• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Novi zakon o bezbednosti u saobraćaju.

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Možda neprilagođena brzina uslovima puta.
Bas ovo hoce da se izbaci novim zakonom. Da se malo bolje tumaci. Po starom zakonu u svakoj situaciji samo ta jedna recenica je bila dovoljna da se covek krivicno/prekrsajno osudi.
Po novom zakonu, to ce morati biti nekako dokumentovano..
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ovaj post i jeste i nije vezan za nove saobracajne propise... U svakom slucaju, dobio sam mail sledece sadrzine...



Prema informacijama iz MUP na ovim lokacijama postavlja se video nadzor sa radarima.
Ja se nadam da će biti i mobilnih kamera, koje će stalno menjati mesto!

I iskreno se nadam da će se zakon primenjivati ULTRA strogo, i to ne samo prvih mesec dana! Ovo je pravi način da vidimo kakav je ministar ex-drug Dačić ;)
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nego kako komentarisete da pesaci vise ne smeju da prelaze ulicu pijani i da policajac sme da uradi alko test pesaku, da se ne sme slusati muzika dok se prelazi ulica, takodje se ne sme razgovarati mobilnim telefonom dok se prelazi ulica itd. Najniza kazna 5000 dindzi.
Super! Plus, u tim slučajevima, ako pešak vodi malo dete, kazna je i do 3 puta veća :banana:
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Tebi je baš veselo.
 

R_U_S

Banned
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
117
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Athlon64 X2 3800+@3GHz-Cooler Master Hyper 212 , Aerogate 1-----Turion64 1.6GHz
Motherboard:
Biostar A78XA-A2T-AMD-Ati RD770-----Acer Aspire 9300
RAM:
2x1Gb Kingston VR@1GHz-5-4-4-12 -----2xGB DDR2 SODIMM
VGA & cooler:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
Display:
Asus TOP EAH 3870 512Mb, Apache Voodoo2 12Mb, Matrox MGA200-----GeForce 7300go
HDD:
2xWD 640Gb RAID 0-----2.5" Hitachi 120Gb
Sound:
Creative Audigy 2, Altec Lansing 5100 Realtek ALC 883
Case:
Chieftec Dragon DX-01WD
PSU:
LC Power 550Wt
Optical drives:
HP DVD630i, LiteOf DVD-----TSST Corp DVD-RW
Mice & keyboard:
Logitech: RX1500, RX250, ...
Internet:
ADSL
OS & Browser:
WinXP professional
Au bre ZoNi, da li si se ti ikada napio u životu? Kada se napiješ nećeš sigurno sedeti u mraku dok se ne otrezniš. Ovo vodi u totalitarizam, kao i sve ostalo, na primer divljanje parking servisa sa postavljanjem zona. Ej bre, pa svako selo ima zonu.
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Au bre ZoNi, da li si se ti ikada napio u životu?
Aha, poslednji put nekih 3-4 godine pre nego što sam dobio dozvolu! Jbt, to beše još u vreme Savezne Republike Jugoslavije :d

Sada podržavam sve stroge zakone. Što se tiče Zakona o saobraćaju, ja imam realni razlog da se plašim jedino blagog prekoračenja brzine (oko 10%, retko više od toga). Vozim lagano i opušteno i blenem u svet oko sebe :vozim:

---

Mali podsetnik:
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2009&mm=12&dd=09&nav_id=397341

Dobar komentar: kako će se u kolima sa zatamnjenim staklima videti da li neko priča telefonom ili koristi hendsfri? ;)

Inače, ja sam i do sada uvek vozio sa upaljenim svetlima, a pojas sam vezivao u 80% slučajeva :)
 
Poslednja izmena:

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Stvarno pricash kojeshta, da se ne izrazim drugacije...

Pod br1 - zatamnjena stakla su zabranjena odavno, tj da budem preciznije bilo je dozvoljeno 15% zatamnjenja na prednjim i 40% na zadnjim staklima, shoferka ne sme biti zatamnjena... Sada je i to verovatno pooshtreno, ako nije skroz ukinuto...

Pod br2 - ne znam kako se radujesh ovo za pijancenja i prelazak ulice, to mi nije jasno... Meni ce neko da zabrani da ja pricam telefonom, bash bi voleo to da vidim, i trudicu se da iskusham srecu svaki put kad budem mogao... I kupicu iPod cim se prvi pojavi po normalnoj ceni u oglasima, i za to da vidim kako ce mi naplatiti kaznu...
 

BigJoe

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
2.788
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-920 (D0) & TRUE Black + 2x Noctua P12
Motherboard:
Intel DX58SO
RAM:
3x2GB OCZ Reaper 1600 CL7
VGA & cooler:
ATi Radeon HD5850 by GA
Display:
SAMSUNG SM 206BW
HDD:
~3,5TB
Sound:
Realtek ALC889
Case:
CM Stacker 830 Black + X Craft 350 + SCYTHE KAZA MASTER
PSU:
TT ToughPower 1500W
Optical drives:
Lite-ON LH-20A1S & SAMSUNG SH-S223L
Mice & keyboard:
Logitech MX1000 + G500 + G11
Internet:
ADSL 4Mb/256Kb
OS & Browser:
Windows 7 x64
Other:
HTC Desire, iPod Classic Black 80GB
Stvarno pricash kojeshta, da se ne izrazim drugacije...

Pod br1 - zatamnjena stakla su zabranjena odavno, tj da budem preciznije bilo je dozvoljeno 15% zatamnjenja na prednjim i 40% na zadnjim staklima, shoferka ne sme biti zatamnjena... Sada je i to verovatno pooshtreno, ako nije skroz ukinuto...

Pod br2 - ne znam kako se radujesh ovo za pijancenja i prelazak ulice, to mi nije jasno... Meni ce neko da zabrani da ja pricam telefonom, bash bi voleo to da vidim, i trudicu se da iskusham srecu svaki put kad budem mogao... I kupicu iPod cim se prvi pojavi po normalnoj ceni u oglasima, i za to da vidim kako ce mi naplatiti kaznu...
Ja vi se, broj znaš, cena za iPod će biti korektna :d
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. Stvarno pricash kojeshta, da se ne izrazim drugacije...
2. Sada je i to verovatno pooshtreno, ako nije skroz ukinuto...
3. ne znam kako se radujesh ovo za pijancenja i prelazak ulice, to mi nije jasno... Meni ce neko da zabrani da ja pricam telefonom, bash bi voleo to da vidim, i trudicu se da iskusham srecu svaki put kad budem mogao... I kupicu iPod cim se prvi pojavi po normalnoj ceni u oglasima, i za to da vidim kako ce mi naplatiti kaznu...
1. Eh, ja to nikome ne bih rekao za nečije mišljenje... Ali, to sam samo ja - volim različita mišljenja, pa to ti je :)
2. Nadam se da si u pravu za ovo.
3. Što se ne bih radovao? Jednostavno, volim red. Naravno, ovo je glupost ako se ne primenjuje u EU. Ako EU sve to primenjuje, onda je ok. Ja samo generalno podržavam to, ali sam pre svega za to da nam zakoni budu 101% usklađeni sa zakonima EU. Što se tiče iskušavanja sreće - samo napred, meni je svejedno. Čak sam i ja to radio parputa - npr. prelazio sam ulicu kao pešak namerno na crveno, direktno ka panduru; ili sam namerno polako vozio žutom trakom, kad su ih proglasili za "svete"... I ni jednom ništa :( To je ono što me nervira! Da su me bar opomenuli ili bar rukom da su mi mahnuli, bilo šta... Ništa, nisu se mrdnuli ni milimetar! E, pa, ja hoću da policija dosledno sprovodi stroge zakone!
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY
drugari ja sutra idem da izvadim vozacku,polozio sam u novembru,jel cu dobiti b ili b1 ? hvala
 

lord_oblivion

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.09.2009.
Poruka
191
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
A8-7600 @ LC CC 120
Motherboard:
GA-F2A68HM-S1
RAM:
2*8GB 1600MHz Patriot Viper
VGA & cooler:
int.
Display:
205BW LS20HAWCSQ/EDC
HDD:
Sandisk Ultra II 240GB, ST31000525SV, ST1000DM003, DT01ACA100
Sound:
Audigy1/KX 5.10.00 3552 @ NEO SW-G25
Case:
Raidmax green lantern @ air cooling
PSU:
n/a
Optical drives:
n/a
Mice & keyboard:
Altos Kira 7D AL-713X, Trust GXT 280
Internet:
mts 200 Mb
OS & Browser:
Win 10 x64, Firefox
Other:
Lenovo Ideapad 100-15IBD/Sandisk Plus 240GB SSD+ST1000LM024
Dobices B.
Ovo seckanje vazi samo za novo-polagace, tj. ko se upisao u autoskolu posle danasnjeg dana 10 dec. 2009

Ja imam Nokiu E61, u njoj odlican MP3 player i sluske od N70Music Edition. Hands-free ;) i mogu da me povuku za onu stvar :rolleyes:
 

Milos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
03.04.2009.
Poruka
422
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel|E8400|3.0 GHz
Motherboard:
Gigabyte|GA-EG45M-DS2H
RAM:
KINGSTON|1066MHz DDR2 HyperX|8 GB
HDD:
Western Digital|WD10EADS|2TB
Case:
Chieftec|HM-03SL-OP
PSU:
Cooler Master|RS 450 ACLY

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
1. Eh, ja to nikome ne bih rekao za nečije mišljenje... Ali, to sam samo ja - volim različita mišljenja, pa to ti je :)
2. Nadam se da si u pravu za ovo.
3. Što se ne bih radovao? Jednostavno, volim red. Naravno, ovo je glupost ako se ne primenjuje u EU. Ako EU sve to primenjuje, onda je ok. Ja samo generalno podržavam to, ali sam pre svega za to da nam zakoni budu 101% usklađeni sa zakonima EU. Što se tiče iskušavanja sreće - samo napred, meni je svejedno. Čak sam i ja to radio parputa - npr. prelazio sam ulicu kao pešak namerno na crveno, direktno ka panduru; ili sam namerno polako vozio žutom trakom, kad su ih proglasili za "svete"... I ni jednom ništa :( To je ono što me nervira! Da su me bar opomenuli ili bar rukom da su mi mahnuli, bilo šta... Ništa, nisu se mrdnuli ni milimetar! E, pa, ja hoću da policija dosledno sprovodi stroge zakone!
E vidish iako divljam poprilicno kolima, nikad zutu traku nisam koristio, niti proshao na crveno, kao peshak ponekad pretrcim, ali po centru se trudim da budem maksimalno civilizovan i da cekam zeleno i idem na peshacki...

Mene iritira ovo za mobilni i za slushaanje muzike kao peshaka... Kako neko moze to da mi zabrani..??? Ja tvrdim da ne moze, i dokazacu to...

:wave:
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6
Sto se tice zatamnjivanja
Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу осим ветробранског стакла могу бити накнадно затамљена.
Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају
Znaci, stakla pored i iza zadnje klupe mogu biti max zatamnjena samo ne smeju da proizvedu refleksiju vecu od 15% sto ce reci, morace neki atest da se odradi po zatamnjivanju
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Znači Zoni, ti podržavaš da se ne smije ići preko pješačkog razgovarajući telefonom ili slušajući muziku? Hajde samo obrazloži zašto. Evo ja već duže vrijeme pokušavam da shvatim zašto, al ne polazi mi od ruke.
Koga ću ja ugroziti ako pričam na telefon ili slušam muziku? Koja je svrha?
Sto puta sam prešao ulicu pričajući telefonom, slušajući muziku, sto puta sam prešao bulevar od 6 traka slušajući muziku ili pričajući telefonom (van pješačkog prelaza) i još ni jednom nisam poginuo.
Volio bi da mi (nam) obrazložiš ovaj dio oko prelazka preko pješačkog...

Ok je imati drugačije mišljenje, ali imati drugačije mišljenje samo da bi bilo drugačije je...
 

Shiki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.609
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
.
RAM:
4GB DDR3 1066MHz
Display:
LG LC55 42"
HDD:
Kingston V+ 128GB|WD GREEN 1TB (Icy Box)| 160GB WD Passport
Sound:
Logitech Z5500
Mice & keyboard:
Apple Magic Mouse|Apple Wireless Keyboard
Internet:
Cable 8096/384
OS & Browser:
Snow Leopard 10.6.6 :)
Other:
Macbook White Unibody
Sto se tice zatamnjivanja

Znaci, stakla pored i iza zadnje klupe mogu biti max zatamnjena samo ne smeju da proizvedu refleksiju vecu od 15% sto ce reci, morace neki atest da se odradi po zatamnjivanju
Ne znam koga si citirao za ovo

Ветробран се не сме накнадно затамњивати. Бочна стакла у равни возача могу бити накнадно затамњена тако да укупна вредност пригушења светла не прелази 25%. Остала стакла на возилу осим ветробранског стакла могу бити накнадно затамљена.
Степен рефлексије стакала на возилу не сме прелазити 15% како не би дошло до заслепљивања других учесника у саобраћају
Ali ko god da je nepismen je... MOGU BITI NAKNADNO ZATAMLJENA ej zatamljena, i to nama stoji u zakonu... Zlo..
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znači Zoni, ti podržavaš da se ne smije ići preko pješačkog razgovarajući telefonom ili slušajući muziku? Hajde samo obrazloži zašto. Evo ja već duže vrijeme pokušavam da shvatim zašto, al ne polazi mi od ruke
Pa, ja rekoh da podržavam to, AKO je u skladu sa zakonima EU. Ako nije, onda ne podržavam. Pretpostavljam da jeste u skladu sa zakonima EU, jer su skoro svi naši novi zakoni samo prekopirani zakoni EU (što takođe podržavam).

E, sad, zašto je to nekome palo na pamet da uvodi? Nisam 100% siguran, ali pretpostavljam zato što je tada koncentracija ljudi primetno niža, a sa slušalicama u ušima se znatno smanjuje zvuk iz okoline (manje se čuju sirene, škripa guma i slično). Dakle, verujem da je razlog za ovo dodatna sigurnost za pešake... Verovatno je iz istog razloga uvedeno i ono protiv preglasne muzike iz automobila...
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
hehe, naleteh na nekom forumu na ovo...

TEST ZA VOZACE




Vecina muskaraca ce ovo odraditi pravilno!


Pitanje: Vozis uskim putem sa dve trake, punom linijom i postavljenim znakom o zabrani preticanja, a onda naidjes na sporog biciklistu. Da li ces:

(a) pratiti sporog biciklistu naredna 3-4 kilometra, ili ces

(b) prekrsiti zakon i preteci ga?








Koji odgovor je ispravan, sta je pravi izbor?














































MA, TO JE SAMO 3-4 KILOMETRA, STA AKO PADNE?!!!!
 

voodoons

Moderator
Učlanjen(a)
06.04.2009.
Poruka
7.948
Rezultat reagovanja
144
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
voodoons’s MacBook Pro
CPU & cooler:
Intel Core i5
Motherboard:
MacBookPro12,1
RAM:
8 GB
VGA & cooler:
Intel Iris Graphics 6100
Display:
Retina LCD 13"
HDD:
APPLE SSD SM0128G
Sound:
Apple Inc
Mice & keyboard:
Lenovo BT Laser Mouse
Internet:
SBB 70/4 Mb/s
OS & Browser:
OS X 10.11.6
Other:
Iphone 6

Prilozi

M

Misko78

Guest
Pa, ja rekoh da podržavam to, AKO je u skladu sa zakonima EU. Ako nije, onda ne podržavam. Pretpostavljam da jeste u skladu sa zakonima EU, jer su skoro svi naši novi zakoni samo prekopirani zakoni EU (što takođe podržavam).

E, sad, zašto je to nekome palo na pamet da uvodi? Nisam 100% siguran, ali pretpostavljam zato što je tada koncentracija ljudi primetno niža, a sa slušalicama u ušima se znatno smanjuje zvuk iz okoline (manje se čuju sirene, škripa guma i slično). Dakle, verujem da je razlog za ovo dodatna sigurnost za pešake... Verovatno je iz istog razloga uvedeno i ono protiv preglasne muzike iz automobila...
Zoni a sta je sa gluvonemima oni, koliko je logican ovaj zakon, bi trebali da strikaju samo u krug oko svoje zgrade posto ne cuju nista a samim tim su i nepodobni za prelazak ulice?
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Zoni a sta je sa gluvonemima oni, koliko je logican ovaj zakon, bi trebali da strikaju samo u krug oko svoje zgrade posto ne cuju nista a samim tim su i nepodobni za prelazak ulice?
Najiskrenije smatram da na ovo što si ti rekao nije moguće dati kulturan odgovor ;)
 

Daddy Yankee

PCAXE Member
Učlanjen(a)
07.10.2009.
Poruka
229
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i3 2100
Motherboard:
ASUS P8Z77
RAM:
8GB Mushkin Radioactive 1600 CL7
Display:
Philips 226v
HDD:
Patriot Pyro 60GB, WD Green 2TB
Sound:
Logitech X-530
Case:
Thermaltake V4 Black
PSU:
Seasonic 430W
Optical drives:
Pioneer DVD-RW
Internet:
FTTB
OS & Browser:
Windows 7 Pro x64
Pa, ja rekoh da podržavam to, AKO je u skladu sa zakonima EU. Ako nije, onda ne podržavam. Pretpostavljam da jeste u skladu sa zakonima EU, jer su skoro svi naši novi zakoni samo prekopirani zakoni EU (što takođe podržavam).

E, sad, zašto je to nekome palo na pamet da uvodi? Nisam 100% siguran, ali pretpostavljam zato što je tada koncentracija ljudi primetno niža, a sa slušalicama u ušima se znatno smanjuje zvuk iz okoline (manje se čuju sirene, škripa guma i slično). Dakle, verujem da je razlog za ovo dodatna sigurnost za pešake... Verovatno je iz istog razloga uvedeno i ono protiv preglasne muzike iz automobila...
Znači ti slijepo podržavaš nešto samo zato što je tako u EU, a ne zato što misliš da je ispravno? Ja tebe pitam da li TI misliš da je ok da se ne smije prelaziti ulica sa telefonom ili slušalicama, i zašto?

A ovo drugo... šta ima da mi škripi i šta ima da gledam ako mi je zeleno na pješačkom?
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
1. Znači ti slijepo podržavaš nešto samo zato što je tako u EU
2. Ja tebe pitam da li TI misliš da je ok da se ne smije prelaziti ulica sa telefonom ili slušalicama, i zašto?
3. šta ima da mi škripi i šta ima da gledam ako mi je zeleno na pješačkom?
1. Da.
2. Stvarno nisam siguran. U svakom slučaju, ne vidim problem da se na 20 sekundi izvade slušalice iz ušiju ili da se telefon skloni od glave... Mene lično ne pogađa to sa slušalicama, jer sam oduvek mrzeo d aslušam bilo šta preko slušalica (bilo kakvih). Što se tiče telefona, ni to mi neće biti neki problem.
3. Eh, šta ima... Nema ništa u savršenom svetu. U ovom svetu nije na odmet biti obazriv, a iskreno verujem da slušalice u ušima smanjuju koncentraciju i, naravno, zvukove.
 
Vrh