• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Da li i sta trenirate?

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Sto bi imalo veze ? Belancevine su belancevine (s tim sto se ove u Whey-u brze apsorbuju), ako jedem pilece belo, ribu ili jaja i popijem casu mleka ili vode nista od belancevina :D ? Uopste ne povezujem sto je bitno s cime ce da popije.
Pa vise je bitno kad ce kako da se pije. Piti ga posle treninga sa mlekom je besmisleno. Nije dzabe,al' je potpuno besmisleno. Jedini smisleni razlog zasto se pije whey posle treninga je sto je on protein koji se brzo apsorbuje,i relativno brzo hrani misice i prekida katabolizam. I onda uzeti tako nesto i pomesati ga sa necim sto ce da mu udvostruci vreme apsorbcije je malo bezveze.... :D

Mislim,nije da nece taj whey nista da uradi,al' onda bolje samo da se najedes,isto ti se 'vata. :D
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Ja licno mislim da se tu previse nauke stvara :)

Mislim da sam vec pisao da jedem kad sam gledan, ne gledam vise uopste da bukvalno odma nakon treninga pojedem nesto ili unesem proteine itd. - prodje po nekad i do sat vremena dok se vratim gajbi i spremim klopu ako vec do tada nisam (cesto spremim posle dorucka da imam neki obrok za 2-3 puta da jos jedem tokom dana, kao 2-3 manja rucka) itd. Stvarno ne napredujem nista sporije nego kada sam se sta ga znam, 2 meseca striktno drzao toga da jedem na 2-3h, sve ultra pravilno, kako treba, dza-bu ..

Bobe, ja uzimam belo u Tempu. Uzmes cisto belo meso koje gajbi iseces ako zelis na neke manje komadice. Ja ga drzim u zamrzivacu, izvadim ujutru kada doruckujem i to mi se odledi kroz 3-4h taman za obrok posle (ponekad i pre i posle) vezbanja. Ubacim ga u pleh, stavim malo soli da prekrije (cisto da ne zagori i ne zalepi se), iscepkane komadice na to, dodam zacine koje zelim i u rernu za 150c. Za 15tak minuta to ti je gotovo i mozes jedes.

Inace za preporuku sa moje strane (ja obicno ovo jedem kao poslednji obrok, 1-3h pre spavanja, kako kad). Tunjevina u tortilji; 2 cela jaja (moze i jedno zumance da se baci, kako ko zeli), jedna i po kasika brasna (nikog nece ubiti), malcice mleka i to izmutim mikserom, bacim na tiganj (teflon, minimalno papirom premazan uljem) napravim tortilju ili ti kao palacinku. Na to sunem tunjevinu iz konzerve, jedno celo belance iscepkano, malo mladog sira i kecap i senf. Ukus je meni prva liga, kalorija nema nesto preterano, ima i zdravih masti i proteina za pred spavanje.

P.S evo u attach-u kako izgleda, bas sam pre cuku vremena jeo :)
 

Prilozi

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64

Jafazec

PCAXE Member
Učlanjen(a)
28.07.2009.
Poruka
198
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AthlonX2 @3,2ghz & OCZ Vendetta
Motherboard:
Biostar TA770
RAM:
Kingston 800mhz CL5 2x1gb @ 916mhz
VGA & cooler:
Asus 4850
HDD:
Hitachi SATA II 320gb
Case:
Thermaltake Soprano
PSU:
LCP
Optical drives:
komaTa 2!
Mice & keyboard:
Intelli 3.0/A4tech X710F & Logitech
Internet:
Cable
Gde da kupim cisto belo meso? Gledao u Metrou, nema. Jel ima to po mesarama, Matijevicu, tako nesto?

Gde je taj plan ishrane? Nisam to video, a pratim temu odavno.
Marli brate kao da si sa druge planete :D U svakoj mesari imas belo meso.Samo trazi pilece belo,ja ih uvek zamolim da mi naseju kao snicle,time mi olaksahu pripremu.Mada moze i ovo kao OCz sto rece..
OCz,iako vise ne vodim racuna o ishrani,pravim sutra ovu tortilju,lepo izgleda :)

Sent from my Sensation 4G using Tapatalk 2
 

OCz

PCAXE Member
Učlanjen(a)
04.04.2009.
Poruka
948
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 / Megashadow (lapped) Push-Pull (Scythe GT AP-15)
Motherboard:
Gigabyte P55A-UD6
RAM:
12GB Mushkin & Exceleram
VGA & cooler:
Palit StormX GTX 1050
Display:
LG 32LK450
HDD:
Samsung 840 EVO 128GB & F3 HD153WI
Sound:
Cerwin-Vega! VE-15 / Denon PMA-1500R / AKG K702 / Shanling PH300 / Asus Xonar STX
Case:
Corsair Obsidian 650D
PSU:
Thermaltake Smart SE 530W
Optical drives:
Nemam
Internet:
Imam
OS & Browser:
Windows 8 Pro x64
Pa ako ne vodis racuna ti gruni jos nesto po izboru :)

A svejedno je i jako ukusno, tako da ne mora da ima veze sa bodybuilding-om. Mada posto ja slabo uzimam neko slatko, a da nije iz banane, jabuke, mleka ili tako necega, meni je i kifla postala slatka :D

No dobar test je sto je drugarica probala i pohvalila ukus, tako da je sigurno i za ostale ukusno.

Btw kad smo kod slatkog, nasao sam neku finu smesu/prah za pravljenje sladoleda. Uzeo 3 kesice prosle nedelje, vec potrosio. Ima 75g, a na 100g koliko se secam ima svega 20-25g UH (vecina su sigurno seceri), 1g proteina, 1g masti i valjda svega 150 kalorija na 100g.
Taj prah + 300-400ml mleka (ja korstim 1% mm) + kasicica kaka-a, maalcice cimeta i dobije se stvarno do 00 ukusan sladoled. Ja ga uglavnom isfuram posle vezbanja, nema previse kalorija, dobra je poslastica a ko ima Whey protein moze da ubaci i njega pa da dobije jos ukusniji sladoled i proteinski obrok.
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
@Bobe, @Micri, u vezi glukoze, dekstroze...

Za vreme treninga misici koriste glukozu i glikogen, koji se trose je l tako. Onda se luci kortizol koji katabolicki deluje na misice (jede misic i pretvara ga u glukozu). I sad sta mislis, zasto sam rekao da je potreban dex sa wheyem? I na definiciji takodje...
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
Mislim da niko nije rekao da DEX ne pomaze u nekoj meri, ali da je esencijalan i neophodan u to ne mogu da poverujem.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
@Bobe, @Micri, u vezi glukoze, dekstroze...

Za vreme treninga misici koriste glukozu i glikogen, koji se trose je l tako. Onda se luci kortizol koji katabolicki deluje na misice (jede misic i pretvara ga u glukozu). I sad sta mislis, zasto sam rekao da je potreban dex sa wheyem? I na definiciji takodje...
hahahah, pa kako moze shecer da bude potreban na definiciji molim te to mi objasni? :D

Dex na definiciji moze da ti bude koristan ako ga pijesh pre treninga da bude izvor UH, u suportnom ce vishe nashkoditi nego pomoci. To je shecer, nije magichan napitak...
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Dex, koji je ultrabrzi uh, da ide pre treninga? Smesno skroz... :) A zasto? Opet razmisli tj procitaj moj post i shvatices zasto ide posle treninga, pre nema nikakve svrhe naravno :)

p.s. pa bas ce pre treninga naskoditi :)

edit: morao sam opet da ti pisem, zar tebi nije jasno, da ako posle treninga whey ide sa vodom, da ce taj isti whey otici u glikogen ? i sta si uradio?
 
Poslednja izmena:

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Nije ni meni jasno, zbog cega ne valja unositi UH koji se koristi kao primarni izvor energije potrebne za kontrakciju misica pre treninga?

Odakle ti to?
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Dex, koji je ultrabrzi uh, da ide pre treninga? Smesno skroz... :) A zasto? Opet razmisli tj procitaj moj post i shvatices zasto ide posle treninga, pre nema nikakve svrhe naravno :)

p.s. pa bas ce pre treninga naskoditi :)

edit: morao sam opet da ti pisem, zar tebi nije jasno, da ako posle treninga whey ide sa vodom, da ce taj isti whey otici u glikogen ? i sta si uradio?
Dechko sa interneta :) Prochitao si to negde i odma si najpametniji :) Jel ti to profesor fizichkog rekao? :)

To i jeste svha proteina posle treninga, da popunish proteinima glikogene, oni nece da nestanu, nego ce se polako razlagati, ti cesh posle treninga otici da jedesh zar ne? E sa time cesh nahraniti mishice, a glikogeni ce se prazniti

Ako napunish glikogene sa shecerom onda ce se oni prazniti kako se budesh troshio,a ne kada mishicu bude trebalo proteina, zato je bolje uzeti pre dex nego posle...

Morash ti josh da uchish ;)

Pozzzz

:wave:
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Daleko od toga da sam najpametniji, a naravno da moram da ucim jos dosta... samo sam siguran da je tako kako sam ti rekao, jer ako te licno zanima, saljem ti taj forum na pm, gde sam vec sigurno 9mes i ima puno stvari za nauciti, skapiras ko tamo zna a ko ne, ljudi koji izlaze na binu i postizu ihahaj rezultate jos uvek natural, pisu ovo za whey, pa cu pre reci da su oni u pravu nego ti. Itekako ozbiljan forum.

+ sto tamo imas objasnjeno sve do detalja.

Nikad ja nisam osporio da ti ne znas, ne napredujes itd ( mada sa onakvom prehranom smesno bi bilo da ne napredujes, jer i sam znas koliko je prehrana % uspeha).
Ja licno mislim da whey nije nikakav carobni napitak, i da bez njega moze perfektno da se napreduje, ali kad se vec trosi, daj da ide tamo gde treba, ako me razumes. :)

I jos ovo, kazes da proteini iz glikogena nece da nestanu nego ce se polako razgradjivati, prvo kad ode u glikogen, to je onda UH i nije vise protein jer se razgradi, a i da zamislimo da i jeste protein ( sto nije ) cilj je da sto pre stigne u misic, a ne da misic ceka na kruti obrok. ;) Jer opet kazem, moze sve to i bez wheya, ali ako se vec uzima daj da se iskoristi kako treba.
 
Poslednja izmena:

R_O_N_I_N

PCAXE Member
Učlanjen(a)
22.09.2009.
Poruka
989
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD B55 @3.8Ghz/2.8Ghz NB & Noctua NH-D14
Motherboard:
ASUS Crosshair IV Formula
RAM:
2X2GB Excelram Rippler + 2X8 GB Patriot,sve na 9-9-9-24-27 1T@1600Mhz
VGA & cooler:
ASUS 280x
Display:
ViewSonic VX2260WM
HDD:
Samsung EVO840 120 GB+Samsung 1.5 TB+Samsung HD321KJ 320GB+WD AAKX 500GB+WD 320GB AAKX
Sound:
Integrisana zv. & Logitech G51
Case:
CM Silencio 650
PSU:
Chieftec BPS-850C 850W
Optical drives:
Samsung SH-S223F
Mice & keyboard:
Logitech G400s,neki djubre-plastikaner od 5e(za sad :D)
Internet:
SBB
OS & Browser:
W7 x64
Dechko sa interneta :) Prochitao si to negde i odma si najpametniji :) Jel ti to profesor fizichkog rekao? :)

To i jeste svha proteina posle treninga, da popunish proteinima glikogene, oni nece da nestanu, nego ce se polako razlagati, ti cesh posle treninga otici da jedesh zar ne? E sa time cesh nahraniti mishice, a glikogeni ce se prazniti

Ako napunish glikogene sa shecerom onda ce se oni prazniti kako se budesh troshio,a ne kada mishicu bude trebalo proteina, zato je bolje uzeti pre dex nego posle...

Morash ti josh da uchish ;)

Pozzzz

:wave:
Evo i ja cu verovatno da ispadnem decko sa interneta,ali ovo sto si napisao nema ama bas nikakvog smisla....
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sto bi mu slao na pm ako javno ucestvujes u diskusiji i iznosis te tvrdnje javno? :)

Nismo mi sisarke, baci i nama.
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Ma nisam hteo da reklamiram druge forume... :)
@Micri, evo bas sam danas iz biologije ucio tj slusao predavanje u skoli o glikogenu, aminokiselinama itd, i sve sto sam pokupio sa foruma je ispalo tacno, od razgradnje i glikogena pa dokle oces.


edit: Sad sam se setio da je neko napisao da moze i da raste misic i da se topi salo u isto vreme, a nisam odg na to. Pa pazi ovako, prosto je da prostije ne moze biti, ako oces da rastes moras da budes u kcal suficitu, a ako oces da skidas salo, onda u kcal deficitu. I jednostavno nije moguce... (moguce je samo prvih mesec-dva teretane ili tako nesto, za vreme pocetnickog boost-a kad telo dobija naglu promenu. )
 
Poslednja izmena:

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Ma nisam hteo da reklamiram druge forume... :)
@Micri, evo bas sam danas iz biologije ucio tj slusao predavanje u skoli o glikogenu, aminokiselinama itd, i sve sto sam pokupio sa foruma je ispalo tacno, od razgradnje i glikogena pa dokle oces.


edit: Sad sam se setio da je neko napisao da moze i da raste misic i da se topi salo u isto vreme, a nisam odg na to. Pa pazi ovako, prosto je da prostije ne moze biti, ako oces da rastes moras da budes u kcal suficitu, a ako oces da skidas salo, onda u kcal deficitu. I jednostavno nije moguce... (moguce je samo prvih mesec-dva teretane ili tako nesto, za vreme pocetnickog boost-a kad telo dobija naglu promenu. )
Hocesh ti i ja da se kladimo da je moguce? :)
 

mINUS

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.353
Rezultat reagovanja
3
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Phenom II [email protected] + Prolimatech Megahalems
Motherboard:
Gigabyte GA-790XTA-UD4
RAM:
12GB DDR3 HyperX 1600
VGA & cooler:
MSI GTX660 Twin Frozr
Display:
Benq G2420HD 24"
HDD:
SSD 840EVO 250GB, 2x1TB Samsung
Sound:
Audigy 4 + Altec MX5021 + Sennheiser HD555@HD595
Case:
CM HAF932 + Zalman MFC1 Plus
PSU:
Chieftec APS-750C Modular
Optical drives:
Pioneer DVR-216D 20x DVD-RW
Mice & keyboard:
MS Sidewinder + Logitech ultraX
Internet:
30+ MGbit
OS & Browser:
Win 8.1 x64
Other:
Nexus 4
uuu fight ! :D :wave:

Marge: Stop it, stop it, stop it! (Flicks light on and off.)
Bart: Mom, that is really annoying.

Lisa: Bart started it.

Bart: Uh uh, Lisa started it.

Marge: I don't care who started it. I don't ever want to see you two fighting like that ever again. We love you both: you're not in competition with each other. Repeat: you are not in competition with each other.

Homer: Hey! Apu just called. This Friday, Lisa's team is playing Bart's team. You're in direct competition. And don't go easy on each other just because you're brother and sister. I want to see you both fighting for your parents' love! (Flicks light on and off.) Fight! Fight! Fight! Fight!
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
@Micri, ae objasni mi samo kako moze i zasto, daj neke cinjenice.

I na kraju rekao bih da je poenta za whey, ko ne zeli da ga koristi kao izuzetno skupi secer tj UH, neka pije sa glukozom za posle treninga.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
@Micri, ae objasni mi samo kako moze i zasto, daj neke cinjenice.

I na kraju rekao bih da je poenta za whey, ko ne zeli da ga koristi kao izuzetno skupi secer tj UH, neka pije sa glukozom za posle treninga.
Upravo sam ti objasnio za whey zashto treba da se pije samo sa vodom posle treninga, ti se opet neshto glupirash :)

Obozavam pametnice kao ti :)
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Cekaj, nije valjda da pod objasnjenje mislis na sledece:

To i jeste svha proteina posle treninga, da popunish proteinima glikogene, oni nece da nestanu, nego ce se polako razlagati, ti cesh posle treninga otici da jedesh zar ne? E sa time cesh nahraniti mishice, a glikogeni ce se prazniti.
Jer ovo je u najmanju ruku smesno, i potpuno netacno. Kakvi bre proteini iz glikogena sta pricas?
Zar ne shvatas na sta ti ja ukazujem, a to je da ako posle treninga nema hebene glukoze, taj whey koji popijes, pretvara se u UH kako bi telo nadoknadilo ono potroseno. Znaci u dve reci: SKUPI SECER. Eto sta postane whey.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
Tebi ne vredi objashnjavati jer ochigledno ne shvatash ali zato je neshto drugo krivo. Vidim jako veliki uspeh imash i jako si napredovao za sve ovo vreme shto trenirash prosto da ti chovek poveruje da sve ovo radi, ako radi kako to ba tebi nije radilo? :) Tinejdzer
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
pazi kad sam znao na sta ces da se pozoves ( na moj napredak ) jer nemas vise argumenata ili ti cinjenica.

Prvo, ja sam u tih 7mes napredovao kako-tako, ali daleko od toga da nije moglo bolje. Sa onih slika do danas ruka od 33cm dosla na 35-6cm. Ide se sad polako ali sigurno. ;) Drugo, trening je bio smesan, ali ja to nisam shvatao jbg. Plus pogotovo sta sam bio na oko 100g UH dnevno, i sta mislis onda zasto nisam rastao kako treba (pored shit treninga). Sad sam krenuo 5x5 i stanje se popravlja fino, mnogo sam podebljao UH. Trece, ja whey nisam ni koristio. Cetvrto, moja prehrana se bazira dnevno na oko 300g belog, onda ako bude neko meso za rucak, i par jaja. Eto zato i hocu da uzmem whey jer mi je sad potreban. Jbg ja da imam kesa za onu tvoju prehranu, bilo bi lepo, al razumes nemam. Meni je bitno da sam ja izuzetno uporan... a sve ce doci na svoje, jer sto vise treniram vise i znam ;) Jbg racunam da sam prvih 6mes protracio, ali Boze moj ako necega imam to je vreme. :)

A za jedno 5mes ide nova fotka, pa cemo videti sta i kako, nije nikakav problem. ;)

:wave:
 
Poslednja izmena:

hsv.stoned

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
13.04.2011.
Poruka
1.478
Rezultat reagovanja
15
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD RYZEN 7 2700/LC-CC-120
Motherboard:
MSI B450 Tomahawk Max
RAM:
Kingston HyperX Fury 2x16GB DDR4 3200MHz (CL16)
VGA & cooler:
Sapphire RX 580 Pulse 8GB
Display:
AOC i2481FXH
HDD:
Kingston A2000 M.2 NVMe 500GB, Toshiba P300 3TB, WD Black 750GB, 2 x WD Blue 10EALX 1TB
Sound:
FiiO K5 Pro + Fostex TR-90/Sennheiser HD650/AKG K240 Sextett/PreSonus HD7/ATH-CKX9/SFR DT6 | 2.1 50W
Case:
Cooler Master Mystique 632s Black & Silver
PSU:
Cooler Master G550M
Optical drives:
Samsung SH-222AB DVD/RW
Mice & keyboard:
Asus ROG Chakram wireless + Asus ROG Strix Scope RX, Logitech MK320 wireless
Internet:
SBB 150/10 Mbps
OS & Browser:
Windows 10 Pro || Mozilla Waterfox
Other:
Sony Xperia™ XZ2
Mrzi me da citam celu polemiku ali vecina sranya pijes sa vodom a ne sa mlekom :D Jer kalcijum i mnogo ti elementi ne idu zajedno.
 

Godzilla

PCAXE Member
Učlanjen(a)
12.12.2010.
Poruka
745
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
AMD Phenom II x4 965 @4ghz sa V6GT
Motherboard:
Gigabyte GA-890GPA-UD3H
RAM:
Exceleram Black Sark 2x2gb 1600mhz
VGA & cooler:
5750 1gb CrossFire (Sapphire i PowerColor)
Display:
Acer AL1916W
HDD:
Western Digital caviar blue 500gb
Case:
Xigmatek Utgard
PSU:
Chieftech CFT 650W
Optical drives:
Samsung 223C
Ne radi se o mleku, vec da whey ide sa dexom. Ako te inresuje iscitaj. A sa mlekom ne ide posle treninga, jer mleko usporava apsorbciju, mozda ima jos necega, ali ovo je glavno sto ja znam.
 

micri

Betmen
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
3.523
Rezultat reagovanja
170
Moja konfiguracija
PC / Laptop Name:
Rupa bez dna
CPU & cooler:
INTEL Core i5-13600KF/NZXT X73
Motherboard:
Asus Z690G-Gaming Wifi
RAM:
G.SKILL 32GB Trident Z5 RGB DDR5 6000MHz CL40
VGA & cooler:
AsRock RX6900XT OC Formula
Display:
BenQ EX2780Q/Hisense 65u8gq
HDD:
Seagate Firecuda 520 1tb/Seagate Firecuda 520 1tb/WD 3TB RED/WD 2TB Black
Sound:
Samsung Q800c/Sennheiser GSP670/JBL Flip 5
Case:
LIAN LI PC-O11D Mini TG black
PSU:
CORSAIR SF Series SF750 Platinum 750W
Mice & keyboard:
Corsair K95 Platinum/Razer Naga 2014/Glorious Model D Wireless
Internet:
Optika 400/80
OS & Browser:
W10
Other:
Apple iPhone 13 Pro Max 128GB/iPhone XS Max 64gb/Logitech F710/Sony Playstation 5 Disc
pazi kad sam znao na sta ces da se pozoves ( na moj napredak ) jer nemas vise argumenata ili ti cinjenica.

Prvo, ja sam u tih 7mes napredovao kako-tako, ali daleko od toga da nije moglo bolje. Sa onih slika do danas ruka od 33cm dosla na 35-6cm. Ide se sad polako ali sigurno. ;) Drugo, trening je bio smesan, ali ja to nisam shvatao jbg. Plus pogotovo sta sam bio na oko 100g UH dnevno, i sta mislis onda zasto nisam rastao kako treba (pored shit treninga). Sad sam krenuo 5x5 i stanje se popravlja fino, mnogo sam podebljao UH. Trece, ja whey nisam ni koristio. Cetvrto, moja prehrana se bazira dnevno na oko 300g belog, onda ako bude neko meso za rucak, i par jaja. Eto zato i hocu da uzmem whey jer mi je sad potreban. Jbg ja da imam kesa za onu tvoju prehranu, bilo bi lepo, al razumes nemam. Meni je bitno da sam ja izuzetno uporan... a sve ce doci na svoje, jer sto vise treniram vise i znam ;) Jbg racunam da sam prvih 6mes protracio, ali Boze moj ako necega imam to je vreme. :)

A za jedno 5mes ide nova fotka, pa cemo videti sta i kako, nije nikakav problem. ;)

:wave:
Jedva chekam sliku :)
 
Vrh