• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gejming Budzet IPS Monitor?

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ja sam kupio taj LG 24MP59G-P i zadovoljan sam. Dobar monitor za te novce. Priključio probao par modova nisam se nešto mnogo igrao sa njim.
Imaš i test na benchmarku pa pogledaj. I po meni dosta lepo izgleda, ali to je već stvar ukusa.
Pozdrav. Lepo od tebe sto si se javio, posto mi je i taj monitor(za koji sam i pitao) u opciji...

Vidim da si zadovoljan sa tim monitorom, ali opet bih te pitao nesto:

1. Da li mozes da vidis piksele na radnoj povrsini?

2. Da li ti izgleda da je plava boja pikselizovana, odnosno da dominira(u igri, filmu..), sve je onako plavicasto...?

3. Da li ima mrtve piksele? Evo mozes sa ovim programom da testiras LCD Dead Pixel Test Backgrounds sa kojim je i Duki testirao...

4. Da li ima probijanja pozadinskog osvetljenja, odnosno da monitor previse svetli na pojedine delove ekrana? Najbolje ces videti to ako stavis crnu pozadinu na ekran. Mozes i preko tog programa koji sam ti dao...

5. Da li si mozda probao 1ms MBR opciju i kako radi?

6. Ima li razlike u kvalitetu slike na 60hz i 75hz? Moguce je da se plava boja probija samo na 75hz...

Ovo sto sam te pitao nije tek onako, vec zato sto sam naisao na neke strane review-e gde se ljudi zale na ove probleme... E sad da li je to do podesavanja u meniju, anomalija, ili je monitor jednostavno takav, to je pod znakom pitanja...

Vrlo je bitno da se zna (kada je konkretno ovaj model u pitanju), da ako monitor ima neki od ovih problema, a ne bi trebalo, da korisnik moze da ga reklamira u predvidjenom roku za to, a ne da misli da to tako treba ili mora da bude...

Sam monitor je jedna inovacija u svetu gejminga sa IPS panelom, jer je i napravljen za to, gde pored gejminga moze da se na njemu radi i graficki dizajn i sl. u ovom cenovnom rangu...

Kao sto si i sam rekao, da se nesto nisi "igrao" sa podesavanjima, ne verujem da si isprobao sve ovo sto sam te pitao...

Ako ti nije problem mogao bi sve to da pogledas, kakva je situacija, i da mi odgovoris ono kad stignes...

Za monitor mi nije bas hitno, ali jeste da mi treba...
 
Poslednja izmena:

cilipn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.12.2014.
Poruka
428
Rezultat reagovanja
304
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo G580
CPU & cooler:
Ryzen 7 2700X
Motherboard:
AsRock Taichi X470
RAM:
KINGSTON 3200MHz 2x16 FURY Renegade
VGA & cooler:
MSI 1070Ti
Display:
HUAWEI MateView GT 34 ZQE-CBA
HDD:
Samsung 970 EVO
Case:
Define C Meshify
PSU:
Antec EA750G-Pro
Mice & keyboard:
Zowie FK2 & HyperX Elite
Internet:
Super PLAN 2 L 400/200
OS & Browser:
Windows 11 64bit
1. Sa 30-40cm se ne vide.
2. Ne, generalno boje su veoma dobre.
3. Testirao sam ovim programom što si ostavio i nema mrtvih piksela.
4. Ima malo probijanja po uglovima, ali ne nešto preterano. Mada kao što sam čitao po forumima to imaju svi ips monitori.
5. Nisam.
6. Ne primećujem neku veliku razliku.
Meni je podešen mod custom (game) mod i na njemu je slika odličan mada jedino mi bela malo više blješti, ali kada prebacim u druge modove nije to to.
Probao sam Mass Effect 3 u FPS Game 1 modu i izgleda odlično (zaboravio da probam sa 1ms MBR-om). Međutim kada pustim PES u tom modu pojavi mi duhove na igračima, ali kada vratim u custom izgleda odlično.
Toliko od mene za sada.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
1. Sa 30-40cm se ne vide.
2. Ne, generalno boje su veoma dobre.
3. Testirao sam ovim programom što si ostavio i nema mrtvih piksela.
4. Ima malo probijanja po uglovima, ali ne nešto preterano. Mada kao što sam čitao po forumima to imaju svi ips monitori.
5. Nisam.
6. Ne primećujem neku veliku razliku.
Meni je podešen mod custom (game) mod i na njemu je slika odličan mada jedino mi bela malo više blješti, ali kada prebacim u druge modove nije to to.
Probao sam Mass Effect 3 u FPS Game 1 modu i izgleda odlično (zaboravio da probam sa 1ms MBR-om). Međutim kada pustim PES u tom modu pojavi mi duhove na igračima, ali kada vratim u custom izgleda odlično.
Toliko od mene za sada.
Hvala ti sto si mi odgovorio na sva moja pitanja u tako kratkom vremenskom roku...

