• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Gejming Budzet IPS Monitor?

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Hi. Potreban mi je neki gejming monitor 23 ili 24 inca sa ips panelom nov za oko 200 eura. Nasao sam dva:
1. Asus VX239H
2. LG 24MP59G-P

Koji bi ste mi preporucili od ova dva, najbolje na osnovu vaseg licnog iskustva sa datim monitorima?

Pozitivne i negativne strane u vezi ovih monitora koje sam mogao da nadjem na netu:

1. Asus VX239H
PROS: ah-ips panel, kvalitetne boje, kontrast, ostrina, odziv 5ms(g2g), bez rama(ako je to nekom bitno), garancija 15 dana na dead pixels, low blue light, flicker free, 2x hdmi
CONS: minimalno probijanje svetlosti po uglovima, 23 inca( ako je nekom bitno), podesavanja osetljiva na dodir(lako se pogresi), fiksni drzac po visini i bocno(ako nekom treba)

2. LG 24MP59G-P
PROS: ips panel, kvalitetne boje, kontrast, ostrina(komentari su podeljeni), odziv 5ms(g2g) 1ms mbr, 75hz, 24 inca(ako je nekom bitno), podesavanja na dzojstiku, flicker free, 1x hdmi, 1x dp
CONS: garancija na dead pixels 3 dana, dead pixels(komentari podeljeni), na 75hz plava i narandzasta boja probija(komentari podeljeni), 1ms mbr je neupotrebljiv( po komentarima vise stete nego koristi), probijanje pozadinskog osvetljenja(komentari podeljeni), fiksni drzac po visini i bocno(ako nekom treba)

Naravno, kako ja nemam nijedan od ova dva monitora, ne mogu bas biti siguran kakvi su. Zato vas pozivam da komentarisete, prvenstveno u vezi ova dva monitora, a moze i za neki drugi, ukoliko mislite da je bolji od ova dva u ovom cenovnom rangu...
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Uzmi BOOM CENA! LG 24MP59G-P 24 ne vidim zbog cega bi doplacivao 7000DIN za ovaj iznad predlozeni kad je ovaj bolji a i takodje garanciju mozes sam da ostvaris u LG Servisu u Srbiji posto im je internacionalna garancija ..
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Uzmi BOOM CENA! LG 24MP59G-P 24 ne vidim zbog cega bi doplacivao 7000DIN za ovaj iznad predlozeni kad je ovaj bolji a i takodje garanciju mozes sam da ostvaris u LG Servisu u Srbiji posto im je internacionalna garancija ..
Da li imas taj monitor pored tog lg ultrawide ili ? Ovaj asusov mogu da uzmem za skoro istu cenu... Nekako mi se ne svidja sto lg daje samo 3 dana garancije na dead pixels, a posle toga... Kratak je to vremenski period... Evo klip od ovo rumuna za ovaj asusov nisam nasao, ali sve je to lutrija... Razmisljam o ovom asusovom modelu, ali nisam siguran...

Mogao bi i ovaj gore predlozeni, ali lg 23mp68vq-p, cena je slicna ovim monitorima, samo ne znam valja li...

Hteo bih jos nesto da pitam: Nikada nisam imao monitor sa adapterom, pa da li ima nekih problema, tipa da se kvari, pregrejava... Ti imas adapter na taj tvoj monitor iz konfiguracije pa kakva je situacija?
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Da li imas taj monitor pored tog lg ultrawide ili ? Ovaj asusov mogu da uzmem za skoro istu cenu... Nekako mi se ne svidja sto lg daje samo 3 dana garancije na dead pixels, a posle toga... Kratak je to vremenski period... Evo klip od ovo rumuna za ovaj asusov nisam nasao, ali sve je to lutrija... Razmisljam o ovom asusovom modelu, ali nisam siguran...

Mogao bi i ovaj gore predlozeni, ali lg 23mp68vq-p, cena je slicna ovim monitorima, samo ne znam valja li...

Hteo bih jos nesto da pitam: Nikada nisam imao monitor sa adapterom, pa da li ima nekih problema, tipa da se kvari, pregrejava... Ti imas adapter na taj tvoj monitor iz konfiguracije pa kakva je situacija?
Mnogo komplikujes..Vidis iz opisa koji monitor imam i ne koristim nikakav adapter i nista se ne pregreva sa njim
..Ne znam o kakvoj garanciji od 3 dana govoris, ako ti stigne monitor i ima neki problem odma vraćas a inače imas 2 godine garancije..

I uzmi onaj sto sam ti poslao najbolji je za te pare..Uzeo ga je jos jedan lik za foruma kaze da je zadovoljan skroz..Potrazi malo teme naćićes..





Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Mnogo komplikujes..Vidis iz opisa koji monitor imam i ne koristim nikakav adapter i nista se ne pregreva sa njim
..Ne znam o kakvoj garanciji od 3 dana govoris, ako ti stigne monitor i ima neki problem odma vraćas a inače imas 2 godine garancije..
Idemo redom:
1. Zato sto mi je komplikovano, zato i pisem ovde... Da nije tako ja ne bih ni pisao, vec bih kupio monitor...

2. Taj monitor koji ti imas ima adapter, nije mi jasno zasto kazes da taj monitor nema adapter??? Input voltage 220V, output 12 ili 19V. Vidis i sam gde ti je power pozadi monitora da nema klasican ukljucak za 220V... A ja sam te pitao za taj deo koji si ukljucio u uticnicu, to ti je adapter gde se vrsi konverzija napona od 220V na 12 ili 19V( uglavnom na te napone rade monitori), da li se greje, nista drugo... LG 29UM58-P: 29 Class 21:9 UltraWide® Full HD IPS LED Monitor (29 Diagonal) | LG USA

3. Pricao sam sa covekom iz LG-a(ovlascenog servisa), i on mi je rekao da garancija na mrtve piksele vazi samo 3 dana od datuma kupovine, sto znaci ako ti se dead pixel pojavi 4-og dana nista od garancije... Garancija na monitor je 3 godine a ne 2... Garanciju na mrtve piksele mozes da ostvaris u togu celog garantnog roka samo ako se pojave minimum 4 mrtva piksela....

