• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Most na Adi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4

Ivanissimo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.03.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Braaaaaate ko prica o DS-u ili SNS-u???????

Daj bre smiri se malo. Sta god da je gotovo je. Nista sto ti kazes nece to promeniti.

Most je takav kakav je. i avalski toranj je takav kakav je. i zec je rodjen kao zec. sada je to gotovo.

I jedva cekam da ga puste u rad, jer ce moja zena da dodje sa posla SAT vremena ranije.

Koliko god da kostao.

Ko god ga napravio.

Zivot ce biti laksi.

I sta sada hoces?

Ja sam jos jedna ovca u ovom gradu koja je osisana vise puta jer sam kao i onaj zec rodjen ovde i radim od svoje 18 godine.

pusti da bar uzivamo u pogledu i nadi da ce biti malo bolje.

I procitaj Belog Ocnjaka, lepa je prica.
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
I jedva cekam da ga puste u rad, jer ce moja zena da dodje sa posla SAT vremena ranije.
Pa ne pricas ti o mostu Obrenovac-Surcin, nego o mostu preko Ade. Ni u najvecem spicu ne moze putovanje da traje toliko da je izgradnjom ovog mosta put kraci sat vremena. Nego se slucajno potrefilo (potrefice se uskoro) da ce i guzve sa Gazele da nestanu pa ces videti koliko je potrebno preci preko Gazele do tebe, a od 15. decembra i preko ovog mosta pa ces licno da uporedis.

A suvise licno dozviljavas izgradnju ovog mosta jer mislis da ti je neophodan. Tako isto neko moze da prica da ce brze stizati jer je izgradjen drugi most kod Beske ili ovaj Obrenovac-Surcin.

Realno, jedini most koji je stvarno bio neophodan je Zemun-Borca jer preko Dunava ima samo Pancevac u blizoj okolini, a preko Save ima dosta mostova.

Raspitaj se o francuskoj firmi koja je placena da uradi analizu saobracaja u Beogradu i o potrebi Beograda za novim mostovima, i zasto je niko nije poslusao tj. nije prihvatio njena resenja.
 

Никола

Shop manager
Učlanjen(a)
05.09.2011.
Poruka
848
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uzgred, zna li neko za kada je najavljen kompletan završetak radova oko mosta i svih prilaza?
Za 2013. godinu. Ispada da će iste godine biti završena obilaznica oko Beograda. Znači u 2014. biće manje zagađen glavni grad :)

Zdravlje nema cenu :troll:
 

Ivanissimo

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
18.03.2010.
Poruka
6
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ako ikoga zanimaju tehnicki detalji:

















:cool:
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Smeta mi kradja svuda ali ne bih hteo da idem u offtopic, i zato nemoj da izvlacis takve zakljucke. Ne podrzavam niciju kradju zvao se on Slobodan, Boris, ili Toma.

Tema je most i sve oko njega.
Jbga smeta i meni, ali sta da radimo? Da se nerviramo, osnujemo neku grupicu i izadjemo na ulicu da popijemo batine kada okrenu kamere... Sta? :/

Ovako mozemo da okrenemo misli ka pozitivnim stvarima i da iskazemo svoje misljenje na izborima, ako nista bar izadjes i prekrizis listic kao ja. :d

edit. Inace u sredu sam isao od yu-biznis centra do usca 40 minuta. Zamisli kako je bilo na Brankovom ili starom zeleznickom. Istina autobusi su prolazili brze ali ae se ti usudi pored kamera i saobracajaca zutom trakom. Sredom. Petkom je da places tek, mozes neku triologiju da odgledas za to vreme. :) Ali se apsolutno slazem da most ima veci kapacitet od pistupnih saobracajnica. Putevi koji vode ka njemu jednostavno ne mogu da ispune te zahteve.
 
Poslednja izmena:

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija


Most preko reke Save, koji spaja čukaričku i novobeogradsku obalu, zvaće se Most na Adi.

Ime mosta predložili su Beograđani, a Komisija za imenovanje ulica i trgova, na upravo završenoj sednici, jednoglasno je podržala taj naziv.

- Stiglo je više od 13.000 raznih predloga za ime novog mosta. Neki su slati Komisiji, a uvažili smo i one koje su građani predlagali kada su imali priliku da prošetaju mostom. Najveći broj glasova, odnosno 3.341. bio je da se zove Most na Adi - kaže za “Blic” Slobodan Stanimirović, predsednik Komisije za imenovanje ulica i trgova.

Prema njegovim rečima, iako su lingvisti istakli da bi pravilnije bilo da se zove Most preko Ade, Komisija je odlučila da ipak ostane ono ime koje se među Beograđanima već odomaćilo u svakodnevnom govoru, odnosno Most na Adi.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/290908/Novi-most-zvace-se-Most-na-Adi
 

Oki

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
02.04.2009.
Poruka
1.867
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Od preko milion i sedamsto hiljada stanovnika, promil je odlucio...

a i kako drugacije da se zove? to je skroz ok ime da se ja pitam..
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
Most skupoće na primer :troll:
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit
Najveci k**** na balkanu? Da sam znao da se podnose predlozi poslao bih.

Sent from my ZTE-BLADE
 

rAMA

PCAXE Member
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
412
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 2500k + Hyper 212 Plus
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
2x4GB 1600MHz Exceleram Rippler
VGA & cooler:
GTX770 MSI GAMING 2GB
Display:
Samsung P2770H + LG LF2510 32"
HDD:
SSD SATA3 128GB Samsung 830 Series + WD6400AAKS + + 1.5TB Samsung EcoGreen F2
Sound:
Sound Blaster Z; Altec Lansing 5100; Sennheiser HD 205
Case:
Fractal Design Define XL Titanium Grey
PSU:
Enermax Pro82+ 625W
Mice & keyboard:
Razer DeathAdder
Internet:
Telekom ADSL 6Mbit
OS & Browser:
Windows 8.1
Other:
PS3
http://www.mondo.rs/s224848/Info/Gramaticki_nepravilan_predlog_imena_mosta.html
Gramatički nepravilan predlog imena mosta


Predlog Beograđana da most na Savi dobije ime "Most na Adi", koji je utvrdila gradska Komisija za spomenike i nazive trgova i ulica, gramatički je nepravilan.

Zbog toga će odluku o njegovom imenu doneti Ministarstvo za ljudska i manjinska prava, izjavio je danas predsednik te komisije Slobodan Stanimirović.

Stanimirović je objasnio da je Komisija prosledila takav predlog ministarstvu, ali da je on, prema ocenama lingvista, gramatički nepravilan, navodeći da bi pravilan naziv bio "Most preko Ade".

"Najviše predloga građana dobio je naziv 'Most na Adi' i on je prosleđen nadležnom ministarstvu. Ali s obzirom da je prema tumačenju lingvista nepravilan, a da je najpribližniji i ujedno gramatički ispravan predlog 'Most preko Ade', konačnu odluku o predlogu doneće Ministarstvo", objasnio je Stanimirović, piše u saopštenju Gradske uprave.

"Želeli smo da ispoštujemo volju građana i da ne bude slučaj kao ranije s nekim drugim mostovima, da imaju jedno ime, a da ih građani zovu na drugačiji način", naveo je Stanimirović.
:D
 

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
Ja ga od setnje zovem most PREKO Ade.
 

Avijon

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2010.
Poruka
99
Rezultat reagovanja
4
Moja konfiguracija
Kako je nepravilno na adi kad je onaj glavni penisaurus NA ostrvu? :troll:
 

smarac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
10.08.2010.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Xeon L3360 & H50
Motherboard:
GA EP45-UD3P
RAM:
4x2GB Kingston
VGA & cooler:
XFX 4830
Display:
Benq 2420 HDA
HDD:
WD 640GB black
Sound:
Xonar D2
Case:
Chieftec LBX
PSU:
Chieftec 750W
Optical drives:
Pioneer
Mice & keyboard:
G5 + Ergo 4000
Internet:
cable
OS & Browser:
WIN 7 64bit

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Most na Adi? Most preko Ade? Ne znam, meni je svejedno - obe varijante su mi OK.
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Nisam ja pisao :D


-What is the name of this huge bridge?
-Is is called "Bridge over Ada".
-I thought Belgrade is situated on rivers Danube and Sava? Isn't this Sava?
-Yes, but it crosses over an island called Ada, short of Ada Ciganlija.
-Ah, an island named some woman called Ada?
-No, Ada is Turkish for "island"
-So the name is translated as “Bridge over the island”
-More jedi bre ****a
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam ja pisao :D


-What is the name of this huge bridge?
-Is is called "Bridge over Ada".
-I thought Belgrade is situated on rivers Danube and Sava? Isn't this Sava?
-Yes, but it crosses over an island called Ada, short of Ada Ciganlija.
-Ah, an island named some woman called Ada?
-No, Ada is Turkish for "island"
-So the name is translated as “Bridge over the island”
-More jedi bre ****a
Ma... Pitaj ti njega ;) za Golden gejt - pravljen od zlata? prelazi preko zlata? zlato se prevozi preko njega? :D
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Da, slažem se. Ja ne da nisam svestan koliko je ukradeno, nego uopšte NE ZNAM da li je ili nije ukradeno. To će, nadam se, objektivno utvrditi neka komisija, tužilaštvo, policija i svi oni kojima je to posao. Do tada, ja ne znam kako bih mogao da znam da li je bilo ozbiljnih malverzacija (onih sitnijih je sigurno bilo, to se podrazumeva).

Uzgred, zna li neko za kada je najavljen kompletan završetak radova oko mosta i svih prilaza?
pa kad vidis da su kinezi za 3x manje para napravili 20x veci most, sta ti mislis? Sve je cool a? lol

znas ti odlicno sve samo se pravis blesav
 

ZoNi

Free SW Guru
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
3.254
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
pa kad vidis da su kinezi za 3x manje para napravili 20x veci most, sta ti mislis?
Pre svega, ne verujem ni jednom zvaničnom kineskom podatku.

Takođe, Kinezi u Kini mogu da naprave šta god hoće po bilo kojoj ceni, ako CK KP tako odluči.

Uz sve to, ja još nisam video neku konkretnu cifru o vrednosti mosta na Adi (političko prepucavanje ne računam).
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Obnova gazele je kostala pedeset i neki milion evropskih novaca. Poredjenja radi...
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.537
Rezultat reagovanja
2.178
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
poredjenja sa cime? Kolko se manje kralo na jednom projektu nego na drugom ili sa necim trecim? Mislim, javna je tajna (cak nije ni tajna) da se svako mudo ugradjuje u lancu prehrane (izvodjenju javnih radova zarad dobrobiti stanovnika na vlasti, koja god bila i kako god da se zvala), samo u nekim zemljama se to ne primeti jer i narod ima dovoljno, a u nekim se i te kako primeti. Lepo je neko napisao ranije ovde, da mi takav most nismo zasluzili (jer ga nismo nicim zaradili).

@Zoni:
Kinezi ne bi bila najjaca ekonomska sila da ne rade tako kako rade. Ali najbolje je da im to zamerimo posto mi bolje ne umemo ili sta? Ne znam sta si hteo da kazes? Srbija je mala zemlja, maltene dvoriste naspram jedne Kine, Indije i sl. ovde se lako sve sazna i tesko se nesto sakrije. Gde ima dima i vatre, a kod nas se nesto vazda dimi i uvek na istu temu.
Ja ne znam kolko je tacno most kostao ali i mi smo jeftina radna snaga i oni limovi sastavni su mogli i u nasem "Metalcu" da se prave, nismo morali u EU po njih zar ne? Verovatno smo i betonske blokove narucili od spolja da bi neko mogao da se ugradi u celu pricu jer je blizak lancu ishrane. Ne umeju Srbi izgleda ni limarske poslove da rade, pa verovatno ne umeju ni betonske blokove da prave, iako smo nekad iste te mostove preko "Mostogradnje" gradili sirom Azije i Afrike.

i opet cu ti reci - pravis se blesav. Da li je most kostao 400 miliona, 397,66 ili 407 miliona sasvim je nebitno. Imas pri pocetku ove teme, Diabolique je ostavio linkove ka bar 10 mostova sa sve cenama i ni jedan nije kostao 400 miliona, a svaki je veci od ovog. Zakljucak je tesko izvuci samo ako ti je IQ manji od broja cipela. Za sve ostalo tvrdim da je glumljenje ludila, a na ovom forumu niko nema IQ manji od broja cipela. ;)

btw. sa dizjanerske strane, posto mi je to struka, most je ekstremno ruzan sa tom "raketom" po sredini. Po meni, to uopste nije za hvaljenje. Nismo mi jedini u Evropi sa takvom konstrukcijom i raketom te visine zato sto smo pametni, vec upravo obrnuto.

"Uz sve to, ja još nisam video neku konkretnu cifru o vrednosti mosta na Adi"

super, javni radovi, iz dzepova gradjana se placaju, a transparetnost na nivou, nema sta. Sad cu da zovem drugara iz DS-a koji je tamo mudo i da ga pitam, reci ce mi u dinar kolko je kostao most, i reci ce mi "al nemoj to da pricas jesi cuo", u sustini, necu ga ni zvati jer kad sam ga nesto pitao ispalo je da nisam ni morao jer su glasine uglavnom bile 80% tacne. Takoda od 400 miliona oduzmi/dodaj 20% i to je to.

PS. Vidim da se spominjalo indirektno da su neki clanovi vezani na ovaj ili onaj nacin za neku stranku ili tako nesto. Zelim samo da se ogradim i da kazem da ne znam ko od vas u stranci niti u kojoj (zaista ne znam) niti me zanima. Ja nisam clan niti simpatizer ni jedne. Moji postovi su vezani iskljucivo za most i cenu doticnog i eventualno okolnosti vezanih za cenu.
 
Poslednja izmena:

a c a

PCAXE Member
Učlanjen(a)
25.04.2009.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
13
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Propus@Deneb
Motherboard:
Foxconn
RAM:
Hyper X
VGA & cooler:
AMD
Display:
Samsung
HDD:
WD5000AAKX i WD20EZRZ
Sound:
int.
Case:
690IIa
PSU:
Seasonic
Optical drives:
Pioneer&Liteon
Mice & keyboard:
Chicony&Logitech
Internet:
SBB D3
OS & Browser:
7Ux64/XPSP3
amin to that
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Poredjenja sa cenom mosta na adi. ;) Sa cime drugim mislis da se poredi? Nije sigurno sa cenom hardova. :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh