• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Intel Haswell

Fallen

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.08.2011.
Poruka
2.884
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Offtopic:

Kakva je plojka?

Jel ima opciju Core Unlock? Kakav je vdrop? Zivo me zanima. :D
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ja sam poredio jezgra, a ne konkretne modele. Najbrži Preshot ikada napravljen je na 3.8 GHz i to za LGA775.

I ja šta se raspravljam sa trollčinom poput tebe. :troll:
Ako misliš da je Celeron G530 dobar za igre, onda ti je dobar i Core 2 Duo E8200. :cool:
Zato sto si i ti trolcina ;):rotf: pa realno e8xoo serija se jos dobro drzi a narocito kad se klokne malo :D
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Eto sad priznajes da nisi ni probao neki od celerona g5x0 serije a tu prosipas pamet lepo ti kazem procesori u igrama rade odlicno!
Na benchu su digli u nebesa te intel celerone, ima cela tema od 100 strana... Ti celeroni i pentiumi su isti q kao ovaj moj athlon II X2 kloknut na 3,4GHz. Daleko je to od "u igrama rade odlicno". Ustvari jeste ok CPU za CS 1.6, HoN, football manager itd, ali pusti neku igru koja jede 4 jezgra pa ces videti gde su...

Ti i dalje tvrdis da celeron melje GTA IV ? :D
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Da tvrdim jel ima neki problem mozda?
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB

Alk0

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
15.12.2010.
Poruka
1.203
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Tualatin == Thunderbird (na istim klokovima)
Willamette <= Thunderbird
Willamette << Palomino
Northwood >> Palomino
Northwood >= Throughbread, Barton
Northwood << A64
Prescott, Prescott DC << A64, A64 X2
Presler << A64 X2
Conroe >> A64 X2
Conroe, Kentsfield > Agena (Phenom I)
Yorkfield >> Agena
Wolfdale, Yorkfield >= Deneb (Phenom II)
Nehalem > Deneb
Nehalem == Thuban (u multithreadovanim aplikacijama)
Sandy Bridge > Thuban
Sandy Bridge > Bulldozer
Ivy Bridge > Piledriver
Heeej 'de je moj Cedar Mill !? Gde bas njega izostavi ?
Znam znam, to je pola Preslera. Ali u pitanju je princip :P
 

novi_nick

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.12.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
,takodje me ne zanima dali su aplikacije dobro optimizovane i koi bi procesor bio brzi od kog da jesu,jednostavno kupujem ono sto je najbolje u tom trenutku a mislim da to radi i vecina ostalih korisnika koi se ijole razumeju tako smo nedavno i upali u raspravu oko celerona i njegovih performansi u igrama
Optimizacija je mnogo bitnija nego što ti misliš. Primera radi kada se pojavio prvi P4 rezultati u renderingu su mu bili katastrofalni pošto je bio cak 35% sporiji u 3D Max-u od Athlona. Međutim stanje se u vreme Northwood znatno popravilo za Intel upravo zahvaljujuci pametnoj softverskoj optimizaciji koja je ugrađena u tada najnoviju verziju 3D Max-a i druge programe koja je omogucila Northwoodu da prestigne Athlon XP i ostvari za 19% bolji rezultat od AMD-og procesora u 3D Max-u što mu je pomoglo da osvoji titulu najbržeg procesora. :first:
 
Poslednja izmena:

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Opet ti nekapiras procitaj opet sta sam rekao a rekao sam da onog ko kupuje procesor interesuje brzina i da nezeli da slusa da je neki procesor spori od nekog zato sto softver nije dobro optimizovan za njega a da bi on bio navodno brzi da je otimizacija dobra.Tako fedja bukvalno nas u testovima buldozera pokusava da ubedi da bi on bio bolji od i7 da je optimizacija softvera bolja:vuna: ma nemoj nije nego pa sto ga onda neoptimizuju:d sta to onda znaci da neko treba da kupi buldozer umesto i5/i7 ijako je spori da ceka ceo vek da se pojavi softver koi ce znati da iskoristi ta silna jezgra ufffff logike ajd odma da izvrsimo kolektivno samoubistvo :ajoj: :nuts:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Druže, ja nemam šta tebi da objašnjavam i da te ubeđujem, prvo nauči da koristiš interpunkciju i da reč negacije "NE" odvajaš od reči, pa možemo da diskutujemo. Ovako, šta tebi znači to što FMA4 može da obradi 2x više podataka nego SSE2 i što FMA4 daje ekvivalentne performanse kao AVX na Sandy Bridgeu. To što je objašnjeno i napisano, ne znači da bi Buldi bio u svemu brži, a to što ti to ne shvataš i što misliš da ja imam nešto od toga što ću da nahvalim AMD ili da nahvalim Intel, to je problem tvoje paranoje.
Ja ne ubeđujem nikoga ni u šta, niti imam potrebu za time, a u tekstovima samo govorim o tome šta optimizacija može da uradi.
U današnje vreme svakako nećeš koristiti 3DS Max iz 1999. koji koristi x87 FPU stack instrukcije, nego ćeš koristiti najnoviju verziju koja koristi sve optimizacije od SSE2 pa na dalje.
U tekstu o Bulldozeru i Piledriveru lepo je objašnjeno kakvo je trenutno stanje stvari i nema potrebe da ti to citiram, idi pa pročitaj još jednom pre nego što ovde počneš da baljezgaš gomilu gluposti.
Ti si sam izvukao zaključak da je poruka teksta da trebamo da čekamo optimizovan softver da bi Buldi radio kako valja, a to je tvoj prolem i tvoje površnosti.
 
Poslednja izmena:

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mozes da se pravdas kolko oces i da mi pricas bajke procesor ne ZASLUZUJE platinum :ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::ajoj::no:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Procesor je dobio adekvatnu nagradu zahvaljujući svim parametrima koji ulaze u tu priču, a to nisu samo performanse, nego i cena. Za te pare teško da ćeš dobiti boljeg overall performera. Možda je tebi ipak bolji Celeron G540? :troll:
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
E jedva cekam da vidim koliko ce softver da napreduje u naredne 2-3 godine pa da vidimo dal pricas istinu.
Cena je daleko od dobre jer je procesor samo 1,5-2k jeftini od otkljucanog i5 tako da i nije nesto povoljan sa fx 8320 je vec druga prica i za njega se moze reci da dobijas ono sto si platio.
 
Poslednja izmena:

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Slažem se, FX8320 je povoljnija kupovina, ali ne klokuju svi procesore. Ja da kupujem CPU kupio bih 8320, pre nego i5, jer više ili bar isto nudi za dosta manje keša. Možda će u nekoj igri na low detaljima biti veći FPS na i5, ali je to prilično nebitno. Daleko mi je bitnije da mi dobro radi npr. virtuelizacija, data kompresija, web, visual studio, android emulator, video kompresija, poneki rendering, ... a tu je FX 8350 itekako konkurentan sa i5.
Ono što je prednost i5 je što nije toliko zahtevan po pitanju potrošnje, ploča ne mora da ima preterano jaku naponsku da bi to ispratila, dok kod FX8xxx je to imperativ, pa bez plojke od bar 120 evra zaboravi na osmojezgarca i klokovanje.
Što se tiče grejanja i5 je tu užasan i ne možeš tako lako da ga ohladiš, ne zato što se on previše disipira, nego zato što je kontaktna površina sa hladnjakom mala. Sa FX-om se to rešava kupovinom Megashadowa ili hladnjaka sličnih performansi. Opet, na default frekvencijama to nije previše bitno.
 
Poslednja izmena:

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Ko to kupuje procesor od 160+ evra i igra igre ne low :d
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Pa uz CPU od 160 evra ide i adekvatan GPU, ako ti treba, naravno, mada po meni je glupost kupovina osmojezgarca za igre. Kao dobar gaming CPU za relativno normalan keš bi mogao da prodje neki i3-3240 ili FX6300.
Prednost i3 je niska disipacija, a prednost fx6300 je 3 modula / 6 jezgara i otključan množilac. Za iste pare bih pre uzeo fx6300.
 

novi_nick

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.12.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Znaci mislis da smo svi koji smo kupili i5 za igre. :vuna:
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Gledaj ovako...najveći FPS sa istom grafičkom sigurno ćeš imati na i5 3570K, međutim, da bi zaista video realnu razliku u gamingu, trebaće ti malo jači GPU. Problem sa i5 3570K je njegova cena. Kada bi koštao 150 - 160 € bio bi best buy.
Sa te strane gledano ste vune... :cool:

Aj sad da se vratimo Haswellu...:rolleyes:
 
Poslednja izmena:

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
OK al mislim doktore da podcenjujes fx 4300 u igram koliko mogu da vidim svi po netu kazu da je brzi u skoro svakoj igri a kosta isto kao i3 cak i jeftinije od najskupljog i3 ako izuzmemo vecu potrosnju i grejanje bolji je fx4300
 

novi_nick

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
24.12.2012.
Poruka
7
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mene u vezi Haswella najviše zanima zašto Intel vec godinama izbegava da povecava kolicinu keša na svojim 4-jezgarnim procesora iako se ranije više puta u prošlosti pokazalo da to povoljno utice na performanse. Poređenja radi Haswell i7 ima 1 MB L2 keša i 8 MB L3 Kesa što je manje od 12 MB keša koliko su još pre 5 godina imali pojedini Intelovi Quad procesori.

Pri tom treba imati u vidu da su pomenuti Quad procesori bili napravljeni u 45 nm procesu a Haswell koristi duplo sitniji proces koji mu u teoriji cak i bez koriscenja 3D tranzistora omogucava smestaj 4 puta veceg broj elemenata na istoj površini sto je moglo da se iskorisi za ugradnju veceg keša. Tacno je da stariji Quad procesori uopšte nisu imali L3 keša ali ostaje cinjenica da je ukupna kolicna keša smanjena kao i da se sada deli sa integrisanim grafickim jezgom koje ranije uopšte nije postojalo.
 

MikiD

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.05.2009.
Poruka
411
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel celeron G1820
Motherboard:
Asus H81M-K
RAM:
Patriot 2x4GB DDR3
VGA & cooler:
intel HD
Display:
ViewSonic VA2216w
HDD:
Samsung F3 500GB
Interesantno je kako W.A.S.P troluje za medalju, i onda kad nema odgovor i argumente samo isqlira, okrene drugu temu i nastavi dalje... :D
 

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Mene u vezi Haswella najviše zanima zašto Intel vec godinama izbegava da povecava kolicinu keša na svojim 4-jezgarnim procesora iako se ranije više puta u prošlosti pokazalo da to povoljno utice na performanse. Poređenja radi Haswell i7 ima 1 MB L2 keša i 8 MB L3 Kesa što je manje od 12 MB keša koliko su još pre 5 godina imali pojedini Intelovi Quad procesori.

Pri tom treba imati u vidu da su pomenuti Quad procesori bili napravljeni u 45 nm procesu a Haswell koristi duplo sitniji proces koji mu u teoriji cak i bez koriscenja 3D tranzistora omogucava smestaj 4 puta veceg broj elemenata na istoj površini sto je moglo da se iskorisi za ugradnju veceg keša. Tacno je da stariji Quad procesori uopšte nisu imali L3 keša ali ostaje cinjenica da je ukupna kolicna keša smanjena kao i da se sada deli sa integrisanim grafickim jezgom koje ranije uopšte nije postojalo.
To je ono sto pokusavam da objasnim gore moze im se i to daje rezultate jer softver favorizuje novije procesore ijako u nekim segmentima i nisu jaci.
Intel ce tako da se ponasa sve dok amd opet neugrozi i7 procesore kao sto je to uspeo sa tubanom onda ce da im ostane samo skupa high-end platforma kao x79 za koju 99,9 % ljudi nema para.
Nazalost amd izgleda nemoze da izbacuje novu seriju procesora svake godine jer kako sam citao ono ni neplaniraju nove procesore za 2013(mislim na klasicne cpu ne apu) nadam se da to nije istina jel kad bi odrzali ovaj niz kao sa buldozerom i piledriverom stigli bi intel kad tad.
 

drfedja

CPU Guru
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.084
Rezultat reagovanja
14
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Dell n5010, Intel Core i3 370M 2.4 GHz, 4 GB DDR3 1333
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K @ 4.5 GHz
Motherboard:
Biostar Hi-Fi Z97WE
RAM:
16GB Kingston HyperX Beast 2400
VGA & cooler:
Sapphire AMD Radeon R9-280X
Display:
Viewsonic VA2342 23" LED, LG 25"Ultrawide, Samsung VA2342 23"
HDD:
Samsung SSD850 Evo 250GB, Kingston 120GB V300 SSD, 2x1GB WD Caviar black
Sound:
Altec Lansing 5100E
Case:
Cooler Master 690-III
PSU:
Cooler Master G650M modular
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
Keyboard/Mouse Cooler Master Storm
Internet:
Cable
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64-bit
Other:
iPhone 6S 64GB
Mene u vezi Haswella najviše zanima zašto Intel vec godinama izbegava da povecava kolicinu keša na svojim 4-jezgarnim procesora iako se ranije više puta u prošlosti pokazalo da to povoljno utice na performanse. Poređenja radi Haswell i7 ima 1 MB L2 keša i 8 MB L3 Kesa što je manje od 12 MB keša koliko su još pre 5 godina imali pojedini Intelovi Quad procesori.
Odakle ti to da Haswell ima 1M L2?
Poenta keša nije broj megabajta, nego njegova efikasnost. Džaba ti 20MB L3 keša ako ćeš dobiti 1% na performansama. Fora je u tome što se broj tranzistora eksponencijalno povećava sa stepenom dvojke, a hit rate sa povećanjem keša ima logaritamski rast sa osnovom dva.
Tako npr. ako 2MB L3 keša daje hit rate od 70%, 4MB će davati nekih 80%, dok će 8MB davati 85%, 16MB 90%, 32MB 93% itd.... a količina tranzistora koja će biti utrošena za tako mali pomak u performansama je enormna.
Pored toga veći L3 hit rate ne znači nužno i uvek bolje performanse. Uostalom, uporedi i5 i i7 klok za klok, sa isključenim HT-om i videćeš da je razlika u okvirima od 1-3%. 8MB L3 keša je očigledno sasvim dovoljno da se memorija efikasno kešira.

Pri tom treba imati u vidu da su pomenuti Quad procesori bili napravljeni u 45 nm procesu a Haswell koristi duplo sitniji proces koji mu u teoriji cak i bez koriscenja 3D tranzistora omogucava smestaj 4 puta veceg broj elemenata na istoj površini sto je moglo da se iskorisi za ugradnju veceg keša. Tacno je da stariji Quad procesori uopšte nisu imali L3 keša ali ostaje cinjenica da je ukupna kolicna keša smanjena kao i da se sada deli sa integrisanim grafickim jezgom koje ranije uopšte nije postojalo.
Slažem se, ali isto tako sa 3x manje tranzistora imaće isto toliko veći yield, pa će više keša zaraditi. Po meni budženje keša nije najsrećnije rešenje da bi se dobilo na brzini. Nekada to može da pomogne, u serverskoj primeni, ali kod desktopa, 8 MB je puna kapa. To i jeste jedan od razloga zbog čega SB-E ima npr. 20MB L3 keša.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.407
Rezultat reagovanja
121
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
W.A.S.P. je napisao(la):
Pa i ja al nekapiram zasto je nekom tesko uci u bios i malo podici mnozilac nemora da dira nista drugo i eto ima fx 8350
Pa nisu svi stručni i potkovani znanjem tako kao ti :troll: :p
Šalu na stranu, pazi, vrlo je jednostavno zašto im je "teško": Zato što ne znaju da može ili ne znaju kako to da urade. Iz istog razloga mi harderski zaluđenici, odnosno IT entuzijasti, ne radimo neke stvari koje su za neku drugu grupaciju ljudi sasvim obične i podrazumevaju se.
Evo, drugaru crklo neko nadrkano pioneer pojačalo. Otišao u servis i kažu popravka 200 eura, 150 eura deo, 50 eura ruke, u drugom servisu popravka 170 eura, sva sreća pa mu se to učinilo kao mnogo. Pozove mene i pita drug, kako ti se čini cena? Ja rekao da mi se čini kao mnogo... Odemo u treći servis, serviser kaže šta je crklo, ja na ebay, kad ono samo 35 eura deo (Integrated Circuit PAC010A), koji samo ne mogu da mu ugradim ali mi je jasno šta je i čemu služi.
Poneta priče iznad je. Ortak ne zna ni da može, ni kako, ja znam da može ne znam kako, serviser zna i da može i zna kako. Tako je sa bilo čim u životu, ako se ne interesuješ za nešto, pa naravno da nećeš da znaš... Nije to na nivou "teško im" ili "mrzi ih" nego na nivou " ne znamo".
Pa sa tim u vezi :D, uči od drfedje jer to znanje dobijaš besplatno umesto što se trkaš sa njim, a trka trentuno izgleda ovako (barem kada ja čitam sa mojim stepenom poznavanja cele materije): drfedja je NASA raketa, a ti si trotinet, koji pritom ima i pomoćni točkić :troll:
Pa sa tim u vezi :D Manje troll-uj, to svako može da uradi, a znaćeš više u finalnom zbiru. Nije bezveze slogan PCAXE-a "Scientia potestas est"

:sekira:
 
Poslednja izmena:

W.A.S.P.

Banned
Učlanjen(a)
13.11.2012.
Poruka
584
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa kad je toliko pametan sto ne radi u intelu :troll: ili u amd jos bolje on bi im objasnio kako da se vrate na pravi put :troll:
BTW i ti animane pored fedje delujes ko trotinet :d doduse bez ovog pomocnog tockica :troll:
 
Poslednja izmena:
Vrh