Taj monitor koji ti imas nije los, samo ne razumem sta ce ti monitor od 29 incha na tako slaboj konfiguraciji(ako ti je taj pc iz potpisa)

U svakom slucaju tebi hvala na predlog...

Kao sto sam rekao, najbolje bi bilo da pisu ljudi koji vec imaju ovakve monitore, pa na osnovu njihovih komentara da odaberem jedan...
 

Duki94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruka
228
Rezultat reagovanja
34
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2 GHz (stock)
Motherboard:
Asus B350 Prime Plus
RAM:
Hyperx Predator 8gb 3000Mhz
VGA & cooler:
Box
Display:
LG 24MP68VQ
HDD:
SSD Samsung Evo 850 250GB / Toshiba 1 TB 7200 DT01ACA100
Sound:
Plantronics Gamecom 388
Case:
MS Black Widow
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
A4tech Bloody A90 / Logitech K120
Internet:
Mts 10mbs
OS & Browser:
Windows 10/ Google Chrome i Brave
Other:
/
Da li imas taj monitor pored tog lg ultrawide ili ? Ovaj asusov mogu da uzmem za skoro istu cenu... Nekako mi se ne svidja sto lg daje samo 3 dana garancije na dead pixels, a posle toga... Kratak je to vremenski period... Evo klip od ovo rumuna za ovaj asusov nisam nasao, ali sve je to lutrija... Razmisljam o ovom asusovom modelu, ali nisam siguran...

Mogao bi i ovaj gore predlozeni, ali lg 23mp68vq-p, cena je slicna ovim monitorima, samo ne znam valja li...

Hteo bih jos nesto da pitam: Nikada nisam imao monitor sa adapterom, pa da li ima nekih problema, tipa da se kvari, pregrejava... Ti imas adapter na taj tvoj monitor iz konfiguracije pa kakva je situacija?
Vidim ne odgovara ti Lg uzmi Asus.. ne pregreva se ni adapter ni monitor
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Idemo redom:
1. Zato sto mi je komplikovano, zato i pisem ovde... Da nije tako ja ne bih ni pisao, vec bih kupio monitor...

2. Taj monitor koji ti imas ima adapter, nije mi jasno zasto kazes da taj monitor nema adapter??? Input voltage 220V, output 12 ili 19V. Vidis i sam gde ti je power pozadi monitora da nema klasican ukljucak za 220V... A ja sam te pitao za taj deo koji si ukljucio u uticnicu, to ti je adapter gde se vrsi konverzija napona od 220V na 12 ili 19V( uglavnom na te napone rade monitori), da li se greje, nista drugo... LG 29UM58-P: 29 Class 21:9 UltraWide Full HD IPS LED Monitor (29 Diagonal) | LG USA

3. Pricao sam sa covekom iz LG-a(ovlascenog servisa), i on mi je rekao da garancija na mrtve piksele vazi samo 3 dana od datuma kupovine, sto znaci ako ti se dead pixel pojavi 4-og dana nista od garancije... Garancija na monitor je 3 godine a ne 2... Garanciju na mrtve piksele mozes da ostvaris u togu celog garantnog roka samo ako se pojave minimum 4 mrtva piksela....

Taj monitor koji ti imas nije los, samo ne razumem sta ce ti monitor od 29 incha na tako slaboj konfiguraciji(ako ti je taj pc iz potpisa)

U svakom slucaju tebi hvala na predlog...

Kao sto sam rekao, najbolje bi bilo da pisu ljudi koji vec imaju ovakve monitore, pa na osnovu njihovih komentara da odaberem jedan...
Komplikovano ti je zato sto si komplikvan lik..

Pročitaj ovde o garanciji http://www.lg.com/hk_en/support/warranty pise 10 dana koliko mi se čini a i mnogo komplikujes oko tih mrtvih piksela ..na kraju ispade da nista ne treba da se uzme..

Mislio sam da mislis na adapter za grafu a taj drugi adapter sto pominjes stvarno ne znam o čemu pričas..Ima samo 2 kabla uz monitor koja idu..Jedan HDMI i jedan za crni za struju kao na svakom monitiru danas..O kojem crnom pregrevanju ti pričas..

I kakve ima veze konfiguracija moja sa monitorom vidis ti da ja nemam posebnu graficku znači ne koristim ga za gejming, za to imam PS4 ..

Ovde imas jednog lika koji ima monitor sto sam ti predlozio i to je to , rekao sam ti da potrazis negde temu oko monitora gde je on ali ti naravno nisi ni pogledao forum odma si otvorio temu..Barem je jos 2,3x pisano o monitoru za ovaj budzet..



Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Vidim ne odgovara ti Lg uzmi Asus.. ne pregreva se ni adapter ni monitor
Hvala na predlog. Nije da mi ne odgovara LG, zapravo hteo sam prvo njega, o onda su mi iz LG-a rekli(kao sto sam napisao) da garancija u slucaju mrtvih piksela vazi samo 3 dana od kupovine, a na ovaj asusov 15 dana... E sad ne bi bio problem da nisam nasao razne review-e za ovaj LG, gde ima problema sa mrtvim pikselima, izrazenom plavom bojom, probijanje pozadinskog osvetljenja, a i cudno mi je sto ljudi kazu da mogu da se vide pikseli na desktopu, kao da je monitor od 29 incha i 1080p a ne 24... A i boje izgledaju losije kada se stavi na 75hz... E sad nije sve tako crno u vezi tog monitora kao sto ja ovde pisem, ima i onih koji su zadovoljni njime, nego ja vise statisticki, odnosno misljenja su onako podeljena... Pa sam zato hteo da ljudi sa ovog foruma koji imaju ili su imali, ili ima njihov drug i tako dalje, da mi kazu svoje utiske, jer mi vise znaci kada ovde ljudi napisu, nego kada ja nadjem neke review-e koji mozda nisu merodavni( iz raznih razloga), a ovo ovde je ipak ozbiljan forum, i ne verujem da ce neko tek tako bez poznavanja za predlozeni monitor samo reci ma uzmi taj...(mada za neke clanove foruma nisam siguran, ali bitna je statistika)

Duki pretpostavljam da imas taj asusov model, s obzirom da znas da se pomenuti adapter ne pregreva? Reci mi molim te kakva je situacija sa slikom(pretpostavljam da si ga povezao preko hdmi-a), da li ima probijanja pozadinskog osvetljenja(najbolje ces to videti ako stavis crnu pozadinu preko celog ekrana), kakva je situacija sa mrtvim pikselima? Kakva je tebi slika na njemu uopste? Da li si zadovoljan monitorom?

