• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Pravila i zakon

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Ne znam da li sam temu postavio na pravo mesto. Ako nisam, unapred se izvinjavam.

Dakle na forumu ne smemo da pričamo o ilegalnom softveru i problemima vezanim za isti.

Ono što hoću je da mi bilo ko od Vas objasni kako ovde ljudi mogu da kače oglase i valjaju komponente na crno? Ne plaćaju porez državi i to koriste na najbezobraznije načine. Iskoristiće nekog klinca da kupi npr RX580 ili GTX1060 za 500€. Valjaju budalama smeće za velike pare. Onda sve to posmatramo mi koji radimo i plaćamo porez, a ne smemo da polemišemo o ilegalnom softveru. Da li se zakoni selektivno poštuju?

Apelujem na sve ljude sa ovog foruma da treba bojkotovati legalne i ilegalne trgovce, sve dok odredjeni proizvodi ne dodju na svoje mesto u cenovnom rangu. Posebno mislim na mladju populaciju jer su oni najishitreniji.

Trgovce ove vrste graničim sa pedofilima i kriminalcima, jer koriste nečije neznanje i nezrelost. To su ljudi koji će da se uljigave za 5€ a o 50€ da ne govorim.

Znam da smo jadno društvo, ali me zanima da li na forumu radimo po zakonu ili ne? Divlji hardver je isto što i divlji softver. To je nekada neko nekome tamo platio
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Види стварно, сада и ја читам огласе и видим смијешне суме! о.О Па ја у БиХ (која је бар 30% скупља од Србије) своју 1080 платио 550евра (у продавници, са све плаћеним порезом - добио примјетно нижу цијену од стандардне али све уредно) :D Слажем се да је илегалан хардвер исто што и илегалан софтвер, нарочито по оваквим безобразним цијенама. Продавнице одваљују марже зато што им се може, јер колико нас има кеша да плати одједном 500е за графичку? Сматрам веома мали број људи. Зато су многи присиљени да купују на рате (при чему продавнице трљају руке) а то им незаконит трговац не може да понуди. Додатно, за људе који поштују закон, продавница "гарантује" правну сигурност док овом илегалцу можеш само пајсером да одрадиш кољена и попу*иш кривичну, уколико запнеш на правном питању, али ето... Да су то неке нормалне цијене па да човјек и прогеда кроз прсте али ово је смијешно.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.968
Rezultat reagovanja
7.655
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Daj uozbiljite se. Svaki prodavac ima pravo da svoju robu ceni onoliko koliko zeli. Na kupcu je da se informise o vrednosti i performansama proizvoda i na kraju SAM ODLUCI da li ce i po kojoj ceni kupiti ponudjeni proizvod.
Prodavnice takodje stavljaju jos vece cene i sta sad? Oni kao ne rade po zakonu. Mislim daj malo ozbiljnosti. To sto je neko "halapljiv" za novcem bas i nema nikakve veze. Vecina ljudi ce prodati svoju robu za onu cenu koja je trenutno aktuelna i za koju su ljudi spremni da plate. Ja sam prodao moju Asus Strix RX480 8GB za 410 evra (50.000) RSD prosle godine negde juna meseca. Kupio sam je novu februara meseca u EMMI za 39.000 RSD. Covek je uredno dobio EMMI garanciju koja vazi do februara 2020. Da li sam postupio nezakonito? Da li smatrate onda i KP sajt kao nelegalan. To je jako smesno koja je ovde tema krenula.
Primera radi ako pogledate recimo patike NIKE Air 2018 kostaju tipa 18.000 a kad dodje zima prodavac te iste patike spusti na 9.000 da li treba osuditi prodavca koji bije po usima jer ocigledno da i sa 9.000 dinara ima zaradu. Jednostavno tako funkcionise trgovina.
I za kraj "divlji hardver" sta podrazumevas pod ovim? Ako ovako gledamo onda je svaka polovna roba divlja. Da li to znaci i da kada neko kupi polovan auto i za njega plati 5.000 evra a prodavac stavi pare u dzep on ne radi po zakonu? Da li je i to divlji auto?
Poredjenje sa divljim hardverom i softverom je pogresno jer nemaju nikakve dodirne tacke. Prodaja (distribucija) nelegalnog softvera je zabranjena jer na taj nacin developer ne dobija nikakvu nagradu (novac) za svoj rad.
Tvoja tvrdnja bi imala smisla kad bi drzava bila ta koja je smislila graficku karticu koju neko proda i stavi pare u dzep a ona ne dobije nista iz te prodaje. "Divlji" hardver kako si se izrazio i divlji softver su totalno dva razlicita sveta.
A ako cemo o postenju. Posto sam shvatio da si privatnik. Zanima me kolika je plata tvom radniku ako ga imas a ako ga nemas koliko bi dao platu. Da li bi bio spreman da zrtvujes kupovinu novog mercedesa ili neke druge tebi bitne stvari u zivotu zarad da tvoj radnik ima 1.000 evra mesecnu platu (i bude zadovoljan bar priblizno kao i ti) a ti umesto mercedesa S klase kupis neku nizu klasu a za razliku u novcu i tvoj radnik kupi sebi neka kola. Nadam se da si razumeo moje pitanje. Dakle molim te o postenju..
 
Poslednja izmena:

Djokara96

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.09.2017.
Poruka
383
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
Ne znam da li sam temu postavio na pravo mesto. Ako nisam, unapred se izvinjavam.

Dakle na forumu ne smemo da pričamo o ilegalnom softveru i problemima vezanim za isti.

Ono što hoću je da mi bilo ko od Vas objasni kako ovde ljudi mogu da kače oglase i valjaju komponente na crno? Ne plaćaju porez državi i to koriste na najbezobraznije načine. Iskoristiće nekog klinca da kupi npr RX580 ili GTX1060 za 500€. Valjaju budalama smeće za velike pare. Onda sve to posmatramo mi koji radimo i plaćamo porez, a ne smemo da polemišemo o ilegalnom softveru. Da li se zakoni selektivno poštuju?

Apelujem na sve ljude sa ovog foruma da treba bojkotovati legalne i ilegalne trgovce, sve dok odredjeni proizvodi ne dodju na svoje mesto u cenovnom rangu. Posebno mislim na mladju populaciju jer su oni najishitreniji.

Trgovce ove vrste graničim sa pedofilima i kriminalcima, jer koriste nečije neznanje i nezrelost. To su ljudi koji će da se uljigave za 5€ a o 50€ da ne govorim.

Znam da smo jadno društvo, ali me zanima da li na forumu radimo po zakonu ili ne? Divlji hardver je isto što i divlji softver. To je nekada neko nekome tamo platio
Svaka cast na ovome, vec odavno delim isto misljenje ali cutim. Apsolutno se slazem sa svim sto je ovde napisano :)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Daj uozbiljite se. Svaki prodavac ima pravo da svoju robu ceni onoliko koliko zeli. Na kupcu je da se informise o vrednosti i performansama proizvoda i na kraju SAM ODLUCI da li ce i po kojoj ceni kupiti ponudjeni proizvod.
Prodavnice takodje stavljaju jos vece cene i sta sad? Oni kao ne rade po zakonu. Mislim daj malo ozbiljnosti. To sto je neko "halapljiv" za novcem bas i nema nikakve veze. Vecina ljudi ce prodati svoju robu za onu cenu koja je trenutno aktuelna i za koju su ljudi spremni da plate. Ja sam prodao moju Asus Strix RX480 8GB za 410 evra (50.000) RSD prosle godine negde juna meseca. Kupio sam je novu februara meseca u EMMI za 39.000 RSD. Covek je uredno dobio EMMI garanciju koja vazi do februara 2020. Da li sam postupio nezakonito? Da li smatrate onda i KP sajt kao nelegalan. To je jako smesno koja je ovde tema krenula.
Primera radi ako pogledate recimo patike NIKE Air 2018 kostaju tipa 18.000 a kad dodje zima prodavac te iste patike spusti na 9.000 da li treba osuditi prodavca koji bije po usima jer ocigledno da i sa 9.000 dinara ima zaradu. Jednostavno tako funkcionise trgovina.
I za kraj "divlji hardver" sta podrazumevas pod ovim? Ako ovako gledamo onda je svaka polovna roba divlja. Da li to znaci i da kada neko kupi polovan auto i za njega plati 5.000 evra a prodavac stavi pare u dzep on ne radi po zakonu? Da li je i to divlji auto?
Poredjenje sa divljim hardverom i softverom je pogresno jer nemaju nikakve dodirne tacke. Prodaja (distribucija) nelegalnog softvera je zabranjena jer na taj nacin developer ne dobija nikakvu nagradu (novac) za svoj rad.
Tvoja tvrdnja bi imala smisla kad bi drzava bila ta koja je smislila graficku karticu koju neko proda i stavi pare u dzep a ona ne dobije nista iz te prodaje. "Divlji" hardver kako si se izrazio i divlji softver su totalno dva razlicita sveta.
A ako cemo o postenju. Posto sam shvatio da si privatnik. Zanima me kolika je plata tvom radniku ako ga imas a ako ga nemas koliko bi dao platu. Da li bi bio spreman da zrtvujes kupovinu novog mercedesa ili neke druge tebi bitne stvari u zivotu zarad da tvoj radnik ima 1.000 evra mesecnu platu (i bude zadovoljan bar priblizno kao i ti) a ti umesto mercedesa S klase kupis neku nizu klasu a za razliku u novcu i tvoj radnik kupi sebi neka kola. Nadam se da si razumeo moje pitanje. Dakle molim te o postenju..
Мислим да си промашио поенту ове теме. Овде се примарно говори о правилима форума (бар колико сам ја схватио). Према форуму илегалан софтвер је забрањен, па се поставља питање шта је то "илегално" а шта није?! Не смије се причати о пиратској игри која кошта 20-ак евра али се смије рекламирати и продавати хардвер од 500евра који није легално ушао у државу и није плаћен порез на исти? Роба би требала да има поријекло без обзира да ли била нова или половна. Иначе, ајмо на пијаци да продајемо хероин и да нам свима буде супер! То што су нам државе к'о к и немамо заштиту купца је нешто сасвим друго (нераздовјиво али ипак нешто друго)... Ево и мени се узима 45% од бруто плате на којекакве порезе па мислиш да ме неко пита да ли ја ти желим?!
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Ne sme se ni oglašavati kao ni prodavati švarcovana roba, kao ni kradena i druga roba bez porekla. Uredu je da se na oglasima prodaje polovno, koje je legalno kupljeno, i da nisi preprodavac.

Primeri nedozvoljenog oglašavanja na Pcaxe:
Na prodaju nove, neotpakovane kartice iz naslova.

Garancija godinu dana. (samo godinu, po zakonu je bar 2???)

Cena 440e fixno.
1a. Sapphire Nitro RX 580 4GB novo garancija 520e/kom (jos 2-3 komada)

1b. MSI Nvidia GTX 1060 192bit 6GB DDR5 GAMINGX novo bulk pakovanje Samsung memorija! na kartici -400e

1c. Inno3D GTX 1080 8GB Twin X2 garancija 850e/kom (jos 10 komada)
...

Ovo može. A kad neko prekrši tkz. forumska pravila o oglašavanju za polovnu robu (ponovi oglas i slično), odmah slede poeni, a na nekim forumima i ban.
 
Poslednja izmena:

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Na forumu je zabranjena prica o krekovanju/lekicima i/ili nacinima za ilegalno dobavljanje nelicenciranog softvera. O softveru mozete pricati do mile volje, niko vam ne brani, dok god se postuje gore pomenuto pravilo.

Sto se tice prodaje hardvera u oglasima, dok god se postuju forma i pravila malih oglasa, moze svako da oglasava koju god robu hoce da proda.
Poreklo robe i to da li je placen porez na robu i slicne operacije su u domenu raznih inspekcija koje su placene to da rade, i to nema veze sa uredjivanjem malih oglasa na nekom forumu ili na KP i slicnim stranicama.
Poeni se dele i oglasi se brisu iskljucivo ako nisu u skladu sa pravilima ovog foruma, a da li prodavac krsi zakon kada svercuje ili prodaje novu robu na crno, je potpuno van okvira delovanja uprave foruma. Nismo policija, niti inspekcija, niti nadlezno tuzilastvo, niti je u krajnjem slucaju iz oglasa dokazivo da li je roba kupljena u radnji u srbiji pa je neko prodaje (u kom slucaju je PDV placen drzavi) ili je u pitanju svercovana roba...

Koliko mogu da primetim, ova tema je nastala najvise iz frustracije OP-a sa visokim cenama hardvera (grafickih kartica), pa je resio negde da se istrese (izmedju ostalog komentarisuci u tudjim oglasima).
Cene za graficke kartice se nazalost nece promenuti dok god je rudarenje isplativ posao, i to nema veze sa prodajom na crno ili svercovanjem (sto mozes videti i po cenama u inostranstvu u "uredjenim drzavama" ), vec samo sa zakonima ponude i potraznje (sto bi trebalo da zna svako ko se bavi bilo kojim poslom i placa porez). U prevodu, kada imas trziste gde imas manjak odredjene robe, a veliku potraznju za istom, cene ce da rastu dok god ima ko da ih plati...
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
У чему је разлика између нелегалног добављања софтвера и нелегалног добављања хардвера? Да ли то значи да ја могу да продајем хардвер али не смијем да кажем да продајем хардвер (јер сам средство нелегалне продаје)? Да ли само ја видим парадокс у свему овом?
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ne znam da li sam temu postavio na pravo mesto. Ako nisam, unapred se izvinjavam.

Dakle na forumu ne smemo da pričamo o ilegalnom softveru i problemima vezanim za isti.

Ono što hoću je da mi bilo ko od Vas objasni kako ovde ljudi mogu da kače oglase i valjaju komponente na crno? Ne plaćaju porez državi i to koriste na najbezobraznije načine. Iskoristiće nekog klinca da kupi npr RX580 ili GTX1060 za 500€. Valjaju budalama smeće za velike pare. Onda sve to posmatramo mi koji radimo i plaćamo porez, a ne smemo da polemišemo o ilegalnom softveru. Da li se zakoni selektivno poštuju?

Apelujem na sve ljude sa ovog foruma da treba bojkotovati legalne i ilegalne trgovce, sve dok odredjeni proizvodi ne dodju na svoje mesto u cenovnom rangu. Posebno mislim na mladju populaciju jer su oni najishitreniji.

Trgovce ove vrste graničim sa pedofilima i kriminalcima, jer koriste nečije neznanje i nezrelost. To su ljudi koji će da se uljigave za 5€ a o 50€ da ne govorim.

