• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

PC .vs. konzole

CooLa

I didn't ask for this
Učlanjen(a)
02.03.2009.
Poruka
1.277
Rezultat reagovanja
55
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Mainframe
CPU & cooler:
AMD ThreadRipper 2920X
Motherboard:
Asus ROG Zenith Extreme
RAM:
8x8 Corsair Vengeance RGB PRO @ 3600MHz
VGA & cooler:
MSI RTX 2080Ti
Display:
3x Acer Predator 27"
HDD:
2x Samsung 970Pro 1TB + 2xSamsung 850Pro 2TB
Sound:
Integrale
Case:
Phanteks Evolv X
PSU:
Corsair HX1200i
Optical drives:
LOL
Mice & keyboard:
Razer Blackwidow Chroma + Razer Mamba TE
Internet:
Orion 1Gbit
OS & Browser:
Windows 10
Other:
Alienware R13 R3

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
@colt, u vezi konzola:

Evo recimo Prototype mi je super igra, ali sam prestao da je igram negde na manje od pola, sta mislis zasto?

Zbog CHECKPOINT-a, a svi znamo da je to konzolaska fora.

Poslednja tri Tomb Raidera nisam odigrao iako sam veliki fan serijala, sta mislis zasto?

Zbog CINEMATIC SEQUENCES-a -- to je ono kad naidje deonica gde moras da pritiskas tastere koje ti igra pokazuje u pravom trenutku, sto je opet konzolaska fora.

Resident Evil 4 sam hteo da igram ali samo posle par minuta mrcvarenja odustao i deinstalirao je, sta mislis zasto?

Zbog ocajnog upravljackog interfejsa, da znam za mouse fix ali i pored toga je upravljanje blago receno odvratno, sto je opet konzolaska fora.

O igrama koje bi na PC-ju imale bolju grafiku da nisu bile konzolni port necu ni da pocinjem.

Zbog nacina na koji konzole svojim pukim postojanjem uticu na kvalitet PC igara ja jednostavno ne mogu da ih tolerisem, i ne razumem ljude koji mogu, a jos manje one koji se na njima igraju.
nalupao si se za medalju.


1.checkpoint konzolashka fora? jel' hotjesh da nabrojim igre za pc koje su to imale pre 15 godina?

2. zove se quick time event a ne tako kako si napisao i to je zaostavshtina iz doba interaktivnih filmova kojih je bilo i u arkadama, i na konzolama, i na pc-u.

3. resident evil 4 ima odlichne kontrole ali na KONZOLI gde je i predvidjen da se igra. pc port je traljav pokushaj da se izvuche josh koja dindzha, bez onog hi-res texture packa je gadniji nego na ps2. ima capcom i dobre portove kao shto je lost planet ali re4 je jedan od najgorih.


poslednji pasus tvog posta je pricha za sebe, netolerantan do krajnjih granica. ljudi se igraju na konzolama jer bi da odigraju krshten rpg, neku akciju koja ima dobre kontrole, neki fight (koje na pc-u mozhesh da izbrojish na prste jedne ruke u poslednjih 10 godina) i da odmore malo od "wow, svaka travka se vidi...wow, pogledaj odraz u vodi" generic fps-ova.

dovoljno je retji: da nema konzola, ne bi bilo pes-a
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Uzeo sam na sebe slobodu (ili obavezu?) da prebacim off-topic postove o konzolama iz teme Predlozi i tako evo nas sada ovde. Temu cu moderisati ja, pa bih sve zainteresovane ucesnike zamolio da recenice poput:

nalupao si se za medalju.
Vise ne koriste u diskusiji ili ce im post biti obrisan u skladu sa pravilom #1.

Dakle, iznesite svoje misljenje, potkrepite ga argumentima, ali ne vredjajte druge ucesnike u diskusiji.

1.checkpoint konzolashka fora? jel' hotjesh da nabrojim igre za pc koje su to imale pre 15 godina?
Nema potrebe osim ako bas insistiras, i ako si siguran da nisu u pitanju portovi sa Playstationa 1 koji je 1994. izasao na trziste.

