• Apgrejdovali smo forum na XenForo 2.1.1, ukoliko imate predloga vezanih za izgled ili funkcionalnost foruma, ili ukoliko naletite na neki problem, javite nam OVDE

    DEFINISALI SMO PRAVILA FORUMA. Pročitajte ih, pojaviće se automatski kada krenete da čitate nešto!

Corsair QC

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Drugari,

Ako vidim vise ikoga ovde da je napisao ista pozitivno o Corsairu smatracu ga...

Naime, posle recimo 2-3 nedelje na napajanju je otisao ventilator, isto kao sto je krepao vent na 800D... prozujao lezaj. Srecom isla je zena u CRO i ponela napajanje i ljudi su u Linksu zamenili napajanje. Prikljucim nocas ovo i imam sta da cujem - JOS GORI BEARING !!!! Znati neverovatno Corsair je u flagship napajanje stavio YL vent od 6 dolara :) Sad cu da odradim RMA i da vidim sta ce da bude.

Samo bih zamolio ljude koji vode ovaj sajt da batale ovakav nacin popularizovanja jedne firme. Znaci ovo sto ste uradili sa Corsairom uz pomoc elprincipala je nesto najnekorektnije i najneprofesionalnije sto ste mogli da uradite.

M
 
Poslednja izmena od urednika:

Iv4n

Moderator
Učlanjen(a)
05.01.2010.
Poruka
1.171
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5-2500K @ 4.8GHz + EKWB Supreme HF Full Copper
Motherboard:
Asus P8P67
RAM:
16GB Exceleram EBW301A 1600MHz CL9 + Bitspower FullCover Water Block
VGA & cooler:
Asus GTX680 DCII + EKWB FullCover Water block
Display:
Dell U2713HM IPS
HDD:
Samsung 840Evo 250GB
Sound:
Asus Xonar DG & Samson C03U Microphone
Case:
Corsair Obsidian 700D + Swiftech MCR320-QP radijator
PSU:
Seasonic X-750
Mice & keyboard:
Logitech G710+ & Logitech G400
Internet:
SBB 70Mbit
OS & Browser:
Win 7 SP1 Ultimate - X64
Samo jednu stvar bih napomenuo - YateLoon ventilatori uopste nisu toliko losi.

Iz mnogo godina starog Chieftec-a sam izvadio YL ventilator, ocistio ga, i 6 meseci koristio kao potpuno necujan case fan (nakon cega sam prodao kuciste, inace je i dalje vent u odlicnom stanju).
 

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
Ja u mom AX 750 imam isto neki Yateloon i stvarno je kvalitetan, do sada nisam video tako kvalitetan vent u napajanju, *** mipko :(
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Samo bih zamolio ljude koji vode ovaj sajt da batale ovakav nacin popularizovanja jedne firme. Znaci ovo sto ste uradili sa Corsairom uz pomoc elprincipala je nesto najnekorektnije i najneprofesionalnije sto ste mogli da uradite.

Taj nachin "popularizacije" je ponudjem apsolutno svakoj firmi. To sto je Corsair imao vishe vremena od ostaih nije problem PCAXE-a.
Pored toga, koliko vidim, ostali nemaju problem koji ti imas, shtavishe...
Da li si se mozda zapitao da jednostavno nisi imao srece prilikom kupovine i da je mozda Links povukao nesvesno "shkart" order od Corsaira. Jel Links ovlashceni serviseri i uvoznik za Corsair?
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Steta, i to bas uzeto u ino. I to jos top model.


Primera samo: kod mene je Corsovo napajanje, jeste potpuno drugaciji model (HX 520) ali evo koliko godina vec i nista, em sto je dosta tiho nemam nikakvih problema da kucnem u drvo. :)

Ali bilo je i zalbi na 620 HX ranije ako se dobro secam...

Kako god kod nas Corsa nema a ima Seasonica tako da.. :)

Bas zeznuto, ili menjanje venta ili rma, realno na garanciju i samo ih zamolis da ti testiraju model koji ce ti poslati, posle ce verovatno biti ok.
 
Poslednja izmena:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
2 x Bad luck sa jednim proizvodom je previse. Odnosno sa FLAGSHIP proizvodom tako renomirane firme kao sto je Corsair - ma dali je to moguce ?

U medjuvremenu pre nego sto sam postovao ovde, sam imao prepisku na corsair forumu sa supportom. Rate of RMA AX1200 bi mogao da nam makar nagovesti covek koji je inicirao najveci FAP FAP FAP na naseim prostorima. No taj covek vise ne posecuje forum. A posetite vi i odguglajte na temu AX1200 noise problem.

YL koji ja imam u ovom smecu je 2 x prozujao/procvicao. Staviti u napajanje - FLAGSHIP napajanje YL smece od 6 dolara je totalno bedno.

Sto se tice ventilatora na AX 750 i AX850 to nisu YL ventovi.

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story5&reid=236

U njima su SAN ACE - odnosno SanyoDenki ventilatori koji su SVEMIR u odnosu na YL SMECE ! Odnosno koji su svemir u odnosu sve ostalo sto je na trzistu !

Sto se tice RMA procesa to je tek prica za sebe 8 dana cekam RMA broj !? Koji sam ***** ispao sto sam uzimao ista od njih...

Jedina svetla tacka je Links u ZG koji je ispao fenomenalan. Toliko su OK ljudi da ih necu cimati vise, naci cu neki dobar vent ako ne dobijem RMA i od***acu garanciju na ovo smece i zameniti vent.

M
 
Poslednja izmena od urednika:

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
samo da se razumemo, jedini cilj ovog pisanje je da pokusam da pokazem ljudima koliko su Corsair prikazi po raznim sajtovima sviranje onoj stvari. I da pokusam da vas ubedim da od tih ****** ne kupite vise nista !
 
Poslednja izmena od urednika:

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
E da u pravu si kod mene je taj San Ace, sad kad sam video nalepnicu setio sam se :D
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
update: pustio sam Kombustor... i simfonija je pocela :) :) Dakle Corsair je izmisio COIL WHINE :) :) :) Ljudi snimicu i okacicu na YT kako ga razbijam u komade :) :) :)

Steta sto elprincipal nije vise na forumu da cujem njegov komentar na sve ovo :):):)
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
E to bi imalo dosta pregleda :d
 

noodi

PCAXE Member
Učlanjen(a)
27.06.2010.
Poruka
945
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 4670k @ 4.3 ghz @ Noctua D15
Motherboard:
Maximus VII Ranger
RAM:
4 x 4gb @ 2133mhz CL 9
VGA & cooler:
GIGABYTE nVidia GeForce GTX 1080 Ti Gamanig OC BLACK
Display:
Asus MG279Q
HDD:
Corsair ssd 120g + samsung 850 evo 500 g
Sound:
integrale
Case:
CM MasterCase 5 pro, 4 x Noctua A14 + 2 x S12
PSU:
Antec 1000W Gold
Optical drives:
HP external
Mice & keyboard:
Logitech G810 + G502 @ QCK XXL
Internet:
cable SBB @ 100 mbit/s
OS & Browser:
Win 10 & Chrome
Smor, *** dva za redom... :(
Mozda losa serija, *** isti uvoz.. :(
 

Diabolique

PCAXE OC team
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
2.705
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
E5200
Motherboard:
P5Q
RAM:
2x2GB
VGA & cooler:
5770
Display:
DIY Projektor
HDD:
10001FALS, 10EACS, 10EADS
Sound:
Audigy@Z5500
Case:
Generic
PSU:
CM 450 RP
Optical drives:
Pioneer 215D
Mice & keyboard:
MS Natural 4000, MX1100R
Internet:
IKOM 2Mb
OS & Browser:
Win XP
Kao prvo, ovo je forum na kome je pravilima zabrenjeno vređanje.

Drugo, YL ventilatori su veoma cenjeni u računarskom svetu i stvarno je veoma čudno da si dobio dva loša. Evo ja kući imam par komada koji su stari nekoliko godina i mogu reći da su stvarno vrhunski posle toliko vremena. Par komada sam aktivno koristio 2-3 godine, a njih sam izvadio iz napajanja koja su stara nekoliko godina. Oni i dalje rade bez problema,ni jedan mi nije otkazao.
Da li si imao prilike da čuješ neki drugi ventilator sa kugličnim ležajevima. Oni su obično bučniji od "sleeve bearing" konkurencije, ali su zato i dugotrajniji. Nekome ta buka smeta, nekome ne. Uostalom pogledaj šta kažu i drugi.
Za Corsair ne mogu puno toga da kažem jer nisam imao prilike da se sretnem sa puno njihovih proizvoda, a svaki je bio OK. Jedino što bih dodao za njih da je sramota što 8 dana čekaš RMA broj.

Za YL overi ove linkove.
http://www.silentpcreview.com/article739-page6.html
http://www.tomshardware.co.uk/forum/239867-11-120mm-yate-loon-antec-cool-better
http://www.overclock3d.net/reviews/cases_cooling/yate_loon_d12sl-12_120mm_case_fan_review/6

Što se tiče ovog sajta, jednostavno ne želimo da batalimo ovakav način popularizovanja. Ovakav način samo može javno da pokaže kakav je koji proizvođač, a popularizaciju kreiraju zadovoljni ili nezadovoljni korisnici.
Eto vidiš ti si nam preneo iskustvo koje će mnogima koristiti.
Zar nije bolje ovako?
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
pisem sa laptopa, racunar mi ne radi, pogodite o cemu se radi

ma meni je krivo sto je elprincipal ovde odradio nevidjeno reklamiranje svoje firme. Ali nevidjeno.

Realno ja sam se rukovodio poverenjem u sajt i sve oko njega, a moje licno iskustvo je da Corsair necu vise ocima da vidim.

Puklo mi je pero na YL kada sam olovkom hteo da ga zaustavim. Mislim da je vreme da zavrsim bakcanje sa ovim napajanjem :) Popicu jednu ponocnu rakijicu i idem da spavam.
 
Poslednja izmena:

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
mipko je napisao(la):
pisem sa laptopa, racunar mi ne radi, pogodite o cemu se radi
Proradio je :troll: u tebi? :troll:

mipko je napisao(la):
ma meni je krivo sto je elprincipal ovde odradio nevidjeno reklamiranje svoje firme. Ali nevidjeno.
Koji deo ovih rečenica ispod ti nije jasan?

animaN je napisao(la):
Taj nachin "popularizacije" je ponudjem apsolutno svakoj firmi. To sto je Corsair imao vishe vremena od ostaih nije problem PCAXE-a.
Hteli smo i još uvek težimo ka tome da sve kompanije dovedemo na forum, a kada se to desi samo će kvalitet u medjusobnom žaru borbe da ispliva ;)
Elprinicpal je prešano na ozbiljniju poziciju u Corsair-u, verujem da će se javiti kada bude imao vremena.

mipko je napisao(la):
Realno ja sam se rukovodio poverenjem u sajt i sve oko njega, a moje licno iskustvo je da Corsair necu vise ocima da vidim.
Mi smo odgovorni isključivo za tekstove na sajtu i tu eminenta ekipa pravi sadržaj. Sadržaj na forumu prave korisnici, i tu se ne mešamo mnogo već samo kanališemo teme. Iskreno, kada bi i forum na ispravnost podataka kontrolisali na nachin na koji kontrolishemo sajt, verujem da bi oko 30% sadrzaja bilo obrisano. Forum sluzi razmeni mishljenja, nije niti treba da bude 100% validan...


mipko je napisao(la):
Puklo mi je pero na YL kada sam olovkom hteo da ga zaustavim. Mislim da je vreme da zavrsim bakcanje sa ovim napajanjem :)
Pa shta si mislio da ce da se desi ako uletish sa olovkoim u peraja koja se okreću 1200 RPM? :D To se ne radi tako... Ako vec hocesh da zaustavish ventilator, ugasish napajanje, gurnesh olovku, pa onda upalish napajanje...

mipko je napisao(la):
Popicu jednu ponocnu rakijicu i idem da spavam.
Uzdravlje!
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
ma ****o od napajanja je pocelo da zavija kada sam pustio moju CUDA aplikaciju ?! Znaci uzasnulo me je !
I sta sad da radim ? Da gurnem olovku, da sacekam da se podigne windows, da pokrenem cuda pa da vidim kolika je razlika ? Iskreno, bas me briga vise.

Necu vise da komentarisem nekorektnost postojanja ove sobe i svega oko nje. Posto niti ima ikakvog smisla niti ce dati nekakav rezultat - samo cemo se nadrkati jedni na druge. A taj sto je otisao na ozbiljniju poziciju bolje da nikad ne napise niti jedno slovo ovde !

Da se razumemo nesto, ja nisam neka burzujchina kojoj 250e ne predstavlja problem. No, u ovoj prici mi je mnogo gore to sto moj novi GPGPU setup stoji na holdu vec vise od 2 nedelje zbog AX120. Za vasu informaciju, postao sam special partner nVidie zbog rada na CUDA i dobio Early Access pristup nV dev stvarima, direktan kontakt sa nV developerima. Nasao sam bugchinu u nV compileru i to je zvanicno potvrdjeno od nV :) I proslog cetvrtka sam trebao da pocnem da radim na evaluaciji Cuda 4.1 ali... AX1200... no dobro, zalman se vraca a ovo smece ide u podrum. Mozda ce svojim cviljenjem da tera pacove ! A lepo cu 2 GTX 580 da vratim u firmu.

CORSAIR NO MORE !
 
Poslednja izmena od urednika:

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Potpuno razumem Mipka jer imam utisak da se danas stvari prave od gomana. I ne radi se samo o kompjuterskim komponentama. Secam se 1991. godine (during the war ...) kada sam dobio svoj prvi PC, kostao je 2500 DEM i bio je prosek proseka. I to je bilo prilicno skupo tada. Tajvanac a ne kinez. Kuciste je bilo popularno "hauba" a napajanje u njemu Mortec od 200W. Koristio sam ga do 1998. godine bez ikakvog otvaranja i ciscenja i nije se culo. Posle je i dalje korisceno u kombinaciji sa Pentium I procesorom i mislim da i dalje radi posto sam ga sacuvao zajedno sa kucistem. Danasnji ekvivalent tog PC-a kosta nekoliko puta manje ali je, na zalost, i kvalitet krenuo nizbrdo. I to je sve razumljivo ali nije mi razumljivo da ako nesto kosta mnogo da ne garantuje makar neku sigurnost. Ja sam prestao da se nerviram ok tih stvari i poceo sam da se mirim sa tom cinjenicom da je to jednostavno tako i da ti treba vise srece danas nego pre 10 ili 20 godina.
 

animaN

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
28.03.2009.
Poruka
9.400
Rezultat reagovanja
102
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Ci7 3930K@ Coolink CoratorDS
Motherboard:
ASUS P9X79 Deluxe
RAM:
4x4GB Mushkin 1600 MHz cl9, 1.5V
VGA & cooler:
Sapphire HD6950 FleX Edition
Display:
3x Belinea 102035W
HDD:
Corsair ForceGT 120GB SSD,WD AAKS 640 GB, WD MyBook 500GB
Sound:
Realtek ALC889 - Logitech Z2300
Case:
Cooler Master bench table
PSU:
Cooler Master Silent Pro 850W
Optical drives:
USB LiteOn
Mice & keyboard:
Logitech G15 - Logitech MX518
Internet:
SBB 10/1 Mbit
OS & Browser:
Windows 7 x64 SP1
Other:
Volim AXE
Lukija je napisao(la):
Potpuno razumem Mipka jer imam utisak da se danas stvari prave od gomana.
Ja ga razumem delimično samo. Razumem da je ljut, razumem da ima šta da kaže, razumem da neće i ne želi više Corsair. Ono što ne razumem je šta misli da će se desiti ako vređa i psuje? Da će rešiti problem? Meni se čini da će na kraju njega problem da reši...
 

zookarma

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
06.11.2009.
Poruka
1.210
Rezultat reagovanja
6
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
i5 750 + Megahalem
Motherboard:
Asus p7p55d
RAM:
2x2 Mushkin + 1x4
VGA & cooler:
Sapphire 6950
Display:
Samsung T240
HDD:
C300 X64 + 5xhdd
Sound:
Creative Xfi Elite
Case:
Chieftec LBX
PSU:
TT 650 W
Optical drives:
PIoneer 212
Mice & keyboard:
G500 + G15 v2
Internet:
Cable
OS & Browser:
Win 7 x64, Chrome
Ono što ne razumem je šta misli da će se desiti ako vređa i psuje?
Realno, normalna ljudska reakcija koju hoce da podeli sa ljudima koje poznaje i sa kojima misli da mu tu reakciju nece uzeti za zlo ? jerbo cemu sluze prijatelji ako ne za razumevanje . Sa Corsairom bas ima problema na svim frontovima, nesto sam sam imao dosta sam vidjao ?
Mozda Mipko samo hoce da kaze da " brand " ne znaci nista i da nikog ne treba drzati na " pijedestalu " ?

Potpuno razumem Mipka jer imam utisak da se danas stvari prave od gomana.
Moze li ista danas tehnicko da se kupi a da se ne googla mesec dana pre toga ? I Sporet je postalo tesko kupiti ?
 

Lukija

PCAXE Eminent Guru
Učlanjen(a)
13.04.2009.
Poruka
2.564
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
Upravo to. Ja evo vec godinu dana pokusavam da kupim ispravan IPS panel i ne ide mi od ruke. Da ne OT previse, imao sam lose iskustvo sa napajanjem pre 2.5 godine. OCZ doduse, model eliteXtream (kao najbolje). Kad pogledas na papiru sve do mooda, built by Impervio. I kada odes na forume, sve super. Ali druga je prica kada pljunes pare i kupis i ukljucis a ono zuji. Pa jeo sam mu malter :) Na kraju sam se smirio ovim TT-om. Radi, ebemga. E pre 10 godina odes kupis Abit ZM6, kupis najobicnije napajanje (secam se da je bio Leadman), ubodes Celeron 633 ocnes ga na 950. I to sve radi, ne zuji, ne cvili. Jednostavno nisam razmisljao o tim stvarima. Mozda sam imao srece ali mislim da do pre par godina uopste nisam razmisljao o tim stvarima dok nisam poce da kupujem malo skuplje stvari. Upravo sa tim skupljim stvarima sam najvise bio nezadovoljan jer su pokazivale mane koje nisam vidjao na jeftinijim.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Ja ga razumem delimično samo. Razumem da je ljut, razumem da ima šta da kaže, razumem da neće i ne želi više Corsair. Ono što ne razumem je šta misli da će se desiti ako vređa i psuje? Da će rešiti problem? Meni se čini da će na kraju njega problem da reši...

Vidi mislio sam da cu da rantujem dalje protiv ove sobe i nekorektnosti elprincipala, ali necu. Ako vi ne vidite ni jedan razlog da ukinete ovu sobu onda meni nije mesto na ovom forumu. Odnosno otvorite sobe Enermax, Silverstone, Zalman... etc... pa mi onda prodajte tu pricu koju mi prodajete.

Samo sa tesko pomerenom pamecu cu opet uzeti bilo sta od Corsaira. Toliko od mene. Ako hocete evo dacu vam napajanje da testirate. Sami zamenite fan. Sacekacemo da mi Corsair odgovori da li sam trajno ponistio garanciju. AKo jesam dajem vam PSU pa ga akajte. Pa posaljite Corsair zahvalnicu za sample primerak finansiran od mene.
 

c-p-r

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
23.04.2009.
Poruka
1.976
Rezultat reagovanja
1
Moja konfiguracija
Sada ako Seasonic sa x serijom ne nudi pouzdanost bar po tom pitanju onda je bolje da sami pravimo napajanja.

Ali zaista da ceka na taj tiket celih 8 dana i to za njihovo najskuplje napajanje.
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Sada ako Seasonic sa x serijom ne nudi pouzdanost bar po tom pitanju onda je bolje da sami pravimo napajanja.

Ali zaista da ceka na taj tiket celih 8 dana i to za njihovo najskuplje napajanje.
cekao sam vise od 8 dana i onda poslao napajanje za ZG i dobio zamenu - Links je bio jako korektan. Dok je napajanje bilo u ZG stigao je RMA broj. Evo time line

INICIRANJE RMA

Tech Support Express Case [2273636] - RMA Request Received

Sep 18

Please do not reply directly to this e-mail as this address is not monitored.

Dear Valued Customer,

Your RMA request was received on 9/18/2011 11:56:01 AM.

We will review this request as soon as possible, and respond to you with an RMA number or further suggestions/requests.

Thank You!

Corsair Inc.
Corsair Corporate Headquarters
46221 Landing Parkway
Fremont, CA 94538
Phone 510-657-8747
Fax 510-657-8748
http://tsx.corsair.com
http://www.corsairmemory.com
http://www.asktheramguy.com
RMA BROJ

Jelaide Ocbina [email protected] to me

show details Sep 29

Dear Mirko,

We apologize for the delay and inconvenience. Please see attached for your RMA number and packaging instructions.

If you have any questions, please let me know. Thank you!


Regards,
Jelaide Ocbina
RMA Representative


46221 Landing Parkway
Fremont, Ca 94538
Toll Free: 888.222.4346
T: 510.657.8747
F: 510.743.1188
www.corsair.com


DISCLAIMER This e-mail message may contain confidential and privileged information and is intended only for the use of the recipient(s) named above. Do not forward this Email to others unless asked by me. If you are not an intended recipient, you may not review, copy or distribute this message. If you have received this communication in error, please notify us immediately by e-mail and delete the original message.





-----Original Message-----
From: Mirko Cetkovic [mailto:[email protected]]
- Show quoted text -
2 attachments — Download all attachments
RMA# 1257524 EU.docx RMA# 1257524 EU.docx
15K View Download
Corsair Limited Warranty Policy.docx Corsair Limited Warranty Policy.docx
36K View Download
Znaci nije bilo 8 dana, bilo je 11 i to uz moje neprekidno pritiskanje. Posto je ovo Corsair Support soba, molim nekoga iz Corsair supporta da mi objasni zasto se toliko cekalo ? :d
Ah da, covek koji je ovo inicirao na svoju ruku je zazdio na ozbiljnije mesto tako da nema nista od supporta kojeg nikad nije ni bilo :d - one more reason not to buy corsair...
I nisam jedini, na corsair forumu mozete naci mnostvo primera ljudi koji imaju problema sa RMA. Tako da jos jedan fail !
 
Poslednja izmena:

JBL

Modding Guru
Učlanjen(a)
21.10.2009.
Poruka
1.264
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Mdpc 036
Dobro, we get the message da ne volis Corsair :D
 

mipko

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
07.05.2009.
Poruka
1.309
Rezultat reagovanja
0
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
I7 920 D0 @ 3.6GHz
Motherboard:
EVGA E760
RAM:
6x2GB Mushkin Redline 6-7-6-18-1
VGA & cooler:
2 x EVGA GTX 580, EVGA GTX 285 Classified
Display:
Lenovo L220X
HDD:
2XSSD 128GB Kingoston V+ 2nd gen RAID 0
Sound:
Asus Xonar Essence STX
Case:
Lian Li 2120b
PSU:
Antec HCP 1200
Optical drives:
LG
Mice & keyboard:
Logitech Illuminated
OS & Browser:
Windows 2008R2
Other:
Akitio Taurus Mini LCM – Portable Dual Bay RAID Enclosure
Dobro, we get the message da ne volis Corsair :D
Ne samo to, zabole me za Corsair vise. Ono sto me iritira je da oni imaju povlasten status na ovom forumu. I zaista bih zamolio nekoga da mi objasni zasto je to tako.
 

BEGINER

PCAXE Addicted
Učlanjen(a)
01.04.2009.
Poruka
1.740
Rezultat reagovanja
8
Moja konfiguracija
CPU & cooler:
Intel Core i5 4440 @ 3.10GHz
Motherboard:
ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-K
RAM:
16,0GB Kingston Crveni txn Proka
VGA & cooler:
1023MB NVIDIA GeForce GTX 750
Display:
Neka 24orka, ocekuje se 32
HDD:
Patriot Blast ssd 240
Sound:
pojma neam
Case:
Xigmatek Elysium
PSU:
Seasonic 850w
Optical drives:
pojma neam
Mice & keyboard:
Logi i Logi svasta
Internet:
Ikom 200Mbita
OS & Browser:
Win 7 x64
Other:
MONEY & PUSSY LOVER
Animan je vec rekao, ali evo opet:

Taj nachin "popularizacije" je ponudjem apsolutno svakoj firmi. To sto je Corsair imao vishe vremena od ostaih nije problem PCAXE-a.
Evo ga, dakle Corsair je izasao u susret korisnicima, a isto to ponudjeno je i ostalim vendorima, e sad sto oni nisu prihvatili kao i Corsair, to ces vec morati njih da pitas
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Vrh