Izgleda da je sve u redu sa tvojim monitorom.

To sto ima malo probijanja pozadinskog osvetljenja po uglovima, sasvim je normalno za monitor u tom cenovnom rangu. To se desava i na mnogo skupljim modelima od ovog...

S obzirom da si zadovoljan kvalitetom slike u custom(game) modu, samo sto ti eto ta bela malo smeta, preporucujem ti da probas, da malo smanjis Brightness u opcijama...

Izgleda da 1ms MBR mod dobro radi samo u FPS igricama( igrama iz prvog lica), a za ostale zanrove, pravi vecu stetu nego koristi, pa stoga i objasnjenje zasto imas toliko "duhova" u PES-u. Verovatno ce biti "duhova" i u Mass Effect igri, ali bi tu svakako trebala biti bolja situacija, nego sto je slucaj sa PES-om...

Jos jednom tebi hvala na ovakvom obrazlozenju, a ja cu se vec nekako snaci za monitor, uzimajuci u obzir sve ovo...

E, da je vise ovakvih forumasa kao sto su cilipn i Duki94, blago bi nama bilo...
 
Poslednja izmena:

cilipn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.12.2014.
Poruka
428
Rezultat reagovanja
304
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo G580
CPU & cooler:
Ryzen 7 2700X
Motherboard:
AsRock Taichi X470
RAM:
KINGSTON 3200MHz 2x16 FURY Renegade
VGA & cooler:
MSI 1070Ti
Display:
HUAWEI MateView GT 34 ZQE-CBA
HDD:
Samsung 970 EVO
Case:
Define C Meshify
PSU:
Antec EA750G-Pro
Mice & keyboard:
Zowie FK2 & HyperX Elite
Internet:
Super PLAN 2 L 400/200
OS & Browser:
Windows 11 64bit
Ne možeš naći perfektan monitor za te novce. Čak i skuplji modeli imaju mane.
Jednostavno napraviš uži izbor od par komada i uzmeš ono što ti se sviđa.
Kod mene u Paraćinu je problem što nijedan monitor nisam mogao da vidim uživo.
Ja sam sigurno 3 meseca gledao i čitao. Sve što sam više čitao više sam se zbunjivao.
Samo sam prelomio i uzeo ovaj i nisam pogrešio. Za moje potrebe odličan.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ne možeš naći perfektan monitor za te novce. Čak i skuplji modeli imaju mane.
Jednostavno napraviš uži izbor od par komada i uzmeš ono što ti se sviđa.
Kod mene u Paraćinu je problem što nijedan monitor nisam mogao da vidim uživo.
Ja sam sigurno 3 meseca gledao i čitao. Sve što sam više čitao više sam se zbunjivao.
Samo sam prelomio i uzeo ovaj i nisam pogrešio. Za moje potrebe odličan.
Da, naravno... Samo sto ja ne trazim perfektan monitor za oko 200 eura, nego da znam, da li mi te mane koje on ima odgovaraju ili ne, nista vise od toga...

Nasao sam jedan review za ovaj monitor, gde se kaze da opcija 1ms MBR radi dobro, ako je monitor na 75hz... Pa eto mozes da probas(ako vec nisi)...

Pozdrav.
 

Doc.

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
152
Rezultat reagovanja
5
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
CHR Mk.2
CPU & cooler:
Intel i5 4690k OC & Arctic Liquid Freezer 240
Motherboard:
MSI Z97 Gaming 5
RAM:
16GB HyperX Beast 2400 OC
VGA & cooler:
MSi Gaming nVidia GTX780
Display:
Asus VX239H & Samsung 940N
HDD:
240GB V300, 1TB WD Blue, 320GB Samsung
Sound:
Kenwood KR-A4040, bookshelf speakers on table, Superlux HD681 headphones
Case:
modded LCpower (MS Cyclops IV in modding process)
PSU:
BeQuiet 530W
Optical drives:
Externi rezač (interni koji se povezuje po potrebi :) )
Mice & keyboard:
Redragon Devarajas RGB mechanical, A4Tech V7 Bloody mouse
Internet:
Slow
OS & Browser:
Win10, Chrome
Poz Bole. Vlasnik VX239H ovde :)
Zasad prezadovoljan, sve izgleda OK, sem što na crnoj boji ima malo probijanja u donjem desnom uglu, ali se u svakodnevnom radu ne primećuje
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
iskoristio bih temu da priupitam vlasnike monitora, da li ima nekih bitnih razlika izmedju VC239/VX239/MX239 monitora?
konkretno me zanima VX239H-W za spavacu sobu. bitno mi je da nema nekih poznatih skrivenih mana i da je ok. znam da ne mogu previse da ocekujem od njega ali sam nailazio do sada samo na pozitivna misljenja na netu.

ono sto mi je bitno kod ova tri modela je da budu bele boje zbog belog builda :)
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
nadjoh nesto na netu ali me je iskreno mrzelo previse da istrazujem... VX model ima neki noviji tip IPS panela (AH-IPS) i valjda neke dve tehnologije koje su kao kul za gledanje filmova kako ih opisuju... u svakom slucaju mislim da su sva tri modela skroz ok za ovih ~20k.
nedostajace mi najvise 144Hz osvezavanje ali jednostavno nema izbora, posebno ne za neki budzet monitor.
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Poz Bole. Vlasnik VX239H ovde :)
Zasad prezadovoljan, sve izgleda OK, sem što na crnoj boji ima malo probijanja u donjem desnom uglu, ali se u svakodnevnom radu ne primećuje
Pozdrav i tebi druze:ziveli: Ej drago mi je da te dobro sluzi. Kada se sve uzme u obzir ipak je taj VX239H najbolja opcija za tu cenu(sto ne znaci da drugi nisu dobri...) Dobro je sto si se javio i preneo svoje utiske, posto planiram da ga kupim. Samo je problem sada sto trenutno nema da se nadje(bar u onim radnjama gde ja kupujem...)

To sto ima malo probijanja pozadinskog osvetljenja po uglovima je ok, zato sto manje/vise svi ips monitori imaju da kazem taj problem... Samo nije dobro ako je to mnogo izrazeno, gde ima slucajeva da se bela probija kroz crnu na pola ekrana, i to je vec defekt koji se reklamira...
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
iskoristio bih temu da priupitam vlasnike monitora, da li ima nekih bitnih razlika izmedju VC239/VX239/MX239 monitora?
konkretno me zanima VX239H-W za spavacu sobu. bitno mi je da nema nekih poznatih skrivenih mana i da je ok. znam da ne mogu previse da ocekujem od njega ali sam nailazio do sada samo na pozitivna misljenja na netu.

ono sto mi je bitno kod ova tri modela je da budu bele boje zbog belog builda :)

nadjoh nesto na netu ali me je iskreno mrzelo previse da istrazujem... VX model ima neki noviji tip IPS panela (AH-IPS) i valjda neke dve tehnologije koje su kao kul za gledanje filmova kako ih opisuju... u svakom slucaju mislim da su sva tri modela skroz ok za ovih ~20k.
nedostajace mi najvise 144Hz osvezavanje ali jednostavno nema izbora, posebno ne za neki budzet monitor.
Pozz. Nisam vlasnik tih monitora, ali sam dovoljno upucen da mogu da ti odgovorim. Sva tri monitora su tu negde, kao sto si i sam zakljucio... S
obzirom da ti treba monitor za spavacu sobu, na kojem bi kao sto kazes gledao filmove, mislim da bi se lepo uklopili VX239H-W ili MX239H... E sad posto si rekao da hoces belu boju onda je VX239H-W bolji izbor, ali po meni nije los ni MX239H za tu tvoju kombinaciju, sa tom srebrnom lajsnom i srebrnim postoljem...