Znam da smo jadno društvo, ali me zanima da li na forumu radimo po zakonu ili ne? Divlji hardver je isto što i divlji softver. To je nekada neko nekome tamo platio
Kao prvo licne frustarcije ostavi po strani.

Drugo odkud klincima 500 evra za graficku?

Znaci kada ljudi pokusavaju da prezive onda je to lose jer pokusavaju da sebi stvre koliko toliko normalne uslove za zivot a kada drzava krade i vara ovaj narod onda je to uredu?

Niko ne bi ovo radio da ima posla u drzavnim firmama i da su plate prema evrospkim standardima jer koliko i ako nisi do sada primetio kako se podizu cene struji, telefonima (fixni, mobilni), komunalijama, porezu onda bi trebalo da izvuces glavu iz peska i da obratis paznju, a obracunavaju nam se cene na osnovu toga sto je u sloveniji poskupeo fixni telefon i ispada da smo mi imali najjeftiniji telefon u regionu pa su resili da ga podignu (pricam za period kada je bio zadnji put fixni poskupeo), onda opet vide da mi imamo najjeftiniju struju u regionu (region je sve drzave okolo nas) oni opet poskupe i sve tako dok se nismo izjednacili sa cenama sa svim okolnim drzavama oko nas. Ali niko od vlasti nije uzeo i reko ali oni imaju vece palte nego nasi gradjani ajde da im dignemo na njihov nivo plate pa da onda mozemo da ocekujemo da gradjani placaju svoje racune redovno.

Samo pogledaj koliko ima ljudi koji su izbaceni iz svojih stanova zbog dugova jer ne mogu da ih placaju.

Onda placas centralno grejanje cele godine a grejes se koliko? Svuda u svetu je da placas ono samo kada nesto koristis.

I da se vratim na drzavne firme, koliko ih postoji u celoj Srbiji? Mozemo ih na obe ruke nabrojati jer je ova vlast i vlast pre toga i ona vlast pre njih su kako je ko dolazio na duznost e ovo nam ne treba prodaj, ovi kada su dozli na vlast e ovo nam ne treba prodaj. I gde sada ljudi da se zaposle? Onda daju strancima silne pare kada otvaraju firme i fabrike ovde, daju im zemljista i sve pogodnosti, onda kada ti isti stranci pokupe nase ljude sa biroa dobijaju benificijije u vidu novcanih sredstava.

Jel treba jos da pisem?

I onda se cudis sto graficke kostaju 500 evra, graficka nije obavezna i ne moze da se jede i kupovace je onaj samo koji moze i koji to hoce a onaj koji nema taj ce morati da se zadovolji onim sto ima i da cuti i da ceka lepsa vremena.

I ono najbitnije ponuda i potraznja diktiraju cene i tako je od kada je veka i sveta. Znaci ako necega na trzistu fali i neko to ima naravno da ce da mu dize cene jer nije lud da daje po nabavnoj ceni nego hoce covek da zaradi, cim nekog prozivoda ima previse na trzistu i cene mu se obaraju jer ne mozes da drzis nesto da kosta 500 evra ako to svi imaju i svi mogu da to nabave na 230 evra a kada je prodaju da je prodaju po 260 evra.

I jos bitnije ljubomora i zavist je najgora osobina ljudi koju mozemo da pokazemo. Znaci ako neko ima i moze da valja graficke za 500 evra sto nisi nazvao tu osobu i pitao ga koliko ih je on placao i sta je sve morao da uradi da bih inabavio u ovo vreme nestasice?!
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Ne sme se ni oglašavati kao ni prodavati švarcovana roba, kao ni kradena i druga roba bez porekla. Uredu je da se na oglasima prodaje polovno, koje je legalno kupljeno, i da nisi preprodavac.

Primeri nedozvoljenog oglašavanja na Pcaxe:





Ovo može. A kad neko prekrši tkz. forumska pravila o oglašavanju za polovnu robu (ponovi oglas i slično), odmah slede poeni, a na nekim forumima i ban.
Pa sto ti druze ne ulozis pare u graficke nabavi ih i prodavaj ih po ceni kojoj hoces? Sto ste ljudi ljubomorni?

Eto digni kredit ako nemas ziv kes u rukama i lepo naruci iz Nemacke 20 kartica po 500 evra a ovde ih prodavaj po 700 evra i eto zarade.

Ali ku*ac, treba stegnuti m*da pa rizikovati u zivotu a ovamo se hoce leba bez motike.

Opet cu da citiram Mucke i DelBoy-a: ko reskira profitira!
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
У чему је разлика између нелегалног добављања софтвера и нелегалног добављања хардвера? Да ли то значи да ја могу да продајем хардвер али не смијем да кажем да продајем хардвер (јер сам средство нелегалне продаје)? Да ли само ја видим парадокс у свему овом?
To poredjenje ima smisla (u okviru foruma) samo u slucaju da sa jedne strane neko prica o nacinima nabavke softvera (torent, razni sajtovi) i time direktno upucuje nekog da kako da krsi zakon, a da sa druge strane neko drugi prica o tome koje su procedure da se ide u recimo madjarsku po HW i da objasnjava kako potplatiti carinika i slicno.

