• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Emmi - iskustvo

xfzaero

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2014.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
28
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600x
Motherboard:
Asus ROG-Strix - B450
RAM:
Kingston Hyperx 2x8 gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
Palit Super JetStream 1080ti
Display:
Philips 273v
HDD:
Samsung Evo 850 240gb / WD Caviar 500gb Black Edition
Moram podeliti muku s nekim, da vidim da li je neko naisao na nesto slicno. Naime, sklapam devojci racunar(treba joj nesto 'na budzetu' jer samo igra LoL i koliko je treba office za faks.). Odlucim se da joj uzmem ryzen 3 3200g APU, jer bi to je li radilo savrsen posao za to sto njoj treba. Naravno, nadjem da je emmi najjeftiniji od domacih radnji. Porucim, bez problema stigne upakovano lepo u debeli karton kroz 2 dana(juce stiglo). Otvaram kutiju, kad ono, nema same spoljasnje kutije, vec samo interne kutije u kojoj se nalazi stock kuler i preko te kutije samo zalepljena ona plasticna kutija u kojoj je procesor. Dakle, bez spoljasnje kutije, nalepnice i RACUNA! Zovem ih odmah, i zena na liniji za reklamacije mi kaze, nemam informaciju zasto je tako, ali vec nekih mesec, mesec i po dana nama tako stizu procesoru i tako ih i saljemo. A racun ce stici do kraja meseca.

Sad meni recite, jel nekom ovde nesto smrdi ili je situacija sad zaista takva s obzirom da nisam porucivao vec duze vreme nista, pa ne mogu biti siguran. Ali sve sam vise siguran da cu da zovem da vratim ovaj poluproizvod nazad. Ne radi se o kutiji i o nalepnici zaista, nego kako mogu verovati da je komponenta zaista nova kad ja nisam prvi koji je 'pokidao' onaj seal hologram kako se vec zove primera radi..
 

superaconi

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
07.05.2019.
Poruka
51
Rezultat reagovanja
10
Moja konfiguracija
Moram podeliti muku s nekim, da vidim da li je neko naisao na nesto slicno. Naime, sklapam devojci racunar(treba joj nesto 'na budzetu' jer samo igra LoL i koliko je treba office za faks.). Odlucim se da joj uzmem ryzen 3 3200g APU, jer bi to je li radilo savrsen posao za to sto njoj treba. Naravno, nadjem da je emmi najjeftiniji od domacih radnji. Porucim, bez problema stigne upakovano lepo u debeli karton kroz 2 dana(juce stiglo). Otvaram kutiju, kad ono, nema same spoljasnje kutije, vec samo interne kutije u kojoj se nalazi stock kuler i preko te kutije samo zalepljena ona plasticna kutija u kojoj je procesor. Dakle, bez spoljasnje kutije, nalepnice i RACUNA! Zovem ih odmah, i zena na liniji za reklamacije mi kaze, nemam informaciju zasto je tako, ali vec nekih mesec, mesec i po dana nama tako stizu procesoru i tako ih i saljemo. A racun ce stici do kraja meseca.

Sad meni recite, jel nekom ovde nesto smrdi ili je situacija sad zaista takva s obzirom da nisam porucivao vec duze vreme nista, pa ne mogu biti siguran. Ali sve sam vise siguran da cu da zovem da vratim ovaj poluproizvod nazad. Ne radi se o kutiji i o nalepnici zaista, nego kako mogu verovati da je komponenta zaista nova kad ja nisam prvi koji je 'pokidao' onaj seal hologram kako se vec zove primera radi..
Vrati ti to odmah, to je čista laž, uzimao sam par puta ryzen procesore od njih ova 2 meseca za brata i prijatelje i uvek mi stigne ona original Ryzen narandžasta kutija sa sve računom.

Sent from my Samsung Galaxy S10+ using Tapatalk
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.222
Rezultat reagovanja
5.293
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Možda si kupio mpk procesor,bez kutije itd..
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Uzeo si ovaj MPK?


Svakako bez racuna,nikako... :)
 

xfzaero

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2014.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
28
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600x
Motherboard:
Asus ROG-Strix - B450
RAM:
Kingston Hyperx 2x8 gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
Palit Super JetStream 1080ti
Display:
Philips 273v
HDD:
Samsung Evo 850 240gb / WD Caviar 500gb Black Edition
@superaconi i ja sam sve uredno dobio poslednji put kad sam narucio svoj ryzen 5 1400 kad je izasao...

@Milanche92 tako je ovaj sam uzeo. Iskreno nisam ni primetio to MPK na kraju. Predpovaljam da to znaci nesto na foru multi-pack ili slicno? Ukoliko je to slucaj, onda zapravo ovo ima smisla, ali i dalje nisam siguran sta misliti..
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.222
Rezultat reagovanja
5.293
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Ma to ti je to..Samo račun da dobiješ.
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
@xfzaero Ne znam koja im je fora sa tim,ali dolazi bez orginalne kutije... Samo insistiraj za racun,ako ti se ne svidja onda imas pravo da im vratis robu u roku od 14 dana nakon online kupovine...
 

xfzaero

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2014.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
28
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600x
Motherboard:
Asus ROG-Strix - B450
RAM:
Kingston Hyperx 2x8 gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
Palit Super JetStream 1080ti
Display:
Philips 273v
HDD:
Samsung Evo 850 240gb / WD Caviar 500gb Black Edition
Bice da jeste to sto sam kontao. Gugl kaze isto da MPK znaci multipack tj verovatno uzimaju masovno i vise nego inace(mozda zbog situacije sa koronom sad jer je otezan uvoz stvari generalno). Nadam se da ce i na racunu stojati da je to ovaj procesor(mpk mislim) da ne daj Boze ako se bude u toku garancije kvario, da mi ne nabacuju price da nemam originalnu ambalazu itd. Ali ukoliko je ovo normalna pojava da ide bez kutije, ne smeta mi. Samo sam se bojao da mi nisu uvalili nesto outlet tipa ili slicno.

Hvala Vam puno ljudi na brzim i adekvatnim odgovorima!!!
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Bice da jeste to sto sam kontao. Gugl kaze isto da MPK znaci multipack tj verovatno uzimaju masovno i vise nego inace(mozda zbog situacije sa koronom sad jer je otezan uvoz stvari generalno). Nadam se da ce i na racunu stojati da je to ovaj procesor(mpk mislim) da ne daj Boze ako se bude u toku garancije kvario, da mi ne nabacuju price da nemam originalnu ambalazu itd. Ali ukoliko je ovo normalna pojava da ide bez kutije, ne smeta mi. Samo sam se bojao da mi nisu uvalili nesto outlet tipa ili slicno.

Hvala Vam puno ljudi na brzim i adekvatnim odgovorima!!!
Trebalo bi da stoji mpk na racunu i verovatno ce i biti... Procesori se retko kvare,kod njih vazi pravilo ili radi ili ne radi... :D Testiraj ti to odmah da vidis da li zadovoljava propisane performanse... :)
 

DR4C0Ni4N

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
20.02.2011.
Poruka
3.005
Rezultat reagovanja
772
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i9-10900F | Cryorig C7
Motherboard:
ASRock Z590M-ITX/ax
RAM:
16GB 3200MHz Vengeance LPX
VGA & cooler:
Zotac GTX 1070
Display:
Dell U2722DE (27" QHD IPS)
HDD:
1TB Samsung 970 EVO Plus
Sound:
Focusrite Scarlett 2i2 | Presonus Eris 3.5 | AKG K550 | SMSL iDEA
Case:
Lian-Li A4-H2O X4
PSU:
Corsair SF750
Mice & keyboard:
MX Master 2S & Thor 300 TKL
Other:
ThinkPad T580 (i5-8250U, 24GB DDR4, 256GB M.2, Intel UHD 620)
Nije iskljuceno da prodaju OEM/MPK robu, radili su to i ranije. Ali im svakako trazi racun i garanciju.
 

xfzaero

PCAXE Apprentice
Učlanjen(a)
30.09.2014.
Poruka
81
Rezultat reagovanja
28
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Ryzen 5 3600x
Motherboard:
Asus ROG-Strix - B450
RAM:
Kingston Hyperx 2x8 gb DDR4 3200mhz
VGA & cooler:
Palit Super JetStream 1080ti
Display:
Philips 273v
HDD:
Samsung Evo 850 240gb / WD Caviar 500gb Black Edition
Da,da, svakako sam i planirao sad da ga ubacim na svoju plocu(sreca pa imam AM4 :D inace ne bih imao trenutno ni kako da testiram) a svakako cu ih pozvati sto vi kazete, da ja 'izforsiram' taj racun da ne ostanem slucajno bez njega. Znam da se skoro nikad ne kvare procesori. Meni licno se ni jedan do sad nije kvario, daleko bilo, ali da ja budem u neku ruku osiguran :D
 
Vrh