Evo ti ovaj korisni sajt/program preko kog mozes da proveris pozadinsko osvetljenje i mrtve piksele LCD Dead Pixel Test Backgrounds
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Komplikovano ti je zato sto si komplikvan lik..

Pročitaj ovde o garanciji LG LG Electronics: Consumer Electronics & Appliances from LG | LG Hong kong pise 10 dana koliko mi se čini a i mnogo komplikujes oko tih mrtvih piksela ..na kraju ispade da nista ne treba da se uzme..

Mislio sam da mislis na adapter za grafu a taj drugi adapter sto pominjes stvarno ne znam o čemu pričas..Ima samo 2 kabla uz monitor koja idu..Jedan HDMI i jedan za crni za struju kao na svakom monitiru danas..O kojem crnom pregrevanju ti pričas..

I kakve ima veze konfiguracija moja sa monitorom vidis ti da ja nemam posebnu graficku znači ne koristim ga za gejming, za to imam PS4 ..

Ovde imas jednog lika koji ima monitor sto sam ti predlozio i to je to , rekao sam ti da potrazis negde temu oko monitora gde je on ali ti naravno nisi ni pogledao forum odma si otvorio temu..Barem je jos 2,3x pisano o monitoru za ovaj budzet..
Inteligentni ljudi si i komplikovani ljudi, a glupi idu glavom kroz zid i ne pitaju nista...

Vratimo se na temu...

Trebao si prvo to da procitas, pa onda da kacis link. Ako nadjes na tom sajtu gde pise da je garancija na mrtve piksele 10 dana od datuma kupovine, e onda svaka tebi cast... I da lose ti se cini, posto nigde ne pise da je 10 dana, al dzabe tebe je mrzelo da citas, pa si brze bolje pozurio, kao i za celu garanciju na LG monitor koja je kod tebe 2 godine, a na tom sajtu pise 3 godine, no nema veze... Po tebi je covek iz LG ovlascenog servisa budala, sto kaze da je garancija na mrtve piksele 3 dana, a ti znas da je 10 dana, ili ti se bar tako cini... Dajes neke konfuzne odgovore, pa se pitam, da li ti stvarno imas LG monitor... Cudno je to sto si ti ipak "stariji" clan ovog foruma, a tvoji odgovori su na nivou pocetnika(u znanju)...

Kazes "jedan za crni za struju kao na svakom monitiru danas". Pa nije na svakom monitoru, jer ne rade svi na isti napon... Moj monitor radi na 220V i ima obican strujni kabl, kao za PC. A za ove monitore za koje pitam ide adapter u kome se vrsi konverzija napona, i kako to moze da bude isto...

Ako taj tvoj monitor(ukoliko ga imas) ti sluzi i za PS4 onda je ok, u suprotnom ne bi valjalo...

Da u pravu si, ima jos tema u vezi ovih i slicnih monitora, ali nema ono sto mene interesuje, a sto sam ovde pitao...

Na kraju krajeva, ja nisam dosao ovde da se svadjam, vec da nadjem konstruktivno resenje. Sto znaci da ljudi koji imaju ovakve ili slicne monitore komentarisu, i daju obrazlozenje u vezi pozitivnih i negativnih strana, jer monitor od oko 20,000.00 ne moze nikako biti idealan, ali te mane koje on ima moraju biti prihvatljive...

Ja iskreno ne znam sto si se ti uopste i javljao, kad nemas pomenute monitore... Ne znas cak ni za svoj monitor(ukoliko ga imas), kakav mu je prikljucak za struju, i kolika mu je garancija, a hoces da komentarises one koje nemas...

Kao sto sam rekao ne zelim da se svadja sa tobom, ali ti siris nekakvu negativnu energiju i dezinformacije da je to katastrofa...
To sto ti hoces da ispadnes pametan, pa ti ne ide, to nije moj problem i ja za to nisam kriv...
Ja sam pitao ljude koji su raspolozeni i imaju dobru volju da pomognu, a ne namcore...
Ti ako vec neces/ne mozes da pomognes, ne treba ni da se javljas... Ali problem nije tvoje neznanje, vec tvoj bezobrazluk....
 

Duki94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruka
228
Rezultat reagovanja
34
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2 GHz (stock)
Motherboard:
Asus B350 Prime Plus
RAM:
Hyperx Predator 8gb 3000Mhz
VGA & cooler:
Box
Display:
LG 24MP68VQ
HDD:
SSD Samsung Evo 850 250GB / Toshiba 1 TB 7200 DT01ACA100
Sound:
Plantronics Gamecom 388
Case:
MS Black Widow
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
A4tech Bloody A90 / Logitech K120
Internet:
Mts 10mbs
OS & Browser:
Windows 10/ Google Chrome i Brave
Other:
/
Hvala na predlog. Nije da mi ne odgovara LG, zapravo hteo sam prvo njega, o onda su mi iz LG-a rekli(kao sto sam napisao) da garancija u slucaju mrtvih piksela vazi samo 3 dana od kupovine, a na ovaj asusov 15 dana... E sad ne bi bio problem da nisam nasao razne review-e za ovaj LG, gde ima problema sa mrtvim pikselima, izrazenom plavom bojom, probijanje pozadinskog osvetljenja, a i cudno mi je sto ljudi kazu da mogu da se vide pikseli na desktopu, kao da je monitor od 29 incha i 1080p a ne 24... A i boje izgledaju losije kada se stavi na 75hz... E sad nije sve tako crno u vezi tog monitora kao sto ja ovde pisem, ima i onih koji su zadovoljni njime, nego ja vise statisticki, odnosno misljenja su onako podeljena... Pa sam zato hteo da ljudi sa ovog foruma koji imaju ili su imali, ili ima njihov drug i tako dalje, da mi kazu svoje utiske, jer mi vise znaci kada ovde ljudi napisu, nego kada ja nadjem neke review-e koji mozda nisu merodavni( iz raznih razloga), a ovo ovde je ipak ozbiljan forum, i ne verujem da ce neko tek tako bez poznavanja za predlozeni monitor samo reci ma uzmi taj...(mada za neke clanove foruma nisam siguran, ali bitna je statistika)