Rekoh vec ranije samo ocigledno nisi shvatio... Pa da objasnim malo plasticnije :

Sve i da hocemo da se igramo policajaca (sto ne dolazi u obzir), dokazi ne postoje da je bilo koja roba u oglasima dobavljena iz nelegalnih izvora.
"To se zna", "To je opste poznato", "Ja znam", "To se vidi", "Oni znaju" - nisu dokazi.

Kada upucujes nekog kako da piratizuje softver, na bilo koji nacin, to jeste neki dokaz, posto direktno dajes nekom informaciju kako da pocini krivicno delo.
 

Sam633

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
1.286
Rezultat reagovanja
26
Moja konfiguracija
Ako ćemo tako, i hackintosh je pomalo krivično delo. :troll:
 

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Mislim da su komentari o mojim frustracijama smešni i ne bih to komentarisao. Kao i to da sam privatnik.

Opravdavati što neko ne plati porez i radi na crno je opet smešno. Kao vlast nas uništi. Vlast izrasta iz naroda i nažalost ljudi kod nas nemaju kulturu poštovanja sistema jedne države.

Nažalost odrasli smo u davno raspalom sistemu i moraćemo da ga gradimo. Nije to kao negde na zapadu gde čovek odraste u razvijenom sistemu i samo nastavi da ga razvija.

Svakako pozivam na bojkot "trgovaca" koji smeće nude za ogroman novac i u isto vreme krše zakon
 

Duki94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruka
228
Rezultat reagovanja
34
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2 GHz (stock)
Motherboard:
Asus B350 Prime Plus
RAM:
Hyperx Predator 8gb 3000Mhz
VGA & cooler:
Box
Display:
LG 24MP68VQ
HDD:
SSD Samsung Evo 850 250GB / Toshiba 1 TB 7200 DT01ACA100
Sound:
Plantronics Gamecom 388
Case:
MS Black Widow
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
A4tech Bloody A90 / Logitech K120
Internet:
Mts 10mbs
OS & Browser:
Windows 10/ Google Chrome i Brave
Other:
/
Etika i kupovina u Srbiji nisu dva spojiva pojma, ne moze se normalan covek u ovakvoj drzavi voditi logikom postenja, da li ta ista drzava tebe stiti kao potrosaca? Da li ta ista drzava garantuje (proverila) kvalitet robe koja se uvozi u nju, da odgovara kvalitetu robe evropskog proseka? itd. Odgovor je ne. Ovo za klince i pedofile je besmislica, hardver i softver nisu isti niti mogu biti. Razumem tebe, ako si privatnik placas rentu, porez i reket drzavi, a ovamo ljudi prodaju iz svog stana, nelojalna konkurencija sta da ti kazem menjaj posao.
 

Duki94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruka
228
Rezultat reagovanja
34
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2 GHz (stock)
Motherboard:
Asus B350 Prime Plus
RAM:
Hyperx Predator 8gb 3000Mhz
VGA & cooler:
Box
Display:
LG 24MP68VQ
HDD:
SSD Samsung Evo 850 250GB / Toshiba 1 TB 7200 DT01ACA100
Sound:
Plantronics Gamecom 388
Case:
MS Black Widow
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
A4tech Bloody A90 / Logitech K120
Internet:
Mts 10mbs
OS & Browser:
Windows 10/ Google Chrome i Brave
Other:
/
Mislim da su komentari o mojim frustracijama smešni i ne bih to komentarisao. Kao i to da sam privatnik.

Opravdavati što neko ne plati porez i radi na crno je opet smešno. Kao vlast nas uništi. Vlast izrasta iz naroda i nažalost ljudi kod nas nemaju kulturu poštovanja sistema jedne države.

Nažalost odrasli smo u davno raspalom sistemu i moraćemo da ga gradimo. Nije to kao negde na zapadu gde čovek odraste u razvijenom sistemu i samo nastavi da ga razvija.

Svakako pozivam na bojkot "trgovaca" koji smeće nude za ogroman novac i u isto vreme krše zakon
Mislim da su komentari o mojim frustracijama smešni i ne bih to komentarisao. Kao i to da sam privatnik.

Opravdavati što neko ne plati porez i radi na crno je opet smešno. Kao vlast nas uništi. Vlast izrasta iz naroda i nažalost ljudi kod nas nemaju kulturu poštovanja sistema jedne države.

Nažalost odrasli smo u davno raspalom sistemu i moraćemo da ga gradimo. Nije to kao negde na zapadu gde čovek odraste u razvijenom sistemu i samo nastavi da ga razvija.

Svakako pozivam na bojkot "trgovaca" koji smeće nude za ogroman novac i u isto vreme krše zakon
Hoces reci da covek treba da otvori radnju u zemlji u kojoj su mu konkurencija dva velika lanca tehnicke robe (ciji je vlasnik ujedno i vlasnik kurirske sluzbe koja dostavlja tu robu, a zna koje taj i sta je u ovoj zemlji i na kojem je polozaju) i da ja svojim novcem treba da kupujem kod njega? Kupicu ako nema nigde jeftinije. Isti odavde ljudi kad zavrse u drugoj zemlji gde postoji sprovodjene zakona postuju sve zakone, covek na zapadu zaradi 10puta vise nego covek u Srbiji, on nema razloga da krade i da kupuje na crno, sta je za njega igra od 60e na platu od 2000e ne isplati se da skida nelegalni sadrzaj kad mu je kazna 1000e. To je logika racionalnog coveka. Slozio bih se sa tobom za raspalitet i da treba to popraviti, ali kako stvari stoje kupimo prnje i na prvi voz.
 

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.335
Rezultat reagovanja
1.346
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Sto je rekao @Dom1nat0R, ako je neko u stanju da iskesira 500e a da se ne raspita o prozivodu i da nema pojma sta u stvari kupuje, takvom treba uzeti i vise. ;)
Treba da shvatite da su cene grafickih kartica skocile pa i do +70%, niko je nece prodati za onu sumu koliko je on platio pre lupam godinu dana. Ne mozemo sve ljude nazivati prevarantima jer je trziste i potraznja glavni krivac sto se toga tice.

Preprodavci donose kartice iz inostranstva i preprodaju ih ovde, nije dzabe ni da se ode tamo, ali Boze moj, svi se snalaze kako znaju i umeju. Sta vise svima je dozvoljeno da isto urade, ali mi smo takvi, mnogo je lakse sedeti za kompom i laprdati o nekom postenju i nekoj pravdi. Vreme je doslo da ljudi rade sve da bi preziveli.
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Fizicka lica pri kupovini robe u prodavnici placaju porez. Nije potrebno da svako plati porez u lancu prodaje. Porez se placa samo jednom. Ako neko zeli da proda svoju grafiku koju je prethodno vec kupio, nije obavezan (niti u mogucnosti) da ponovo plati porez.

Svaki gradjanin je duzan da nakon sto preskoci neku oredjenu cifru (da l je 2.5 miliona, ne znam napamet), sam prijavi prihode za datu godinu, nakon cega ce mu biti sracunat porez od strane nadleznog organa.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
To poredjenje ima smisla (u okviru foruma) samo u slucaju da sa jedne strane neko prica o nacinima nabavke softvera (torent, razni sajtovi) i time direktno upucuje nekog da kako da krsi zakon, a da sa druge strane neko drugi prica o tome koje su procedure da se ide u recimo madjarsku po HW i da objasnjava kako potplatiti carinika i slicno.
A šta ti je ovo? Vidim vi moderatori ste glavne face tamo. Sad će on: "Pa nema dokaza da će sa tog sajta skinuti nešto nedozvoljeno, možda mi tamo šerujemo naše lične videe...", a koliko puta je sponenuta reč film, serija, čak i kontretni naziv istih? Svi znamo šta ima na takvim torrentima i ne treba dokaz.

Ako misliš da si u pravu prvo izbriši ovu temu, zatim svim moderatorima koji učestvuju u njoj oduzeti moderatorski status, umesto što tu pametuješ: "Nema dokaza, bla, bla, bla".
 
Poslednja izmena:

Djokara96

PCAXE Member
Učlanjen(a)
26.09.2017.
Poruka
383
Rezultat reagovanja
49
Moja konfiguracija
A šta ti je ovo? Vidim vi moderatori ste glavne face tamo. Sad će on: "Pa nema dokaza da će sa tog sajta skinuti nešto nedozvoljeno, možda mi tamo šerujemo naše lične videe...", a koliko puto je sponenuta reč film, serija, čak i kontretni naziv istih? Svi znamo šta ima na takvim torrentima i ne treba dokaz.

Ako misliš da si u pravu prvo izbriši ovu temu, zatim svim moderatorima koji učestvuju u njoj oduzeti moderatorski status, umesto što tu pametuješ nema dokaza, bla, bla, bla.
Prilikom svakog carinskog postupka postoji prateca dokumentacija koju carinik izda u dva primerka. Jedan ide u carinsku sluzbu a drugi samom prodavcu. Tako da ako kupujes od nekoga ko prodaje nove proizvode a nema dokaz o carini tog istog proizvoda znaci da je on nezakonito donio robu u drzavu. ;)
 

peja81

Moderator
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
9.668
Rezultat reagovanja
2.055
Moja konfiguracija
Što dalje znači da je apsolutno moguće utvrditi koji carinik je to omogućio i ko je njemu omogućio, ali naravno nikome odavde ne pada na pamet da postavi takva pitanja tamo negde gde treba, zar ne? ;)
 

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
To poredjenje ima smisla (u okviru foruma) samo u slucaju da sa jedne strane neko prica o nacinima nabavke softvera (torent, razni sajtovi) i time direktno upucuje nekog da kako da krsi zakon, a da sa druge strane neko drugi prica o tome koje su procedure da se ide u recimo madjarsku po HW i da objasnjava kako potplatiti carinika i slicno.

Rekoh vec ranije samo ocigledno nisi shvatio... Pa da objasnim malo plasticnije :

Sve i da hocemo da se igramo policajaca (sto ne dolazi u obzir), dokazi ne postoje da je bilo koja roba u oglasima dobavljena iz nelegalnih izvora.
"To se zna", "To je opste poznato", "Ja znam", "To se vidi", "Oni znaju" - nisu dokazi.

Kada upucujes nekog kako da piratizuje softver, na bilo koji nacin, to jeste neki dokaz, posto direktno dajes nekom informaciju kako da pocini krivicno delo.
Ух друже ти си поприлично неупућена особа у систем функционисања свега овог. Хардвер није нелегална роба (нису то наркотици) али је нелегалан начин продаје исте. Докази итекако постоје да је роба у огласима легална или не а зове се рачун (нарочито када продавац није и произвођач дотичног производа). Рачуне могу да издају само правна лица а правна лица имају регистроване фирме и књиге које се контролишу. Правна лица плаћају порез (мање више - као што рекох, стање државе у овом случају нема везе са тематиком). Е сада, као што си рекао, неће вама нико да полаже рачуне нити ћете ви да тражите рачуне о легалности продаје али исто тако немате доказа ни да упућујете на пиратски софтвер јер ако ја у опису не спомињем ријечи "пиратерија, крек, сл." ви немате доказ да се ту ради о пиратерији нити имате право да тражите исте (ако спомињемо корелацију). "То се зна", "То је опште познато", "Ја знам", "То се види", "Они знају" - нису докази.
 

Typhoon.X

Moderator
Učlanjen(a)
12.04.2009.
Poruka
1.219
Rezultat reagovanja
221
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Seraphim/Azrael
CPU & cooler:
AMD Ryzen 3700X | AC Liquid Freezer II 360
Motherboard:
X570 Aorus Elite
RAM:
2x16GB G.Skill TridentZ Neo 3600Mhz 16-19-19-39
VGA & cooler:
GIGABYTE GeForce GTX 1080 Ti Gaming OC 11G
Display:
DeLL G3223D
HDD:
A-Data SX8200 Pro 512GB + Crucial P1 1TB + Seagate ST1000VX000 + WDC WD20EARX
Sound:
FX-AUDIO DAC-X6
Case:
NZXT H710
PSU:
CM V1200 Platinum
Optical drives:
Xternal LG GP08NU6W
Mice & keyboard:
Corsair K70 RGB Mk.2 (MX Brown) | Logitech G502 Lightspeed
Internet:
SBB Cable 300/30
OS & Browser:
Microsoft Windows 10 Pro x64 | Firefox
Other:
Dell Latitude 5400 | Mikrotik hAp ax3 | Galaxy S21 Ultra | Sennheiser HD518
Ja sam prilicno upucen kako stvari funkcionisu, ali se ti konstantno trudis da izvlacis pricu iz konteksta.
Ja pricam iskljucivo o forumu, i okviru delovanja istog, a ne o generalnoj pravdi i zakonima...

Pored toga, iz ovog :
исто тако немате доказа ни да упућујете на пиратски софтвер јер ако ја у опису не спомињем ријечи "пиратерија, крек, сл." ви немате доказ да се ту ради о пиратерији нити имате право да тражите исте (ако спомињемо корелацију).
...vidim da uopste ne citas sta pisem, ili citas samo delove koji ti odgovaraju, tako da ne vidim poente da dalje diskutujemo...

Prvo sto sam naglasio u prvom postu u ovoj temi je :

Na forumu je zabranjena prica o krekovanju/lekicima i/ili nacinima za ilegalno dobavljanje nelicenciranog softvera. O softveru mozete pricati do mile volje, niko vam ne brani, dok god se postuje gore pomenuto pravilo.


A šta ti je ovo? Vidim vi moderatori ste glavne face tamo. Sad će on: "Pa nema dokaza da će sa tog sajta skinuti nešto nedozvoljeno, možda mi tamo šerujemo naše lične videe...", a koliko puta je sponenuta reč film, serija, čak i kontretni naziv istih? Svi znamo šta ima na takvim torrentima i ne treba dokaz.

Ako misliš da si u pravu prvo izbriši ovu temu, zatim svim moderatorima koji učestvuju u njoj oduzeti moderatorski status, umesto što tu pametuješ: "Nema dokaza, bla, bla, bla".
Kao sto rekoh ranije :
"To se zna", "To je opste poznato", "Ja znam", "To se vidi", "Oni znaju" - nisu dokazi.
Ako vidis neki post koji opisuje nacin piratizovanja nekog licenciranog sadrzaja, slobodno ga prijavi, bice obrisan. Pozivnice za raznorazne sajtove nisu zabranjene niti ilegalne...
 
