
Владо

како ти иде са учењем?
Здраво Душане. Релативно брзо сам нашао посао и то - ни мање ни више него у Алтијуму. Радио сам са русима, до скоро. Нису ми продужили.
Био сам QA инжењер јуниор. Услови одлични, колеге супер, рад у канцеларији. Сада сам нашао алтернативу.
 

Dusan gas

Newcomer
Učlanjen(a)
10.12.2023.
Poruka
2
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Искрено ми је драго. Ја такође планирам да се преквалификујем. Ја сам грађевински инжењер… ако имаш неке предлоге како да брже урадим исти посао као ти, био бих ти захвалан
Takodje [email protected] ако је лакше
 

владо

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
16.09.2021.
Poruka
55
Rezultat reagovanja
33
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 7800X3D ; Arctic Liquid Freezer II 360mm ARGB
Motherboard:
Asus ROG Strix B650E-E Gaming Wi-Fi
RAM:
Kingston HyperX Fury Beast 32Gb 6000MHz (2x16Gb, CL 36) ddr5 ARGB
VGA & cooler:
MSI Suprim X RTX 4080 Super
Display:
2k LG 27GL650F-B; nano IPS/180Hz/1ms/HDR/G-Sync
HDD:
Samsung 980 Pro PciE 4 500Gb; SSD: Transcend 1Tb, Silicon Power 500Gb; HDD: Seagate Barracuda 2Tb
Sound:
Logitech G733 LightSpeed Wireless 7.1
Case:
Cooler Master TD 500 MESH black
PSU:
FSP Hydro Ti Pro 1000W ATX 3.0 PCIe5
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G502 Hero; Redragon Harpe Pro
Internet:
Optički
OS & Browser:
Windows 11 Pro licenciran, Chrome
Искрено ми је драго. Ја такође планирам да се преквалификујем. Ја сам грађевински инжењер… ако имаш неке предлоге како да брже урадим исти посао као ти, био бих ти захвалан
Takodje [email protected] ако је лакше
Завршио сам курс Mikhail Portnov из Сан Дијега. Курс је онлајн, био је 1500 долара. Можеш са неким да се учланиш као један и да поделите трошкове. Ја сам добио курс бесплатно од друга који је завршио исти курс.
 
Vrh