Ono sto razlikuje MX od VX modela jeste to sto MX model ima kvalitetnije zvucnike od VX modela koji bi mogli dobro da posluze. Takodje ima "Trace Free" tehnologiju koja eliminise ghosting i blur(jedina je mana da kazem te tehnologije sto treba cesce da se podesava, zavisno od igre/filma kojeg pokreces...)

Ako preferiras filmove, moj ti je savet da ides na VX279H-W (27"), ukoliko ti to budzet dozvoljava naravno... Ako ne, i 23" je ok uz neke pristojne zvucnike.

Doc. je zadovoljan, jedino sto bi ti beli model...

Za 144hz nemoj da brines, zato sto i nemas takve monitore sa ips tehnologijom za neku pristojnu cenu, izuzev onih high end, ali im je i cena takva:) Ono ste je bitno za sam refresh rate jeste to da veci refresh rate daje losiju sliku(bude malo isprana), za razliku od monitora sa standardnih 60hz...

Ako si FPS online takmicar, onda monitor od 144hz nema alternativu, za sve ostalo 60hz je sasvim ok:thumb:
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
hvala na detaljnom odgovoru.
za sada sam favorizovao ovaj vx239h-w model. video sam i neki vz249 novi model ali ne znam koja ce mu biti cena a ne bih uzimao nesto mnogo skuplje.

monitor nece sluziti za gledanje filmova posto u spavacoj sobi imam tv. 27'' mi je preveliko, koristio sam iMac 27'' skoro 4 godine i ne pamtim da sam ista razvukao u full skrinu. 24'' mi je najoptimalnije.

mx model je bas lep ali mi je previse sive boje pa je ipak vx model bolji izbor za ono sto planiram.
zvucnici mi takodje nisu bitni jer sam vec kupio poseban 2.0 sistem.

nisam fps takmicar, u zadnje vreme odigram po koju igru koja vredi. vise sam navikao na 120Hz + monitore jer ih koristim godinama i mnogo mi vise prijaju oku uz bilo kakav rad, cak i uz sam editor i prevlacenje kursora po ekranu. recimo pre bih odabrao tn panel uz 144Hz nego ips uz 60Hz osvezavanje.

imam neki acer predator i to za isprane boje sam primetio tek kad povecam sa 144 na recimo 170Hz, tada je bas sve izbledelo i moralo bi ponovo da se kalibrise.

zahvaljujem jos jednom, javljam sta sam uzeo kad sam vec uskocio u temu.
obzirom da ce ovo biti sekundarni i hackintosh only pc, mislim da ce ovaj vx model uz ips panel biti i vise nego dobar :)
 

XaKeP

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.10.2014.
Poruka
1.322
Rezultat reagovanja
45
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-3770k @4.3GHz & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASRock Z68 Pro3 Gen3
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3 @1866MHz
VGA & cooler:
Palit GTX 1050 Ti StormX
Display:
MSI Optix G241V E2
HDD:
Crucial MX500 1TB SSD / WD Blue 1TB HDD
Sound:
Sound Blaster Audigy 2 ZS / Anker Soundcore Q30
Case:
Raidmax Scorpio V
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Mice & keyboard:
SteelSeries Rival 100 (SteelSeries QcK Heavy) / E-Element Z77
OS & Browser:
Windows 10 Pro / Edge
Other:
Xiaomi 13 Lite
Hoću da kupim monitor do 170-80e i za oko mi je zapao ovaj Asusov VX239H. Da ne otvaram novu temu možete li mi napisati kako se vama pokazao, kolika je garancija na njega (sjećam se da sam prošle godine slučajno gledao ovaj model i da su na njega davali 5 godina garancije a sada 2/3) i ima li možda nešto bolje za te pare? Monitor ću koristiti za sve po malo.
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
ja sam poceo da gledam beli model vz249h, nekako mi je jos elegantniji i tanji iz profila a ima osvezavanje od 75Hz sto ce nadam se da mi malo vise znaci. kod madjara je oko 180-190€.
 