Poslednja izmena:

Grodos

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.07.2010.
Poruka
3.167
Rezultat reagovanja
400
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
SoulReaper
CPU & cooler:
Ryzen 5900X
Motherboard:
ASUS TUF X570
RAM:
128GB Kingston Beast
VGA & cooler:
RTX 3080 Ti
Display:
LG 32GP850
HDD:
XPG SX8200 Pro 2TB
Case:
MS Titan 2 PRO
PSU:
Corsair HX1200
Mice & keyboard:
Cougar 700K & Logitech G502SE
OS & Browser:
Win 10 64bit
Ja sam prilicno upucen kako stvari funkcionisu, ali se ti konstantno trudis da izvlacis pricu iz konteksta.
Ja pricam iskljucivo o forumu, i okviru delovanja istog, a ne o generalnoj pravdi i zakonima...
Ја управо и причам о форуму (већ сам навео да не улазим у стање државе јер је стање такво какво је). На основу чега ти (и сви остали модератори) закључујете да се ради о промовисању пиратерије? Ја само покушавам да утврдим паралелу између промовисања нелегалног хардвера и нелегалног софтвера и ништа више. С обзиром да нисте полицајци, што си и сам навео, како ви закључујете да се ради о пиратерији ако ја ни у једном тренутку не споменем ни једу од "кључних" ријечи? Шта ако се игра нпр. зове "Пиратски залив"? Је л' то значи да не смијемо ни да је споменемо?

ЕДИТ: Ако је субјективна процјена, реци да је субјективна, ако је објективна, објасни начин процјене.
 

ilbb

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.06.2013.
Poruka
2.249
Rezultat reagovanja
268
Moja konfiguracija
Ako vidis neki post koji opisuje nacin piratizovanja nekog licenciranog sadrzaja, slobodno ga prijavi, bice obrisan. Pozivnice za raznorazne sajtove nisu zabranjene niti ilegalne...
Cela tema jer je diskutovanje o pirateriji.
Piraterija u bilo kom obliku, kao i javno diskutovanje o pirateriji i/ili borbi protiv iste na PCAXE forumu, najstrože je zabranjena. Linkovanje ka nelegalnom sadržaju (.torrent datoteke, trackeri, warez sajtovi, i sl.) i pominjanje "lekova" takođe nije dozvoljeno! Sa druge strane, diskusija o principu rada P2P programa i njihovim podešavanjima nije zabranjena dokle god se ne kosi sa ostatkom ovog pravila -- ukoliko niste sigurni da li je nešto što želite da napišete dozvoljeno ili ne, pitajte nekog iz moderatorskog tima za savet.
Pozivnice(traženje i nuđenje) za forum/sajt sa linknovima lekova za SW, krekovanim SW i sl. istom logikom nisu ilegalne. Znači nelegalno je samo direktno linkovanje ovde i ako se opiše način korišćenja istih.
 
Poslednja izmena:

PCburazer

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.10.2016.
Poruka
1.230
Rezultat reagovanja
440
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen Pro R7 2700
Motherboard:
Asus TUF GAMING B450M-PLUS II
RAM:
16 GB Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
XFX RX580 8gb
Display:
Dell u2412m
HDD:
SSD Kingston 240gb x2 , WD Green 1TB, WD Purple 2TB
Sound:
Technics SH-EH600
Case:
Zeus Y03B
PSU:
Be quiet 530w 80PLUS BRONZE
OS & Browser:
Win10, Opera
Ja bih najviše voleo da kolektivnu svest izdignemo iznad lične koristi. Vremenom bi nam bilo daleko bolje.

Neko je pominjao monopol dva prodavca hardvera i kako se zna ko je vlasnik. To nije sporno...

Postavlja se pitanje da li pojedinac ima svest o tome? Da li će otići kod manjeg prodavca i platiti komponentu 30-ak € više, jer je svestan da je onom većem neko dozvolio monopol? Da li je pojedinac svestan da je neki preprodavac porez platio npr Madjarskoj i da na taj način iznosi novac iz ove države. Itd itd

Niko ovde ne osporava ljude koji prodaju svoju komponentu, koju su nekada legalno kupili.

Ne izigravam poštenjačinu preko interneta, nego tako i privatno živim. Radim od osamnaeste godine i svi ti "trgovci" iz mog okruženja odlično znaju šta o njima mislim. Ne da ne kupujem od njih, nego ih ootvoreno ne volim.

Dakle svojim radom i legalnom kupovinom asfaltiram ulice, kao sto su i moji roditelji celog zvog zivota. Pa zašto? Da bi neki trgovac vozio svoja kola po istom? Takvi ovde imaju pravo i na rupe i ispucao asfalt da se žale.

Takve treba prijavljivati, a ne opravdavati
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh