• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

EKWB EK-KIT L360 u praksi

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Moj dosadasnji zakljucak je da jedan 360rad je sasvim dovoljan za jednu grafiku i cpu,i to debelo klokovani oboje,e sad za vise komponenti nemam pojma....
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
http://www.pcaxe.com/forum/showpost.php?p=279158&postcount=35

Ako Eisberg sa pumpom koja gura 400L i ima 240mm rad može da hladi procesor i grafiku... onda pretpostavljam da nema potrebe za dokazivanjem da pumpa sa 500L/h i radijator od 360mm može da uradi isto.

Ali ako naša reč nije dovoljna, onda ćemo sledeći put prikazati to i u praktičnom prikazu...
Još nam treba Sinda da se javi koji isto ima CPU i GPU u sistemu sa jednim 360mm radijatorom....

Edit:
Preteče me Sinda. Misli mi čita! :D :D :D
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.996
Rezultat reagovanja
2.398
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Naravno da je dovoljna, pa to sam i sam okacio, pa i do skoro sam gurao dve 7970 i i7 3770 sve OCovano na jednom 360radu (60mm), ali temperature nisu bas sjajne, daleko od toga da ne mogu da prodju ali to je ono sto sam i napisao da bi voda imala pravog smisla minimum 120x2 po komponenti

Sto se tice toga da za jedan CPU i jedan GPU radi posao 360rad je naravno istina tu dobijamo 360/2 rad sto je sasvim OK (a i Sinda ima mocniji radijator ;) ) i da naravno da nije isto igrati igre i staviti komponente koje se hlade u full stres (sto je i prioritet u merenju mogucnosti jednog LC sistema)

Daleko od toga da ja ne verujem ovde nekome na rec ili slicno, ali sam ipak ocekivao malo vise poredjenja u brojkama u ovom testu a kako sam i naveo, samo cpu , pa onda +1GPU, pa +2GPU itd,,,, uz prikaz temperatura vode pre i posle radijatora, i naravno u zavisnosti od toga koliko je koponenti povezano, ovo sto sam naveo je kao predlog i potreba (da bi smo npr tacno znali mogucnosti komponenti za hladjenje) za neki buduci put a za sta sam svestan da su potrebni i posebni uslovi (ne ocekujem da to bude u vidu martinsliquidlab.com)

Sve sto sam napisao shvatite kao dobronamerni savet a ne da iko ikome ovde protivreci i slicno (samo pokusavam da vam pomognem da budete bolji) vec da dobijemo neku prefinjenu informaciju za kojima ja npr zudim, a to je koliko mi te komponente odgovaraju ili ne (u mom slucaju su finese a za ostale verovatno woowww ovo moze da hladi moj CPU i ja mogu da ga OC), toliko...
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Ovo je naš prvi test vodenog sistema i komponenti uopšte... i sobzirom da komplet u sebi ni ne sadrži blokove za GPU, mislim da smo odradili skroman posao... Jer uopšte nije lako naći nekog ko će rasturati svoj sistem samo da bi se mi igrali, da nam pozajmljuje komponente itd. A mi nažalost finansijskih uslova nemamo da nam u fiokama stoje radijatori svih dimenzija, GPU blokovi, pumpe itd. Ja sam verovatno svesniji neodstataka ovog testa od svih vas, dobar test u mojoj glavi sadrži puno više detalja. Eto na primer, nije merana buka pumpe, nema snimak zvuka pumpe, nije merena temperatura tečnosti, bla bla bla... Ali vreme i novac su najveći ograničavajući faktor.

Naravno, kao i uvek, svi predlozi i sugestije su dobrodošle... Svi mi tu na kraju da zajedinički izvučemo neke informacije koje će biti korisne svima. ;)
 

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.996
Rezultat reagovanja
2.398
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Niko nije ni trazio da GPU budu u sistemu koji nije tome ni namenjen, zato sam i napomenuo da je trebalo odraditi test i samo na CPU pa uporediti sa vezdusnim kulerima a ako je bilo mogucnosti za prosirenje bilo, ako ne onda nista.

S'druge strane i napisah da ne ocekujem da radite u laboratorijskim uslovima jer vecina nas dobro zna sta to sve podrazumeva...

Srecno u sledecim testovima komponenti vodenog hladjenja, za koje se nadam da ce ih biti :wave:
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Niko nije ni trazio da GPU budu u sistemu koji nije tome ni namenjen, zato sam i napomenuo da je trebalo odraditi test i samo na CPU pa uporediti sa vezdusnim kulerima a ako je bilo mogucnosti za prosirenje bilo, ako ne onda nista.
Onda se naša viđenja vodenog hlađenja razilaze. Nigde ne piše čemu je kit namenjem, a poenta pravih vodenih sistema je mogućnost proširivanja sistema, što smo i uradili.

