• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Neko ko se razume o napajanjima.

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Svako GW ( LC ) Gold je kvalitetnije od svakog CWT (TT) Bronze. Potrebno je mnogo bolje poznavanje konkretnih napajanja od vezivanja za brandove. Drago mi je da je forum malo zivnuo, nadam se da ce doneti pozitivne pomake u razmisljanjima...
Sta ti dodje GW (LC) i sta ti dodje CWT (TT)?
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
13.001
Rezultat reagovanja
7.700
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Mislim da je hteo reci da OEM [GW] napajanje recimo SuperFlower GOLD je bolje nego recimo neki EVGA koji je [CWT] i u kome je isto SuperFlower samo sto je u bronze sertifikatu.
dakle isti brend jedan je oem drugi je prepakovan i naravno automatski dovodi do zakljucka da je Gold bolji od bronze jer su isti proizvodjac napajanja.
Neka me ispravi ako sam pogresno protumacio.
 

Filippo1717

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.02.2019.
Poruka
104
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen5 2600 + Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk II
RAM:
CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT
VGA & cooler:
rx560 4gb
Display:
AOC 27G2U5/BK
HDD:
ssd Western Digital WD Blue 250GB + 512GB ssd
Case:
Antec NX410
Mice & keyboard:
Cooler Master MM710 , Redragon Kumara K552
Internet:
SBb
Da kazem u svoju odbranu da nisam klinac, imam 33 godine, radim povremeno ( sezonski ) kao barmen i zelim da kupim pc zbog toga sto je doslo vreme da kupim novi jer sam zadnji uzeo 2012 a budzet mi je ogranicen od pre nekih 20dana jer sam ***** koji voli da se kocka :) sve ovo pisem u blagoj satiri a ne da se pravdam bilo kome vec da se malo oraspolozimo. Glupo mi je da se vi stari clanovi da kazem " raspravljate " bas oko mog pitanja . Ne znam nikoga sa foruma licno a ni personalno :) i otvoren sam bilo koji savet ali se def slazem da generalno ako neko nesto zeli da predlozi najbolje je i da obrazlozi zasto , ne kazem da ti to ne radis @Ackiss da ne pomislis da se to odnosi na tebe , vec kazem generalno . A i ne bi trebalo da vas pogadja to sto neko dodje ovde i trazi savet i posle ga nema vise jer sta ocekujete od tih ljudi koju se vec deklarisali da nemaju znanja( kao ni ja sto ga nemam, msm znam o necemu sto procitam ali ne znam bas samu srz nekog hardvera da bih mogao nekoga da savetujem) , msm da ga imaju ne bi verovatno trazili savet. :japonosan:
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Dragane, lepo sam naveo razloge zasto je BQ bolji, necu da se ponavljam..
Da li trazis od mene da kupim oba napajanja i da ih rastavim na komade, po mogucnosti da ih testiram 5 godina kako bih ti dokazao neku svoju teoriju zavere?
Kada sam naveo zasto ne Ss, zbog 20% nezadovljnih musterija, ti si poceo da prosipas neke teorije o radnicima koji su zasrali i o skartu, pa ti smeta sto to nisu nasi ljudi pisali vec Ameri, jer njima ne odgovara ni ono sto sami naprave, pa mislim stvarno, tuga.
Slazem se za duzinu garancije, bedak je sto su smanjili na 3 umesto 5 god, ali to ne menja cinjenicu da je BQ bolje napajanje.

Evo ti primer, da li koristis Noctua ventilatore?
Manje vise kao kada bi Noctua vent uporedio sa nekim prosecnim ventom..
 

spale

Mid9
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
470
Rezultat reagovanja
56
Moja konfiguracija
Mislim da je hteo reci da OEM [GW] napajanje recimo SuperFlower GOLD je bolje nego recimo neki EVGA koji je [CWT] i u kome je isto SuperFlower samo sto je u bronze sertifikatu.
dakle isti brend jedan je oem drugi je prepakovan i naravno automatski dovodi do zakljucka da je Gold bolji od bronze jer su isti proizvodjac napajanja.
Neka me ispravi ako sam pogresno protumacio.
GW ( Greatwall ); Super Flower; CWT; Seasonic, FSP su OEM ( proizvodjaci - fabrike )
Odgovarao sam na konkretna LC-Power Gold i Thermaltake Bronze.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Dragane, lepo sam naveo razloge zasto je BQ bolji, necu da se ponavljam..
Da li trazis od mene da kupim oba napajanja i da ih rastavim na komade, po mogucnosti da ih testiram 5 godina kako bih ti dokazao neku svoju teoriju zavere?
Kada sam naveo zasto ne Ss, zbog 20% nezadovljnih musterija, ti si poceo da prosipas neke teorije o radnicima koji su zasrali i o skartu, pa ti smeta sto to nisu nasi ljudi pisali vec Ameri, jer njima ne odgovara ni ono sto sami naprave, pa mislim stvarno, tuga.
Slazem se za duzinu garancije, bedak je sto su smanjili na 3 umesto 5 god, ali to ne menja cinjenicu da je BQ bolje napajanje.

Evo ti primer, da li koristis Noctua ventilatore?
Manje vise kao kada bi Noctua vent uporedio sa nekim prosecnim ventom..
Opet mesas babe iz zabe.

Opet ti kazem objasni ti ljudima kojima nije problem da daju 400+ evra na procesor i 500+ evra na karticu a onda se skrtari na napajanju. Pokusaj objasniti takvim ljudima zasto je to bitno i dobro da kupe napajanje od 100 evra za takvu masinu.

Ja kazem da na ovo sto je filip izabrao aposolutno nema nikakvog znacaja uzeo on SS ili BQ napajanje. I jedno i drugo ce da mu zavrse posao ali ako moze 10 ili 20 evra da ustedi na necemu sto da ne ustedi. Jer ako nece na takvim stvarim usparati pa dokupi mozda ssd ili jos ram memorije ili mozda skuplju karticu onda dzaba sva nasa prica ovde.

A sto se tice ventilatora ne koristim ih ali vrlo dobro znam kakvi su i kakve su im mogucnosti ali opet kazem nasi ljudi koji zavise od mame i tate ili minimalca koji zarade nece taj kupiti 3 nokuta ventilatora nego ce uzeti neka tri komada raidmax ili nesto tako i rece super radi.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Opet mesas babe iz zabe.

Opet ti kazem objasni ti ljudima kojima nije problem da daju 400+ evra na procesor i 500+ evra na karticu a onda se skrtari na napajanju. Pokusaj objasniti takvim ljudima zasto je to bitno i dobro da kupe napajanje od 100 evra za takvu masinu.

Ja kazem da na ovo sto je filip izabrao aposolutno nema nikakvog znacaja uzeo on SS ili BQ napajanje. I jedno i drugo ce da mu zavrse posao ali ako moze 10 ili 20 evra da ustedi na necemu sto da ne ustedi. Jer ako nece na takvim stvarim usparati pa dokupi mozda ssd ili jos ram memorije ili mozda skuplju karticu onda dzaba sva nasa prica ovde.

A sto se tice ventilatora ne koristim ih ali vrlo dobro znam kakvi su i kakve su im mogucnosti ali opet kazem nasi ljudi koji zavise od mame i tate ili minimalca koji zarade nece taj kupiti 3 nokuta ventilatora nego ce uzeti neka tri komada raidmax ili nesto tako i rece super radi.
Evo ti moje objasnjenje zasto je bolje dati vise para: Sve o Napajanjima
Ako ti ovo nije dovoljno dobar razlog, predajem se..
Ja kazem da je bolje da doda 10e za napajanje nego da ih prokocka, kao sto je covek napisao ;)

Fore o nasim ljudima koji zavise od mame i tate i minimalce od plata ostavi sa strane, ko si ti da procenjujes ko od koga zavisi i kolika je nekome plata i da li sam ja miner i koliko sam para zaradio, to je jako neprimereno sa tvoje strane.

Ljudi i deca koja ovde dodju u startu se izjasne sa cime raspolazu pa onda idu predlozi..
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Evo ti moje objasnjenje zasto je bolje dati vise para: Sve o Napajanjima
Ako ti ovo nije dovoljno dobar razlog, predajem se..
Ja kazem da je bolje da doda 10e za napajanje nego da ih prokocka, kao sto je covek napisao ;)

Fore o nasim ljudima koji zavise od mame i tate i minimalce od plata ostavi sa strane, ko si ti da procenjujes ko od koga zavisi i kolika je nekome plata i da li sam ja miner i koliko sam para zaradio, to je jako neprimereno sa tvoje strane.

Ljudi i deca koja ovde dodju u startu se izjasne sa cime raspolazu pa onda idu predlozi..
Nemam ja sta da ih ostavljam sa strane, dovoljno je reci da on dodje i kaze imam toliko i kaze sklopite mi gejming racunar. I dovoljno je videti po budzetu kojim neko raspolaze da li je na minimalcu ili ga finansiraju roditelji. Ja ako mogu cu mu sastavim sta moze za te pare da se kupi ali uglavno to nije ono sto oni zamisle.

A sto se tice te teme o napajanjima sve je to lepo sto si ti napisao ali opet nista specificno i pola ljudi koji sada kupuju napajanje nece ga ni porocitati do kraja ako i krenu odustace na pola i otovirce novu temu sa pitanjem koje napajanje da kupim. Tako da to ti je ona fora kada ljudi prefarbaju grafite a u toku noci na sveze obojenom zidu osvane novi grafit na kome pise dzba ste krecili.

A to koliko si ti zaradio mene uopste ne zanima ali opet ponavljam pisem da ljudi znaju zasto ti forsiras skupa napajanja jer ti trebaju i zato sto imas para, ali nije lako objasniti ljudima kojima je budzet daleko ogranicen zasto bi trebali da dodaju jos para i kupe kvalitetnije delove ili napajanje.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Dragane jesi ti normalan covece? Pa ja sam budaletina sto se raspravljam sa tobom.
Otkud ti znas da li ja imam para, kakve to nebuloze pricas? Jesi ti bre krsten?
Kome ti hoces da dokazes da ja imam para, sta ti uopste pokusavas sve ovo vreme da dokazes?
Gde ja to forsiram skupa napajanja? O cemu ti covece pricas?

Cemu ta negativnost kod tebe? Zasto si ogorcen na sve sto je pokusaj necega dobrog?
Zasto uvek spominjes te plate kod ljudi?

Vidis, ljudi kao ti.. Kada bi vecina tako razmisljala ovaj svet bi otisao u k...
Ja Dragane bar pokusavam da nesto preduzmem, trudim se, a ti samo ocrnjujes i dajes neke razoge kako bi se neko osecao ko' budala sto se potrudio. To dzaba ste krecili se desava, ali ljudi ne odustaju vec ponovo okrece, ti si tip osobe koja nista nece preduzeti da bude bolje nego ce da stoji u tacki i da soli pamet svima jer ne zna za bolje..

Kada tebi neko kaze sa kojim budzetom raspolaze, da li ti uvek prvo protumacis da li ta osoba zavisi od roditelja, ili ima prosecnu platu?
O cemu ti pricas Dragane? Neko moze da ima 1000e platu pa da odluci da da za komp 300e jer mu je to nebitno.

Ti si bre najnegativniji i najbezobrazniji clan na ovom forumu, tvrdoglav, previse ponosan i egoistican.
Ukom ti svetu zivis?

Puno upitnika sam napisao, realno ne trazim nikakav odgovor od tebe.

Izvini, povraca mi se od ove rasprave, pojavila mi se neka mucnina od tvojih tumacenja, nemam nista protiv tebe, samo me ne uzimaj u usta vise.
 

Dragan.P

Banned
Učlanjen(a)
20.04.2013.
Poruka
3.249
Rezultat reagovanja
940
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i5-8600k 4.20 GHz, Xigmatek Gaia SD1283
Motherboard:
MSI Z370 Krait Gaming
RAM:
Geil Evo Forza 16GB (2x8) 3000 MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
MSI GTX 1070 Ti Gaming 8G
Display:
Dell U2412M
HDD:
Sistem - Samsung 250GB 850 Evo, u racunaru - 640 GB, 3 TB, Rack LC-35U3 - 3 TB, 3 TB & 4 TB
Sound:
Dual Realtek® ALC1220 Codec
Case:
MS Industrial Winston
PSU:
Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W
Optical drives:
Samsung SH-224BB/BEBE
Mice & keyboard:
Motospeed V10
Internet:
Telekom VDSL 50/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64, Google Chrome
Other:
Xiaomi Redmi 3s
Znas koliko me zabole za tvoje misljenje ili bilo cije.

Ja nisam negativan nego jednostavno svi su prihvatili cinjenicu da je ne samo ovaj forum zamro nego velika vecina njih je odustala od ovakvog vida komunikacije.

Ako nisi upoznat Youtube je ono gde su pare i tamo je Dule aka animaN i otisao a ovo je bukvalno ostalo samo kao sporedno mesto da objave nesto.

Zivim u istom svetu kome i ti zivis samo ja vidim siru sliku danasnjice koju ti ocigledno nisi sposoban da vidis.

Jel treba da ti slikam papire od doktora da vidis da sam normalan?

Pokusaj dobroga za koga? Dule digo ruke od foruma koji ima znanje i jos koliko ljudi je tu pisalo recenzije, kada si zadnji put video da je @Erik Crveni objavio nesto, nema i on je pobegao na YT jer uvideli ljudi da od foruma se leba nece najesti pa ako vec rade recenzije i pisu sastave o necemu pa bar da to unovce i ja kazem i treba. Niko vise nije lud da radi zabadava, samo izlgeda ti hoces da radis zabadava.

Znas kako ja kazem ljudima kada odem nekome da sredim racunar ili sastavim ili bilo sta vezano za racunare, ti ne placas moje znanje ti placas moje vreme koje ja provedem kod tebe, jer znanje i iskustvo je nesto sto svi mogu da sa vremenom steknu ali nemaju svi vremena u zivotu da izdvoje par sati u resavanju problema.

I kome onda ti hoces forum da podignes na noge? Ovoj balavurdiji sto danas dodje da pita sta da kupi i sutra da pita kada mu nesto ne radi. I ti mislis da ce taj da cita referate o tome koje je napajanje dobro a koje nije koje je napravio seasonic a koja je firma uzela pa ga prepakovala.

Cast ljudima koje sam ovde upoznao i novim clanovima koji su dosli i koji nisu balavurdija.

Pa pominjem plate jer ljudi od toga zive, ne zive sigurno od napisanog posta na forumu. A kako sam zakljucio da je neko na minimalcu pa cim neko trazi gejming racunar a hoce da za isti da do 350-400 evra to nije osoba koja radi za 1000 evra plate a takvih slabo da ima u radnickoj klasi i da mu jos pritom nije bitan komp.

Veruj mi ja znam vrlo dobro za sebe sta je dobro a sta je dobro za tebe ili druge to vec ce te vi morati sami da skontate. A sto se tice toga da bih stojo u mestu ne bih ali ne bih ponovo prekrecio nego bih uvatio tog sto skraba pa bi mu ocitao lekciju i time zatvorio vrzino kolo, jer koja svrha ja prekrecim on ponovo isara, ja opet prekrecim on opet isara, i tako mozemo da se igramo macke i misa dogod nekome ne dosadi. Ovako uvatis barabu nabijes mu taj sprej gde sunce mu ne dopire i resen problem.
 

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows
Ja kazem da na ovo sto je filip izabrao aposolutno nema nikakvog znacaja uzeo on SS ili BQ napajanje. I jedno i drugo ce da mu zavrse posao ali ako moze 10 ili 20 evra da ustedi na necemu sto da ne ustedi. Jer ako nece na takvim stvarim usparati pa dokupi mozda ssd ili jos ram memorije ili mozda skuplju karticu onda dzaba sva nasa prica ovde.
Vezano za BQ, upalo mi u oko ... FSP Raider platforma, 40°C certifikacija i Taepo 85°C kondenzatori. Nije baš obečavajuće:
be quiet! Pure Power 11 700W PSU Review | KitGuru - Part 3.

Jednom davno sam popušio sličnu priču s Taganom :D. Kondenzatori su nakon par godina izgledali ko da je napajnje bilo na dnu mora. Čudio sam se kako nije prasnulo, ali eto bilo je ultra tiho ... na kutiji je bio B2 Spirit.
Nakon tog iskustva gledam da ipak bude unutra rubycon/nichicon/chemicon od 105°C.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Slazem se, bilo bi bolje da su ubacili kondenzatore deklarisane na 105C.
Vecina napajanja je deklarisana na 40-50C, tu nema nista lose, to samo znaci da ce na toj temperaturi napajanje da radi najefikasnije.
Na flir slikama mozes videti da su skinuli ventilator sa napajanja, posle 10min 50% opterecenja temperature su bile ispod 80C, sa ventilatorom nema teorije da se dostignu te temperature. Poprilicno sam siguran da prosecnom korisniku temperatura napajanja nece prelaziti 50C..
 

Ace Rimmer

PCAXE Member
Učlanjen(a)
15.11.2009.
Poruka
520
Rezultat reagovanja
428
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon x5675 @ LC-CC-120
Motherboard:
Asus P6T Deluxe V2
RAM:
24GB Kingston HyperX Genesis 1600
VGA & cooler:
MSI RX 480 Gaming X 8GB
Display:
Samsung 971p
HDD:
više komada
Sound:
Asus Xonar DG
Case:
CM Stacker
PSU:
Corsair RM650x
Optical drives:
ASUS DVD-RW
Mice & keyboard:
Glorious Model O & HyperX Alloy Elite RGB (brown)
Internet:
DSL
OS & Browser:
Linux / Windows
Većina kvalitetnijih "Gold" napajanja su polupasivna, odnosno fan se uglavnom ne vrti (Seasonic Focus, Corsair RMx isl.). Što znači da su tiša, ali i toplija. I tu dolazimo do 105°C japanaca i 50°C certifikacije.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Znam da su polupasivna, to je vec standard postalo..

To ne znaci da su toplija, a u nekim slucajevima nisu ni tisa, recimo na jacim napajanjima od 1000+w su jaki i bucni ventilatori(ne na svim), tako da dok temperatura ne dostigne nekih 40C je tisina, ali kada se upali ventilator onda se uplasim koliko je bucan, to govorim za Leadex Platinum 1200 i Leadex II 1200 gold.. :)
Ta informacija da su napajanja sa polupasivnim hladjenjem toplija je netacna, polupasivna napajanja su podjednako dobro hladjena kao i sa aktivnim hladjenjem, prednost polupasivnih je u tome sto ne pale vent kada je napajanje hladno, dok pri odredjenoj temperaturi pale vent i hlade do odredjene temperature, recimo pale vent na 50C a gase ga na 40C i tako u krug, sto znaci da napajanje ima konstantnu temperaturu izmedju 40-50C i to je odlicno.

Ne znam za svako napajanje gde koji proizvodjac stavlja senzor za merenje temperature, ali po nekoj logici bi trebalo da stoji nedaleko od komponenti koje se najvise greju.
Skoro sva napajanja kontrolisu obrtaje ventilatora na osnovu temperature, na 47C striktno ovaj model BQ podize obrtaje na maximum, takodje ovaj model nema pasivan mod(Eco), minimalni broj obrtaja je 670rpm.
Sto nas dovodi do zakljucka da jako tesko da ce prosecnom korisniku da skoci temperatura preko 50C, cak i da je miner pa da ga przi na 90% opterecenja verujem da ne bi doslo do pregrevanja.

Striktno znacenje Certifikacije na 50C znaci da napajanje ima navisu efikasnost i da ce najbolje i najduze raditi do 50C, preko 50C nije vise optimalno, ali i ako predje tu granicu nece biti apsolutno nista.
To je kao kada za neki procesor postoji maximalna bezbedna temperatura, recimo 65C, i ako nekome radi na 70C pod opterecenjem to ne znaci da ce da crkne za 2 dana..

Sto se tice japanskih kondenzatora koji se proizvode u KINI, tu realno nema znacajne razlike u kvalitetu izmedju recimo Nichicona i nekog manje poznatog proizvodjaca, razlika je jedino u tome da kod Nichicona je manja sansa da ti zapadne losiji primerak.
Sto se tice deklaracije 105C kondenzatora tu se slazem da je uvek bolje da ih ubace u sva moguca napajanja..
Ovo sto sam napisao u vezi kondenzatora nisam ja izmislio vec prenosim reci od JonnyGuru-a..

Imam vise modela napajanja sa gold i platinum sertifikatom, igrao sam se sa ventilatorima, menjao sam ventilatore, merio vreme koliko dugo im treba da se zagreju na kom opterecenju, i koliko dugo treba razlicitim ventilatorima da spuste temperaturu na 40C, top jest do tacke kada se gase..
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
13.001
Rezultat reagovanja
7.700
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Znaci po tebi jedan Nichicon kondezator u nekom napajanju od 200 evra je isti kao i onaj kinez u Raidmaxu ili LC poweru?
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Znaci po tebi jedan Nichicon kondezator u nekom napajanju od 200 evra je isti kao i onaj kinez u Raidmaxu ili LC poweru?
ovo vec postaje pisijada.sad cu da prodam moj ss i uzmem raidmax za manje pare...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Znaci po tebi jedan Nichicon kondezator u nekom napajanju od 200 evra je isti kao i onaj kinez u Raidmaxu ili LC poweru?
Raidmax i LC Power koriste kineske kondenzatore, za razliku od recimo Seasonica ili Super Flowera, ali pored toga oni traju preko 5 godina bez problema, to uopste nije retkost naci LC Power koji sljaka posle 5 i vise godina.
Ne promovisem ja sada LC Power ili Raidmax, da ja smatram da su to dobra napajanja ja bi ih kupio prvi, ali kazem da kineski kondenzatori u njima traju i pored toga sto je ventilator zakrzljao posle 2 godine..
Nichicon u napajanju od 200e je posebna prica, ovde se radi o napajanju ispod 100e.

Vidi, cinjenica je da se japanski kondenzatori proizvode u kini, to naravno ne znaci da su losi, ali sigurno nisu vise japanski.
Da li je japanski kondenzator bolji od dobrog kineskog kondenzatora istog tipa i kapaciteta, NE.
Da li je japanski kondenzator bolji od loseg kineskog kondenzatora, DA.
Da li postoje losi japanski kondenzatori? NE.
Sta ti ovo govori?

Zasto na kutiji proizvoda ne pise "Nichicon caps" ili "Rubycon caps", zato sto ljudi ne znaju sta to znaci, a kada covek procita rec "Japan" to ga asocira na kvalitet i automatski stice utisak da je proizvod kvalitetan.
Radi se o tome da kada kupujemo recimo napajanje i na kutiji pise "japanese caps" prva pomisao sto pada na pamet je da se sigurno radi o vrhunskom proizvodu, to jeste cilj proizvodjaca kako bi privukao kupca.
Covek koji se ne razume, bira izmedju 2 napajanja istog ranga i snage na kojem pise "japanese caps" i na kojem ne pise, ovo sa natpisom "japanese" je skuplje 10% recimo, zamisli koje napajanje ce ta osoba da kupi i zasto?
Cinjenica je da se u napajanja nizeg ranga stavljaju "japanski" kondenzatori kako bi se to naglasilo na kutiji, ali nigde ne pise kojeg kvaliteta su ostale komponente u tom napajanju koje su verovatno i mnogo bitnije od samih kondenzatora.

Pre 10-15 godina nigde nisam video da na kutiji pise "japanese" caps, to je pocelo tako sto je jedan od brendova to poceo da promovise na svojim proizvodima i posle par godina su poceli svi zivi da koriste "japanske" kondenzaotre gde god to moze da se iskoristi i napise na kutiju kako bi lakse prodali proizvod.
Ono sto hocu da kazem je da mnogo proizvoda postoji koji imaju u sebi "japanske" kondenzatore a realno ne postoji realna potreba za njima jer ostatak elektronike nije adekvatnog kvaliteta kako bi mogao da isprati vek kondeznatora, najprostije izreceno u cilju da se lakse shvati poenta..

Bilo je pre problema se elektrolitskim kondenzatorima, cesto na plocama su se duvali i crkavali, ali od kada su poceli da koriste polimerske kondenzatore problem je resen.

Dakle, japanski kondenzatori su odlicni.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Johnny Guru on Japanese caps:

“They're not always ‘better,’ per se. They just give you a sense of security because (so far) there currently are no ‘bad’ Japanese capacitors. There are LOTS of Chinese and Taiwanese brand caps that are just as good, but who's going to tour you through a factory and hold your hand through a data sheet to explain how when you can just buy a Japanese brand.”

“It's like, if someone says ‘we're going to see a flick directed by Christopher Nolan,’ you know it's probably going to be a great movie no matter what (Japanese caps). Whereas, someone says, ‘Let's see a John Carpenter flick’ and you end up with ‘Ghosts of Mars’ instead of ‘The Thing.’ Yes. It's a fair marketing bulletpoint. BUT... it doesn't automatically make a product better. You can't just take a crappy product and make it better with Japanese capacitors. Likewise, if you use the wrong cap in the wrong application, you still end up with trouble waiting to happen. Like a set of Brembo brakes isn't going to suddenly make a Chevy Aveo a great car.”
 

Filippo1717

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.02.2019.
Poruka
104
Rezultat reagovanja
18
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen5 2600 + Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk II
RAM:
CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz CL16 KIT
VGA & cooler:
rx560 4gb
Display:
AOC 27G2U5/BK
HDD:
ssd Western Digital WD Blue 250GB + 512GB ssd
Case:
Antec NX410
Mice & keyboard:
Cooler Master MM710 , Redragon Kumara K552
Internet:
SBb
Raidmax i LC Power koriste kineske kondenzatore, za razliku od recimo Seasonica ili Super Flowera, ali pored toga oni traju preko 5 godina bez problema, to uopste nije retkost naci LC Power koji sljaka posle 5 i vise godina.
Ne promovisem ja sada LC Power ili Raidmax, da ja smatram da su to dobra napajanja ja bi ih kupio prvi, ali kazem da kineski kondenzatori u njima traju i pored toga sto je ventilator zakrzljao posle 2 godine..
Nichicon u napajanju od 200e je posebna prica, ovde se radi o napajanju ispod 100e.

Vidi, cinjenica je da se japanski kondenzatori proizvode u kini, to naravno ne znaci da su losi, ali sigurno nisu vise japanski.
Da li je japanski kondenzator bolji od dobrog kineskog kondenzatora istog tipa i kapaciteta, NE.
Da li je japanski kondenzator bolji od loseg kineskog kondenzatora, DA.
Da li postoje losi japanski kondenzatori? NE.
Sta ti ovo govori?

Zasto na kutiji proizvoda ne pise "Nichicon caps" ili "Rubycon caps", zato sto ljudi ne znaju sta to znaci, a kada covek procita rec "Japan" to ga asocira na kvalitet i automatski stice utisak da je proizvod kvalitetan.
Radi se o tome da kada kupujemo recimo napajanje i na kutiji pise "japanese caps" prva pomisao sto pada na pamet je da se sigurno radi o vrhunskom proizvodu, to jeste cilj proizvodjaca kako bi privukao kupca.
Covek koji se ne razume, bira izmedju 2 napajanja istog ranga i snage na kojem pise "japanese caps" i na kojem ne pise, ovo sa natpisom "japanese" je skuplje 10% recimo, zamisli koje napajanje ce ta osoba da kupi i zasto?
Cinjenica je da se u napajanja nizeg ranga stavljaju "japanski" kondenzatori kako bi se to naglasilo na kutiji, ali nigde ne pise kojeg kvaliteta su ostale komponente u tom napajanju koje su verovatno i mnogo bitnije od samih kondenzatora.

Pre 10-15 godina nigde nisam video da na kutiji pise "japanese" caps, to je pocelo tako sto je jedan od brendova to poceo da promovise na svojim proizvodima i posle par godina su poceli svi zivi da koriste "japanske" kondenzaotre gde god to moze da se iskoristi i napise na kutiju kako bi lakse prodali proizvod.
Ono sto hocu da kazem je da mnogo proizvoda postoji koji imaju u sebi "japanske" kondenzatore a realno ne postoji realna potreba za njima jer ostatak elektronike nije adekvatnog kvaliteta kako bi mogao da isprati vek kondeznatora, najprostije izreceno u cilju da se lakse shvati poenta..

Bilo je pre problema se elektrolitskim kondenzatorima, cesto na plocama su se duvali i crkavali, ali od kada su poceli da koriste polimerske kondenzatore problem je resen.

Dakle, japanski kondenzatori su odlicni.
A koje onda napajanje sigirno ima pored japanse caps i dobre i kvalitetne ventilatore?
Apropo tvoje price ja ima trebnutno LC power 600 koje sam kupio 2013 i koje radi dobro na mojoj konfi iz 2012 god . Jedini problem koji si i ti naveo a cest je kod njih je to da je ventilator otisao u boziju.... kuciste mora da mi stoji vodoroavno da se ne bi culo brujanje i urlanje ventilatora , a ostalo je sve ok, nista mi do sada nije crklo niti se pokvarilo. E sada mene zanima kao sto sam vec pitao i pre koje napajanje od tipa 600w u cenovnom rangu od oko 10.000-11000 din ima sigurno tihe i kvalitne ventilatore jer to pored stabilnog rada napajanja mi jako bitno.
Hvala
 

Sloba87

PCAXE Member
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Poruka
934
Rezultat reagovanja
735
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 7 5800X3D / EKWB Classic Kit S360 D-RGB
Motherboard:
Asus Rog Strix B550-E Gaming
RAM:
2x8Gb G.Skill Trident Z Neo 3600MHz Red Cl16
VGA & cooler:
Asus Radeon RX 6800 XT TUF Gaming
Display:
Gigabyte Aorus AD27QD 27" / Dell E2422H
HDD:
Toshiba P300 2Tb / Samsung 970 EVO Plus 250Gb / WD 1TB Blue SN570
Sound:
SMSL M300 mkII & SMSL SP200 / HIFIMAN Edition XS / Rode M2 & Focusrite Scarlett Solo
Case:
Lian Li PC-011 Dynamic
PSU:
Seasonic SSR-750PX
Optical drives:
Asus ZenDrive U9M Black
Mice & keyboard:
Keyboard - HyperX Alloy FPS (Brown Switch) / Mouse - Glorious Model D
Internet:
AVcom optika 400 / 200 Mbps
OS & Browser:
Win10 / Mozilla, Vivaldi, Chrome
Other:
nuc8i3beh
A koje onda napajanje sigirno ima pored japanse caps i dobre i kvalitetne ventilatore?
Apropo tvoje price ja ima trebnutno LC power 600 koje sam kupio 2013 i koje radi dobro na mojoj konfi iz 2012 god . Jedini problem koji si i ti naveo a cest je kod njih je to da je ventilator otisao u boziju.... kuciste mora da mi stoji vodoroavno da se ne bi culo brujanje i urlanje ventilatora , a ostalo je sve ok, nista mi do sada nije crklo niti se pokvarilo. E sada mene zanima kao sto sam vec pitao i pre koje napajanje od tipa 600w u cenovnom rangu od oko 10.000-11000 din ima sigurno tihe i kvalitne ventilatore jer to pored stabilnog rada napajanja mi jako bitno.
Hvala
ITsvet | Seasonic SS-620GM2 Napajanje
 

BLEAGH

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.10.2018.
Poruka
612
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLEAGH
CPU & cooler:
I5-4460,Hyper 212 EVO
Motherboard:
Asus H81
RAM:
DDR3 HyperX 16GB
VGA & cooler:
Zotac 1060 6GB AMP
Display:
HP OMEN Z7Y57AA TN, TV Adler 43
HDD:
Transcend 220S 240GB , Toshiba 1TB
Sound:
Genius SW-HF2.1 1700
Case:
Raidmax V4 Blue
PSU:
Radimax 550W
Mice & keyboard:
Logitech G203 Prodigy & MS Thunder
Internet:
80/8
OS & Browser:
Windows 10 Pro x64 , Firefox
Other:
Huawei P30 Pro VOG-L29
Ovako moram da pitam jer sam zaista neuk oko napajanja ali kako vise pisete vise me interesuje. Sad koliko sam skontao dosta je price o japanskim kondenzatorima i kineskim. Mene zanima zasto su toliko popularni bas ti japanski, postoje li neke firme koje ih prave i koje.Postoje li EU i americke firme koje prave te kondenzatore ili se bas na kraju sve svodi na Jap i China . Mozda neki linkovi gde bi sam mogao da procitam vise.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
A koje onda napajanje sigirno ima pored japanse caps i dobre i kvalitetne ventilatore?
Apropo tvoje price ja ima trebnutno LC power 600 koje sam kupio 2013 i koje radi dobro na mojoj konfi iz 2012 god . Jedini problem koji si i ti naveo a cest je kod njih je to da je ventilator otisao u boziju.... kuciste mora da mi stoji vodoroavno da se ne bi culo brujanje i urlanje ventilatora , a ostalo je sve ok, nista mi do sada nije crklo niti se pokvarilo. E sada mene zanima kao sto sam vec pitao i pre koje napajanje od tipa 600w u cenovnom rangu od oko 10.000-11000 din ima sigurno tihe i kvalitne ventilatore jer to pored stabilnog rada napajanja mi jako bitno.
Hvala
Ovo sto ti je @Sloba87 predlozio ili taj BQ koji smo ti predlozili pre, cini mi se da BQ ima malo tisi i bolji vent, ali to ne garantujem jer nisam imao ni jedno od tih napajanja.
Seasonic ima meni stran ventilator http://www.pchub.com/images/thumbs/0116475_ADDA-AD1212UB-A70GL-Server-Square-Fan-AD1212UB-A70GL-b-116475_550.jpeg
Dok BQ koristi njihov ventilator, a BeQiet ima jako tihe i kvalitetne ventilatore.
Trazi malo i sam, postavi neku listu napajanja pa cemo ti pomoci koje je najbolje od njih, meni je muka da trazim sada napajanja do odredjene cene i da uporedjujem gde je jeftinije itd..
 

Shang Tsung

Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011.
Poruka
4.813
Rezultat reagovanja
166
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Zvijer :p
CPU & cooler:
Intel i7 9700K@5GHz ft. EKWB H2O
Motherboard:
ASUS ROG Strix Z370-E Gaming
RAM:
Corsair Dominator Platinum 32GB 3000MHz
VGA & cooler:
ASUS RX 5700 XT Strix OC
Display:
LG 32GK850G (VA 165Hz) + AOC Q3279VWFD8 (IPS 75Hz)
HDD:
SSD Samsung 970 EVO 500GB + WD 4TB EFAX
Sound:
ASUS Essence STU + Rotel RA-05/JBL L16 Decade/SVS PB1000 + Sennheiser HD515
Case:
Lian Li 011 Dynamic (black)
PSU:
Seasonic SS-760XP2 Platinum
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Chroma + ASUS Echelon mousepad + Redragon Dark Avenger RGB
Internet:
ASUS RT-N18U + Ubiquiti AP AC LR @ 250/25Mbit
OS & Browser:
Win10 64-bit
Other:
Logitech C920 Webcam, Logitech Cordless Rumblepad 2
Sertifikacija od 50C temperature ne znaci da to napajanje "najbolje" radi na 50C. Jednostavno znaci da ce specifikacija napajanja biti ispostovana cak i na toj temperaturi. Ukoliko proizvod nema temperaturnu specifikaciju, racunajte da je u praksi u stanju da ispostuje istu do 25C temperature. Ukoliko se zagreje preko toga (a sigurno ce se zagrejati ako se optereti solidno), efikasnost mu rapidno opada, i cak na visim temperaturama nije u stanju da isporuci snagu koja mu stoji u deklaraciji. To je slucaj sa svim jeftinijim napajanjima, poput LC600H i slicnim, koja su popularna u office masinama.
 

Ackiss

Moderator
Učlanjen(a)
25.12.2014.
Poruka
1.320
Rezultat reagovanja
543
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Laptop HP ProBook 4530s
CPU & cooler:
Ryzen 5600x Noctua NH-D15S+NF-A14IPPC 2000 rpm
Motherboard:
ROG Strix X570 Gaming E
RAM:
Trident Z Neo 2x16gb 3200CL14 (Samsung)
VGA & cooler:
GTX 1070Ti
Display:
Samsung Odyssey G7 32
HDD:
Samsung SSD 850 EVO 500GB, Seagate Barracuda 2TB
Sound:
Sennheiser HD 598, Audio Technica M40X, Rode NT USB
Case:
Phanteks Evolv X/Noctua IPPC
PSU:
CHIEFTEC APS-1000C, Leadex II 1200, Leadex Platinum 1200, Corsair HX 1200, EVGA G2 1000
Mice & keyboard:
Ninox Aurora, Logitech 502 Proteus Spectrum, Logitech G403, Rantopad MXX modded
Internet:
VDSL 50mbps
OS & Browser:
Win 10 64bit, Chrome
Sertifikacija od 50C temperature ne znaci da to napajanje "najbolje" radi na 50C. Jednostavno znaci da ce specifikacija napajanja biti ispostovana cak i na toj temperaturi. Ukoliko proizvod nema temperaturnu specifikaciju, racunajte da je u praksi u stanju da ispostuje istu do 25C temperature. Ukoliko se zagreje preko toga (a sigurno ce se zagrejati ako se optereti solidno), efikasnost mu rapidno opada, i cak na visim temperaturama nije u stanju da isporuci snagu koja mu stoji u deklaraciji. To je slucaj sa svim jeftinijim napajanjima, poput LC600H i slicnim, koja su popularna u office masinama.
Ja sam napisao da ce napajanje da radi najbolje do 50C, ne na 50C.
 
Vrh