• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi zakon o bezbednosti u saobraćaju.

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kazne za vozače koji nemaju Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi i do 50.000 dinara

Vozači koji posle 10. decembra ove godine ne budu u vozilu imali formular takozvanog Evropskog izveštaja o saobraćajnog nezgodi (European Accident Report) platiće kaznu i do 50.000 dinara.

Evropski izveštaj o saobraćajnim nezgodama, koji će se ubuduće izdavati uz polisu autoosiguranja, standardni je obrazac koji se koristi u celoj Evropi i validan je umesto policijskog izveštaja u slučaju jednostavnijih saobraćajnih nezgoda (bez povređenih i poginulih, kao i u slučaju manje materijalne štete).

Učesnici treba da popune pitanja koja sadrži ovaj obrazac i da ga potpišu i predaju društvu za osiguranje koje je u obavezi da plati štetu.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
šta ima da mi škripi i šta ima da gledam ako mi je zeleno na pješačkom?
Udario troje na pešačkom prelazu
10. decembar 2009. | 14:52 | Izvor: Tanjug
Kruševac -- Dejan D. (28) vozeći automobil "audi" na pešačkom prelazu u Kruševcu naleteo je na tri osobe i jednoj od njih naneo povrede opasne po život, saopštio je MUP.

Osim Svetlane P. (58) koja je zadobila teške telesne povrede opasne po život, povređeni su i pešaci Manuela P. (45) i Ognjen P. (63), koji su zadobili lake telesne povrede, saopštila je Policijska uprava u Kruševcu. Policija navodi da se saobraćajna nesreća dogodila desetak minuta pre ponoći.
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Veće su šanse da me pokupi na trotoaru, a tamo smijem slušati muziku. To je poenta, taj dio zakona je besmislen, samo hoće da glume neku strogoću.
 

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
Kazne za vozače koji nemaju Evropski izveštaj o saobraćajnoj nezgodi i do 50.000 dinara

Vozači koji posle 10. decembra ove godine ne budu u vozilu imali formular takozvanog Evropskog izveštaja o saobraćajnog nezgodi (European Accident Report) platiće kaznu i do 50.000 dinara.

Evropski izveštaj o saobraćajnim nezgodama, koji će se ubuduće izdavati uz polisu autoosiguranja, standardni je obrazac koji se koristi u celoj Evropi i validan je umesto policijskog izveštaja u slučaju jednostavnijih saobraćajnih nezgoda (bez povređenih i poginulih, kao i u slučaju manje materijalne štete).

Učesnici treba da popune pitanja koja sadrži ovaj obrazac i da ga potpišu i predaju društvu za osiguranje koje je u obavezi da plati štetu.
ahahahaahahah, 9 miliona evra ako pepeljara nije isprazhnjena
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.946
Rezultat reagovanja
142
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Ko izdaje taj formular? Onaj ko je osigurao od autoodgovornosti ili bilo koja osiguravajuca kuca?
 

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Ovaj zakon samo izaziva sve vecji gnev prema meni/drugim vozacima i pored toga sto cje sigurno smanjiti broj zrtava, drasticno cje povecjati mrznju ljudi prema policiji,sada cje ih i oni koji ih do sad nisu mrzeli zamrzeti.Koliko sam se nadao da cje novi zakon biti rigorozan,jer stvarno ima previse bahatih vozaca,toliko sad,citajucji i "studirajucji" ovaj novi zakon shvatam da njima(onima koji su pisali) nije poenta da smanje nesrecje na ulicama vecj samo da uzmu pare,u dosta slucajeva na jako bezobrazne nacine...Bojkotovacju i pljuvacju ovaj zakon sve dok drotovi ne budu odgovarali za neosnovana prelazenja na crveno sluzbenim vozilom,paljenje rotacije bez razloga i kurcenja.Pa kad nekom od njih odrede suspenziju zato sto se bezobrazi onda cju sam (ako do tad i dalje budem bio moderator) da editujem ovaj svoj post i da napisem da sam jeo go*na i da moze bilo ko od vas da me pljune u lice.A do tada...

Sto se tice zatamljenih stakala,koji god auto budem kupio ima da im stavim mrtvacki zatamljena stakla,prava,kvalitetna zatamljena stakla ne reflektuju spoljasnju svetlost ni malo,tako da se uklapaju u onaj clan,a i ako se ne uklapaju opet cju da ih stavim,kazneni poeni isticu posle god dana,tj resetuju se,pa onda idemo ponovo :D
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Sada podržavam sve stroge zakone. Što se tiče Zakona o saobraćaju, ja imam realni razlog da se plašim jedino blagog prekoračenja brzine (oko 10%, retko više od toga). Vozim lagano i opušteno i blenem u svet oko sebe :vozim:
Bilo bi ti bolje da blenes na put i saobracajne znakove, nego oko sebe... :d

Dobar komentar: kako će se u kolima sa zatamnjenim staklima videti da li neko priča telefonom ili koristi hendsfri? ;)
Nece biti vise kola sa zatamnjenim staklima. :d

Inače, ja sam i do sada uvek vozio sa upaljenim svetlima, a pojas sam vezivao u 80% slučajeva :)
Ja u poslednjih 5 godina vezujem pojas i palim svetla. ;)

P.S. I da, pokusaj da ubacis u brzinu na semaforu, pre nego sto se upali zeleno. :rotf:

Zoni a sta je sa gluvonemima oni, koliko je logican ovaj zakon, bi trebali da strikaju samo u krug oko svoje zgrade posto ne cuju nista a samim tim su i nepodobni za prelazak ulice?
Novi zakon predvidja "odstranjivanje" gluvonemih i slicnih "defektnih".... :rotf:
 
Poslednja izmena:

lord_oblivion

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2009.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
A8-7600 @ LC CC 120
Motherboard:
GA-F2A68HM-S1
RAM:
2*8GB 1600MHz Patriot Viper
VGA & cooler:
int.
Display:
205BW LS20HAWCSQ/EDC
HDD:
Sandisk Ultra II 240GB, ST31000525SV, ST1000DM003, DT01ACA100
Sound:
Audigy1/KX 5.10.00 3552 @ NEO SW-G25
Case:
Raidmax green lantern @ air cooling
PSU:
n/a
Optical drives:
n/a
Mice & keyboard:
Altos Kira 7D AL-713X, Trust GXT 280
Internet:
mts 200 Mb
OS & Browser:
Win 10 x64, Firefox
Other:
Lenovo Ideapad 100-15IBD/Sandisk Plus 240GB SSD+ST1000LM024
Bodovi (igramo se skolice) zastarevaju posle DVE godine i to SAMO AKO u tom periodu nisi zaradio jos koji bod ;)
 
S

stalja

Guest
Ovaj zakon samo izaziva sve vecji gnev prema meni/drugim vozacima i pored toga sto cje sigurno smanjiti broj zrtava, drasticno cje povecjati mrznju ljudi prema policiji,sada cje ih i oni koji ih do sad nisu mrzeli zamrzeti.Koliko sam se nadao da cje novi zakon biti rigorozan,jer stvarno ima previse bahatih vozaca,toliko sad,citajucji i "studirajucji" ovaj novi zakon shvatam da njima(onima koji su pisali) nije poenta da smanje nesrecje na ulicama vecj samo da uzmu pare,u dosta slucajeva na jako bezobrazne nacine...Bojkotovacju i pljuvacju ovaj zakon sve dok drotovi ne budu odgovarali za neosnovana prelazenja na crveno sluzbenim vozilom,paljenje rotacije bez razloga i kurcenja.Pa kad nekom od njih odrede suspenziju zato sto se bezobrazi onda cju sam (ako do tad i dalje budem bio moderator) da editujem ovaj svoj post i da napisem da sam jeo go*na i da moze bilo ko od vas da me pljune u lice.A do tada...

Sto se tice zatamljenih stakala,koji god auto budem kupio ima da im stavim mrtvacki zatamljena stakla,prava,kvalitetna zatamljena stakla ne reflektuju spoljasnju svetlost ni malo,tako da se uklapaju u onaj clan,a i ako se ne uklapaju opet cju da ih stavim,kazneni poeni isticu posle god dana,tj resetuju se,pa onda idemo ponovo :D
Prvo ti odrobijaj 6 meseci za dozvolu pa onda komentariši u ime vozača. Ja mogu da ti garantujem da ćeš za tih 6 meseci naučiti do jaja da voziš, ali pravo iskustvo će nastati kad budeš seo u auto i imao prvu nezgodnu situaciju. Tad ćeš shvatiti šta znači poštovati propise i manje se praviti pametan dok si za volanom.

Pusti ti tvoje drugare koji voze 180 kroz kneza miloša i 200km po autoputu kod arene. Možda sve to zvuči kul, al kad nastane sranje svi menjaju mišljenja (ko pušač kad dobije rak).

A na to stranu to što jedva čekam da samouverenima odvale 2-3 kazne, samo zato što se prave ,,za***ani" sa tripovima neću da se vezujem,

I kakva crna mrtvačka stakla, je l' tebi knele idol? :D

U tom autu iz potpisa, možeš samo da budeš ,,boy racer" koji sluša teKno, a ne neko za***an. A ako već pričamo o za***anim kolima audi, merc slon i naravno fiat coupe će pre biti za takve stvari.

Ove kazne su sasvim normalna stvar u inostranstvu i najviše zakona je prekopirano iz evorpskih zakona. Probaj da se praviš pametan u UK ili Švajcarskoj, tamo se na***ava za sitnicu. Pa dovoljno je videti Klarksona kako non stop kenja o zakonima vezanih za UK.


Al najače će biti utvrđivanje stepena zatamljenosti. Kapiram da će da zovu supermena.

Za drotove se slažem. Ali iskreno boleo bi me uvo za njihov prekršaj, sve dok oni lupaju po džepu napaljene majmune.

Evo situacija danas:

Vraćam se sa nbg preko gazele u sred popodnevnog špica. Stojim ja jedno dobrih 10 minuta u gužvi, pustio neku muziku da se ne smaram, kad odjednom podivljaše njih 5 iza mene na čelu sa nekim matorim u Audi Q7 (sistem kud svi turci tu i mali mujo) i kolektivno svi skrenuše u žutu traku (koja je prazna bila).

Posle 5 minuta na kraju gazele prema gradu stoje svih petorica naređanih i spremaju dokumenta. Retko viđena slika, al apsolutno podržavam. Postoje delovi grada koji nemaju kamere i na kojima možeš da se oprobaš kao vozač, tako da mene novi zakon apsolutno ne tangira nešto previše.
 
Poslednja izmena od urednika:

misticx

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
953
Rezultat reagovanja
20
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
MacBook 12" 2017
CPU & cooler:
AMD TR2 2920X @4.3GHz @ EK-FB ASUS X399 Monoblock & 2 x EK-CoolStream SE 360 @ Corsair LL120 RGB
Motherboard:
ASUS X399 ROG ZENITH EXTREME
RAM:
32GB DDR4 CORSAIR VENGEANCE RGB PRO 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS GTX 1080TI STRIX GAMING @ EK-FC1080 GTX Ti Strix RGB
Display:
27" ASUS VG278Q 144Hz + 27" ACER V276HL + 27" LG 4K UK650-W
HDD:
Samsung 950PRO 512GB M.2 NVMe + 2x Samsung 860 EVO 1TB + 2x Samsung 850 EVO 250GB & QNAP 12TB
Sound:
Logitech Z-5500 Digital & Razer Mano' War 7.1 Wireless
Case:
Phantex Evolv X
PSU:
EVGA SuperNOVA 850 G2 850W
Optical drives:
none
Mice & keyboard:
Razer Lancehead TE @ Razer Gigantus & Corsair Vengence K90
Internet:
SBB 100/10Mb
OS & Browser:
Windows 10 x64 Pro
Da te ne znam,i to jako dobro pomislio bi da ti je neko ukrao nalog pa baljezga,ti ocigledno jedno pricas uzivo a preko foruma drugo,posto su tvoja misljenja uzivo jako drugacija od ovih,ne znam da li ocjes da impresioniras nekog ovakvim "stavovima" ali mislim da nije u redu,barem ne prema osobama koje te jako dobro znaju ;)

Stakla bi zatamnjivao najvise iz razloga zato sto bi me ostali vozaci u zaobracjaju ne bi smarali,ne bi mi trubeli,tj ne bi smeli,retko ko bi se libio da mi dobacuje ili da me na bilo koji nacin smara.Kada jednom budes vozio skroz zatamljeni auto ili se vozio u njemu,sve jedno,shvaticjes kakvo je to uzivanje,svi te se plase i niko ne sme da ti trubne.

ahahahha merc slon je za***an :D..si ti presao u humoriste? :)
ovo oko vozacke se i dalje smejem
Ocigledno u zivotu nisi video ovakav auto niti su ti njegove performase poznate,ako pricas da on nije "za***an"
stvarno,daj barem procitaj post pre nego sto lupis "post reply" ;)
 
Poslednja izmena:

darkado

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
828
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Athlon x2 7750 @ 3.1ghz [Thermaltake Ruby ORB]
Motherboard:
Gigabyte MA770-UD3 (rev 2.0)
RAM:
2GB Kingmax 1066 + 2GB Geil Ultra 800
VGA & cooler:
Saphire Radeon 5750 1GB
Display:
Samsung T220
HDD:
WD 320 AAKS + WD 500 ABYS
Sound:
Integrusha
Case:
Cooler Master Elite 332
PSU:
LC Power Metatron Prophecy 750W
Optical drives:
Pioneer 215
Mice & keyboard:
Logitech Internet multimedia keyboard + MX510
Internet:
2Mb
OS & Browser:
Win7 RTM 64-bit
ot: kad smo kod za***anih kola, balavim na jednu imprezu svaki dan kad idem na fax. uvek je parkirana negde kod balkanskog shpijuna.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Prvo ti odrobijaj 6 meseci za dozvolu pa onda komentariši u ime vozača. Ja mogu da ti garantujem da ćeš za tih 6 meseci naučiti do jaja da voziš, ali pravo iskustvo će nastati kad budeš seo u auto i imao prvu nezgodnu situaciju. Tad ćeš shvatiti šta znači poštovati propise i manje se praviti pametan dok si za volanom.
Malo sutra posle 6 meseci vozis do jaja. ;) Treba mnogo situacija i bar 100.000 km i po neko cukanje da mozes da kazes da si vozac. Veruj mi na rec. ;)

Pusti ti tvoje drugare koji voze 180 kroz kneza miloša i 200km po autoputu kod arene. Možda sve to zvuči kul, al kad nastane sranje svi menjaju mišljenja (ko pušač kad dobije rak).
To su oni sto ih citamo u novinama....

U tom autu iz potpisa, možeš samo da budeš ,,boy racer" koji sluša teKno, a ne neko za***an. A ako već pričamo o za***anim kolima audi, merc slon i naravno fiat coupe će pre biti za takve stvari.
Gde nadje fiat coupe :d

Ove kazne su sasvim normalna stvar u inostranstvu i najviše zakona je prekopirano iz evorpskih zakona. Probaj da se praviš pametan u UK ili Švajcarskoj, tamo se na***ava za sitnicu. Pa dovoljno je videti Klarksona kako non stop kenja o zakonima vezanih za UK.
Danas sam se provozao kroz grad i nista se nije promenilo. Prosecan beogradski ili prigradski vozach i dalje melje preko mobilnog, prestrojava se bez migavca, ne vezuje se i vozi sa ugasenim svetlima. I dalje stoje parkirani na sred puta i blokiraju saobracaj. Da li ce uskoro to poceti da se menja, pod represijom 'organa' ili ne, veliko je pitanje. Problem nekulture ce se tesko resiti.
Mozda ce biti vise onih koji su iskljuceni iz saobracaja kao i onih koji mogu da plate tolike kazne i mozda ce biti manje neispravnih vozila.
A dok se ne dese te promene, drzavna kasa ce se lepo popuniti od placanja kazni za saobracajne prekrsaje.

Al najače će biti utvrđivanje stepena zatamljenosti. Kapiram da će da zovu supermena.

Za drotove se slažem. Ali iskreno boleo bi me uvo za njihov prekršaj, sve dok oni lupaju po džepu napaljene majmune.
Ne, glumice robokapa! :rotf:

Evo situacija danas:

Vraćam se sa nbg preko gazele u sred popodnevnog špica. Stojim ja jedno dobrih 10 minuta u gužvi, pustio neku muziku da se ne smaram, kad odjednom podivljaše njih 5 iza mene na čelu sa nekim matorim u Audi Q7 (sistem kud svi turci tu i mali mujo) i kolektivno svi skrenuše u žutu traku (koja je prazna bila).
Na Gazeli ne postoji zuta traka. To je verovatno bio autoput. ;)

Posle 5 minuta na kraju gazele prema gradu stoje svih petorica naređanih i spremaju dokumenta. Retko viđena slika, al apsolutno podržavam. Postoje delovi grada koji nemaju kamere i na kojima možeš da se oprobaš kao vozač, tako da mene novi zakon apsolutno ne tangira nešto previše.
Ja se obicno ukljucim na gazelu sa nbgd dosta brzo, a da pri tom ne napravim ni jedan jedini prekrsaj. Alternativni pravci kroz blokove su lek za guzvu. :d
 
Poslednja izmena:

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
Nego kako komentarisete da pesaci vise ne smeju da prelaze ulicu pijani
???

Sta, treba da je prepuzim?!? :d

"Izlazim ja mirno ujutru iz kafane, a neki ***** mi stane na ruku!" :D:D:D

i da policajac sme da uradi alko test pesaku
Ok

da se ne sme slusati muzika dok se prelazi ulica
Ok

takodje se ne sme razgovarati mobilnim telefonom dok se prelazi ulica
Jel ovo vazi i za handsfree? Da li ce da mi s*ru za BT slusalicu?
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
@Audio ja sam chuo da vazi i za HF, chak da ne smesh ni da drzish mob u ruci jer mozda kucas poruku :|

Nego danas smo drugar i ja citali Blic i po onom shto pishe ispadne da ne smesh imati obe slushalice u ushima uopshte, nebitno da li prelazis prelaz ili shetas tortoarom. Ja sam pokushao da primenim to kad sam se vracao kuci od drugara i na kraju muziku ne chujem od saobracaja pa mi preselo slushanje, a i shta se vracamo na pochetak 20. veka i mono zvuk?
 

Kobatz

Moderator
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
6.541
Rezultat reagovanja
633
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Nzxt
CPU & cooler:
Amd Ryzen 1600 ~ 4.1ghz 24/h
Motherboard:
Msi x450 gaming
RAM:
4 x 4gb Kingston fury 2400 ~ 3000mhz by Micron
VGA & cooler:
Gigabyte 3060ti oc 8gb
Display:
Asus vs27 27' + Denver 56' lcd -madvr+ hitachi projector
HDD:
Adata sx8000 480gb+Kingston 480gb +2x 1.5tb by zamzung
Sound:
Asus Xonar Dx
Case:
Nzxt Apollo case,slight mod
PSU:
Raidmax 530w
Optical drives:
Liteon writer
Mice & keyboard:
Logitech g3,saitek eclipse II
Internet:
sbb 50/4
OS & Browser:
Windows 11,chrome&ff
Other:
Nexus 7' 2013, Htpc i7 2600, rx580 8gb madvr 4k60fps high conf
Misticse naterace te pandur da na licu mesta skidas noktima ili kljucevima foliju veruj mi sta ti pricam...Atest da dobijes nemozes a jedino ako kupis vec auto koji ima "fabricki" tintovana stakla onda moze da prodje ;)
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
^
Mogli bi uz evropske zakone da nam obezbede i metro pa da ovo počne da ima smisla... Selektivno se uvode stvari na kojima samo država može da profitira.
PS
activated1 ni smo mi ni odmakli od početka 20. veka :(
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
^
Mogli bi uz evropske zakone da nam obezbede i metro pa da ovo počne da ima smisla... Selektivno se uvode stvari na kojima samo država može da profitira.
PS
activated1 ni smo mi ni odmakli od početka 20. veka :(
Ovaj zakon ce da dovede do toga da niko nece hteti da izadje iz kuce, ako idesh autom mogu da te J*bu, ako idesh biciklom mogu opet, motorom isto, a vishe ni kao peshak nisi miran, muziku ne mozes da slusash, a ako odesh na pivo-dva sa ortakom imaces vishe od 0.3 promila i mogu da ti naplate kaznu i da te vode u stanicu. Glupost :mad:
 
S

stalja

Guest
Da te ne znam,i to jako dobro pomislio bi da ti je neko ukrao nalog pa baljezga,ti ocigledno jedno pricas uzivo a preko foruma drugo,posto su tvoja misljenja uzivo jako drugacija od ovih,ne znam da li ocjes da impresioniras nekog ovakvim "stavovima" ali mislim da nije u redu,barem ne prema osobama koje te jako dobro znaju ;)

Stakla bi zatamnjivao najvise iz razloga zato sto bi me ostali vozaci u zaobracjaju ne bi smarali,ne bi mi trubeli,tj ne bi smeli,retko ko bi se libio da mi dobacuje ili da me na bilo koji nacin smara.Kada jednom budes vozio skroz zatamljeni auto ili se vozio u njemu,sve jedno,shvaticjes kakvo je to uzivanje,svi te se plase i niko ne sme da ti trubne.

ahahahha merc slon je za***an :D..si ti presao u humoriste? :)
ovo oko vozacke se i dalje smejem
Ocigledno u zivotu nisi video ovakav auto niti su ti njegove performase poznate,ako pricas da on nije "za***an"
stvarno,daj barem procitaj post pre nego sto lupis "post reply" ;)
Kad sam pričао drugačije? Zadnji put kad sam se ložio na brzinu i divljanje je bilo pre par godina. Ja bi to nazvao odrastanjem pa samim tim stavovi se i menjaju. :)

Bolje 40 godina kasnije, nego 40 godina ranije.

I ciga zatamni neregovani tuning styling shiroko, al ja bar znam kako ne smaraju kad sedneš u jedan lepi audi i bmw pa samo im blicaš da se pomeraju ;)

Al pazi tvoj argument ,,da me ne bi smarali'' i ,,svi me se plaše''. Da te ne znam stvarno bi mislio da si Knele fan. Eno ima i njegova grupa na fejsu, kolega retard se učlanio :rotf:

A ima par taksista u bg te slonove. Provozaj se malo u njima i vidi o čemu pričam. Nije sve u pravljenju krofni po svetogorskoj :rotf:

Ne kontamo se oko ,,za***anosti'' nekog automobila. Ti se ložiš na Kena from the block i svoja iskustva baziraš na priči sa Bosketom pošto jelte nemaš svoja (o dozvoli da ne pričam).

Prvo je bila delta, pa subaru, sad EVO sa sve najavom da će biti 2014 :D

Ja ti od srca želim da sedneš u opasnu makinu što odgovornije zauzdaš tih 300 konja.

PS: Nagore od svega dok si se ložio na imprezu, ja sam ti slao EVO linkove sa mobile de. Volim ja te japance, al iskreno pre bi voleo ispred kuće neku alfu ili (upisati švabu po izboru) 1.8T :) Ili da mi neki od japosa bude vikend auto jer definitivno nisu za svakog.

@Fedja: Cris Bangle je dizajnirao kupea, do skoro je definisao izgled bmw. Kupe je pojam za pouzdanost naspram VR6 npr. Em jeftinija reg, em više konja sa komplet opremom. Auto i dan danas objašnjava izgledom (mada ima i ljudi koji ga porede sa čamcem :) )
 

audiofreak

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
688
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Core i7-920 SLBEJ, Titan TTC-NK85TZ (Fenrir)
Motherboard:
Intel DX58SO BIOS 4196
RAM:
Apacer 6GB DDR3/1333
VGA & cooler:
Sapphire HD5850 1GB GDDR5 PCIE (Game Edition)
Display:
19" Viewsonic VP930b
HDD:
WD1500ADFD, WD10EADS, WD5000AACS
Sound:
Realtek ALC 889A, homemade PA, Visaton Alto II
Case:
Cooler Master CM-690
PSU:
Chieftec APS-650C
Optical drives:
Pioneer DVR216DBK
Mice & keyboard:
Logitech Deluxe 250 USB, Microsoft Laser Mouse 6000
Internet:
Telekom 4Mbit ADSL
OS & Browser:
Windows XP SP3
Other:
Plantronics Voyager PRO
@Audio ja sam chuo da vazi i za HF, chak da ne smesh ni da drzish mob u ruci jer mozda kucas poruku :|
Uf... onda sam se izvukao :)

Ovo je mono handsfree sto ja imam (Plantronics Voyager Pro), a telefon ne moram da vadim iz dzepa uopste da bih se javio ili prekinuo vezu. Razgovor na takav nacin se ni po cemu ne razlikuje od razgovora sa nekom osobom koja ide pored tebe ulicom, a ljudi stradaju i u takvim situacijama.
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Najgore je što u BG-u ima mesta do kojih ne može da priđe taxi, tako da će žandari garant da prave sačekuše za kažnjavanje...
 

activated1

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
4.583
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
a1-PC
CPU & cooler:
AMD FX 8300 @ 3.3GHz / Thermalright Ultra-120A
Motherboard:
ASUS M5A99X EVO
RAM:
4x4GB Kingston HyperX Genesis
VGA & cooler:
ZOTAC GTX1060 6GB / ASUS R9270X-DC2T-2GD5
Display:
BenQ 2450
HDD:
SP/Samsung 120GB SSD Raid-0, 4x Toshiba 1TB Raid-0, Toshiba 2TB
Sound:
Integrated - S/PDIF @ Yamaha RX-V 659
Case:
Corsair Obsidian 750D
PSU:
Corsair RM1000i
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech UltraX & Razer Copperhead (thanks to Lukija)
Internet:
Telekom VDSL 20Mbps/4Mbps
OS & Browser:
Windows 10 x64
Other:
Xiaomi Redmi 5 Plus/HTC One M7 32GB/HTC EVO 3D + 8gb microSD/Sony Ericsson X1
Najgore je što u BG-u ima mesta do kojih ne može da priđe taxi, tako da će žandari garant da prave sačekuše za kažnjavanje...
Kaze meni bash drugar kao icemo taksijem kad budemo pili, reko ja super, al taxi kad me istovari ispred kuce ja postajem peshak i moze opushteno pandur da dodje i trazi da duvam i da mi naplati kaznu zato shto sam hteo da udjem u sopstveno dvorishte pod uticajem alkohola :(
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Kada jednom budes vozio skroz zatamljeni auto ili se vozio u njemu,sve jedno,shvaticjes kakvo je to uzivanje,svi te se plase i niko ne sme da ti trubne.
Ovo je najsmešnija rečenica koju sam ja do sada pročitao na Sekiri :)

Što bi se neko plašio da trubi zatamnjenom automobilu? :)

Mada, na Zapadu mi se sviđa to što se sirene automobila čuju extremno retko...
 

d0minat0r

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.633
Rezultat reagovanja
58
Moja konfiguracija
VGA & cooler:
Gainward 4850 512DDR3
Display:
Viewsonic 24"
HDD:
seagate 500Gt Single P
Case:
/
Optical drives:
Samsung 203D
Mice & keyboard:
A4tech oscar X 748K i microsoft ergo natural 4000
Internet:
ADSL 4Mbit
OS & Browser:
WIN7
Ma da oni ce mi zabrane da pijem hahaha h:D

a inace kad vozim neliznem niti pomislim onda se ide taxijem ali kad ide taxijem on je drugo ;)
 
Vrh