• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Dobre ponude na domaćem sivom IT tržištu

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Pa ja i hocu ako budem morao ako ne moram i mogu kupi cu novo, kada nisam bio u mogucnosti kupio sam polovno i sluzilo me je jako dugo iako je kopalo, isto tako znam kako je moja pazena i koristena i znam da kada je budem prodavao cu je prodam po aktuelnoj ceni, to sto je kopala nista joj ne fali, i garantujem da je bolja od nekih jeftinijih modela.

Ajde samo objasni po cemu je izmucena, ventilatori ne skrpipe, ne zapinju, ne pregreva se, zamenjeni termalni padovi, stavljena kvalitetna termalna pasta i sta je tu izmuceno? To sto je radila 24/7/365 dana jel to problem. Nisam znao da kartice imaju vek trajanja na osnovu broja radnih sati ili dana koliko su radile pa da ce da crknu zbog toga.
A na osnovu cega bi mogli da merimo radni vek kartice? Ja mislim da jedino mozemo da merimo po broju radnih sati...
Ja sam svesno bio kupio dve top izvedbe iz rudnika,od dva razlicita majnera u razlicitim periodima. Obojica su tvrdili da su bile undervoltovane,mazene i pazene.. I verujem da jesu..
Obe su imale isti problem,degradiran vram. Prolaze sve testove,rade normalno do nekog trenutka kada se na sekundu memory clock obori na 0. Tada crashuje drajver,to moze da se desi jednom u 3 sata ili 2 puta u 40min,nema pravila... Nema sta nisam probao i undervolt i underclock kako memorije tako i grafickog cipa. Jedna je bila stara samo godinu ipo dana i pod garancijom,druga bez garancije...
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
A na osnovu cega bi mogli da merimo radni vek kartice? Ja mislim da jedino mozemo da merimo po broju radnih sati...
Ja sam svesno bio kupio dve top izvedbe iz rudnika,od dva razlicita majnera u razlicitim periodima. Obojica su tvrdili da su bile undervoltovane,mazene i pazene.. I verujem da jesu..
Obe su imale isti problem,degradiran vram. Prolaze sve testove,rade normalno do nekog trenutka kada se na sekundu memory clock obori na 0. Tada crashuje drajver,to moze da se desi jednom u 3 sata ili 2 puta u 40min,nema pravila... Nema sta nisam probao i undervolt i underclock kako memorije tako i grafickog cipa. Jedna je bila stara samo godinu ipo dana i pod garancijom,druga bez garancije...
Bravo, samo sam te cekao.

Znaci ti si to odkrio a Linus nije. Ako ne znas engleski sta da ti radim, nadji nekoga ko razume pa neka ti prevodi ili neko ko ovde razume neka ti prevede sta je pricao, da ne bude ja ovo ja ono.

DON'T Buy a Used Mining GPU! - $h!t Manufacturers Say - YouTube

EDIT:

A ono sto sam sada procitao je da TSMC za proizvodnju cipova planira da digne svoje cene sto ce prouzrokuje poskupljenje od 20% procesora i grafickih kartica.
 
Poslednja izmena:

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Bravo, samo sam te cekao.

Znaci ti si to odkrio a Linus nije. Ako ne znas engleski sta da ti radim, nadji nekoga ko razume pa neka ti prevodi ili neko ko ovde razume neka ti prevede sta je pricao, da ne bude ja ovo ja ono.

DON'T Buy a Used Mining GPU! - $h!t Manufacturers Say - YouTube
Za tebe sam doktor nauka sto se jezika tice,govorim 3 strana jezika,engleski naravno najbolje jer sam trecinu zivota proveo u americi... Sto se tice nekog youtubera kome bi trebali slepo da verujemo da je to tako a pritom ga finansira svaki moguci proizvodjac tehnicke robe i isti lezi na milionima da bi lepo pricao o njima,mislis da je isti taj proveo dane testirajuci graficke iz rudnika? Pustio stress test na pola sata,video da su temperature ok i to je to... Apsolutno mi je njegovo misljenje nebitno ako nesto potvrdim na sopstvenoj kozi i po sopstvenom dzepu...
 

marko.m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.06.2021.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
154
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-11600K & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Gigabyte B560M AORUS PRO
RAM:
32GB DDR4 Kingtone Fury Beast
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 6GB Gaming X
Display:
2 x Dell P2419H
HDD:
KINGSTON SA2000M8250G + KINGSTON SA2000M81000G + KINGSTON SH103S3120G
Sound:
Logitech Z623 2.1 Speaker System with THX Certified Audio
Case:
Thermaltake S100 TG
PSU:
Seasonic FOCUS GX-650W Gold, 80PLUS®
Mice & keyboard:
MX Keys & MX Master 3
Internet:
ADSL 100/8 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Firefox
A ono sto sam sada procitao je da TSMC za proizvodnju cipova planira da digne svoje cene sto ce prouzrokuje poskupljenje od 20% procesora i grafickih kartica.

Ali nece 20% na finalnu cenu proizvoda, odnosno krajnjeg kupca, cak neki prozvodjaci ce zadrzati cene jer im prodaja ide bas lepo pa jos poskupljenje. Sredice se malo trziste ove i pocetkom sledece godine to je sigurno, a i dalje kazem svima kad me pitaju "sta i gde" ne kupujte graficke karte po ovim cenama i ne kupujte ove polovne po ovim bezobraznim cenama.
 

filipos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
59
Moja konfiguracija
Bravo, samo sam te cekao.

Znaci ti si to odkrio a Linus nije. Ako ne znas engleski sta da ti radim, nadji nekoga ko razume pa neka ti prevodi ili neko ko ovde razume neka ti prevede sta je pricao, da ne bude ja ovo ja ono.

DON'T Buy a Used Mining GPU! - $h!t Manufacturers Say - YouTube

EDIT:

A ono sto sam sada procitao je da TSMC za proizvodnju cipova planira da digne svoje cene sto ce prouzrokuje poskupljenje od 20% procesora i grafickih kartica.
Link ka videu koji si postavio nema veze sa onim sto je @Milanche92 pisao vezano za vram. Tako da ako ne znas engleski nadji nekoga ko moze da ti prevede i pogledaj video opet.

To mazena i pazena prilikom majninga je.... Pitam se zasto se klokuje ram :rolleyes: na grafickim prilikom majnovanja?
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Za tebe sam doktor nauka sto se jezika tice,govorim 3 strana jezika,engleski naravno najbolje jer sam trecinu zivota proveo u americi... Sto se tice nekog youtubera kome bi trebali slepo da verujemo da je to tako a pritom ga finansira svaki moguci proizvodjac tehnicke robe i isti lezi na milionima da bi lepo pricao o njima,mislis da je isti taj proveo dane testirajuci graficke iz rudnika? Pustio stress test na pola sata,video da su temperature ok i to je to... Apsolutno mi je njegovo misljenje nebitno ako nesto potvrdim na sopstvenoj kozi i po sopstvenom dzepu...
Znaci njemu ne treba da se veruje a tebi random liku sa foruma treba, za mene ste isti jer ni od jednog ne zivim niti imam koristi sta on reko i sta si ti reko. Tvoja rec je validna koliko i njegova.

Za engleski jezik sam naglasio ako znas jer velika vecina ovde ga ne zna pa ja ne znam jel ti znas ili ne znas, a posto znas onda sve ok.
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Link ka videu koji si postavio nema veze sa onim sto je @Milanche92 pisao vezano za vram. Tako da ako ne znas engleski nadji nekoga ko moze da ti prevede i pogledaj video opet.

To mazena i pazena prilikom majninga je.... Pitam se zasto se klokuje ram :rolleyes: na grafickim prilikom majnovanja?
Niko nije ni reko da se klokuje ram, on je pokazao da ako kartica ima problem ona nece boostovati a kako kartica nema problem onda je boost na istima ok pa cak i veci od deklarisanog.

Ja vrlo dobro razumem sta je pricao i nemam potrebe da ga gledam jer sam ga gledao i znam o cemu covek prica.

A sponzorisan on ili ne, on je lepo odmah reko na pocetku videa zasto se to radi i prica pa da bi prodavci prodavali nove kartice a da niko ne kupuje polovne.
 

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing
Velika je razlika između toga kome ćeš verovati i šta se ovde priča.
Milanche iznosi svoja zapažanja, dok ti propagiraš da je Linus bog i batina i da ga treba apriori slušati.

Ovaj forum me fascinira u pogledu toga na koji način eskalira svaka konverzacija, vrlo retko se ubode poenta...
 

marko.m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.06.2021.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
154
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-11600K & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Gigabyte B560M AORUS PRO
RAM:
32GB DDR4 Kingtone Fury Beast
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 6GB Gaming X
Display:
2 x Dell P2419H
HDD:
KINGSTON SA2000M8250G + KINGSTON SA2000M81000G + KINGSTON SH103S3120G
Sound:
Logitech Z623 2.1 Speaker System with THX Certified Audio
Case:
Thermaltake S100 TG
PSU:
Seasonic FOCUS GX-650W Gold, 80PLUS®
Mice & keyboard:
MX Keys & MX Master 3
Internet:
ADSL 100/8 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Firefox
Bese onaj LInus sto kaze kako je AIO samo marketing i da je vazduh bolje resenje dok mu na stolu u krupnom kadru stoje dva noktua kulera?
 

R1zl4

PCAXE Member
Učlanjen(a)
08.10.2016.
Poruka
775
Rezultat reagovanja
1.092
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 5 3600 / Pure Rock LP
Motherboard:
B550I AORUS PRO AX 1.0
RAM:
Kingston 2x8GB DDR4 3200MHz
VGA & cooler:
XFX RX 580 8GB
Display:
BenQ XL2420T
HDD:
KINGSTON KC3000 Series 512GB PCIe NVMe M.2
Case:
Corsair Obsidian 250D
PSU:
MWE 500 WHITE 230V - V2
Mice & keyboard:
Logitech G305 LIGHTSPEED & Redragon Kumara K552 RGB
Internet:
Telekom optika 200/80
OS & Browser:
Windows 10 Pro/ Chrome

blackmore1911

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.02.2010.
Poruka
5.025
Rezultat reagovanja
2.401
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
BLAIDD DRWG
CPU & cooler:
Intel® Core™ i7-7700K [DE-LIDDED] @ 4.9GHz w/ EKWB EK-Supremacy Evo Elite Edition
Motherboard:
Asus PRIME Z270-A
RAM:
Kingston HyperX Predator Black 16GB (2x8GB) 3466MHz DDR4 CL16
VGA & cooler:
Inno3D GeForce GTX1080 Twin X2 HerculeZ 8GB GDDR5X
Display:
Alienware AW2518HF [240Hz] × LG 24GM79G [144Hz]
HDD:
Samsung 850 EVO 2.5" 250GB × Western Digital RED 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + beyerdynamic Custom Studio & Sennheiser HD515
Case:
Lian Li PC-O11 Dynamic DW w/ 3 x Corsair LL120 × Phobya G-Changer v.2 280/60mm w/ 2 x Corsair ML140
PSU:
Seasonic FOCUS Plus Series SSR-750FX 750W 80+ Gold
Mice & keyboard:
Razer Deathadder Elite @ SteelSeries QCK Heavy × Razer Huntsman Elite
Internet:
SBB 300/30 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Opera GX
Other:
iPhone 15 Pro Max 256 GB Midnight Green, EK-XTOP Revo D5 × EK-RES X3 250, Mayhems Ultra Clear Tubing

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
I linus je izneo svoja zapazanja, niti ga ja velicam nego iznosim ono sto sam video.

Uostalom da je to problem globalnih razmera, internet bi goreo od vesti da majning degradira vram na karticama ali nesto ne vidim da se bas toliko puno pise o tom problemu.
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.257
Rezultat reagovanja
5.342
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Više je problem starost kartice nego sam majning.
Kupovao sam ih "mlade" poprilično i dan danas arbajtuju
 

Milanche92

PCAXE Member
Učlanjen(a)
13.11.2019.
Poruka
994
Rezultat reagovanja
686
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ryzen 3 3200G
Motherboard:
Asus Strix B450 F-Gaming
RAM:
Adata XPG D41 3000mhz
Display:
Samsung VA
PSU:
Corsair Hx1200i
Znaci njemu ne treba da se veruje a tebi random liku sa foruma treba, za mene ste isti jer ni od jednog ne zivim niti imam koristi sta on reko i sta si ti reko. Tvoja rec je validna koliko i njegova.

Za engleski jezik sam naglasio ako znas jer velika vecina ovde ga ne zna pa ja ne znam jel ti znas ili ne znas, a posto znas onda sve ok.
I ja samo da se pohvalim kad vec imam priliku,da ne bude da sam potrosio 4 godine na ucenje jezika bezveze... :D
Ne moras ti meni da verujes,niko to od tebe ne trazi,ja sam samo izneo svoje objektivno iskustvo...
Takodje je na pocetku tog videa rekao i ko ga je sponzorisao za taj video i ko je poslao kartice..

A na kraju videa je jasno rekao,ako idu u pola cene kupujte,pa ako crkne uzmes drugu... Ali ako ide za nesto manje para nego nova onda i nije dobra kupovina.
Po tvojim pisanjima ovde ti ces da budes taj prevarant koji ce da napise "Mazena,pazena,radila u kucnom racunaru,baba samo igrala pasijans ponekad." A kartica bila u rudniku 24/7,i trazices regularnu cenu...

Opet kazem,kupio bih opet karticu iz rudnika,ali samo pod uslovom da ima vazecu domacu garanciju bar jos 2 godine...
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Više je problem starost kartice nego sam majning.
Kupovao sam ih "mlade" poprilično i dan danas arbajtuju
Moze da se zalomi svakome neka felericna i problematicna u gejmingu.

To najbolje zna @Marvox kada je kupio jednu 1080ti pa kupio drugu pa na moje insistiranje je karticu ne vratio od koga je kupio nego je vratio radnji i dobio kompletan povrat novca od kojeg je posle kupio novu rtx 2070super i ostalo mu jos para u dzepu.

A da ne govorimo danas kupite novu rtx 3080 koja ima problematicne termalne padove i morate da je menjate. Znaci to je ok a polovna koja je ok i radi nije ok.
 

filipos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
59
Moja konfiguracija
Niko nije ni reko da se klokuje ram, on je pokazao da ako kartica ima problem ona nece boostovati a kako kartica nema problem onda je boost na istima ok pa cak i veci od deklarisanog.

Ja vrlo dobro razumem sta je pricao i nemam potrebe da ga gledam jer sam ga gledao i znam o cemu covek prica.

A sponzorisan on ili ne, on je lepo odmah reko na pocetku videa zasto se to radi i prica pa da bi prodavci prodavali nove kartice a da niko ne kupuje polovne.
Kapiram da furas svoj fazon, ali hajde ponekad odgovoris na ono sto pise u nekoj poruci. Covek napise post u pucanju vrama a ti postavis video o tome da li majning kartice imaju iste performanse kao i nov.

Moje pitanje vezano za klokovanje rama nema veze sa Linusovim videom.

Kad je bio aktuelan majning sa radeon 280x (vise se i ne secam pre koliko godina je bilo) uzmem sa Bencha karticu. Cak se nisam ni mnogo igrao jer je komp sluzio za posao. Posle god dana cik pogodi sta je crklo na grafici?
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
I ja samo da se pohvalim kad vec imam priliku,da ne bude da sam potrosio 4 godine na ucenje jezika bezveze... :D
Ne moras ti meni da verujes,niko to od tebe ne trazi,ja sam samo izneo svoje objektivno iskustvo...
Takodje je na pocetku tog videa rekao i ko ga je sponzorisao za taj video i ko je poslao kartice..

A na kraju videa je jasno rekao,ako idu u pola cene kupujte,pa ako crkne uzmes drugu... Ali ako ide za nesto manje para nego nova onda i nije dobra kupovina.
Po tvojim pisanjima ovde ti ces da budes taj prevarant koji ce da napise "Mazena,pazena,radila u kucnom racunaru,baba samo igrala pasijans ponekad." A kartica bila u rudniku 24/7,i trazices regularnu cenu...

Opet kazem,kupio bih opet karticu iz rudnika,ali samo pod uslovom da ima vazecu domacu garanciju bar jos 2 godine...
Da sponzorisao ga je manjenr koji mu je dao koristene kartice iz rudnika na test. I znam sta je napisao i poenta cele ove price je sto gore pojedini prave problem oko kupovine rtx 3060 sa 11 meseci jos vazece garancije.

A ja kada budem prodavao moju ja cu napisati kakvo je stanje i ko hoce kupice je ko nece zaobice oglas. Ja na kp prodajem samo ono sto sam ja koristio i za sta mogu da garantujem tako da ne vidim problem u tome.

Mozes ti da kupis novu karticu iz radnje i da ti crkne, mozes da prodjes kao decko na susednom forumu sto je kupio rx 6800 kojoj nije nalegao hladnjak do kraja na cip pa se pregrevala a kupljena ganc nova. Sansa za problem je uvek prisutna i samo je pitanje koliko imas srece.

Evo nevezano za temu, na susednom forumu u temi za mi 11 lite 5g neki imaju problema sa ekranom neki nemaju, sada je samo pitanje ko ima koji model da li 4g ili 5g, onda par njih se javlja da imaju problem sa otiskom prista da im ne radi.

Tako da novo ili polovno sanse su 50/50 posto.
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Kapiram da furas svoj fazon, ali hajde ponekad odgovoris na ono sto pise u nekoj poruci. Covek napise post u pucanju vrama a ti postavis video o tome da li majning kartice imaju iste performanse kao i nov.

Moje pitanje vezano za klokovanje rama nema veze sa Linusovim videom.

Kad je bio aktuelan majning sa radeon 280x (vise se i ne secam pre koliko godina je bilo) uzmem sa Bencha karticu. Cak se nisam ni mnogo igrao jer je komp sluzio za posao. Posle god dana cik pogodi sta je crklo na grafici?
A sta ja to nisam odgovorio? Jel lepo se zna ako je vram degradirao da ni kartica nece boostovati na ono sto je propisano od strane proizvodjaca. Tako da istina nije daleko od onoga sta on prica i sta sam ja postavio.

A sto se tice tvoje kartice r9 280x znam vrlo dobro koja je kartica i iste su crkavale random, a trazile su napajanje da bude vise nego odlicno.

Da si napisao da je crkla posle par dana pa da kazem ok ali e radila ti godinu dana zaradjivao si pare sa njome i crkla mozes misliti. Pa sve ima svoj rok trajanja, neka ga premasi a neka crkne jos u garanciji.

Sta sam ja trebo da kazem za midea klimu 13 godina i nece da umre, samsung led tv 32 inca isto 13 godina radio dan noc konstantno evo ga idalje radi nece da umre, neko kupi tv pa mu crkne posle mesec dana, mom kolegi lg tv izasao iz garancije i posle par dana ode kompletno pozadinsko osvetljenje, kao da je neko cviknuo kabel i ni jedna led ne radi.
 

marko.m

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.06.2021.
Poruka
261
Rezultat reagovanja
154
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel® Core™ i5-11600K & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
Gigabyte B560M AORUS PRO
RAM:
32GB DDR4 Kingtone Fury Beast
VGA & cooler:
MSI GTX 1060 6GB Gaming X
Display:
2 x Dell P2419H
HDD:
KINGSTON SA2000M8250G + KINGSTON SA2000M81000G + KINGSTON SH103S3120G
Sound:
Logitech Z623 2.1 Speaker System with THX Certified Audio
Case:
Thermaltake S100 TG
PSU:
Seasonic FOCUS GX-650W Gold, 80PLUS®
Mice & keyboard:
MX Keys & MX Master 3
Internet:
ADSL 100/8 Mbps
OS & Browser:
Windows 11 & Firefox

Slash

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
19.12.2012.
Poruka
1.750
Rezultat reagovanja
119
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i7 4790K OC & Noctua NH-D15 Chromax.black w/3x NF-A15
Motherboard:
Asus Z97 Maximus Formula VII
RAM:
32GB HyperX Savage 2400MHz CL10
VGA & cooler:
MSI GTX 1080 Ti Lightning X
Display:
HP X32 31.5" 2560x1440 165Hz
HDD:
Samsung 860 PRO 1TB + 23TB
Sound:
Microlab FC330
Case:
Fractal Design Define R6 Blackout TG & 6x NF-P14s
PSU:
Super Flower Leadex 1000W 80+ Platinum
Mice & keyboard:
Corsair K95 RGB Platinum Cherry MX Speed & Logitech G502 Hero
Internet:
200/80mbps optic
OS & Browser:
Windows 10 Pro & Chrome
Other:
Poco X3 Pro 8/256GB, Nikon D3300 18-55mm, 55-300mm , 35mm f/1.8, GoPro Hero 6 Black

vladarko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.01.2018.
Poruka
13.781
Rezultat reagovanja
9.150
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Ago Ao 192 Kurier
CPU & cooler:
Intel i5-9600KF & Be quiet! Pure Rock 2 Black
Motherboard:
MSI Z390-A PRO
RAM:
Kingston 2 x 8 GB DDR4 3600 MHz
VGA & cooler:
Palit nVidia 3060 Ti 8 GB
Display:
27" AOC 27G2SPU/BK
HDD:
Crucial P1 1 TB
Sound:
Microlab MT280B, Sony WH-XB700
Case:
SilentiumPC Ventum VT2 TG + 3 x Bionix P120 PWM PST + 2 x Bionix P140 PWM PST
PSU:
Seasonic Core GM650
Mice & keyboard:
Redragon Imapct M908 & Cooler Master SK650
Internet:
mts 250/80
OS & Browser:
Windows 10 v22H2
Zar se ne oglašava samo u temi sa malim oglasima?

Jeste da je dobra ponuda... :)
 

PORSCHE

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
03.01.2019.
Poruka
2.173
Rezultat reagovanja
3.526
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Asus X503S
CPU & cooler:
Intel Core i5-12600K - Cooler Master MasterLiquid ML360 RGB
Motherboard:
ASUS PRIME Z790-A Wifi
RAM:
G.Skill 32GB 2x16 Trident Z5 DDR5 5600MHz CL36 KIT
VGA & cooler:
MSI RTX 4070 Ti SUPRIM X 12G
Display:
BenQ Mobiuz EX3210R i LG 43UM7600 4K TV
HDD:
SSD Samsung 850 EVO 250GB, SSD Samsung 1TB 860 EVO, WDC 500GB Black + WDRed 4TB + WDRed Plus 4TB
Sound:
CORSAIR VOID PRO RGB Wireless 7.1
Case:
Cooler Master Cosmos C700P
PSU:
Be Quiet! Straight Power 11 Platinum 1000W
Mice & keyboard:
Logitech G502 X White, Logitech G910 Orion Spectrum
Internet:
ADSL 20MBs
OS & Browser:
Win 10 64 bit, Opera
Other:
Sony Play Station One

filipos

PCAXE Member
Učlanjen(a)
06.05.2016.
Poruka
122
Rezultat reagovanja
59
Moja konfiguracija
A sta ja to nisam odgovorio? Jel lepo se zna ako je vram degradirao da ni kartica nece boostovati na ono sto je propisano od strane proizvodjaca. Tako da istina nije daleko od onoga sta on prica i sta sam ja postavio.

A sto se tice tvoje kartice r9 280x znam vrlo dobro koja je kartica i iste su crkavale random, a trazile su napajanje da bude vise nego odlicno.

Da si napisao da je crkla posle par dana pa da kazem ok ali e radila ti godinu dana zaradjivao si pare sa njome i crkla mozes misliti. Pa sve ima svoj rok trajanja, neka ga premasi a neka crkne jos u garanciji.

Sta sam ja trebo da kazem za midea klimu 13 godina i nece da umre, samsung led tv 32 inca isto 13 godina radio dan noc konstantno evo ga idalje radi nece da umre, neko kupi tv pa mu crkne posle mesec dana, mom kolegi lg tv izasao iz garancije i posle par dana ode kompletno pozadinsko osvetljenje, kao da je neko cviknuo kabel i ni jedna led ne radi.
Nije poenta da li sam ja zaradjivao ili ne. Ili da li je crkla odmah ili posle par meseci ili posle god dana.
Poenta je sto joj je otisao VRAM kao posledica majninga. Iako je karta bila mazena i pazena kod clana foruma.

I uhvatio si se za boost ko pijan plota i videa koji nema veze sa vezom.

A drugi deo posta ti je ono sto sam i spomenuo prethodno da samo teras pricu i samo kazes bez obzira bila to glupost ili ne.
Da li bi ti kupio TV za 30 % manje para koji je radio xy godina non stop?



@PORSCHE
To je ta kosovska garancija i sigurna kupovina. Mozda on licno menja u slucaju kvara i daje drugu :D
 

Djolekg

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
31.08.2016.
Poruka
9.257
Rezultat reagovanja
5.342
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel i7 3770K(4.4ghz),-BeQuiet pure rock slim
Motherboard:
AsRock p67 pro
RAM:
hyperx fury 12 GB DDR3 1600 mhz cl10
VGA & cooler:
Sapphire Nitro + RX 580 4gb
Display:
Asus vg248qe 144hz
HDD:
hdd(wd blue 500gb),ssd(adata su650 240gb)
Sound:
Logitech G230
Case:
cooler master elite
PSU:
Corsair RM1000x
Mice & keyboard:
HyperX pulsefire fps pro,Cooler master Masterkeys Pro M,Podloga - Zowie G-SR
Internet:
sbb 150/10
OS & Browser:
windows 10 pro 64bit
Other:
xaomi redmi note 8 pro
Čovek je iz K.Mitrovice,studira u Bg-u,kupio od madjara 1god gar.
 

Fantom

PCAXE Member
Učlanjen(a)
17.03.2021.
Poruka
767
Rezultat reagovanja
711
Moja konfiguracija
Nije poenta da li sam ja zaradjivao ili ne. Ili da li je crkla odmah ili posle par meseci ili posle god dana.
Poenta je sto joj je otisao VRAM kao posledica majninga. Iako je karta bila mazena i pazena kod clana foruma.

I uhvatio si se za boost ko pijan plota i videa koji nema veze sa vezom.

A drugi deo posta ti je ono sto sam i spomenuo prethodno da samo teras pricu i samo kazes bez obzira bila to glupost ili ne.
Da li bi ti kupio TV za 30 % manje para koji je radio xy godina non stop?



@PORSCHE
To je ta kosovska garancija i sigurna kupovina. Mozda on licno menja u slucaju kvara i daje drugu :D
Pa ne kazem da je poenta da li si zaradjivao ili ne ali si radio sa njome isto si je gurao do kranjih granica u tome sta si radio. Cak i da nije bila terana do njenog maksimuma opet doslo joj je vreme da rikne, u to vreme kada si je ti kupio je ko zna koliko vremena vec bila matora i ko zna koliko je pre toga bila koristena za gejming pa za majnovanje pa onda dosla kod tebe da radi i da se igras.

Opet sve zavisi od ostatka hardvera koji prati karticu i napajanja koje je snabdeva strujom.

Meni je maticna ploca upala u bootloop dok sam bio u biosu i kliknuo da se vrati na fabircko podesavanje i nikada vise nije izasla iz toga, i jer ja sada treba da krivim proizvodjaca, sto je uzeta polovna, ili jednostavno da krivim drzavu sto mi je u tom trenutku pao napon za ne znam koliko i napravio se mikro prekid. Ili jednostavno kazem moglo se svakome dogoditi ali eto dogodilo se meni.

Ko ne moze da prihvati cinjenicu da kupovinom polovnih stvari moze da dobije premiju a moze da dobije djubre. Svako ko nije spreman na rizik lepo pare u ruke i u prodavnicu pa kupite novo ili ne kupite nista i onda dodjete na forum i jadikujte kako su kartice skupe, kako su vam majneri krivi, kako su vam svi drugi krivi sto vi ne mozete da kupite vise kartice po normalnim cenama i sve ce bude ok.
 
Vrh