Sa druge strane, test procesora sa i5 3570K baš i nije moguć jer nećemo dobiti neke relevantne informacije. Sinda bi opet mogao da se javi sa svojim temperaturama procesora koje nisu za pohvalu iako ima 360mm radijator (a i Sinda ima mocniji radijator).
Onda bi bilo testiranje na 2500K procesoru, pa onda preseljenje kompleta tamo gde su grafike i vodeni blokovi, pa opet ne bi dobili relevantne informacije jer je drugi procesor u sistemu....
Dakle, komplikovanje za koje trenutno nemamo uslove.... sam bi trebalo da znaš šta sve treba i koliko vremena da se sistem napuni, da istrese vazduh iz radijatora, da se čeka da se vidi dal curi... Pa da se rastavi, seku cevi, ubaci GPU blok, napuni, opet da se čeka...

Bilo je ili ili, pa smo se mi odlučili da prikažemo što zahtevniji i složeniji vodeni sistem.

:wave:
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i
Oko 80 stepeni mi je temp procesora dok igram igre klokovan na 4.5 @1.35v,a grafika cak i kad je na 1180mhz @1.4v ne predje nekih 55 stepeni tokom igranja.....sto znaci da procesor u ovoj prici nije relevantan zato sto se krcka ispod haube,kad bi ga skalpirao,racunam na barem 15 stepeni manju temp.....
 

Steamroller

Moderator
Učlanjen(a)
22.01.2011.
Poruka
9.655
Rezultat reagovanja
17
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 2600K @4.8 w/HT CM Nepton 280L
Motherboard:
Gigabyte Z77X-UP7
RAM:
4x4Gb Patriot @1866MHz
VGA & cooler:
ASUS 280X + Morpheus + 2x NF-F12
Display:
2x Dell U2312HM
HDD:
Samsung 840 Evo 120GB
Sound:
Integruša
Case:
HAF XB
PSU:
Seasonic SS-620GM
Mice & keyboard:
CM Storm Recon White + Genius Imperator
Internet:
Cable 20/2
OS & Browser:
Win 7 64bit
Other:
Fluffy Cat and Dog
Zahvaljujem. :)

Kad ćemo da skalpiramo? xD
 

sinda

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.11.2010.
Poruka
1.676
Rezultat reagovanja
110
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD R7 [email protected] 1.325V (EK Supremacy EVO waterblock)
Motherboard:
MSI B550 Tomahawk Max
RAM:
G.Skill 4x8gb DDR4 @ 3800mhz (16-16-16-36 1.42v)
VGA & cooler:
AMD Saphire Vega 64 (EK FC waterblock)
Display:
AOC 24" G2U 144hz
HDD:
ADATA XPG Gammix S11 PRO 1tb M.2 / 1TB WD Blue
Sound:
integrale
Case:
INWIN 303 Case
PSU:
Corsair HX750i

neSSa

Modding Guru
Učlanjen(a)
15.08.2010.
Poruka
3.996
Rezultat reagovanja
2.398
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i7 5820k + EKWB
Motherboard:
MSI X99 Mpower
RAM:
16gb HyperX Predator 2666Mhz
VGA & cooler:
SLI - Asus GTX 770 dc2 + EKWB
Display:
Dell 27" IPS
HDD:
Transcend SSD 370s 256Gb RAID0
Case:
"MasterX5" project
PSU:
Cooler Master V1000
Optical drives:
ASUS external
Mice & keyboard:
A4Tech - mouse and keyboard
Internet:
Cable
Other:
PROJEKTI: https://www.facebook.com/sspcmodding
Nigde ne pise da je striktno namenjen CPU hladjenju, i ovo jese custom LC sistem, ali da je sam kit namenjen i GPU resenjima verovatno bi i GPU blok (kakav god) dobio u okviru tog paketa, sve ostalo je licna nadogradnja sto pozdravljam, kako god...da bi i jedan test bio merodavan mora se uporedjivati sa necim, tako da s'obzirom da si promenio platformu nije bas adekvatno porediti sa onim starim i7 920 ili 930 procesorom, ali mora da imas i neki test vazdusnog kulera radjen na ovoj novoj platformi, pa onda na osnovu toga i napravis neki presek i kazes da ovo vredi u odnosu na to jer se postize vise itd. Ovakvih primera imas koliko god zelis po netu da ne navodim ovde te izvore.

Sinda nije merodavan i ako je izneo ovde svoje statistike (hvala na tome), jer koliko mi se cini ne koristi isti CPU blok a i nije isti primerak procesora i sistem tako da to moze da varira...

Recenzija ovog kompleta je sasvim OK, sto sam i rako u svom prvom postu ovde, ali samo napominjem da je moglo biti razloznije iza cega i stojim

Sto se tice komplikovanosti promene u okviru LC sistema svedok sam tome da je patnja, ali takodje uz malo novca koga uvek nedostaje za testiranje ovih komponenti se koriste izmedju ostalog i brze spojke koje u mnogome olaksavaju stvari (rekoh u prethodnim mojim postovima da ne ocekujem laboratorijske uslove i da novca nikad dosta u ovom sportu)

PS ne treba vrsiti testove na skalpiranom procesoru jer 99% vlasnika bilo kog procesora to nece raditi pa samim tim i nije merodavno osim za neko izivljavanje i dokazivanje :flame:
 
Poslednja izmena:
Vrh