• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pravila i zakon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Cela tema, tako ne lupetaj.
Hahaha, znaci, u nedostatku argumenata, pocinjemo da se vredjamo :D

Ukoliko ti se ne svidja kako funkcionisu pravila ili kako se uredjuje forum, slobodan si da odes negde gde ce tvoji kriterijumi biti zadovoljeni...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Objasniću vam ovo najplastičnije moguće.

A šta ti je ovo? Vidim vi moderatori ste glavne face tamo. Sad će on: "Pa nema dokaza da će sa tog sajta skinuti nešto nedozvoljeno, možda mi tamo šerujemo naše lične videe...", a koliko puta je sponenuta reč film, serija, čak i kontretni naziv istih? Svi znamo šta ima na takvim torrentima i ne treba dokaz.

Ako misliš da si u pravu prvo izbriši ovu temu, zatim svim moderatorima koji učestvuju u njoj oduzeti moderatorski status, umesto što tu pametuješ: "Nema dokaza, bla, bla, bla".
PCAXE ne može da odgovora pred zakonom ukoliko se priča o javnim trekerima i sl. Na javnim trekerima imaš i PCAXE video sadržaja koji želimo da podelimo sa svetom koji je legalan, free to all. Treker je platforma. Kada je Alfred Nobel izmislio dinamit, njemu nije bila ideja da se sutra ljudi ubijaju izmedju sebe ili koriste u ratne svrhe taj dinamit. Njemu je ideja bila da se sa tim dinamitom poruši neko brdo kako bi se napravio tunel npr. Nobel je pomogao čovečanstvu. Iz perspektive koje ti pričaš ispada da svi sada treba da mrzimo Nobela, da ukinemo Nobelovu nagradu itd samo zato što se pojavilo par "specijalaca" koji su taj dinamit demonizovali.
Naravno da treba dokaz, čuj "ne treba dokaz" :D Evo da ti pomognem, prijavi PCAXE za pirateriju pa ćeš videti da ti treba dokaz, a onda ćeš videti kada dobiješ kontratužbu jer mi imamo dokaz za klevetu. Tako funkcioniše zakon. Naravno da nam ne pada na pamet da se ganjamo sa bilo kim na sudu, niti je naš stil, ali mi ne možemo da dozvolimo sebi luksuz da na našoj platformi imamo nelegalan sadržaj tj link ka istom ili tutorijal na tu temu. PCAXE može da odgovara pred zakonom ako postaviš direktan link ka "piratskom proizvodu" ili odobriš tutorijal. Dakle, nećeš ti ilbb da odgovaraš pred zakonom nego PCAXE, čak iako si ti okačio link a mi odobrili. Svi znamo šta ima, ali ako nema direktnog linka ka piratskom sadržaju to je čisto pred zakonom i to je jedino što nas zanima. Nismo mi policija da se bavimo time. Nek se nadležnne institucije bore protiv toga.
Kada mi je ukradena kamera i oprema, znao sam i ko je i gde je, mogao da uzmem pravdu u svoje ruke, ali ne treba ja da se bavim time nego nadležne institucije i organi.
Sa druge strane na pitanje i temu "kako da krekujem Windows" korisnici na PCAXE mogu samo da dobiju poene i da se tema obrise isl, jer ako se odgovori na to pitanje, mi to odobrimo, mi smo direktni saučesnici u zločinu. Na PCAXE-u piraterija i diskusija o tome nije dozvoljena. Karikiram sad. Zamisli napraviš neki softver, radiš 5 godina na njemu, žena te ostavi koliko si bio posvećen, deci se nisi posvetio, i izbaciš na tržište i neki magarac ti ga krekuje i širi nelegalno, a ti taman čekao da ti se vrati uložen trud i rad. Skroz drugu pesmu bi pevao onda. Ljudi previše uzimaju zdravo za gotovo sve što im web nudi.
Na stranu sada stavite priču "Ali mi živimo na Zapadnom Balkanu i u Srbiji, ko je lud da daje pare za legalan OS". Iskreno od srca, na to mogu samo da odgovorim, ako nisi našao način da premostiš problem kupovine softvera, filma itd, ni ne zaslužuješ da dobiješ odgovor. Kao što vidiš, rečenični sklop pred zakonom je izuzetno bitan. Ne zna se tačno da li ja mislim pod "premošćavanjem problema" korišćenje krekovanog softvera ili cimanje da postaneš neko i nešto kako bi ti tih 100 dolara bilo smešno da daš za legalan OS. Svakako toplo preporučujem opciju broj dva i podržavam je u potpunosti, jer će te glava boleti manje kako god da okreneš.
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
A gde ce da se izrazavaju frustracije vezane za hardver nego na forumu.Ovaj dragan poredi zabe i babe.Pa odakle tebi 500e za graficku ako ne radis u drzavnoj firmi?!!!!!!!!!!!!!!!!Odvojio si 3 plate da je kupis,jel da...Svi smo pukli zbog rudara i ovih ludi cena,pa BAR BI NA OVOM FORUMU MOGLA DA BUDE ZABRANJENA ZLOUPOTREBA I PLJCKA.Covek je u pravu za sve sto je napisao,ali ocigledno da ovde ima mamine i tatine dece,ili ne znam kako da ih nazovem kada mogu da izdvoje 500e za graficku i jos da im je sve super...CAST IZUZECIMA...
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Hahaha, znaci, u nedostatku argumenata, pocinjemo da se vredjamo :D

Ukoliko ti se ne svidja kako funkcionisu pravila ili kako se uredjuje forum, slobodan si da odes negde gde ce tvoji kriterijumi biti zadovoljeni...
AMIN!
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.248
Rezultat reagovanja
266
Moja konfiguracija
Hahaha, znaci, u nedostatku argumenata, pocinjemo da se vredjamo :D

Ukoliko ti se ne svidja kako funkcionisu pravila ili kako se uredjuje forum, slobodan si da odes negde gde ce tvoji kriterijumi biti zadovoljeni...
Vređanje smo naučili od vas moderatora, to smo već davno raspravili, tako oladi malo, nego radi svoj posao i briši piratsku temu.

Tero me je sa foruma i tvoj kolega moderator pa je on pobegao na benč, tako samo se ti nadaj.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
A gde ce da se izrazavaju frustracije vezane za hardver nego na forumu.Ovaj dragan poredi zabe i babe.Pa odakle tebi 500e za graficku ako ne radis u drzavnoj firmi?!!!!!!!!!!!!!!!!Odvojio si 3 plate da je kupis,jel da...Svi smo pukli zbog rudara i ovih ludi cena,pa BAR BI NA OVOM FORUMU MOGLA DA BUDE ZABRANJENA ZLOUPOTREBA I PLJCKA.Covek je u pravu za sve sto je napisao,ali ocigledno da ovde ima mamine i tatine dece,ili ne znam kako da ih nazovem kada mogu da izdvoje 500e za graficku i jos da im je sve super...CAST IZUZECIMA...
Živko, jesi mi zdravko? Kao prvo isključi CAPS LOCK, nema potrebe za vikanjem.
Ko su ta tatina i mamina deca, konkretno? Pošto skoro sve učesnike iz teme poznajem lično i znam da su to sve pošteni i radni ljudi, i uglavnom porodični. Nismo mi pukli zbog rudara, nego zbog kompanija koje su to dozvolile. Rudari su kao bubašvabe, tu su da se ogrebu za mrvice. Evo ja sam kupio dve Strix VEGA64 karte, da li mi je milo što sam morao da dam po 130K din, a realno ne vrede toliko? Naravno da nije, ali koji sam izbor imao kada mi služe za viši cilj, tj AXE-R projekat? Da li planiram da kopam sa njima, ne! Zašto ne kopam? Mogu do sutra da pričam o tome, ali to nije tema ovde. Ovde je problem što se od PCAXE očekuje da se igra policije. Šta mi tačno imamo od toga, vaše tapšanje po ramenu?
Ako hoćete da se igramo policije, ostaviću vam svima račun na koji ćete uplatiti novac, ko koliko može, pa onda ćemo naći osobu u PCAXE koja će na plati da bude i da prijavljuje policiji nelegalne radnje, s tim što ćemo svaki put kada nam neko od vas prijavi nelegalnu radnju da tražimo od vas sve dokaze, crno na belo, kao i potpis na ugovor da vi snosite kompletnu odgovornost ukoliko ste nekog lažno optužili. Ako verujete u pravdu nećete imati problema sa bilo čim što sam naveo ;)
Ne mešajte lične frustracije sa opštim stanjem tržišta, pod jedan, i pod dva, ne mešajte babe i žabe. Svaki PCAXE pravilnik je pošten, samo ga treba poštovati.
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Vređanje smo naučili od vas moderatora, to smo već davno raspravili, tako oladi malo, nego radi svoj posao i briši piratsku temu.

