• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Origin/EA support - iskustvo

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Elem, pre 7 dana stiže mi mail od Origina, sa sledećim sadržajem:

Hello Russki_BOIN,

To make sure your account information stays accurate and secure, we'll check in with you whenever something changes. On August 7, 2014 2:55:18 PM GMT, the email address linked with Your Origin Account was changed to:

[email protected].

Is this correct? If it is, please check the email address above to finish verifying your email.

If you never made this change, please click here to change your email address back and change your password. If you need additional assistance, please contact Origin Help.

Thanks,
The Origin Team
U prvi mah pomislim ovo se neki spam provukao (stizalo mi je slično i od Blizzarda pa je bilo fake), ali ne lezi vraže uzmem ja da se ulogujem u moj Origin account kad ono kaže email/pass ne valjaju. Na sreću imao sam opciju za reset passworda što sam i odradio.

Ovako je izgledao, mail za potvrdu reseta:

Приветствуем вас, Russki_BOIN.

Это письмо отправлено вам, так как вы запросили сброс пароля от своей учетной записи Origin. Если вы не запрашивали сброс пароля, вы можете просто проигнорировать это письмо без какой-либо угрозы для безопасности вашей учетной записи.

Чтобы выбрать новый пароль и завершить операцию, пожалуйста, пройдите по ссылке ниже:

https://signin.ea.com/p/web/resetPassword?state=confirmed

Вы можете изменить пароль в любое время в клиенте Origin. Нажмите Origin > Настройки приложения... > Сменить пароль.

Спасибо.
Команда Origin
Gledam fino deran što je odlučio da mi hakuje account je već promenio i jezik. Odradim ja reset, vrnem na English. Sekund posle toga stiže novi mail, sad deran što se upustio u hakovanje hoće reset, e prc :d

Rekoh dobro promenio sam pass, imam pristup svom account-u rešeno, e šipak. Deran je promenio moj ID u Russki_BOIN, a real name je promenio u Николай Бегунов, sad verovatno mislite šta je problem promenim nazad na moje podatke i rešena stvar. E bila bi da on nije postavio svoj security question na koji ja ne znam odgovor, a bez odgovora ne mogu da promenim stavke iznad (da znam moj je prospust što nisam stavio pitanje, ali kad sam se registrovao nije bilo obavezno, a nisam mislio da će mi trebati, iskreno).

I sad kreće moje veselje sa supportom, prvo sam kontao da imaju neki mail za support, ali nema. Imaju "help centar" koji je bolje rečeno prošireni FAQ, no jedna od opcija je "contact us", na koju kad klikneš dobiješ wizard gde popuniš neka pitanja vezana za problem i posle se pojavi opcija "Call Me", samo ima jedan mali problem sa tom opcijom jedini brojevi na koje zovu su US/Canada :d

Pošto "Help centar" nije urodio plodom registrujem se na njihov form poznatiji kao "Answer HQ" i postavim temu gde opišem šta se desilo i šta je moj problem.

Nedugo posle javlja se neki od modova i upućuje me na "help centar". Ja mu odgovaram da sam probao sa "help centrom" i da nije urodilo plodom. I dodam da pored poziva u njihovom tutorijalu stoji da treba da bude i opcija za live chat, ali da se meni pojavljuje samo poziv.

Posle malo čekanja oglasio se neki drugi mod (rekao bi senior) sa sledećim odgovorom:

@Russki_BOIN Hi,

For compromised accounts, we require a call, as live chat will not be able to assist you. This is the reason why it will not be offered as a contact option. I understand that this unfortunately costly based upon where you are calling from. You could instead try setting your region to the UK instead as this might be slightly cheaper than a call to America.

Cheers,
Nils
Gledam kakve veze ima na kom mi regionu stoji, pa ne zovem ja njih nego EA treba da zove mene, al ajde da se ne pravim pametan, promenim u Originu region na UK, odradim wizard opet i gle čuda opet samo US i Canada brojevi. I da se razumemo ne brojevi za poziv, nego prazna polja gde treba da uneseš svoj broj i odabereš da li si iz US ili Canada.

Odgovorio sam im da promena nije urodila plodom i pitao da li postoji neka druga opcija da se ovo reši, jer kao da bi mi otključali account treba da potvrdim da je stvarno moj, i traže moj datum rođenja (onaj koji sam uneo kad sam se registrovao) i serijski broj od neke igre iz kolekcije. Ja obe stvari imam, ali nemam gde da ih dostavim, prosto mi je neverovatno da nemaju neki e-mail za support.

Tako da ako imate Origin account pazite da vam neko ne upadne u njega ko meni jer ste ga na***ali, ako budete morali da se naganjate sa EA support-om.

Sretna okolnost je što ja i dalje imam pristup svim mojim igrama, ali sam do daljnjeg Russki_BOIN na Origin-u...

Ja sam mislio da je Ubisoftov support loš, ali sad kad pogledam, jesu smarali sa razmi potpitanjim i potvrdama, ali su na kraju odradili posao (i to sve preko e-maila WOW), tako da jedan veliki thumbs down za EA i Origin.


:wave:
 

Dexter013

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.06.2013.
Poruka
5.685
Rezultat reagovanja
332
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dark Knight
CPU & cooler:
Ryzen 7600x 5ghz + Aorus800
Motherboard:
AM5 MSI tomahawk B650
RAM:
32gb DDR5, 2x16GB 6400MHz kingston fury
VGA & cooler:
RTX 4070ti Gianward OC
Display:
Philips 32 / 2K / 1440p / 75hz
HDD:
Crusial ssd 500 gb + 500 gb Samsung HDD + Samsung 1TB ssd 870 evo
Sound:
default
Case:
Coller Master MASTERCASE H500 RGB window
PSU:
Corsair CX 850w M
Optical drives:
None
Mice & keyboard:
Logitech Hyperion + Natec RX22
Internet:
Optika MTS 500/160
OS & Browser:
Win 11 x64 PRO Legalan bato...
Other:
TV LG 55 4k
Auuu kakva peripetija...
Igras nesto online pa pazaris originale?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
BF4 sam dobio uz grafiku, BF3 su davali free nedavno, NFS World sam igrao neko vreme, Sims2 kolekcija je isto bila free nedavno, većinom su mi free igre na nalogu, ali opet. Vezao sam taj BF4 za taj nalog nisam ga još probao iskreno jer nisam baš neki FPS igrač, al ko zna možda mi se svidi ;)

Sve u svemu ne kontam ih, da ne žele da izađu u susret nekako, nego odgovaraju kao roboti...
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Iz Origina imas opciju live chata i ako stvarno znas datum rodjenja, kao i serijske brojeve obicno vracaju nalog za par minuta. Nikakvi mailovi, nikakvi dopisi isl nije potrebno.

Naravno osim sigurnosnog pitanja, sada u nalogu imas opciju da ako neko pokusa da se loguje na tvoj nalog sa drugog racunara da tebi na mail/telefon stize verifikacioni kod koji se mora uneti pored sifre da bi se moglo logovati, tako da tu opciju ukljuci pod obavezno.

Sve u svemu, Origin cesto hakuju i vec je jedno 10-tak puta je u 2 godine na pojedinim sajtovima izlazio spisak gomile korisnickih imena/sifri, tako da je redovna promena sifre obavezna.Mada sa ovim verifikacionim kodovima si poprilicno siguran, ako ti provale sifru, osim ako ne provale i nacin generisanja kodova so je vec manje verovatno.
 
Poslednja izmena:

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Eto već sam više saznao nego od njihovog support-a ;)

Gde je tačno opcija za live chat? I da video sam sad da ima i verifikacija preko telefona što ću vrlo verovatno da aktiviram.
 

ThePocetnik

Moderator
Učlanjen(a)
30.03.2009.
Poruka
5.087
Rezultat reagovanja
25
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
HP Pavilion - 14-ce0008nm
CPU & cooler:
Intel Core i7 5820K feat NiC L32
Motherboard:
ASRock X99 WS
RAM:
4x8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury
VGA & cooler:
Sapphire Pulse 580 4GB
Display:
Dell 2312HM i AOC G2460PF
HDD:
Seagate 3TB, WD Red 3TB, Samsung F3 1TB, Samsung 850 EVO 500GB, HP EX900 512GB, Intel M.2 SSD 6000p
Sound:
Asus Xonar U7 feat Logitech X-530 / Corsair Vengeance 1500 / Superlux HMC631
Case:
Corsair Carbide 500R
PSU:
EVGA SuperNova G3 750W
Optical drives:
LiteOn iHAS124 / ASUS SBW-06D2X-U
Mice & keyboard:
RedDragon Kala i A4Tech V7 Bloody
Internet:
SBB
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64
Other:
PS3 Ultra slim 500GB / Shuttle XS35V4
Vidi, sada ladno ne mogu da nadjem tu opciju za live chat u klijentu, ali znam da je jedno vreme bila tu.

U vreme BF3 bete, chat je bio zapljusnut zato sto onima koji su preorderovali BF3 nije stigao beta kljuc, pa su tada resili da ga "sakriju" na sajtu i mogao si da mu pristupis samo ako si podesio da si na support.ea.com odabrao da si iz Amerike/UK i da trazis da resis problem sa nekom najnovijom igrom i tada se iz web browsera javila mogucnost live chata, a posle su to integrisali u Origin klijent. A sada, koliko vidim, ga vidim vise nema (nisam dugo vreme koristio live chat, nije mi ni trebalo, te nisam zapazio da je ta opcija "nestala" iz klijenta).

Imao je ortak pre 2 meseca problem sa nalogom pa cu ga pitati preko kojeg linka je dosao do live chata. Naravno na live chatu rade Indijci, i neki bas slabo "pricaju" engleski, ali su opet bolji nego oni sto odgovaraju na mailove isl.
 

MadScientist

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.08.2014.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MadFX
CPU & cooler:
AMD FX-6300, 3.50GHz BOX Black Edition 32nm
Motherboard:
Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM:
DDR3 4GB 1600MHz Elixir CL11
VGA & cooler:
AMD Radeon R7 250X 2Gb DDR5, stock cooler
Display:
BenQ G2010WA, 20.1 "
HDD:
Hitachi 160Gb, WD 320Gb
Case:
Blueberry Cn 863Bk
PSU:
500W LC Power LC500H-12 V2.2
Optical drives:
LG 20X
Mice & keyboard:
Sbox gaming set KM-10
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64bit
I ja u poslednje vreme dobijam brdo tih mailova da neko "neovlašćeno" koristi neki od mojih naloga, obično se nisam ni obazirao na to dok mi nisu oteli PayPal nalog i promenili password i security question. Mada sve je rešeno posle 20 minuta nakon što sam kontaktirao ljude :)

Sa Originom imam zanimljivu priču. Pre nekih mesec dana sam hteo da napravim nalog da bih dobio besplatnu igru Sims 2. Nakon što sam sve popunio za registraciju izbacilo mi je poruku da moja web adresa je već iskorištena za registraciju, pa sam odabrao restart šifre. Sve je proteklo Ok. a kad sam ušao u "my games" tamo je bila igra Battlefield 3 :balavim:

Igra je full, nije demo ili šta već, koliko znam do sad nisu delili besplatno Battlefield 3, tako da iskreno nemam pojma kako sam je dobio, ni kad sam se uopšte tamo registrovao.
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Delili su BF3 bespaltno nešto pre Sims2 ;)
 

MadScientist

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
15.08.2014.
Poruka
87
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MadFX
CPU & cooler:
AMD FX-6300, 3.50GHz BOX Black Edition 32nm
Motherboard:
Gigabyte GA-970A-DS3P
RAM:
DDR3 4GB 1600MHz Elixir CL11
VGA & cooler:
AMD Radeon R7 250X 2Gb DDR5, stock cooler
Display:
BenQ G2010WA, 20.1 "
HDD:
Hitachi 160Gb, WD 320Gb
Case:
Blueberry Cn 863Bk
PSU:
500W LC Power LC500H-12 V2.2
Optical drives:
LG 20X
Mice & keyboard:
Sbox gaming set KM-10
OS & Browser:
Windows 7 Ultimate 64bit
OK. možda su i sami ubacili Battlefield 3 na moj nalog, ali i dalje se ne sećam da sam se uopšte tamo registrovao, nemam ni mail o potvrdi registracije, ništa :nuts: Kako god bilo, imam Battlefield 3 i nije mi se svideo, previše kratka kampanja :d
 

ZiZ0

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Poruka
647
Rezultat reagovanja
11
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel I5 4690K
Motherboard:
MSi Z97 Gaming 5
RAM:
Exceleram White 2x4GB + Kingston Fury 2x8GB
VGA & cooler:
Asus GTX 980 Strix
Display:
Dell U2312HM
HDD:
WD Caviar Black 1TB + SSD Samsung Evo 250
Sound:
Kingston HyperX Cloud 2
Case:
Fractal Design XL R2
PSU:
Cooler Master GX 750W 80+
Mice & keyboard:
Sharkoon Darkglider & E-BLUE K729
Pa ti igraj onda Multiplayer :D
 

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Davali su BF3, uzeo sam ga i ja za dz.

@Vujo isto je za verifikacioni kod i kod SWTOR-a, bez toga moze da se cese samo. Po meni je to ok jer i ako hakuje i zna sifru i user, opet ne moze da se uloguje bez koda koji je uvek promenljiv i koji stize na tvoju mail adresu.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Takvi podaci dolaze do sajtova koje napomenu pocetnik, putem malware-a, tj. RAT-ova. Morate disejblovati javu na browseru i samo je aktivirati na proverenim sajtovima koji je zahtevaju. Java driveby je skripta koja vam mune virus bez vaseg znanja, ne morate nista skidati itd, i naravno pokupi sve zivo sa racunara, i brojeve kreditnih kartica ako kupujete (za to iskreno preporucujem neki safe racunar ili tablet, samo za takve potrebe).
 
Vrh