Ja sam rekao da je checkpoint konzolaska fora zato sto je koncept snimanja pozicije obicno suvise komplikovan za individue koje se igraju samo na konzolama. Zato se igre za konzole najcesce prave sa checkpointima, a nazalost, sve ih je vise za PC.

stalja je rekao "quick save je za nubare".

Ja se ne slazem -- quick save je za svakoga ko zeli da igra igru (i da prestane da je igra!) kad god mu se prohte, a ne na unapred odredjenom mestu.

Checkpoint te tera da iznova prelazis celu deonicu zbog najmanje greske -- meni to nije zabavno, i ne zelim da mi neko vestacki produzava vreme igranja terajuci me da po sto puta ponavljam i ono sto sam presao bez gresaka.

2. zove se quick time event a ne tako kako si napisao i to je zaostavshtina iz doba interaktivnih filmova kojih je bilo i u arkadama, i na konzolama, i na pc-u.
Zovi ga kako god hoces, cinjenica je da ga najvise ima u konzolnim igrama i nazalost sve vise na PC-ju. Da sam hteo da testiram reflekse i prepoznavanje oblika na taj nacin igrao bih Tetris.

3. resident evil 4 ima odlichne kontrole ali na KONZOLI gde je i predvidjen da se igra. pc port je traljav pokushaj da se izvuche josh koja dindzha, bez onog hi-res texture packa je gadniji nego na ps2. ima capcom i dobre portove kao shto je lost planet ali re4 je jedan od najgorih.
I sta si sad ti novo rekao? Samo si potvrdio ono sto ja svo vreme pricam -- konzole ubijaju PC gaming.

poslednji pasus tvog posta je pricha za sebe, netolerantan do krajnjih granica.
To je moje misljenje koje sam nadam se dobro obrazlozio. Svako ima pravo da misli drugacije dokle god ima argumente na svojoj strani.

dovoljno je retji: da nema konzola, ne bi bilo pes-a
Dvanaest godina pre PES-a je postojao Kick Off, prema tome cisto sumnjam da su konzole zasluzne za to sto danas igras PES.
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
@ audiofreak

Jel ti stvarno mislis da bi bio kvalitetan fudbal na PC da nije porta PES ?
Sad da nema Pesa najkvalitetnije bi bila fifa koja je batalila PC i igru razvija do savrsenstva za konzole,a za PC posustaje.Veruj mi da je i pitanje vremena kad ce da i PES prestane za PC

Konzole ubijaju PC gaming zato sto PC gaming ne moze da isprati konzole.
Konzole su jeftinije (gledano na duzi period od 6 meseci ),a i igre su bolje optimizovanije,logican potez je da se izdavacki timovi prebace da rade za konzole.a za pc cisto neki izbacuju reda radi

P.s. nisam fanboy samo kazem cinjenice.poceo sam kao PC gamer a onda se preracunao i video sta mi je isplativije na duze staze.
 
Poslednja izmena:

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
Uzeo sam na sebe slobodu (ili obavezu?) da prebacim off-topic postove o konzolama iz teme Predlozi i tako evo nas sada ovde. Temu cu moderisati ja, pa bih sve zainteresovane ucesnike zamolio da recenice poput:



Vise ne koriste u diskusiji ili ce im post biti obrisan u skladu sa pravilom #1.

Dakle, iznesite svoje misljenje, potkrepite ga argumentima, ali ne vredjajte druge ucesnike u diskusiji.
automatski obrishi svoj post

Nema potrebe osim ako bas insistiras, i ako si siguran da nisu u pitanju portovi sa Playstationa 1 koji je 1994. izasao na trziste.
e sada si me prosvetlio ja sam mislio da je ps izashao juche ili eventualno prekjuche. gotovo sve igre na pc-u a i shire po kompjuterima su imale checkpointe nekada davno pa je sasvim normalno da ih bude i sada u nekim igrama.
Ja sam rekao da je checkpoint konzolaska fora zato sto je koncept snimanja pozicije obicno suvise komplikovan za individue koje se igraju samo na konzolama. Zato se igre za konzole najcesce prave sa checkpointima, a nazalost, sve ih je vise za PC.
sad ti nisi preksrshio pravilo jedan, ma jok...

ne mogu da poverujem da zaista verujesh u to shto prichash, da je nekom komplikovano da snimi...znachi ultimate LOL

u svakom sluchaju, jel' ti slushash sebe, prichash kao da si isprogramirao svaku igru koja je ikad izashla i radio u svakom studiju koji ih je ikada pravio.
samo ponavljash stvari koje si vetj rekao i koje nemaju veze sa istinom.
stalja je rekao "quick save je za nubare".

Ja se ne slazem -- quick save je za svakoga ko zeli da igra igru (i da prestane da je igra!) kad god mu se prohte, a ne na unapred odredjenom mestu.

Checkpoint te tera da iznova prelazis celu deonicu zbog najmanje greske -- meni to nije zabavno, i ne zelim da mi neko vestacki produzava vreme igranja terajuci me da po sto puta ponavljam i ono sto sam presao bez gresaka.
ne, quick save je za svakoga ko kad mu ostane malo healtha snimi i onda uchitava do besvesti dok mu se ne posretji.

gotovo nikad zbog jedne greshke netjesh morati ponovo da igrash, pogotovo u prototype-u.

uglavnom rekao si da je quick save za casual igrache koji se obichno vezuju za konzole, ali eto, izgleda je obrnuto.

Zovi ga kako god hoces, cinjenica je da ga najvise ima u konzolnim igrama i nazalost sve vise na PC-ju. Da sam hteo da testiram reflekse i prepoznavanje oblika na taj nacin igrao bih Tetris.
ovaj deo ne mozhesh da obrazlozhish ni da hotjesh jer je ovo samo subjektivna izjava koju ne mozhesh da potkrepish nikakvim brojevima ili nechim slichnim.


I sta si sad ti novo rekao? Samo si potvrdio ono sto ja svo vreme pricam -- konzole ubijaju PC gaming.
samo izvrtjesh chinjenice. samo dobra volja capcoma ti je uopshte omogutjila da igrash igru koja je pravljena za konzole na pc-u, niko ih nije terao da je izdaju a niti bi propali da nisu. pc je nazhalost postao jedan ogromni "parazit" na kojem vidjamo sve manje onoga shto ga je nekad chinilo neprikosnovenim. to nema veze sa konzolama nego samo sa nedostatkom volje i ideja. daj bozhe da svakih mesec dana vidim neshto genijalno kao world of goo.


To je moje misljenje koje sam nadam se dobro obrazlozio. Svako ima pravo da misli drugacije dokle god ima argumente na svojoj strani.
kao shto sam ti ukazao u mom prethodnom postu, nisi dobro obrazlozhio.

mozhe i moje mishljenje da bude da ne volim bele, plave, zelene ili homosexualce pa ga opet to ne chini ispravnim ili tachnim.


Dvanaest godina pre PES-a je postojao Kick Off, prema tome cisto sumnjam da su konzole zasluzne za to sto danas igras PES.
ponovo chitash onako kako ti odgovara. i pre kick off-a smo imali dve crvene, dve plave i jednu belu kocku i to smo zvali fudbal. gde su sad te kocke i kick off? nema ih naravno.
inache pes je daleko stariji od tog datuma koji si naveo. mrzi me da guglam ali mislim da je pocheo 94-95 na snes-u (super nintendo entertainment system) kao international super star soccer/winning eleven i naravno da ga ne bi bilo da nema konzola i igrali bi "obogaljenu" pc fifu.


za kraj bih zamolio nekog da kompletno obrishe temu jer samo mozhe da baci ljude u rebus ili da ih dovede u zabludu.
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Poslednja izmena:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Jel ti stvarno mislis da bi bio kvalitetan fudbal na PC da nije porta PES ?
Mislim ono sto sam i napisao -- bilo je dobrog fudbala i pre PES-a, a da se nije pojavio PES pojavio bi se neki drugi.

Konzole su jeftinije (gledano na duzi period od 6 meseci ),a i igre su bolje optimizovanije
Konzole jesu jeftinije ali su i slabijih mogucnosti od mid-range, a pogotovo od high-end PC-ja.

Ne vidim zasto se ogranicavas na 6 meseci kada neko ko je recimo novembra 2006. kupio PC sa 8800GTX jos uvek moze da igra sve najnovije igre sa istim.

Igre bi mogle i za PC da budu optimizovane (neke i jesu), to nije stvar platforme vec game developera.

automatski obrishi svoj post
Prvo si mi rekao da sam se nalupao za medalju, na sta sam ti lepo skrenuo paznju da to nije nacin za diskusiju. Sada mi se obracas naredbodavnim tonom -- odmori se 3 dana pa se vidimo kad budes malo hladnije glave.

sad ti nisi preksrshio pravilo jedan, ma jok...
Nisam. Lepo sam rekao da su checkpointi jednostavniji za ljude koji se igraju samo na konzolama. Namerno sam podvukao "samo".

ne mogu da poverujem da zaista verujesh u to shto prichash, da je nekom komplikovano da snimi...znachi ultimate LOL
Mislim da ces se sloziti da rukovanje racunarom pa cak i igranje na njemu zahtevaju malo veci IQ nego konzole koje su "plug and play".

ne, quick save je za svakoga ko kad mu ostane malo healtha snimi i onda uchitava do besvesti dok mu se ne posretji.
Ne znam kako ti, ali ja se snimam samo kad imam dobar health.

gotovo nikad zbog jedne greshke netjesh morati ponovo da igrash, pogotovo u prototype-u.
Mislim da nisam jedini koji ce ti reci suprotno, znam bar dvojcu koji su odustali iz istog razloga, a to je prisilno igranje cele deonice iz pocetka.

uglavnom rekao si da je quick save za casual igrache...
Quick save je za ljude koji ne vole da gube vreme i koji od igre ocekuju da ih drzi sadrzajem a ne ponavljanjem.

ovaj deo ne mozhesh da obrazlozhish ni da hotjesh jer je ovo samo subjektivna izjava koju ne mozhesh da potkrepish nikakvim brojevima ili nechim slichnim.
Sta tu ima da se obrazlaze? Taj sistem igranja od tebe ocekuje da prepoznas oblik (slovo) i da pritisnes odgovarajuci taster. To je imao i Tetris pre 25 godina.

Za mene je igra nesto gde ja imam kontrolu nad tokom dogadjaja, a ne kada mi racunar naredjuje kad sta da uradim.

Tema ostaje, ali vas molim da diskutujete civilizovano. Nemam nista protiv da cujem tudje misljenje i argumente ali ne na "darkado" nacin.
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Ne vidim zasto se ogranicavas na 6 meseci kada neko ko je recimo novembra 2006. kupio PC sa 8800GTX jos uvek moze da igra sve najnovije igre sa istim.
A taj 8800GTX je tad platio an arm and a leg

Igre bi mogle i za PC da budu optimizovane (neke i jesu), to nije stvar platforme vec game developera.
lakse je za developere,a i isplativije (imajuci u vidu da se na PC manje vise svaka zastita razbije) da prave samo za konzole,nego i za PC.Cast izuzecima
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
A taj 8800GTX je tad platio an arm and a leg
To je tacno, ali danas moze mnogo lepse igre da igra na PC sa 8800GTX nego sa recimo PS2. Razvuceno na 3 godine to i nije neka investicija. Uopste malo me nerviraju komentari ljudi koji kazu da se PC hardver mora menjati na 6 meseci. Mislim da je to preterivanje.

lakse je za developere,a i isplativije (imajuci u vidu da se na PC manje vise svaka zastita razbije) da prave samo za konzole,nego i za PC.Cast izuzecima
To je nazalost tacno. Ali sa druge strane ima igara kao npr. Tombraider 1 koja se prodavale u milionskom tirazu bez obzira na to sto je zastita bila razbijena jer je jednostavno igra bila dobra.
 
S

stalja

Guest
To je tacno, ali danas moze mnogo lepse igre da igra na PC sa 8800GTX nego sa recimo PS2. Razvuceno na 3 godine to i nije neka investicija. Uopste malo me nerviraju komentari ljudi koji kazu da se PC hardver mora menjati na 6 meseci. Mislim da je to preterivanje.
Definiši to lepše.

Mislim da ces se sloziti da rukovanje racunarom pa cak i igranje na njemu zahtevaju malo veci IQ nego konzole koje su "plug and play".
Plug and play je loš zbog?

Zaglupljuje?
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Definiši to lepše.
Vizuelno i kako god hoces. Pritom, vise novih naslova ima koji mogu da se igraju na 8800GTX nego onih koji mogu na PS2.

Plug and play je loš zbog?

Zaglupljuje?
Nisam rekao da je PNP los nego da pruza manji intelektualni izazov, odnosno da je linija manjeg otpora, a checkpoint sistem je po mom misljenju deo tog PNP mentaliteta.

Uostalom:

Murphy's Law je napisao(la):
Build a system that even a fool can use and only a fool will want to use it.
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
To je tacno, ali danas moze mnogo lepse igre da igra na PC sa 8800GTX nego sa recimo PS2. Razvuceno na 3 godine to i nije neka investicija. Uopste malo me nerviraju komentari ljudi koji kazu da se PC hardver mora menjati na 6 meseci. Mislim da je to preterivanje.
Za te pare je u Novembru 2006 mogao da uzme xkutiju 360.Veruj mi meni je to bolja investicija :) porediti sa PS2 nije bas merodavno,jker je dvojka verovao ili ne izasla 2000 godine :) . jedino kad je to isplativo [za graficku i ostale komponente u PC ],jeste ako nekom treba masina zbog posla,tipa radi neki render ili tako nesto pa ono mora da ima zmaja.

btw audio jel se igras na tastaturi ili na gamepadu ?
 
S

stalja

Guest
Vizuelno i kako god hoces. Pritom, vise novih naslova ima koji mogu da se igraju na 8800GTX nego onih koji mogu na PS2.
I dalje nisi definisao lepše, sem što si mi spominjao lepotu tekstura. Ja imam mišljenje gde više cenim gameplay i zabavu nego njihanje palmi ili texture pack :)

Koliko je igara bilo vredno 550 evra bacanja tada koliko je koštao 8800gtx?
Da li bi on mogao da mi tera sve igre na 24" danas?

Nisam rekao da je PNP los nego da pruza manji intelektualni izazov, odnosno da je linija manjeg otpora, a checkpoint sistem je po mom misljenju deo tog PNP mentaliteta.

Uostalom:
Znači dozvoljeno je vređati osobu koju aposlutno briga da se cima sa crackovima, drajverima i windowsom i kojekakvim patch-evima, već samo oće da se igra? A checkpoint isto prestavlja manje intelektualni izazov nego quick save.

Pravilo 1 my ass :)
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
porediti sa PS2 nije bas merodavno,jker je dvojka verovao ili ne izasla 2000 godine :)
Ja sam to naveo kao primer zato sto kad god se potegne rasprava PC .vs. konzole uvek je argument konzolasa kako su konzole "dugotrajnije" od PC hardvera.

btw audio jel se igras na tastaturi ili na gamepadu ?
Tastatura + mis.

I dalje nisi definisao lepše, sem što si mi spominjao lepotu tekstura. Ja imam mišljenje gde više cenim gameplay i zabavu nego njihanje palmi ili texture pack :)
I ja vise cenim dobru igru (prica, atmosfera) nego sminku ali bitan je i ukupan utisak.

Koliko je igara bilo vredno 550 evra bacanja tada koliko je koštao 8800gtx?
Ono sto ja pokusavam da kazem je da onome ko i danas koristi taj 8800GTX to nisu bacene pare.

Problem je sto vecina nas voli da uvek ima najnoviji hardver u masini i onda za nas zaista nista nije isplativo u poredjenju sa konzolom -- ne smes da donosis zakljucak o isplativosti na osnovu nacina na koji ti licno nesto koristis.

Da li bi on mogao da mi tera sve igre na 24" danas?
Da li ti konzola stara tri godine tera sve igre na 24"?

Zar nisi rekao da ti je bitan gameplay i zabava, a ne izgled i snaga?

Znači dozvoljeno je vređati osobu koju aposlutno briga da se cima sa crackovima, drajverima i windowsom i kojekakvim patch-evima, već samo oće da se igra?
1. Osoba koja kupuje igre za PC se ne cima sa crackovima isto kao sto se ni osoba koja kupuje igre za konzole ne se cima sa mod cipovima i crackovanim firmverima.

2. Osoba koja hoce samo da se igra na PC se ne cima sa Windowsom, a sa drajverima se cima koliko i svi ostali korisnici PC-ja.

Ono sto sam ja time hteo da kazem je sledece -- checkpoint sistem je jednostavniji za "upotrebu" i kao takav vise odgovara ljudima koji traze jednostavnost i zbog toga kupuju konzole.

Kako ti to dalje tumacis i sta dalje izvlacis iz toga to je vec tvoj problem.
 
S

stalja

Guest
Ja sam to naveo kao primer zato sto kad god se potegne rasprava PC .vs. konzole uvek je argument konzolasa kako su konzole "dugotrajnije" od PC hardvera.
Pa imaš i dan danas naslova koji su dobri. Eno pitaj micrija kad završi sa igranjem, a ima dobar hw za igre :D

audiofreak je napisao(la):
Tastatura + mis.
Za neke igre joypad je milina, kao npr fudbal.

I ja vise cenim dobru igru (prica, atmosfera) nego sminku ali bitan je i ukupan utisak.
Naravno next gen konzola ne može ovo da ispuni i završavam sa sarkazmom.

Ono sto ja pokusavam da kazem je da onome ko i danas koristi taj 8800GTX to nisu bacene pare.
Tad su bile bačene. Ljudi su se igrali super na 8800gts ili 7900gto, a i manje je bolelo to da daš tolike pare da bi igrao crysis ,,u full-u".


Problem je sto vecina nas voli da uvek ima najnoviji hardver u masini i onda za nas zaista nista nije isplativo u poredjenju sa konzolom -- ne smes da donosis zakljucak o isplativosti na osnovu nacina na koji ti licno nesto koristis.
Ja ne navodim sebe kao lični primer, već imamo prostu situaciju:

Kupim konzolu i budem miran par godina.
Kupim pc i budem spreman na kompromis posle nekog vremena, zato što izmisle 5 novih shadera i 40% jaču kartu za 5fps-a više.

Kod konzole sam sa kompromisom to rešio odmah, ali igre koje se isporučuju za istu su perfekno odrađene i nemaju pad preformansi.

Da li ti konzola stara tri godine tera sve igre na 24"?
Igre koje su namenjene za konzolu, teraju i to u 1080i [naravno one koje su za to namenjene, upscale ne računam.]

Zar nisi rekao da ti je bitan gameplay i zabava, a ne izgled i snaga?
Ja imam 24" monitor i oću da se igram na njemu kako dolikuje. Kod konzole to rešim kupovinom iste, a košta ko napredna grafička.

Koliko košta PC koji radi isti posao?

1. Osoba koja kupuje igre za PC se ne cima sa crackovima isto kao sto se ni osoba koja kupuje igre za konzole ne se cima sa mod cipovima i crackovanim firmverima.
Ja kupim mod čipovanu konzolu, stavim disk i igram se.
Iju al' je to komplikovano!

2. Osoba koja hoce samo da se igra na PC se ne cima sa Windowsom, a sa drajverima se cima koliko i svi ostali korisnici PC-ja.
Ja stavljam drajvere na pc kad moram. Radim sa 3D programima i drajver od pre par meseci mi radi posao.

Dovoljno je videti change log kod Ati ili Nvidia drajvera, gde se najviše navode bolje preformanse prvenstveno za igre.

Ono sto sam ja time hteo da kazem je sledece -- checkpoint sistem je jednostavniji za "upotrebu" i kao takav vise odgovara ljudima koji traze jednostavnost i zbog toga kupuju konzole.
Pa ja bih pre rekao da zahteva veći intelektualni napor. Quick same sam žargonski rekao da je za ,,nubare" iz prostog razloga gde ti konstantnom metodom pokušaja prelaziš težu deonicu, a to može svako.

Kako ti to dalje tumacis i sta dalje izvlacis iz toga to je vec tvoj problem.
Pa ja vidim da vređaš, a ti to tumači kako god oćeš. Lepo si u predlozima da ne želiš kozole na forumu i šta dalje ima da se priča.

Još citiraš marfijev zakon gde vređa ljude koji hoće nešto prosto.
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
Ja sam to naveo kao primer zato sto kad god se potegne rasprava PC .vs. konzole uvek je argument konzolasa kako su konzole "dugotrajnije" od PC hardvera.
pa jeste dvojka je trajala 8 godina sto moras priznati je odlicna investicija.generalno ja sam moju kupio u januaru 2003 i trajala mi je do januara 2008.platio sam je 230 e . ne verujem da bi neki pc mogao za 3,4 puta vise novca tad,da mi pruzi toliko puno i da traje toliko dugo.

sad je vec aktuelna trojka tako da ako cemo pravo poredjenje ne verujem da jedan pc procesor gamera moze da se poredi sa pc procesorom trojke.


a dobra prica i utisak.pa ako budes u prilici na nekoj trojci,probaj uncharted :) verujem da ce ti se dopasti igra.a i grafika je super
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Ja na konzole gledam kao na igracku koja sluzi za igranje kad ti nalete ortaci. Fuca, tabacina, ali mi nikako nisu nesto sto moze sluziti za ozbiljno igranje. Pre svega kako dobar FPS odigrati bez misa i tastature? Onda neki kvalitetan RPG itd.
Lepo je kod konzola sto sve radi savrseno bez stelovanja, ali to ima jednu manu. Od izlaska do zalaska na toj konzoli kvalitet grafike bice isti, a na PC-u ako unapredis HW mozes videti za taj razmak godina poboljsanu grafiku.
Ono sto mene kao fana PC igara nervira je sve veci broj portova sa konzola na PC. Sto i dovodi do toga da sada poredimo konzole i ultimativnu platformu, jer nas developeri ne snabdevaju novim naslovima ekskluzivno pisanim i optimizovanim za PC, a na PC-u igre mogu da ponude mnogo vise nego na konzolama.
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
sve to stoji,ali nisu bezveze se prebacili developeri da izdaju za konzole.tako ili ces da igras portove ili probas original.pc polako ali sigurno izumire kao igracka platforma osim mozda za mmorpg i rpg.za fps analog je cudo,treba ti malo vise vremena da se naviknes,ali posle ne bi pogledao misa u oci :)

P.S. Sto je darkado banovan ?
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
sve to stoji,ali nisu bezveze se prebacili developeri da izdaju za konzole.tako ili ces da igras portove ili probas original.pc polako ali sigurno izumire kao igracka platforma osim mozda za mmorpg i rpg.za fps analog je cudo,treba ti malo vise vremena da se naviknes,ali posle ne bi pogledao misa u oci :)

P.S. Sto je darkado banovan ?
Da je analogni kontroler dobar za FPS turniri bi se igrali bez misa ;)
A darkado je banovan na 3 dana zbog nepostovanja pravila, to je u nekom prethodnom postu objasnio audiofreak.
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
sve to stoji,ali nisu bezveze se prebacili developeri da izdaju za konzole.tako ili ces da igras portove ili probas original.pc polako ali sigurno izumire kao igracka platforma osim mozda za mmorpg i rpg.za fps analog je cudo,treba ti malo vise vremena da se naviknes,ali posle ne bi pogledao misa u oci :)
a znas zasto se prebacuju na konzole? zbog para. mnogo vise para mozes da uzmes od debelih amerikanaca preko konzola. i zato i prave igre za debile (nikoga ne vredjam) toliko ih pojednostavljuju inace ce onaj debeli amerikanac sa iq50 malo sutra da ih kupi. za pc imas pirateriju, na konzolama ne bas toliko, ali kada sve lepo predje na konzole, e onda ce i tamo preci piraterija i nema vise para. zato muzi sada sto vise mozes. 50€ za igru, ma da... dacu im malo sutra. kada ne bude igara na pc necu se ni igrati. a sto se tice igara na dzojpedu nogu reci samo lol... a fudbal... idi napolje igraj pravi fudbal. a fps i dzojped double lol.


e da zaboravih ono glavno... na pcu mozes da zaradis novac, na konzoli samo ga izgubis.
meni se svaka komponenta u pc_ju dosad isplatila. tako da ne zalim sto sa potrosi novac na hardware. pretpostavljam da se i vama ps3 isplati (mada ne znam kako osim ako nemate igraonicu)
 
Poslednja izmena:

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
slazem se u potpunosti,osim za fps i dzojstik.probajte ljudi killzone :)

a mozes da zaradis i na konzolama , ima jakih isplativih turnira svake nedelje (konkretno pes) :) a i od organizacije samog turnira ne prodjes lose :)

manje vise najcesce pes i igram sa ljudima sa kojima igram pravi fudbal u balonu.dobar je pravi , al igra se i pes :)

btw ilidane jel bi se igrao na pc ali da ne postoji piraterija.da li bi placao original 50 e ?
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Za neke igre joypad je milina, kao npr fudbal.
Stoji, ali ja ne igram fudbal na racunaru ili konzolama -- iskreno pre bih ga igrao sa drustvom u nekoj sportskoj sali ili na terenu jer je to jedna od retkih igara koju zaista nije neophodno simulirati jer je lako dostupna svima za razliku od recimo simulacije upravljanja svemirskim brodom.

Ja ne navodim sebe kao lični primer, već imamo prostu situaciju:

Kupim konzolu i budem miran par godina.

Kupim pc i budem spreman na kompromis posle nekog vremena, zato što izmisle 5 novih shadera i 40% jaču kartu za 5fps-a više.

Kod konzole sam sa kompromisom to rešio odmah, ali igre koje se isporučuju za istu su perfekno odrađene i nemaju pad preformansi.
Mene samo zanima zasto si beskompromisan samo kada je PC u pitanju, a pristajes na budjavu grafiku i kontrole na konzoli?

Igre koje su namenjene za konzolu, teraju i to u 1080i [naravno one koje su za to namenjene, upscale ne računam.]
Koliko je konzolnih igara koje zaista imaju rezoluciju (teksture, geometrija) za 1920x1080?

Ja imam 24" monitor i oću da se igram na njemu kako dolikuje. Kod konzole to rešim kupovinom iste, a košta ko napredna grafička.
4890 sa 1GB RAM-a je napredna graficka, koju konzolu mozes da kupis za te pare?

Ja kupim mod čipovanu konzolu, stavim disk i igram se. Iju al' je to komplikovano!
Super, onda uopste nemas sta da trazis u daljoj diskusiji jer ne predstavljas realan primerak konzolnog igraca zato sto ne kupujes originalne igre koje su znacajan deo troska posedovanja konzole.

Nije ni cudo sto ti se vise isplati konzola -- (konzola + original igre) > (PC + original igre).

Pa ja bih pre rekao da zahteva veći intelektualni napor. Quick save sam žargonski rekao da je za ,,nubare" iz prostog razloga gde ti konstantnom metodom pokušaja prelaziš težu deonicu, a to može svako.
Prosto ne verujem koliko neki ljudi ne kapiraju -- poenta je da cu ja verovatno preci bossa iz prvog ili drugog pokusaja, ali ne zelim da zbog toga prelazim ponovo sve sto sam vec odigrao korektno pola sata pre toga.

Još citiraš marfijev zakon gde vređa ljude koji hoće nešto prosto.
Ne, nego citiram Marfijev zakon koji govori da proste stvari uglavnom koriste prosti¹ ljudi.

tako ili ces da igras portove ili probas original
Problem je sto je taj original na konzoli daleko losiji nego sto bi bio original da je pravljen za PC, a nekad je cak slabiji i od porta. Pritom, svi ti developeri koji su "presli" na konzole i dalje razvijaju igre na PC-ju -- ja bi ih najradije naterao da rade i razvoj na konzoli, a da PC ne smeju ni da pipnu licemeri.

¹-prost kao jednostavan, ne kao prostak
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.812
Rezultat reagovanja
3.247
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 4070super founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
Vrh