Tero me je sa foruma i tvoj kolega moderator pa je on pobegao na benč, tako samo se ti nadaj.
Nemam nameru da te teram sa foruma, to je bila samo sugestija da se ne bi nervirao i borio sa vetrenjacama :)

Da te necu na forumu davno bi vec bio perma-banovan...
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Živko, jesi mi zdravko? Kao prvo isključi CAPS LOCK, nema potrebe za vikanjem.
Ko su ta tatina i mamina deca, konkretno? Pošto skoro sve učesnike iz teme poznajem lično i znam da su to sve pošteni i radni ljudi, i uglavnom porodični. Nismo mi pukli zbog rudara, nego zbog kompanija koje su to dozvolile. Rudari su kao bubašvabe, tu su da se ogrebu za mrvice. Evo ja sam kupio dve Strix VEGA64 karte, da li mi je milo što sam morao da dam po 130K din, a realno ne vrede toliko? Naravno da nije, ali koji sam izbor imao kada mi služe za viši cilj, tj AXE-R projekat? Da li planiram da kopam sa njima, ne! Zašto ne kopam? Mogu do sutra da pričam o tome, ali to nije tema ovde. Ovde je problem što se od PCAXE očekuje da se igra policije. Šta mi tačno imamo od toga, vaše tapšanje po ramenu?
Ako hoćete da se igramo policije, ostaviću vam svima račun na koji ćete uplatiti novac, ko koliko može, pa onda ćemo naći osobu u PCAXE koja će na plati da bude i da prijavljuje policiji nelegalne radnje, s tim što ćemo svaki put kada nam neko od vas prijavi nelegalnu radnju da tražimo od vas sve dokaze, crno na belo, kao i potpis na ugovor da vi snosite kompletnu odgovornost ukoliko ste nekog lažno optužili. Ako verujete u pravdu nećete imati problema sa bilo čim što sam naveo ;)
Ne mešajte lične frustracije sa opštim stanjem tržišta, pod jedan, i pod dva, ne mešajte babe i žabe. Svaki PCAXE pravilnik je pošten, samo ga treba poštovati.
Napisao sam cast izuzecima.Nisam konkretno mislio na moderatore jer shvatam ljude kojima to treba za posao.Pogledaj konfiguracije clanova.Retko ko ima graficku koja kosta ispod 500e.I onda se isti ti prave pametni kako im je sve super.Konkretno me iznervirao Draganov post.Moja plata je preko 70000 hiljada(sto je mnogo iznad proseka u Srbiji) pa ne mogu ni pola toga da priustim.Sto se tice foruma,meni najvise smeta samo jedna stvar.90% saveta koji se dobije sa ovoga foruma je izguglano ili procitano na susednim forumima.Kada neko krene da prica iz licnog iskustva,taj je budala i upucuju ga na razne linkove na kojima pise da nije u pravu.Mislim da ljudi ovde treba da dobijaju vise saveta iz licnog iskustva,jer svako moze sam da progugla...Neko je procitao negde neku glupost i onda se to prenosi sa foruma na forum,sa posta na post i tako ocrne neki proizvod a nisu ga nikad u zivotu ni videli...Pa zar vi svi verujete sta pise u dnevnim novinama ili se cuje na vestima...Cini mi se da su na forumu u najvecoj meri gejmeri i smatram da bar izrazavanjem frustracije treba da se borimo protiv ovih cena.Covek koji je otvorio temu se samo na pogresan nacin izrazio,ali svi smo shvatili sustinu...
 

nasteezy

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
21.09.2015.
Poruka
2.053
Rezultat reagovanja
739
Moja konfiguracija
Optical drives:
-
Mice & keyboard:
HyperX Alloy FPS, A4 Tech Bloody T70
Internet:
SBB EON 250/25 @ ASUS RT-N12 D1
Other:
Headset: Logitech G230/JBL T110, Phone: Xiaomi MI10T Pro
Ljudi, gde ovo ode.. delete temu...
Ako oce da kupi od nekoga polovnu i ispravnu robu kupice je na ovaj ili onaj nacin, ko oce novo oticice u radnju i uraditi sve "legalno". Svakako i ta polovna roba je verovatno kupljena negde u za nju placen porez, sto svakako nas ne treba da zanima. Budite srecni sto jos ima polovnjaka za okej cenu, i sami ste rekli da prosecan drzavljanin Srbije nema 500e za novu graficku.
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.165
Rezultat reagovanja
385
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Чекај, реченични склоп "Има акција, бесплатна *назив игре на сајту који дијели име са познатим серијалом филмова о бродовима и морима, мачевању и остало. Треба само да убациш садржај *назив фолдера у *назив фолдера и све супер ради али мултиплејер може да багује" или "Има акција, бесплатан *назив софтвера, потребно само да скинеш и покренеш алат који долази уз њега, даје ти серијски број за активацију, има све објашњено корак по корак, ако не, цимај овде ја ћу да ти покажем *и при томе ни у једном тренутку не споменем да се нешто крекује" би требало да буде сасвим прихватљиво на овом форуму? Наравно, ако и сам назив теме не садржи сличне/исте елементе ("Како да крекујем...?").
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
A gde ce da se izrazavaju frustracije vezane za hardver nego na forumu.Ovaj dragan poredi zabe i babe.Pa odakle tebi 500e za graficku ako ne radis u drzavnoj firmi?!!!!!!!!!!!!!!!!Odvojio si 3 plate da je kupis,jel da...Svi smo pukli zbog rudara i ovih ludi cena,pa BAR BI NA OVOM FORUMU MOGLA DA BUDE ZABRANJENA ZLOUPOTREBA I PLJCKA.Covek je u pravu za sve sto je napisao,ali ocigledno da ovde ima mamine i tatine dece,ili ne znam kako da ih nazovem kada mogu da izdvoje 500e za graficku i jos da im je sve super...CAST IZUZECIMA...
Kao prvo ja ne mesam babe i zabe nego govorim jasno i glasno. Postoje i drugi nacini da se zarade legalno pare u ovoj drzavi samo to ako ti ne znas to ne znaci da nije moguce.

Ako te zanima odakle mi 500 evra za karticu pa evo ovako. Kao prvo vise puta sam u postovima reko da mene je kartica kostala 301 evro. A kada vec moram da se pravdam evo dokaz.



A to legalno zaradjivanje para moze da se zaradi preko sajta Neobux samo ako znas da radis na racunarima i znas engleski, ja ga ne znam bas najbolje ali se koprcam tamo ali gerneralno svakog meseca moze da se uzme 100-200 dolara a ljudi koji znaju engleski u full-u mogu da zaradjuju i mnogo vise samo ako su spremni da zrtvuju vreme.

Onda moj hardver koji vidis iz podpisa nije se steko preko novi nego je kupovano na kredit pa sam vracao i vise para nego sto ovo inace vredi.

Ovamo kazes da radis za 70 hiljada pa izvoli nemoj biti ljubomoran na mene i druge nego i sam podigni kredit pa kupi sta zelis. Jer ako ti pored 70 hiljada dinara plate ne mozes sebi da kupis odgovarajuci hardver onda tu nesto nije uredu. Znaci da jednostavno ne znas sa parama da funkcionises.

Evo iz ove teme imas ovog momka Duki94 i on je decko student i ima bolji komp nego ti ali kako on ima bolji komp a ti nemas pa evo sacu ti i to reci posto znam, decko je 4 godine odvajao para od svojih usta i sto bi platio taxi isao je peske i kada je na kraju skupio dovoljno onda je dosao ovde pitao sta da kupi.

I da jos da napomenem da mene ta kartica danas ne kosta nista jer sam je kroz rudarenje ispaltio deo tacnije skupio sam 100 evra i prodavanjem cex naloga dok je bilo to aktuelno sam zaradio 200 evra.
 
Poslednja izmena:

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Kao prvo ja ne mesam babe i zabe nego govorim jasno i glasno. Postoje i drugi nacini da se zarade legalno pare u ovoj drzavi samo to ako ti ne znas to ne znaci da nije moguce.

Ako te zanima odakle mi 500 evra za karticu pa evo ovako. Kao prvo vise puta sam u postovima reko da mene je kartica kostala 301 evro. A kada vec moram da se pravdam evo dokaz.



A to legalno zaradjivanje para moze da se zaradi preko sajta Neobux samo ako znas da radis na racunarima i znas engleski, ja ga ne znam bas najbolje ali se koprcam tamo ali gerneralno svakog meseca moze da se uzme 100-200 dolara a ljudi koji znaju engleski u full-u mogu da zaradjuju i mnogo vise samo ako su spremni da zrtvuju vreme.

Onda moj hardver koji vidis iz podpisa nije se steko preko novi nego je kupovano na kredit pa sam vracao i vise para nego sto ovo inace vredi.

Ovamo kazes da radis za 70 hiljada pa izvoli nemoj biti ljubomoran na mene i druge nego i sam podigni kredit pa kupi sta zelis. Jer ako ti pored 70 hiljada dinara plate ne mozes sebi da kupis odgovarajuci hardver onda tu nesto nije uredu. Znaci da jednostavno ne znas sa parama da funkcionises.

Evo iz ove teme imas ovog momka Duki94 i on je decko student i ima bolji komp nego ti ali kako on ima bolji komp a ti nemas pa evo sacu ti i to reci posto znam, decko je 4 godine odvajao para od svojih usta i sto bi platio taxi isao je peske i kada je na kraju skupio dovoljno onda je dosao ovde pitao sta da kupi.

I da jos da napomenem da mene ta kartica danas ne kosta nista jer sam je kroz rudarenje ispaltio deo tacnije skupio sam 100 evra i prodavanjem cex naloga dok je bilo to aktuelno sam zaradio 200 evra.
Studenti se ne voze taksijem nego busom.Kao prvo.Kao drugo,i ja sam studirao i znam koliko moze da se izdvoji.Da je 4god gladovao,mogao bi i da sakupi od dzeparca,a posto ga ne bi bilo da je gladovao,ne prosipaj bajke...Kao trece,od plate se zivi,znas imas jos obaveza i dazbina,ali ti iz nekog razloga to ne razumes,ili se pravis blesav pa smatras da svi treba da se zatvorimo u sobe i gladujemo zarad parceta hardvera.

E sada sto se tice ljubomore,ja sam ozenjen,imam dvoje dece,svoju kucu,kola i naravno ODGOVORNOST i ZDRAVU PAMET i pored svega toga uspevam kolko tolko da izdvojim novac i vreme i za ovu sporednu stvar koju volim,tj racunare...
Zakljucak:normalno je da branis visoke cene i situaciju sa rudarenjem jer si i ti ucestvovao u svemu tome jer rudaris.
Da ne bude nesporazuma,ne zameram rudarima koji rade i cute,ne dolivaju ulje na vatru,ali gospoda koja rudare i jos opravdava ovu situaciju,pa jos i zameraju pametnim ljudima koji izraze svoje frustracije...
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.229
Rezultat reagovanja
439
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Kao čovek koji je postavio ovu temu želim da se ogradim od bilo kakvih optužbi na račun PCAXE ekipe, kao i od frustracija vezanih za bilo čiji hardver.

Zašto bi polemisali koliko je skupa nečija konfiguracija, ko je tatin sin, a ko zaradjuje i kako?

U svakom ovde napisanom postu sam se obraćao svim članovima ovog foruma. Da osvežimo svest i da bojkotujemo ilegalne trgovce. Kao i "legalne" monopoliste, naravno. Da razmislimo kada kupujemo odredjenu komponentu da li uštedom od 10 ili 50€ zaista činimo pametnu stvar, ili činimo da posao cveta nekome ko se bavi kriminalom. Da li zaista mislite da je legalno što neko na veliko trguje novim komponentama iz Madjarske? Onda se slobodno oglašava svuda po internetu i niko mu ne pokuca na vrata. Još je gospodin i korektan...

Neko je rekao da postoji razlika izmedju ilegalnog softvera i ilegalnog hardvera, što je potpuno pogrešno. Ilegalan softver je takodje neko nekada legalno kupio, pa ga zatim učinio nelegalnim. Tako i komponente. Mogu biti ukradene, ilegalno uvezene itd. Što ih automatski čini ilegalnim.

Žao mi je što je tema otišla u neke pogrešne smerove i što ljudi neke stvari prihvataju lično
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Studenti se ne voze taksijem nego busom.Kao prvo.Kao drugo,i ja sam studirao i znam koliko moze da se izdvoji.Da je 4god gladovao,mogao bi i da sakupi od dzeparca,a posto ga ne bi bilo da je gladovao,ne prosipaj bajke...Kao trece,od plate se zivi,znas imas jos obaveza i dazbina,ali ti iz nekog razloga to ne razumes,ili se pravis blesav pa smatras da svi treba da se zatvorimo u sobe i gladujemo zarad parceta hardvera.

E sada sto se tice ljubomore,ja sam ozenjen,imam dvoje dece,svoju kucu,kola i naravno ODGOVORNOST i ZDRAVU PAMET i pored svega toga uspevam kolko tolko da izdvojim novac i vreme i za ovu sporednu stvar koju volim,tj racunare...
Zakljucak:normalno je da branis visoke cene i situaciju sa rudarenjem jer si i ti ucestvovao u svemu tome jer rudaris.
Da ne bude nesporazuma,ne zameram rudarima koji rade i cute,ne dolivaju ulje na vatru,ali gospoda koja rudare i jos opravdava ovu situaciju,pa jos i zameraju pametnim ljudima koji izraze svoje frustracije...
Eto samo ti zivis od plate i niko drugi u Srbiji ne zivi od plate nego su svi sverceri i snalaze se na neki nacin pa sada ti moras da im pricas kako se zivi od palte.

Da imas platu od 70 hiljada dinara kao sto tvrdis ja ne vidim kako ti ne mozes sam sa svojom platom da sve finasiras? Prvo ne zivis u nekom velikom gradu drugo racuni ne mogu da ti budu abnormalni kao nama u velikim gradovima tako da ne znam i ne zelim da znam na cega bacas pare ali odgovorno tvrdim da ako ti i zena radi i ona ima platu da si ti nesposoban covek za rukovodjenje finansija. Kada vec nisi u mogucnosti da izdvoji pare na stranu da kupis nesto sta hoces a ti lepo u banku pa uzmi kredit ko i svi ljudi koji ne mogu da se skrpe ovako pa lepo kupis odmah sve sta hoces i onda polako mesecno odplacujes rate a u medjuvremenu skupljaj pare i sa strane pa kada skupis dovoljno odes i refinasiras kredit da ne bi placao harac vise nego sto treba.

A sto se tice Dukija izvoli pitaj ga sam na forumu da ti kaze kako se skupio pare za svoj racunar. Cak je pisao i u ovoj temi.

I ja sam reko da sam rudario odplatio deo posle mi se ukazala sansa da prodam taj cex nalog posto je bio jedno vreme zakljucan za nove registracije pa sam samim cudom video da ljudi na kp ga prodaju za neke nenormalne pare pa sam i sam pokusao da okusam srecu i eto posrecilo mi se da sam prodao taj nalog za 200 evra a da sam ga ja besplatno napravio. I ne branim ja rudare niti ih podrazavam jer ja u tom poslu nisam vec mesecima. Ali opet ne razumem sto su pojedini ljubomorni na njih, kao da je rudarenje privilegovan posao pa jedni mogu da rade a jedni ne mogu. Nego neko je stiso muda i rizikovo je i sebi je obezbedio buducnost a sada ovi koji su videli sta je ustavri to sada kukaju jer su propustili sve moguce sanse. Ali ovamo se to ide ko kisa oko kragujevca navijaju da spadne cena pa da onda ulete u posao oko rudarenja. To je ona seljacka poslovica oce da se j*bu a da im ne udje, e pa izvinte ali ko ne zeli da rizikuje neka idalje kucka po forumima i neka idu ko kalimero sa rancem preko ramena i neka vicu to je ne pravda.

I da sam od tih para svoj komp unapredio i prodao svoj i5 2500k i uzeo i7 2600k i kupio ssd iz podpisa. Uzeo jos sebi neke stavri uze PUBG kljuc na steam.
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Eto samo ti zivis od plate i niko drugi u Srbiji ne zivi od plate nego su svi sverceri i snalaze se na neki nacin pa sada ti moras da im pricas kako se zivi od palte.