Duki pretpostavljam da imas taj asusov model, s obzirom da znas da se pomenuti adapter ne pregreva? Reci mi molim te kakva je situacija sa slikom(pretpostavljam da si ga povezao preko hdmi-a), da li ima probijanja pozadinskog osvetljenja(najbolje ces to videti ako stavis crnu pozadinu preko celog ekrana), kakva je situacija sa mrtvim pikselima? Kakva je tebi slika na njemu uopste? Da li si zadovoljan monitorom?

Evo ti ovaj korisni sajt/program preko kog mozes da proveris pozadinsko osvetljenje i mrtve piksele LCD Dead Pixel Test Backgrounds
Ja imam monitor koji ti je predlozio Dominator, LG slican kao taj tvoj koji si predlozio, nema mrtve pixele kupio sam ga online i velika je verovatnoca da neces imati mrtve pixele, ako kupujes u radnji mozes da ides da vidis taj monitor i mrtvi pixeli mogu da ti se pojave posle garancije.. Kupujes budget monitor ne mozes da ocekujes mnogo od monitora za taj novac. Ja sam svojim prezadovoljan. Ne odgovarati garancija od 3 dana uzmi taj drugi koji ima 15. Evo ovde imas review, imas razlicite teme na forumu za monitore od 200e, pa mozes da pogledas sta je ko predlagao i sta je ko kupovao, ako imas jos nesto da pitas za ovaj monitor pitaj koliko znam toliko cu ti odgovoriti.
 
Poslednja izmena:

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Inteligentni ljudi si i komplikovani ljudi, a glupi idu glavom kroz zid i ne pitaju nista...

Vratimo se na temu...

Trebao si prvo to da procitas, pa onda da kacis link. Ako nadjes na tom sajtu gde pise da je garancija na mrtve piksele 10 dana od datuma kupovine, e onda svaka tebi cast... I da lose ti se cini, posto nigde ne pise da je 10 dana, al dzabe tebe je mrzelo da citas, pa si brze bolje pozurio, kao i za celu garanciju na LG monitor koja je kod tebe 2 godine, a na tom sajtu pise 3 godine, no nema veze... Po tebi je covek iz LG ovlascenog servisa budala, sto kaze da je garancija na mrtve piksele 3 dana, a ti znas da je 10 dana, ili ti se bar tako cini... Dajes neke konfuzne odgovore, pa se pitam, da li ti stvarno imas LG monitor... Cudno je to sto si ti ipak "stariji" clan ovog foruma, a tvoji odgovori su na nivou pocetnika(u znanju)...

Kazes "jedan za crni za struju kao na svakom monitiru danas". Pa nije na svakom monitoru, jer ne rade svi na isti napon... Moj monitor radi na 220V i ima obican strujni kabl, kao za PC. A za ove monitore za koje pitam ide adapter u kome se vrsi konverzija napona, i kako to moze da bude isto...

Ako taj tvoj monitor(ukoliko ga imas) ti sluzi i za PS4 onda je ok, u suprotnom ne bi valjalo...

Da u pravu si, ima jos tema u vezi ovih i slicnih monitora, ali nema ono sto mene interesuje, a sto sam ovde pitao...

Na kraju krajeva, ja nisam dosao ovde da se svadjam, vec da nadjem konstruktivno resenje. Sto znaci da ljudi koji imaju ovakve ili slicne monitore komentarisu, i daju obrazlozenje u vezi pozitivnih i negativnih strana, jer monitor od oko 20,000.00 ne moze nikako biti idealan, ali te mane koje on ima moraju biti prihvatljive...

Ja iskreno ne znam sto si se ti uopste i javljao, kad nemas pomenute monitore... Ne znas cak ni za svoj monitor(ukoliko ga imas), kakav mu je prikljucak za struju, i kolika mu je garancija, a hoces da komentarises one koje nemas...

Kao sto sam rekao ne zelim da se svadja sa tobom, ali ti siris nekakvu negativnu energiju i dezinformacije da je to katastrofa...
To sto ti hoces da ispadnes pametan, pa ti ne ide, to nije moj problem i ja za to nisam kriv...
Ja sam pitao ljude koji su raspolozeni i imaju dobru volju da pomognu, a ne namcore...
Ti ako vec neces/ne mozes da pomognes, ne treba ni da se javljas... Ali problem nije tvoje neznanje, vec tvoj bezobrazluk....
Ne nego je obrnuto inteligetni ljudi su jednostavni ljudi koji ne komplikuju..Pogledaj Stiv Jobsa i Zuckenberga koji nose jedan isti dzemper i farmerke ceo zivot..Inteligetni ljudi uproscuju stvari dok ih glupi komplikuju..

Sve sam ja procitao sa sajta ali ti si taj koji nisi...Trebao si da udjes u poseban odeljak za garanciju od tva i monitora.. I tamo pise ovo
  • If the LCD panel have 5 dead / bright pixel or above occurs within 10 days from the date of purchase, then you can ask to replace the product.
I nisam ja nigde rekao da je taj lik budala to si ti rekao, moze biti samo da je pogresio..I sta to meni ne bi valjao monitor da mi ne sluzi za PS4 o cemu pricas ti covece ?

Rekao sam ti za druge teme da bi nasao tog coveka koji je kupio onaj monitor sto sam ti predlozio i pitao ga sta ti treba..Sto se tice kabla za struju oko pregrevanja nema nikakvih problema i nisam ni gledao kakav je prikljucak tek sad vidim da je drugaciji posto me nije ni zanimalo niti mi igra neku ulogu kad kupujem monitor..I ovde ti se javio samo Duki94 koji ima monitor koji je Dom1nator predlozio pa ga pitaj a za onaj koji sam ja poslao potrazi na forumu..
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ja imam monitor koji ti je predlozio Dominator, LG slican kao taj tvoj koji si predlozio, nema mrtve pixele kupio sam ga online i velika je verovatnoca da neces imati mrtve pixele, ako kupujes u radnji mozes da ides da vidis taj monitor i mrtvi pixeli mogu da ti se pojave posle garancije.. Kupujes budget monitor ne mozes da ocekujes mnogo od monitora za taj novac. Ja sam svojim prezadovoljan. Ne odgovarati garancija od 3 dana uzmi taj drugi koji ima 15. Evo ovde imas review, imas razlicite teme na forumu za monitore od 200e, pa mozes da pogledas sta je ko predlagao i sta je ko kupovao, ako imas jos nesto da pitas za ovaj monitor pitaj koliko znam toliko cu ti odgovoriti.
Hvala. Dao si mi dobar odgovor... Taj sto mi je Dominator predlozio, odnosno koji ti imas mi je takodje u opciji( a mogao bi i model od 23 incha, posto su isti po performansama)... I bas je dobro sto imas volje da mi odgovoris na jos neka pitanja u vezi tog monitora...

1. Ne znam da li znas, ali taj monitor ima 72% colour gamut, sto znaci pokrivenost RBG boja. To se losije odrazava na sam kvalitet slike u odnosu na monitore sa 99%, ali ne mora da znaci i da je to vidljivo za korisnika (zavisi i to kako je sam panel odradjen). Ono sto sam hteo da te pitam, jeste kakav je kvalitet slike, znaci boje, kontrast...?

2. Kakav je za gaming, da li ima ghostinga u igrama(ako igras)? Prema specifikaciji monitora, ne bi trebalo s obzirom da ima odziv od 5ms g2g i dobar input lag... Da li moze da se postavi na 75hz refresh rate bez ukljucivanja freesync moda (nemam amd graficku), i kakav je kvalitet slike na 75hz?

3. Da li li mozes da vidis zasebne piksele na radnoj povrsini(neki kazu da, ali ne bas za ovaj monitor), da vidis bas sitne kvadratice po radnoj povrsini, odnosno desktopu? Da li ima probijanja plave boje? Znas ono kada igras neku igru ili gledas film a ono bude sve onako plavicasto? Ako ima da li je to samo na 75hz ili i na 60hz?

4. Da li imas problema sa postoljem, u smislu da nije stabilo?

5. Sa strujnim adapterom pretpostavljam da nemas problema(ne kvari se, ne greje, ne zuji, ...)?

Ne bi bilo lose da monitor testiras i na mrtve piksele(ako vec nisi) sa programom koji sam ti dao u prethodnom postu... Dobro bi bilo da znas u kakvom je stanju monitor i zbog sebe, sto se tice mrtvih piksela i pozadinskog osvetljenja.... E sad ti si napisao da nema mrtve piksele, ali ako nisi testirao na prvenstveno tamnoj radnoj povrsini zbog tkz. hot piksela (bele su boje), tesko ces ih ovako uociti... Najbolje bi bilo da testiras u sve boje sa programom koji sam ti dao, ako vec ponavljam nisi...

S obzirom na broj postavljenih pitanja, ne moras odmah da mi odgovoris, nego ono kada budes imao vremena...

Bio bih ti jako zahvalan ako bi mi odgovorio na ova pitanja...
 

Dom1nat0R

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.09.2015.
Poruka
12.974
Rezultat reagovanja
7.672
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-10700K / Arctic Liquid Freezer II 360
Motherboard:
ASUS Maximus XII HERO (WI-FI)
RAM:
G.SKILL tridentZ Black-White 32GB (2x16) DDR4 @3600MHz CL17 [F4-3600C17D-32GTZKW]
VGA & cooler:
AMD Radeon™ RX 7800 XT Phantom Gaming 16GB OC
Display:
LG Ultra Gear 27GN850-B [1ms,144Hz, Nano IPS]
HDD:
Samsung 860 PRO 256GB Samsung 860 EVO 500GB 2x Samsung 860 EVO 2TB WD Red 3TB
Sound:
ASUS Xonar Essence ONE / Cambridge Audio Azur 640A V2 / MA RX2+Pioneer TSW306C / Logitech Z906 [5.1]
Case:
Thermaltake Suppressor F51 [Window]
PSU:
Cooler Master V850 [Full modular]
Optical drives:
N/A
Mice & keyboard:
ASUS ROG Chakram / ASUS ROG Claymore [MX Brown] / Headset hyperX Cloud Alpha
Internet:
Optical fiber 350mbs/110mbs
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit / Google Chrome
Other:
PlayStation 4 PRO CUH-7216B / TV Samsung UE50RU7022 50" 4K
Nisam sreo coveka koji vise trazi dlake u jajetu.
Aman kupujes monitor od 200e a ne od 1200e
Pokrivenost boja 72% LOL ko to jos gleda (osim oni profi kojima monitor sluzi za posao). Kvalitet strujnog adaptera. :eek: Dal si ozbiljan sa ovim pitanjima :/
Taj monitor koji sam ti predlozio je jedan od najboljih za taj novac.
Idealan monitor ne postoji tako da je savet (spusti svoje zahteve) ;)
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Nisam sreo coveka koji vise trazi dlake u jajetu.
Aman kupujes monitor od 200e a ne od 1200e
Pokrivenost boja 72% LOL ko to jos gleda (osim oni profi kojima monitor sluzi za posao). Kvalitet strujnog adaptera. :eek: Dal si ozbiljan sa ovim pitanjima :/
Taj monitor koji sam ti predlozio je jedan od najboljih za taj novac.
Idealan monitor ne postoji tako da je savet (spusti svoje zahteve) ;)
Lika treba neko da banuje jer je ocigledno da sprda i troluje posle ovog zadnjeg posta..A za vreme sto neko utrosi da procita i da mu odgovori na kilometarske postove ga boli uvo..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Ne nego je obrnuto inteligetni ljudi su jednostavni ljudi koji ne komplikuju..Pogledaj Stiv Jobsa i Zuckenberga koji nose jedan isti dzemper i farmerke ceo zivot..Inteligetni ljudi uproscuju stvari dok ih glupi komplikuju..

Sve sam ja procitao sa sajta ali ti si taj koji nisi...Trebao si da udjes u poseban odeljak za garanciju od tva i monitora.. I tamo pise ovo
  • If the LCD panel have 5 dead / bright pixel or above occurs within 10 days from the date of purchase, then you can ask to replace the product.
I nisam ja nigde rekao da je taj lik budala to si ti rekao, moze biti samo da je pogresio..I sta to meni ne bi valjao monitor da mi ne sluzi za PS4 o cemu pricas ti covece ?

Rekao sam ti za druge teme da bi nasao tog coveka koji je kupio onaj monitor sto sam ti predlozio i pitao ga sta ti treba..Sto se tice kabla za struju oko pregrevanja nema nikakvih problema i nisam ni gledao kakav je prikljucak tek sad vidim da je drugaciji posto me nije ni zanimalo niti mi igra neku ulogu kad kupujem monitor..I ovde ti se javio samo Duki94 koji ima monitor koji je Dom1nator predlozio pa ga pitaj a za onaj koji sam ja poslao potrazi na forumu..
Nisi shvatio poentu u vezi inteligentnih i glupih ljudi...

Inteligentni ljudi su siri u razmisljanju(komplikovani), i teze ka tome da im zivot bude sto je moguce vise organizovaniji, tako sto ce "vuci" prave poteze u zivotu... A da li ce uspeti u tome...

Glupi ljudi nemaju tu sirinu u razmisljanju, i obicno prave dosta gresaka u zivotu, gde im se to pre ili kasnije obije o glavu...

I kod jednih i kod drugih ima izuzetaka....

Nije bitno koliko si procitao, nego sta si naucio...

Kad si to vec prepisao, mogao si da stavis sve iz te stavke koja glasi: Due to the complexity of LCD displays on TV, dead or bright pixels may sometimes occur. If the LCD panel have 5 dead / bright pixel or above occurs within 10 days from the date of purchase, then you can ask to replace the product. Ovde je LG naglasio samo za TV, a ne pise nista za monitore... Cak i da je za monitore, nema veze sa onim sto sam ja rekao, jer ovde LG daje garanciju na minimum 5 i vise mrtvih piksela u roku od 10 dana. Sta mislis koja je verovatnoca da ti se pojave 5 piksela za 10 dana?

Da ljudi iz LG-a hoce tako da pogrese...

Znaci bilo koja nepravilnost, ukljucujuci i samo 1 dead pixel(na monitoru), u roku od 3 dana od datuma kupovine, imas pravo na zamenu uredjaja. To mi je covek iz LG-a rekao...

Sto se adaptera tice, drago mi je da si saznao da tvoj monitor ima isti... Nekim ljudima jeste bitno, na koji nacin im se monitor napaja, jer monitor na 220V se vise greje, trosi struje i sire je konstrukcije, za razliku od monitora koji se napaja preko adaptera na 19V, gde se sam monitor manje greje, vise nego duplo manje trosi struje, tanji je(slim), ali ima adapter o kom se treba voditi racuna da se fizicki ne osteti, jer u slucaju da se to dogodi novi za LG monitor kosta oko 30 eura, i moze samo njegov originalni, bez obzira na iste specifikacije, jer fizicki nije isti gde se ukljucuje u sam monitor...


Ne znam sta si time hteo da kazes "ovde ti se javio samo Duki94"? Malo je zazvucalo kao da njegovo misljenje nije bitno??? Itekako mi je bitno sta Duki ima da kaze u vezi LG 24MP68QV, jer ga i sam poseduje i ono sto je najbitnije ima volje i strpljenja da odgovori na ono sto me zanima...

Tebi savetujem da se malo vise edukujes, bar kada su monitori u pitanju, a ne da ovde siris dezinformacije, gde neke ljude koji citaju ovaj forum to moze skupo da kosta...

U svakom slucaju hvala ti na predlogu za ovaj LG 24MP59G monitor... I on mi je u opciji...
 

Fearl3ss

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.08.2015.
Poruka
2.365
Rezultat reagovanja
97
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i3-6320 3.9ghz
Motherboard:
Gigabyte H110M-S2H
RAM:
Crucial 8gb DDR4 2133mhz
VGA & cooler:
Intel HD530 |SONY PS4 for gaming
Display:
LG 29UM58P UltraWide / 21:9 / 2560x1080 / IPS / 75hz
HDD:
KingstonV300 120Gb|WD Green 300gb
Sound:
Superlux HD681 EVO / Integrusa
Case:
Cooler Master Elite 430
PSU:
LC5550 80+bronze V2.2 sa 18A i 20A
Optical drives:
Ko jos u 2017
Mice & keyboard:
Jetion DMS063 Gaming 800/2400dpi|A4 TECH KD-126
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit | Opera
Samo smanji psihoaktivne supstance i mnogo lakse ćes izabrati monitor..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Nisam sreo coveka koji vise trazi dlake u jajetu.
Aman kupujes monitor od 200e a ne od 1200e
Pokrivenost boja 72% LOL ko to jos gleda (osim oni profi kojima monitor sluzi za posao). Kvalitet strujnog adaptera. :eek: Dal si ozbiljan sa ovim pitanjima :/
Taj monitor koji sam ti predlozio je jedan od najboljih za taj novac.
Idealan monitor ne postoji tako da je savet (spusti svoje zahteve) ;)
Pa bas zato sto je od 200 eura, da je kako ti kazes od 1200 eura, ne bih ga ni komentarisao... :)

Da si pazljivo procitao moj prvi post video bi da se bavim grafickim dizajnom, pa stoga kvalitet boja mi je vrlo bitan u ovom cenovnom rangu naravno...

I opet nisi pazljivo citao gde sam rekao da i ne ocekujem da monitor bude idealan u tom cenovnom rangu, ali mane koje imam moraju biti prihvatljive...

Dobar si predlog dao za monitor, iako te mrzi da obrazlozis kakav je, ili te to ne interesuje, u fazonu ono, ma nek sam ima slika :thumb:
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
Lika treba neko da banuje jer je ocigledno da sprda i troluje posle ovog zadnjeg posta..A za vreme sto neko utrosi da procita i da mu odgovori na kilometarske postove ga boli uvo..Samo smanji psihoaktivne supstance i mnogo lakse ćes izabrati monitor..
Za razliku od tebe, ja se razumem u monitore, i zato sve ovo pitam ljude koji ih imaju... Ovo nije sprdnja kako ti kazes, vec nacin da saznam o monitorima koji me zanimaju... Ovo sto sam pitao je sasvim logicno, i ne znam koji je tvoj problem... To sto si ti uzeo monitor od 29 inca na tu sh konfiguraciju, pa si sad isfrustriran nije moj problem...

Ako mislis da ljudi gube ovde vreme sa mojim pitanjima, zasto ti prvi ne odes, i pomognes tim drugim ljudima, nego se ovde prepires sa mnom... Naravno treba znati da pomognes...

Sto se tice psihoaktivnih supstanci, vise deluje kao da ih ti konzumiras, sudeci po tvojim odgovorima i bahatom ponasanju, ili u najmanju ruku alkohol...
 

Duki94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruka
228
Rezultat reagovanja
34
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2 GHz (stock)
Motherboard:
Asus B350 Prime Plus
RAM:
Hyperx Predator 8gb 3000Mhz
VGA & cooler:
Box
Display:
LG 24MP68VQ
HDD:
SSD Samsung Evo 850 250GB / Toshiba 1 TB 7200 DT01ACA100
Sound:
Plantronics Gamecom 388
Case:
MS Black Widow
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
A4tech Bloody A90 / Logitech K120
Internet:
Mts 10mbs
OS & Browser:
Windows 10/ Google Chrome i Brave
Other:
/
Hvala. Dao si mi dobar odgovor... Taj sto mi je Dominator predlozio, odnosno koji ti imas mi je takodje u opciji( a mogao bi i model od 23 incha, posto su isti po performansama)... I bas je dobro sto imas volje da mi odgovoris na jos neka pitanja u vezi tog monitora...

1. Ne znam da li znas, ali taj monitor ima 72% colour gamut, sto znaci pokrivenost RBG boja. To se losije odrazava na sam kvalitet slike u odnosu na monitore sa 99%, ali ne mora da znaci i da je to vidljivo za korisnika (zavisi i to kako je sam panel odradjen). Ono sto sam hteo da te pitam, jeste kakav je kvalitet slike, znaci boje, kontrast...?

2. Kakav je za gaming, da li ima ghostinga u igrama(ako igras)? Prema specifikaciji monitora, ne bi trebalo s obzirom da ima odziv od 5ms g2g i dobar input lag... Da li moze da se postavi na 75hz refresh rate bez ukljucivanja freesync moda (nemam amd graficku), i kakav je kvalitet slike na 75hz?

3. Da li li mozes da vidis zasebne piksele na radnoj povrsini(neki kazu da, ali ne bas za ovaj monitor), da vidis bas sitne kvadratice po radnoj povrsini, odnosno desktopu? Da li ima probijanja plave boje? Znas ono kada igras neku igru ili gledas film a ono bude sve onako plavicasto? Ako ima da li je to samo na 75hz ili i na 60hz?

4. Da li imas problema sa postoljem, u smislu da nije stabilo?

5. Sa strujnim adapterom pretpostavljam da nemas problema(ne kvari se, ne greje, ne zuji, ...)?

Ne bi bilo lose da monitor testiras i na mrtve piksele(ako vec nisi) sa programom koji sam ti dao u prethodnom postu... Dobro bi bilo da znas u kakvom je stanju monitor i zbog sebe, sto se tice mrtvih piksela i pozadinskog osvetljenja.... E sad ti si napisao da nema mrtve piksele, ali ako nisi testirao na prvenstveno tamnoj radnoj povrsini zbog tkz. hot piksela (bele su boje), tesko ces ih ovako uociti... Najbolje bi bilo da testiras u sve boje sa programom koji sam ti dao, ako vec ponavljam nisi...

S obzirom na broj postavljenih pitanja, ne moras odmah da mi odgovoris, nego ono kada budes imao vremena...

Bio bih ti jako zahvalan ako bi mi odgovorio na ova pitanja...
1. Ne znam meni su boje okej, kvalitetom slike sam zadovoljan.
2. Ne koristim Freesync, nemam AMD grafu, nisam siguran da li moze da se aktivira i kako to radi sa nvidiom. Nema ghostinga nisam primetio. Radi na 60Hz
3. Kad se ubaci LG profil u color menagmentu i promene default boje, lepa slika ostra, ne vide se pixeli, vidis pixele kad nabijes glavu 3 cm od monitora.
4. Tu manu kod monitora sam i ja video, medjutim kad se shraf zategne i monitor stavi na sto apsolutno nema nikakvog klimanja postolje je odlicno, jedino ako neces da ga klatis, moze i na ruku da se montira.
5. Da se kvari ne bi mi monitor radio, ne greje se, ne zuji nisam znao da to moze.
6. Nema mrtvih pixela testirao sam svim bojama.
 
Poslednja izmena:

Duki94

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.05.2017.
Poruka
228
Rezultat reagovanja
34
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 1600 3.2 GHz (stock)
Motherboard:
Asus B350 Prime Plus
RAM:
Hyperx Predator 8gb 3000Mhz
VGA & cooler:
Box
Display:
LG 24MP68VQ
HDD:
SSD Samsung Evo 850 250GB / Toshiba 1 TB 7200 DT01ACA100
Sound:
Plantronics Gamecom 388
Case:
MS Black Widow
PSU:
CHIEFTEC GPS-700A8 700W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
A4tech Bloody A90 / Logitech K120
Internet:
Mts 10mbs
OS & Browser:
Windows 10/ Google Chrome i Brave
Other:
/
osecam da ce i ova tema da bude zatvorena od strane moderatora, polako samo nemojte da preraste u tezu raspravu. Ako se vec bavis grafickim dizajnom ovaj monitor LG 29UM58P ti nije los za te stvari, ima ces vise prostora za rad on ti je iste visine kao ovaj moj od 24, a performanse tih monitora u tom cenovnom rangu su slicne..
 
Poslednja izmena:

SlavenK

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
11.04.2012.
Poruka
1.338
Rezultat reagovanja
1.356
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7-13700k/ ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 280
Motherboard:
ASUS PRIME Z-790P
RAM:
Corsair Vengeance RGB DDR5 6000MHZ 2x16gb
VGA & cooler:
MSI GeForce RTX 3070 Ti Suprim X
Display:
DELL Alienware AW2720HFA 240hz / DELL S2721HN
HDD:
KINGSTON A2000 SSD M.2 500GB, WDC WD3200AAJS-00L7A0, Seagate Expansion 1TB, Toshiba P300 2TB
Sound:
Microlab FC330/ Logitech G PRO X Wireless
Case:
Fractal Design Define 7 White
PSU:
Fractal Ion Gold 850W
Optical drives:
/
Mice & keyboard:
Logitech G Pro Wireless / Logitech G413 TKL
Internet:
Supernova 350/20
OS & Browser:
Windows 10 Pro 64bit, Google Chrome
Other:
PS5; Iphone 13 Pro
Čitajući ovu temu dolazim do zaključka kad sam onomad rekao čoveku koji je takođe pitao za monitor "sve zavisi ko šta očekuje od uloženog novca...", zato svi imaju različita mišljenja o jednom istom monitoru. Nisu svačija očekivanja ista.

Ljudi su pitali za monitor 3x skuplji a nisu imali pitanja koliko ih ti imaš. Najbolji bi bio neki monitor od 1.200€ ali za nekih 200€, zar ne? Sad ćeš i mene poklopiti sa pričom kako pametni ljudi bla bla :)

Druže ja ti predlažem ovaj, mislim da ima sve što tražiš, takodje mislim da mu se adapter ne pregreva i mislim da je pokrivenost boja 100%. Evo ga: ROG SWIFT PG35VQ
 

cilipn

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.12.2014.
Poruka
434
Rezultat reagovanja
325
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Lenovo G580
CPU & cooler:
Ryzen 7 2700X
Motherboard:
AsRock Taichi X470
RAM:
KINGSTON 3200MHz 2x16 FURY Renegade
VGA & cooler:
MSI 1070Ti
Display:
HUAWEI MateView GT 34 ZQE-CBA
HDD:
Samsung 970 EVO
Case:
Define C Meshify
PSU:
Antec EA750G-Pro
Mice & keyboard:
Zowie FK2 & HyperX Elite
Internet:
Super PLAN 2 L 400/200
OS & Browser:
Windows 11 64bit
Ja sam kupio taj LG 24MP59G-P i zadovoljan sam. Dobar monitor za te novce. Priključio probao par modova nisam se nešto mnogo igrao sa njim.
Imaš i test na benchmarku pa pogledaj. I po meni dosta lepo izgleda, ali to je već stvar ukusa.
 
Poslednja izmena:

XaKeP

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
05.10.2014.
Poruka
1.322
Rezultat reagovanja
45
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7-3770k @4.3GHz & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASRock Z68 Pro3 Gen3
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x8GB DDR3 @1866MHz
VGA & cooler:
Palit GTX 1050 Ti StormX
Display:
MSI Optix G241V E2
HDD:
Crucial MX500 1TB SSD / WD Blue 1TB HDD
Sound:
Sound Blaster Audigy 2 ZS / Anker Soundcore Q30
Case:
Raidmax Scorpio V
PSU:
Thermaltake Smart SE 730W
Mice & keyboard:
SteelSeries Rival 100 (SteelSeries QcK Heavy) / E-Element Z77
OS & Browser:
Windows 10 Pro / Edge
Other:
Xiaomi 13 Lite
Uđoh poslije malo dužeg vremena na forum i podsjetih se zašto nisam na forumu svo to vrijeme. Zar Matija aka F3arl3ss još nije banovan zbog bahatosti, nekulture, nepoštovanja, trollovanja, spamovanja i još mnogo toga?!

Čovjek je postavio pitanja, ko se razumije, hoće i može da odgovori neka odgovori a ostali nemaju potrebe da komentarišu ako nemaju ništa pametno da kažu, ne?

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 

Bole001

PCAXE Member
Učlanjen(a)
14.07.2017.
Poruka
111
Rezultat reagovanja
23
Moja konfiguracija
1. Ne znam meni su boje okej, kvalitetom slike sam zadovoljan.
2. Ne koristim Freesync, nemam AMD grafu, nisam siguran da li moze da se aktivira i kako to radi sa nvidiom. Nema ghostinga nisam primetio. Radi na 60Hz
3. Kad se ubaci LG profil u color menagmentu i promene default boje, lepa slika ostra, ne vide se pixeli, vidis pixele kad nabijes glavu 3 cm od monitora.
4. Tu manu kod monitora sam i ja video, medjutim kad se shraf zategne i monitor stavi na sto apsolutno nema nikakvog klimanja postolje je odlicno, jedino ako neces da ga klatis, moze i na ruku da se montira.
5. Da se kvari ne bi mi monitor radio, ne greje se, ne zuji nisam znao da to moze.
6. Nema mrtvih pixela testirao sam svim bojama.
Hvala Duki. Odgovorio si na sva moja pitanja, odnosno rekao si mi sve ono sto me je zanimalo u vezi tog monitora...

Nadam se da ce ovo biti korisno i za druge ljude...

Veliki pozdrav za tebe.
 
Vrh