• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

i5700 ROM, Kernel, diskusije

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Operacija uspela, pacijent je još živ :)
Ekipa, hvala Vam veliko :banana:

Ako budem hteo da ubacim v17a jel dovoljno samo da ga instaliram iz recovery-a, on će sam pregaziti v18, ili moram još nešto uraditi?

Ostalo mi je još da odradim Intercept 3D, nisam nigde našao uputstvo, jel treba neki wipe cache ili nešto drugo ili ga samo instaliram i pržim?
Idi wipe dalvik cache pre instaliranja novog. Isto instaliras is recoveryja. Sve te skripte se iz recoveryja instaliraju.
 

miodrag1980

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
02.08.2010.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Warmaster-u

Molim sad redom.....

1.Posto je kartica sada puna nekih gluposti formatiracu je preko pc-ja
2.Kako posle da kroz root ponovo podelim karticu (i da li treba opet deliti karticu kroz root)
3.Daj link za sve sto treba da instaliram ali ako nije problem poredjaj po redu(kakok treba instalirati)
4.kroz koja jos dodatna podesavanja treba da se prodje nakon instacije da bi sve sljakalo kako treba

Unapred zahvalan
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Warmaster-u

Molim sad redom.....

1.Posto je kartica sada puna nekih gluposti formatiracu je preko pc-ja
2.Kako posle da kroz root ponovo podelim karticu (i da li treba opet deliti karticu kroz root)
3.Daj link za sve sto treba da instaliram ali ako nije problem poredjaj po redu(kakok treba instalirati)
4.kroz koja jos dodatna podesavanja treba da se prodje nakon instacije da bi sve sljakalo kako treba

Unapred zahvalan
Karticu formatiraj u telefonu, ne preko racunara. Root je druga stvar. Root je hakovanje telefona da bi moglo da se pristupi odredjenim zasticenim delovima sistema. To sto ti verovatno asociras na root je recovery konzola ;). I da, u recovery konzoli ti stavljas particiju, tj. formatiras particiju (ne karticu) za App2SD. Imas u prvom postu linkove (osim novih kernela koje mozes naci kroz temu a imas evo ovde na predhodnoj stranici i v18 yonip), i generalno prvo rom instaliras, posle toga all2ext2 iz prvog posta, pa odatle mozes da rokas sta hoces ;)
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Vratio sam na YONIP 17.a, instalirao Intercept 3D, i mada je još uvek rano za neku ozbiljniju procenu: primećujem pozitivne promene u brzini odziva kod nekih aplikacija koje sam i pre na 2.1 koristio(aContact mnogo brže reaguje i nema lagova, seek kod video klipova radi mnogo bolje...).

Uspeo sam i da pokrenem Angry Birds(na 2.1 se jedva palila uz užasne lagove i još goru grafiku), čisto da vidim zašto je toliko hvale :D . Igrica radi više nego dobro ali su mi ostale one bele fleke po ekranu(tamo gde bi trebao biti text), isto kao što mi se pojavljivalo i ranije. U čemu je tu fora?
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Vratio sam na YONIP 17.a, instalirao Intercept 3D, i mada je još uvek rano za neku ozbiljniju procenu: primećujem pozitivne promene u brzini odziva kod nekih aplikacija koje sam i pre na 2.1 koristio(aContact mnogo brže reaguje i nema lagova, seek kod video klipova radi mnogo bolje...).

Uspeo sam i da pokrenem Angry Birds(na 2.1 se jedva palila uz užasne lagove i još goru grafiku), čisto da vidim zašto je toliko hvale :D . Igrica radi više nego dobro ali su mi ostale one bele fleke po ekranu(tamo gde bi trebao biti text), isto kao što mi se pojavljivalo i ranije. U čemu je tu fora?
Fora je u tome da moras da instaliras optimizovanu verziju za spica-u ;) http://www.zadet.net/files/AngryBirds-v1.4.2_patch.apk
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Igranka još nije gotova :)
Nekoliko puta mi se telefon zamrznuo kada sam bio na 3G-u, čitam da je to uglavnom boljka sa YONIP kernelima... Koji drugi kernel da stavim, najbitniji su mi 3G i stabilnost, igrice ne igram, ne koristim ništa preterano zahtevno na telefonu.
U odnosu na konfiguraciju iz prvog posta ove teme, koje izmene pre/posle promene kernela treba da obavim?
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
to nije boljka samo yonip kernela, to je boljka svakog 2.6.32.9 kernela generalno. ako hoces da ti radi 3g i brzinu instaliraj yonip v12a ili v12b. oni su 2.6.29 kerneli.
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Nisam našao v12a i v12b, nego ove:
YONIP Kernel V.12B CFS 24Bpp (2.6.29.6)
YONIP Kernel V.12B BFS 24Bpp (2.6.29.6)
Koji od ta dva da ubacim?
Znači idem u recovery, pa wipe dalvik cache, pa novi kernel(v12) i onda restart to system?
U uputstvu na Samdroid stranici gde su ovi kerneli piše da se i posle novog kernela radi wipe dalvik cache, ali kada sam to probao(sa v17 na v18 i nazad) izbacivalo je nešto tipa "data wipe error".
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
to je ispravna procedura ali nemozes dva puta izbrisati istu stvar, dovoljno je samo jednom pre ili posle instalacije. CFS je stabilniji i baterija je bolja, BFS je bagivit i brzi. moj predlog je CFS.
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Hvala na brzoj pomoći, idem da probam pa javljam rezultate :)
 

Vladapetr

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.02.2011.
Poruka
11
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Evo posle 2 dana preznojavanja da sumiram: za sada je kombinacija CyanogenMod-a i YONIP kernela V.12B CFS 24Bpp (2.6.29.6) sasvim ok, nema problema u radu niti nekih većih smetnji, nadam se da će tako i da ostane.

Još jednom, hvala na pomoći ;)
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Jedno pitanje , posle isprobavanja svih kernela i svega ostalog sto se ubacuje uz njih puk'o mi je film i vratio sam na čist rutovan eclir Cianogen Mod rootovan i to je to :nemam bagova radi telefon brzo sve ostalo su sitnice... Jedino sto mi sad ne radi na 1066 nego na 800 Mhz i verovatno zbog toga nemogu da igram Angry B. a ta igra mi nedostaje. E sad pitanje da li ako iz rekaverija otpakujem onaj 3D interapted ili kako već se zove da li ću moći da igram te igre ili baš mora sve redom neki Kernel pa onda sve redom? eto to je to :)
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
3d drivere nemozes staviti na fabricki rom, iako si rootovao telefon. verovatno bi upao u bootlop i morao bi ponovo da stavljas preko odina sve. moras imati deodexed skuvani rom ili 2.2.
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
3d drivere nemozes staviti na fabricki rom, iako si rootovao telefon. verovatno bi upao u bootlop i morao bi ponovo da stavljas preko odina sve. moras imati deodexed skuvani rom ili 2.2.
pa imam skuvan rom Samdroid mod secam se da sam skuvao kao koji cu diler i koji launcher i to i ubacio preko recavery-a otvorio i imam skuvan taj Samdroid mod da li ce mi sad pomoci 3D za brzinu igrica?
 

salebus

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.10.2010.
Poruka
164
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
zar je moguce da nema novih kernela da se niko nije usudio da probava nove verzije. Ili samo niko ne dolazi na forum povodom toga?
:)
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Evo imas yonip v19 na samdroid-u, fin je. Neam vremena da se sad sigram sa kernelima i romovima :).
 

404notfound

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570K @4.3GHz
Motherboard:
ASRock Z77 Extreme4
RAM:
2x 4Gb HyperX
VGA & cooler:
2x MSI Lightning 7970
Display:
2x23 Dell & Philips
HDD:
256GB Samsung, 256GB Intel, 120GB Patriot Blaze, 2GB Seagate
Case:
Corsair 750D
PSU:
Enermax Revolution Xt
Mice & keyboard:
Logitech G300
OS & Browser:
Win7, Win8.1
Other:
EK Full watercooling
Dok ne poprave 3g, nista od isprobavanja, 2g mi je spooooooooroooooooooooooo bolno....
 

novy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.06.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pozdrav.
Izgubio sam ceo dan u pokušaju da instaliram neku stabilnu kombinaciju kernela i yonippa, ali ne vredi... Prvo sam naravno ispratio uputstvo sa ovog foruma za flashovanje i rootovanje na 2.1 i to je prošlo bez ikakvih problema. Zatim sam (prateći uputstva iz prvog posta ove teme i savet oko redosleda poteza kolege warmastera)
Odradi data/cache i dalvik wipe, pa instaliraj opet, ali ovim redom : all_to_ext2_luismaf_update_v8 (ovo ti je da ti prebacuje fajl sisteme na ext2, koji je dosta brzi), pa onda Ares rom (2.2.8b), onda kliknes leave, pa restart to recovery, onda instaliras update 2.2.8.3, zatim YONIP kernel (16Bpp ili 24Bpp, razlika je u bojama, i 24Bpp ima lepse boje, nema rezlike u kloku, i posto je v9 AIO ceo paket drajvera, ne trebas da instaliras intercept 3D), ne moras da instaliras tweaks_xda_rfs_v2.1 buduci da ti je fajl sistem na ext2
pokušao kombinaciju UF_EN_V2.2.8b_By_Ares i YONIP_V.17A_(2.6.32.9)_24Bpp. To se jako loše završilo jer mi se telefon blokirao odmah nakon podizanja sistema.
Onda sam spojio UF_2.2.9b_By_Ares i YONIP_V.18__2.6.32.9__24Bpp i to je bilo nešto bolje, ali ipak sa dosta bagova.
Posle toga, šta god da pokušam, prilikom instalacije kernela (pokušao sam više verzija) zaustavi mi se na koraku "Copying files" i ni makac dalje. Prilikom svake nove instalacije uradim wipe data/cache i dalvik wipe ali ne vredi.
U čemu bi mogao biti problem (verovatno ima više potencijalnih)? Hvala unapred.
 

404notfound

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
26.03.2011.
Poruka
76
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 3570K @4.3GHz
Motherboard:
ASRock Z77 Extreme4
RAM:
2x 4Gb HyperX
VGA & cooler:
2x MSI Lightning 7970
Display:
2x23 Dell & Philips
HDD:
256GB Samsung, 256GB Intel, 120GB Patriot Blaze, 2GB Seagate
Case:
Corsair 750D
PSU:
Enermax Revolution Xt
Mice & keyboard:
Logitech G300
OS & Browser:
Win7, Win8.1
Other:
EK Full watercooling
-wipe data (factory reset) iz recoverya
-odes na samdroid forum, i u kitchenu napravis neku osnovnu verziju sa cynanogen, cm kernel, launcherpro, i ostalim aplikacijama iz kitchena (mada preporucujem nesto minimalno)
-skines sve za cyanogen 8.3 sa istog foruma
-yonip kernel CFS 12B

sve te fajlove prebacis na karticu, i krenes redom apply iz recovery
 

novy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.06.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Uradio wipe data iz recoveryja, all_to_ext2_luismaf_update_v8, pokušao da instaliram sa kartice CM-6.1.1-Spica-a8.4_update... i opet se zapuca na "copying files".
 

wucinac

PCAXE Member
Učlanjen(a)
02.09.2010.
Poruka
139
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
probaj da stavis neki drugi rom ili ponovo download-uj isti. verovatno nesto nije uredu sa zip-om.

ja all_to_ext2_luismaf_update_v8 radim iz recovery-a, tj neradim na ovaj nacin kao ti, nego kad instaliram rom onda iz recovery-a konvertujem posebno data, system i cache u ext2
 

novy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.06.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Pa radio sam tako pošto sam pratio uputstva warmastera (ako sam ga dobro shvatio). Mislim da nije do zipa jer sada mi se zapucava i pri instaliranju istog roma koji sam prvi put uspeo da instaliram (uninstalirao ga jer je bio bagovit). Pokušaću nešto drugo kada se vratim sa posla večeras. Trenutno sam ga vratio na 2.1. Hvala na odgovoru pa javim šta je bilo.
 

warmaster

Moderator
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.687
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
4690k 4.5ghz 1.25v EK custom
Motherboard:
Gigabyte Z97n Gaming5
RAM:
eXceleram 2x4Gb
VGA & cooler:
Gigabyte gtx970 itx
Display:
LG 42" LW4500 3D SBS
HDD:
Seagate Barracuda ST3000DM001
Sound:
Storm Sirus/Telefunken TLX 22/4 on Telefunken TA750
PSU:
SilverStone Strider 650W Gold
Mice & keyboard:
G105 MW3, Logitech G5
OS & Browser:
Win7 x64
Other:
Take me to the hospital
Ako ti zapucava, odradi sve lepo od pocetka kao iz ovog linka http://pcaxe.com/forum/showthread.php?t=4106

Onda lepo sibnes rom froyo-a posle toga ;). Ne bi trebalo da ti zakucava posle ovoga. Cak i ako onda krene da zakucava, ostavi, ne diraj, vec pusti lepo neka pise to copy, flesovace eventualno ^^
 

novy

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
10.06.2011.
Poruka
14
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Konačno mi je uspelo ;)
@warmaster Radio sam to isto i juče, ali nije htelo. Sada sam instalirao i5700_Froyo_cm-6.1_update.zip i za sada radi super (mada je još rano da donosim sud). Je li sada direktno mogu Yonipp (apply from sdcard) ili moram još neki korak da odradim?
 
Vrh