XaKeP

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.10.2014.
Poruka
1.322
Rezultat reagovanja
45
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-3770k @4.3GHz & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASRock Z68 Pro3 Gen3
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3 @1866MHz
VGA & cooler:
Palit GTX 1050 Ti StormX
Display:
MSI Optix G241V E2
HDD:
Crucial MX500 1TB SSD / WD Blue 1TB HDD
Sound:
Sound Blaster Audigy 2 ZS / Anker Soundcore Q30
Case:
Raidmax Scorpio V
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Mice & keyboard:
SteelSeries Rival 100 (SteelSeries QcK Heavy) / E-Element Z77
OS & Browser:
Windows 10 Pro / Edge
Other:
Xiaomi 13 Lite
Kod nas taj vz košta 200e i to mi je već previše. Početni budžet je bio 150e ali sam se još malo opružio za 1.5" razlike (VX229H je tačno 150e)

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 

Ćma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
12.07.2014.
Poruka
1.636
Rezultat reagovanja
75
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 2600X + BeQuiet Dark Rock Pro 4
Motherboard:
MSI Mortar Max
RAM:
Patriot Viper Steel 2x8GB 3733Mhz CL17 @3200Mhz CL14
VGA & cooler:
Sapphire Vega 64
Display:
LG GL 27850
HDD:
Crucial MX300 275GB + WD Red 4TB
Sound:
Altec Lansing MX 4021 +HiFi
Case:
Fractal Design Node 804
PSU:
Evga G3 750W
Mice & keyboard:
Redragon Kumara & Logitech G305
Internet:
SBB
OS & Browser:
Win 10 64 bit

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
mozda je oznaka bila vz249he ili tako nesto ali znam da ima 75Hz sto me je i privuklo. videcemo kolika je razlika u praksi ali jasno vidim krzavost na 60Hz a to je jedina stvar koja mi se ne svidja kod vx modela. mada jasno mi je da ne mogu da dobijem sve u jednom ipak budzet monitoru...
 

XaKeP

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.10.2014.
Poruka
1.322
Rezultat reagovanja
45
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-3770k @4.3GHz & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASRock Z68 Pro3 Gen3
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3 @1866MHz
VGA & cooler:
Palit GTX 1050 Ti StormX
Display:
MSI Optix G241V E2
HDD:
Crucial MX500 1TB SSD / WD Blue 1TB HDD
Sound:
Sound Blaster Audigy 2 ZS / Anker Soundcore Q30
Case:
Raidmax Scorpio V
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Mice & keyboard:
SteelSeries Rival 100 (SteelSeries QcK Heavy) / E-Element Z77
OS & Browser:
Windows 10 Pro / Edge
Other:
Xiaomi 13 Lite
Sad vidjeh Acer GN246HL 1ms 144Hz TN za 355KM (180e) ali mislim da je neka greška. Ako zaista toliko košta nemam šta više da razmišljam?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
zavisi za sta kupujes monitor. ako juris za gejming onda uzimaj njega. ja imam acer predator i odlican je za igre. ovaj drugi jurim za drugu sobu i bice za surf i multimediju uz moozda povremeno neku light igru.
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
mozda je oznaka bila vz249he ili tako nesto ali znam da ima 75Hz sto me je i privuklo. videcemo kolika je razlika u praksi ali jasno vidim krzavost na 60Hz a to je jedina stvar koja mi se ne svidja kod vx modela. mada jasno mi je da ne mogu da dobijem sve u jednom ipak budzet monitoru...
Razlika je osetna. To se jasno vidi kad neko vreme koristis 75Hz pa pokusas da koristis 60Hz :)
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
ekstra, jos jedan razlog za VZ model :). naviklo se oko na 120Hz+ i bas mi je krzavo 60Hz.

jedino mi se mozda maalo vise svidja ovaj VX sa prednje strane ali nisam ni jedan video uzivo... planiram da ga uzmem oko nove godine pa javljam sta se desilo na kraju :)
 

DarkSide

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.01.2016.
Poruka
1.235
Rezultat reagovanja
192
Moja konfiguracija
stigao je nekako na red pa porucih ovaj planirani asus vz249he-w. stize do kraja nedelje ili pocetkom sledece. kapiram da ce biti ok.
jedino me malo kopka da li cu imati osvezavanje od 75Hz preko hdmi-ja jer je signal preko njega bio limitiran na 60Hz koliko se secam.
dugo godina sam koristio dvi pa dp a hdmi najmanje...
 

MasterBlaster

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Poruka
265
Rezultat reagovanja
88
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Night Silence
CPU & cooler:
Ryzen 2600 / Lc cc 120 rgb
Motherboard:
Msi B450 Tomahawk
RAM:
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16
VGA & cooler:
Msi 1060 gaming x 6gb
Display:
lg/24mp59g-p
HDD:
SAMSUNG-860-EVO-500GB / wd blue 1tb
Case:
Ms Black Widow
PSU:
Seasonic Focus Plus Gold 550w
Mice & keyboard:
Bloody Combo
Internet:
12/2 uzas
OS & Browser:
Windows 10 Professional 64bit / Firefox
Da ne otvaram novu temu ,treba mi preporuka za monitor do 200 evra ! Dvoumim se izmedju lg24mp68vq-p i 24mp59g-p (ja licno imam ovaj ). Ovaj monitor sto imam za moje potrebe je odlican ! Ali neznam sta je sad trenutno best buy ! Koristio bi se za youtube malo igre i web browsing ! Jednom recju All in all !
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.917
Rezultat reagovanja
7.570
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Po meni bolji je izbor LG 24MP59G-P
Jeste ovaj drugi lepseg dizajna ali ovaj ima po meni bolje specifikacije a ima i DP ako mozemo to nazavati nekom prednoscu.
 

MasterBlaster

PCAXE Member
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Poruka
265
Rezultat reagovanja
88
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Night Silence
CPU & cooler:
Ryzen 2600 / Lc cc 120 rgb
Motherboard:
Msi B450 Tomahawk
RAM:
G.SKILL 16GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16
VGA & cooler:
Msi 1060 gaming x 6gb
Display:
lg/24mp59g-p
HDD:
SAMSUNG-860-EVO-500GB / wd blue 1tb
Case:
Ms Black Widow
PSU:
Seasonic Focus Plus Gold 550w
Mice & keyboard:
Bloody Combo
Internet:
12/2 uzas
OS & Browser:
Windows 10 Professional 64bit / Firefox
Ja sam naveo samo ova dva kao pokaz sta ja gledam :P Ako ima nesto drugo a znatno bolje Moze i taj predlog ! Sto se mene tice 59g Je odlican .ALi rekoh da pitam kad vec covek daje pare bar da bude siguran ! A i da budem iskren mozda se nesto promenilo sto se tice best buya posto ja sam kupio ovaj monitor ima oko godinu dana (da kucnem u drvo super radi )xD
 

Raspucin

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
30.09.2017.
Poruka
1.590
Rezultat reagovanja
908
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Kompjuter
CPU & cooler:
Intel I7 8700K + Phanteks Glacier One 360MP
Motherboard:
Gigabyte H370 Aorus Gaming 3 WiFi
RAM:
G.Skill TridentZ 32gb (2x16gb) 3200mhz
VGA & cooler:
Gigabyte G1 1060 6Gb
Display:
LG 34'' 34WP65CP-B,1ms, 3440 x 1440, 160Hz
HDD:
Intel 660 512gb Nvme,Samsung 970 Evo Plus Nvme 500gb
Sound:
Razen Kraken X
Case:
Phanteks Enthoo Evolv X TG RGB silver + 3 x Phanteks 140 Fun
PSU:
Gigabyte Aorus 750W 80+ Gold
Optical drives:
Asus ZenDrive external
Mice & keyboard:
Redragon Karura2/HyperX Pulsfire FPS
Internet:
Adsl 20/1
OS & Browser:
Windows 11 Pro 64bit & Firefox
Other:
ThinkPad T14s, MacBook M2 , Think Dock, Xaomi 13, PS 5 Slim,Samsung Galaxy Watch 4
Vrh