Da imas platu od 70 hiljada dinara kao sto tvrdis ja ne vidim kako ti ne mozes sam sa svojom platom da sve finasiras? Prvo ne zivis u nekom velikom gradu drugo racuni ne mogu da ti budu abnormalni kao nama u velikim gradovima tako da ne znam i ne zelim da znam na cega bacas pare ali odgovorno tvrdim da ako ti i zena radi i ona ima platu da si ti nesposoban covek za rukovodjenje finansija. Kada vec nisi u mogucnosti da izdvoji pare na stranu da kupis nesto sta hoces a ti lepo u banku pa uzmi kredit ko i svi ljudi koji ne mogu da se skrpe ovako pa lepo kupis odmah sve sta hoces i onda polako mesecno odplacujes rate a u medjuvremenu skupljaj pare i sa strane pa kada skupis dovoljno odes i refinasiras kredit da ne bi placao harac vise nego sto treba.

A sto se tice Dukija izvoli pitaj ga sam na forumu da ti kaze kako se skupio pare za svoj racunar. Cak je pisao i u ovoj temi.

I ja sam reko da sam rudario odplatio deo posle mi se ukazala sansa da prodam taj cex nalog posto je bio jedno vreme zakljucan za nove registracije pa sam samim cudom video da ljudi na kp ga prodaju za neke nenormalne pare pa sam i sam pokusao da okusam srecu i eto posrecilo mi se da sam prodao taj nalog za 200 evra a da sam ga ja besplatno napravio. I ne branim ja rudare niti ih podrazavam jer ja u tom poslu nisam vec mesecima. Ali opet ne razumem sto su pojedini ljubomorni na njih, kao da je rudarenje privilegovan posao pa jedni mogu da rade a jedni ne mogu. Nego neko je stiso muda i rizikovo je i sebi je obezbedio buducnost a sada ovi koji su videli sta je ustavri to sada kukaju jer su propustili sve moguce sanse. Ali ovamo se to ide ko kisa oko kragujevca navijaju da spadne cena pa da onda ulete u posao oko rudarenja. To je ona seljacka poslovica oce da se j*bu a da im ne udje, e pa izvinte ali ko ne zeli da rizikuje neka idalje kucka po forumima i neka idu ko kalimero sa rancem preko ramena i neka vicu to je ne pravda.

I da sam od tih para svoj komp unapredio i prodao svoj i5 2500k i uzeo i7 2600k i kupio ssd iz podpisa. Uzeo jos sebi neke stavri uze PUBG kljuc na steam.
Ne znam sta bih ti rekao...ti ocigledno ne izlazis iz sobe i nisi svestan stvarnosti....Ocigledno treba jos da ucis sta je zivot i kako se zivi i jos malo da porastes...
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Eto ti ces da me naucis. I da ne izlazim i svoje sobe ja sam bar sposoban da sebi obezbedim ono sto volim i nisam ljubomran na nikoga ko ima vise ili manje od mene. Sto ocigledno da ovde to nije slucaj kod vecine clanova.
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Eto ti ces da me naucis. I da ne izlazim i svoje sobe ja sam bar sposoban da sebi obezbedim ono sto volim i nisam ljubomran na nikoga ko ima vise ili manje od mene. Sto ocigledno da ovde to nije slucaj kod vecine clanova.
Vidi,ja kada sam bio momak,posto vidim da si iz NS-a,mene je zapamtila i Sterija i Kucerak i Pronto i London...Sada imam opet sve sto mi je potrebno da ne budem ljubomoran ni na koga.Skroz si pogresno shvatio situaciju.
Ako mislis da sam ljubomoran,ajde ovako,kladimo se o konfiguracije iz popisa.Ako ti ovog momenta dokazem da posedujem preko 10 kompletnih racunara ti meni das tu tvoju mukom stecenu konfiguraciju iz popisa.Ako imam ispod 10,pa makar to bilo i 9,ja tebi dam moju konfiguraciju iz popisa?Aj sad stisni muda!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.944
Rezultat reagovanja
140
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Tema je postala nešto mnogo više od svastare. Kontam da bi sledeće na meniju bila astrologija i kome je koja zvezda naklonjena...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh