• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Majstor kvariša

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Znaci ovakav niz slucajnih gluposti se samo meni desavaju. Procesor i maticnu sam porucio u Četvrtak u podne. 24 sata je vremenski period koji je njima bio potreban da im te 2 stavke doputuju sa tacke A (Magacin) do tacke B (Radnja), u Beogradu. U Petak mi je poslat paket D Express kurirom, koji pogodite sta? Ne vrsi dostavu Subotom, vec sledeci radni dan. Sledeci radni dan je Sreda 17-ti Februar. Znaaaači dodje mi komicna sopstvena situacija :D

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
To je greska do firme u kojoj si porucio i koja je trebala da te upozori da dostava mozda nece biti izvrsena u dogovoreno vreme zbog dana drzavnosti. Bas iz tog razloga je ne volim ni jednu drugu kurirsku sluzbu osim post express, jeste da su malo skuplji ali uvek dostavljaju robu i sto je nabitnije mozes da racunas da ako robu porucis u petak da ce u subotu da bude kod tebe.
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.696
Rezultat reagovanja
1.812
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Mislim da ni Post Express vise ne vrsi dostavu subotom. Vec u 2-3 navrata se desava da paket poslat u Petak stigne u Ponedeljak.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
vecina njih jos od pre korone ne vrsi fizickim licima dostavu subotom, ne kupe ni robu subotom...
PE meni sad najgori. Moram u postu da idem da posaljem nesto...
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Ne znam, ja znam da sam oduvek kada sam slao nesto uvek otisao u postu i predao paket, ni ne znam da imaju mogucnost da dodju da preuzmu robu. A kako mi je inace posta na 5 min od kuce onda mi je bilo lakse da zapakujem i odnesem u postu i predam.

Inace uvek sam gledao ako nesto porucujem da to bude ponedeljak da bih bio siguran da ce da to dodje u dogovoreno vreme a isto tako sam gledao i kada nekome saljem da to bude radni dan ali ako se zadesi da sa nekim nesto dogovaram u petak onda mu skrenem paznju da moze da se desi da ne stigne u subotu nego tek u ponedeljak.

Mada ima mesta u Srbiji u kojima se ne isporucuje roba svaki dan nego samo odredjenim danima u nedelji.

Sa Bex sam oduvek imao problema i cak su dva puta pokusali da mi ukradu paket a nisam jedini kome se to dogodilo. Aks sam davno zabatalio, pa tako da sada kada od nekoga nesto narucujem prvo pitam jel hoce da salje preko poste ako hoce radimo posao ako nece idem dalje.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.252
Rezultat reagovanja
5.336
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Koliko me sećanje ne vara postexpres i dalje dostavlja subotom.Čini mi se da mi je paket stigao pred novu petak za subotu .
 

Novatech

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
10.04.2015.
Poruka
2.696
Rezultat reagovanja
1.812
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 1600 (AF) - LC CC 95
Motherboard:
ASRock B450M PRO4
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8gb 3000mhz
VGA & cooler:
Sapphire Nitro+ Radeon RX 580 4GB
Display:
Samsung S24F350
HDD:
Samsung 860 EVO 1TB + Samsung 750 EVO 250gb
Sound:
Lusya Fever DAC + Altec Lansing 4121 + Microlab FC 330
Case:
MS Cyclops V / 2x Arctic P14 - 2x Arctic F12
PSU:
Corsair RM550x
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core (HX Red) - Logitech K230 - Redragon Mirage - Asus TUF M3
Internet:
Supernova 80/8
OS & Browser:
Windows 11 Pro
Other:
Acer Aspire V3 571g
Što se tiče Pošte nikada nisam imao problema, mada nisu im bas najbolje metode transporta. Recimo porucim Hard Disk, radnik to baci u onu korpu na Apn-cu i krene sa trotoara na trotoar, naravno kako motor skace tako i posiljke u onoj korpi. Prikacis na komp i cudis se odakle Bad Sectori.
- AKS je skup, nikada nisam imao postarinu manju od 700-800 din. Voze robu nabacanu u crnim djubretarskim dzakovima, kombi nije ni imao pod vec drvene daske :)
- BEX je po meni najbolji. Umerene postarine, sve sto sam uzimao(hardver) bilo je obicno u kabini kod vozaca. Takva su moja dosadasnja iskustva sa njima...
Uglavnom nisam imao losa iskustva sa bilo kojom sluzbom za sada. Samo bi bilo dobro kad bi svoj dolazak najavili 10-tak min ranije, uglavnom se jave na 2 min i sviraju ispred kapije, a ja nisam stigao ni da obujem patike...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
@Proleter
Imao sam i ja postu u blizini, sad moj deo grada nema postu uopste. Ima, al onu "privatnu drzavnu" postu, tamo moze do 5kg, i ne moze da onaj sto prima placa postarinu, za to moras bas u postu, pa stojis u redu od 30tak ljudi i cekas 15-20 min. Ili, za 50tak din vise, zovem city express on dodje kad kaze da ce da dodje i sve ok.
 

Tajm Bandit Bouns

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
04.10.2016.
Poruka
2.033
Rezultat reagovanja
1.762
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PhantomGaming-PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 4650G + THERMALTAKE UX200 ARGB White
Motherboard:
ASROCK B550 PHANTOM GAMING 4
RAM:
KINGSTON Fury Beasts DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz RGB Special Edition White
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE 12GB GDDR6
Display:
Benq GC2870 60Hz @75Hz
HDD:
Samsung 970 EVO Plus M.2 NVME + WD 320GB
Sound:
Genius 5.1 + RAMPAGE RM-K29 THUNDER
Case:
FSP CMT580GT (3xDeepcool + Artic P12 + Gamemax FN-12 ARGB = Noctua A14 PWM Fans)
PSU:
Asus ROG Gold Aura 750W + Sleeve Cable White and Orange-Silver-Black
Mice & keyboard:
LIMEIDE ARGB Keyboard + Asus ROG IMPACT III ARGB + GMB Gaming Podloga
Internet:
ADSL Wifi and LAN UGREEN Gold
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23h2 64 bit + Opera NEON
Other:
Iphone 11 with all original Accessories (iOS 17.4)
Ja sam najbolje prolazio sa Bexom i Postexpressom.

Iz Bexa mi uvek donosi jedan isti kurir i lik je mnogo prijatan.
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Koliko me sećanje ne vara postexpres i dalje dostavlja subotom.Čini mi se da mi je paket stigao pred novu petak za subotu .
Paket koji si mi slao pre par nedelja dva dana je putovao; džaba što je stigao u zemunsku poštu, kad im treba još jedan dan da ga isporuče. :nuts:

A bila je isporuka danas-za-sutra.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.252
Rezultat reagovanja
5.336
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
To što ti je žuća zemunac svratio na splav sa tvojim paketom šta ti ja mogu..:rolleyes:
Ja koliko sam video on ga je preuzeo sutradan ujutru od dana slanja..
Ali kažem meni je poslat paket 25.12/petak,preuzeo 26.12 subota...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
To što si ti u dilu sa Deda Mrazom, pa ti šalje ti kulere sa Artktika je posebna tema i o tome se može razgovarati, nego ovo nije vreme ni mesto... :cool:

@Novatech : nikad ne naručujem hard diskove, već uzimam direktno od, za mene, pouzdanih prodavaca. Upravo zbog toga što ne znam kako ih kurirske službe transportuju.

Srećom, bože zdravlja, neću još dugo (uzimati hard diskove)... :d
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Ja sam najbolje prolazio sa Bexom i Postexpressom.

Iz Bexa mi uvek donosi jedan isti kurir i lik je mnogo prijatan.
Eto, tako nekad bilo i kod mene. Sad kombi stane negde u ulici, zovu telefonom da sidjes, i onda se tu nadje 5-6 ljudi koji placaju i kupe svoje pakete od vozaca kombija. Ako ne sidjes pre nego sto ode, on vraca paket.
edit: D-express donosi pakete (oko 9 ujutro kad nikog nema kuci naravno) ako su mali. Ako sam porucio hranu za psa (dzak od 12kg) e onda nema gde da parkira, pa da ja sidjem....

edit1: Poenta onoga sto zelim reci je: nije svuda isto iako se sluzbe/firme zovu isto... PE u BG-u sa fona narucis i mom prijatelju uvek dodju sutradan, meni dodje postar posle 5-6 dana i kaze "jel imam nesto da preuzmem ovde?" ...i sad ovaj iz BG-a meni ne veruje da PE nije bio dan nakon sto sam ih zvao jer eto, njemu rade ko svajcarski sat.
 
Poslednja izmena:

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Što se tiče Pošte nikada nisam imao problema, mada nisu im bas najbolje metode transporta. Recimo porucim Hard Disk, radnik to baci u onu korpu na Apn-cu i krene sa trotoara na trotoar, naravno kako motor skace tako i posiljke u onoj korpi. Prikacis na komp i cudis se odakle Bad Sectori.
- AKS je skup, nikada nisam imao postarinu manju od 700-800 din. Voze robu nabacanu u crnim djubretarskim dzakovima, kombi nije ni imao pod vec drvene daske :)
- BEX je po meni najbolji. Umerene postarine, sve sto sam uzimao(hardver) bilo je obicno u kabini kod vozaca. Takva su moja dosadasnja iskustva sa njima...
Uglavnom nisam imao losa iskustva sa bilo kojom sluzbom za sada. Samo bi bilo dobro kad bi svoj dolazak najavili 10-tak min ranije, uglavnom se jave na 2 min i sviraju ispred kapije, a ja nisam stigao ni da obujem patike...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
Bex sam reko da cu lopatom da tucem kada ih vidim, banda oloska. Dva puta kao sto sam vec napisao su pokusali da mi ukradu paket i to ni manje ni vise prvi 270 evra a drugi 350 evra vredan, prosle nedelje narucim oksimetar za proveru koncentracije kiseonika u krvi pitam prodavca jel moze post expresom kaze nema problema kretencina uzme i posalje bexom, kada sam ga pitao sto je poslao preko njih kada sam ga lepo pitao jel moze preko poste kaze ja samo sa bexom saradjujem, ok cekam da prodje vikenda u ponedeljak kada su trebali da donesu paket paketa nema, zovem prodavca kaze on pa ne dostavljam ja paket juri ih ti, ja da ih jurim i jos da platim robu, zovem bex kaze zvao vas je kurir ali niste bili dostupni a ja telefon od kako ga imam nisam ga ugasio ali nikada osim ako se ne desi da se baterija ne isprazni, kaze ako hocete paket dodjite u magacin, samo sam im reko mozete paket da vratite prodavcu. To vece u 6 uvece zovem neke momke iz Smedereva za isti oksimetar ljudi su uspeli u 6 uvece da posalju preko poste paket da bi isti stigo sutradan u pola deset ujutru, a da bi me isti bex zvao u 3 posle podne da mi kaze da imaju isporuku za mene, samo sam reko vrati ga onome koji te je poslao da ga doneses i mozete da ga vratite onom seljaku koji sa vama saradjuje.

I tu foru niste bili dostupni na telefon rade po ko zna koji put a onda kada ih zoves kaze paket je u magacinu. Ako sam platio dostavu ima da mi ga urucis u ruke a ne da te ja jurim po celom NS i jos da ti platim za dostavu i sve ostalo.
 

Tajm Bandit Bouns

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
04.10.2016.
Poruka
2.033
Rezultat reagovanja
1.762
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
PhantomGaming-PC
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 4650G + THERMALTAKE UX200 ARGB White
Motherboard:
ASROCK B550 PHANTOM GAMING 4
RAM:
KINGSTON Fury Beasts DDR4 16GB (2x8GB) 3600MHz RGB Special Edition White
VGA & cooler:
Gigabyte GeForce RTX 3060 AORUS ELITE 12GB GDDR6
Display:
Benq GC2870 60Hz @75Hz
HDD:
Samsung 970 EVO Plus M.2 NVME + WD 320GB
Sound:
Genius 5.1 + RAMPAGE RM-K29 THUNDER
Case:
FSP CMT580GT (3xDeepcool + Artic P12 + Gamemax FN-12 ARGB = Noctua A14 PWM Fans)
PSU:
Asus ROG Gold Aura 750W + Sleeve Cable White and Orange-Silver-Black
Mice & keyboard:
LIMEIDE ARGB Keyboard + Asus ROG IMPACT III ARGB + GMB Gaming Podloga
Internet:
ADSL Wifi and LAN UGREEN Gold
OS & Browser:
Windows 11 Pro 23h2 64 bit + Opera NEON
Other:
Iphone 11 with all original Accessories (iOS 17.4)
AKS je tako jednom mojoj mami trebao da donese paket, ona nije bila kuci, i ja cekao da preuzmem i nema ih, i ona ih zove i oni kazu pa mi smo bili kod kuce i cekali, a lazu nisu bili ceo dan sam pratio, i kazu da su je zvali na telefon i nisu je zvali....
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Mislim da je najbolje i sta vise ljudski da prebijete kurira ili bar da mu se izderete na telefon zbog svojih frustracija,jer je sigurno on taj koji je kriv za sve to sto se vama dogadja...
Nikako ne praktikujte da im ostavljate baksis,zato sto su oni svakako vec minimalno placeni za taj svoj posao... :)

Kad imas svog kurira i on zna da od tebe ima redovan baksis,ima da natera u rikverc preko najveceg ivicnjaka,iznese dzak od 20 kila i nahrani i kerove i svinje po dvoristu ako treba...
A ako te zapamti kao jajaru ima prvo dobro da isutira taj paket i onda da ga vrati u magacin da dodjes po njega i jos ce mu biti drago sto vise neces da zoves njih za dostavu...
 

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.762
Rezultat reagovanja
9.132
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Moj kurir (ne znam koja je služba) mi kaže veću cenu nego što je napisano, ja ga častim, a on još nema da mi vrati kusur?! Prvi put sam to shvatio kao slučajnost, drugi put smo već raspravljali. Ispalo je da je prodavac prijavio paket kao lakši, pa je zbog toga moralo da se doplati više nego što piše. Tako da mi je prodavac smanjio cenu prilikom sledeće isporuke. Nije morao, jer paket ne može da bude lakši nego što jeste. Jedino ispada kao da neko nekog krade.

Sa drugom službom sam raspravljao zbog toga što plaćam da oni njima vraćaju novac. Kao prvo: kakve to veze ima sa mnom, da li će kurir vraćati novac ili će prodavac ići po novac ne treba da ima veze sa mnom. Kao drugo: to nisu prikazivali na računu, što izgleda kao kad poštar sam uzme bakšiš kad donese penziju.
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Mislim da je najbolje i sta vise ljudski da prebijete kurira ili bar da mu se izderete na telefon zbog svojih frustracija,jer je sigurno on taj koji je kriv za sve to sto se vama dogadja...
Nikako ne praktikujte da im ostavljate baksis,zato sto su oni svakako vec minimalno placeni za taj svoj posao... :)

Kad imas svog kurira i on zna da od tebe ima redovan baksis,ima da natera u rikverc preko najveceg ivicnjaka,iznese dzak od 20 kila i nahrani i kerove i svinje po dvoristu ako treba...
A ako te zapamti kao jajaru ima prvo dobro da isutira taj paket i onda da ga vrati u magacin da dodjes po njega i jos ce mu biti drago sto vise neces da zoves njih za dostavu...
Tako ti rezonujes stvar, nisi pogresio nista osim jedne stvari: ja paket jos nisam platio i *ebe mi se sto ce ga on odneti nazad i sto ce troskove da plati firma koja je paket slala, taj paket vise nije moj problem. Izbor postoji, i u radnim mestima (mada ti kuriri deluju kao da ni polozeno za C i D nemaju da voze taj kamion/kombi, a kamoli neka znanja i vestine) i u radnjama i u kuriskim sluzbama. Ako nose do zgrade, nek ne pisu da nose do vrata. To je sve.
Kad ti reklamiraju uslugu vrata do vrata, imam pravo da se nakostresim kad treba da se dizem i obuvam i da jos idem po robu za koju sam platio da mi se dostavi do VRATA.

edit: basksis? Samo ako imamo problem oko kusura. Nisam mu ja kriv sto je uzeo da radi to sto radi i sto je placen kolko je placen. Sta sam ja? U kafani, a on sisata konobarica u dubokom dekolteu? I, da se ne lazemo, ne bi se nista promenilo i da mu dajem 100din basksis svaki put. Pored toga, to bi onda bio mito da b on radio svoj posao. Zasto bi podrzavao i nagradjivao takve usluge?
 
Poslednja izmena:

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Tako ti rezonujes stvar, nisi pogresio nista osim jedne stvari: ja paket jos nisam platio i *ebe mi se sto ce ga on odneti nazad i sto ce troskove da plati firma koja je paket slala, taj paket vise nije moj problem. Izbor postoji, i u radnim mestima (mada ti kuriri deluju kao da ni polozeno za C i D nemaju da voze taj kamion/kombi, a kamoli neka znanja i vestine) i u radnjama i u kuriskim sluzbama. Ako nose do zgrade, nek ne pisu da nose do vrata. To je sve.
Kad ti reklamiraju uslugu vrata do vrata, imam pravo da se nakostresim kad treba da se dizem i obuvam i da jos idem po robu za koju sam platio da mi se dostavi do VRATA.

edit: basksis? Samo ako imamo problem oko kusura. Nisam mu ja kriv sto je uzeo da radi to sto radi i sto je placen kolko je placen. Sta sam ja? U kafani, a on sisata konobarica u dubokom dekolteu? I, da se ne lazemo, ne bi se nista promenilo i da mu dajem 100din basksis svaki put. Pored toga, to bi onda bio mito da b on radio svoj posao. Zasto bi podrzavao i nagradjivao takve usluge?
Vidis Danice kako si naivna,a on je naucnik,radi u Vinci...

*ebe se i njemu vise nego tebi,on paket vraca u magacin,pa se potom vraca posiljaocu,vi razmenite po negativnu na KP i to je to. Ako je paket poslat od strane neke firme,onda te ta firma stavi na posebnu listu cisto da te imaju u vidu...

Izbor naravno postoji,mogu da deluju i ovako i onako,nikada ne mozes da znas pouzdano odakle on tu,a mozda je i 10 puta snalazljiviji,pametniji i skolovaniji od svojih musterija...
Vaauu,pise i na autobusu Lasta pa ne leti.. Cista kapitalisticka reklama...
Prvo,zbog trenutnog stanja ima pravo da ti odbije dostavu "od vrata do vrata". Drugo,nisi nikad bio sa druge strane tih vrata pa da znas kako smrdi na leseve kad otvorite ta vrata...

Super,platio si dostavu 250 din.. Od kojih ce taj kurir u naj najboljem slucaju dobiti 100 dinara... I sta sad,kupio si licnog roba? Narucio si ves masinu i sad ja trebam da je uprtim na ledja i nosim na cetvrti sprat za 80 dinara.. Vaaazi druze,da li bi voleo da neko tako maltretira tvog brata,oca,majku?

Ljudi iz ugostiteljstva,turizma kao i svih ostalih privrednih grana su od nove godine masovno poceli da ostaju bez posla,a nesto mora da se radi ako mislis da prezivis,nema tu mnogo izbora...

Zasto uzdizete sebe toliko kao da ste bogovi licno? I da su svi oko vas manje vredni ovog zivota od vas,samo zato sto vi imate tih 250 dinara da platite?
Svi koji tako razmisljaju treba da ih bude sramota. Kad su stariji ljudi u pitanju oni se sami ponude da se spuste ispred zgrade da preuzmu,jedva ih ubedim da se ja popnem,a vi u punoj snazi,volu rep da iscupate,mrzi vas da obujete patike i sidjete...

I nije to mito,to se zove postovanje i lep gest... Sharing is caring. Niti ce se on obogatiti za tih 50-100 dinara,a neces se ni ti osiromasiti... Ali ti izgleda ne postujes i ne volis nikoga osim sebe,tako da ne ocekuj da ces i ti bolje da prodjes... Solio si drugom rane,ne ocekuj melem!
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.793
Rezultat reagovanja
3.205
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 3060ti founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
ako su cene usluge niske, podignite cenu usluge. niko ne placa 250din jer mu se moze, vec kurirska sluzba toliko naplacuje svoju uslugu, a ta usluga je od vrata do vrata.
ako je 80 dinara malo, podigne se na 800 ili 1800 i eto resen problem.

glasamo za sistem da budemo robovi, i onda nam ko kriv?
 

gx-x

Display Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
7.536
Rezultat reagovanja
2.175
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Chernobyl
CPU & cooler:
Intel i7 9th gen / LFII 360
RAM:
16gb
VGA & cooler:
Intel® UHD Graphics 630
Display:
AOC 27G2U/BK (LF1F)
HDD:
SSD
Sound:
Xonar U5, Monitor Audio, JBL 1202D
PSU:
Enermax Platimax D.F. 1200W
Mice & keyboard:
HyperX Alloy Origins Core + Razer Basilisk
Internet:
SBB kabl
OS & Browser:
Winjdows 10 Pro, FF
Vidis Danice kako si naivna,a on je naucnik,radi u Vinci...

*ebe se i njemu vise nego tebi,on paket vraca u magacin,pa se potom vraca posiljaocu,vi razmenite po negativnu na KP i to je to. Ako je paket poslat od strane neke firme,onda te ta firma stavi na posebnu listu cisto da te imaju u vidu...

Izbor naravno postoji,mogu da deluju i ovako i onako,nikada ne mozes da znas pouzdano odakle on tu,a mozda je i 10 puta snalazljiviji,pametniji i skolovaniji od svojih musterija...
Vaauu,pise i na autobusu Lasta pa ne leti.. Cista kapitalisticka reklama...
Prvo,zbog trenutnog stanja ima pravo da ti odbije dostavu "od vrata do vrata". Drugo,nisi nikad bio sa druge strane tih vrata pa da znas kako smrdi na leseve kad otvorite ta vrata...

Super,platio si dostavu 250 din.. Od kojih ce taj kurir u naj najboljem slucaju dobiti 100 dinara... I sta sad,kupio si licnog roba? Narucio si ves masinu i sad ja trebam da je uprtim na ledja i nosim na cetvrti sprat za 80 dinara.. Vaaazi druze,da li bi voleo da neko tako maltretira tvog brata,oca,majku?

Ljudi iz ugostiteljstva,turizma kao i svih ostalih privrednih grana su od nove godine masovno poceli da ostaju bez posla,a nesto mora da se radi ako mislis da prezivis,nema tu mnogo izbora...

Zasto uzdizete sebe toliko kao da ste bogovi licno? I da su svi oko vas manje vredni ovog zivota od vas,samo zato sto vi imate tih 250 dinara da platite?
Svi koji tako razmisljaju treba da ih bude sramota. Kad su stariji ljudi u pitanju oni se sami ponude da se spuste ispred zgrade da preuzmu,jedva ih ubedim da se ja popnem,a vi u punoj snazi,volu rep da iscupate,mrzi vas da obujete patike i sidjete...

I nije to mito,to se zove postovanje i lep gest... Sharing is caring. Niti ce se on obogatiti za tih 50-100 dinara,a neces se ni ti osiromasiti... Ali ti izgleda ne postujes i ne volis nikoga osim sebe,tako da ne ocekuj da ces i ti bolje da prodjes... Solio si drugom rane,ne ocekuj melem!
....kako ne razumes, mene to ne interesuje uopste, to nije moj problem....
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
ako su cene usluge niske, podignite cenu usluge. niko ne placa 250din jer mu se moze, vec kurirska sluzba toliko naplacuje svoju uslugu, a ta usluga je od vrata do vrata.
ako je 80 dinara malo, podigne se na 800 ili 1800 i eto resen problem.

glasamo za sistem da budemo robovi, i onda nam ko kriv?
Slazem se,razumno razmisljanje... Ali jasno ti je da se mali covek i radnik tu ne pitaju nista... Jednostavno ce da gurnu par fabrika u stecaj,ostaviti 200.000 ljudi bez posla i onda ti ponuditi sramne ugovore da radis ovakav posao za 80 dinara po pacijentu... Uzmi ili ostavi ili idi u neko drugu drzavu jer ova je nase vlasnistvo... A trenutno se ne moze ni u drugu drzavu... :)
 

Proleter

Banned
Učlanjen(a)
24.01.2020.
Poruka
645
Rezultat reagovanja
503
Moja konfiguracija
Mislim da je najbolje i sta vise ljudski da prebijete kurira ili bar da mu se izderete na telefon zbog svojih frustracija,jer je sigurno on taj koji je kriv za sve to sto se vama dogadja...
Nikako ne praktikujte da im ostavljate baksis,zato sto su oni svakako vec minimalno placeni za taj svoj posao... :)

Kad imas svog kurira i on zna da od tebe ima redovan baksis,ima da natera u rikverc preko najveceg ivicnjaka,iznese dzak od 20 kila i nahrani i kerove i svinje po dvoristu ako treba...
A ako te zapamti kao jajaru ima prvo dobro da isutira taj paket i onda da ga vrati u magacin da dodjes po njega i jos ce mu biti drago sto vise neces da zoves njih za dostavu...
Znaci po tvojoj logici ja treba da mu titram jaja da bi mi doneo paket za koji je inace vec placen da to radi jer zamisli to mu je posao.

Sta mislis kada bi moj kolega tako koji radi u hitnoj pomoci razmisljao i zna da na neku adresu je dolazio vec 20x i kaze ajmo mi prvo na pivo u kafanu ***es njih ne daju nam baksis nikakve koristi od njih. Pa dobio bi nogu u dupe i jos tuzbu.

Prvo svaki kurir treba da se odnosi prema paketu kao da ga nosi mami svojoj a ne nepoznatoj osobi. Znaci sa najvecom paznjom i postovanje a ne da mi sutira paket i ponasa se prema njemu kao dzaku krompira. Moj drugar je hteo kurira u kombiju da zadavi, kolega porucio pre par godina skup monitor i zove ga kurir kaze imam posiljku za vas, ovaj sidje dole i vidi ovog u kombiju i trazi paket kaze kurir pa ne mogu da ga nadjem a znam da je tu negde a kolega pogleda a mrcina stoji na kutiji od monitora i pretura po ostalim paketima.

Da uvedu sistem ocenjivanja kurira ni jedan ne bi imao pozitivno iskustvo sa korisnicima jer su svi nesto nadrkani u bex-u, aks-u.

A tog koga bi ja video da se tako ponasa prema mom paketu da ga sutira, ne bih garantovo za sebe u tom trenutku a ako bi mi pala klapna na oci mislim da taj ne bi bio sposoban vise da razvozi pakete toga dana.

Kakav im je to jajarska fora i kaze zvali smo vas ali vi ste bili nedostupni? Pa jel treba da vadim listing od telekoma i da ih tuzim za laganje a drugo za ne izvrsavanje usluge za koju su vec placeni. Ako im je malo para neka naprave novi cenovnik.

Svi se zale na postu da su skupi a skoro svi prelaze da saradjuju sa postom, samo ove jajare od sitnih prodavaca sa kp se jos uvek cigane i rade sa aks beks seronjama.
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Znaci po tvojoj logici ja treba da mu titram jaja da bi mi doneo paket za koji je inace vec placen da to radi jer zamisli to mu je posao.

Sta mislis kada bi moj kolega tako koji radi u hitnoj pomoci razmisljao i zna da na neku adresu je dolazio vec 20x i kaze ajmo mi prvo na pivo u kafanu ***es njih ne daju nam baksis nikakve koristi od njih. Pa dobio bi nogu u dupe i jos tuzbu.

Prvo svaki kurir treba da se odnosi prema paketu kao da ga nosi mami svojoj a ne nepoznatoj osobi. Znaci sa najvecom paznjom i postovanje a ne da mi sutira paket i ponasa se prema njemu kao dzaku krompira. Moj drugar je hteo kurira u kombiju da zadavi, kolega porucio pre par godina skup monitor i zove ga kurir kaze imam posiljku za vas, ovaj sidje dole i vidi ovog u kombiju i trazi paket kaze kurir pa ne mogu da ga nadjem a znam da je tu negde a kolega pogleda a mrcina stoji na kutiji od monitora i pretura po ostalim paketima.

Da uvedu sistem ocenjivanja kurira ni jedan ne bi imao pozitivno iskustvo sa korisnicima jer su svi nesto nadrkani u bex-u, aks-u.

A tog koga bi ja video da se tako ponasa prema mom paketu da ga sutira, ne bih garantovo za sebe u tom trenutku a ako bi mi pala klapna na oci mislim da taj ne bi bio sposoban vise da razvozi pakete toga dana.

Kakav im je to jajarska fora i kaze zvali smo vas ali vi ste bili nedostupni? Pa jel treba da vadim listing od telekoma i da ih tuzim za laganje a drugo za ne izvrsavanje usluge za koju su vec placeni. Ako im je malo para neka naprave novi cenovnik.

Svi se zale na postu da su skupi a skoro svi prelaze da saradjuju sa postom, samo ove jajare od sitnih prodavaca sa kp se jos uvek cigane i rade sa aks beks seronjama.
Ne trebas da mu titras jajca,ali ne treba ni on tebi,zato sto si uslugu platio njegovom poslodavcu koji sedi negde u Svajcarskoj i ispija kaficu,dok drugi za njega prave pare...

Jednostavno ne znam sta je tu tesko da se na telefon javite sa "Dobar dan" "Vazi,izlazim da preuzmem svoj paket" I to je to...
Jednostavno kazes,druze upravo stojis na mom lomljivom paketu,i zbog toga ne zelim da ga preuzmem. I to je cela filozofija..

A ne kad vas kurir zove na telefon da mu se izderete "Gde si ti do sad?" "Cekam te od jutros." "Odmah da mi se stvoris tu"
Odmah vas radi neka pasivna agresija,a agresija retko kad ostane neuzvracena. A to moze da ode predaleko...
 

illidan

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
6.793
Rezultat reagovanja
3.205
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
amd 5800x3d under ek nucleus cr240 dark
Motherboard:
asus proart b550
RAM:
g.skill trident z neo 32gb
VGA & cooler:
nvidia rtx 3060ti founders edition
Display:
asus vg27aql1a
HDD:
samsung 980 pro 1tb, samsung 860 qvo 1tb
Sound:
ifi zen dac v2 with presonus eris 3.5, akg k712 pro and kz zs10 pro
Case:
corsair 4000d white airflow with phanteks t30 fans
PSU:
be quiet! dark power 12 750w 80+ titanium
Mice & keyboard:
lamzu atlantis mini and kbd.fans tofu65 e-white
Internet:
optical cable
Slazem se,razumno razmisljanje... Ali jasno ti je da se mali covek i radnik tu ne pitaju nista... Jednostavno ce da gurnu par fabrika u stecaj,ostaviti 200.000 ljudi bez posla i onda ti ponuditi sramne ugovore da radis ovakav posao za 80 dinara po pacijentu... Uzmi ili ostavi ili idi u neko drugu drzavu jer ova je nase vlasnistvo... A trenutno se ne moze ni u drugu drzavu... :)
200000 malih ljudi i radnika mogu da se pitaju nesto, ali izgleda im odgovara ovako.... ako je ova drzava nase "vlasnistvo", nesto radimo pogresno kad nam je ovako lose u njoj?
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
200000 malih ljudi i radnika mogu da se pitaju nesto, ali izgleda im odgovara ovako.... ako je ova drzava nase "vlasnistvo", nesto radimo pogresno kad nam je ovako lose u njoj?
200.000 malih ljudi u medijskom mraku,zastraseni sa svih strana za svoju egzistenciju,mogu da urade nesto,ali uglavnom iz straha biraju da ne urade nista,da nebi bilo jos gore... Kao zrtve silovatelja...
Ova drzava je privatno vlasnistvo 2 coveka,2 brata... Kao sto je Crnagora do skoro bila Milovo vlasnistvo... :)
 
Vrh